Jak ulovit muže II

Pokračování honby za láskou.

*

Jako malá holčička jsem si ráda představovala, jaké to bude. Jaké to bude kráčet uličkou kostela špalírem dojatých příbuzných a kamarádů, oblečená do pohádkově krásných šatů… A u oltáře bude stát ON. Jako malou holčičku mě nikdy nenapadlo, že ulovit toho Pravého, může být tak moc složité. Chlapi jsou zkrátka nedostatkové zboží. A tudíž je třeba k jejich lovu přiložit návod k použití. Tak tady je:

Jak ulovit muže?

 1. Rozhlížejte se kolem sebe. Toho pravého můžete potkat i při vynášení odpadků.
 2. Zkuste supermarket po osmé večer. Poproste vyhlédnutou kořist o radu či pomoc při podání výrobku, na který nedosáhnete.
 3. Navštěvujte galerie a muzea! Budete mít hned společné téma pro konverzaci.
 4. Přihlašte se na kurz. Společný zájem vás sblíží.
 5. Vyražte na zážitkový kurz. Prožité dobrodružství vás spojí. Adrenalin je sexy. Sandra Bullock by Keenu Reevese taky neulovila, kdyby spolu neprožili dobrodrůžo v rozjetém autobusu.

Ad 1)

Vyrážím s odpadky. Samozřejmě jsem si před tím umyla vlasy a decentně se nalíčila. Podpatky jsem neobula, ale outfit jsem zvolila myslím adekvátní situaci - zánovní tepláčky a sexy sportovní triko. Výtahem nejedu. Krasavec by mohl proklouznout po schodech a minout svou osudovou.

Potkala jsem akorát domovnici, která mi podala zběžný přehled nejnovějšího dění v našem bytovém domě a pana Nováčka se psem Karlem, který mi natrhl zánovní tepláčky, protože si chtěl z pytle s odpadky vytáhnout krásně vonící kuřecí kost.

Ad2)

Supermarket mi přijde jako výborný nápad. Sice se mi po osmé večer nikam moc nechce, ale lenost je matka neúspěchu. Vyrážím na nákupy!

Ihned si večerní nakupování oblíbím. Po osmé totiž není supermarket narvaný lidmi a u pokladen nestojí dlouhé fronty. Také už není čerstvé pečivo a zelenina je trochu zavadlá. Ale některé vybrané kousky lze pořídit s velkou slevou. Kromě mě brouzdá v supermarketu ještě

 • jedna dáma (asi četla stejný článek)
 • dva velmi mladí studentící nakupující basu piv (to jsem zvědavá, jestli budete muset ukázat občanku, hošíci)
 • jeden pán kolem padesátky
 • dva (podle vizáže) bezdomovci s krabicovým vínem

Ad 3)

Nestojím o nějakého ňoumu ze supermarketu. Valím do galerie. Na výstavu fotografií. Sobotní odpoledne je jako stvořené pro seznámení s mužem snů.

Výstava je super. Jsem ráda, že jsem se rozhoupala a do galerie vyrazila. Kromě mě je v galerii ještě zamilovaná dvojice, dvě dámy středního věku s krky omotanými výstředními náhrdelníky a velmi milá paní hlídačka. Ukázalo se, že paní byla kdysi kostymérkou v divadle a strávila jsem s ní příjemné odpoledne.

Ad 4)

Kurz! To bude ono! Pohledný vzdělanec! Probírám se nabídkou aktuálně nabízených kurzů. Sportovní hned zavrhuji, stejně jako výtvarné. Nakreslit umím jen prasátko. To umíte taky, ne? Takové to hranaté s kudrnatým ocáskem. Volím kurz italštiny. Muž studující italštinu bude jistě kultivovaný a romantik.

V kurzu se sešlo celkem 14 účastníků. Muži tři.

 • Jenda - sečtělý, charismatický, vitální penzista
 • Robert - krásný, mladý, s krásnou ženou a roztomilou dceruškou
 • Marek - vtipný, pohotový, pohledný

Během první hodiny se z nás s Markem stala nerozlučná dvojice. Naše cvičné rozhovory patřily k nejvtipnějším. Občas jsme ještě po kurzu zašli na čaj do blízké čajovny a společně vypracovali domácí úkol. Marka ani nezastrašil fakt, že jsem učitelka. A to mu bylo 12! Musíte uznat, že v tomto věku je to velmi odvážné, sedět v kurzu italštiny vedle učitelky…

Zkusím to tedy z druhé strany. Tentokrát budu učit já. Mám vystudovanou němčinu, tak proč roky snažení nezúročit. A tak jsem se stala zaměstnankyní jedné renomované jazykovky. Zatímco moje kolegyně učily třídy plné sexy chlapů, v mém kurzu se sešli dva penzisté, dvě maminky na mateřské a jeden úplně nepoužitelný starý mládenec.

Ad 5)

OK. Nejsem sice sportovkyně, ale galerie ani kurzy nepřinesly žádné ovoce. Přihlásila jsem se na čtyřdenní zážitkový kurz. V pátek ráno balím spacák a vyrážím do Orlických hor. Následuje 96 hodin čiré hrůzy. Ráno vstáváme ve čtyři a za tmy se brodíme se zavázanýma očima potokem. Dopoledne šplháme po vysokých lanech a odpoledne se kamsi plazíme bahnem. Večer meditujeme a sbíráme sílu na další dny. Na kurzu jsou se mnou ještě dva novomanželské páry, jedna čerstvě rozvedená čtyřicátnice a dva studenti gymnázia.

Takže zbývá internet… Nakonec přece jen otvírám stránky seznamky a vybírám pár kandidátů.

Adonis

Hned na první rande přichází Adonis. Ten nejkrásnější chlap pod sluncem. Široká ramena, úzké boky, oříškově hnědé oči a husté vlnité vlasy. Přemýšlím, jestli mám utéct dokud je čas. Nepatřím totiž zrovna k modelkovským typům. Adonis a Venuše (věstonická). Adonis se nezdá být mojí postavou odrazen. Strávíme spolu krásný večer. V noci přichází SMS: Máš
v pátek večer čas? Omdlívám štěstím.

V pátek se celé odpoledne čančám, abych byla nejkrásnější. A fakt mi to sekne. Adonis přichází a s ním skupinka tří kamarádů. Adonis mě žoviálně plácne do zad a praví: „Vole, fakt ti to sluší.“ A pak významně mrkne na své kumpány a naznačí, že se mi ňadra v halence pěkně dmou. Večer má být nejspíš reklama na Adonisovu osobu - třeskutě vtipný, neustále obklopen věrnými přáteli, finančně podpořen bohatou matkou, vlastnicí jednoho dobře prosperujícího podniku. Příští týden čas mít nebudu…

Pavel

Pavel byl slušný, pracovitý katolík. Sešli jsme se jednoho mrazivého večera. Hodinu jsme strávili běháním po městě a hledáním nějakého levného podniku. 30 korun za kafe je totiž amorální cena. Nakonec zapadáme do jedné lacině vyhlížející kavárny. Pavel objedná dvakrát turka a začne mi líčit své pracovní nasazení a trable se šéfem. Vysvobozuje mě telefonát kamarádky, která potřebuje poradit s úkolem pro syna. Vymlouvám se na neodkladnou rodinnou záležitost a opouštím Pavla i nedopitého turka…

Jiří

Měl zlatý zub a ojetou škodovku. A potřeboval půjčit dva tisíce.

Dominik

Slavil narozeniny. Dali jsme si kávu, zákusek a výborné bílé víno. A pak zjistil, že doma zapomněl peněženku. Zapomněl ji i na druhém rande. I na třetím.

Zbyněk

Ale abych nebyla jen pesimistická - během seznamování jsem potkala taky Zbyňka, který se živí jako šperkař a strávili jsme spolu báječný večer, kdy jsem se dozvěděla spoustu zajímavého o výrobě šperků. A následovala exkurze do jeho dílny. Láska z toho sice nebyla, ale když potřebuji dárek pro kamarádku, vím, kam jít.

David

Davida, se kterým jsme strávili několik odpolední a zůstali v kontaktu dodnes. Dokonce jsem mu schválila jeho současnou ženu.

Miloš

S buddhistou Milošem jsem absolvala pár podnětných přednášek.

Naučila jsem se italsky, sáhla si na dno svých možností, objevila výhody nakupování po osmé večer a poznala spoustu zajímavých lidí… A s Karlem jsme už taky kamarádi. Uplatila jsem ho zbytkem kuřecího steaku.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
127
3.2.18 07:06

Parádní deníčky!!! Těším se na pokračování. ;) :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.2.18 07:45

Moc hezky napsané, zasmála jsem se. Akorát mi nejde do hlavy, že máš takovou smůlu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
9525
3.2.18 08:10

Zcela rozumím :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
959
3.2.18 08:24

Ahoj. Styl dobrý, místy trochu moc chtěně žertovný. Ale myslím, že to je vymyšlené nebo hodně přibarvené. Prostě tomu nevěřím.
Zvlášť tomu plazení potokem ve 4 ráno ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
3.2.18 08:32

Fakt pecka pani ucitelko :palec: :palec: Moc rada prectu dalsi denicky, zveda to naladu…Tedy, ne to, ze nemas chlapa samozrejme :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
693
3.2.18 09:09

S hledáním muže jsem to měla podobné. To prostě jeden nepochopí :lol: nakonec jsem ho ve 28 letech potkala. Ale byla to fuška :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
678
3.2.18 09:27

:palec: super, me se to moc líbilo! Je to jinak fakt des v dnešní době s tema chlapama!

 • Nahlásit
 • Zmínit
4632
3.2.18 09:54

Pekny, pises docela vtipne ;) a tomu popisu adrenalinoveho vikendu docela i verim, nebyl to přímo nejaky kurz preziti v divocine? :lol: To by tomu docela odpovidalo, a i kdyby to byla z casti nadsazka, tak nahodou docela povedena - a kdo by to rekl do pani ucitelky, ze se takhle odvaze! :palec: Tak ať se brzy objevi nejaky ten „Mr. Big“ a muzeme se tesit na pokracovani - a treba casem i v podobe denicku o porodu :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
693
3.2.18 09:55

Jako bych se vrátila o deset let zpátky :lol: tehdy jsem také začala se seznamkami, zoufalá z nedostatku v běžném životě. No historek a podivných individuí mraky. Nakonec mě zachránila kamarádka, která mi mého,,pana pravého" nadělila ke třicetinám ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
4632
3.2.18 10:07

Mimochodem, ja poznala otce svych deti (ted uz i manzela) taky na seznamce, a letos spolu oslavime 13 let :mavam: Takze jeste jednou hodne stesti, par mych kamaradek si na toho praveho muselo pockat - pres par omylu - az do veku 35+, ale kdo si pocka (a neco pro to i treba udela, jako ty :lol: ), vetsinou se docka :D A i kdyz nejsi sportovni typ, co zkusit nejake cviceni, kam chodi i chlapi, tedy asi ne aerobik (i kdyz i tam se najdou a nemusí mit ruzove tričko:-)), ale treba HEAT, crossfit, posilovnu, bazen, jógu, co ja vim co by te bavilo… :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
111
3.2.18 10:22

Ono totiž potkat chlapa na celý život je prostě osud a člověk to žádnou vůlí neovlivní. Ale s inzeráty na seznamkách přestávat nemusíš, osud lze potkat i tímto způsobem. Já svého muže poznala také na seznamce a jsme spolu (i přes různé peripetie) už osmnáct let.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4504
3.2.18 10:55
:palec:
 • Nahlásit
 • Zmínit
9865
3.2.18 10:55

Pěkný :potlesk: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.2.18 11:08

Mrzí mě že máš takovou smůlu na chlapy. Na druhou stranu, máš spoustu historek pro zasmání do budoucna :lol:
P. S. Když vydržíš ještě pár let, třeba ti to vyjde s Markem :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.2.18 11:42

Jako bych to psala ja :D pobavilo me to a zlepsío naladu :lol: a take jsem rada, ze nejsem jedina kdo ma takovou smulu a mysli si, ze potkat toho praveho je nadlidsky ukol!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1187
3.2.18 13:00

:potlesk: :potlesk: Skvěle píšeš! Těším se na další deníček.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2194
3.2.18 13:37

:potlesk: :potlesk: plazeni potokem verim, znam „rozkos“ pri HH :lol: ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21539
3.2.18 14:05

@Luciasek31
„P. S. Když vydržíš ještě pár let, třeba ti to vyjde s Markem :srdce“

:mrgreen: :mrgreen: Dobrý :palec: U deníčku jsme se zasmála, psaný čtivě a vtipně, byt zřejmě místy trošku přikrášlený :think:.
Zakl. držím pěsti, at toho pravého brzy potkáš. I když, jak už tu padlo, některé věci jsou zkrátka „osud“. Ale je fajn, že nesedíš v koutě a jdeš mu naproti. Zkusila bych aktivity, kde se muži zkrátka vyskytují, ptž spadají do jejich okruhu zájmů. Taková posilovna do začátku není špatný nápad.

 • Nahlásit
 • Zmínit
b22
273
3.2.18 18:12

:mrgreen: hezký napsané, podle toho co píšeš bych tipovala, že ses ještě panna :mrgreen:. Přeji více štěstí v lásce :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21431
3.2.18 23:05

Pěkné! Snad brzy potkáš toho, kdo nebude jako ti předchozí tydýti :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
4.2.18 12:05

Držím palec, ať brzo najdeš ;) Ze seznamky mám taky několik super kamarádů, doma už deset let partnera a dvě krásné dcery… A zoufalců byl taky slušný vzorek :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1544
4.2.18 14:23

Posmála jsem se, také jsem potkávala samé podobné „podivné existence“ až když jsem se na to přestala soustředit tak mi prišel do života sám od sebe…doslova.Dnes máme dvouletého raubíře a jsem moc šťastná. Teším se na pokračování a přeji ti z celého srdce toho pravého už konečne!
Ps:Jirka a Dominik :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
4.2.18 16:47

:potlesk: :palec: Perfektní deníček, opravdu jsem se zasmála. Doufám, že už nějaký muž byl šťastně uloven. Jen si dovolím jeden komentář - přijde mi to, že jsi celou tu dobu vysílala tak zoufalé signály, jak někoho nutně potřebuješ klofnout, že to snad všechny v okolí xxx kilometrů odpudilo, nehledě na to, že jsi nedokázala vidět ty potenciální partnery… ale nechci předbíhat a těším se na pokračování tvého příběhu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
29386
5.2.18 11:01
:palec: :palec: :palec:
 • Nahlásit
 • Zmínit
3208
5.2.18 11:23

Jak říká máti: „Normální chlapi jsou jako parkovací místa…buď malý, nebo zabraný.“ :-D Piš dál. Tvůj styl humoru se mi líbí. :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12757
5.2.18 11:38

@karjak Dobrý den,

docela jste nás svým deníčkem v redakci pobavila. :potlesk: Ach, ti muži… :)

Těšíme se na další díl! Jsme zvědaví, jak hledání pana Božského pokračuje!
adminka Eliška

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
5.2.18 14:35

Jejda, děkuji za tolik reakcí :D
P. S. Plazení potokem opravdu bylo! Jmenuje se to Den Trifidů - něco jako LARP - Země po přesně nedefinovatelné zkáze, velká část lidstva nevidí, ti další se o ně mají starat.. Ale kupodivu na to vzpomínám moc ráda:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1835
6.2.18 16:24

Skvělé, moc dobře a vtipně napsané. Taky věřím, že už se ten pravý objevil. Piš dál, moc dobře se to čte. :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
749
8.2.18 01:06

Pěkné :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12160
10.2.18 12:27

Teda, tak super deníčky jsem už hodně dlouho nečetla :palec: :potlesk: :potlesk:.
Smekám (pomyslný) klobouk a těším se na další.

:kytka:
Děkuji.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
15.2.18 15:41

Wow… tak to by mé deníčky byly asi podobného znění - koukám, že všude je to stejné :mrgreen: Fakt pobavilo, no snad tam bude happy end :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
15.2.18 19:32

@quera No jasnačka. Hepáče, to je moje :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.2.18 19:23

Taky se seznamuji kde to jde:))) jsem ráda, že v tom nejsem sama :palec: vymyšlené to určitě není, taky už jsem byla na pár rande že seznamky a byly to vskutku zajímavé zkušenosti.. poslední vypadal celkem sympaticky, pořád mi nabízel, že mě odveze až domů, to jsem odmítala s tím, že se projdu, tak šel se mnou část cesty a regulérně se na mě vrhl, chtěl se líbat, atd. No musela jsem vzít roha, na prvním rande s nikým do postele nelezu 8o
U mě je ještě seznamování složitější o to, že mám dvě děti- samoživitelka:-)

Příspěvek upraven 17.02.18 v 19:25

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
18.2.18 17:41

@lesniboruvka Někdy je to opravdu dobrodrůžo:) Určitě ten ON někde čeká!!! :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
492
4.1.19 22:43

Ježiš to je dobrý! :mrgreen: fakt jsem se bavila :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit