Jarní miminka 2004 - Obľúbená hračka alebo LÁSKA IDE CEZ ŽAL

Rodičovství

Ahoj Jarniatka a Jarňuľky, na tému mojho denníčka ma dnes inspiroval náš Lucky. Celý deň sa krabice s hračkami ani len nedotkol, zato celý deň niečo baštil.

Keď mal LUCKY :

Dva mesiace - tak najobľúbenejšia vec a zároveň hračka bola určite fľaša plná mlieka, dudlík a malíček od mamky.

Štyri mesiace - Fľaša plna mlieka opať víťazí a hneď po nej dudlík. Do povedomia sa však už dostávajú aj hračky a tak zvíťazila hrazdička s chobotnicou a delfinkom. Sem tam nás zaujme nejaká hrkálka (chrastítko). Vonku nás vždy ukľudní malý hrajúci brouček.

Šesť mesiacov - Fľaša plná mlieka je stále v popredí záujmu. Dudlík je skor na cumlanie, začali nám rasť zúbky, takže sa s nim už moc nehráme ale rveme ho do pusy. Hračky mame radi hlavne tie gumové do vody a do pozornosti sa dostáva prvá knižka, zatiaľ gumová o zvieratkách. Mixéry, vŕtačky, vysavače a iné hlasite zvuky priam neznášame!.

Osem mesiacov - Fľaška je neprekonateľná. Dudlík je nutnosťou hlavne večer na spanie a v noci. Do obľuby prichádza knižka Polámal sa Mraveneček a Tri prasiatka. S hračkami do vane sa už moc nehrá, skor ich cumle a ožužláva. Ale pozor mala basketbalová lopta súťaží o pozornosť spolu s knihami. Všetky káble, šnúry a hlavne žalúzie sú zaujímavejšie ako plyšový medvedík, kocky, hrkálky, plyšový pes atd. Všetko čo sa dá dať do úst stoji za povšimnutie. Mixér a zapnutý vysavač nás rozplače.

Desať mesiacov - Fľaška nemá konkurenciu. Úloha Dudlíka sa taktiež nezmenila. Knihy sú stále v kurze a pribudla k nim ešte Varila myšička kašičku a Obrázky mláďat.
Avšak na prvé miesto útočí voľne pohodený vysavač. Dokáže pri ňom tráviť aj 20min. bez prestania. Plastové krúžky, ktoré može dávať na tyč a lopta v akejkoľvek veľkosti a farby sú tiež zaujímavé, ale nie je nad vysavač. Už nás nebaví hračky len okusovať ale začína tréning - hod do diaľky z postieľky. Nová atrakcia sú schody. Koniec jedla je vždy pohromou a vedia o tom všetci susedia (My nikdy nemáme dosť.).

Dvanásty mesiac - Lyžička, fľaška a podbradník (bryndáčik) to je známka toho že sa bude niečo jesť, namajú konkurenciu - Najhlasitejšie a najvrelejšie privítanie. Úloha dudlíka nezmenená, snažíme sa potlačovať používanie cez deň na minimum. Zatiaľ úspešne. Keď sme naštvatí, nepomože ani dudlík. Určite však zaberie vysavač. Bohužial len v tichom stave.
Lopta, knihy, nafukovací valec s melódiou, kocky rozneho tvaru s kýblikom, lopatka…a diaľkový ovládač sú zaujímavé, ale len na chvíľku. Dlhšie sa dokáže zahrať s telefónom, pripadne ho baví otvárať a zatvárať všetky skrinky v kuchyni. Čo sa dá z nich vyhádzať to vyhádže. Myčka je tabu, takže je tiež stredobodom pozornosti. Vo vani sa najradšej hra so sprchou a batériou. Stan prezývaný domček si ani nevšíma, keď do neho zalezie, tak len preto aby odtiaľ vytiahol čo tam je. Stoličky a sušiak na prádlo sú dobre na presuny po miestnosti a novinkou sú odrážadlá. Utíšiť a zabaviť ho však najlepšie vie rohlík alebo piškóty.

Takže moja mama mala asi pravdu, že láska skutočne ide cez žalúdok, i keď náš Aleš stále tvrdí niečo iné!!

A čo majú vaše jarniatka najradšej ???

Krásny týždeň praje Slniečko a osem zubí chodec Lucky (skoro batoľa)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.05.05 07:11

Ahojky Jarňátka:)

Jé nový deníček a asi budu prga:)

Venku prší, ale věřím, že se to do dopoledne vybere, nechcu proplakanou neděli:) A co taky doma s batolátkem, hezky ven na louku, na písek…jinak se mi tu unudí:)

Slniečko, pěkný deníček, ale bohužel ne o nás, myslím s tím, že láska prochází žaludkem.

Chtěla jsem reagovat i na stesky Baghiry v minulém deníčku, tak budu zároveň tady, protože ač to v pátém měsíci vypadalo slibně, s příkrmama, dneska do mladýho dostanu stěží půl porce polívky k obědu, půl přesnídávky ke svačině a kdyby nebyl sunar a MM, tak snad není vůbec!!! Jídlo je prostě podružná věc, přednější jsou auta, kostky, knížky, vždyť na světě je tolik věcí, co se musí prozkoumat … jsem z toho někdy nešťastná, jestli má šmudla všechno co mám mít… Je sice prcík, v roce necelých 9 kilo a 73 cm, ale mudr. říkala, že si s tím hlavu dělat nemám… No tak nevím. Naštěstí aspoň pijeme, to snad denně litr, miluje ředěné ovocné džusy bez cukru, vodu, čaj, cokoliv… A prso, to je jeho největší láska a dobývání se k němu je náš skoro celodenní rituál…

K témátku dále, mezi nejoblíbenější hračky patří bezkonkurenčně auta, traktory, mobily, jakékoliv kyblíky, taky vysavač, ale musí naopak běžet a hučet, pak ho tlačí za mnou nebo za tátou:)

No jdu předat mrně taťkovi a jdu na obchůzku s hafíkama, i když prší, ven se musí:)

Krásnou a neupršenou neděli všem:)

Diny a břečťan

 
Anonymní  22.05.05 07:46

Zase druhá:(( Maruš

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 07:48

Slniecko - uzasny denicek,rezu se tady smichy :))

mylim,ze u delfinka vitezi jidlo nad cimkoliv,viz vcerejsi oslavu prozil prakticky u stolu a nechtel se od neho hnout:). Dudlik - do roka vec pouze na spani,od roku se v nem neco zlomilo a zacina se ho dozadovat i pres ( a docela urputne ). Oblibene hracky : klavesnice,po­citac,muj telefon. Nova zabava: vztekat bez podstatnych pricin :)).

jinak noc probehla v klidu,budicek kolem 7 rano. Ted snidame,potom chceme vyrazit do mesta a tatinka nechame odpocivat. Odpo mozna probehne nejaka prochazka ,zalezi na pocasi

jinak prejeme vsechno nejlepsi JULINCE k prvnim narozeninam

musim koncit,delfinek se opet vzteka

market a vzteklounek

 
Anonymní  22.05.05 08:01

Dobré ránko:o))

Moc hezký deníče:o))

Jsem tu jen na skok, manža zase prudí:o((

Přejeme všem hezký a sluníčkový den:o)))

Maruš a zlobílci

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 22.05.05 08:02

Dobré ráno.
Diny - tady neprší ale je pod mrakem tak snad to bude alespoň na procházku.

Slniečko - pěkný deníček. Buď ráda že u vás prochází láska žaludkem, protože u nás je to úplně o něčem jiném. Teda tady ta láska taky žaludkem prochází ale úplně jiým směrem a občas to dokáže pěkně potrápit. Terezka je „nejedlík obecný“ její jídelníček je tady v deníčku znám - skoro výhradně MM. Mám radost z každého jídla které do ní dostanu.Má docela ráda jogurt ale víc jak půl kelímku nesní (alespoň zbyde na mamku).Naše Terezka má nejradši když se může přitulit k mamce a mamka má moc ráda když se k ní Terinka tulí :-).
Dudlíka jsme nikdy nezkoušeli a samo jsem divná. Terka neví co to je a druhým dětem ho nebere. Když jí byly asi 3 měsíce a měla růstový spurtík a byla 24 hodin u prsa tchýně mi radila ze života, že její dcera se ve 3měsících šprajcla a nechtěla pít a že bych měla ten dudlík dát, i když jsem nepochopila tu její pointu, dudlík jsem stejně nedala (najust-beran paličatej) a posléze jsem se dočetla že to bylo dobře že dudlík by právě v té době mohl (ale taky nemusel) způsobit odstavení.
a co má Terezka ještě ráda? Straně ráda kouká když se kolem něco děje. Je to zlatíčko, vůbec není problém s ní někam jít nebo jet. Když je na co koukat je hodná, sedí v kočárku a kouká. Miluje děti. Má ráda když se taťka vrátí z práce a hraje si s ní. Z hraček má teď nejnověji takovou tu kostku s otvory a strká do ní různé tvary kostiček. Ráda čte knížky, prohlíží fotky, hlavně ty na kterých je Terinka :-), ráda se sprchuje a koupe. Určitě je spousta dalších věcí které má ráda. Zatím nemáme žádné oblíbené zvířátko ani pannenku.

A ještě jak jsme se měli dneska v noci? No bylo to vážně super. Usnula v 9, kojo v 11, 12, 3, 5, a v 7 budíček :-( dítě je vysmáté mamka padá na ústa. Dnes nás čeká plavání a pak hurá k mojí mamce a budeme do zítra do večera, tímto si beru propustku

Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 22.05.05 08:05

Všem dnešním oslavencům vše nej k tomu prvnímu roku :-))))))

Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 22.05.05 08:07

Diny ani nevíš jak jsem ráda že v tom jídle se neplácáme sami.

Dobívání se pod tričko jojo to je panečku zábava :-) tu taky praktikujeme několikrát denně, ještě žes mi to připomněla málem bych zapomněla :-)
 Maky

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.05.05 08:38

Hurá. První noc po dvou týdnech, kdy byl Martínek na mamku hodný a vzbudil se jen jednou na flašku mlíka a spal až do 8hod !!!!!!

JÍDLO - holky mije sestřenice měla kluka, který teď už chodí do první třídy, a ten jí jednu dobu nechtěl nic jíst, jedl jenom SEDMIKRÁRKY. A trvalo to dost dlouho. No nic se mu nestalo, není to žádný buřtík, ale podvýživený taky ne. Holt jsou to osobnosti, a vědí co je pro ně dobré.

Jůlince přejeme všechno nejlepší k narozeninkám.

Maky - Terezka je hrozně šikovná, že umí dávat kostičky do otvorů a čte si knížky.

A Martínek má nejradši traktory a auta, od malých po ty největší. Taky nejčastější slovo, co říká, je AUTO, AUTO. Je to vlastně skoro jediné slovo, co říká. Ještě taky říká MAMAM, což je buď jídlo nebo máma. :))))))

Krásnou neděli všem přeje

Julda

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.05.05 08:54

ahoj holky,
jdu jen pozdravit,letím dát našim kačenku,uklidit tchánovcům,za babi do nemocnice a pro kačenku zase k našim.deníček i vás si přečtu až se vrátím domů.tady ještě neprší,ale je to na spadnutí.
hezkou neděli všem přejí
luka a kačenka
p.s.budíček 8,34

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.05.05 09:01

Krásné sluníčkové ráno,

u nás zatím svítí sluníčko, tak doufám, že to vydrží. Budíček tradičně v 8, noc taky tradiční, ani jsem buzení a kojo nepočítala.
Od včerejška už Pepča není lezec, ale chodec a to doslova. Lezení skoro nepoužívá.

JULINCE přejeme všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstíčka a zdravíčka a Pepča posílá pusinku.

Naše oblíbené hračky jsou asi taky tady známé. Skříňky a vyhazování věcí z nich, mobil, ovladačky taky nejsou k zahození, všechno co se dá odněkud stáhnout a pohodit na zem, kelímky od jogurtů a víčka, kopírka, tiskárna, no a samozřejmě odpadkový koš.
Na chviličku ho zabaví kostky nebo auto a jeho oblíbenou činností je stát v okně, bušit do něho a pozorovat auta.

MAKY - užijte si to na návštěvě a v plavání.
Jdete zase s tátou? Jestli jo, tak nám dej vědět, jak dopadly plavky, jestli zase budou v igelitce.:-))

Jdu se nasnídat, uvařit oběd, abysme mohli vyrazit brzo k našim.

Miroušek a Pepča (za 9 dní)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 22.05.05 09:27

Gratulujeme k chození.u nás zatím převládá lezení ale občas se taky zapomene.

Taťka je po hraní a zatím spí takže asi s náma plavat nejede.Začneme se pomalu balit. Dneska dám Terince manžestrovou sukýnku :-) venku je sluníčkově.

Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 10:10

tak posilame gratulace dalsimu chodci :))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 10:11

venku je fakt nadherne :),uzijte si plavco
market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 10:14

ahojky
tak jsem si udelala peknou ostudu v Tescu,delfinek byl v kocarku,takze jsem nakup hazela dolu do kosiku,krome backorek,ktere jsem dala delfinkovi do ruky. No a u pokladny jsem je zapomnela vyndat:(. Zjistila jsem to ,kdyz jsem platila,pokladni byla pekne neprijemna a ja se fakt citila trapne. Ale myslim,ze se musou stat i horsi veci .

JULDO - tak Martinekproste pochopil,ze spani je super vec,ted uz jen,aby mu to vydrzelo:))

LUKA - uf tedy ty mas dneska narocny den,hlavne, aby babicce uz bylo lip

zatim pa
market a delfinek

 
Anonymní  22.05.05 10:38

Ahoj,
Slniečko, moc pěkný deníček:)))
Klárka je dobrý jedlík, jak připravuju jídlo tak má vždycky velkou radost..Láhev nepoužíváme, měla jí na pití minulé léto a letos když jsem jí z ní chtěla dát mléko tak nepila akorát okusovala dudlík:)) takže používáme pítko a hrneček a samozřejmě prso… Dudlík má jen na usínání nebo když je velká krize, jinak si sním jenom hraje:)) a to ho bojkotovala do 4 měsíců..
Nejlepší hračka je u nás pračka, když je prázdná tak do ní leze a když se pere tak se hodně dlouho vydrží koukat do bubnu:))))pak samozřejmě telefon, ovladač televize a zrcátko:)), z jejích hraček ji na déle zabaví asi jenom kelímky.. Šuplíky ani odpadkový koš jí zatím moc nezajímají tak jsem zvědavá kdy to přijde..

Pavla a spáč

 
Anonymní  22.05.05 10:39

Ještě gratulace dnešním oslavencům, my máme dneska 13 měsíců přesně:))))
 Pavla

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.05.05 12:00

Market - ta prodovačka asi byla nějaká divná, třeba byla naštvaná, že musí být v práci. Kašli na ni a užívej si sluníčka.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.05.05 12:02

Pavli - tak to máš dobrý, že odpaďák Klárku zatím moc nebere. Já mám kolikrát pořádnou honičku Pepču odehnat.

Miroušek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 12:04

ted si uzivam toho,ze delfinek spi:)
market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.05.05 12:08

Tak jsem tady na skok, kluci spí, Zuzka je u táty, všude ticho i pršet přestalo:)

Dopolko si kluci hráli s autama a já konečně třídila Davidovo malé oblečení a ukládala zimní, no ještě to není hotové. Pak tam mám kupu na žehlení, ale to až večer. Nějak mě chytla celková debordelizace, asi ke mě teprv teď přišlo jaro:)))

Magrát, no umím si představit, jak ti bylo…ale to se stane a jsou i horší věci:)

Julince přejeme k 1. ročku vše nej nej nej a brzy sourozenečka, hihi:)))

Juldo, opožděně my ostudy ke včerejším Martínkovo narozeninkám také přejeme moooře lásky a štěstíčka!!!:)

Miroušku, gratulujeme Pepčovi k chození, je to už velkej kluk!!!:)

Teď čtu, že všude máte nádherně??? A co ten déšť u nás??? Já chci taky sluníčkoooo…

Maky, koukám, že máte v noci spaní jako my…a přesně, David vysmátej a já hotová…kdy tohle skončí???

Maruš, přeju ti neprudícího manžu:)

Jo a fakt fakt závidím jedlíky, ale dnes musím zaklepat, překonali jsme se, k snídani vedle koja půl mističky jablíčka, banánu a pom. šťávy a k obědu skoro miska polívky!!! Halelujááááá:)))

Jdu na další debordelizace, uffff… odpo snad sluníčko vykoukne a půjdem na chvíili na zahradu…jinak tu se šmudlajzem nevydržím…

Diny a chrupkající Davidoff

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.05.05 15:16

ahoj,tady prší tak jsme doma.k deníčku:
do 5m kačka téměř stále spala.když náhodou bděla.milovala kolotoč berušky nad postýlkou,sledovala je klidně hodinu v kuse.chrastítka ji moc nebraly.plyšáci taky ne.kolem půl roku ji bavila hrazdička a už pár měsíců nejvíc miluje prohlížení knížek,sama si vydrží listovat klidně hodinu.další oblíbené věci:ovladače,mo­bil,pařák na knedlíky,tkaničky a boty,telefon,pc klávesnice a vypínač,kreden­c.miluje naše zvířata(4psy,an­dulka,morče a kocour),zvířata před kačkou zdrhají,hihihi.má ráda společnost,není problém jít s ní na návštěvu.hrozně ráda visí hlavou dolů.kačka je celkově hrozně trpělivá a zajímají ji detaily,vydrží si sama hrát klidně celé dopoledne.a jak je to s jídlem?z jedlíka je nejedlík,ale dr. mi řekla,že je to u hodně kojených dětí kolem 1roku normální.víc jí zajímá vše okolo a já to nelámu.vyjímku tvoří mm,to může kdykoliv.taky je mazlivá a momentálně maminkovská a mě to dělá dobře.
jinak dnešní povinnosti jsou za mnou,venku jsou přeháňky,víc prší než neprší a je dusno.jdu zkusit uspat kotě,u babi a dědy spala jen půl hodiny.
luka a kačenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 18:03

stalo se neuveritelne,ale dnesni dnem se delfinek radi mezi chodce:). Byli jsme venku,najednou se pustil rucicky a tapal,desne se tomu chechtal a my s Fildou taky:)))

takze huraaaa:))))

market a delfinek chodec

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.05.05 18:28

Markét a delfínku:)

I když už jsem gratulovala po icq, musím ještě takhle veřejně provolat delfínkovi chodečkovi 3× hurá:„HURÁ, HURÁ, HURÁ“:))))

Je to šikulka a už se na něj moc těším, že ho za 6 dní uvidím:)

Diny a právě prudící Davidovič

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.05.05 19:02

MARKET-DELFÍNEK JE ŠIKULKA!URČITĚ TI UDĚLAL VELKOU RADOST,ALE ŽE CHODÍ,VÍME UŽ DLOUHO-JEN TO PŘEDE VŠEMI TAJIL.GRATULU­JEME!!!!
LUKA A KAČKA

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 19:19

ahojky:)
tak u nas se uz spi,ani se nedivim,mel docela dlouhou prochazku. Odpo jsem vyrazili dolu do troje a pak zase nahoru do kopce,za odmenu jsem si koupila nanuka:)

vecer je SS,jsem zvedava,kdo dneska odpadne,mohl by ALi:))

jeste k delfinkovi,kdyby jste videly,jak byl venku vysmaty z toho,ze tape,skoda,ze jsem v tu chvili nemela kameru:). Doma se pak tvaril,ze v zivote nechodil,ale uz ma chlapec smulu:))

jdu si barvit hlavu,rano me ceka kadernice,uz se tesim

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.05.05 19:21

Market - taky veeelkááá gratulace delfínkovi k chození, kluci se asi domluvili.:-)))

Miroušek

 
Anonymní  22.05.05 19:39

Gratulace Delfínkovi k prvním samostatným krůčkům:-)
A to jako rovnou venku jo???:-) Je to šikula šikovnej:-)
Albi+Anika

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 19:52

asi jo:)

a jak jste na to se spinkanim?
market

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.05.05 19:57

Teeeeeda,
moc gratulujem! To je velký den! Ondrášek delfínka zdraví a vzkazuje, ať pilně trénuje a mamce, ať si namaže pod kolenama a začne trénovat taky! Protože teď, milá Magrátko, teprve uvidíš :-)))))))))))))))))))
Delfínku, jsi velká šikulka!

Sylva a Ondrulík (špuntík)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 19:58

hihi moc dekujem :))) a kolena namazem
market

 
Anonymní  22.05.05 20:00

Velká gratulace delfínkovi:)))) konečně se pustils mámy, a ta tě už nechytí:)))
Pavla a nechodec Klárka dnes třináctiměsíční

 
Anonymní  22.05.05 20:23

Dobrý večer:o)))

Zase jen nakukuji:o)))

Miroušku, magrat- gratulujeme k chození:o)))))

Oslavencům přejeme Vše nej a nej

Maruš a zlobílci

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 22.05.05 21:15

Teda holky, už hodinu čtu komentáře. Vy jste vážně „strašný“!!!!! :-)

MAGRAT - HIP HIP HURÁÁÁ!!!! Ať žije Delfínek chodící!!! A s tou ostudou v Tescu si nic nedělej. Vašek dokonce už několikrát něco ukradl a já to zjistila až venku. Obvykle sebere nějaký ty sušenky co jsou mezi pokladnama.

BAGHIRO - moc uklidňující to asi nebude, ale jedna moje kámoška kojila holčičku do 20 měsíců co dvě hodiny, protože vůbec nic nejedla a vůbec nic nepila. Když už byla zralá na bohnice, Barunka se rozhodla, že konečně začne s tuhou stravou. Takže jednou ten den přijde!!!

HELČO - Je mi líto, že máš doma takové trable s příbuznými. Ale vůbec se ti nedivím. Od švagrové je podle mě nezodpovědné přijet s nemocným dítkem. To by mě pěkně vytočilo. a ještě ty přednášky o výchově… Ale asi maj holky pravdu, že to přejde a zase budou vztahy „uspokojivé“ :-)))

PAVLO - Teda děvče, já se divím, že jsem ještě na žádnou supermatku nenarazila. Vašek totiž nejen že jí piškoty a na sluníčku je neustále (samo že v čepičce a řádně namazanej), ale dneska něco najednou vypliv, tak jsem hledala, co to bylo a našla jsem oslintanej, to čista olízanej kámen!!!

Makýš

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 22.05.05 21:19

Tak už jenom 7 měsíců , jupíííííí :))))))))

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 22.05.05 21:21

Delfínku, borče, GRATULUJEMEEE­E:))))))
Tak ses mámo dočkala:)))

Pusu od Elišky,

Baghira

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.05.05 21:23

Market - ještě nespíme, asi se s náma zase dneska bude dívat na vyhlašování SS.:-(((

Miroušek

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 22.05.05 21:25

A teď něco k deníčku. Slniečko, moc se mi líbí :-)))

U Vaška je to celkem jednoduché. Od chvíle, kdy se začal zajímat o věci kolem sebe jsou stále zajímavé petlahve, obaly od filmů, cokoliv co chrastí či vydává nějaký zvuk, ovšem nesmí to být hračka. Velikou a neutuchající láskou jsou míčky, balóny a kuličky všech barev a velikostí. Poslední dobou zahajují vítězné tažení knížky. No a věc sama o sobě je VODA. V kyblíku, ve vaně, v konvi na zahradě, v loužích, klavně když se dá nabrat a nalít na hlavu.

A co náš víkend. Opět perfektní. Zas jsme měli bejby párty, tentokrát přijely trochu větší děti. Moc jsme si to užili. Dokonce jsme v sobotu napustili bazének a mrňata si do něj všechna vlezla.

Jo a holky, chci se vás zeptat na názor. Všimla jsem si, že když Vašek chodí za ručičky, tak nějak jinak používá levou nožičku. Jako by jí ani nechtěl používat. A uvědomila jsem si, že v bazéně když kope do vody, tak taky mnohem více pravou nohou a když se před půl rokem začal plazit, používal k odrážení jen pravou nohu. Ale když leze, což je jeho hlavní způsob pohyby, tak používá obě nohy stejně, to by jinak ani nešlo. Mám se strachovat a jít s tím k doktorce????

No tak já končím a jdu spinkat.

Makýš a vendýs

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.05.05 21:27

Tak u nás dnes bylo nádherně. Byly jsme u tchýně na obědě a jinak celý den venku a udělali jsme hodně práce na zahradě. Dopoledne přijel můj táta s dětma od ségry a tak jsem si jich užila a byla tu ještě holčička od sousedů. Šli jsme se podívat na telátko k manželově babičce a jedna sousedka se smála, když mě viděla jak s nima jdu - těhotná, roční dítě v kočárku a tři tříleté holčičky okolo kočárku. :))) A to kluci zůstali u nás doma. :)
Martínek usnul dobře, protože byl asi za celý den dost unavený a doufám, že v noci bude pěkně spinkat.

Magrát - tak jste se konečně dočkali Delfínkova chození, věřím, že jste měli velikou radost. A do té Tróje jste šli s kočárkem? Nebyl zbytečný? :))) a té prodavačce se nediv. Možná, že se setkává často s tím, že nějaká mamina, chce něco koupit bez placení a svádí to na dítě. Zapomeň na to.

Pavlo - Klárka má pračku místo televize? To aby jsi prala několikrát denně, aby byla spokojená. :)))

Miroušku - Pepča už je teda velký kluk! Ještě, že za tím oknem auta jezdí a může se na ně dívat. Martínkovi by se to taky líbilo, ale my nebydlíme u silnice, takže za oknem auta a traktor jenom stojí a to není tak zajímavé. Ale zase, když jsme venku, tak může v autě nebo traktoru sedět a troubit. :)))

Makýš - ty jsi mě rozesmála s tím kamenem. :)))) A představ si, že včera se Martínek spálil na krčku - malé místo ve výstřihu, kde nestínil klobouček. Ale dnes už to má dobré. Musím si dávat větší pozor.

A jinak včera ten chat byl dobrej, ale mě prostě v pátek, sobotu a neděli manžel „otravuje“ a tak se mi to hodí spíš ve všední dny. Teď už taky furt říká, že mám končit, i když on kouká na televizi - detektivku na Primě.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 21:33

Juldo - hihi myslim,ze kocarek jeste dlouho nebude zbytecny . Jinak ja tu prodavacku chapu,ale ja se fkat citila tak trapne,ale stanou se horsi veci
uzivej manzilka a zaim pa

market a spinkalek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.05.05 21:35

Makys - ja myslim,ze si nozicku srovna a pokud je pri lezeni pouziva stejne,tak se o urcite nauci pri chuzi.
hihi a kaminek me pobavil a pripomnel: mas jeste na lince bramboru:)?

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.05.05 22:15

ahoj,
jdu nakouknout ještě jednou.v ss se mi moc nelíbil ali,uvidíme…kačenka usnula až teď,ani se nedivím,spala od 15,45 do 17,15.v kočárku si na chvilku stoupla a zkouší to pořád.jenže nožky jí neunesou…taky tak poslední 3-4 tak zvláštně žvatlá,je to roztomilý,já jí něco povídám a ona odpoví a pořád dokola.prostě mi dělá radost.

makýš-z rhb vím,že hodně dětí upřednostňuje jednu ruku či nohu jen tak.jestli vašík leze normálně tak bych se asi pro svůj klid poradila s dr.,ale já bych řekla,že se to srovná.

juldo-já na chat radši chodím ve všední den,můžem se zas někdy domluvit,minule jsme taky byly tuším v pondělí…jinak dnes jsi měla asi příjemný den,to je dobře,pohlaď za nás bříško a jasně že i martínka.

market-že si z toho něco děláš,to se stane.já jdu k holičce v úterý.

maruš-aspoň že na nás nakoukneš…dej vědět jak se vede.

dano-co valuška a očička?lepší se to?ať už konečně můžete ven.posíláme valušce pusinku.

miroušku-tak z pepči je taky chodec?už je to veliký chlap.

diny-nechceš debordelizovat taky náš byt?

míšo-nakukuješ?ozvi se!

simčo-a co vy s anetkou,jaký byl víkend,ty ještě studuješ?

pavlo-klárka mě s pračkou pobavila,rozhodně není tuctová holčička,šikulka!

slniečko-pak se ozvi jak bylo na slovensku

marcello-a co je s vámi?

a vůbec i se všemi ostatními?
jdu si vyčistit zuby a chrnět.zítra mě zase čeká perný den,jdu venčit psy,jedeme plavat,musím kačce něco uvařit a cvičit,dnes jsme to ošidily,prostě jsem nestíhala.ještě peru,usuším to až ráno.miroušku,pepča ještě kouká na tv?

všem klidnou dobrou noc přejí
luka a kačenka breptavá

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.05.05 22:22

Ahoj holky,

tak já jsem včera ještě napsala komentář do starého deníčku, ale asi ho už nikdo nečetl :-), tak ho sem zkopíruju:

Ahoj holky,

tak jsme se vrátili od babičky, bylo nádherně, seděli jsme venku, spousta žrádla, grilovali jsme, děti si hrály, no pohoda :-), docela jsem si odpočinula, ale brala bych to častěji :-DDD. Přijel i brácha se švagrovkou a s Filípkem, je o rok mladší než Kuba, no kluci si vyhráli, ikdyž se občas přetahovali o něco, no znáte to. I Tobík se tam batolil po travičce, taky po hlíně, byl jako čuňátko, ale šťastnej, i Kuba.
Kuba vytuhnul hned v autě cestou domů, takže spí doteď, Tobík usínal těsně před tím, než jsme dojeli domů, ale probírala jsem ho, tak pak usnul normálka.

PAVLO - nic si z tý supermatky nedělej, kluci dneska byli na sluníčku celej den a žádnou čepičku neměli (Tobík by si ji stejně hned sundal) a nic jim není, piškoty jsme taky jedli dřív než ve 13 měsících. A nejlepší je asi vůbec nereagovat, já kdybych reagovala, tak bych se s ní asi krutě pohádala a pak ji někam poslala :-).
Jinak co se týče ochutnávání různých „nevhodných“ potravin je u nás skoro na denním pořádku, no nee :-D, není to tak hrozný, ale u toho druhýho dítka už nejsem tak úzkostná a míň to hlídám, takže Tobík již ochutnal zmrzlinku (sice ne moc, neumí to lízat), Kubovo pouťové lízátko - fůůj :-D, i tu koblihu, no prostě já jsem ta na odstřelení :-DDD.

MIROUŠKU - mě Tobík do špeků zarejvá prstíčky a samozřejmě taky kouše, polštářky se mu líbí :-)

JULDO - Martínkovi všechno nejlepšííí!!! Tobíkovi taky roste stolička, je tam boule, ale jsem zvědavá, kdy se prořeže

JENDYS - manža dělá ve zdravotnictví? Je doktor? Kde? Můj taky, dělá staničního sestru v PL Bohnice :-)

MAKY - sice ještě kojím, ale tampony dááávno nepoužívám, nějak mi to přestalo téct z toho druhého prsa. Jaký používáš tampony, jakou značku? Možná jsou některé méně silné, já jsem teda měla Fixies (myslím) no a trošku vidět byly, ale spíš to vypadalo jako kulatý prsa :-).
A prsenku mám kojící, ale nějakou obyčejnou, mám tři a dvě už se mi rozpadají, ale už to s nima doklepu. Zjistila jsem, že klidně můžu kojit i z normální ;-).

No zřejmě jste byly na chatu, bohužel jsem to prosmahla, tak snad někdy příště, teď jdu chrupkat.

Pa pa Katka

Jinak k deníčku, Slniečko, je moc pěkný, Tobík dudlíka měl asi do 8,5 měsíců, byl na něm takřka závislý (krom mého prsa), a najednou ho začal odmítat, tak aspoň nemáme starost s odnaučováním (jako u bráchy) ;-). To samé flaška, tu taky nechtěl zároveň s dudlíkem.
Jídlo - momentálně to také není jeho priorita, běžná jídla nejí, trochu jogurty, piškotky, rohlík, ale jinak je to fakt bída.
Z oblíbených věcí: vysavač i hučící, odpadkový koš, pojízdný košík s různými věcmi (cibule, jabka), vytahává to atd., tlučení do nestřežené klávesnice a myši (dávám si je nahoru, kam nedošáhne), zapínání a vypínání monitoru a cachtání se ve psí vodě (opět ji musím uklízet, ale občas se mi stane, že ji zapomenu, tak pak si zavytírám kuchyň :-)) a taky v granulích, vylézání na Kubovu jídelní židličku a krámování kam dosáhne a již zmíněné dobývání se pod mé triko :-). Jistě ještě spousta dalších věcí, ale nějak si už nemůžu vzpomenout ;-).

Jinak samozřejmě gratulujeme ještě jednou oficiálně Delfínkovi k chození a všem ročkům k jejich ročku :-).

Jinak během psaní jsem byla s čubou na veterině, teď jsem se vrátila, něco jí je, ale nevim co, bylo to akutní, teď je to subakutní. Pardon, že je to tak zmatené, tedy cestou na veterinu se čuba zklidnila, tak jsem se vrátila, protože za pohotovost si účtujou +200,– a to přecijen jsou pro mě prachy :-(, ale zítra tam s ní naklušu, vůbec se mi to nelíbí.

No končím, stejně už mám myšlenky úplně spřeházené, tak to radši utnu.

Ahoj Katka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.05.05 22:26

Makýš, dlouho jsem psala komentář, tak to tam není, ale Tobík kameny žužlá neustále, dokonce mu občas s kakáním utírám i písek! Fakt jsem se tomu divila, asi ho snědl moc či co, tak to šlo spodem :-D.

Katka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.05.05 22:36

Jo a samozřejmě jsem zapomněla mezi oblíbené věci dopsat pračku, ať už pere nebo ne a dívání se na auta z balkonu (jinak s autama si doma taky trochu jezdí).

Katka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 22.05.05 22:40

Ahojky berušky,

v první řadě obrovská pochvala pro Delfínka, že už konečně odtajnil tu svoji chůzi. Že si na tom, ale dal záležet a mlžil pěkně dlouho, že sám nechodí :-)))

Já jsem dneska zase slaměná vdova a budu až do zítřejšího večera, ach jo, už teĎ je mi smutno. A navíc je Jiří čerstvě ostříhaný a mooooc mu to sluší, připadám si jak zamilovaná poberťačka, že tak vzplanu jen proto, že má nový sestřih :-))))

K deníčku: Slniečko, pekne napísané :-))) Valuška má nejradši asi piškoty a kukuřičné křupky, těma nepohrdne nikdy, ohromně jí taky chutná brokolice. Ale je fakt, že když vidí něco zajímavějšího, tak do ní nedostanu nic. To mě štve, když jsme u někoho na návštěvě, to má pořád co dělat a nějaké jídlo jí nezajímá. Z hraček momentálně vede židle, začala ji tlačit před sebou a ťapká u toho, takže to vypadá, že budeme snad taky za chvilku chodit. Taky miluje slepice (ahoj Maky :-)))), jakmile je uvidí musíme je jít obdivovat :-)))
No a teď bych potřebovala poradit. Když jsme třeba na dvorku, tak Valuška chce někam jít a samože sama nepůjde. A chce abych jí vodila za ručičky (tak jak všude píší, že se to nemá) takže mám dilema, vodit, nebo nevodit. Pochopitelně, když nejdu, tak se začne malá vztekat. Na jednu stranu, mě to těší, konečně má snahu chodit, ještě minulý týden klekla a lezla, když se neměla čeho držet.

Jo včerejší chat byl super, moc mě to chytlo, to si musíme zopáknout. klidně i ve všední den, pokud budu mít volný pc.

Dobrou noc, jdu chrupkat za Valuškou, asi si ji dám k sobě do postele, ať mi není smutno. Ona je ráno tak sladká, šíleně se tulí a mazlí :-)))

Dana+Valuška (dnes 51t. už se nám to taky blíží)

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 22.05.05 22:42

Luko,

nechci to zakřiknout, ale mám pocit, že dneska k večeru po těch kapkách se umoudřilo i to druhé oko. Však jsme ani venku nebyly, protože u nás byl vichr jak z hor.

Dana

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.05.05 22:48

dano,zrovna ve čtvrtek jsem byla na rhb,byla tam naše dr.říkala jsem jí,že kačí se pokouší stoupat si.když ji držím v podpaží tak je to v pohodě,jde o to,aby se zbytečně nezatěžovala páteř,dokud na to není připravená.děti se nemají držet za ručičky(dlaně) a někam tahat.snad jsem ti poradila.já asi taky časem vyměknu a budu takhle nějak kačí vodit,dokud se nerozběhne sama.
 luka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.05.05 22:49

to jsem ještě já,hihi.kdy má valuška narozeniny?my 9.6..,to je máte taky tak nějak,ne?
 luka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.05.05 23:11

Dano - já vím, že se to nemá, ale když už má dítko snahu a i samo chodí třeba u tý židle, tak si myslím, že to občas nevadí, přecijenom s ní nechodíš takhle celej den.

Ahoj Katka

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.05.05 23:33

To jsem ještě dneska já. Pepča dneska vytuhnul až v 23 hod.:-(( Celou dobu si tady hrál a chodil. Děkujeme všem za gratulace k chození.

V SS jsem toho vyřazeného očekávala, takže asi ani nic, co by překvapilo.

Holky, jak jste na tom s chatem třeba ve středu? Manža bude v práci, Pepča snad bude spát,?tak bych mohla mít volno.

Dneska jsme byli s našima na procházce skoro 2 hodiny, chytla jsem i trochu bronzu. Ale bylo to fajn, Pepča si chvilku schrupnul, to je zajímavý, ale tam na procházce usne skoro vždycky. A když jsme doma, tak se mi zadařilo zatím po dlouhé době jen 1×. Asi neumím vozit, děda to umí líp.:-)))

No nic, budu končit a spát.

Tak dobrou noc.

Miroušek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama