Jarní miminka- alebo dvojitý pohľad na vec.
Ahoj Jarňulky, naša téma denníčku je ako niektoré veci vidí miminko a ako to vidí maminka a čo si pri tom myslia.
Mimi: To čo má mamka by som chcel. To musí byť dobré. Nie je to veľké ani malé, také akurát do ruky. Je to mäkké aj tvrdé. Dá sa to hrýzť. I keď to nechuti, ale aspoň si brúsim tie moje dva zúbky. Je to farebne. Mama to ma často v ruke. Prečo mi to nechce daaaaaaaaaaat???
Maminka: krém na zadok, nemôžem dať malému. To nie je hračka a mohlo by sa niečo stať.
Mimi: Mamka mi to stále cpe do pusy. Hlavne keď jej chcem niečo povedať. Nie je to zle, môžem to hrýzť, cmúľať a hlavne vypľúvať. To mamka rýchlo priskočí ku mne aby mi to opäť narvala do úst. A o to mi ide! Okrem toho, že z toho nič netečie. Veď nech si to skúsi sama keď je hladná dať si kus gumy do pusy a naprazno pregĺgať. Váááááááááááááá.....
Maminka: Ach jo, malý zase plače, asi chce dudlik. Po minute opäť plač. Zase dudlik na utíšenie. Po xx-ty krát opäť plač… On to snáď robí schválne aby som stále chodila k nemu!! Alebo je v tom niečo iné ? Nemohol sa niekde buchnúť ?? Kedy jedol ? Kedy som ho prebaľovala ? Čo má v ústach ??? I keď jedol pred 1 hodinou musím mu dať fľašku, inak ho neutíšim!!
Mimi: Mama prišla, budeme sa hrať. Chytá ma za bruško, nožičky, ručičky. A ešte sa hráme na schovávanú. Kde je Lukáško ????? Tu som ! A čo keby som jej ušiel ? Teraz nedáva pozor. Idem… Už sa neusmieva
(. Prečo ma ťahá preč? To je nová hra? Čo je to studené na mojom zadočku ? Už sme späť v izbičke. Budeme sa ďalej hrať ! Ukážem jej ako pasiem koníčky. Ale ona chce aby sme sa hrali na broučka. Nie, ja chcem na koníčky! Ona na broučka., ja na koníčky.....
Maminka: Tuším tu niečo smrdi. Ide sa prebaľovať. Vyzlečieme punčošky, bodyčko, dáme dole plienku, a .......malý sa prevrátil na bruško. Tak a môžem zase všetko umývať. Opäť sme to tu označkovali. Utekáme do kúpeľne umyť čo zostalo. Musíme sa vrátiť na podložku, lebo prebalovak nie je umytý. Položím ho na zem, chytím plienku a ta potvora sa stále otáča. Ja sa snáď naučím zapínať plienku keď je na brušku !!! Čim ho len zabavím aby to vydržal, kým tu plienku zalepím. Že by som mu na chvíľku dala do ruky krém ?
Mimi: Čo mi to mamka dáva do ruky ? Jesť sa to nedá, ani to nevydáva žiadne zvuky a keď to hodím na zem tiež si to nikto nevšimne. Z toho žiadna zábava nekuká!
Maminka: Kúpila som malému krásneho plišačika keď už ma to výročie. Prečo si hneď všetko cpe do pusy skôr ako sa na to pozrie ? Hodil to za seba. Musím mu to ešte raz podať. Nechám ho možno potrebuje čas. A taký krásny macko to je. Hneď by som si ho vzala do postele.
Mimi: Musím dať mamke vedieť, že je čas na mliečko. Mamíííííííííííííííííí. Prečo jej to dnes tak trváááááááááááá. Ja nechcem tatka, ja chcem mliečkóóóóóóó...... No konečne už prišla. A čo mi to dáva na krk ?? To nechcééééééééééééééém. Dnes ma nebude držať na rukáááááááááááááááááách. Čo mi to cpe do pusy?? Ona sa chce hrať?? Aká je to hra? Daj mi to čo máš v ruke! Chceš vedieť ako robí autíčko Bŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ?? Ukáž, pozriem sa čo si mi to dala do pusy. Prečo Ti nemôžem pomahať ?
Tak tato hra sa mi vôbec nepáči!! Držíš ma za ruky a otváraš si na mňa ústa. Tá hra už skončila ? No a čo bude s tým obedom ?
Dávaj mliečko, lebo ma budú počuť susediááááááááááááááááááááááááááááá.
Mamka: Tak dnes vyskúšame prvýkrát príkrm. Kúpila som mu krásny podbradník s levíkom. Tak a urobíme ÁÁÁÁ a prvá lyžička je tam. No moc sa na tu mrkvičku netváriš. Nie lyžička nie je na hranie. Urob ÁÁÁÁÁ. Prestaň robiť blbosti a otvor ústa. Nie lyžičku Ti nedám. Nevypľúvaj mi tu mrkvičku! Neprskaj okolo seba! Skúsime ešte jednu lyžičku. Nedávaj si do ruky do pusy. Ešte jednu… No tak toto ma ozaj nebaví. Nič si nezjedol a mrkvičku mame po celom byte. Takže asi nie si hladný. Umyjem Ťa a pôjdeš spať bez jedla......
No dobre, tak dostaneš mliečko, ale zajtra skúšame opäť mrkvičku.
Nenapadlo Vás občas čo si asi myslia tie naše miminka?? Hovoriť ešte nevedia, ale svoj rozum už určite majú, aspoň si to myslím podľa reakcii. Určite sa už snažia si vytvoriť to svoje miestečko na svete.
Nedávno som počula o článku kde sa dve ešte nenarodene miminka rozprávajú v brušku.
Prvé mimi: Myslíš, že bude ešte niečo potom keď odtiaľto odídeme ?
Druhé mimi: Nie, čo by bolo. Tým sa náš život určite končí.
Prvé mimi: Ale ja som počulo, že tam vonku to je iné a zaujímavé a uvidíme MAMU.
Druhé mimi: Podľa mňa tam nič nie je. A kto je to MAMA?
Prvé mimi: Vieš to je niečo čo je tu všade okolo nás. Ona nás cíti a možno aj vidí. Ona je tu všade.
Druhé mimi: To nie je možné. Veď okolo nás je len voda v ktorej si plávame a toto všetko čo tu vidíš a čo môžeš chytiť do ruky. Čo z toho je MAMA?
Prvé mimi: Ja ju občas počujem.
Druhé mimi: Ja nič nepočujem, len nejaké pazvuky čo sú niekde ďaleko od nás.
Kto vie možno aj toto sa naším miminkám preháňalo v hlave keď boli v brušku a my sme na nich natešene čakali. .....
A čo si myslíte vy, majú tie naše miminka už svoj rozum a vedia ho aj používať ??
Sme my tí čo ich rozvíjame, alebo naopak ??
Všetkých pozdravujeme a Lucky posiela usoplenú a uslintanú pusinku Maminkám i Miminkám
Slniečko
Přečtěte si také
Tchyně nám pomohla s bydlením. Teď má pocit, že jí patří celý náš život
- Anonymní
- 27.06.26
- 152
Tchyně nám finančně pomohla s bydlením a já jí za to byla opravdu vděčná. Jenže od té doby má pocit, že může rozhodovat o všem: o zařízení bytu, výchově dětí, našich dovolených i o tom, jak...
Švagrová pojmenovala dítě po mé zesnulé dceři. Nikdo nechápe, proč mi to vadí
- Anonymní
- 27.06.26
- 172
Když moje švagrová porodila dceru, měla jsem z ní upřímnou radost. Ta ale zmizela ve chvíli, kdy oznámila její jméno. Od té doby je mezi námi napětí a část rodiny si myslí, že reaguji přehnaně.
Partner v 55 letech už dítě nechce. Já ho chci, uvažuju, že si to „zařídím“
- Anonymní
- 27.06.26
- 136
Láska si nevybírá a neptá se na datum narození v občance. Když jsem před čtyřmi měsíci potkala Igora, věkový rozdíl devětadvaceti let jsem vůbec neřešila. Je mi šestadvacet, jemu pětapadesát, ale...
Manžel chce třetí dítě, já už ale nemůžu. Bojím se, že mi to nikdy neodpustí
- Anonymní
- 27.06.26
- 126
Máme dvě děti, domácnost, práci a každodenní kolotoč, který mě vyčerpává víc, než si manžel připouští. On by si přál ještě třetí dítě, protože sní o velké rodině a dalším miminku. Já ale cítím, že...
Chlap v base, 2 děti na krku a rodičák k smíchu. Stát mě hodil přes palubu
- Anonymní
- 27.06.26
- 157
Včera jsem stála u pokladny v supermarketu, v peněžence poslední dvě stovky a v košíku jenom ty nejlevnější plíny, mléko a pár rohlíků. Když mi prodavačka řekla výslednou částku, udělalo se mi...
„Zničili jste mi budoucnost.“ Tohle nám syn řekl po přijímačkách
- Anonymní
- 26.06.26
- 3461
Věděla jsem, že nepřijetí na vysokou školu syna zasáhne. Nečekala jsem ale, že místo zklamání přijde vztek. A že za svůj neúspěch začne obviňovat nás.
Muž chtěl třetí dítě, já už ne. Vyřešila to za nás až jeho vážná nemoc
- Anonymní
- 26.06.26
- 1789
O třetím dítěti jsme se začali bavit ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že konečně zase začínám dýchat. Děti byly větší, nocí ubývalo, život se pomalu skládal do nějakého rytmu. A právě tehdy přišel...
Vydělávala jsem víc než manžel. Rodičák mě ale srazil na úplné dno reality
- Anonymní
- 26.06.26
- 1428
Ještě pár měsíců před porodem jsem měla pocit, že máme s manželem věci nastavené fér. Oba jsme pracovali, já dokonce vydělávala o trochu víc než on. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela jako nad něčím...
Doma máme klid, děti a účty. S jiným mužem jsem si vzpomněla, že jsem žena
- Anonymní
- 26.06.26
- 1121
Doma nemáme hádky, křik ani velké drama. Máme funkční manželství, děti, účty a každodenní provoz, který navenek vypadá úplně normálně. Jenže mezi mnou a manželem už dávno není blízkost, touha ani...
Jsem jeho milenka a chřadnu čekáním. Bojím se, že ženu nikdy neopustí
- Anonymní
- 26.06.26
- 743
Už tři roky miluji ženatého muže. Tvrdí, že jeho manželství je dávno mrtvé, že se mnou zažívá něco, co nikdy předtím nepoznal, a že chce být jednou se mnou. Jenže pořád neodchází. Říká, že ho s...