Jsem těhotná: díky Clostíku

Snažení

Na tu magickou sobotu 9. 10. 2010 jen tak nezapomenu. Bylo to přesně měsíc po tom, co jsem spolkla první tabletku zázračného Clostíku, hormonálního stimulantu na podporu ovulace a otěhotnění, který se využívá pod lékařským dohledem při stimulaci vaječníků. To ráno jsem měla už čtvrtý den zpoždění menstruace, luteální fáze, která je vždy stejná, u mě 14denní, ukazovala už číslo 17. DPO a menstruace stále nikde, bazální teploty, které měly dávno klesnout, se stále vzorně držely v jedné linii na 37,1 a odmítaly se posunout směrem dolů. Už asi týden přes očekávanou MS mi hlodal červíček v hlavě, cítila jsem se tak nějak... jinak. A přesto jsem si odmítala připustit, že by to po těch strašně dlouhých osmi měsících snažení mohlo vyjít hned napoprvé. A byli tam dvě!

Ale teď od začátku: Mám skvělého, finančně zajištěného muže, máme vlastní bydlení i ideální věk, a protože ani jeden nepatříme k příznivcům pozdního rodičovství, rozhodli jsme se v únoru 2010 přestat chránit a začít se snažit o našeho potomka. Bláhově jsme si mysleli, že to půjde rychle… Ve statistikách se uvádí, že u zdravého páru je doba pro otěhotnění tři měsíce.

Já zdravá nebyla a ani jsem o tom nevěděla. O ovulačních testech, plodném hlenu, trojfázových křivkách a měření bazální teploty jsem věděla asi tolik, jako vím o atomové fyzice: prd a starou šišku. Věděla jsem, že tyto věci existují, věděla jsem, jak funguje hormonální systém ženy, ale pouze v základech. A protože jsem nechtěla nic ponechat náhodě, od prvního snažení jsem sedla k internetu a studovala všechny možné diskuze maminek i snažilek, odborné články docentů a dokonce si svoje zkušenosti vyměňovala.

Bylo toho tolik, že jsem často valila jen oči a přítel se mým přednáškám jen smál. Není divu, z fleku jsem totiž nazpamět odříkala, jak funguje rozmnožovací systém a v jaké fázi je zrovna ovlivněn jakým hormonem a co se jednotlivé dny v těle děje. Jakou jsem měla strašnou radost, když jsem si koupila svůj „bazální teploměr“. S touhle modrobílou věcičkou jsem se naučila vstávat a zvykla si na ni tak, že jsem se na měření teploty před vstáváním z postele stala závislá.

Ovšem i když se každý den poctivě měřilo a hodnoty se zapisovaly do amerického Fertilityfriend, a já tak měla přesný přehled o tom, v které fázi cyklu zrovna jsem a kdy je ten „pravý den“ pro snažení, se nám celou dobu nedařilo. A tak s každým klesnutím teploty a následným příchodem menstruace následovalo obrovské zklamání a bolest. Všude před vámi každý těhotní jedna radost a na ulici potkáváte jeden kočárek za druhým.

Přítel absolutně nic netuší a jen vám začne docházet, že něco zřejmě nebude až tak úplně v pořádku a přesně mířené otázky typu: „kdy bude miminko“ vás jenom strašně raní a ponoří do ještě horší skepse, zatímco ostatní si myslí, jak je to vtipné. Velice často mě napadala věta, proč právě já? Proč se jiným daří bez problémů? Proč se rodí děti těm, kteří je ani nechtějí? Proč mají tak lehce děti alkoholici a feťáci? Vždyť já si v životě nezapálila ani to blbé cigáro, jím vesměs zdravě, nejsem vychrtlá ani otylá, nejsem alergik, netrpím žádnými nemocemi… Jsem prostě normální!

Po sedmi měsících jsem dospěla do stadia totální otupělosti. Najednou mi to nějak začalo být lhostejné a upadala jsem do stavů absolutní letargie. Každý den byl úplně stejný: budík, teplota, práce, tam vydržet 9 hodin a tvářit se, jak jsem vlastně happy a kecat o naprosto bezvýznamných a mnohdy totálně trapných věcech, kterým jsem se ještě před dvěma měsíci smála, po práci pár hodin doma strávených na internetu nebo u televize, sprcha, spát a zase nanovo. To už i přítel věděl, jak mě to naše snažení, které se stále nedaří, hrozně zmáhá. Byl to (a stále je) miláček a byl mi obrovskou podporou a oporou.

A byl to on, který mě vyhecoval k tomu, že bych si měla zajít k lékaři, pokud mi to pomůže a třeba budu po návštěvě klidnější. Návštěva u lékaře připadla po objednání na první školní den a tak jsem se 1. 9. 2010 vydala i se svými naměřenými grafy do ordinace mého gynekologa. Po vyšetření a shlédnutí mých tabulek s teplotami mi doporučil přibrat (podotýkám, že měřím 169 cm a vážím 55 kg), což mi hned vysvětlil. Jako bývalá sportovní gymnastka mám mnoho tělesné hmoty ve formě svalstva na úkor potlačeného tělesného tuku, který nemám téměř žádný. To může být přičinou toho, proč sice k ovulaci podle teplot zřejmě dochází, ale jaksi nedostatečně.

Teploty bývaly rozeskákáné a cykly různě dlouhé (od 31 do 57 dnů) a vajíčka zřejmě nejsou natolik vyzrálá, aby byla schopná oplodnění a hypofýza reaguje jako blokátor, nedovolí tělu otěhotnět, protože je přesvědčena, že otěhotnění by mohlo být pro mé tělo zničujíci a nemělo by z čeho čerpat energetické zásoby. Lékař mi předepsal na tři cykly „zázračný“ Clostík, o kterém jsem už tolik věděla, s větou, že zkusíme ovulaci vyvolat uměle a obalamutit můj mozek.

Předepsal mi dávkování od 5. do 9. dne cyklu ve 100 mg dávce (tableta 2× denně) a propustil mě s tím, že se mám ukázat v prosinci po poslední stimulaci. Se třemi krabičkami malých lahviček pro mě začala nová naděje a já se nemohla dočkat, až si poprvé „šňupnu“…,a tajně jsem doufala. První tabletku jsem brala 9. 9. 2010. Léky jsem snášela dobře, jen jsem měla celou stimulaci mírně rozostřené vidění a všechno dál ode mě jsem viděla rozmazaně a bývalo mi špatně od žaludku.

Ovulace přišla 17. DC a vyšla na datum 21. 9. 2010. Až v ten večer jsem měla s paní ovulací opravdu tu čest. Prudké tupé bolesti břicha (už asi vím jaké to je, když vás někdo do břicha kopne) byli celkem jasným znamením a my si ovulaci pojistili stejně jako čtyři dny předtím. Druhý den bolest zmizela, nastoupil bílý hlen, jasná známka toho, že už se vajíčko vydalo na cestu a nám nezbývalo než čekat a doufat, že nějaká spermie dorazí až k vajíčku a bude natolik šikovná, že se dostane dovnitř.

Asi deset dnů po ovulaci jsem se začala cítit trošku jinak, ovšem nic jsem nepřipisovala možnému těhu, spíše jsem se připravovala na příchod menstruace a říkala jsem si, že by se to štěstí muselo už pořádně unavit, aby na nás sedlo hned napoprvé. Měla jsem však neustálý hlad, byla jsem schopná sníst neuvěřitelné věci a při pudinku se šunkou nebo utopenci s angreštovým kompotem můj drahý jen kroutil hlavou. Začala jsem běhat na záchod a to i v noci, stále mě pobolívalo břicho jako před příchodem menstruace.

A pak to mělo přijít, červená… Bylo 5. 10. 2010, teplota 37,1 a menstruace nikde. První den zpoždění, dva, tři… čtvrtý den, 9. 10. 2010 už mi to začalo být divné a o půl šesté ráno jsem celá nervózní a vyklepaná strkala těhotenský test do skleničky s močí, zatímco přítel v ložnici spokojeně spal. Téměř během okamžiku jsem tam viděla dálnici. Dvě ohromně zřetelné čárky, kterým jsem nevěřila. Myslela jsem si, že se mi to zdá, že se musím probudit. Srdce mi tlouklo a já jsem se cítila tak, že to musí se mnou každou chvíli škrábnout.

Celá nedočkavá jsem naklusala do ložnice a vzbudila přítele, který si v první chvíli myslel, že si dělám srandu. Během chvilky mu to však došlo (na rozdíl ode mě, které to nedocházelo celého půldne a začala jsem opožděně brečet až před dvanáctou v poledne, že jsem opravdu těhotná) a první co ho zajímalo, bylo, kdy těhotenství oznámíme. Blázínek. Nakonec mi řekl, že to tušil, ale nechtěl to říkat nahlas, že jsem jiná, jak jiná, to nedokázal říct, ale zřejmě jsem. I já se cítila a cítím jinak.

V příštích týdnech mě bude čekat první návštěva u mého lékaře a bude to poněkud dříve, než v plánovaném prosinci. Těhulkování si snažím užívat, svou malinkou fazolečku nadevše miluji už teď a jen se díky prodělanému zamlklému těhotenství děsím toho, že nebude všechno tak, jak má být a že zase nikdy neuvidíme srdíčko. Na druhou stranu věřím a doufám, že tohle úspěšně doběhneme do cíle a v červnu 2011 se budeme těšit z našeho prvního děťátka.

Všem snažilkám bych chtěla popřát hodně štěstíčka a hlavně jim říct, že nesmí přestat doufat. Protože jednou přijde den, kdy se každá žena toužící po miminku těch dvou čárek na testu dočká. Všechno má, bohužel, svůj čas. A o těhotenství to zřejmě platí dvojnásob.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 17.10.10 01:38

To je krásný deníček!!! :palec: Úplně jsem měla slzy na krajíčku, hrozně hezky jsi to popsala!!! Moc ti přeju aby vše probíhalo v klidu a ve zdraví a v červnu jsi nám sem hodila fotečky vašeho malého cvrčka!!! Moc gratuluju!!!!!!!!!!­!! :hug:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 17.10.10 08:20

Gratuluji!Já s manželem sme se snažily skoro dva a roky a podařilo se nám to bez ničeho..Taky sem už něvěřila..A držím palečky ať máš vše v pořádku a máš v náručí své miminko :mavam: :srdce: :hug:

 
Niky7  17.10.10 10:06

Gabi jeste ujednou gratulace a preji hodne stesti! :huban:

 
Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 85 inzerátů 17.10.10 10:07

Gratuluji :kytka: moc hezky jsi to napsala. Přeji ať je vše v pořádku a ty se dočkáš vytouženého miminka :hug:

 
fikina
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 17.10.10 10:16

Krásný,fakt super,Gratulu­ji,držím palce ať to všechno dobře,hladce,zdravě probíhá

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 17.10.10 10:58

přeji at je všechno v pořádku. hodně štěstíčka :hug:

 
Michaelakkk  17.10.10 13:01

Gratulu!!!! Tak si se dočkala!! určitě bude vše v pořádku a ty budeš mít v létě mimíska!!

Můj přítel přišel na to, že jsem těhotná dřív než já i mi dokonce koupil těhotenský test a přinesl mi ho do práce.. Já jsem na něj koukala jako na magora, že je to blbost, ale jak si psala ty byla tam dálnice a i potom na vše 8 ostatních :D měl z toho větší radost než já, škoda, že se toho nedočkal… Takže ty chlapi na to mají zřejmě nos :-)

 
Tynkka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 17.10.10 13:19

Moc gratuluji!!!
Máme Kubíčka taky po tříměsíční léčbě clostíkem ;o)
Tak ať je vše v pořádku :palec:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 17.10.10 16:42

Holky všem vám moc děkuji. :hug: :srdce: :hug:

Měla jsem nějakou psavou náladu, chtěla jsem si vlastně napsat a uložit do počítače, jaká byla cesta k našemu miminku, abych na to mohla jednou zavzpomínat a říkala jsem, si proč se nepodělit i s ostatními, jak to bylo u nás. :kytka:

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 17.10.10 18:00

Moc krásně napsané. Gratuluji moc a užij si těhulkování :srdce:

 
Kathuschka
Kelišová 5331 příspěvků 17.10.10 18:59

Teda, krása, i já teď zrovna čekám, jak nám clostík pomůže.

 
arween
Kelišová 7413 příspěvků 17.10.10 19:16

Gábi-máš to krásně napsané, budete skvělí rodiče a to malé to ví už teď a zůstane s váma :wink: :srdce:

 
Iveta84
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 17.10.10 19:35

Ahoj Gabi!!! Moc krasne, uplne vim, jak se citis! Take jsem prodelala zamlkle tehotenstvi a ted momentalne cekam na busici srdicko s ohromnym srachem o mou fazolku! Porod by nam take vychazel na cerven 2010, takze doufam, ze se potkame v nejake prubezne tehotenske diskuzi :) drzim palce!!!!

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 17.10.10 20:47

Gabi, krásně si to napsala a věřím, že tentokrát to dopadne dobře a narodí se ti krásné, zdravé miminko :wink:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 18.10.10 07:52

gábinko gratuluji… a užívej si těhulkování :wink:

 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 18.10.10 07:55

Gábinko ještě jednou moc gratuluju a přeju Vám, aby vše probíhalo dobře, abys měla bezproblémové těhu a mohla si užívat každý okamžik tohohle překrásného období :hug: :kytka:

 
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.10.10 13:40
Gratulace

To je krásný") já chci taky Clostík :lol:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 18.10.10 14:30

Moc gratuluji!!! Já si skočila taky pro clostík, protože už jsem taky cítila „zoufalá“, i když 7 měsíců v porovnání s ostatními uznávám není žádná doba.
Ale naštěstí jsem nemusela ani vyzvedávat clostík z lékárny :-) :-) :-)

Přeji krásné a pohodové těhulkování!!!!

 
sonam
Kelišová 6247 příspěvků 18.10.10 15:56

Gratulujem. My sa tiez uz nejaky cas snazime a vyzera to, ze ovu tak uplne nespolupracuje…pra­ve dnes idem k dr. a mozno sa tiez vratim s niecim podobynm :)

 
Caty  19.10.10 14:51

Krásně napsané. Držím moc moc paečky, aby miminko vyšlo a za chvilku se na Vás dívalo. :huban:

 
jenny1804  20.10.10 11:26
gratulace

ahojky
ja se take pridavam k gratulaci,tez jsem od 03/10mezi snazistkama,ale zatim nic,tez sedim kazdy den u pocitace a ctu ruzne pribehy a verim ze se tu jednou ukaze i ten muj,ale zatim neni o cem psat..Musi to byt nadherne,krasny pocit neceho nove zacinajiciho.­.u vsech tech pribehu co jsem cetla jsem se nezastavila jak u tohoto,uplne me dostal as jsem opravdu zacala plakat,dala sis peknou praci klobouk dolu,ted uz se jen muzes tesit maminko a davat na sebe velikej pozor..Preji hezky den :-)

 
amfora
Závislačka 4731 příspěvků 23.10.10 19:48

Ode mě taky veliká gratulace. my se s manželem snažíme už rok. též jsem u doktora vyfásla clostík, zatím na dva cykly, jednu tabletku denně. jen tajně doufám, že si ho ani už nebudu muset vzít, že to prostě vyjde samo. jsem domluvná s dr. že pokud to neklapne do konce roku ani s clostylbegytem, začne nás směřovat do nějakého centra. bude mi příští rok 30 a nemá smysl to nějak oddalovat. takže ti držím palečky, ať vše probíhá jak má a v červnu zdavý krásný uzlíček v náruči. :-D

 
kačenka89
Závislačka 2532 příspěvků 31.10.10 17:04

Gábinko… moc moc ti jěště jednou gratuluji :kytka: :hug: Mám takovou radost, že jsi se dočkala :huban:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 31.10.10 18:33

ahojky..opravdu krásný článek..až mi tečou slzy a to hlavně proto, že se to skoro až do konce podobá mě..ale já bohužel dnes testovala(sice už 27. Dc)a test opět negativní..my se s manželem snažíme od února a v dubnu jsem bohužel potratila..aniž bych předtim stihla udělat testík a dozvědět se že jsem těhotná..a od září to zkoušíme znovu..a zatim nic..každý měsíc me bolí prsa a už doufám..no a pak se dostaví ta mrcha menstruace..o to bolestnejsi to je kdyz kolem me jsou vsechny kamaradky tehotne a moje dvojce jde za dva dny na 3D ultrazvuk podivat se na svoje mimi…moc moc ti gratuluju a preju hodne zdravicka vam obema… :srdce:

 
amfora
Závislačka 4731 příspěvků 04.11.10 18:51

Jj, já taky stále doufám, těhotenské příznaky mám 100% každý měsíc :-) ale teď už to možná vypadá nadějně… teplota mi stále neklesla, dokonce se dnes ráno ještě vyšplhala o dva stupínky výš na 37,2. tak jsem taková nesvá, aby to zase nebylo zklamání,na test je asi ještě brzo. ms by měla přijít o víkendu.Alice P.: je mi to líto, ale jednou bude líp, uvidíš.

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 04.11.10 20:28

Holky všem vám moc děkuji. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 07.01.11 13:54

Gratuluji, ze se vam to konecne povedlo :-)
I my s pritelem jsme se silene dlouho snazily, az mi to prislo nenormalni, rikala jsem si: „V nasem veku to pujde hladce“ (Me 21, jemu 20) a ono nic, pul roku snazeni, a konecne v srpnu uspech :palec: Ale tech probrecenych 5mesicu nikdy nezapomenu, uz jsem prestavala verit, ze jsem vubec plodna…

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 12.01.11 11:18

nad tim zda jsem plodna uvažuj dodnes jinak gratulace

 
SANDRA75
Kelišová 5969 příspěvků 16.06.11 16:03

Nádherně napsané,až jsem držela slzičky na krajíčku,doma máme dvě zdravé dětičky a o třetí vysněné jsem přišli před 3 měsíci v půlce těhu ZP,ted se snažime znova…at jste štastná rodinka a brzo uděláte sourence :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama