Jsme v tom sami

Snažení

Vybavuji si přesně ten okamžik, kdy jsme se pro miminko rozhodli. Bylo to pár měsíců po nastěhování do vlastního bytu. On po dítěti toužil již delší dobu, ale já jsem se na to ještě necítila. Držela jsem diety, cvičila a nedokázala jsem si představit, že bych měla vše vypustit. Potom mi snad ze dne na den mi začaly tikat biologické hodiny, které mé myšlení naprosto převrátily.

Samozřejmě jsme se nevyhnuli debatě o penězích, ale zvládli to druzí tak my taky.

Bylo to hezké období, sex dostal najednou jiný význam. Když přišla menstruace, byla jsem zklamaná. Podle odborných článků je ale běžná doba k otěhotnění půl až rok. Našla jsem na internetu skvělou partu holek a vzájemně jsme se podporovaly. Zkoušela jsem vitamíny, čaje, měření bazální teploty a zaručené polohy.

Jenže uběhlo 6 měsíců a já těhotná nebyla. Gynekoložka mě uklidňovala, vyšetřila krev a vypsala žádanku na spermiogram. Bylo to pro nás něco nového, jako bychom překročili hranici mezi lékaři a intimitou. Výsledek byl dobrý a on si oddechl.

Po roce jsem i přes svůj strach podstoupila diagnostickou laparoskopii. Bohužel nemám hezké vzpomínky. Po operaci jsem se probudila dušením, bylo mi špatně z narkózy a vytahování drenu neskutečně bolelo. Výsledek byl naštěstí dobrý, vejcovody průchodné, jen malá endometrióza v pobřišnici. Nebylo to překvapení, sestra ji má taky a i přes pokročilejší stupeň má 3 děti.

Co mě ale znepokojilo, byly výsledky každoroční cytologie. Najednou jsme měla ASCUS. Doktorka mluvila o možné rakovině a potřebě to hlídat. Bohužel se to opakovalo i podruhé, ale prý nic hrozného. Tak jsem si oddechla, abych se vzápětí opět vyděsila. Najednou nebyl problém ASCUS, ale fakt, že stále nejsem těhotná. Gynekoložka chtěla nasadit hormony na vyřazení cyklu, aby se zastavila endometrióza. To by znamenalo přestat se snažit, a to jsem tehdy opravdu nedokázala. Zkusili jsme ještě Clostil na podporu růstu vajíček, ale tím moje léčba u ní skončila.

V té době jsem potkala starého známého a ten mi doporučil náš první CAR. Moderní prostředí. Rozpačitě jsme koukali na sestřičky, které byly jak vystřižené z módního časopisu. Lékař byl velmi příjemný a vstřícný. Vzali nám spoustu krve, zkontrolovali mi ovulaci a pak jsme to slyšeli poprvé – nevysvětlitelná neplodnost.

Na moji žádost udělali ještě kontrolní spermiogram a výsledek nás šokoval. Byl velmi špatný. Na naše dotazy, jak to, že jinde byl nad normu, nám bylo řečeno, že mají zastaralé metody. Tohle byla asi první chvíle, kdy jsme začali o lékařích pochybovat.

Objednala jsem nás do jiného CARu, po třech měsících byl spermiogramu opět špatný, ale typ poruchy opačný. Takže jsme najednou měli tři rozdílné výsledky. Korunu tomu nasadili lékaři, kteří ihned vybírali termín umělého oplodnění.

S manželem jsme se dohodli, že tomu dáme volný průběh. Běhání po doktorech nás jenom stresovalo a o moc chytřejší jsme z toho nebyli. Užívali jsme si volnosti s kamarády, pořídili zvířátko, zrekonstruovali byt a jeli k moři. Postupně otěhotněly všechny holky z diskuse a najednou jsem v tom byla sama. Během dvou let jsem vyzkoušela detoxikaci dle Jonáše, homeopatika, různé bylinkové směsi a cvičení dle Mojžíšové.

Nevím, zda za to může neplodnost, ale najednou jsme si s manželem nerozuměli. Situace nás dohnala až do manželské poradny, kde jsme řešili, zda spolu vůbec zůstaneme. Asi to bylo tak nějak všechno dohromady. Byla jsem často sama a uzavírala se do sebe. Trvalo nějakou dobu, než jsme to překonali.

Za pár měsíců jsem oslavila 30. narozeniny a pochopila, že není na co čekat. Svěřili jsme se do rukou novému CARu. Podstoupili jsme pár vyšetření a už se ani nedivili, že je spermiogram v pořádku. Zkusili jsme inseminaci a já jsem věřila, že to opravdu vyjde. Když ne na poprvé, tak na podruhé, tak to vyšlo přeci i Lucce – jenže nevyšlo ani na potřetí.

Byla jsem už hodně zoufalá, když jsem žádala lékaře o IVF. Umělé oplodnění jsem vždy zavrhovala a věřila, že se nás to týkat nebude. V té době jsem dobírala antibiotika a na otázku, zda to nevadí, mě primář uklidnil, že je to spíše výhoda. Každý den jsem překonávala fobii z jehel a píchala si hormony. Kontrolní ultrazvuk vypadal velmi dobře a já se těšila, kolik budu mít vajíček.

Najednou jsem začala podivně kašlat, cítila jsem se čím dál hůř. Po probuzení mi sdělili počet 6 vajíček. Jak to? Reagovala jsem dobře, AMH mám taky dobré. Byla jsem zklamaná, asi jsem už opravdu stará. Potom následovalo čekání a já jsem po dvou dnech konečně volala do laboratoře. Prý se 5 embryí vyvíjí, ale když jsem jim sdělila, že transfer z důvodu mé nemoci nebude, tak mi řekli, že na zmražení vypadají jen 3. Tehdy jsem to strašně obrečela, nechápala jsem, co se vlastně v té laboratoři děje.

Dva měsíce jsem dávala svou imunitu dohromady a můj alergolog mi potvrdil, že to bylo těmi hormony, i když to primář nikdy nepřizná.

Konečně přišel den KETU a velká naděje. Bohužel to neproběhlo zrovna dle mých představ. Embryoložka tam jen tak stála a po zavedení řekla, že bylo jediné, které přežilo. Když jsem si přečetla ve zprávě, že není dobré kvality, tušila jsem, že nejsou velké šance.

Po pár dnech jsem si byla jistá, že to nevyšlo… a lékaři to jen potvrdili. Lékařka mi doporučila další IVF a na moji žádost o imunologii jen pokrčila rameny, že ona mě poslat nemůže. Ještě horší byl telefonický rozhovor s embryoložkou - nedozvěděla jsem se vůbec nic. Na internetu jsem si přečetla podobné zkušenosti a je mi líto, že jsme si vybrali tento CAR.

Takže jsem vše opět vzala do svých rukou a žádanku na imunologii jsem si zajistila sama. Čekací doba je 3 měsíce a léčba při zjištění potíží může trvat i roky. Podle referencí je paní doktorka skvělá. A tak doufám, že se někdo konečně zamyslí nad všemi lékařskými posudky a s doplněním dalších testů třeba budeme mít diagnózu.

Ještě se chci zmínit o tom spermiogramu. Samozřejmě mi to vrtá hlavou celé roky. Nedávno jsem potkala holku, která to má naprosto stejně. V soukromém CARu mají výsledek špatný a ve státním vždy dobrý. Bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že mají CARy jinak nastavené normy. Je šílené, že ani po 5 letech vlastně nevíme, jestli je spermiogram v pořádku.

Často se zamýšlím nad systémem řešení neplodnosti. CAR si vybíráme podle dostupnosti, prostředí a referencí. Proč se ale stále potkávám s pacientkami, která jsou hnány do umělého oplodnění a nemají základní vyšetření? Proč CAR nezajímají mé zprávy od alergologa, revmatologa a rehabilitace? Proč mě někdo krmí nesmysly typu, že imunologie stojí hodně peněz, když na IVF stát doplácí desetitisíce? Odpověď všichni známe, je to bussiness a jsme jen obětí systému.

Na tohle vás nikdo nepřipraví. Nejde jen o tu touhu mít dítě. Musíte se vyrovnávat se spoustou dalších nepříjemných zkušeností. Ti, co vědí, vás litují, rozdávají rady, které často bolí. Ti, co nevědí, se na vás dívají jako na kariéristy, kteří nechtějí děti.

Trvalo mi dlouho, než jsem dala svoji první propustku z CARu vedoucí. Pracuji ve státní sféře, a tak snad nemusím mít strach ze ztráty zaměstnání, ale příjemné to tedy zrovna není. Svojí mamince jsem se svěřila teprve nedávno. U nás v rodině nikdo takové problémy neměl, a tak porozumění čekat nemůžu. Úsměvné bylo, když se mě po nevydařeném IVF zeptala, jestli nám vrátili peníze. :D

A tak jsme v tom sami. Je to naše rozhodnutí co dál, naše peníze a čas, který strávíme u lékařů. Samozřejmě nepřestáváme doufat, že by se mohlo podařit přirozeně, i když po 4,5 letech se už optimismus vytrácí. Jediné, co nám zůstává, je naděje.

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 27.10.14 03:18

Nedivím se ti, že jsi smutná, znechucená…u někoho je prostě otěhotnění běh na dlouhou trať. Nám to trvalo 6 let. Dohnat chlapa ke spermiogramu bylo nadlidské úsilí, ale povedlo se. Moje doktorka nás ale rovnou poslala na fakultu veterinárního lékařství, jméno profesora si už nepamatuji, s tím, že díky plemenářství tam mají lepší přístroje k vyšetřování. Samozřejmě jsme si vyšetření hradili sami a také nám vyšly katastrofální výsledky. Ale tak nějak po všem dalším (profouknutí vejcovodů, clostylbegit) se to nějak povedlo. U druhého jsme už nic podobného postupovat nemuseli, ten se nám zadařil hned. Když si vzpomenu na tu dobu čekání na prvního, úplně tě chápu, ovšem jinak než radou ti pomoct nemůžu. A k doktorům…v 6tt mě vyšetřoval stejný doktor, který mi dělal vyšetření průchodnosti vejcovodů (mmch - tam už by mě nikdo nedostal) a ten mi řekl - vy jste tu nějak brzo od zákroku - no, snad se to udrží - tomu říkám citlivý přístup :pocitac:
A je to asi 2 roky zpět, kdy se manželovi ozvali z veteriny, zda ho mohou zařadit do nějakého výzkumu ke zlepšení kvality spermií… Když jim řekl, že už má 2 děti, tak ho dál testovat nechtěli ;)

 
Cuddy
Extra třída :D 13355 příspěvků 27.10.14 06:03

Ano, na toto te bohuzel nikdo nepripravi. Do doby, nez se clovek rozhodne pocit potomka ma temer pocit, ze jsou deti prudce infekcni nemoc, ze staci jeden styk bez ochrany a hned je zena tehotna. Bohuzel tak to neni. Drzte se.

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 07:06

@Cuddy děkuji ;)

 
Linda s
Kecalka 213 příspěvků 27.10.14 07:47

Mluvíš mi z duše, i když snaha nebyla pět let… i něco přes tři roky mi připadaly nekonečné. Začala jsem věřit, že moje tělo není schopné otěhotnět. V CARu nás nechali z libovůle udělat 2× IUI a pak nás hnali do IVF. Samozřejmostí byla hromada hormonů… po kterých jsem jen přibýrala kila, měření bazální teploty, sex bez nálady. Nakonec jsme vyrazili na imunologii na vlastní pěst. CAR nás v tom rozhodně nepodporoval, ba naopak. Plzeňská imunoložka, úžasná citlivá paní, Ulčová-Gallová nám udělala veškeré testy. Sice se přišlo jen na to, že nepravidelně ovuluju a spermie jsou pomalejší, ale jinak vlastně vše v pořádku… Léto, nové štěně a hlavně…mě přestalo bavit všechno sledovat, zapisovat, vyhledávat v diskusích. Asi to nejde naordinovat. Jsem už háklivá, když někdo řekne, že je to psychikou. Nejde si říkat: „jsem v pohodě“. Musí to přijít samo. Teď jsem ve 4. měsíci a pořád se o toho našeho bojovníčka bojím, ale mám pocit, že je silnější než já a věřím mu… Držím palce a nenech se semlýt tím obchodně doktorským kolosem.

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 08:04

@Linda s díky a držím pěsti aby bylo vše v pořádku ;)

 
donaga  27.10.14 08:13

Připomněla jsi mi mého gynekologa, který při hovoru na téma Mé neplodnosti a případného IV říkal, že vše je jen otázka penez. Moc prý vyšetřovat nebudou, ale zas rychle udělají IVF. Mela jsem štěstí, podařilo se mi otěhotnět téměř prirozene.

 
sova pálená
Kecalka 176 příspěvků 27.10.14 08:23

Ahoj, jsem na tom obdobně. 3,5 roku neúspěšných snah otěhotnět, psychika v háji. Příčina nezjištěna. Pocit naprosté samoty. Vím, že holek, co jsou na tom podobně, je relativně dost. Ale žádná v mém okolí… Kdybys chtěla pokecat, můžem přes mail… Přeju pevné nervy!

 
79Kate
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 27.10.14 10:18

No je to rehole to plozeni. :mrgreen: Taky jsem si tim vsim prosla. Stale mi hlavou behalo proc jako zrovna ja!!!Moc preju, aby ses dockala. My se dockali po 3 operacich prvni dcery uz po dvou letech, druhe dcery po 2nevydarenych ivf a hrozivym imunu po 4letech!!Preju, aby uz tech menstruaci moc neprobehlo, pochopeni zamestnavatele a rodiny a sakra at uz se to telo umoudri!!!Je to hrozny, ze se muzete stavet na hlavu a je to na nic. to neustaly cekani…Jsem s tebou!! :hug:

 
wobludka
Extra třída :D 11491 příspěvků 27.10.14 10:21

To je těžké no, spoustě holek opravdu stačí jeden dva transfery, další dítě se tak nějak povede samo a zůstane to pro ně jen něčím, na co se dávno nevzpomíná. No a pak jsou holky, které jsou případy mezi případy a to je zase další level na který si musíš zvyknout a poprat se s tím. Jestli Tě to uklidní tak mně se po transferu taktéž sesypala imunita, mám to už devět měsíců a nedávno jsem skončila na infuzi, takže se to rozhodně nezlepšuje, a jako bonus tam nademnou máchala rukama reprodukční imunoložka, co si pletla pojmy ET a KET, tudíž mi dávala debilní dotazy jako jestli jsem měla u ET hormony, a pak na mě ječela, že lžu, že OHSS se mi nemohl rozjíždět už na sále, protože to je vždycky až třetí čtvrtý den, jelikož tomu rozumí :mrgreen: Když po mě chtěla studii proč mám u transferu prednison, tak jsem si tak říkala, jestli mi bez toho dítěte není líp ;)

Příspěvek upraven 27.10.14 v 10:21

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 10:40

@79Kate díky :hug:

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 10:41

@wobludka moc mě to neuklidňuje :lol:

 
wobludka
Extra třída :D 11491 příspěvků 27.10.14 11:04

@Gilmorka ale nejste v tom sami :lol: i tady na emiminu je nás fůra, je ale fakt že v IVFkových diskusích se hledáme špatně, přece jen řešíme trochu jiné problémy, takové ty známé „případy“ se tak trochu náhodou sešly v diskusi Statistika úspěšnosti IVF

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 27.10.14 11:12

Nejsi v tom sama, však víš…

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 11:24

@wobludka ;) jasně tady na emiminu jo ale jinak..

Příspěvek upraven 27.10.14 v 11:29

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 11:27

@Lucia81 já vím mám vás.. ale co se týče společnosti tak je to bída, kolikrát nejde věřit ani lékaři.. psala jsem to když jsem měla asi tak před týdnem hroznou depku, ale možná je to dobře že to šlo ze mě všechno ven…

Příspěvek upraven 27.10.14 v 11:28

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 27.10.14 11:50

Ahoj když jsem se tu v dubnu zaregistrovala byla jsi jedna z prvních co se mě ozvala do zpráv, že by jsme si mohli psát a pak to nějak utichlo a já jen vím, že jsi byla proti IVF-možná jsi cítila, že to nebude uplně ono (a taky, že ten pocit byl správný).
Já jsem se akorát připravovala na moje první umělko a nevěděla jsem co jak.
Takže jak to bylo u mě? Po pichání hormonů na růst vajíček při první kontrole se doktor zhrozil, že jich tam mám málo a velké, že asi prasknou dřív než bude odběr, takže změna a rychle injekce na zastavení růstu a za dva dny odběr…celkový počet 3!!! holky jich mívají 8-12 a já jen tři?? No bylo mě na nic..manžel jen 3%dobrých spermii a já na dně, že to určitě nevyjde. Po 5dnech kultivace zůstali dvě, takže jedno jsme zaváděli (s údivem lékařů, že jedno zbytečně budem zamrazovat za 4000,–)a po 12dnech na testu bílo-pláč, vztek a nadějě, že snad to jediné poslední to v létě dá (ale moc jsem tomu nevěřila)čas plynul, nemyslela jsem na to a nastal červenec a já započala přípravu na Ket…po transféru jsem se vykašlala na ležení a nevím co…normálně jsem chodila na koupák, přírodní vodu a za 10dní tam byli//čárky…ne­věřila jsem tomu, že to vyšlo a ikdyž jsem dnes v 15tt trošku tomu nevěřím ani ted, ale jsem moc štastná a ty taky jednou budeš! Nevzdávej to! Moc ti to přeju :hug:

 
wobludka
Extra třída :D 11491 příspěvků 27.10.14 12:00

@Gilmorka nečekej, že to někdo v reálu pochopí ;) já třeba pár lidí s částečně podobnou zkušeností znám - ale vem si, kolika fázemi a stádii jsi sama za ty roky prošla, někdy jsi potřebovala naději a útěchu, jindy reálný pragmatický pohled na věc, někdy jsi měla potřebu to řešit, jindy jsi o tom nechtěla ani slyšet… je téměř nereálné natrefit v reálu zrovna na někoho, kdo bude akorát naladěn na stejnou vlnu :kytka:

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 12:01

@macina25 gratuluji a držím pěsti aby vše bylo OK, co se týče toho IVF mám strach z hormonů z toho že by mi to tělo mohlo jednou vrátit.. že je to nepřirozené víme všechny.. ale je to pro nás možnost

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 12:05

@wobludka já ani nečekám pochopení, radši bych kdyby to lidi neřešili, ale to by nebyli lidi že jo :mrgreen:, celé to bylo myšleno trošku jinak asi jsem to špatně napsala. Poslední roky cítím vnitřní tlak - nervozitu, rozhodujeme o tom co dál, rozhodujeme o něčem čemu vlastně nerozumíme, už nevíme komu věřit, tento poslední car byl katastrofa…

Příspěvek upraven 27.10.14 v 12:12

 
Nastenka77
Nováček 3 příspěvky 27.10.14 12:57

Vím, jak ti je. Trvalo to téměř 7 let, než se to povedlo. Začali jsme se o mimi snažit přesně v den mých 29. narozenin a už po půl roce jsme navštívíli CAR. Všechna vyšetření byla naprosto v pořádku. Následovaly inseminace, po třetí z nich jsem otěhotněla, ale bohužel to skončilo mimo takže operace a jeden vejcovod pryč. Následovalo 1. IVF - neúspěšné, za pár měsíců KET - neúspěšný, ani jedno ze dvou embryí nevydrželo proces rozmražení. Dali jsme si nějaký čas pauzu a zkusili to znovu. 2. a 3. IVF - neúspěšné, po tom posledním my zamrazili zase jen dvě embrya. Už jsem byla smířená s tím, že ze mě máma nikdy nebude :,( Doma vládla napjatá atmosféra, rozchod byl na spadnutí. Pak mi moje maminka nabídla, že mi zaplatí lázně. Zkusila jsem se nejdřív zeptat svého lékaře v CARu, jestli bych na ně po tom všem neměla nárok a on, že samozřejmě. Dokonce jsem na ně měla nárok již po tom mimoděložním těhotenství, ale to mi nikdo neřekl. Klidně mohlo miminko přijít dřív. Vypsal žádost, pojišťovna schválila a v červnu jsem jela na měsíc do Františkových lázní. Krásně jsem si to užila, vypnula a hodila všechno za hlavu. Měsíc po návratu jsme si řekli, že zkusíme poslední KET. Naplánovali jsme vše s doktorem, jednoho dne to spáchali. za pár týdnů na kontrole mi doktor oznámil, že jsem těhotná! A dokonce 2×! Uchytila se obě embryjka, byla jsem překvapená jenom trochu, naoko jsem s tím počítala a byla jsem neskonale šťastná. Všechno k mému překvapení probíhalo v pohodě a v červenci 2013 se narodila Verunka a Vojtíšek :dance:
Moc ti držím palečky, nevzdávej to. Určitě jednoho dne uslyšíš "Blahopřeju, jste těhotná " :potlesk:

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 13:07

@Nastenka77 krásný příběh, o lázních jsem taky uvažovala, ale na měsíc by to z práce nešlo..díky ;)

 
Tara83
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 27.10.14 13:43

Ahoj, jsem v šoku. Já mám jít na transfer, teď stimuluji. Dostala jsem od doktora na 30 dní Doxybene (imunolog) a teď nevím, jestli to mám vše stopnout, nebo co dál. Budu ráda za každé info.

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 13:49

@Tara83 já jsem byla před ivf nachlazená takže tvá situace je asi jiná.. pravděpodobně to bereš na přeléčení nějaké infekce? musíš se poradit s carem.. atb a stimulace asi nejsou takový problém jako spíš potom transfer.. chápu to správně?

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 27.10.14 13:50

@Tara83 raději ber, co ti doktor předepsal…

 
Tara83
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 27.10.14 13:54

@Gilmorka Jde o to, že mám pozitivní ANA protilátky a zvýšenou sedimentaci. Jinak žádné potíže. No a doktor se domnívá, že je to nějakým zánětem, nebo že může jít o autoimunitní nemoc. Takže vlastně nevím, jestli vše odložit, už si stejně píchám Gonal, ale předpokládám, že k transferu nedojde. Už mám opravdu toho neustálého chození po doktorech dost a nevěřím, že to někdy dopadne dobře.

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 13:58

@jezek1 díky ;)

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 14:03

@Tara83 aha… tak jestli o tom ví car tak snad to bude v pohodě ;) když už si pícháš tak bych to nechala osudu.. držím ti pěsti ;)

Příspěvek upraven 27.10.14 v 14:03

 
Tara83
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 27.10.14 14:08

@Gilmorka CAR o tom neví, výsledky krve a léky jsem dostala dnes, ve středu mám jít na ultrazvuk, tak uvidím, co my tam řeknou. Pořád nějaké komplikace. Jinak reprodukční imuno je v pořádku.

 
Solaris
Závislačka 4740 příspěvků 27.10.14 14:26

@Gilmorka Jestli to chápu dobře, jsi ten typ, co musí rozumět tomu, co se zrovna děje, nestačí ti, co řekne doktor, ale sama si hledáš informace okolo, hledáš příčiny, proč se něco děje..
Tomu rozumím, jen je otázka - pro tebe samotnou - jestli to nepřeháníš. Jestli to, jak ve všem „šťouráš“, jak všechno a priori zpochybňuješ a ke všemu přistupuješ obezřetně, jak kdyby ti chtěl každý něco nakukat, není příčinou toho, že si vždycky budeš připadat sama. Co zkusit vybrat si nějaký CAR, kde je oběma dobře, a projednou zkusit důvěřovat?

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 14:26

@Tara83 jo takhle tak to s nimi domluvíš ;)

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 27.10.14 14:29

Jejda…mrzí mě ten začarovaný kruh…kdysi jsem ho jen zlehka pocítila taky. S bývalým manželem navštívila CAR 2 x…a přestalo mě to brzy bavit, protože mi to přišlo padlé na hlavu brát hormony dle výsledků, které mi udělali, přitom u jiného gynekologa jsem byla dle odběru krve v pořádku a nic nepotřebovala… :? Nicméně krize manželství se projevila v plné síle, rozpad manželství nastal pod tíhou toho, ze jsem se honila za dítětem jak šílená. Každopádně, mám dítě s druhým manželem, který CAR navštěvoval s bývalou ženou, nechali tam spoustu peněz, přesto nic. Ona zdravá, on špatný spermio…a ups…my dva máme dítě „náhodou a přirozeně“,i se špatným spermio. A já dala za pravdu tomu otřepanemu klišé, že nejlepší je na to nemyslet…protože já otěhotněla v době, kdy se mi to spíš nehodilo :P přeju oběma lehkou mysl a sílu, abyste to oba zvládli ;-) :srdce:

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 14:38

@Solaris to mě mrzí jestli to takhle působí ale takhle jednoduché to nebylo - vždycky jsme věřili, že ke komu jdeme nám pomůže a dělali vše co nám řekli. další ivf bez imuna jsem ale odmítla - ano v tomto jsem si postavila hlavu. příští týden jdeme do nového caru tak zase další naděje ;)

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 14:40

@Iman díky to je super že se vám to povedlo  ;)

 
monika m
Závislačka 4235 příspěvků 27.10.14 15:37

Ahoj, my se známe. Mám vlastně podobný příběh. Moc ti držím palce, abyc imunologie dopadla tak, aby jste děťátko nakonec měli.
Já si vybojovala vyšetření a půjdu na něj v lednu. Taky k Malíčkové. Konec roku bude tedy plný čekání a až poté se teprve pustím do dalšího IVF. Nemám už také chuť poslouchat jen spousty keců, které nikam nevedou. Tedy vedou jen k úbytku peněz v našich peněženkách..

Příspěvek upraven 27.10.14 v 15:47

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 2 inzeráty 27.10.14 16:01

Je to tezke a zaroven desive.Muze to znicit vztah, ktery clovek kolikrat dlouho buduje a pak zjisti, ze priority jsou jine nez mel pred lety. My cekali na miminko „jen“ 2,5roku a verila jsem, ze se nam to povede prirozene, protoze nam nenasli duvod proc to nejde, jen horsi spermiogram. Nekdy si rikam, jestli se dnes lidi neridi az moc rozumem a priroda to tak zarizene nema. poceti je v podstate pudova zalezitos dvou jedincu a po nekolika letech soulozeni s ochranou si proste telo „zvykne“ a k poceti uz proste neni svolne…drzim palce a za me doporucuju jogu a zmenu zivotospravy, nas to pomohlo ;-)

 
Solaris
Závislačka 4740 příspěvků 27.10.14 16:33

@Gilmorka To neměla být žádná kritika, doufám, že to tak nebereš. Měl to být jen podnět k zamyšlení, jestli na tom něco není. Jestli ne, tak tím líp :kytka:

Že nechceš jít do dalšího IVF bez vyšetření naprosto chápu. Tak hodně štěstí!
PS: zajímalo by mě, jaká CAR jste vystřídali a kde se vám to, co popisuješ, přihodilo.

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 16:45

@monika m ;) asi tak snad se na nás brzo štěstí usměje

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 16:47

@Martina84 jógu mě nějak nebere ale určitě ji nevylučuji, co se týče životosprávy tak myslím že je to v pořádku, mám ráda zdravé jídlo ale v klidu hřeším, nic se nemá přehánět, díky za komentář ;)

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 27.10.14 16:54

@Solaris v pohodě ;), dřív jsem to asi víc hrotila.. poslední rok jsem to tak nějak vypustila a nechala to na lékařích… na IUI a IVF jsme byli na Obilném trhu v Brně. Od toho nepovedeného ketu jsem to v sobě všechno dusila a potřebovala jsem to nějak všechno ventilovat. díky za komentáře ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 27.10.14 16:55

Drž se. je to těžké, hlavně ta nejistota. nevíš, jak to dopadne. přeju, ať co nejlépe.

 
danger007
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 27.10.14 16:56

Bohužel je to jak píšeš :-( velmi citlivé téma ale lidé si ze všeho dělají business. Zapomíná se „schválně“ na některé vyšetření, které má proběhnout a ženy se tak ihned posílají do CARu a rychle přispějte do prasátka. Vím o čem píšeš a moc bych ti přála, abyste doktorům vytřeli zrak a těhotenství se zadařilo přirozeně. :hug: :hug:

 
danger007
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 27.10.14 16:58

@Gilmorka Fascinuje mě v tvém podpisu, oni ti dříve nedělali test na chlamydie? Až nyní?

 
milinka
Kelišová 5117 příspěvků 2 inzeráty 27.10.14 17:50

Moc dobře ti rozumím. Nám se zadařilo až na 8ivf. V průběhu let jsem také měnila CAR a nutila doktory ať mě pošlou na nějaké vyšetření. Je rozdíl v přístupu CAR co se týká personálu ale jinak je to jen bussiness, bohužel. Takže moc držím palečky ať se zadaří!

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 27.10.14 20:55

Jsem z toho smutná, je to škoda…a je mi líto, jak se k Vám chovají, jako ke kusu hadru, jako k masu, jako k číslu, jen! zaplaťte a honem,," Hrozný, Já mám dvě zravý děcka po 3m snažení celkem a budu za to děkovat Bohu, je to dar a jsem za to tsrašně rýáda a přju Váím z celého srdce, aby jsi otěhotněla přirozeně, ani nebudeš vědět jak,…drž se. Nic víc říct neumím. :hug:

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 28.10.14 07:16

@Saroya přesně ta nejistota nás ničí, díky za komentář ;) ;)

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 28.10.14 07:22

@danger007 díky tobě to přeji samozřejmě taky, k tomu testu na chlamydie bych asi mohla psát další deníček. Ano testy mi dělali v prvním caru před x lety - když se na ty výsledky podívám tak nevím jestli tam něco je, další testy mi dělala moje obvodní kvůli bolestem kloubů - tam je přímo ta pozitivita po prodělané infekci - opět nevidí problém, ale můj revmatolog, ke kterému mě moje obvodní nechtěla poslat to chtěl přeléčit a jako jediný se zamýšlel nad tím, jestli mi to může v těle dělat neplechu v souvislosti s otěhotěním.

Příspěvek upraven 28.10.14 v 07:27

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 28.10.14 07:29

@milinka díky ;)

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 28.10.14 07:30

@Kalla1412 moc děkuji :hug:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 28.10.14 09:23

@Gilmorka Milá Gilmorko, obávám se, že jsi tímto deníčkem otevřela 13. komnatu našeho zdravotnictví. Dovolím si přihodit, i když trošku z jiného soudku. Já mám s lékaři bohužel tak na 80% jen špatné zkušenosti. Od cca 13 let mě trápí bolesti břicha, dnes je tomu už přes dvacet let a dodnes mi vlastně nikdo pořádně neřekl, co mi je, natož aby mne třeba někdo vyléčil. Těch vyšetření a léků, co jsem za těch dlouhých 20 let pobrala, to by nikdo nespočítal. Podle mě doktoří zas tak moc nevědí a jejich metody léčby jsou často kontraproduktivní, někdy vedou dokonce ke zhoršení stavu pacienta.
Nebudu Ti radit, co máš dělat, aby se miminko podařilo, jediné, co mě napadá, zkuste se smířit s tím, že prostě budete sami. V takových případech se kupodivu velmi často dítě podaří.

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 28.10.14 10:12

@MartinaIrena 13. komnata.. vystihla jsi to přesně, ještě se s tím asi smířit nedokážeme.. jednu dobu jsme dítě neřešili.. ale čím jsem starší tak mám obavu abych nepromeškala čas neřešením.. díky za komentář ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama