"Kristýnka"

Porod

Deníček o tom, jak se Kristýnka rozhodla, že Kristýnka se jmenovat nechce. O tom, že vznikla za směsi takových podmínek, že je malým zázrakem. O tom, jak jsem čekala na sále asi něco víc. A o tom, že to nejkrásnější, co jsem kdy po ránu viděla, byla kovová ohrádka v porodnici s mojí dcerou.


4 komentářů


7 komentářů

Od 16. týdne, kdy nám gynekoložka na ultrazvuku nejistě přislíbila holčičku, jsme věděli, že je to Kristýnka. Jediné, co nám v tom růžovém opojení zvedalo výstražně prst bylo to, že termín porodu jsem měla stanovený „bajvoko“ na 29.7. a Kristýnky slaví svátek 24.7. Ale brali jsme to jako minimální riziko. Nakonec, holčičky prý na svět tak nechvátají a u prvorodiček zvlášť!

Už jen to, že jsem otěhotněla, byl malý zázrak. Když to shrnu, tak po více jak třech letech snažení, počítání plodných a neplodných dní, vyšetření s výsledným jedním neprůchodným vejcovodem, 40-60denními cykly a špatným nálezem na čípku. Ne ne, doktorka mi tehdy říkala, že přirozenou cestou to stejně nepůjde. Tak jsem to v inkriminovaný podzim pustila z hlavy, šla na operaci čípku a myšlenky na dítě odsunula někam do budoucna. Protože jsme po operaci nedodrželi tak úplně povinné šestinedělí, říkala jsem příteli, ať si dá raději pozor kvůli možným poraněním uvnitř (otěhotnění by mě ani nenapadlo).

Snažilky, hlavu vzhůru! Naposledy jsem menstruovala na konci září a holčičku jsme počali mezi 3.-7.11. :-) Když jsem ani po dobrání Norethisteronu nedostala menstruaci a doktorka se zkusmo optala na možnost otěhotnění (stihla mě ještě ten den naočkovat Cervarixem), málem jsem jí vysmála. Haháá, s tímhle cyklem? Naprosto profesionálně poučená a snažením deformovaná jsem jí vysvětlila, že kde není menstruace, evidentně nebude ani ovulace, a kde není ovulace, nebude miminko, že? Navíc jsme si přeci „dávali pozor“!

Doktorka jen zdvihla obočí a řekla, že než mi dá provokačku a začne to řešit dál, ať si pro její klid udělám test. S pocitem naprostý zbytečnosti jsem si ho koupila a posléze v práci i počůrala. Když jsem ho zběžně zkoukla před vyhozením, posadilo mě to zpátky na prkýnko. Dvě čárky jak vyšitý. A na dalších třech testech, co jsem do večera udělala, taky. No zkrátím to, druhý den ráno jsem se ukázkově těhotensky poblinkala, poprvý a naposled. :-)

Samozřejmě, že mě doktorka moc nepochválila, protože od operace mi doporučovali i v nemocnici minimálně půl roku počkat s otěhotněním. Ale ta malá krevetka na ultrazvuku už byla a asi se jí u mě zalíbilo, že to nehodlala vzdát.

Těhotenství jsem měla nádherný, bříško se sice vykulilo až v šestým měsíci, i když jsem ho každý ráno tahala očima v zrcadle, abych si připadala konečně „těhotně“, ale ty poslední tři měsíce jsem si užila. V sedmým měsíci jsme si dali Tatry. V devátým měsíci filmový festival ve Varech. Dokonce jsem vyměnila na týden auto a zkoušela jezdit MHD, jestli mě někdo jako pustí sednout. Mno…:-D Vzhledem k tomu, že v autobuse pokaždý jelo všehovšudy pět důchodců a já, tak můj výzkum bohužel není verifikovatelný.

Pak už tu byl 37. týden. To už jsem jsi říkala, že by nebylo špatný to bříško shodit. Přeci jen přišly tropický vedra a musím uznat, že v plavkách mi to loni slušelo o něco víc.:-D Ale Kristýnce se u mě asi bydlelo dobře. Zkoušela jsem horký koupele (vzhledem k tomu, že se mnou ve sprše by se asi většina normálních lidí opařila, tak byla bobeška asi zvyklá), gymnastický míč, víno, razantní úklid, sex, prostě všechno možný a pořád nic. Co se týče porodu, z toho, co jsem o něm četla, jsem od něj čekala hodiny urputných bolestí, zlých sester (dle hodnocení vybrané porodnice), stehy až za ušima a podobně.

Na začátku července jsme seděli s přítelem u skleničky vína, podvečer na zahradě, mě asi ta jedna sklenička po akezi uplynulých 9 měsíců tak rozjařila, že jsem vymyslela velmi demokratickou věc - ať si naše dcera určí, jak se chce jmenovat sama (my byli jednoznačně pro Kristýnku, přítelovo maminka od mládí marně toužila po Karolínce - místo ní má tři kluky). Uděláme kalendář, na každý den nějaké jméno. Abysme to udělali dramatičtější, vrátili jsme do hry i návrhy, co se umístily těsně pod Kristýnkou. A tak tedy i tu Karolínu tam dáme, ať má budoucí babička radost. Abyste si nemysleli, Karolína je moc hezký jméno, bohužel zkomolenina „Kája“ v nás s přítelem spolehlivě spouští psychické traumíčko a žaludeční nepokoj. :-)

Vybrali jsme pět jmen, která se cyklicky opakovala celý červenec plus jednu vyloženě recesi. A na malé bude dát nám najevo, jak se cche jmenovat tím, že se v daný den narodí. V pondělí 22.7. jsem se vybudila k nebývalé aktivitě a hnala přítele přes půl republiky do Ikey. Tam jsem cítila první nesmělý píchnutí v zádech. Do půl druhý v noci jsem pak na stroji upravovala závěsy, co jsme koupili. To už mě rejpalo v zádech o chlup víc, ale pořád jsem to přičítala tomu, že nad tím sedím jak paragraf.

Ráno jsem zjistila, že rejpání v zádech má určitou pravidelnost, nicméně žádnou extra bolest ani intenzitu to zatím nemělo, tak jsem to brala jako zábavnou hru „Ha! poslíčku, vymýtím tě“. Ba ne, teplá sprcha a koupel, které by měly kontrakce buď rozehnat (poslíčci) nebo zintenzivnit a zkrátit intervaly (poroood) prostě nefungovaly! Krátká křeč v bederní části zad neústupně po 10 minutách. Ani míň ani víc. Co teď?

Odpoledne jsem se tedy zajela podívat k doktorce, abych zbytečně neplašila v porodnici. Otevřená na dva prsty, můžu rodit ještě ten den nebo taky za týden. Super (mimochodem 23.7. jsme měli v kalendáři onu recesi:-)). Poradila nám sex a poslala domů. Radu jsme ihned aplikovali (i když přítel měl strach, aby se nám nenarodila na recesistický den), ale změna žádná (což ho částečně uklidnilo). V devět večer už mě to přestalo bavit. Blbě se s těma křečema chodilo a začaly být jaksi..no delší a citelnější. Nemocnici mám pět minut od domu, ale raději jsem volila pohodlí auta.

Na příjmu se setra blbě ptala, co chci, tak říkám, že asi chci rodit, ale možná si to ještě rozmyslím. Přítele poslali domů, mě napíchli a monitor, křeče nabývaly na síle. Po desáté, když mě konečně vyšetřil doktor, oznámil vítězoslavně nález „dva prsty“, málem jsem zakvílela nahlas! Pořád stejný jako odpoledne, to bude teda porod! Preventivně jsem začala škemrat o epidurál (ač jsem byla 9 měsíců jeho zapřísáhlý odpůrce). „Ano, ano, paní doktorka z anesteziologie bude připravená, nebojte!“ Dal mi nějakou injekci proti bolestem v kříži, abych si mohla ještě zdřímnout a která by prý neměla porod zastavit, tak se nemám bát.

Supr, tři kontrakce po injekci byly snesitelnější, ale pak se to rozjelo velmi slušně. Došourala jsem se do sesterny (neb mě dali spinkat na šestinedělí a mně bylo stydno tam hekat a budit maminky s čerstvýma miminkama), že injekce nezabrala a že chci další. Sestra byla lakomá, odvedla mě za doktorem, kterej potěšeně mlasknul, ať cinknu tatínkovi, aby se uráčil tak za hoďku a půl až dvě dorazit, že se půjde na sál. Znovu jsem se ujistila, jestli paní doktorka s epidurálem nešla domů a pořád na mě čeká kdesi za plentou. Bylo půl jedné.

No vida, Adina už se jmenovat nebude. Klystýr (pecka se s křížovýma bolestma přesouvat postel-wc-postel :-) ), pak sprcha. A to už jsem slyšela přítele - byl tam do půl hodinky a ještě že tak. :-) Ve čtvrt na dvě jsem se vyhrabala na kozu a sháněla se po hodné paní s epidurálem. Doktor se (jistě velmi mile) usmál a řekl, že to už nemá cenu, protože jsem na osm centimetrů a než by zapůsobil, jsme hotový. Nevím, jak rychle trvá epidurálu, než zabere, já pořád ještě čekala utrpení až do ranního kuropění.

Začalo se mi chtít tlačit, ale říkala jsem si, že je brzo a že tohle teda bude krutý. Asi po deseti minutách přesvědčování sama sebe, že se to dá, se to nedalo. Tak jsem pípla na mladou PA, že se mi asi chce krapet tlačit. K mému překvapení mi to vůbec nezatrhla, ba naopak „No tak tlačte, ne?!“

Tak jsem to teda párkrát zkusila, aby se neřeklo, a abych si šetřila síly na ten maraton, co mě čeká. Až když doktor po několikátý volal, ať nepřestávám tlačit mi to konečně došlo - vždyť tohle už je „ono“! „Takhle rychle?“, přemýšlela jsem zmateně místo tlačení, takže hlavička zas zalezla. :-)

No zkrátím to, hecla jsem se a ve 2:05 mi pokládali ne Kristýnku (skutečně se jí to povedlo na svůj svátek), ale Karolínku na prsa. Zvládla jsem to nakonec bez epidurálu, bez nástřihu a za tři dny jsem šla pyšně s kočárem pěšmo domů.

Karolínka dnes slaví osm týdnů a přijde mi, jako by tu s náma byla odjakživa. A jestli jí někdy někdo řekne Kájo, tak mu zlomim ruku!

Hodnotilo 41 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 26.09.13 00:16

:mrgreen: Karolinka je krasny jmeno, ale prave kvuli „Kaje“ jsme ho taky vyloucili. Mimochodem ten napad s cyklicky se opakujicimi jmeny mel manzel taky (nemohli jsme se dohodnout), ale ja jsem mu to zatrhla :-) Protoze u nas by to pak mohl byt Karel a to bych asi neprezila :-)
A kdyz jsem zvonila na porodni sal (mimochodem s hlavickou na hrazi a syn se narodil za 2minuty) tak se me PA taky ptala co chci :mrgreen: :mrgreen: No co tak clovek v noci muze chtit na porodnim sale, ze :mrgreen: :mrgreen:
Hezky denicek, akorat teda chudinka dostala zabrat v prvnich tydnech…to ockovani…bych se bala teda.. tak hlavne ze vse dopadlo dobre :srdce:

 
lola.corpsy
Kecalka 230 příspěvků 26.09.13 00:26

Gratuluju ke Karolince. Neboj, az bude vetsi prosadi si jak chce aby ji lide oslovovali. Taky jsem Karolina a lidi jsem si proti Kaje vycvicila ;)

 
Uživatel je onlineSlečna Ferka
Echt Kelišová 8874 příspěvků 26.09.13 00:28

Pěkný deníček :) Jsem ráda, že to dobře dopadlo :)

Jinak Adinu máme na kurzu Yamahy, a tak hrozný mi to nepřijde ;) A já jsem Karolína - a kdo mi řekne Kájo, toho mám chuť zfackovat, takže vám docela rozumím ;) Jinak my se snažíme vymýtit zase Bětku, jak lidi chtějí říkat dceři, protože mi přijde, že to je něco jako „Mařka“…

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 26.09.13 07:02

To je krásný a vtipný příspěvek :lol: Gratuluju ke Karolínce!!! :kytka:

 
maca36  26.09.13 07:39

:) milý deníček
a jak ji budete říkat doma, tak ji budou říkat všichni kolem.

 
Elessar  26.09.13 08:08

Skvěle napsáno!! :lol: moc gratuluju a ať se vám daří :palec:

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 26.09.13 08:14

Gábi, krásný deníček, jsi rozený spisovatel. Ještě jednou blahopřeju :) :kytka:

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 26.09.13 08:31

Jééé, tak my se pořád nemůžeme rozhodnout… zřejmě nápad, s opakujícími se jmény v kalendáři, taky zrealizujeme:)
Díky!!! :D

Příspěvek upraven 26.09.13 v 08:32

 
K82
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.09.13 08:38

:lol: docela jsi me pobavila-Karolina jsem ja a Adinka je dcera ;) a myslim, ze netrpime ani jedna. Jo a tolik presmycek na me jmeno, co jsem slysela, bych sama nevymyslela, takze treba vas jeste nekdo prekvapi lepsi variantou, nez „Kaja“ ;). Gratulace k miminku!

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 26.09.13 08:44

Gratulace k male i ke jmenu.Ma super kamaradka je Karolina a ja ji teda „komolim“ na Karol :mrgreen: Tak at se vam dari rodinko :kytka:

 
g_mia
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 26.09.13 09:34

Holky děkujeme :) Zatím Karolínku hájíme proti všem komoleninám a k tý Adině, mě se taky líbila, a k příjmení by jí to sedělo moc vtipně, ale přítel z toho měl osypky snad i na patě ;)
Ty první týdny, kdy se o chuděrce nevědělo dostala fakt nálož, taky jsem z toho byla špatná, ale doktorka mě uklidňovala, že ještě nejspíš nebyla napojená na oběh tak toho moc nevstřebala jestli vůbec něco…ale nervy jsem z toho měla, to jo..

 
K82
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.09.13 10:24

@g_mia jste Mandlovi;)?

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 26.09.13 10:35

CO je špatnýho na Káje? Mám kamarádku, které takhle říkáme a všem se to líbí. Nepřijde mi na tom nic divného:-). Ale chápu, že se to nemusí líbit každému.

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 26.09.13 10:46

Super vtipné :mrgreen: :pankac:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 26.09.13 10:49

Gratuluju ke Karolínce :) My jí máme taky a Kájo jí říkáme, protože jinou zkráceninu nevymyslíš. Když zlobí tak jí říkáme Karle. Druhou dceru máme Kačenku a třetí - kdyby to nebyl kluk - měla být Kristýnka :)

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 26.09.13 11:06

Moc hezky napsaný.
Já mám kamarádku Karolinu a říkám jí Kajko, Kajdo a nebo Káji. Když jí chci pozlobit, tak Karlosi nebo Karle :D

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15873 příspěvků 26.09.13 12:06

Nějak jsem nepochopila pointu. Dali jste dcerce jméno, jehož domácí podoba(nikoli zkomolenina) vám způsobuje žaludeční nepokoj - jak jí budete říkat? Jak bude říkat sama sobě - Karolínka? Třeba v roce? Moje dcera se jmenuje Karla, Kájo jí automaticky říkají všichni - ve školce, u lékařky, přátelé a příbuzní - všichni budou běhat se zlomenou rukou? No nevím, jestli jste raději neměli zůstat u té Kristýnky :mrgreen:

 
Já_a_Kačí
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 26.09.13 13:00

Krasne :-) Fakt moc hezky pises. Mam doma Katerinu a za tri tydny pribude na tatinkovo prani Lucie. Ale od zacatku jsem moc chtela Karolinku. Az mi slza ukapla :-)

 
Duronka
Povídálka 30 příspěvků 26.09.13 13:18

Taky mame Karolinku v rodine moje neter se tak jmenuje ma 7 let a je to zlaticko preju vam i vasi Karolince hodne stesticka

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 26.09.13 13:29

Gratuluji my jsme se rozhodovali taky nezi Kristýnkou a Karolínkou a vyhrála Karolínka a říkáme jí Kájoušek :D jo a jméno Kája se nám líbí :palec:

 
Sefa
Kecalka 465 příspěvků 26.09.13 14:22

Super deníček, hlavně mě pobavila věta - znovu jsem se ujistila, jestli paní doktorka s epiduralem nešla domů :potlesk: :lol: :lol: :lol:…Gratuluju k malé Karolínce, taky jednu máme doma :), už 20.měsíců, neskutečně to letí. Jméno pro malou vybral muž, ale musel mi slíbit, že ji nikdy neřekne Kája :lol:… Takže ji říkáme Karolí, Karol, Karulko, Karkulko, Karolínko :srdce: :srdce:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.09.13 19:49

Gratuluju. Mám ségru Káju :mrgreen: :P

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 26.09.13 20:28

Moc pekne napsany denicek :kytka: Ja mam treba zkraceninu Kaja hrozne rada. Libilo by se mi to i pro nasi dcerku, ale u pritele to neproslo 8) Tak mame Karin, protoze to se nam libilo obema :)

 
Allenka26
Kecalka 125 příspěvků 26.09.13 20:39

Gratuluju k holčičce, krásně napsané, ja jsem chtěla jen karlu a říkat jí Karličko :) ale proti Kaje nic nemám :)

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 26.09.13 21:17

Krásný deníček, báječně napsaný a čtivý :potlesk: :palec: moc gratuluji ke Karolínce :kytka: :hug:

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 26.09.13 21:26

Taky chceme Karolinku, ale Kaja se nam nelibi. Chceme to ale risknout :) at se Karolince dari a je zdrava :)

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 26.09.13 21:42

Hezke. A Karoliny mam kamaradky a rikam jim Kajo a nikdy mi to neprislo osklivy ani ony nic nenamitaji…

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 26.09.13 22:02

Gratuluji :kytka: Moc pekny denicek :lol:

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 26.09.13 22:56

My máme taky Karolínku a právě domácké oslovení „Kája“ se nám na tom jméně tak líbilo. Používáme to nejčastěji a za zkomoleninu bych to rozhodně nepovažovala. Jinak jí ještě ostatní z okolí oslovují - Kárlí, Kájuša, Karkulka nebo Karča, ale u nás Kája prostě vede. Je to miloučký a pěkný, ale samozřejmě 100 lidí - 100 názorů ;) Tak jako tak gratulujeme k holčičce a přejeme do života samé štěstíčko!

@lebudik jééé, to je pěkný. Manžel by chtěl, kdyby byla druhá holčička, taky Kateřinu, aby to prý měly holky podobné a nehádaly se :)

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 27.09.13 07:58

@feésM nám za te výběr jmen všichni "nadávají :lol: ", protože se jim to plete - nám tedy občas taky. Protože voláš Kájo, Káťo a kolikrát se všichni přeřekneme :mrgreen: Ale holky už to berou v žertu a vždycky jen odvětí - ale mami, já nejsem Kája - nebo opačně :lol:

 
pelikan21
Generální žvanilka 20354 příspěvků 27.09.13 10:37

Nadherny denicek a moc gratuluji ke Karolince… me se to jmeno taky hrozne libi, ale manzel preferoval neco jineho, takze Karolinka to nakonec neni… ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 27.09.13 11:16

Jen teda mě dost zarazilo, že jsi dostala očkování krátce po operaci čípku plus navíc v těhotenství. držím palce, ať je dcera i ty v pořádku.

 
g_mia
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 27.09.13 13:33

@Saroya doktorka chtěla dát očkování dokud je čípek „vyčištěný“, takže co nejřív. O těhotenství jsem v tu dobu nevěděla..Bylo to ještě brzy i na test.

Jinak znovu dějuju za ohlasy, zatím nám Kája fakt nejde přes pusu, ale je fakt, že kdoví jak budem mluvit za 5, 10 atd let, že:-) Byli jsme si do poslední chvíle jistí, tím, že to prostě bude Kristýnka, říkali jsme jí tak od toho 16. týdne a jsme z toho do teď tak zblbý, že jí občas tak i řeknem :-)) Ale nemohla bych jí udělat to, aby měla narozeniny a svátek v jeden den, sama to mám o týden, a i tak jsem byla na naše v dětsví naprdlá, že to mám na jedný hromadě :-))

@K82 skoro jo, myslím, že by jí brzy prudilo, že jí každej komolí na tu Mandlovou :-)

 
K82
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 27.09.13 14:30

@g_mia
To bud v klidu, my Mandlovi nejsme a stejne to kazdej vyhrkne, kdyz to jmeno reknes. Anebo na tebe koukaj, jako na magora ;). Ale tak je to asi s kazdym jmenem, vzdy se neco najde ;)

 
rokris
Závislačka 3572 příspěvků 27.09.13 15:23

@KlarkaK Taky jsem nedala Karolínku proto, že by to byla " Kája" :cert: Máme Kristýnu. :pankac:

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 27.09.13 16:10

@lebudik Tak přesně to nám říkají lidi okolo, že kdyby to tak bylo, ať neblázníme, že se to bude všem motat, ale zase je to hezký :) A to že si to občas pletete, to bude všude :-D Já jsem Michaela, ségru mám Barboru a babičky a občas i mamka si nás taky pletou a to to nemáme vůbec podobné :-D

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 28.09.13 10:48

Gabi super denicek :mrgreen: mas spisovatelsky strevo

 
Hanovin  30.09.13 21:49

Ahoj, tak jsem si dnes přečetla příspěvěk a fakt se pobavila. Já rodím za 7 týdnů a jsme na tom s výběrem jména stejně. Kluk bude asi Martin a na holku by chtěl manžel Kateřinu po babičce, mě to jméno až tak nevadí, ale při vyslovení zdrobněliny Kačenka je mi zle. Nevím, jestli bych zabránila okolí, aby jí tak neříkalo. Brala bych Katy, Káťo, Kateřinko, ale Kačenku bych asi nevydýchala. Tak taky nevím…

 
Sofie92
Závislačka 3016 příspěvků 03.10.13 13:05

Krásný deníček, ale myslím, že lepší Kája než Kikina :D

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 04.10.13 14:11

@Sofie92 :palec:

Výborný nápad s tím kalendářem, aspoň někdo má smysl pro legraci :mrgreen: My jsme odjakživa koketovali se jménem Vavřinec, ale TP mi vycházel taky nebezpečně blízko jeho svátku (začátek srpna). Nakonec jsme se rozhodli, že Vavřinec to bude jenom pokud se trefí přesně na ten svátek… no a trefil se. A holčičí variantu jsme měli taky Karolínku, pohlaví jsme totiž neznali.

 
kristyna92
Kecalka 427 příspěvků 10.10.13 11:26

Moc krásný deníček, nemohla jsem se dočkat konce jak jsem byla napjatá :lol: Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka :kytka: (mmch. jmenuji se Kristýna a narodila jsem se 23.7.) :mrgreen:

 
Anonymní  10.10.13 15:52

Kdo je mým blízkým přítelem mi neřekne jinak než Kájo…už víc než 30 let :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Prý je druhý porod rychlejší..:-)


Reklama