Květňátka 2005

Rodičovství

Milá květňátka a květňátkové maminky, rok se s rokem sešel, my jsme zase o rok moudřejší a naše milá robátka nám čím dál více rostou, jsou čím dál tím více akčnější. Prostě už to nejsou ta malilinkatá miminka, která chodíme kontrolovat, jestli dýchají. Na podzim 2004, když tento deníček Květňátek Zuzka zakládala, nevím jestli počítala s tím, že se tu sleze taková skvělá parta, jsme jedna druhou neznaly. Postupem času se některé potkávaly u doktora, hlavně pražandy. Některé se potom potkaly v porodnici. No a hlavní bum nastal, když už se z nás všech velryb staly maminky. Největší počet je nás v Praze a tak se tam čas od času potkáte a pokecáte.

Na podzim měla teta Gyta s Jaa bezva nápad a zorganizovaly dovolenou, abychom i my ostatní se mohly se všemi Vámi ostatními poznat. Výsledek? Aspoň u mne obrovská 1. Poznala jsem další bezva lidičky na světě.
Další skvělý nápad měla Katuš a dala dohromady expedici na Říp, kde se nás také hodně potkalo.(Doufám, že se z toho stane tradice :-)))) )
A to už byl jenom krůček k tomu, začít mluvit o tom, že ta květňátka se vlastně mohou, maminky i dětičky, že bychom mohli společně oslavit NAŠE 1. narozeniny.
Po konzultaci s tetou Gytou jsem jí organizaci vyfoukla a rozhodla jsem se, že to celé dám dohromady.
Sice by se zdálo, že času je dost, opak je pravdou. Při takovém množství lidí, kteří se musí rozumně domluvit a udělat spoustu kompromisů je už na čase.
Takže milé maminky, položím Vám tady několik otázek, potřebovala bych znát Vaše odpovědi a názory. Prosím pošlete mi je do SZ nebo mailem (a_hamina@ema­il.cz), ať nemusím lovit v deníku.

1.Termín. O tom se tady hodně mluvilo, podle toho co si pamatuji to nejlépe vycházelo na přelom května a června.
Takže první termín: 29.5.-2.6.(4.6.)
druhý termín 5.6.-9.6.(11.6.)
Potřebovala bych znát jak se komu co víc hodí. Termín, který bude vyhovovat většině bude ten pravý.
2. Jak daleko jste schopny a ochotny jet? Autem? Vlakem? Busem? Letadlo zatím není k dispozici.
3. Finanční strop ceny pobytu.(osoba/noc)
4. V jakém počtu se účastníte? Další sourozenec, případně manžel?
5. Jak dlouho byste chtěly setrvat? Po-Pa, kratší, případně do Ne.
6. Povezete mrñatům cestovní postýlky nebo budou okupovat postel s Vámi?

Po dovolené v Třešti jsou docela jasné další podmínky.
Společenská místnost, možnost parkování aut a kočárků, žádné schody volně přístupné dětem, vybavená kuchyňka. Možnost hraní dětí venku, samozřejmě tam i eventuelně posezení pro nás Pokud by Vás ještě něco napadlo, sem s tím.

Zatím to není zas až tak závazné, jen potřebuji vědět cca počet lidí, cca délku pobytu a jak můžete pouštět žilou.
Nějaké zajímavé objekty jsem už našla,tip dala i Gyta. Ale něco z toho je třeba na Šumavě a nevím jak třeba holky z Ovy by jely až tam.
Takže prosím pište, s nápady na místo a nějakými dalšími podmínkami, sem. Zvážíme, prokonzultujeme.

Mějte se, zdraví ze zmrzlého Brna Hamina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.01.06 17:46

prva prva prva a idem citat :))
kkatus kaktus

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.01.06 17:48

druha? a to tu ciham cely den ;)

Sarach

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 09.01.06 17:49

třetí?!

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.01.06 17:53

Ahoooj :),

super denicek uz se moc tesime, snad se do te doby obe dve zbavime rymy :). Jdu smolit mail s odpovedma.

tak zatim pa
Sarach & Eli

 
RadkaK
Stálice 78 příspěvků 09.01.06 17:53

Tak to vypadá, že já čtvrtá??? Jdu číst…

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.01.06 17:58

mam navrh, mohli by sme kazda napisat odpovede aj sem aj hamine osobne, aby sa trebars vedelo kolko manzelov by slo a ostatni boli motivovani :)) co vy na to?? ja to doma prekonzultujem a napisem.
 k.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.01.06 17:59

samozrejme velka vdaka hamine za to, ze sa ujala organizacie. DAKUJEME :))
 k.

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 09.01.06 18:04

že by pátá

odpovědi sesmolím později - ale předběžně, termín mi nevadí ani jeden, finanční strop - cca do 800Kč, musí tam jet vlak nebo bus - nejlépe přímý, ostatní mi neva.

Jinak co u nás: nic nového, Jonáš stojí,leze,plazí se, spí -je to zlaté miminko, prostě o něm skoro nevím, až na vyjímky, kdy si Lucka nebo Lukáš s ním hrají, to vím o něm, protože když si naň sednou, tak se tomu většinou směje dost nahlas…

Zatím ahoj, Věra

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 09.01.06 18:15

Ahoj holky,

Hami díky za deníček, taky se k tématu vyjádřim osobním mailem:-) Super, že Barunka má testy v pořádku.

Holky, vám, kterým unikl včerejší dokument (už druhý díl) Manželské etudy po dvaceti letech vřele dopučuju!! Budou opakovat ve středu večer na čt2.

Jyty

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.01.06 18:17

ok, prepisu strucne nase odpovedi :)

Terminy nam vyhovuji oba, zucastnim se s Elou ja, manza pokud tak jen na vikend. Poustet zilou si moc nemuzem, ale pokusim se bud na to najit nejaky fond ;) a nebo se doberu nejakeho kompromisu. Na vzdalenosti vpodstate moc nezalezi.

rymova Sarach & rymickovita Eli

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 09.01.06 18:33

Ahoj všichnísci:O)
Tak jsme se dneska ráno vrátili z brdských lesů a Sára si opět s sebou přivezla rýmu jak trám:O( Noc nestála za nic, dítko nemohlo dýchat nosem a přitom trvalo na tom, že v puse bude mít dudlík, což jaksi nešlo. Obě jsme z toho byly jaksepatří rozmrzelé…
*Hami: Díííííky MOC za deníček i za to, že ses ujala organizace megaoslavy narozenin našich zlatíček!!!!!!!!!­!!!!!! Jsem též pro, aby holky psaly odpovědi i do deníčku. Zítra Ti písnu mail, kde se vyjádřím k otázkám:O) Jinak jsem samozřejmě moc ráda, že Barča má výsledky v pořádku!!! Je fajn, že máte nového, sympatického Dr.. A Marjánka je statečná - že tak krásně zvládla očkování:O) Co se vašeho příjezdu do Prahy týká - jsem všema dvaceti pro!!!!! A držíme palce Tomášovi na konkurz!
*Jyty: Schopnost samozabavení Sáry je závislá hodně na její momentální náladě a na tom, jakou se mi pro ni podaří objevit zábavnou činnost. Například s krabičkou od vlhčených ubrousků (s tou ve tvaru válce) si zcela samostatně a s nadšením dokáže v dobré náladě hrát třeba 3/4 hodiny. Jindy ale nevydrží ani 10 minut (což je většinou) bez mé asistence, stejně jako Naty - i Sára za mnou leze po celém bytě, sápe se mi po nohou nahoru, stahuje mi kalhoty atd…:O)
*Sany: Maso dávám tak cca 3× týdně, udělala jsem kompromis mezi názory různých doktorů. Žloutek bych už měla nějakou dobu taky dávat, ale Sára ho neměla ještě ani jednou… Nějak se mi do toho nechce, ani nevím, proč…
*HaLuMo: Pozdě, ale kdyby Ti to k něčemu ještě bylo - kukuřičné křupky máme od výrobce Krzyžanek Petr „DARVIT“, kupovala jsem je ve zdavé výživě, mají 4 druhy - tyhle jsou NATURAL - bezlepkové, vyrobené bez použití tuku, obsahují pouze kukuřičnou krupici a vodu. Kdybys potřebovala - tady je mail na tu firmu: darvit@seznam.cz a telefon: 777/155015.
*Hančičko: O kukuřičných křupkách píšu v komentáři pro HaLuMu:O) Jinak držím moc palečky manžovi na operaci, je mi líto, že máte takový problémy. Ale snad už potom bude lépe:O)))
*Leni: Teda koukám, že sobota byl u vás opravdu den blbec, tak ať už se to dlóóóuho neopakuje!!!
*Katuš: Doufám, že sis pořádně užila dnešní narozeninový den:O) Dárky sis vybrala super!
*Gytuš: Já už byla taky v kině, je to super, co:O)))
*Matýskovi, Fanýskovi, Stefince a Kubikovi od Liset přejeme opožděně všechno nejlepší k náměsíčninám a Natáčce přejeme všechno nejlepší dopředu:O)))
*To je dneska od Jaásků asi vše, jdu ještě mrknout do galérky. Zatím papa, hezký večer přeje Jaa a Sára

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 09.01.06 18:37

Jyty, ten dokument od Třeštíkový je super, co? Včera to teda bylo docela smutný, jak ta žena kroutila na konci očima, když se měla na focení trochu přitisknout k manželovi a vůbec…takové manželství by nechtěla a docela je mi jich líto. Zato ten první pár - to bylo super - ten muž byl tak optimistickej a plnej energie a nápadů, úplně jsme zírali, kam až to dotáhli.
 Jaa

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 09.01.06 18:54

Ahojky.

Hamino diíky za deníček z dobrým nápadem.

Jen předběžně:
1. termín lépe 29.5 - 2.6., alez vládli by jsme v nejhorším druhý a oslavili by jsme s vámí ty pravé narozky.
2.Řekla bych že kamkoli. Doufám, že by nás tam manža hodil.
3. Nemám tucha.
4. Bohužel sami.Manža na tak velké akce a hlavně s neznámími není.
5.Je nám jedno.Klidně celý týden.
6. Zatím cestovní postýlka,ale uvidíme za 4 měs.

Dítě si chce hrát tak zatím pa M+ prudil M

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 09.01.06 18:58

Ahoj, Hamino, zítra napíšu mejla:)
jinam fuj fuj nehrám! byla sem za celý den asi 6× na miminu a stejně su až asi 11…:(

JAA- ten dokument je super, první díl jsem neviděla, ale ten včerejší se mi líbil. No, já bych to tak smutně neviděla, řekla bych, že to byl standardní manželský pár po 25ti letech:) spíš se mi líbil ten čb dokument-jak se zamilovaní mladí hloupí brali a jak to nadšení během 6ti let vypršelo-to je ale život…akorát ten jejich synek byl dost divný, nezdá se vám?… každopádně mě to oslovilo a příští neděli budu koukat zas.

K.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 09.01.06 19:05

Cau, cau, cau.
Tak tu číhám na nový deníček a prošvihnu to. No klasika. Hamino, díky za něj:-)
Myslím, že se taky přidáme. S tatíkem prokonzultujem a dám vědět. Sice se takových akcí trochu bojím (mám pocit, že nezapadnem, nebo že Honzík zrovna bude prudit a prudit…), ale zase celej život nechci sedět doma na zadku a hlavně vás co nejvíc chci poznat:-)!!!!!!!!!!
Tatík právě ukončuje koupání, takže já musím jít. Nakojit už beze mě nezvládnou:-)
Zatím se loučíme, Kuře a rodina

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 09.01.06 19:10

Hamino - super napad s denickem. Takze nam je jedno, ktery termin i kde to bude, ale zrovna az na sumavu se mi cestovat nechce. Nejlepsi by zase bylo nekde na puli cesty, takze zase vysocina? Dojedeme autem, a kdyz ne, tak vlakem. Zkusenosti uz mam dost. A s manzelem nevim, tak ho nepocitej. On by jel, i pres tyden, ale tezko rict, jestli bude mit cas. Delka pobytu je mi taky celkem jedno a cena co nejnizsi. To chceme asi kazda. Vyhodou by byla snidane, jako to bylo v Tresti. Vubec nejlepsi by bylo, kdyby si nekde narazila na hotel Hilton, za dve stovky na noc. Vcetne snidane samozrejme:-) Jooo, co ja bych nechtela, ze jo:-))))

Taaak mam za sebou slavnou navstevu zubare. Zubarka me uvitala se slovy: Tak co je to tentokrat? Zjevne si me pamatovala. Zrovna jsem se s ni dohodla na beleni mych zubu, protoze ma puvodni zluta barva zacala nejak sednout nebo cernat nebo co. Nemam tuseni, proc, ale radost z toho nemam ani omylem. Cela kura bude trvat asi 2 mesice, potom 2 tydny pauza a nakonec mi da korunku na ten sobotni zlomeny, zatim provizorne spraveny zub. Takze at ziji zubari!!!!! Me se jen tak nezbavi:-(

Prochazky v mrazech - samotnou by me dnes ven nedostali. Dopoledne, kdyz jsem cekala na autobus, tak na zastavce ukazoval teplomer -16. Brrr. Odpoledne mela Jessy plavani, takze jsme museli zase ven. Jezdim autobusem, protoze tak v kocaru po ceste usne, v aute to nehrozi. Jen jsem ji poradne oblekla, namazala oblicej kremem a po plavani zustala v centru dele.

Jessy prisla na novou zabavu. V kenny clubu maji Chicco vajicka (autosedacky). Tak jsem ji do toho polozila, abych se mohla oblect a ona zacala kopat nohama a cela autosedacka se s ni zacala houpat jako kolebka. Strasne se ji to libilo, tak jsem ji chvili nechala.

Lenka

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 09.01.06 19:23

Zdar,

jsem ráda, že se deníček líbí.

Katuš to je dobrý nápad psát to i sem. Ale hlavně i mně, abych to fakt tady nemusela hledat.

Lenko - já jsem též po zubaři, zub vyvrtaný, vzaté otisky a bude se i dělat korunka. Pak mě ještě žene na chirirgii, aby mně tam obrousili kost či co, protože mi tam začíní ubývat a je to prý příznak paradontózy tak nevím co to bude obnášet.

Jo ten dokumnet jsme neviděla celý, ale byl supr. Jak budeme vypadat mi za 25 let. Já budu už asi bezzubá, podle toho, že jsem během dvou let přišla o dva zuby.

Zatím se mějte a pište.

Hamina

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 09.01.06 19:40

Není nad to, si odchod na nákup dobře naplánovat. :-) Takže protože jsme odcházeli cca v 17:45, zbylo na tento příspěvek pouhé 18.místo…

Hanka a Matýsek

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.01.06 20:33

Ahoj tak jsem asi sta ale to nevadi,nejsem soutezivy typ :)

Hamino- bude problem rict ti ktery termin bych jela kdybych jela protoze takove planovani ¨dopredu je u me nemozne…manzel musi nekam jet na tyden nekdy 5/6 a nevi se kdy,takze to bych nemohla urcite kvuli psa…taky jeste nevim jak budu chodit do prace a dovolenou si urcite vzit jen tak nebudu moct…
takze moje otazka zni dokdy to potrebujes vedet…:???

vim urcite ze sumavu nee…nemame auto a je to fakt daleko, i kdyz tam je urcite krasne…jinak 5 dnu by bylo pro m e dlouho,takze kdybych jela tak max na dva tri dni…uvidime…no nerikam tak ani tak…az budu vedet tak ti napisu.
jo a 100% bez manzela :)

zatim pa nat

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 09.01.06 20:35

Ajoj!

Starý deníček přečtený nemám, ale nedalo mi to a musela jsem juknout do nového :-)

S námi nevím - moje ségra na konci května čeká první mímo v USA, takže jsem jí slíbila, že bych za ní s Aleškem na dva tři měsíce přijela a pomohla jí (pokud Alešek dovolí :-).
Takže se srazíkem zatím nevím, plánujte bez nás :-(((((. Ach jo :-( Možné ohrožení naší cesty za velkou louži jsou ta, že nedostaneme vízum nebo si najdu nějakou novou super práci a nebudu moct odjet..

Takže Hamino, skvěle napsané a pokud přijde nějaká změna a nebudeme odjíždět v polovině srpna pryč, tak napíšu a odpovím :-)

Holky mě to tak štve, ale je mi jasné, že kvůli nám srazík nepřesunete na konec dubna nebo na první polovinu května :-(. No ještě že aspoň některé mám šanci vidět v Práglu. Jo a Hami doufám, že jestli pojedeš s holkama do Prahy, tak tam budeš i ve středu nebo čtvrtek, abych vás taky měla šanci vidět ;-)

Tak já jdu ještě juknout do starého deníčku.

Jo a křupky jsem měla stejné cé JAA (už ale nemám ten obal, takže jsem to z hlavy neviděla) a nočníkovej syndrom nemám, i když jsem na něj byla dávána od půl roka ;-)

Zuza a Alíšek 8,5m t.č. spící

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 09.01.06 20:43

Ahoj zvečera a zvesela:-))

Taktéž jsem dopoledne zevlovala a vyhlížela deníček, po návratu z vycházky jsem setrvale na nahlížela do starého deníčku a divila se, že obvyklá smršť komentářů nepřichází…prostě jsem zase kdovíkolikátá.

Teto Alice, děkujeme, žes vzala organizaci tentokrát na svá bedra a hlavně dostatečně dopředu. Kdo je připraven, není zaskočen:-) Odpovědi taky sesmolím zítra a vemu to přes kopírák i do deníčku i do mailu.

Etudy - já už souvisle nekoukala na tv ani nepamatuju, ale včera jsem od obrazovky oči neodrtrhla (teda, až když jsem dopsala komentář sem). Bylo to opravdu zajímavé a musím přiznat, že ještě dneska o to přemýšlím. Je teda fakt, že mi tahle rodina svým životním stylem vůbec nesedla, ale docela jsem nakonec fandila tomu chlapíkovi. Svatbu měli „mladí“ teda takovou, jakou jsem přesně nechtěla, ale stejně jako půlka z vás jsem od těhu plačka, takže jsem i zaslzela. Minulý díl jsem bohužel neviděla.

Ad Babrulínov - Barborka se dneska stala Kryštofem Kolumbem, objevila snad všechna místa našeho bytu, včetně toho, že během vteřiny přišla na to, jak otevřít nášlapný odpadkový koš. Musíme si přiznat, že u nás začíná pěknej mazec.

Zuby - taky mě to v nejbližích dnech čeká, nejbojte holky, nejste v tom samy.

Zatím pa teta G. bezblbníková a K.K. (na dnešní noc vstávající pouze 1×!)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 09.01.06 21:48

Tak až ty jsi mě donutila si pořádně přečíst deníček. Já koukla blbě na datum a říkám si proč ta Zuzka chce začátek května když to je začátek května a ono prdlajs. Ne že jsem na mateřský, ale už ani neumím číst. Tím pádem pokud se jedná o červen a ne květen, tak mi je termín jedno.

Slepá M+ spícíM

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 09.01.06 21:49

na mateřský zblbla - tam chybí

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 09.01.06 21:57

Nazdárek květňátka a maminky!
Omlouvám se za delší nepřítomnost, nestíhám vůbec číst, internet jsem teď neměla nějakou dobu k dispozici, stěhujeme se. Od příštího týdne to snad bude trochu lepší, pak sesmolím i odpovědi.l
Jenom jsem si všimla, že s rýmou nejsme sami. Takže jenom dotaz: jak často rýmujete a co s tím děláte?
Manžel mi chce kvůli rýmě zakázat plavání /nejen při rýmě, to bych chápala, ale úplně - prý je Míša nemocný nějak moc často/---pomoc!!! Uklidněte mě, že ta rýma není jenom u nás.
Díky
 M+M

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.01.06 22:08

Ahoj,

Ela ma ted svoji druhou rymu. Plave od 2 mesicu ve vane a od 5,5 mesice v bazenu. Nemyslim si, ze rymu ma z plavani, spis naopak, ze ji to otuzuje. Doktorka mi rozhodne plavani doporucila! Tahle ryma ted trva dele, tak jsem i zrusila zitrejsi plavco, ale pristi tyden uz doufam vyrazime. Kdyz je co tak vysavacem odsavame, jde to lip nez pusou a strikam sterimar. Ted mela o vikendu zvysenou teplotu, tak na noc dostala Nurofen. Ale treba je ta teplota ze zubu? A taky myslim, ze vim kde a jak jsem ji na obe rymy zadelala, poprve prenasenim ve fusaku v autosedacce pri nakupech, a ted to od nekoho z rodiny chytla. Muj manza ma rymu cely rok :).

Plavani zdar
Sarach

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 09.01.06 22:33

Ahojky!
jen krátce k deníčku a otázkám:

  1. termín nám je zatím jedno,ale až přijde den D,tak určitě se nám bude hodit ten druhý než vyberete:-))

2)vzdálenost-na SR bych nejela,ale po CR snad dojedem ledaskam 3)cena-jo,jo,tak snad něco našetříme 4)manžel určitě pojede s námi,je to tvor výslovně společenský,děti zbožňuje (svoje i cizí),velké akce a cizí lidičky zvládá s nadhledem a humorem(ale vy nejste cizí,mnohé z vás zná z vyprávění:-))) 5)no,asi týden by byl dlouhý hlavně kvůli penžní stránce:-(
Co takhle využít penzionu na Vysočině u hradu Svojanov, kde své akce organizují ze stránek Domečku(www.domecek.cz)?-jsou tam postýlky na půjčení,herna a taky bazen,ale netuším zda není pozdě na zamluvení objektu,kontakt by se snad dal najít někde na jejich stránkách nebo skrze jejich organizátory.
letím spát
brou H

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 09.01.06 22:33

Ahoj holky,

ještě já :-). manža je v hospůdce, tak sjem přečetla víkendové komentáře v minulém deníčku a zkusím aspoň na něco reagovat:

ALTE - 11,5 bačkůrky máme :-) Naštěstí teda modrý, ale růžový s beruškam by Aleškovi také určitě slušely :-) Jo a Sarach je na beruškách ujetá, třeba je pak od vás koupí ;-)
Alešek si pindíka našel už před delší dobou a při ležení ho děsně bavilo si za něj tahat. Teď už ho to zase tak moc nebere.. Je to asi chvilkové. Zato se mu líbí, když mu na něj foukám :-)

TERKO - ZOO a permici závidím! No my máme permici na Bouřnák na vlek, což je teda pro mě taky dobrý (zítra asi zase pojedu :-). Srazík v ZOO by byl lepší až nebude mrznout, ale hlásíme se předem - pokud bude ve středu nebo čtvrtek nebo pátek odpo :-). Je to s námi těžký, já vím ;-)

SARACH - ty jsi teda holka šikovná, hotovej kutil Tim! No hlavně, že to ale funguje a ať je Elince brzy líp!! I ostatním rýmařům! U nás klídek, ťuk ťuk..

HANČIČKO - manžílka je mi moc lít! Musí to být šílené s tou nemocí :-( Ale snad mu brzy někdo pomůže. A nechcete zkusit nějakou alternativku, homeopatika nebo tak něco ?

HAMINO - hurá hurá hurá, snad už bude Barunce jenom líp!!! Na kočky se musím kouknout..

JÍDLO - dneska jsem zakoupila bílý jogurt, tak jsem zvědavá. Jinak u nás už frčí kousky, co kousky - kusy banánu už Aleš baští! :-) Jo a k obědu jsme měli brambory s cuketou od Hipppu. Mají je u nás na plavání (Opět nám změnili čas na 11,45, tak máme radost).. Pokud jí pražandy nebude moct sehnat tak mohu dovést :-)

JAZZI - to tě Mates teda pěkně prohání v noci :-( No já to znám, takže ti to nezávidím. Ale snad bude brzy líp. Jo a tu TV ti taky nezávidím :-).

GYTO - ty si teda užíváš! Já byla v kině s manželem někdy v červnu na románu pro ženy. My raději koukáme doma. U nás ty kina přeci jen nejsou taková jako v Praze… Ale zase jezdím sama lyžovat - kdo to má?!?!?! :-D
Knížku s říkankama máme jednu, ale už sjem ji dlouho nevytáhla. Nějak mi zatím tsačí to, co říkáme na plavání :-)
IKEU budu muset taky navštívit. U nás frčí úplně stejné hračky-nehračky jako u vás. Že by si to tenkrát v Telči pověděli? :-) Jo a jako hrdá matka hlásím, že Alešek dneska sám stál bez držení minimálně půl minuty! Zabral se tak do kousku igelitu, že nepostřehl, že se už dávno nedrží. Mám vyfoceno (což je důkaz že stál fakt dlouho, protože jsem foťák musela nejdřív najít :-).
Takže zdravíme Barbušku šikulku! Jo a bude hůř - Aleš se už střemhlav vrhá přes překážky (dneska zapadl mezi postel a zeď (normálně mě přeskočil) - takže dělat překážky před tím kam nesmí je pořád těžší, ach jo :-).

KATKO - to se máš s dárkama! No mně bude 28 za měsíc a kousek, taky mě to čeká :-). Taky píšu Aleškovi takovej deníček. Je to knížka od Anna Gedes a já tam jen dopisuju, co kdy a jak. Psát něco úplně bych asi nezvládla. Tady jsou i fotky. Píšu za každej měsíc, co nového. Mám takovou knížku i po mně a je to zábava si to číst. Takže vřele doporučuju. Ty knížky mají v knize a je jich hodně…
Jo a já Aleše sebou tahám i na záchod a do kouplny, vy ne? :-) Ale nejlepší je, že už se sám vydává na výzvědy a nevadí mu ani tma :-). Takže musíme zavírat obývák jinak je za chvilku v pokojíku nebo na chodbě u kočárku :-).
Jo a Kubajz se fakt šikula s tím kakáním ;-)

PIKI - gratulujeme Mikimu k píďalkování! To už je jen kousek k lezení, sezení, stoupání a kramaření všude možně :-))))) S čajem to mám podobné. Dávám Aleškovi vody obarvenou granulkovým čajem. Jen dobereme a začneme s pytlíkovejma. Ze začátku do nich budu Aleškovi přidávat trochu cukru - koupila jsem nebělený třtinový. Kamarádka zase dává hroznový.. Zkus to a snižuj tu dávku. On si Mikínek zvykne.. Jo a dej vědět, co to břicho :-/

MARCI - teda Mates je ale hladovec :-)))) Jojo dětské srazíky jsou nebezpečné. Dítka od sebe chytají ty nejhorší manýry :-) a to počkejme až budou mít fakt rozum, to bude legranda ;-)

LENI - teda ten balkon to je desný! Snad vám to povolení rychle dají a budete moct začít s opravou.. Ještě, že se nikomu nic nestalo. Jo a co nejmíň starostí s tím zubem :-).

Uf už jsem hotovson, jdu si vyčistit zoubky a spinkat. Ája už od 8hod spí (jednou teda trochu pobrekával, že by proklatej 7. zub? :-( Tak uvidíme, co dneska :-/

Zuzka a Alíšek

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 09.01.06 22:35

Marto, taky tě chci uklidnit, že jenom plavání na to vliv nemá! Alešek plave od 2 měsíců v bazénu s ostatníma dětma a rýmu měl jen jednou (to jsem ho ven málo oblíkla a zmrzli jsme :-( ). Jinak spíš ho to otužuje..

Pomohl nám Sterimar CU a pak Vincentka.
Zuzka

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 09.01.06 22:42

Jo jo, potvrzuji, náhodou jsem šla kolem TV, když to dávali a zasekla se u toho až do konce :o) T.

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 09.01.06 23:08

Ahoj navečer,
taky se přidávám k těm, co celý den nakukovaly a vybírám si úžasný 30. komentář :o)

Bezvadný nápad! Alice díky za odvahu, že jsi se do toho takhle pustila. Pokud se nestane nic nepředvídaného, pojedeme s Kačkou rády.

1. Termín je nám zatím jedno. Když je to takhle dopředu, tak s tím budeme počítat.

2. Asi dorazíme autem - pokud ho do té doby koupíme :o) Napadla mě třeba taky Sázava. Byli jsme tam nedávno s manželem něco vyřizovat. Je to kousek od dálnice a přitom spousta přírody.

3. Přiměřeně :o) Pokud se podaří sehnat něco jako Třešť, tak je to ideální.

4. My určitě bez manžela, ten na takové akce, podobně jako někteří květňátkovští chlapi, bohužel absolutně není.

5. Nejspíš po-pá.

6. Postýlku bych vzala s sebou, i když doma v postýlce už nespí. Ale kdo ví, co bude na jaře…

Posílám ještě jako SZ a padám do hajan. Konečně jsem založila i naše fotoalbum na labradorkách, tak jsem vám tam hodila i těhotnou žirafu ze včerejší Zoo. Čekají to za pár týdnů a prcek pěkně kopal. Bylo to úplně úžasné :o)))

Zítra jdeme s Kačkou na 8mi měsíční prohlídku, tak napíšu míry.
Dobrou Terka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.01.06 23:32

to lyzovani teda zavidim, loni mne manza na lyze nepustil, takze jsem s psicema stepovala pod kopcem a koukala jak ostatni jezdej a letos se klepu aby byl 3. unorovy tyden snih … a pritom moc nemrzlo, aby mohla byt venku i Ela.

permanentku do zoo zvazim, ketos by mi asi stacila jen 1 dospelacka za 500,– … uvidime kolik budu mit na jare, az zacne vychazkova sezona povinnosti a casu trajdat po zoo.

toz tak, dobrou
Sarach & Eli

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 09.01.06 23:55

Ahoj holky,

teda člověk je chvíli třetí, to jako jsem byla pyšná, proč to neříct, pak kouknu a třicet komentářů, to je něco :)

Mám hroznej vztek, ale než si vám popláču na ramenech, reakce na (jak jinak než skvělý) nový deníček:

Já už bych se s vámi taky moc ráda setkala, tudíž pro to hodlám udělat vše. Jenže pro mě je to vážně dost daleko (časově, myslím), tak zatím odpovídám:

1. oba termíny mi zatím přijdou v pohodě
2. auta nemaje, přiblížili/y bychom se vlakem neb autobusem, v tom nevidím problém
3. já vůbec nevím, kolik je průměrná cena za nocleh v nějakým hotýlku nebo ubytovně, nemám vážně představu. Takže strop nedokážu určit, ale určitě bych aspoň pár dnů ráda zaplatila
4. Petr je sice stydlavej, ale snad by se překonal
5. aspoň 3-4 dny, klidně víc
6. my byli s Johankou v Krkonoších (v horské boudě dělá správce můj brácha-hle, další prostor, kde by se to dalo uskutečnit!!!!!) a spala mezi náma na dvou sražených postelích, byly jí tři měsíce a proběhlo to v pohodě. Nebo se mám bát, že lezavec by mohl toto pseudoletiště spíš opustit než ležák?? Nevím! Každopádně žádnou cestovní postýlku zatím nevlastníme.

A teď co mě dneska nasralo (sorry, jinak se to říct nedá):

Asi před čtrnácti dny si Johanka hrála na dece, má takový koš s hračkama, kde si krámuje a velice se při tom baví. Najednou se hrozně pozvracela, ale děsně. Celá se svíjela, dávila se asi pět minut, byla zpocená, no hrůza. Pečlivě jsem to blitíčko prozkoumala a našla jsem kousek staniolu nebo celofánu, nevím jak to popsat. Evidentně to spolkla a to jí dráždilo v krku. Hrozně jsem se styděla a prolezla jsem tu její hrací plochu, jestli tam ještě něco není, nebylo.
Dneska si hrála na tom samým místě, se stejnými rekvizitami a to samý: prohnutí, dávení, zvracení. Prohledání blitíčka - zase kousek toho celofánu. Klepala jsem se strachy a vzteky na sebe, vzala si VŠECHNY její hračky z toho košíku a jednu po druhé prohlížela jak detektiv pod lampičkou. Výsledek - knížka Janek a kouzelná fazole, taková ta z tvrdýho kartonu, na hlavní stránce je polepená matnou fólií, která se dá kousek po kousku odlepovat.
DOPRDELE TO MI NIKDO NEŘEKL, ŽE KNÍŽKA PRO DĚTI MŮŽE BEJT PRO DĚTI NEBEZPEČNÁ!!!!! (Opět se omlouvám za mluvu)
Johanka si evidentně vždycky kousek sloupla a šup s tím do pusy.
Chudinka moje malá, má z toho zvracení podrážděný jícen a bolelo jí polykat ještě po třech hodinách. Do teď jsem u ní seděla, teď konečně vypila celou dávku a spinká. Tak jenom varování i pro vás - kniha není vždy přítel člověka.

Jdu na ní koukat,
papa
MaRi a Joho Poblijón můj maličký

P.S. Nat, díky za Tvou otevřenou náruč, bylas mým světlem ve tmě, dneska se nás ujala Sany, za starou bábu i novou galerii na labradorkách založila, i fotky vložila. Tudíž, raduj se, už Tě nebudu prudit :)
A už jdu za tím poblifousem,
papa M

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.01.06 04:33

Ahojky v novém roce!
Koukám, že jsem prošvihla tak tři nebo čtyři deníčky, tak doufám, že se všichni máte dobře :-) a ještě si mě pamatujete ;-)
Měli jsme tu přes vánoce na návštěvě kamaráda, vedli jsme rušnej společenskej život a taky jsme byli všichni nemocný.

Nejdřív měla trochu zdravotní problémy Lu. Zničehonic se jí vyrazil takovej škaredej ekzém. Když jsem vyzkoušela všechno možný a už nevěděla, čím to léčit, šla jsem s malou za doktorkou. Ona navrhla, že zjistí, jestli to nebude alergie na mlíko. Tak já že jo, nevěda, co malou čeká. Odnesli mi ji, nemohla jsem být s ní a za pět minut mi ji zase přinesli, celou vyděšenou, ani brečet už nemohla. Prasata japonský, takhle malýmu miminku brát krev z ruky jako dospělýmu! Měla tam ještě po týdnu modřinu velkou jak kovovou dvacku. A samozřejmě, že žádnou alergii nezjistili. A ekzém má furt.
Pak ještě od Sory, to je stejně stará holčička našich známých, chytila takovej hnusnej bacil. Měla hroznou rýmu a kašel a furt zvracela. Několik dní jsem ji nonstop nosila ve vaku, aby si aspoň trochu odpočinula a vyspala se. Noci byly strašný. Dusila se a blinkala chudák třeba pětkrát za sebou. Ještě teď má trochu rýmu, ale už je to brnkačka. A samozřejmě, že jsme to od ní chytili oba s manželem.

Přes celý svátky jsme měli na návštěvě našeho kamaráda Francise z Hokkaida. S manželem jsou staří známí z Montrealu. Když sme přijeli do Japonska, začal se taky zajímet o JET program a my se naivně těšili, že pokud bude přijat, umístí ho někde poblíž nás. Omyl. Je až úplně na severu, mezi ruskejma rybářema. Což by nebylo zas tak strašný, protože je tam opravdu za celebritu a starosta města mu velmi vychází vstříc. Platěj mu úplně všechny účty a prostě si ho tam považujou. Jenomže tam je sám jak kůl v plotě. Radši by byl jeden ze stovek jetů tady v Šizuoce než králem v Kunneppu. Alespoň se půlroku těšil, až za nim přijede jeho přítelkyně. Jenomže ona se s ním místo toho po telefonu rozešla. Chudák Francis, v Montrealu měl výborný místo na univerzitě, krásnej byt v centru, hezkou přítelkyni a teď je najednou sám mezi rybářema a zasypanej dvěma metry sněhu. Žádný kino, žádný kavárny s velkejma oknama a dokonce ani žádný holky.
Tak jsme nemohli jinak, než ho pozvat na svátky. Byl tu skoro tři neděle - a bylo to moc hezký. Trochu jsem byla nervozní z těch vánoc, ale hoši byli zlatý. Pomáhali, hráli si s malou, zpívali a společně jsme udělali kotel bramborovýho salátu a ňamkovou rybišku. A dokonce se stal zázrak a sehnala jsem pravej smrček!! Silvestr se taky povedl. Pozvali jsme Minu, Jean-Phillipa se Sorou. Taky jsme to zrušili, poněvadž mi bylo děsně blbě a chtěla jsem jen ležet v posteli a tiše skonat. Ale nakonec jsem se vykopala ven, že přece nejsem bábovka, opět jsme je pozvali a já šla vařit. A byl to moc príma večer. Obě holky to ukázkově prospaly.

V rámci možností jsme trochu turistili po okolí, jeli jsme se podívat do Nagoyi na hrad, což bylo fakt hezký. Hlavně Japonci netrpěj žádnou falešnou sentimentalitou a když rekonstrukce, tak pořádná a praktická. Hrad měl pět pater a uprostřed jezdily dva prostorný velevýtahy. Měli tam interaktivní expozice a dokonce i malý třidé kino. I hrady musejí jít s dobou, že.
Taky jsme se odhodlali a vzali malou do onsenu. Bála jsem se horký vody, ale zbytečně. Z několika bazénků jsem si vybrala ten nejstudenější a Lu tam drandila jak malá rybička. Samozřejmě s lehkým aristokratickým úsměvem přijímající japonské: Och och eeééé, kawaiííí, né, to je krásný děťátko! Nemusim říkat, že jsem div nepraskla mateřskou pýchou:-)

Kromě toho jsme taky víc než jindy mlsali v restauracích a zvládli pár návštěv a často klábosili u vínečka. Vypadli jsme trochu z našeho malýho stereotypu, zjistili, že se nemusíme bát s Luníčkem podniknout téměř cokoli a znovuobjevili kouzlo společenskýho života. Když to shrnu, byly to báječný tři týdny!

A ještě na závěr telegraficky:

JÍDLO - kromě mojeho mlíka o občasných jogurtíků je všechno ostatní blé, humůs a fujtajbl. Když jí podle podstrčim cosi jinýho, okamžitě to pozná a hodí po mě krhavej a ublíženej pohled, jako že ji chci otrávit.
MLUVENÍ - před pár dny začala dělat bababa vavava a jsem ráda i za to. Počítám, že to u nás bude trvat dýl. Lu doma slyší ode mě češtinu, od manžela francouzštinu (je frankofonní Kanaďan), od nás obou angličtinu a navíc od všech ostatních japonštinu. Koťátko bude mít v těch řečech asi pěknej maglajz, ale snad si to časem nějak přebere :-) Ale teda vříská obstojně. Nevim, kam na ty vysoký tóny chodí.
MOTORIKA - v postýlce chodí bravurně, když jí pomůžu, tak udělá sama pár kroků, ale zatim to nehrotim, protože si myslim, že až bude chtít, tak chodit začne sama. Ale umí se sama zvednout z dřepu, stát a nedržet se. A dokonce si i u toho s něčim hrát. Ale možná to bude tim, že má v pokojíčku jenom měkkoučký futony a nemusí se bát pádu, tak si víc troufá.
HRY - strašně ráda lítá na mých lýtkách a pak taky zbožňuje, když povolim a ona jakoby sedí na mých nártech. Když dosáhne nožičkama na zem, tak hopsá jak ďas. Má ráda zrcadlo a VÍ, že obraz v něm je ona sama. Hrajem si u něj už odmalinka a ověřila jsem si, že chápe jeho podstatu. Když jsem za ní a zamávám nějakou hračkou, tak se na mě otočí, dojde ke mně a vezme ji.
HRAČKY - ignoruje. K vánocům od nás dostala jenom velký látkový kostky s plastovejma výplněma, od Francise velkýho plyšáka a od kamarádů pár blbostí. A úplně to stačí. Nejvíc ji stejně berou klíče, rozebírání klávesnice u bůka na prvočástice a víka od odpadkovýho koše.
KOUPÁNÍ - loni jsem psala, že máme místo vany takovou blbou neforemnou krychli 80×80 a že zlatá sprcha. No a po roce si libuju, jakej to je úžasnej vynález, když máte stojací miminko. Když si tam sednu a pokrčim nohy, Lu může stát a je to naprosto bezpečný a vodu má až k podpaží. Strašně se jí to líbí, protože ji můžu vzít a různě s ní ráchat. A nejlepší je, že po tom krásně spí.
SPANÍ - většinou dvanáct hodin, jestli se budí, tak to moc nevnímám a kojim ve spánku. Přes den poslední dobou jen jednou kolem oběda - dvě hodiny
SOUROZENEC - z několika důvodů odložen na léto. Nechala jsem si poslat cerazette a tři týdny ze čtyř jsem měla otravný krámy. Brekeke!

Ten srazík vám, holky, ukrutně závidim, ale jestli v dohlený době pojedu do Čech, tak v květnu určitě ne, to by se musel stát zázrak. Možná ale přijedu už příští týden na bleskovou návštěvu. Juhů!

Mějte se krásně a miminkům posíláme pusinkůůůů!

Míša a loupežník aLU baba

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 10.01.06 09:17

Zdraví Šumava - 18, slunečno - sluníčko vidím po asi 14 dnech, jinak pořád inverze. Dopoledne teda ven nejdem…
Hami, díky za deníček, já už jsem jednou psala, že jsem tvor velmi, velmi nespolečenský, nicméně vás bych taky ráda poznala. Termín, peníze, místo atd. všechno jedno, ale fakt nevím, jestli se rozhoupu, i když Fanýs tvor společenský asi bude…
Jinak František těžce zdokonalil stání, bomba je když stojí v ohrádce, drží se jednou rukou a druhou si drží v puse kartáček na zuby…
Dneska ráno byla po dlouhé době čurací smršť. V půl šesté mokro v naší posteli, na přebalováku mi ohodil krásným obloučkem zeď. Pak jsme šli do pracovny číst emimi, kde se pos…, no a při přebalování si načural přímo do obličeje, což vzbudilo všeobecné veselí.
Slintá jako bernardýn, takže očekávám v dohledné době zase nějakou zubíkovou kalamitu.
Zdravíme všechna čerstvá devítiměsíčňata i ty ostatní.¨

A ps pro Jazzi a ještě asi Terku nebo kdo pozoruje tu ptačí havěť - totéž u nás plus navíc jedna lasička.
Pá ET a František kousající opět Edouarda Moneta.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.01.06 09:36

Jo na to jsem oukala taky, není to ani cenově zlé, akorát musím zjistit jak je to tam s kuchyňkou, případným ohříváním jídlem pro děti.
Na stránkách prezentují, že je ubytování s polo nebo plnou penzí. Ale nevím co s dětmi.

Tan bazeén tam mají a vůbec to vypadá dobře. Ale nevím právě ještě jak kdo je schopen a ochoten se dopravit.

Díky za tip.

Hamina

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 10.01.06 10:43

Ahoj, tak jenom slíbené odpovědi, Barča je tuhouš, tak musím vytvářet hodnoty, než zase ožije a začne pokračovat v objevech. G.

Dovča Květňátka

1.Tak termín - pro organizátorku budu za potížistu, ale já fakt nevím, kdy budu mít státnice. Než to páni nahoře rozhodnou, tak je naše účast nejistá:-((( Tedy jinak řečeno, termín zatím nedokážu říct. (Takový jsou nejhorší:-))
2.Dopravíme se v podstatě kamkoliv, pokud tam bude dobré spojení dopravou.
3.Cena podobně jako Třešť.
4.Účastníci zájezdu: Gyta, Barborka a na část pobytu i jejich pán a velitel.
5.Trvání: cca 5 dní max
6.Postýlka a obě jazzové kočičky jednou s námi.

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 10.01.06 10:45

Ahojky maminy,
Alice, díky za nový deníček. Já musím s velkou lístostí konstatovat, že se nezúčastníme. Může za to mrcha můj močák, už před několika lety se rozhodl, že bude hyperaktivní a málokdy mně dá pokoj víc jak 2 hodiny. Když to na něho přijde, přesvědčuje mě i 3× do hodiny, že si potřebuje ulevit. Léky na zmírnění těchto potíží jsou, ale nemůžu je brát zas kvůli štítné žláze a slinivce. Holt jsem prošpikovaná nejrůznějšíma chorobama. Když někam jedeme, tak občůrávám rygóly okolo silnic a na dálnici každou benzinku. To byste si se mnou teda daly! :-)

Na dovolenou jezdíme do přírody, takže není problém si odskočit za nějaký keříček. No co vám mám vykládat, kdo tohle nezažil, neuvěří, co je to za nervy. Je mně to moc líto, ale prostě bych to nezvládla. Ó jak často závidím Kubovi, že může ucvrkávat, kdy se mu zachce :-)) Takže vám budu děsně závidět a proklínat můj měchýř.

Ad naše bačkorky - Nejenže mají vyprodané bačkorky pro kluky, ale než taťka došel do obchodu, aby vyměnil ty malé modré, někdo nám ty s beruškama vyfoukl! Tak má Kuba růžové s parníčkama a chobotničkama :-) Hned ale nastal problém, Kuba si je pořád rozvazuje a čekám, že během dneška si je bude i vyzouvat, takže asi budeme muset takničky sukovat :-)

Kuby vzbudila projíždějící sanitka, takže zatím ahojky. Alte

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 10.01.06 10:45

Holky, s majitelem jsme mluvily s Jaa v září a tohle všecko by tam mělo být. G.

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 10.01.06 10:46

Ahoj!
Hamino: díky za deníček a organizaci.
Nám je vše jedno, postel máme, byli bychom tam i s přítelem cca 3 dny. Podrobně zašlu emailem.
Dneska jsem zažila příjemné překvapení. na účet mi přišlo něco přes 23.000 Kč. Koukala jsem jako blázen. Po pátrání jsem zjistila, že mi bylo proplaceno 11 dnů dovolený! Jupí!! Pokud k tomu přičtu porodný, který jsem si schovala, tak už máme na nějakou dovču u moooře. HURÁAAA.
U nás máme aktuální téma: SVATBA!!!! Přítel by chtěl mít svatbu před 2. dítětem, já až potom (zdá se mi to te´dka nerozumné, vyhazovat peníze za svatbu). Možná, kdybychom přišli na nějäkou levnější formu. Třeba obřad odpoledna a pak jen párty..ale 1)přežila by to skorotchýně? 2)nevím, kde se něco takového dělá 3) nebude to i tak drahé?
Aaach jo, to je situace…

Tak zatím…

Lucka+Barucha

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 10.01.06 11:42

Ahoj všichnísci:O)
Jen v rychlosti, dítko za chvilku dostane hlad…
*DOVOLENÁ 2006:
1.Termín: Zatím je nám to jedno, pokud bude stanoven dostatečně dopředu, budeme s tím počítat.
2.Kam? Po ČR přijedeme kamkoliv, pokud to bude dostupné vlakem či busem.
3.Cena: Ideální by bylo něco jako Třešť, pokud to bude dražší a budeme to vědět dopředu, tak na to snad naškudlíme:O)
4. Účast: Účastníci zájezdu - Sára, já a na víkend by možná dorazil Ondra s Aldíkem (Hami, zeptej se, prosím, na pejsky).
5.Doba: No, ideální by to bylo něco jako Třešť.
6.S postýlkou ještě nevím, je to ještě za dost dlouhou dobu, nedokážu odhadnout, jak to bude se Sářiným spaním vypadat. Každopádně si ale myslím, že to zvládneme spíš bez postýlky.
*MaRi: Teda ta zatracená kniha - to by mě taky pořádně nas…o. Chudák Johoho, posíláme jí pusinku!!!
*Zatím papa, musím letět, Jaa a Sára

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 10.01.06 11:49

Čauky lidičky.

MaRi - Teda chudák Joho. To by mě nenapadlo prohlížet knížky jestli se neolupují. Od teď budu. Dík.

Et - měla by jsi ten ostych překonat. Určitě to bude stát zato. Já taky nemám moc ráda neznámé prostředí, ale když jsem se poprvé zúčastnila pražského srazíku, tak mi vůbec nepřišlo, že je neznám. To jsem tou dobou byla v květňátkách teprve měsíc, ale jak každý den o těch lidech čteš, tak je jakoby znáš. Jen si je představuješ jinak.

Alte - Kuba musí být krásnej v bačkůrkách :-))))). Co dvojitý kličky na bačkůrky. Myslím, že mi tak taky dopadnem. Chystáme se je taky koupit. Jsem zvědavá jestli taky nezkončíme u holčičích. Pro kluky jsou buď vyprodané nebo je neberou či co.Ale tak je to se vším. Na holky je tolik krásných věcí a na kluky prd. Ikdyž včera jsem měla kliku a v HM koupila vyteplený kalhoty s 50% slevou.

Lenko - tak jak se Adámkovi líbilo plavčo?

Matěj mi tu vytahuje kabely v prostoru pod stolem. Vůbec mě nenapadlo, že tam ve stojmo dosáhne.Jdu mu ohřát oběd a vymyslet, kam se všema těma kabelama.

Tak pa pa M+dnes na plavču vysmátý M

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 10.01.06 12:42

Tak jsem zažila čurací smršť počtvrté - můj rukáv a synovo bodíko. Pomoc, pomoc.
Jinak jsem taky objevila nalitý horní dásničky a v nich zas ty známé obtisky jakobyzoubků. Posledně trvalo víc než dva měsíce než z nich byly opravduzuby, tak uvidíme, uvidíme.
Ad manželské etudy - první jsem neviděla, teď v neděli áno. Tipovala jsem, že spolu nezůstanou. Pecku mi ovšem za:,–(ila ta mladá dvojice s Patričkem. Nejsem závistivá, ani finančně před krachem, ale když jsem viděla, že žijou docela dost dobře a stěžovali si na finance, no nevim. A dovča v Dominikánský republice, to hodí tak kolem sto kolíků ne?
Pá ET a František škubající autoatlas

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 10.01.06 12:43

Až vymyslíte kabely, dej vědět, řešíme to už dlouho a pořád nemáme žádný nápad. Asi založím diskusi na téma „kam s nima“.

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 10.01.06 12:46

Ahoj,
rozumim dobre, ze se chysta srazik na CM v Mikylandu? Az to bude aktualni prosim o blbuvzdorne info! Ja se vzdycky chystam na sraziky, ktere se nekonaji a tak vyvedeny v Tramtarii jsem si nechala ujit. A to jsem mela pocit, ze jsem tady skoro porad, ale 2 dny jsem nepustila pocitac a bylo po sraziku :(

Nase novinky:
Jak jsem tu nekolikrat psala, bydlime v nadhernem, atypickem novem byte. Bohuzel je hrozne maly, 1+1. S miminkem je to tu pro vsechny stale narocnejsi. Ted se mi podarilo sehnat vymenu za 3+1 bez doplatku. Sice je do do klasickeho panelaku, byt v prizemi, ale se zdenym jadrem. Babicky bych take mela na dosah, coz zatim nevim, jestli je vyhoda, nebo nevyhoda. Tak mam ted zamotanou hlavu, ale vidina pokojicku pro Klarku je skvela.

Klarka ma dnes teplotu, bez odectu 38 a je hrozne uknourana. Volala jsem radeji doktorce a rekla mi co jsem cekala. Teplotu sledovat, popripade davat Nurofen, nebo paralen, nejit dnes ven a vetrat. Asi to budou zoubky, nebo reakce na neco. Tak je mi ji chudinky lito.

Jsem rada, ze Baruska uz doktory setrasla!

Gyto, dik za tip! Vecer poslu manzela do sklepa pro starou klavesnici!
Knihovnu jsem uklizela minuly tyden, delala jsem misto na detske knizky. Vytvorila jsem ho tak, ze jsem pekny stos starych odvezla do knihovny do krabice „ctenari ctenarum“, kdyby to manzel zjistil, tak se zblazni i kdyz to byly knizky pro nas naprosto k nicemu.

Odsavacka:
Mame tu za 350 a nelituji, ale pred tim jsem si na hadickou take delala redukci, tak pripojuji i svuj tip:
Odstrihnout ruzek z igelitaku, dirkou sacek navlect na cast hadicky, ktera se strka do ust a prilepit lepenkou. To cele natahnout na sterbinovy nastavec na vysavac a zase igelit prilepit lepenkou. Je to prace na minutu.

Tery, to je hruza s vasi sousedkou!
Jedine, co ji muzes slibit je, ze pristich par let to bude jen horsi!

A k dovolene:
Terminy vyhovuji oba, videla bych to na prodlouzeny vikend, tak 4 dny i s manzelem (jeste to s nim vecer proberu), kdekoli, dojedem autem, postylku vzit muzem a o cene nemam moc predstavu, ale zadny luxus nepotrebujem.
Dekuji za organizaci!!!

Holky, nemate tip kde na internetu levne koupit novou autosedacku Maxi Cosi, nebo pripadne Romer?

Luci + Klarka

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 10.01.06 13:04

Čau holky,
hlásíme se po prohlídce. Kačka v 8mi měsících (teda až za 4 dny :o) 73 cm a 9,87 kg. Za dva měsíce nevyrostla ani o cm, navíc to sestra změřila nejdřív na 71 cm, tak jsem se lekla, že se nám dítě scvrklo :o)
Doufám, že se Kačka mírami začíná konečně zařazovat a že už se najde aspoň nějaký delší ženich!
Jinak jsme dostaly obrovskou pochvalu za jídelníček, motoriku a vůbec, mateřská pýcha se mnou lomcovala. Závěrem Kačka ještě na doktorku udělala pápá a vycházela jsem z ordinace jako královna. Tam samozřejmě začala řvát, že se nechce oblíkat, házela všechny věci na zem a veškerá sláva byla v pr…
Takže to, že Kačka neleze doktorce vůbec nevadilo, prý jí úplně stačí, když se převaluje, suduje, natahuje po hračkách, houpe na rukou a udrží sedět. Jo, ještě Káče zkoušela sluch a ta jí vypekla, protože byla rychlejší než doktorka. Když jí zachrastila u ucha, tak se otočila a to chrastítko jí sebrala z ruky :o)

MaRi - chudák Johanka! :o( Já jsem včera vyřadila zase leporela s ostrými hranami. Taky nechápu, proč rovnou všechny nedělají oblé. Posíláme Joho pohlazení a velkou pusu!

Lucka - gratuluji k „zásnubám“ :o) Družičku už máte…:o)) To víš, že se dá svatba pořídit celkem levně, teda pokud jí nechceš třeba na Dobříši. Nedávno se tam vdávala kamarádka a obřad v zrcadlovém sále stojí prý 9 000,–.

Kaede - zdravíme do Japonska! To je fajn, že tam máte přátele s mimčem, aspoň má Luník kámošku.

Sarach - co Elinka? Už je to lepší? Půjdete ve čtvrtek?

Zuzi - v tý Zoo to bylo v pohodě, i když lehce mrzlo. Kačka byla zabalená a my si dávali svařáky a horkou čokoládu :o) Ale je to spíš půl až celodenní záležitost. V zimních měsících zavírají v 16:00. Tak kvůli vám vymyslíme nějaký denní bar. Ale jen, že jste to vy! :o))))

A Kačka je vzhůru, tak zbytek dočtu příště.
Pa Terka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 10.01.06 13:09

Ahojki pri uterku,

Ela proknourala vetsinu noci a to i presto, ze byla u nas v posteli :(. Dopoledne zabrala aspon na hodku na brise, takze ja se taky hodku prospala. Pak jsem ji zmerila teplotu, ma v zadecku 37,5 - tolik ukazuje nas digi teplomer, ktery meri spis nejak min. Protoze uz to ma tak treti ci ctvrty den, zkusim ji ted den dva davat cipek 3× denne. A aspon 2× denne odsavat z nosanku. Je to tak dobre? Zatim se mi nechce k dr. Ted vypada, ze ji trochu otrnulo, uvidime, jak dlouho ji to vydrzi. Myslim, ze krome rymy ji muzou zlobit i nejake dalsi zuby.

Et - jasne, ze by jsi se mela prekonat :)

LucieF - svatba, ikdyz se to nezda je vetsinou nakonec celkem „ziskova akce“. Dulezite je, nenechat si dat nekolikero topinkovacu :)). A protoze uz jsme spolu predtim bydleli a meli domacnost vicemene zarizenou prali jsme si bud penize na dovolenou nebo komu to bylo blbe, tak poukazky do ikea. My jsme meli obrad odpoledne ve 14.00, aby se nemuselo rano vstavat a pak na chate zahradni party a myslim, ze vsichni byli spokojeni. Navic nam zbylo desne jidla - nalozene rizky jsme pak meli jeste skoro pul roku v mrazaku :).

MaRi - posilame pusinku Johoho a taky si budeme davat na knizky pozor.

Tak pa
Sarach & Eli

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.01.06 13:29

tak jsem myslela ze napisu ale dite je up…tak pozdeji..nat

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.01.06 13:52

Tak nakonec jeste ja…Rio je dobre naladen po spanku takze mam chvilku…

Abych nezapomnela Sarach videla jsem nekde u nas v letka ze maji nejakou velikou osusku s beruskou..mam se jit podivat a pripadne ji koupit? cena tusim 150 kc…dej mi vedet …

Et-kabely jdou nejak dobre skryt do takove te buzirky…das jich tam vic a cele se to schova do jedne trubky plastove…
jo a kdyz pojedes ty aspon na tri dny tak ja pojedu taky :))))
jinak byli to fakt chudaci ti z te tv ti mladi…mutsy,auto asi za 15 tisic pro maleho a lestil si tam toyotu tak za mega :))) hehe kdyby davali tech 15 litru co davali za pronajem na sporeni tak uz meli postaveny barak:)

Kaede-ahoj! tak to znelo moc dobre ty vase svatky…je prima ze jste vzali kamose k vam,ono lidi musi drzet pohormade …a Lu je sikulka s tim stanim a zrcadlem…

No tady je furt 1-14 nebo kolik ale to by nevadilo..nejoris je ze se da chodit jen po cestach..nikam proste s kocarem nedojdu ani na blbou zastavku..je to tam proslapane na jednoho cloveka a s satkem uz to nehrozi…aspon do te doby co nebudu mit na nohach mačky ) ne kocky KAKTUS,neboj miluju zvirata :))) no a ve ctvrtek mam jit na srazich s holkama ze severomoravkseho tak nevim nevim jak tam dojedem…ach jo..miluju zimu ale tohle je fakt na prd..takze zas dam odpo aspon pul hodky na sankach i kdyz ted mi pise kamoska ze ve slezku je sileny smog…kurec palec

Leni- nic si z balkonu nedelej…nam zatelko do loznice kde spime i s malym..jak nasnezilo tak zamrzl okap a uz to jelo…silene…tri kyble a mokry strop. tak jsme sapli v obyvaku…zavolali kamose co dela vyskove prace a ten to cele odhazel ale stejne me to stve. protoze uz to bylo trikrat po sobe spravovane firmou..jenze co poznas na jare kdyz snezi az treba za rok ze? no hlavne ze se nikomu nic nestalo a snad to brzo budete moct spravit.

Teri- tak Kacka ma skoro stejne jak RIo…ten ma 8800 gramu a 73 cm :) je sikovna a taky jsem odchazela jak hvezda do doby bnez tam Rios rozhulakal jednoho novorozence a rval jak kdyby ho rezali ..kdyz jsem ho oblikala …hehehe

Mari-me to nevadi..klidne budu dal tvuj fotodavac :) a s tim leporelem je to fakt des. ja uz vyhodila dve hracky. na jednu jsem byla upozornena ze se da oddelat a kulicky z ni se daji spolknout a druha mela normalne odreny lak a pritom to bylo kousatko!!!!! fakt aby clovek furt nekde neco cetl a daval bacha…

kouknu se na ty stranky svojanova.

zatim pa varici nat a broukajici rio

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 10.01.06 14:10

:)) Nat, diky jsi moc hodna. Rucnik s beruskou mame sice zatim jen jeden, ale asi bych to mela zkusim vydrzet bez osusky. Pro Elouse mame tetra osusky a jednu frote z ikea coby zupan, a to zatim staci …, zato uz mam 7 plinek s beruskama :).

ale dela mi to radost, kdyz si na mne vzpomenete :).

Sarach & spici Eli

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 10.01.06 14:14

ahojki,

no zatim je to furt stejny, posledni dve noci des bes, ale na:,–(im ten paralen a uvidime … Taky bych mela jit ve ctvrtek od 10 na zkousku, ale tak nejak se smiruju s myslenkou, ze se na tu skolu vykaslu. Ze Ela je mala jen jednou a ze bude lepsi, kdyz misto „flakani“ se ve skole budu s ni a popr. trosku brigadnicit, aby bylo na krouzky, dovci a apod. Cvico bych ve ctvrtek docela uz rada, uvidime :). Ted spi, a docela dycha i nosem, tak se z toho treba za ty 2 dny vyspi.

Sarach

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »