Květňátka 2005

Ostatní

Ahoj holčiny, není to sice žádné vánoční povídání, ale deníček už je hodně zapadlý, tak ať jsme zase navrchu. Je to vlastně volné pokračování jednoho z minulých deníčků o teplotách, kdy jsem Vám shrnula dětské infekční nemoci. U nás probíhaly zatím jen neštovice, tak jsem Vám tam připsala jak jsem to léčila já.

Plané neštovice

Inkubační doba: 7-21 dní
Příznaky: skupiny vyrážek, které se mohou velice rychle měnit na velmi svědivé puchýře.
Objevují se ve vlnách každé 3-4 dni, zpočátku obvykle na trupu, pak se rozšíří na tvář, ruce a nohy. Výsev je obvykle provázen bolestmi hlavy a horečkou.
Léčba: Zmírnění svědění tekutým pudrem. Objeví-li se horečka snižte ji potíráním těla vlažnou vodou a pak podáním paralenu.
Komplikace: Ve vzácných případech mohou plané neštovice zavinit zánět mozku nebo Reyerův syndrom.
Imunita: Celoživotní.
Prevence: žádná.

Po vlastních zkušenostech jsem ani u jedné z holek neštovice nepoznala. Lindu jsem dokonce poslala s našima k moři. Pokaždé to začínalo nalitým puchýřkem, který jsem měla tendenci seškrábnou. Ale nešlo to. Linduška byla v pohodě, mazaly jsme to fialkou, nikoliv pudrem. Ta je lepší v tom, že pudr udělá takový hnusný strup. No ono se to musí pořád přimazávat, tak třeba v uších nebo nose je to blbý, to nemluvím o prdelce a pipince. A v puse je to taky lepší fialkou. Barunka byla na pudru, protože na Slovensku je fialka pouze na předpis a my jsme to dostaly loni na Vánoce tam.Samozřejmě se to nesmí škrábat, protože pak jsou jizvy, děti se nekoupou dokud se dělají nové pupeny. No a s největší pravděpodobností to dostanou když se Vám to bude nejméně hodit a nejspíš když budou chodit do školky. Takže třeba se ve školce optat jestli dávají vědět, že ve školce někdo má neštovice, abyste s tím mohly eventuelně počítat. U nás to tak nebylo a dozvěděla jsem se to vždycky až zpětně.

Zarděnky
Inkubační doba:14-21 dní
Příznaky:Mírně zvýšená teplota, výsev drobných růžových nebo červených vyrážek, který začíná nejdříve za ušima, pak se rozšíří na čelo a nakonec na ostatní části těla. Zduřelé uzliny na zadní straně krku.
Léčba:Stoupne-li horečka nad 38°C dejte dítěti paralen.
Komplikace: Pro dítě žádné, u těhotných žen, jenž přijdou do styku s nakaženým dítětem, může nastat poškození plodu.
Imunita:Celoživotní
Prevence:Očkování děvčat mezi 10-14 lety.

Spalničky
Inkubační doba:8-14 dní
Příznaky:Nejdříve začne téct z nosu, projeví se suchý kašel, bolesti hlavy, horečka s teplotami dosahujícími až 40°C, bílé tečky uvnitř úst a na sliznici tváří (Koplikovy skvrny), oči mohou být bolestivé a červené. Pak následuje hnědočervený výsev začínající za ušima a rozšiřující se na tvář a trup.
Léčba:Snažte se horečku snížit potíráním těla vlažnou vodou, pak paralenem. Profylaxe antibiotiky.
Komplikace:Ve vzácných případech zánět středního ucha, zánět plic a zánět mozku.
Imunita: Celoživotní
Prevence:Očkování asi ve 14-15 měsících.

Příušnice
Inkubační doba: 17-28 dní
Příznaky: Zduření a bolestivost slinných uzlin po stranách obličeje pod ušima a pod bradou. Bolestivé polykání, sucho v ústech, horečka a bolesti hlavy. U chlapců mohou být oteklá a bolestivá varlata, dívky mohou pociťovat bolesti v podbřišku.
Léčba: Snažte se snížit horečku potíráním těla vlažnou vodou a pak paralenem. Způsobuje.li polykání bolesti, potravu rozmixujte a podávejte dostatek tekutin.
Komplikace: Ve vzácných případech zánět mozku a zánět mozkových plen.
Imunita: Obvykle celoživotní.
Prevence: žádná

Dětská roseola
Inkubační doba: 7-14 dní
Příznaky: Horečka dosahující až 39-40°C a trvající tři dni bez dalších příznaků. Po ústupu horečky se objeví jednotlivé ploché, růžové nebo červené skvrny nejdříve na trupu, pak na končetinách a krku.
Léčba: Snažte se snížit horečku potíráním těla vlažnou vodou a pak paralenem
Komplikace: Popřípadě křeče z horečky
Imunita: Obvykle celoživotní
Prevence:Žádná

Spála
Inkubační doba:1-5 dní
Příznaky: Bolesti v krku, horečka dosahující až 40°C, zvracení, bolesti v břiše, drobné vyrážky nejdříve na hrudníku a krku, pak splývající po celém těle, kromě okolí úst a na povlečeném jazyku jsou malinově červené skvrny.
Léčba: Snažte se snížit horečku potíráním těla vlažnou vodou a pak paralenem
Komplikace: Vyskytují se vzácně. Spála však může způsobit zánět ledvin, kloubů a srdce
Imunita: Celoživotní
Prevence: Žádná

Černý kašel
Inkubační doba:5-14 dní
Příznaky: Mírně zvýšená teplota, výtok z nosu, slabý kašel, který se změní na nutkavý kašel provázený sípavým dechem
Léčba: Antibiotiky, musí však být podána včas, mají-li být účinná.
Komplikace:V sou­časné době velmi vzácné, ale může se vyskytnout bronchitida nebo zánět plic.
Imunita:Celoživotní
Prevence: Očkování ve 3,5-6 a9-11 měsících.

Jinak u nás vcelku nic nového, Barunku hlídám jako oko v hlavě, děsí mě představa pobytu na vánoce v nemocnici, pije hektolitry čaje, vůbec nechodí ven. Je to tedy psychicky dost náročné, vymýšlet jí pořád nějakou zábavu, takže dost času tráví u televize. Bohužel. Nejsem toho moc zastánce, ale já bych jinak vůbec nic nestihla.
Marjánka je zlatíčko, občas se projevuje také separační krize, hlavně když je ospalá, tak jakmile se ztratím z dohledu tak kňučí. Slovní zásoba je jako u Gyty podobná krtkovi. K tomu etě, tata, apu, grrrr a brrrr. Jo a musíme se pochlapit, Marjánka regulerně dělá pápá. Já už jsem to tu sice nadhazovala, ale to bylo v počátcích. Teď opravdu když jí člověk řekne ahoj nebo čau tak zvedne ruku. Zkusíme vyfotit a hodit do galerky.

Tak si pěkně počtěte pěkný zbytek zlaté neděle přeje
 Hamina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.12.05 16:44

uauuuuuu. Prvniiiiiiiii­iiiiiiiiii

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.12.05 16:45

Ted si jdu precist denicek

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 18.12.05 16:48

druhá? druhá!!! :-)

Hanka

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 18.12.05 16:50

Třeba se jednou na to první místo taky propracuju… :-)))

H.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 18.12.05 17:09

No to jsem si mohla myslet, zrovna jsem dopsala komentář do starého deníčku,a le neva třetí místo též není špatné, tak jdu se vzdělat.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 18.12.05 17:40

Čtvrtááááááááá:O) To už se mi dávno nepovedlo, jdu číst.

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 18.12.05 18:18

Ahoj holky,
jen co jsem stihla dočíst minulý deníček, koukám, už je tu nový :o) Alice, díky za něj, ale raději všem přeji, abychom ho nepotřebovali! Na Barunku myslíme, ať je brzy v pořádku!!!!

Ještě k minulému deníčku. Konečně jsem si v klidu nedělního večera sedla a hezky si početla. Manžel blbnul s Kačkou a vyžadoval citace, kdo co umí, papá a tak :o) Teda holky, máte šikulky! To Kačenka nic neuspěchává, zatím jsme se zasekly u sudů. Prostě jde podle příruček :o) Ale krtečkové jsme taky, teď u nás letí ajéjéjéjé, ďaďaďa a rrrrrrrrr.

SPANÍ - resp. uspávání u nás teď horor. Kdybyste někdo přišel s nějakou radou, tak vám snesu modré z nebe! Kačenku jsem krásně naučila spinkat po obědě, ale večer prostě už nevíme co dělat :o( Před 23:00 nezabere. A je úplně jedno, jestli později odpoledne spí nebo ne. Náš denní režim vypadá následovně:
9:00 - probuzení, vstávání
10:00 - svačina - kojení
11:30 - oběd - zelenina, maso apod.
12:00 - spánek (cca.1-2 hodiny)
14:00 - jdeme ven
15:00 - kojení (potom někdy usne, někdy ne)
17:00 - svačina ovoce
19:00 - koupání
20:00 - kojení
od 21:00 snaha o uspání - většinou neúspěšné :o(

Vůbec by mi nevadilo, kdyby Kačka vstávala o něco dříve, pokud bude chodit dřív spát. Dá se to vůbec nějak naučit?!?

Ještě, co jsem udržela v paměti:
Sarach - gratulujeme Elince k zoubku! A něříkej, že Elík bude nakonec učit sedat Kačku! S těmi psicemi souhlasím s Kaktus, myslím si, že Elinka už je na holky zvyklá :o) My zase řešili, jestli Kačku nechávat v pokojíku s morčákem a králíkem a dospěli jsme k tomu, že si musí zvyknout, sterilní prostředí doma rozhodně udržovat nebudeme.

Stáňa - to počasí je děs :o( Chodíte vůbec s Erikem ven?

Lindo - a zkoušeli jste ty Tesco pleny? Já si je pořád nemůžu vynachválit. Teď jsme měli Pampers 4+ a jsem ráda, že jsme zase na Tescu. Kačka sice není „michellinka“ ale je strašně dlouhá a Pampersky pročůrává horem :o(
Jo a s tím kamarádem od manžela jsem se pobavila - 28 stupňů, to bych asi chodila v plavkách. U nás máme 21 přes den a na noc 18. Když jsme byli v té přetopené chalupě na horách, chytla Kačka hned rýmu.

Nat - super vlasy, já už jsem rozhodnutá jít do krátkých 100% v lednu, jinak my jich tím taháním už moc nezbyde!

Zdena - díky za popis separační krize. I když je Kačka pořád mezi lidmi, určitá závislost na mě už je taky občas vidět. Uklidňuju se tím, že je to normální a přejde to. Doufám :o)

Gyto - u vás se usínání zlepšilo? Už neuspáváš u prsa? Honem, rady sem!!! :o))

Sany - jakou kaši dáváš? A jak jí Vikulka snáší? S nehty neporadím, Kačce jí stříhám od narození na přebalováku při převlíkání a zatím drží. Ale naše mamča nám je prý stříhala jen ve spaní.

Tak jsem se zas jednou rozepsala. Takže raději končím. Kačka si žmoulá oko, takže vidím, že vytuhne a za hodinu bude zase řádit :o(

Krásný začátek předvánočního týdne!

Terka a Kačenka

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 18.12.05 18:33

Momentálně jsem se vrátila k Humaně, je jablečná nemléčná a dělám ji jen s vodou. Já jsem pozorovala jisté problémy, když dostala kaši mléčnou (Nestlé, Hipp), prostě se budila víc často něž jen s kojo. Pak jsem zkusila od Nestlé Osmizrnnou, ale připravila jsem ji jen s vodoua pár dnů v pohodě, jenže teď malé nechutná, takže jsem rezignovala a zase koupila tu Humanu. No s tím stříháním ve spánku - nevím, nevím, já jsem ráda, že chrápe, riskovat, že ji vzbudím, to se mi nechce. Jsme momentálně na tom tak, že usne jen v kočáru(přes den), a s usínáním na noc je to horor a budí se i tak po hodině, Prostě budu s nehty bojovat raději ve stavu bdělém:o))

Tak hodně sil s usínáním, zase si alespoň můžeš přispat ráno, to já neusnu dřív, jak kolem 23h (do té doby se budí velmi často a nemá smysl chodit do pelechu, pak se různě často budí a v 6h vstávačka. Takže máš to ještě dobré:o)))

sany

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18.12.05 18:50

Šestááááá! :-)))

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18.12.05 19:45

Ahojda,
tak jsem si k Vám dneska přišla poplakat a snad i pro nějaká slova útěchy.....
S Mikim prožívám poslední tři dny - noci hrůůůůzy!!!! Připomínám, že já usínám až po půlnoci, většinou kolem jedné hodiny, protože zkrátka a dobře dřív neusnu.....No a v pátek Mikin vstával ve 3 hodiny, v sobotu ve 4 a dneska? O půlnoci se vzbudil na kojo a pak už odmínal spát. Dala jsem si ho k nám, ale řval až do tří do rána! Byla jsem z toho šílená!!!!!!!!!!!!! Vůbec jsem si s ním nevěděla rady. Zkoušela jsem homeopatika i Calgal, ale nic nefungovalo. Ve chvíli zoufalství jsem se ho pokusila ucpat Nutrilonem, ale ani to nemělo úspěch! Vyzungnul dvě 180tkya řval dál. Tak jsem mu potom dala ještě plnou lahvičku čajíku, ale stále brečel. Nechápu, kam to jídlo dává, ale myslím, že neřve hlady.......spíš ho ta lahvička uklidňuje. Asi jsou to ty pitomý zuby. Jediné slastné ticho nastalo totiž pouze ve chvíli, kdy sál a pravděpodobně mu to dělalo dobře na ty dásně. Potom nám pochopitelně totálně pročůral postel.....No každopádně ve 3ráno usnul na hodinku a od čtyř už mi zase nadával. Byla jsem totálně vyflusnutá! A přiznávám, že poprvé se mi chtělo fakt brečet, protože jsem už neměla sílu vůbec na nic. Manža naštěstí z mého výrazu pochopil, že fakt nevládzem a vzal si mrňouse na dopoledne ven, abych si mohla chvíli lehnout........mě pochopitelně nenapadlo nic chytřejšího, než si pustit počítač a většinu času jsem tady louskala vaše komenáře…no půlhodinka mi zbyla a já si trochu dáchla :-)
Sany - v těchto chvílích (samozřejmě nejen v těchto) na Tebe intenzivně myslím a obdivuju. Kdyby byl Miki takový od začátku, tak bych o druhém dítěti, stejně jako Ty, taky tak intenzivně neuvažovala :-)
Já jenom pevně věřím, že to jsou zuby.....
Holky, plííííííííííís, je u Vás u některých taky takový obrat? Taky bojujete s neprořezanými zuby? Mikísek má pořád ruku narvanou až v krku a je na něm vidět, že ho to bolí......už aby se ty mrchy ukázaly!!! *

Stáni - to jsem ráda, že jsi se taky ozvala! Tu zimu Vám opravdu nezávidím…já modrám, když je venku nula :-) Jinak k tomu jídlu.....Mikin má podle mě taky alergii na skleničky…asi na ty stabilizátory nebo co to tam je…každopádně mě to štve a tak to zkouším dál. Je to jedlík vzorňák a skutečně spapá cokoliv, co mu připravím.Myslím ale, že sní všechno, protože to od začátku kombinuju. Četla jsem totiž,že míma, která jsou od začátku jenom na skleničkách potom domácí stravu odmítají a taky hodně žloutnou (viď Eterko:-)),protože cpou všude mrkev…Můžu Tě ale uklidnit, že dvojčata byla taky jako pomeranč. Doktorka pak ale ségře zakázala dávat jim mrkev.
No ale abych se vrátila k té naší vyrážce.....Mikin má takové miniaturní pupínky po každé skleničce…po mase víc. Ve dnech, kdy se mi nechce vařit, tak mu to kombinuju tak, že mu dám půlku skleničky a do toho přimíchám nějaký můj výtvor, který mám v mrazáku. A světe div se, vyrážka zmizela. Kombinuju to proto, že se mi zatím nechce pro něho vařit maso :-) Zeleninu mu pochopitelně téměř vždy ukuchtím. Pusinku Eričkovi! Jo a ty čepičky pro květňátka, jak psala Káťa, to není špatný nápad :-))))) *

Kaktus - vidíš, chtěla jsem se podělit o informace a teď jsem za blbce.....A to mi matematika a čísla vždycky šly. Ale co, sedmá nemoc nebo pátá - je to stejný fuj!:-) Zdravíme šikulku Kubíčka a doufáme, že se zase brzy uvidíme! Jo jinak s tím stromečkem a dárky se mi to taky líbí…teď už to máte určitě bez stresu. U nás doma by to ale neprošlo. Manža má ty vánoční tradice rád.chjo,chjo… *

Hami - díky za deníček! Příjemné počteníčko to sice není, ale aspoň budeme připraveni i na ty krušnější chvíle.Jinak je mi moc líto Barušky, že ji ta nemoc nedá pořád pokoj…doufám, že to nebude vážné a do té nemocnice nebude muset. Držíme všechny palečky!!!!!! *

Gytuš - ty plínky na tu Vaši laňku mě taky pobavily. bohužel ani já Ti teď neporadím. Mikouš má pořád trojky a ani ty občas netěsní. Začal ale hodně přibírat a nějaký ten faldík už se nám taky rýsuje, tak Vás třeba doženeme :-) Ještě jsem Ti chtěla něco, ale fakt si nevzpomenu co......no když tak později......Jinak Tvé komentáře čtu taky s chutí, tak to psaní neflákej :-) *

Jyty - s Petrou Faltýnovou jsi mě pobavila. Už jsem to neslyšela minimálně tři roky. Jeden čas jsem na ni byla dost alergická :-))) Teď, když mám o 20kg víc než ona, tak už to tak neprožívám. Jinak to zvýšení rodičáku by bylo super. Doufám, že to projde i přes Senát a prezidenta a po volbách to nezruší......moc se mi totiž nezdá ten termín od roku 2007…dost to zavání předvolebními tahy :-( *

Sarach - smekám před Tebou, že jsi se nechala vyhecovat k pečení. Se mnou to ani nehlo!:-)))))))) Ale fakt máte holky můj obdiv! Jste super maminy a k tomu všemu i úžasné hospodinky! Já na to nemám chuť, sílu ani energii. Navíc to u nás nikdo moc nejí. Jsem spíš masožravci :-))) No každopádně jsem si ale slíbila, že příští rok…maximálně za 2roky, už se s tím kvůli Mikínkovi plácat budu…aby se v tom mohl žďobrat se mnou :-))
Jo a mooooooc gratulujeme princezně berušce Elinkovaté k prvnímu zubíku :-) a trochu závidíme..... *

Jaa - to je mi s tou rýmou líto! Doufám, že už se to lepší a Sárinka se znovu zařadí mezi zdatné potápěčky :-))) *

Nat - s tím oblečením jsi to napsala přesně! Úplně jako bych to psala já! Ovšem s tím rozdílem, že po mě si to bere mladší ségra :-) Já ale než něco vyřadím, tak to taky trvá sto let :-) *

Leni - s tím jídlem jsem to psala právě jako reakci na Jessinku :-) Mě to připadá, že jí dobře, ale nevím jak je to s poměrem mléčné a nemléčné výživy, jak by to mělo být správně, proto jsem to psala a čekala nějaké reakce. Jediná odpověděla Jyty a ta mě uklidnila, že je to dost, tak jsem v klidu :-) *

Kristain - musím se pochlubit, že i já už začínám mít chuť na sex! Heč!:-) První půl rok byl fakt kritický, ale řekla bych, že teď se to vrací do normálu :-)))) *

Tak toť snad vsjo…stejně to je zase román :-)
pa,pa
a krásný večer všem úžasným květňátkám i jejich maminkám
přejí
Piki+Miki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18.12.05 19:46

Tady je zbytek :-)) *************­********************
Gytuš - ty plínky na tu Vaši laňku mě taky pobavily. bohužel ani já Ti teď neporadím. Mikouš má pořád trojky a ani ty občas netěsní. Začal ale hodně přibírat a nějaký ten faldík už se nám taky rýsuje, tak Vás třeba doženeme :-) Ještě jsem Ti chtěla něco, ale fakt si nevzpomenu co......no když tak později......Jinak Tvé komentáře čtu taky s chutí, tak to psaní neflákej :-) *

Jyty - s Petrou Faltýnovou jsi mě pobavila. Už jsem to neslyšela minimálně tři roky. Jeden čas jsem na ni byla dost alergická :-))) Teď, když mám o 20kg víc než ona, tak už to tak neprožívám. Jinak to zvýšení rodičáku by bylo super. Doufám, že to projde i přes Senát a prezidenta a po volbách to nezruší......moc se mi totiž nezdá ten termín od roku 2007…dost to zavání předvolebními tahy :-( *

Sarach - smekám před Tebou, že jsi se nechala vyhecovat k pečení. Se mnou to ani nehlo!:-)))))))) Ale fakt máte holky můj obdiv! Jste super maminy a k tomu všemu i úžasné hospodinky! Já na to nemám chuť, sílu ani energii. Navíc to u nás nikdo moc nejí. Jsem spíš masožravci :-))) No každopádně jsem si ale slíbila, že příští rok…maximálně za 2roky, už se s tím kvůli Mikínkovi plácat budu…aby se v tom mohl žďobrat se mnou :-))
Jo a mooooooc gratulujeme princezně berušce Elinkovaté k prvnímu zubíku :-) a trochu závidíme..... *

Jaa - to je mi s tou rýmou líto! Doufám, že už se to lepší a Sárinka se znovu zařadí mezi zdatné potápěčky :-))) *

Nat - s tím oblečením jsi to napsala přesně! Úplně jako bych to psala já! Ovšem s tím rozdílem, že po mě si to bere mladší ségra :-) Já ale než něco vyřadím, tak to taky trvá sto let :-) *

Leni - s tím jídlem jsem to psala právě jako reakci na Jessinku :-) Mě to připadá, že jí dobře, ale nevím jak je to s poměrem mléčné a nemléčné výživy, jak by to mělo být správně, proto jsem to psala a čekala nějaké reakce. Jediná odpověděla Jyty a ta mě uklidnila, že je to dost, tak jsem v klidu :-) *

Kristain - musím se pochlubit, že i já už začínám mít chuť na sex! Heč!:-) První půl rok byl fakt kritický, ale řekla bych, že teď se to vrací do normálu :-)))) *

Tak toť snad vsjo…stejně to je zase román :-)
pa,pa
a krásný večer všem úžasným květňátkám i jejich maminkám
přejí
Piki+Miki

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 18.12.05 19:46

Siedma :)

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18.12.05 19:57

Tak ještě já, když už jsem u toho psaní… *

Zdeni - taky děkuji za info k separační krizi! U nás jsou zatím jenom náznaky.....od­poledne nechce být vůbec sám.
Gytuš - jak si to myslela s tou hrou na schovávanou?Dííík :-) *

Terko - já bych si to s Tebou vyměnila. Jen kdyby Mikin spal dýl :-) No i když tím, že usíná před 20tou hodinu, tak to má pochopitelně taky pozitiva. Večer patří prostě dospělým a je fakt, že po 20té hodině já ožívám :-) Přeju Ti, aby se to u Vás brzy upravilo a Kačulka začala usínat dřív! Jinak teď taky intenzivně řeším kašičky......­.upřímně po Tvojich zkušenostech se do toho příliš nehrnu. Ale jestli bude dnešní noc stejná jako ta předešlá, tak nemám co ztratit. Uvidíme. Chtěla jsem začít až v 8.mém měsíci, ale dnešek rozhodne. Zásoby už mám. Chci zkusit rýžovou od Nutrilonu....­...pokud k tomu dojde, tak doufám, že nedopadneme jako Vy.
tak
pa,pa
Piki+Miki, který dneska (snad vyjímečně) taky bojkotuje spánek a válí se po taťkovi u televize. Já na to uspávání dneska nemám energii! Rezignovala jsem, ať si to chlapi udělají, jak chtějí. Snad tím tu výchovu až tak nenaruším :-)

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.12.05 20:14

Kuk, to je dobře, že tu máme nové čtení. Díky teto Hamino:-) jenom ať to proboha nepotřebujeme!

Sany, nehty stříhám zřídka a to vždy postupně po prstíčkách při kojení. Bára doma skoro nespí, takže když si výjimečně dává dvacet rozhodně se bojím na ní nastoupit s nůžkami. Má to tu nevýhodu, že má někdy ostříhané třeba jenom tři nehty na jedné a čtyři na druhé. Další dne pak na to nesmím zapomenout a dostříhat.

Usínání - holky, nechci to zakřiknout, ale dost jsme si polepšili/y ( v tomto případě lze napsat obojí:-) Párkrát jsme B. nechali vyřvat, jestli si vzpomenete, tak minulý týden jsem si připadala obzvlášť macešsky, ale snad to zabralo. Mohlo se to taky upravit samo, nevím. Usíná po chvíli sama a jenom s malým kvíkáním. Obvykle vzbudí před půlnocí, cca 23:00, pak jednou uprostřed noci a pak už tak cca v 6:00. Podle toho, kdy je to prostřední kojení, se pak odvíjí vstávání. Kojím sice pořád vleže, ale zvládám přesunout B. do postýlky. Tím podle mě taky líp spí. Vedle mě ji to mlíko láká. No a ráno si ji bereme do postele a ona po jídle ještě na chvilku usne, nebo si tam breptá a dospáváme, tak do půl osmé, osmi. Takže to je fakt pohodička. Abych ještě trochu popudila, tak dneska se B. vzbudila v 03:30 a pak až sama v postýlce 7:50. Zcela výjimečně jsem zvládla zapamatovat si časy.
Rada? Terko, vypadá to, že Kačka je spíš sůva než skřivan, tak leda bys vyzkoušela jí trochu dříve budit. Buďto se potvrdí, že to není dobrá cesta, nebo ji postupně přeučíš. Ale zase si můžeš gratulovat za to spaní přes den. To já neznám. Já musím mazat ven s kočárem.

Ještě se znovu poptám na ty plíny tesco - máme vlastně už dlouho jenom tyhle a právě z nich má B. tu hrubou kůži na bocích. Když se prohmatají, tak jsou v té „tkanině“ takvé hrubé kousky. Bylo to jenom jedním balíkem, nebo je to normální a u B. se to projevilo, protože neměla jinou značku na střídání?

TV - nebudou zas dávat něco pěkného z detektivního žánru? Je to poslední dobou bída, koukáme radši na dvd Jistě pane ministře…

VV - koukal někdo v sobotu? Já jsem to sledovala jedním okem. Co jste tomu říkaly? Jsem zvědavá:-) Pak šla nějaká komedie a já blbec se koukala, jak Selma Hayek rodila na nějakým mostě a trvalo to asi dvě minuty, velmi nepřesvědčivě tlačila a pak jí dali v tom dešti a zimě úplně čistý a skoro nezabalný mimino do ruky. To jsem byla nasr…jednak, že nic nedávají - muž byl pryč a já se jako obvykle flákala místo psaní do školy - druhak, že koukám na takovou blbost, přitom mám rozečteno asi pět knih.

Ještě jeden příběh o demenci - jsem jí totálně postižená. Uvařila jsem čínu a aby to bylo pěkné, naservírovala jsem do mističek, usedli jsme na zem na koberec, uchopili hůlky…už jsem viděla, jak mi to nejde a rejže lítá obývákem. Kupodivu jsem ten čertovský nástroj ovládla a jak jsem z toho měla radost, tak mi vypadla z ruky celá miska i s večeří.

Piki, vyřiď synkovi, ať už mu ty zuby vyrostou!!!! Úplně tě chápu, s B. taky nebyly až do zubů při spaní potíže, tak jsem si taky horko těžko zvykala.

Hra na schovávanou - v té diskuzi, co založila Jaa, někdo psal, že když se miminu občas schováš a pak zase jukneš, tak si zvyká na to, že i když zmizíš, zase se objevíš a tolik se nebojí.

Jo jo, sex…už to zase začalo stát za řeč:-)) předtím jsem se radši ani nezmiňovala;-) Na rovinu je to jeden z důvodů, proč se do dalšího těhotenství nehrnu. Obávám se dalšího celibátu.

Už radši končím, zase mám komentář dlouhý jak Lovosice. Tak sexu zdar, G.

PS: Příležitostně vhodím do galerky na labradorkách, jak naše robě umí hezky uklízet hračky a jak se pomalu vykutálelo z obýváku do světa.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 18.12.05 20:16

Ahojte po vikende :)

Dakujem za pochvaly nasho stomceku, aj mne sa paci :)))
U nas nic nove, takze co som zachytila:

Jazzi-to je brutal, je mi tvojej kamosky luto, myslim, ze by pre nu bolo lepsie dobojovat… :((

Terka- mali sme s kubulkom cca pred mesiacom podobny problem, vydrzal byt hore do 23-24 a spal do 9, 9.30, samozrejme s prestavkami na kojenie, ale clovek chce mat vecer trochu cas aj pre seba, ze??
Tkze neviem, ci to u vas zaberie, u nas uz mesiac funguje tato metoda: Po kupani zhasnem v izbe, kubulka nakojim, dam mu pusu, vezmem ho na ruky, hodim cez neho deku a CHODIM s nim po izbe, kym si na mna nepolozi hlavu a nezaspi. Nic mu nehovorim len obcas ššššš, on nastastioe pritom neplace, obcas sa kruti, ale zachvilku sa skludni a zaspi. Prvy den to trvalo cca 20 minut, druhy den asi 15 a teraz podla toho ako je unaveny tak 5-10 min. Tak dufam, ze som to nezakrikla a budeme v tom pokracovat aj nadalej. Zacala som s tym asi v obdobi, ked stana pisala dennicek o spani. Nemala som fakt nervy ani chut nechat ho vyplakat a myslim, ze tymto na seba bic nesijem, lebo je spokojny on aj ja. Cez den uplne v pohode zaspava v kociku bez mojej asistencie a to ze mu vecer na 5 minut dam svoju naruc, aby sa mu dobre zaspalo je podla mna OK. Este male doplnenie-ta chodza po izbe musim byt dost razna, ako ked sa niekam ponahlas :)) ked chodim len tak lezerne tak to nefunguje :)))
Tak sa mi baby nesmejte, uvitam konstruktivnu kritiku a dufam, ze niekomu to pomoze :)))

Sany-poslem ti SZ, dufam, ze nezabudnem :))

Hami-dennicek je pekny a poucny,Marjanka je sikulka, Kubulko je starsi ale papa este nedava :))

Piki-no dievca drz sa, snad uz tie zuby vylezu…a s tou piatou/siestou­/siedmou chorobou-nechcela som z teba robit blbca :)))) to naozaj nie. Tiez sa teism na dalsie stretnutie, na tu ZOO :))

Sarach-ako sa ti podarili skoricovniky???

Gytus uz mate strom??? :))

Separacna kriza-u nas sa zatial neprejavuje, ale myslim, ze sa tiez dockame. Ak nie, tak som zla matka??? :)))

Vianoce-ja som uz uplne vianocne naladena, doma to rozvoniava, stromcek svieti, darceky sa na nas smeju…mam rada toto obdobie tesne pred :)))

Este otvorim malu anketnu-neviem ci uz nemam predsalen zacat davat malemu nesladeny caj…mam pocit, ze mi rastie do sirky kvoli tomu, ze ked sa v noci budi, tak mu hned davam MM… mozno je len smadny a caj by mu stacil. Ako to riesite vy?
U nas teraz jedalnicek vyzera cca takto-rano 7.00 kojo, 9.30 ovocie, 12.30 kojo, 14.00 zelenina+ma­so, 17.ovocie+kojo alebo len ovocie, 19.30 kojo, a v noci cca 23, 2, 5 kojo.Niekedy aj castejsie.
Na pitie nedostava okrem MM nic.

No tak to by bolo vsjo.
Majte pekny vecer.
Kaktus+ kubajz v:,–(elezec

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 18.12.05 20:18

aha este nechty-sany my strihame pri kojeni.Teda kubo velky.Ja kojim :)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 18.12.05 20:20

AHoj holky…

HAMI- diky za denicek. teda ja sama se pamatuju na priusnice a na nestovice. ty priusnice se tehdy mazaly nejake strasne smradalvou mastickou :-( a nestovice byly v pohode..daleko vic me svedil a trapil pasovy opar…jiank ty nestovice muze bohuzel clovek dostat dvakrat. muj bracha je dostal podruhe kdyz mu bylo pres 20…¨

Holky diky za pochvalu ucesu…je to uleva ale taky se mi styska po delsich.mumajz mi za ne tahal :-((

Sany tip na strihani nehtu. ja si polozim Ria na zada hlavou smerem k memu klinu a striham mu je jakoby po smeru…nema me jak kopat atd…a je to v pohode,navic vzdycky pozoruje muj provesek na retizku a to ho na nezbytne dlouhou dobu zamestna :-)

PIKI-drz se …Rio to obcas taky dela ze strasne place a jedine kdy ne kdyz ho drzim svisle na rameni. podle me to je od briska a muze za to mrkev a prikrmy …

A prikrmy. tak moje mama mi vypravela jak jsem nejedla podobne jako Rio a jedine co jsem pry zbastila pry byla prachsprosta veprove konzerva ( bylo mi uz vic samozrejme :---) tak me donutila vcera krome hippu a hami koupit i hamé…nemém teda k tomu moc duveru,neni mi to nejak sympaticke. No a dnes jsem mu to dala na obed a on to jedl!!!!! asi me trefi :-)) chutove to je naprosto odporne narozdil treba od hami…no tak uvidime. dokonce pak i jedl jablko tak uvidim zda to jen nebyl jakys takys vykyv od normalu :-)))

Tak a ted k dnesni noci. To ze chodim spat pravidelne po pulnoci je normal,proste driv neusnu. Vcera jsem sla spat ted okolo pul jedne a zjistila jsem ze me nejak boli leve prso. teda nejak jinak nez kdyz je nalite…a to jsem naposled z neho kojila nez jsem sla spat…tak jsem si rekla ze to je asi sval nebo neco a sla spat. nacez se probudil rios a od 1-2.30 delal bengal..skrabal po leporelu,metal kotouly a daboval krtecka…tady tady ..jéjé jéjé…pak teda usnul a my taky. ve tri jsem se probudila silenou bolesti a mam pocit ze jsem mela i teplotu. tak jsem se snazila si to nejak masirovat a mela jsem tam normalne dve boule.uplne jsem si na nektere z vas vzpomnela a rychle patrala v pameti co s tim…byla jsem i v pokuseni zapnout emimi a najit si to :-)))

tak jsem sedela na zachode s odsavackou a horkou plinkou a masirovala a odsavala a masirovala a odsavala…pulhodiny nic a pak se to konecne spustilo…po kojeni v 1 jsem jeste odstrikala 70 ml…a hned se mi ulevilo. ale uz jsem se videla jak jedu s nejakym zanetem k doktorovi.UF.

dnes jsem to rikala mame-ma s tim zkusenost a ta mi rekla ze to snad muze byt ze zimy??? takze holky bacha! ja myslela ze kdyz uz se tolik toho mlika netvori ze se to snad stat ani nemuze ale muze jak vidim.
tolik lekarske okenko.

stromek uz mame nastrojeny taky. ono se to nema??? a proc? no ja rada rusim tradice :)

tak.pro dnesek asi vsjo.

cus nat+rio

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.12.05 20:22

tak až desátá, no :)

 
Orpet
Kecalka 203 příspěvků 18.12.05 20:49

Ahoj holky, tak my jsme právě prodělali tu „šestou nemoc“, tady je uváděna myslím jako „roseola“. (doufám, že jsem to napsala dobře). Bylo to hrozný, jeli jsme s malou i do nemocnice, protože měla teploty přes 39 a to jsem se opravdu bála. Řekli nám, že nikde žádnej nález nemá.
Za 4 dny se osypala. No, teď už pro příště budeme vědět. Prej se to může opakovat, protože tuhle nemoc způsobujou 4 viry, takže může být celkem 4×.

Jinak my máme poslední dobou spaní taky hrozný, v noci se zbudí a nemůže nějak zabrat, ale koukám, že v tom nejsme samy :)
Doufám, že to brzo přejde.

Hezký večer

Petra

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.12.05 21:07

Tak dočteny komentáře, deníček si vytisknu-Hamino-díky za něj.

Piki- to je teda síla, lituju tě:( nevím, co poradit, u nás vždy aspoň krátkodobě zafungovalo prso…
jinak taky jsem založením noční pták, ráno naopak nefunguju, ale naučila jsem se chodit spát tak kolem 22, někdy dřív, jde to. Zkus to taky, říká se, že hodiny naspané do půlnoci jsou ty nejkvalitnější.

Teri- Vítek taky chodí spát pozdě. Bud usne sám v postýlce, nebo malinko plaká, když řve moc, beru ho a uspím u prsa. Pomáhá taky svislá poloha, jak psala Nat-trošku kojo, pak vrazím dudel, hodím přes rameno a rázně pochoduji(ano katkus, taky normální chůze nezabírá:-))

Nat- mě hned po porodu říkala známá, že nesmím prochladnout, stačí průvan a je zánět jak vyšitý:( proto i v létě jsem navečer přes tílko si hodila mikinu nebo tak něco, mám z toho strach…ale tys to zvládla, naštěstí:-)

Vítek má dnes děsnou zácpu, včera skoro nekakal a dnes je takový tuhý bobek:((((oba dny prděl jak zjednaný, prdí vlastně furt, ale vykadit to nejde. Předevčírem měl špenát s bramborou ze skleničky, včera rýže+mrkev+řepa, dnes večer cuket+brambor…chjo chjo a vodu ani čaj pít prostě nechce:( holky v diskusi doporučvovaly šťávu švestkovou či jablkovou, asi to zkusím…

Mimochodem-nevím teda co ty dětoi na té cuketě s bramborem od Hippu mají-mě se podařilo ji dvakrát sehnet v lékárně-jednak po otevření mi to děsně smrdí:( a je to děsně tuhé-Vítek poprvé snědl 3/4 lahvičky a dnes jsem mu toho dala jen polovinu a doředila kojo vodu, aby to měl tekutější a stejně to celé nesnědl, nijak mu to asi nešmakuje. i když on se tváří neutrálně na každé jídlo, at je to ovocná přesnídávky či špenát…

šestá nemoc-já vím že už to tu bylo, ale ještě jednou pro mě-co to vlastně je???

Jazzi-je mi líto té kámošky, ani tomu moc nerozumím, vy fundovaní zdravotníci, jak se vlastně chytne ta meningitida? kdy se dá proti tomu očkovat???

tak toto vsjo…dobrou noc všem od k+v

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 18.12.05 21:39

ahojki, ted se skoricovnikama bojuju :), uplacala jsem testo, ale je nejake lepive, tak jsem ho soupla do lednicky, nez ulozime flamendra a pak budu pokracovat. Chutove je testo ale moc dobre, taky tam jsou jen same dobre veci :).

zatim,
Sarach

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.12.05 21:58

Terko - my mame taky nocniho flamendra, ktery rano vstava mezi 8 -9. Musim zatukat, me to vyhovuje. Za toho pul roku jsem si uz zvykla, ze holt nemame vecery s manzou pro sebe. Joooo, ale kdyz ja nahodou musim vylezt z postele pred osmou, tak jsem potom cely den znicena.

Kristain - zkusila si tu vecerni kasi, jak si o tom premyslela? Nam fakt pomohla, ale ne, aby si mi potom mela za zle, kdyby to na Vitka nezabralo :-))))))))) Delam si legraci. Kazde dite je jinaci, vsak vis:-)))

Piki - u nas se obcas taky bojuje s neprorezanymi zuby. V noci zatim nastesti ne. Jessulina nekdy pres den pofnukava a pritom nema zadny duvod, tak to davam za vinu tem zubum. Jedine co pouzivam je Mundisal gel z lekarny a na chvili to zabira.

To nase dite nejspis bude masozravec. Do tedka jsem ji maso poradne nedavala, nebot sama ho nemusim a tak jsem to poprve vlastne poradne vyzkousela vcera. Jessy snedla vsechno, co jsem ji nachystala a ja se nestacila divit. Jen se ji maso lepilo na patro, ale zjevne ji to nevadilo.

Jessy se vcera vecer po koupeli povedlo nacpat do pusy vicko od Indulony. Uplne cele. Normalne ji ho davam na hrani, kdyz ji oblekam a vcera jsem na ni strnule hledela a nevedela, co mam delat. Nacpala si ho tam cele a neslo to vyndat ven. Kdyz jsem si uvedomila co se deje, tak jsem ji obratila oblicejem dolu a nejak se mi bokem podarilo do jeji pusy strcit jeste malicek a hezky pomalicku to vytahnout. Ja mela strach, aby ho nespolkla nebo nestrcila jeste dal a nezacala se dusit nebo davit.

Sany - ja jsem driv nehty strihala pri kojeni. Nez si Jessy uvedomila, co se deje, tak jsem mela jednu ruku hotovou. A pri dalsim kojeni, dalsi ruku.

Gyto - u me demence taky obcas zaklepe na dvere. Zrovna vcera. Po delsi dobe jsme vcera s manzelem vyrazili vecer ven. Sli jsme se znamymi do jednoho baru, bylo to fajn, odchazeli jsme v noci docela utahani (ovsem ne spolecensky), se vsemi se rozloucili a nasedli do auta. No a po par minutach si manzel vzpomnel, ze jsme zapomneli zaplatit. Tak to uz se mi fakt dlouho nestalo. Nastesti existuji mobily, takze to za nas zaplatil kamarad a my mu to vratime.

Nat - vypadas super. Zavidim, ze to nemusis rano cesat. Nebo skoro ne. Musim zaklepat, me po 2 mesicich vlasy padat prestaly. Co si to prosim te Riovi dala za Hame? (Asi si sedim na vedeni.)

Orpet - takze 6 nemoc se muze dostat az 4×? Tak to mezi kvetnatky asi bodujeme, nebot Jessy uz ji mela 2×. Ja nevedela, ze se tomu rika 6 nemoc, ale podle popsanych priznaku to je ono. Doktorka me na to pripravila, zadne ATB nam necpala a prohlasila, ze Jessy je teplotni miminko. Dokonce, aby jsme nemuseli v noci do nemocnice, tak prijela k nam domu. Ale musim zaklepat, posledni 3 mesice Jessy nemocne nebyla. Predtim zvladala 1 nemoc mesicne.

Venku snezi, jako by se melo pred snezit na celou zimu a je zrovna zitra rano musim s autem na technickou kontrolu a na emise. Jak uz to tak byva, tak jsem na proslou kontrolu neprisla ja, ale urady, takze jsem jeste ke vsemu dostala pekne vynadane. Uklidnuju se tim, ze kdyz bude nasnezeno, tak se sice spatne pojede, ale nebudou na silnici policajti a tak mi nedaji pokutu za proslou kontrolu. Cele to budu absolovat i s Jessikem, takze ta se zitra bude skolit automechanikem. Hadam, ze tam zitra budu jedina zenska a to jeste s kocarem, vsichni se po me budou divne divat a ja si budu nadavat, ze tohle je prace pro chlapa, coze tam vubec delam. Potom prijedu domu a vynadam manzelovi, ze za ty 3 roky tady uz se mohl naucit cesky, aby tyto veci zarizoval on. A on k tomu da nejaky vtipny komentar, zacneme se smat a bude odpusteno. Do dalsi kontroly. Tento tyden jsem si z neho delala legraci, ze jeho jediny ukol je vydelavani penez a vsechno ostatni je na me. Tak mi odpovedel, ze jestli doopravdy chci, ze mi preda i ten posledni ukol a muzu vydelavat penize. Pry potom bude mit konecne klidny zivot. Ale na druhou stranu musim rict, ze to ma i sve vyhody, minimalne tu, ze Jessy snad bude minimalne dvoujazycna. Kdyz se povede tak trojjazycna, nebot i manzel ma 2 rodne jazyky. To jenom ja jsem z normalni ceske rodiny.

Lenka

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.12.05 22:02

Jeste k tem nemocem me napadla jedna vec. Nase mama chtela, abychom si pokud mozno vetsinu nemoci, ktere se daji chytnout jenom jednou odstonali, dokud jeme chodili do skolky a ne az budeme chodit do skoly. Takze kdyz nekdo dostal nestovice, priusnice atd…tak se deti z cele rodiny sesli dohromady, aby taky onemocneli. Diky tomu jsem se pozdeji nebala byt v blizkosti lidi, kteri byli zrovna nemocni. Rekla bych, ze to melo vyhody a asi to budu praktokovat stejne.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 18.12.05 22:13

Zdravíme všechny :-)

Sice jsem byla ráno druhá, ale ještě jsem nestihla přečíst ani deníček, ani komentáře.

Jen hlásím, že už jsem se konečně odhodlala, vytvořila snad správně galerii na labradorkách a dala pár foteček. Když tady nejdou přidávat komentáře a mě to tááák chybí… Já jsem totiž vždycky strašně zvědavá, co k těm fotečkám napíšete. :-)

Hanka a Matýsek

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 18.12.05 22:35

Leni, bylo to Hamé zelenina s krutim masem…je to jeste mensi sklinky nze hipp…fakt chutove docela hnusne…meli to v hypernove jisnak jsem to nikde nevidela…

n.

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.12.05 22:37

Aha, ja se ve sklenickach moc nevyznam. Ja jsem si z legrace predstavovala Ria jak se cpe Hame pastikou:-)))) Proto ten dotaz.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.12.05 22:37

Lenko, to mi silně připomíná ten díl ze South Parku, jak měli neštovice. Hádej, jak dopadnul Kenny?G

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 18.12.05 22:59

Ahoj,

tak se přidáváme k nespavcům, Marjánka si to dnes nějak rozhodila odpoledne spala od 15.30 do 18.15 a pak to takhle vypadá. Takž jsem aspoň přelouskala komentáře.
Blbenku nemám, takže jen co si pamatuji.

Sarach - já bych psice neřešila vůbec. Jsou spolu od malička, tak by to neměl být vůbec problém. Barunka byla roční když si naši přinesli Brendu, byly spolu intenzivně rok než jsme se odstěhovali. Dneska se vidí jen občas a Brenda si od Báry nechá líbit úplně všechno. Prostě spolu vyrostly a ten pes si to pamatuje. O infekci z olíznutého ucha jsem nic neslyšela, dělej to vše podle toho jak to cítíš Ty a nenechej si do toho od nikoho kecat.

Piki - vydržať. NIc jiného se nedá poradit. Já vím, že po několikáté neprospané noci to moc nejde, ale věř může být hůř. A to se pak budeš divit kde v sobě bereš tolik energie, abys tohle zvládla.
Jedinou radu, kterou Ti mohu dát z vlastní zkušenosti, řeš všechno v klidu. Nenech se jeho pláčem vyprovokavat, vystresovat. Zkus zůstat úplně v klidu. Oni zkoušejí vysírat, když vidí, že to s Tebou něco dělá, dělají to dál. Prostě zkoušejí co se bude dít. Na když zjistí, že si máma ve tři ráno klidně hraje, tak je to dlouho bavit nebude. Ale když uvidí, že seš nervózní, tak znejistí a bude plakat a nespat proto, že tu není ta jeho usměvavá máma. Já vím, že to není lehké a nejde to vždycky. Taky mi to kolikrát nejde, dostávám se do stavů, že se někdy nedivím, že je ta ženská schopná vzít dítě a skočit s ním z okna. Pak se vždyky uklidním a je to o 100% lepší. Máš vedle sebe skvělého muže (dle toho co jsi psala, že vzal malého ven, aby ses mohla vyspat) takže na to nejsi sama. Máš v něm oporu. Držím palce, aby to netrvalo dlouho. A využívej každé chvilky, aby sis mohla odpočinout. Když přes den spí, tak si jdi lehout taky. Práce neuteče nemá nožičky. Musíš být fit, až zase nebude spát. Ale uvidíš ono to přejde.

Katus - moc pěkný stromeček. U nás bude zdobit až v sobotu Tomáš s holkama. A to byl z mé strany obrovký ústupek. U nás doma ho vždycky zdobil tatínek a nikdo ho neviděl, až po večřeři zazvonil Ježíšek. A i za dospěla, když už jsme na žádného Ježíška nevěřili. Dokonce i když jsou dneska s mamkou sami, tak to tak dělá pořád. S Tomášek jsme to tak dělali také, až loni mě ukecal, že by ho chtěl zdobit s holkama. A navíc jsme měli jednoprostorový obyvák s kuchyní a tam to dost dobře udělat nešlo. Tříletá BArunka už byla o dost víc akční než dvouletá, takže mě prostě ukecali. No a letos, v novém pro změnu máme jídelní kout v obyváku, takže sschovávaná stromečku taky nehrozí. Linduša má obrovskou radost, BArunka to moc neprožívá a Tomáš má největší. TAkže jim to brát nemůžu. Aspoň od nich bude klid.

Jaa- s tou rýmou je to blbý. Ale já Ti řeknu jednu věc. NAše plavací teta říkala, a u nás to tak zafungovalo, že když ta rýma není zelená, je prostě jen průhledná, že to těm dětem naopak pomůže. MArjának měla taky rýmu, pravda né moc, ale měla, šly jsme plavat a během tří dnů byla pryč.

Za to teď. Už 14 dní zápasíme s opruzenou pipinkou. Vyzkoušela jsem kde co, od doktara jsem dokonce dostaly Fungicidin, teď něco jiného a pořád nic. KOukal jí do pusy, má trochu moučnivku, tak to musíme vytírat fialkou a prý je to spojené. Že to dělá stejná potvora. Ale to už zase vytíráme od středy, mažeme a žádná změna. Vrchlo toho dneska byl, protože máme prdelku větrat, tak před koupáním větráme, sundáme plíny a je jenom v body na dece a tam si hraje. To je nejspokojenější. No a dneska se krásně pos....... Na deku, což by nevadilo, ale i na koberec a jak tam u ní nikdo pořád není tak se v tom trochu porochnila jako čuňátko. Pak to objevila Bára, přilítla: „maminkóóóó, fúúúúúj, já tam nejdu MArjánka je posraná a všude.“ Tak bylo po větrání a šla se rovnou koupat.

Někdo tu psal o letních pneumatikách, že ještě není přezuto. No my je dokoce máme, v garáži. Ale nejsou lidé, kteří by to auto dojeli přezout.

Zítra dopoledne se jedeme podívat na černé kotě, jmenuje se Maxík, ale BArka vymyslela Mikiho. Mikuláš je prý dlouhé a když on vypadá jako čert, ale ona čerty nemusí, tak prý Mikuláš. A to je teda zase právě dlouhé tak MIki. Jsem zvědavá jak to dopadne.

Jinka u nás předvánoční atmosféra tak průběžně, dneska jsem s Lindou a Marjánkou byla na trzích, doma to dělám nějak průbežně mezi úklidem posledních krabic a definitivními dodělávkami. O víkendu jsme měli v plánu přitlouci všechny obrazy, ale samozřejmě se dělalo něco jiného. Ale snad to do vánoc zvládnem. Hlavně, že je věnec, u holek vyzdobené okno, v obyváku světýlka a na dveřích větvička.V komoře cukroví od babičky, ale stejně budu ještě něco s holkama dělat. Barunka se teší na vykrajování a Linduška na rohlíčky. A já na strojkové kokosky. TAkže tyto tři se musí udělat. No a pak v pátek vánočka nebo spíš vánočky. Protože musíme vézt k babičce na Slovensko. Co se týče kapra, tak jsem dneska dopspěla k názoru, že koupím půlku. Tomáš to nejí a nám to z holkama stačí. A pakještě koupím hlavu a vnitřnosti na polívku. Ono to vyjde sice o trošku dráž, ale není s tím tolik práce a hlavně to pak nebudu vyhazovat nebo se do toho nutit jen aby se to snědlo.

Teda jsem se nějak rozepsala. Marjánka už vytuhla spí na břiš, tak nevím jeslti jí mám otočit nebo jí tak nechat, ale pro svoj klidnější spaní jí asi otočím.

Mějte se fajn pozdrav a pusu z jihu posílá
HAmina a spol.

P.S.Gytuš a JAa písněte mi plís do SZ VAše adresy domů. Díkec

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.12.05 01:04

Ahoj mamky a miminka, no spis uz batolatka ;),

tak Ela si fakt seda/kleka - tak doufam, ze je to ten spravny postup, nejvic ji to bavi ve vane pri koupani. Tak ma manza docela honicku ji uhlidat, ale celkem to zvladaj a sem tam se ji hodi potapecska pruprava, protoze musi drzet hracky nejlepe obema rukama a ne vzdy to nohama vybalancuje ;), ale je desne spokojena :). V postylce jsme uz dali dno na dno, ona si totiz je schopna kleknout i s deckou a ve spacim pytli - tak aby nam neprepadla.

Hamina - diky za super denicek, moc pekne sepsane. Vytisknu a zalozim :). Drzime palce, aby se Barunka drzela a nemuseli jste do nemocnice! Se stromeckem jsme to meli stejne. Na stedry den nas se segrou tatka vzal do Prahy do zoo, poprat pribuznym a navecer, kdyz jsme se vratili se nesmelo do obyvaku, ktery byl rozdelen zavesem - tam byl stromecek a my ho videly az po veceri, kdyz zazvonil jezisek. Taky bych to chtela nejak vymyslet, ale zase nevim, kdy to delat, kdyz chci chodit i do ty zoo :)).

Kaktus - skoricovky jsou hotove, pripadaly mi malo skoricove, tak jsem je pak posypavala orechama s cukrem a skorici - takze mam 2 druhy :)), mnam. A k piti, ja Ele vetsinu uvarim 125ml caje (mame od hippu spokojene brisko a babiccinu smes na kaslik) a pak ji to davam po zeleninovem obede, to vypije tak 40ml a pak po zbytek dne, kdyz knourne. Beru to spis tak jako prupravu, ze se da pit i neco jineho nez MM ;) a tu babiccinu smes jsem ji delala, kdyz mela asi pred 3 tydny rymicku. Mozna to zacnu stridat i s redenyma stavama nebo cistou vodou … Jo a mate moc pekny stromecek :).

Nat - super sestrih :), ja si nechala vlasy narust na gymplu a shodila jsem je koncem leta, je to desne prakticky. A Tobe to moc slusi!

Sanynka - strihani nehtu, moje nocni mura. Chvili jsem stridala „stipacek“ a nuzky. Pri prvnim strihani, kdyz spala jsem ji strihla u posledniho prstiku, vzbudila se a plakala a ja si pripadala hrozne :(. Tak jsem poridila stipacek od mam. Ted kdyz uz ma ty prstiky vetsi, tak jen stipu, uz si troufnu, driv jsem se bala, ze ji ustipnu pulku prstu.

Piki - prejeme, aby se zoubek vyklubal a Miki Miki byl zase andilek. Eli ted taky dela posledni dobou trochu fory a v noci hur spi, chodi spat pozdeji a dospava se dopoledne u nas v posteli a pres den na balkone. Myslim, ze to muze byt zubama, a mozna i tou separacni krizi … Tak at se to brzy srovna.

Terka - u nas je to s usinanim/us­pavanim pobobne jako u Kaktus. Bud Ela vytuhne po koju sama, nebo pri pohadce nebo parkrat bouchne do hracek v postylce a kdyz nemuze zabrat, tak si ji manza hodi pres rameno a chodi s ni dokud neusne, pak si to chvilku spolecne uzivaj a pak ji da do postylky.

Gyta - no my si zas vzali Elu na vikend do postele, ani ne tak kvuli ni, jako ze kvuli nam :) a kupodivu vynechala nocni kojo, jen otevrela oko, ze tam oba jsme a spala dal, takze se nam vsem spalo dobre.

uz se mi zaviraj oci a zitra do skoly :(, nevim nevim jak to s tim mym studiem bude. Asi to dopadne tak, ze budu rada, ze jsem si o zkusila … Uvidime, unor rozhodne :).

tak se mejte primove, papa
Sarach & Eli

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 19.12.05 08:20

Ahojky, tak i my se hlásíme po delší odmlce. Taky patříme k marodům,nejdříve jsme rýmovali,pak průjem a teď když se mi už zdálo, že je vše zažehnáno, tak má Míša zase teploty. Má to ale tak divný průběh, že si říkám, že už by to snad mohlo být k zubům a tak každé raníčko hledám zub, ale bohuželů kužel nic. No tak snad do soboty budeme fit, pa a málo nemocí věrka.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.12.05 10:54

Ahojte při pondělku, kde jste všichni?? že by ty vánoce?
já momentálně zažívám premiéru-přišla kámoška a šla vozit ven Vítka- to je poprvé, kdy s ním je někdo jiný než my dva s manžou-můj slepičí komplex dostává na frak, jsem z toho mírně nervozní…:))) tak jsem rychle vytřela celý byt a jdu nám uvařit nějaké papu:.)

Piki- tak jak, už jsou noci lepší?

Hamino-máš pravdu s tím brečením a potřebou vyrovnanosti matky- ale je to fáákt někdy moc těžké:-)
Jinak na Tvou radu jsem začala krmit Vítka na klíně, i když sám ještě nesedí (tu chvíli to snad nemůže vadit) a je to o mnoho lepší než v autosedačce. Akorát nevýhodou je, že jakmile má dost, tak hned se ke mě točí tou svou umatlanou pusinkou a chce prso, takže už si na krmení beru staré špinavé triko, neb jsme oba jak čuňata:)))))

Lenko- zkusím ty kašičky ze zdravé výživy, ale až tak za měsíc- 3 týdny jsme jedli zeleninku různé druhy, ted zavádím ovocnou přesnídávku…chci na to jít pomalu, aby si tělo zvykalo na nové chutě a látky…ale ťuk ťuk-poslední 3 dny jsem místo oběda dala ovoce a kolem 17 hod zeleninu a pak už jen kojo a opravdu poslední noci spí dobře-asi jen 3× se vzbudil, snad to je tím a vydrží to.

Veverko-at se Míša brzy uzdraví!

pěkný den s Moravy přejí Krista a Víteček

 
Lenaa
Kecalka 200 příspěvků 19.12.05 11:04

Ahoj holky,

hlásím se opět po delší době, abych napsala, co je u nás nového:
Včera se k nám nastěhoval ježek. našla jsem ho (spíš nechal se najít) u tchánovců na zahradě - jeli jsme s manželem do kina (na sklapni a zastřel mě, super černá komedie, doporučuji !), když jsme se vrátili, spal Adámek v kočárku na terase a když jsem ho kontrolovala, jestli ještě spí, viděla jsem ježka, jak cupitá kolem kočárku a pak si to namířil přímo do domu. Ježka jsme ubytovali u nás doma ve sklepě a dnes jsem volala na „ježčí poradenství“ při ČSOP s představou, že mi nahlásí nejbližší ježčí stanici a my se našeho nového přítele elegantně zbavíme, ale pouze jsem dostala pokyny, jak se máme o ježka starat, aby se dočkal jara. Ještě se mi mají ozvat mí rodiče z Chrudimi, tam by prý mělo být středisko pro zimování ježků, tak bych ho možná mohla věnovat jim. Jinak už vidím, jak s námi odjíždí v neděli na hory kromě psa a Adama ještě zablešený ježek… Tchánovci si o mě budou myslet, že jsem se zbláznila…
Dnes nás začnu balit, zítra pojedu s Adamem a Žokem k našim, manžel za námi přijede v pátek, v Chrudimi budeme do neděle, pak pojedeme za tchánovci na chalupu do Pasek nad Jizerou, tam budeme do nového roku. Silvestr s kamarády oslavíme už 30.12. na jiné chalupě, kousek od nás, kvůli jedněm kamarádům, kteří žijí ve Francii a 1.1. se vrací domů, tak jsem zvědavá, jak ho přežijeme, protože silvestry se vždy odehrávají za zvuků divých balkánských kapel a vůbec celá akce bývá dost divoká - všechny děti ale pokaždé klidně spí v 1.patře chalupy, tak snad bude vše probíhat i letos - tento rok by tam měly být tři děti narozené v tomto roce, kromě mnoha dalších :-).

Teplota doma - termostat máme nastavený na 21°C, tolik máme ale jen v pokoji s termostatem, npř. v ložnici, kde máme střešní okna, která dost pr
otahují teď míváme i kolem 12-13°c, všichni jsme zaplaťpánbů zdraví, tak to je asi v pořádku.

Detektivky - jako asi jediná z přítomných mám ráda toho tlustého Němce, někdy stíhám i nové díly, které teď běží na SAT 1. Docela mi ale dělá problémy jeho bavorský přízvuk :-). Jinak v TV sleduji asi už jen četnické humoresky.

Sarach - náš Žok je také skoro pořád s Adamem, tchýně Dr také říká, že je vše v pořádku, samozřejmě je nikdy nenedhávám samotné - vím, že by Žok Adamovi nikdy schválně neublížil, spíš dávám pozor na hošíka, aby psíka netrápil.

Příkrmy - teď pořád vyrábím doma, skleniček mám pár v záloze, ale nepoužívám. Taky asi nezvládnu jet pořád v bio zelenině, jak jsem plánovala, do předvánočního letňanského teska mě teď prostě nikdo nedostane, snad adam přežije i nebio zeleninku. Tchánovci nám zajistili dodávky králíků, jeden už je naporcovaný v mrazáku, s masem začneme v novém roce.

Spaní - dnes byla úspěšná noc, mezi 23 a 8 ráno vstával jenom 3×, většinou se budí 6-7×. Naštěstí nepláče. Někdy, když kvíká, mu stačí rozsvítit světlo a pak si sám u nás v posteli hraje až z toho usne, já zatím na půl oka spím.

Všechny moc zdravíme a přejeme klidný předštědrovečer­ní týden.

Lenka a Adámek, včera sedmiměsíční

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 19.12.05 11:18

Zdravím po delší odmlce,

nejsem moc v obraze, tenhle deníček jsem přelouskala celý včetně komentářů, z toho minulého mi nějaké komentáře chybějí. Tady prostě nejde ani na pár dnů vypadnout:-)) ¨

V práci je teď blázinec (leden bude ještě horší a už teď z toho mám noční můry) a z domova jsem nepsala, páč jsem se k tomu fakt nedostala. Ale mám uklizeno, napečeno (spíš provoněnej byt:-)), vyzdobeno, nakoupeno a zabaleno (kdo dostane prvně balené dárky, bude to mít dobrý - ty poslední už vypadají hůř a měla jsem chuť je rvát do igelitek). Navíc jsem balila na zemi a za vydatné pomoci Davida (zblajznul kus papíru a znehodnotil stuhu. Prostě ho matka neuhlídala - aspoň na ty nůžky že jsem dávala pozor. Jinak má na hlavě první šrám - sudoval a vzal hlavou cestovní postýlku. Ani moc neřval…

A jinak si uplynulé věty přečtěte ještě jednou - ano, ano, došlo k zázraku. Náš líný synek SUDUJE!! Už jsem fakt myslela, že k tomu nedojde. Taky už konečně přestal preferovat jednu stranu na přetáčenía přetáčí se rovnoměrně. Teď zkouší takové plazolezení a je na mrtvici, že mu to moc nejde. Holt zkoordinovat ruce a nohy dá fušku.
Jídlo a spaní stálen a jedničku, zuby stále nic.

K Vánocům má sloveno - zaplatila jsem kurs cvičení na další pololetí a od února chodí plavat. Když jsme mojí babi neprozřetelně řekli, kolik stojí „zájmové aktivity“ našeho sedmiměsíčního synka skoro to s ní šlehlo:-))

Tak, já jdu zase makat, ale budu bedlivě nahlížet, abych mohla reagovat adresně a dostalal se zasejc do obrazu.

Lenka a Davča, t.č. v péči tatínka (dle posledních zpráv dobře naložen a žvanící)

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 19.12.05 12:36

Ahoj maminky a mimíšci.
Tak máme uklizeno. Já si to musím nechat na poslední chvíli, jinak bych měla pocit, že se to zase zašpiní a včechno bych uklízela znovu. Dobře mi tak. S pečnením to nepřeháním, něco mi dá mamka:-)

Hamino, díky za deníček. Už se těšíme:-) Ještě Ti chci napsat, s tím kocourem Tě chápu. Prostě jste si nesedli a asi bylo lepší ho vrátit dřív, než po delší době, kdyby jste se stejně jen oba trápil. Tak přejem, ať se koťátko líbí a dělá Vám jen radost. Jinak jak jsi psala, že se Ti někdy stává, že chápeš stavy, kdy matka skočí s dítětem z okna, tak já taky. Nedávno si Honzík řekl, že v jedenáct se už nebude spát a nic nezabíralo. Už jsem byla vzteklá, takže jsem šla raději na záchod. Tak jsem zuřila, že jsem urvala poutko z ručníku. Pak jsem na sebe byla slušně naštvaná, že jsem takovej nervák. Vždyť šlo jenom asi o hodinu a já z toho byla grogy. Takže mám pro příště závazek., povznést nad tím a být v klidu. No jsem na sebe zvědavá:-)

Sarach - o zánětu ucha po olíznutí psem jsem taky neslyšela:-) Matěj olizuje Honzíka docela často. Tohle neuhlídám, to bych musela pséka zavřít na celý den do koupelny. No a musím napsat, že se nám zatím vyhýbá i rýma:-) (tak, jak jsem to sem napsala, tak jí zítra máme:-) Jo a ještě jsem byla docela překvapená, když k nám přišla Dr. po propuštění z porodnice, tak byla ze psa nadšená a že to jen schvaluje, k miminku psa. Že není zdravé mít dítě ve sterilním prostředí.

Piki - taky máme špatné spací období. Normálně usne sám v postýlce a budí se tak 3-4krát na kojo. Teď usínáme s křikem, nebo usne a za hodinu je vzhůru a ne a ne zabrat. Jo a když jde o usínání, tak to je práce moje, protože jak je u tatíka, tak řve, jako když ho na nože berou. Tak doufám, že je to přechodné a souvisí to se separační krizí a těším se, až to přejde:-) Takže přeju hodně sil .

Lenkaaa - jo, ceny kurzů, to je síla. Už to babičkám ani neříkám, protože se o ně poukouší mdloby. Já si ale střádám korunky, co kdo Honzíkovi dá třeba k svátku, a pak to platím z toho. Na jaře za to pořídíme golfky, tak nebudeme muset moc koukat na cenu. A ještě gratulujeme k sudování. U nás stále neeee, točí se na pupík pouze přes levačku, na záda to ale nejde. Zato se plazí jak ďábel:-)

Tak a poslední poznámka. Manža v pátek dojel dobře. Sice říkal, že do půlnoci bude doma, ale o půl dvanácté mi psal, že snad brzo vyjedou:-( No málem mě ranilo, ale ve dvě byl doma. Tak jsem mohla konečně pořádně spát:-)

Teda, nějak jsem se rozepsla.
Přejeme všem klidný předvánoční týden, plný pohody.
Kuřátko a Honzík

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 19.12.05 12:57

Ahojky všichni. No všichni, ale nikdo tu není.

Holky co se s vámi děje????????

Kde je Zuzka a co už umí Alda, Jyty s Natálkou, Terka s Kačkou, všechny Lenky s prckama atd.........

Praha hlásí krásně nasněženo, takže do vánoc počítám, že bude po.

Kuřátko - manža dorazil v pohodě. To jsi si tu moc nepočetla co??

Kaktus - stromeček skouknut a tiše závidíme. My budem mít až na štědrý den, když nepočítam ten pidi co máme nahoře my.

Sany - máš pravdu galerka mě taky štve. No to je možná slabé slovo.

Jazzi - tak jsme na tom jako vy. Naběhlé horní dásně až hrůza, ale nic. Tak jdu skouknou spodek, aby mi něco neuniklo.

Hamino - co ten nový deníček. Třeba se to v něm zase pěkně rozjede. No aby nezůstal spíš prázdný :-((

Matěj začíná být protiva, tak jdeme pokračovat ve spánku.

Tak se mějte famfárově a nedostatek komentářů přičítám vánocům. Jen doufám, že to tak je a nepřestali jsme vás babit :-)

Pa pa M+M

Tak takhle jsem ráno blbla ve starém deníčku. Sice jsem koukala, jestli není nový, ale pro oči neviděla. Tak se za svá slova omlouvám.

Halumo díky!!!!!!!!!!

Hamino - díky za deníček. Později pročtu. Doufám, že je Barča bez teplot.

Piki - už jsem to tu v minulém deníčku psala. Matěj měl to samé se zubama. Žádné gely nezabíraly. Jediné co mu pomáhalo byla flaška s čajem v puse. Ani nepil jen si tím chladil dásně dokud nezabral. Buzení časté. Po čtyřech dnech celkem dobrý, ale horní zuby nikde :-(( Takže nás to bude čekat znovu. Přeju ať hned vykouknou a ne jako my.

Kaktus - tak přesně takhle uspavá manža. Zabalí prďolu do deky, tím ho znehybní a chodí dokud neusne. Cca 5-10min. Nemá moc nervy k němu večer chodit. To já tam radši pětkrát jdu dát dudlík. Občas takhle musíme uspat i v noci. Čajík - asi bych na tv ém místě dala. Já mu ho začala dávat asi v 6měs(to jsem ještě kojila). Taky mi přišlo, že má jen žízeň a bylo to tak. Trochu si cucnul a spal dál. Taky jsem někde četla, že od 6měs. by měli pomalu přesta jíst vnoci, ale při kojení nevím.Asi se nezaplácnou tak jako nutrilonem. Teď už jsem bez mlíka, tak jí v 19:30 +- nutrilon a vydrží mi do 4 hod +- . Když se probudí předtím(3-4 za noc), tak dám napít a spí dál. Uvidíš co na to ostatní.

Nat - tak kvůli tomuhle jsem vzdala kojení. Po prasklé braduli jsem dostala zánět a kojení vzdala. Kojila jsem už jen v noci, ale teď co nekojím a chladím a stahuju se mi ty mrchy nalejvají furt, ale mám jen vodu. Holky co jste už dokojily, jak dlouho vám trvalo, že jse vám ještě plnili prsa. Kámošce zhruba měsíc, ale ta si je nestahoval ani nechladila. Já to praktikuji asi týden.

Jo a už jsem si udělala kýbl zelňačky a třim dny jí do sebe tlačila 2-3 denně. Mňaaaaam.

Jinak si sypu popel na hlavu. Je tu tolik komentářů, že nestíhám teď dočíst. Došla jsem k Nat 20:20 neděle. Tak prozatím končím. Až se vrátíme, dočtu.

Tak zatím M+M právě zakouslý do mé ruky auuuuu

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 19.12.05 13:31

Marci - ja jsem po skonceni kojeni, jeste dokojovala pres noc, potom kazdy druhy den a nakonec vubec. Potom jsem asi po tydnu musela trosku odstrikat, protoze me jedno prso strasne bolelo a okolo bradavky bylo tvrde. Zvlastni bylo, ze kdyz jsem rekla konec kojeni, tak se mi skoro ze dne na den prestaly nalevat prsa. Ale ta bolest jako pri nalivani se me drzela jeste par tydnu. To bylo strasne neprijemne, protoze to bolelo snad jeste vic, nez kdyz se doopravdy nalivali. A hlavne jsem uz nechtela, aby se nalivali. Jinak jsem neztahovala, ale koupila jsem si vyztuzenou podprsenku o 2 cisla mensi a prsa do ni vzdycky nasilim nacpala. Pripadla jsem si jak nejaka sexbomba, protoze mi prsa trcaly z podrsenky na vsechny strany. Kojici podprsenky jsem okamzite odlozila do skrine, nebot me mama varovala, ze se mi zacnou zmensovat prsa, tak aby se nevytahly po smeru gravidity. Ted je mi ta mala podrsenka akorat. Zaroven s tim jsem zacala trosku vic posilovat prsni svaly a muzu rict, ze mam prsa uplne stejne jako pred tehotenstvim a nosim zase stare podrsenky. Jinak nekojim uz asi 2 mesice a porad se mi dela mlezivo nebo neco podobneho, ale je toho minimalne, tak to neresim, ono to prestane.

Jeste jedna perlicka za dneska…dopoledne jsem byla na gynde, protoze jsem dostala nejakou potvoru mykozu. Fakt se mi techto problemech nestyskalo, ale co nadelam. Kdyz jsem davala sestricce karticku pojistovny, tak se me zeptala, jestli jdu na kontrolu po porodu. Tak rikam, ze ne. Potom jsem vesla dovnitr a druha sestricka se me ptala, jestli jdu na kontrolu po sestinedeli. Tak jsem obe vyvedla z omylu tim, ze Jessy uz bude mit 7 mesicu. Pry se jim zda, ze jsem tam jeste nedavno chodila na kontroly tehotna.
Kdyz jsem manzelovi rekla, co mam za problemy, tak prohlasil, ze ho to ani neprekvapuje, protoze je to uz 3 dovolena po sobe, kdy tesne pred tim bezim na gyndu s mykozou a celou dovolenou se pak lecim. Premyslela jsem nad tim a neco na tom bude. Ja to snad dostavam z nervozity.

Lenka

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.12.05 16:10

hola hola:-)

Lenooo- s tím ježkem to je dobrá stroy:-) tak se pěkně starejte:-)

Lenkooo-gratulujeme prďolkovi k sudování:-))

Marci-docela ti kýbl zelňačky závidím, taky bych si dala, i když zelí jsem už párkrát prubla a šlo to…
s tím koncem kojení ti neporadím, akorát jsem četla, že se nemá přestávat naráíz, ale postupně, kvůli tvaru prsou…

Lenko-ty sestry jsou nějaké divné, ne? Jessy má 7 měsíců a kontrola po porodu? třeba tam chodí někdo ti podobný:-) kam chodíš? já má dr. přímo v nemocnici v porodnici.

Jinak kámoška Vítka vozila dopoledne 2 hodiny, já slepičí matka to přežila v pohodě a vytřela celý byt a uvařila nám obídek.

Jinak se musím pochlubit, zaznamenali jsme úspěch- Vítek nechtěl nic jiného než MM- z kouzelného hrnku vypil pár kapek čajíku a točil se k prsu. Dnes mě napadlo mu dát normální flašku s dudlíkem a normálně vypil 100ml a chtěl by ještě, i když mu to teklo i ušima a pak půlku vyblinkal, jak byů přežraný…:) že by se blýskalo na lepší časy? kolik ml toho vaše děti po obídku vypijou?

Piki-s tou Petrou Faltýnovou to je ono! furt jsem přemýšlela koho mi připomínáš.-) ale ona je kočka, ber to jako kompliment:-) na těch fotkách vám to s Mikinkem moc sluší:-))
jo ještě máš problémy s nedostatkem mlíčka? já jen, že mám nyní zkušenost takovou: poslední dva měsíce už jsem pila jen fenyklový čaj, ne kojící-ten jsem pila cca do 5ti měsíců a kombinovala s fenyklovým-všimla jsem si, že po vypití se mi porsa nalijou. Ted nějakou dobu už jsem ho nepila a prsa sem měla vyždímané, sice si z nich Vítek vytáhl co potřeboval, ale já nebyla schopná ani kapku vymáčknout…tak jsem si zas koupila kojící Leros a hned mám o dost víc mlíčka…taky denně sním jedem bílý jogurt anebo kefír…tak to zkus taky, pokud tu laktaci ještě nemáš OK.

tak ahoj všem K.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 19.12.05 18:49

Ahoj,

tak hlásím, že kocoura opět nemáme. Protože nám ho vyfoukli nějací buzeranti. Omlouvám se za to slovo, ale oni mě fakt tak dožrali, že si nic jiného nezaslouží. Měli jsme s paní domluveno, že se na něj dopoledne pojedem kouknout, ale v podstatě bylo jasné, že si ho chceme odvézt. Tak jsem jí to tak i ve čtvrtek řekla do telefonu, že ho prostě chceme. Ona že prý má rýmu, na:,–(ili mi ATB a do týdne , že by byl v pohodě. Dopoledne jsem jí volala, že nestíháme tu smluvenou dobu, Marjánka si nějak posunula jídlo a Tomáš měl překlad, tak že přijedeme později. Jo prý v pohodě, že sice volal nějaký pán, ale my že jsme první. Dokonce, že i ta rýma je na ústupu. Tak jsme se naložili všichni do auta a cestou tam paní volá, kde jsme, že už tam je ten pán a že se mu líbí. NO a že kocour má bráchu, tak ať přijedeme a domluvíme se. Přijdem tam, tam stojí ti dva buz… a že jejich babičce umřela kočka a že tahle se jim moc líbí. NO na to jsem jim řekla, že to je sice hezké, ale volali jsme dřív, že přijedem později jsem také volala. No a paní prý, že nám odchytí toho jeho bráchu, který se teda někde toulá, do pátku nám ho vyzdraví a můžem si ho vzít. Tak jsme řekli ať si ho vezmou oni. Na to oni nic. PAní teda řekla, že bude muset rozhodnout ona a že prý ho dá jim. NO to ovšem neměla říkat. Tomáš se nasral, čapnul MArjánku v sedačce a se slovy o jednání a zamluvení odešel. Já jsem tam zůstala s BArkou stát jak tvrdé Y, omlouvala jsem se za něj. NO a paní, že je teda nakonec ráda, že nám ho nedá, že to je jednání atd. A pak, že ať si vezmem toho druhého, že ho zachráníme, že ta jejich babička je smutná. Já na to že naše Bára si ho taky vybrala a taky že bude smutná, kdo to spíš pochopí - jestli 4leté dítě nebo babička a ona furt mlela svou. Pak teda to o tom jednání a tak jsem se taky naštaval a řekla, že si toho druhého může nechat, že nechcem nic. A že teda nevím na co jsme se domlouvaly a proč jsem ho zamlouvala, když ho pak stejně dá někomu jinému.
Tomáš našel po netu něco i v Hodoníně, takže si zítra snad jedeme konečně pro kotě. Je maličké asi 2-3 měsíční. NO a zkoušejí to na nás jestli bychom nechtěli dvě, že se jim lépe vyrůstá. Tak jsem říkala, že teda je to fakt dost prdlé. 3 děti a 2 kočky. A ještě by se mohla najít ta naše a bylo by to 3 na 3.

Tak dám zítra vědět.

Mějte se fajn Hamina

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 19.12.05 18:58

Jé, Hamino - ty jedeš k nám do útulku?? Tak hezky vyberte, nebo jedete k soukr.? Já myslela, že je překočkováno a vy se musíte vydávat takhle daleko:o))) Kdy pojedete? Že bychom se mohly potkat,ael asi blbost, budete určo spěchat domů. Tak hlavně dobrou cestu.

sany

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 19.12.05 20:31

Tak jsem tu zase.

Dodatečně Adámkovi vše nejlepší k sedmiměsíčninám :-))))

Lenko - gratulace Davčovi k sudování a přejem ať brzo přijde nakloub plazolezení.

Dneska jsem byla zase na dně. Chystla jsem se na dokup vánočních dárků a jako vždy jsem nestíhala(nechápu to vždy si dám fóra dopředu a ten mi někam zmizí). Matěj řval v postýlce, mezi tím co jsem se oblíkala, pak jsem mastila ohřát nutroš a čaj sebou. Už tak mě Matěj štval, že tam nevydrží chvilku sám(rozmazlenec). Pak najednou rána. No samozřejmě stál v postýlce a žuchnul směrem vzad na šprušle, tak jsem byla naštvaná na něho i na sebe, že ho tak rozmazluju. Vyndám ho a jdu nalej čaj a jak spěchám tak se jím opařím. No co vám budu povídat měla jsem nakrajíčku. Matěj cestou v kočáře ani neceknul a koukal na mě jestli tu naštvanost jako myslím vážně. Byl s toho dosti překvapený a jak tam tak ležel a čučel ,tak mi ho bobíka přišlo líto a musela jsem ho poňuchňat a zase nám bylo dobře.

Pečení - tak já mám perníčky a včera jsem dělala tatrankový kouličky za studena. Našla jsem tady v diskuzi a jsou mňam. Jen podle receptu jsem je měla řidký, tak jsem zahustila piškotama.

Máťa už spí, ale musela jsem k němu tak 5krát. Z toho samozřejmě 3krát stál. Vše trvalo asi 15 min. tak myslím, že celkem pohoda. Ještě ho musím jít okouknout, protože se naučil spát na břiše a leze nahoru. Tak že ho neustále ztahujem dolu, protože vyleze z pod peřiny a je namáčklej na šprušlích.

Jinak díky stran konce kojení.

Hamino - tak ať pořídíte koťátko. Škoda toho černého. Ty já mám nejradši.

Lenaa - tak se o ježka hezky starejte. My tu měli jednoho celé léto a tchýňka mu pěkně podstrojovala. Jestli je to jako se psama, tak je zněj teď asi pěkná koulička.

Tak dobrou noc M+ spící M

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 19.12.05 20:38

Ahojte vsetci :)

Kubajz uz spinka, dnesna noc bola nejaka divna, okrem toho, ze mal velky Kubo 5 vyjazdov po polnoci (za normalnych oklnosti je to 0-1) tak aj maly kubo mal vyjazd-o 3.44 zahlasil, ze uz je vyspinkany a ide lozit po posteli, tak som ho jednym okom sledovala, potom skusila nakojit, prebalit a uspat, 4× neuspesne, bol vesely a culy ako rybicka.Nakoniec zaspal o 5.30…
Ja som bola rano v praci groggy. :))

Popoludni si pospal v kociku dve hodky v kuse, co inokedy da maximalne hodinu tak som zvedava, ci to dospaval alebo naberal sily na dalsiu noc :)))

Dnse sme mu prvykrat dali frutapuru jablko/banan a mam taky pocit, ze to nebude spravna volba…dost zvracal, a nejaky bol uknikany, co za normalnych okolnosti nieje. Asi mu to ne:,–(lo. Alebo horne zuby…

Okrem toho ma modrinu na nose a na cele, pretoze pod tatkovym dozorom narazil do hrany dveri… :)) nastastie nic vazne, len ked to uvidi moja mama ktora k nam pride na navstevu tak to bude kecov :)))

Hami-s tym maciatkom mi je to luto, ale myslim, ze na vas niekde caka take, ktore bude naj najlepsie a preto toto nevyslo :)))

Hanka HaLuMa mas SZ

Terka-tak co?? skusila si??? :))

Lenka gratulujeme k novemu prirastku do rodiny :)) cim ho krmite? :)) a co na neho Zok???a 12-13° to je dooost studeny odchov :)))

Lenka2 velka gratulacia Davidkovi k novym pohybovym schopnostiam :)

Kristain-Vitek bol zvyknuty pit z flasky?? Ja som na radu bab/dakujem Sarach, Marci a spol :)) dnes chcela skusit ten caj…z magic cupu mu to neslo, tak som skusila dat flasu s dudlom ale kubajz z toho nikdy nepil, tak to nevie…mam od aventu savicku s najmensim otvorom, myslite, ze mam zohnat tu vacsiu???

Sarach-ja som ti aj chcela napisat, ze by som na tie kolecka dala orechy zmiesane s cukrom, ale nechcem zasahovat do cudzich receptov, som rada, ze si rovnaky uchyl ako ja a chvalim t za napad dat tam este aj skoricu navyse.mnam mnam mnam :))

Dodatocne gratulujem Adamkovi, Lucke a Nelinke k 7.m

A prosim niekoho z vas, kto ma ulozeny dennicek o baleni na cesty nech mi ho posle do SZ.V januari sa chystame na slovensko tak aby som nieco nezabudla :)) Dakujem

Kaktus+kubajz predvianocny

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 19.12.05 21:10

AHoj prdelky.

HAMI- s tim opruzenim..Rio kdyz mel moucnivku tak mel taky opruzeninu,co nam pomohlo hned tak do dvou dnu byl Imazol..je to mast ale zaschne to jako pudr..musi se ale pouzivat nejmene 14 dnu. dala nam ho Dr. jinak to muze souviset i s tim jesli sama nemas nejaky zanet…ze si to pak muzete porad dokola predavat… a taky se rika ze opruzeniny se objevi vzdy kdyz se tlaci zuba a ryma kdyz se tlaci horni…¨

Sarach-ty ses ptala na ty pesy a oliznuti???uz nevim… copak nevis ze psi jazky je jako penicilin a leci? :-))) Akim bezne olizuje Riovi hlavu i oblicej bych prezila v pohode..jedine na co davam pozor je kdyz mu oblize ruce aby si je nedal do pusy. Videla jsem totiz obrazky deti ktery dostaly psiho cerva…je jich spousta co se prenese na cloveka. takze akima co 3-4 mesice odcervujeme ,protoze v tomhle opravdu panikarim…jinak me nevadi nic a Riovi se olizovani evidentne libi :-))) a imunitu budou mit teda silenou…to jsem docela rada.
Jinak drzim palce se skolou,jsi sikula zvladnes to!!! :-)

PIKI-co MIKI?? uz je to lepsi?

teda fakt co je s tou ZUZ? beztak nas porad cte a ma srandu z toho jak ji tady nahanime :-)))aspon doufam.

KAKTUS- tak doufam ze dnesni noc nebude Kubajz trenovat..nemeli byste to tak prehanet…staci ze uz nas hromadu kvetnatek prdstihl tak o mesic v lozeni,sezeni atd :-))) zadnou jinou savicku bych uz nekupovala…na tu chvilku to nema cenu. Rio kdysi z fasky pil jak das a ted se z ni proste nenapije a nenapije tak to tak nechavam…vsak on az bude mit zizen tak to z toho magic cupu proste vytahne…at mate klidnou noc.

tak dnes jsem umoreny stul pretrela lakem,za hodku jeste jednu vrstvu a uz to snad bude OK. kdyby mi mnzel jeste nevymyslel at natru i schudky …nejlepe do vanoc :)

tak. peknu noc vsem .pa nat+rio

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.12.05 21:11

Kaktusíku, ohledně toho pití.Já mám taky Avent a taky tu nejmenší dírku, v životě to předtím neviděl, dnes jsem to vytáhla z krabičky a vyvařila…a strčila jsem mu to do pusy a hned začal sát a sálů a sál až do aleluja:) asi to bylo štěstí…možná mu to připomnělo dudlík-jak ho zpočátku nesnášel, tak ted ho mívá i přes den, když si hraje sám, je klidnější…
No zkoušej to dál, třeba si Kuba zvykne…:)
 K.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 19.12.05 21:12

Kaktus, Ty též, Ty též. :-)

a k té savičce - nejmenší otvor je pro děti do jednoho měsíce, tak nevím, aby mu to z toho neteklo pomalu. My jsme čaj zkoušeli se savičkou č. 2. Ale u Matýska to neprošlo, neb to prostě není Nutrilon… Ten pije z č.3, říkala jsem si, že na čaj dám o číslo nižší savičku.

Hanka

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 19.12.05 21:19

Nat - s tou imunitou a olizovanim si me pobavila. Ja jsem dneska nechala Jessika na koberci chvilku bez dozoru a najednou slysim desny rev. Nas pes Spike ji olizoval oblicej. Bylo to poprve, do ted jsem to vzdycky uhlidala, protoze Spike vi, ze na puzzle, kde vetsinou lezi nesmi. No a a Jessy dnes lezela na koberci, tak toho vyuzil a olizl ji. Prosim te, co se muze stat s temi cervy. Jak to prejde na cloveka? Ja jsem byla pred mesicem na veterine a kdyz veterinar videl, ze se tam zenu s kocarem, tak me upozornil, ze odcerveni se ma provadet kazde 3 mesice, pokud je v rodine male dite. Ja jsem to nebrala vazne, myslela jsem si, ze treba ze me chce jenom vytahnout vic penez,… Do tedka jsme vsechny nase psy odcervovali jenom jednou do roka. Ale kdyz to rikas i ty, tak asi budeme muset zacit casteji.

Lenka

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 19.12.05 21:26

Ahojky,
jenom jsem tak prolítla komentáře a vidím, že Hamina je pořád bez koťátka.

Hamino, kdyby vám to nevyšlo ani v tom Hodoníně, tak paní od nás z baráku říkala, že má koťátka, myslím, že mluvila něco i o černém, prý jsou i odčervená. Nevím ale, jestli nechcete zas nějakou angorskou, tohle budou obyčejné číči. Kdyžtak dej vědět.
Pa Alte

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 19.12.05 21:30

no prenest se to muze prave tim kdyz je pes infikovany a dite si pak treba oliznute ruce strci do pusy…a nejen dite ,muze i dospely..nechcu tady sirit paniku :-) ti cervi jsou schopni se nejak provrta az detem za oci nebo kam…

taky jsme odcervovali jednou rocne,ale pak mel bracha dite a chodili tady takze co pul roku no a ted co je maly tak jedno za tri mesice…ono zalezi jestli s nim chodite nekam na prochazky kde chodi spousta psu a kde to ti psi muzou slizat a nejak chytnout…

nevim jestli jsi to nekdy videla ale kdyz byl akac maly tak s tim mel problemy-zrejme to mel od sve maminky a dokonce je i zvracel…tak proto jsem v tomhle trochu vic precitlivela…

pejsum a detem zdar :-) nat

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 19.12.05 21:31

Ahojda,

Sanynko - ono sice překočkováno je, ale taky je spousta lidí, kteří chtějí kotě. Kdybychom chtěli velkou kočku tak to není problém. Story s velkým kocourem jsem psala. U nás u policie je útulek, ale tam jsme minulý týden byli a před námi bylo 7 lidí co chtěli kotě. Tak proto Hodonín. Nevím jestli nejedem k té paní domů je to nějaká ůiga na ochranu koček a jedeme na Zacharovovu ulici. A s tím viděním já si myslím, že by to nemusel být zas až tak velký problém. Tak mi písni telefon do SZ a já se Ti během dne ozvu a nějak bychom se domluvily.

Katuš máš deníček v SZ.

Kristian - díky za radu, nevím jak bych jí předávala nějaký zánět, nekojím jí. :-)))))
Ale je to děsné. Přebaluji ji každou chvíli, větrám prdleku jak jen to jde i kvůli tomu víc topíme. A stačí když zůstane chvilku pokaděná, protože to vždycky nezjištíš hned a je to v prčicích. Mylslela jsem, že to zvládnem bez další kontroly u doktora a vidím to tak, že tam budu muset ještě do vánoc dojít. Pusu ji vytírám fialkou 2× denně, dudlíky vyvařuju ( to jsem moc nedělala ani když byla malinkatá), fakt už nevím co s tím.

Dneska jsem byla zase s Lindou courat ve městě, chtěla jsem jí koupit chlupaté kozačky. Ale to moje dítě má sloní nohu a byty na ní sehnat je umění. TAk si aspoň vybrala takové teplé pruhované bačkory. Je to jak podkolenka. A já jsem si konečně koupila pořádné zimní farmářky.
Mám na stará kolena problémy s kotníkem - měla jsem ho v osmi letech ošklivě zlomený a teď začal dělat problémy. Mám to od začátku špatně srostlé, dělají se mi tam nějaké výrůstky a jak se to tam různě tře, tak to bolí jako čert no a samozřejmě je tam už i poúrazová artróza. K tomu i ta moje váha nadváha. Stačí špatně šlápnou a zvrknout si nohu a týden pajdám. Dostala jsem nějaký utrejch na pití, samozřejmě to nepiju, měla bych chodit na rehabilitaci, samozřejmě nechodím, protože nevím jak bych to stíhala. Ale po vánocích jsem si řekla, že s tím něco udělám. Protože je to čím dál tím horší. Podle mně by bylo nejlepší kdyby mi to znovu zlomili, ale to prý po třiceti letech nejde. Asi mají pravdu.

Přeji Vám krásný zbytek večera, u nás všechno spí jdu žehlit a zadělat těsto na cukroví.
 HAmina

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.12.05 22:03

Odkaz na denicek o baleni ;)
https://www.emimino.cz/modules.php?…

S.

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 19.12.05 22:05

Ahoj při finišujících přípravách,

předem se omlouvám, že jsem si nenapsala blbenku a v hlavě jsem moc nepodržela.

U nás taky vrcholí předvánoční šílenství, včera jsem zdobila perníčky, ale musím říct, že jsem snad nikdy neměla tak uklizeno jako teď. Anička má vynikající období, já uklízím a ona se plazí v pokoji kolem mě, poslouchá Pučmelouda (= písničky z Večerníčků, má je strašně ráda, jen já s manželem už jsme na to „lalalala“ poněkud alergičtí) a hraje si. O víkendu navíc začala rozvazovat s mluvením, nejvíc v kurzu je „babababa“ (i když já si dělám srandu, že chce říct „ababababa“ - aba je aramejsky otec).

Jinak celkem ukázkově papá, slupne skleničku od Hippu (to je 125 g), dneska dostala poprvé polévku od Hami, měla jsem trochu strach, protože jsou v ní kousky, ale bez problémů snědla 200 g. Dopoledne svačinku nedávám, protože snídá cca o čtvrt na devět a o půl dvanácté obědvá, kolem třetí dostává ovocnou přesnídávku. Ale po obědě i po svačince si vždycky ještě vezme MM. V noci se kojí pravidelně 4× - okolo 23, 1.30, 3.30 a 6.00 + -. Tím pádem mám trochu problém - asi díky nočnímu kojení se mi pořád hodně nalívají prsa, bez vložek nemůžu existovat, ale jak si na oběd a ke svačině dává přece jen míň MM, tak mám prsa potom nalitá k prasknutí a jen se modlím, ať mě v podvečer a v noci odkojí.

Každé ráno s ní máme zábavu, protože se i s pytlem přitáhne na bok ke šprušlím a kouká přes ně na nás. Dneska totéž zkusila v 5 ráno, co jako bude, tak jsem ji ujistila, že nic a bez problémů jsem ji ukojila (naštěstí). Fakt si někdy říkám - zaplaťpámbu za prso!

Holky - mám nějaké dotazy:

  1. Omlouvám se za fekální téma: Vy, co ještě hodně kojíte, ale vaše děti sní asi tolik jako Anička - jaké mají kakání? Anička už má jen bobany, takové ty tužší, co bych je mohla setřást z pleny. Baští s chutí, nevypadá, že by ji bolelo bříško, tak si říkám, že je to snad v pořádku (ale je to rozdíl oproti kakání při kojení).
  1. Už jsem se ptala jednou - jaké používáte mixéry? Tyčové? My máme asi 40 let starý mixér, tak budu muset koupit něco nového a chci se inspirovat.
  1. Holky zamražovačky - poraďte, jak zamražujete zeleninu a maso pro mrňata! Uvaříte v kojo vodě, rozmixujete a zamrazíte? To je všechno? A do čeho (jakých nádobek) zamražujete?

Teď jen stručně:

JAA - Aničku by - až půjdu do práce - hlídali asi naši, bydlíme totiž s nimi, ale zvažovali jsme i nějaké soukromé jesle.

GYTO - dík za e-maily.

SANY - u nás stříhá manžel, je sice levák, ale má lepší oči. Zpočátku jsme stříhali při kojení, já kojila vleže a on stříhal, teď to děláme tak, že Aničku nějak zabavuju - zpívám jí nebo říkám pokud možno delší básničky („Polámal se mraveneček“, „Paleček a jeho kamarádi“) a manža stříhá. Probíhá to celkem v poho.

NAT - fakt ti to moc sekne!

HAMINO - díky za deníček, téma smutné, ale potřebné. S kotětem mě to mrzí, ale třeba to nové bude lepší. A k opruzenině - holky tady doporučovaly Pityol (nebo jak se to píše), taky jsem o něm uvažovala - jak má teď Anička tuhé kakání, tak je taky trošku opruzená, ale jen u konečníku.

LENO - my zas jednou v zimě našli na balkóně netopýra, ale pro toho si ochránce přírody hned přijel.

ALTE - reaguju na tvůj příspěvek v diskuzi - koukám, že je někdy lepší nevědět všechno. Já mám totiž taky dělohu dozadu, i mě na to doktoři upozorňovali, ale vůbec jsem netušila, co to může způsobit za komplikace - moje dr. mi někdy ve 13 tt řekla, že děloha už vzadu není a tím to pro mě končilo, ani jsem nevěděla, že se MUSÍ otočit, jinak to může způsobit takové komplikace.

No nic, jdu do sprchy a do postýlky, vidina 4 kojo přede mnou.

Dobrou,

Světlana + Anička

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »