Květňátka 2005 - Co dělat když... díl 1.

Rodičovství

Milá květňátka, před nějakou dobou se tu rozmohla rýma a teploty našich pokladů a každá jsme sháněla rady co s tím, kdy jít k doktorovi, prostě : „ Co dělat když......

A tak jsem se dala do zpracování nového deníčku. A protože je to téma hodně obsáhlé, bude jich asi několik. A nevím jestli půjdou v časovém sledu hned za sebou. Ale to asi nebude vadit. Na začátek jsem se zaměřila na tolik aktuální teploty a vůbec kdy jít k lékaři, kdy jít na pohotovost. Dále by to byly dětské infekční nemoci. Potom by to měly být další dětské nemoci a nakonec to, čeho se asi obáváme každá nejvíc PRVNÍ POMOC. (pokud byste měly pocit, že Vás to nezajímá nebo že to všechno víte a není o deníček prostě zájem , dejte echo, ať to zbytečně nepíšu. Zlobit se určitě nebudu. :-)))
Jsou to sice věci nepříjemné, ale ačkoli jsem dokonalé maminky, tak ty naše drobečky nedokážeme 100% ochránit a je lepší vždy počítat s tou horší variantou a pak být mile překvapena. A vůbec je dobré o tom něco vědět.
Předpokládám, že doma máte nějaké chytré knížky ohledně dětí a nemocí, jestli ne, přimlouvám se za jejich pořízení. Určitě to je potřebná investice narozdíl cituji Gytu „od baby Kiedroňové"
Já jsem si před lety pořídila knihu od Miriam Stoppardové Nemocné dítě, rady rodičům (příruční lexikon dětských chorob, jejich příznaků a léčby). Je pravda, že těch let uplynulo 10, ale za tu dobu jsem na trhu neviděla nic co by mě upoutalo tolik, co tato kniha. Možná už jsem si na ní zvykla, ale prostě posloužila mi již mnohokrát a dnes z ní budu čerpat do našeho deníčku.

Takže začínáme „ Co dělat když....." díl I.

Horečka

Horečka je příznak, není pravou nemocí, nemoc ale často doprovází.
Kdy je u dítěte horečka příznakem alarmujícím? Hlavně pokud se vyskytuje u dítěte v prvním půlroce života, pokud vystoupí nad 39°C, pokud výrazně změní chování dítěte (bezdůvodně křičí, nereaguje na pohlazení, nelze jej vzbudit), má chladné končetiny, má ztuhlou šíji, na krku se objeví krvavé skvrny, má ztížený dech, sliní a odmítá cokoliv polknout, má náznaky nebo projevy křečí a vůbec vypadá velmi nemocně.
Zvýšená teplota, která onemocnění provází je způsob ochrany těla proti infekci a je znamením, že tělo mobilizuje svoje ochranné prostředky. I když je zvýšená teplota dobrým znamením, nedovolte, aby vystoupila příliš vysoko. Jestliže má dítě vysokou teplotu, bude se cítit velmi zle a bude podrážděné. Kromě toho může horečka, hlavně u malých dětí vést ke křečím.

Odstraňte oděv i všechny přikrývky dítěte, aby se tělo chladilo pouze vyzařováním vlastního těla. Potom jej pouze lehce přikryjte (prostěradlem, plenou). Stoupne-li horečka nad 39°C, bude dítěti nejlépe bez přikrývek ( třeba jen v plenkách). Pokud má dítě horečku a nemá výše uvedené příznaky, má teplé končetiny, není výrazně skleslé, přijímá bez problémů tekutiny, potom je možné zkusit snížit teplotu za pomocí zábalů nebo omývání vlažnou vodou (nejdéle po dobu 15 min), případně lze podat některý z dostupných léků pro snižování teploty.
Před podáním léků je nezbytné si velmi pečlivě přečíst informaci pro pacienta. Pro děti ve věku do tří let se doporučuje podat lék ve formě tekuté (sirup nebo kapky). Tablety nebo dražé dáváme dětem starším 3 let a dbáme na dostatečné zapití půlkou hrnku vlažného čaje. Oblíbenou formou je čípek, po zavedení do konečníku přidržíme půlky zadečku u sebe asi dvě minuty, aby dítě čípek nevypudilo.
Mně se u všech dětí, když byly malé, nejvíce osvědčily právě čípky. Jsou nejjednodušší na zavádění a myslím si, že i rychle účinkují. Také se osvědčilo otírání vlažnou vodu, popř. koupel, dále tzv. octové ponožky (ponožky se namočí do 1:1zředěného octa a obují se).

Pozor
Dětem s chřipkou a planými neštovicemi by se neměl podávat acylpyrin. Hrozí zde nebezpečí vzniku Reyerova syndromu.( Reyerův syndrom se objevuje za několik dní po překonání planých neštovic nebo chřipky, zejména v případech, že se na zmírnění horečky podal acylpyrin. Virus nebo nějaký jiný toxický činitel poškozuje buňky v různých částech těla. Zdá se, že jen některé děti jsou citlivé na působení tohoto činitele. Předpokládá se, že tato citlivost může souviset se neschopností těla vyrovnat se s jistými chemickými látkami, hlavně tuky. Reyerův syndrom je velmi vážným onemocněním a jestliže se nediagnostikuje včas může končit smrtí. Vyskytuje se však vzácně.)

Jestliže dáváte dítěti paralen nedávejte mu víc ani méně než je doporučená denní dávka a také ne déle než dva dni, pokud lékař nenařídil jinak.

Dítě s horečkou patří do postele, dbáme na dostatek tekutin, nabízíme lehkou stravu, pokud se dítě potí, dbáme i v noci na základní hygienu a častěji vyměňujeme ložní i osobní prádlo.
Dítě s horečkou vyžaduje trvalý dohled, nesmí zůstat s tímto příznakem samo.

Normální tělesná teplota u dětí e pohybuje od 36°C do 37°C. Teplota přesahující 37,7°C při měření v ústech a 38°C v konečníku se hodnotí jako horečka. Hypotermie vzniká pod 35°C. Tělesná teplota se mění v závislosti na intenzitě pohybu dítěte a denní době.Nejnižší je ráno a nejvyšší je večer po celodenní činnosti. Vyšší bude i tehdy jestliže dítě pobíhá.. Protože centrum regulace u dětí je primitivní, může horečka vyběhnout rychleji než u dospělých. Je vhodné ji změřit po 20minutách, abychom se přesvědčili, zda nejde jen o přechodné zvýšení.

Nikdy nepokládejte vysokou teplotu za skutečný obraz zdraví dítěte, je to jen jeden z příznaků choroby. Dítě může být velmi nemocné i bez horečky, anebo naopak zcela zdravé i s ní.

Kdy zavolat lékaře?

Níže je uvedený seznam okolností, při nichž bychom měli vždy přivolat lékaře, který dítě pravidelně ošetřuje. Následující příznaky jsou vždy velmi závažné, proto je nikdy nepodceňujte.
1. Teplota zvýšená teplota nad 39°C
zvýšená teplota nad 38°C a jakékoliv další příznaky nemoci
zvýšená teplota provázená křečí anebo zvýšená teplota v případě, že mělo křeče předtím
zvýšená teplota provázená tuhnutím šíje
teplota pod 35°C spojená se studeným povrchem kůže, ospalostí, tichostí a apatií
teplota, která klesne a opět náhle stoupne teplota nad 38°C trvající déle než 3 dny
2. Průjem jestliže má dítě průjem déle než 6 hodin
je-li průjem spojený s bolestmi v břiše, se zvýšenou teplotou anebo jakýmikoliv dalšími zjevnými příznaky nemoci
3. Zvracení jestliže dítě zvrací déle než 6 hodin
delší dobu trvající prudké zvracení
závratě spojené s pocity nevolnosti a bolestmi hlavy
pocity nevolnosti a zvracené provázené bolestmi v pravé části břicha.
4. Ztráta chuti k jídlu začne-li dítě náhle odmítat potravu anebo není-li mu ještě šest měsíců a málo přibývá na váze
jestliže má obvykle dobrou chuť k jídlu a jeden den odmítá potravu a zdá se být apatické
5. Bolest a nevolnost jestliže má dítě bolesti hlavy a cítí nevolnost a závrať
když si dítě stěžuje, že vidí rozmazaně, zejména uhodilo-li se nedávno do hlavy
má-li dítě prudké svíravé bolesti, které se objevují v pravidelných intervalech
má-li dítě bolesti na pravé straně bříška a chce se mu zvracet
6. Dýchání dýchá-li dítě s námahou a při každém vdechu se žebra ostře vtahují.

Kdy zavolat lékařskou pohotovost?
1. Dítě přestalo dýchat.
2. Dítě dýchá s potížemi a modrají mu rty.
3. Dítě je v bezvědomí.
4. Dítě má hlubokou ránu, která silně krvácí.
5. Dítě má vážnou popáleninu
6. Máte podezření, že má zlomenou kost.
7. Dostala se do očí dítěte nějaká chemikálie.
8. Dítěti se zapíchlo něco do ucha či oka.
9. Dítě bylo kousnuto nějakým zvířetem nebo uštknuto hadem
10. Dítě snědlo nějakou jedou¨vatou látku či léky.

Ošetřující lékař se musí dovědět odpovědi na otázky, které mu pomohou stanovit diagnózu a odhadnou závažnost onemocnění nebo poranění.
Informací potřebuje co nejvíce. Podle potřeby si zapište vše,co pokládáte za užitečné, na list papíru a mějte jej po ruce, abyste na nic nezapomněli.
Pravděpodobně bude potřebovat následující:
o Věk dítěte
o Zda má dítě zvýšenou teplotu, jakou, jak dlouho, zda byly výkyvy teploty a jaké
o Objevila se horečka náhle?
o Jsou krční a lymfatické uzliny zduřelé?
o Zvracelo dítě? Kolikrát?
o Mělo průjem? Kolikrát
o Bolí jej něco a kde?
o Nemá závratě a nevidí rozmazaně? (zejména uhodilo-li se předtím do hlavy.)
o Nemělo dítě křeče, a jestliže ano, jak dlouho trvaly?
o Neztratilo dítě vědomí?
o Jedlo dítě poslední nabídnuté jídlo. Snědlo něco v posledních dvou hodinách?

Mně osobně se toto osvědčilo, obzvláště tehdy, když jsem jela na pohotovost s mužem nebo někým jiným a měla jsem co dělat, abych uklidňovala brečící dítě, případně jej svlékala apod. Tak při tom odpovídat na tyto otázky je docel záhul. Takže doprovázející osoba dostal papírek do ruky a buď to doktorovi tlumočila nebo si to doktor přečetl sám.
U nás se tam ještě píše kde jsou děti sledovány a jaké mají chronické nemoci. Takže Linda nic, Barka ledviny a srdíčko a Marjánka snad jen srdíčko.

No myslím si, že pro dnešek by to stačilo, je to téma nepříjemné, ale je dobré to vědět nebo mít se kam podívat.
Tak ať těch doktorů potřebujete co nejméně.

Hamina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 15.10.05 08:03

Hola, hola jsem prva!!!!
sany

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 15.10.05 08:35

Tákže mám přečteno,

Hami děkujeme pěkně za deníček, jako zkušená matka víš, co se nám bude asi nejvíc hodit, musím se zajít kouknout do knihkupectví a zakoupit nějakou moudrou knihu.

Koukám, že všechny ještě chrupkáte, my měli budíčka v 6h, tákže už jsem posnídaná, vyhygienovaná, teď si půjdu jen namalovat nějaký obličej na ten můj nevyspalý ksicht, zajedu do květinářství a razíme na tchyniny narozeniny, alespoň nemusím vařit! Je důležité najít na všem klady!:o)))

Sarach - doufám, že se zdárně hojíš, koukám, že máš teď fůru času na net:o))))

Tak jsem včera vpravila do dcéry pár lžiček mrkvové šťávy, ale nevím, nevím, co to udělá s jejím zažíváním, večer jakoby naprázdno tlačila a v noci jela zase ve svých hodinovkách, chjo, takže zatím ji vyšťavovat nebudu. Ani jsem nevěděla, jestli to namíchat s kojo vodou, tak jsem dala neředěnou, udělala jsem chybu?

Ták malá je uvozena, ještě, že ten koš po švagrové je tak obrovský, malá mi tam pořád ještě nějaký ten týden vleze (ikdyž má 70cm), přes den spí Viki v něm, je to pohoda. Manža právě vstal (měl v noci „službu“), jdu na to zkrášlování, mno jak se u nás říká „z hovna bič neupleteš“, ale pokusím se :o))))

tak se tu dnes opatrujte prdelky
sany

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 15.10.05 08:49

Druhá… :-)))

Hanka

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 15.10.05 09:03

Uzasne treti misto, davaji se tu taky medaile? :)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 15.10.05 09:03

no, tak az treti ;),

Hami diky za super denicek, opet dalsi k vytisteni a zalozeni pro snad ne caste pouzivani ;).

hezkou sobotu
Sarach & Eli, 4,5m

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 15.10.05 09:16

tak az bramborova ;).

SANY - jojo, jak se valim a odpocivam, tak ma fuuuru casu na net, ale mela bych jit do sebe a delat i jine veci … Vsak on mi ten veget skonci.

S.

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 15.10.05 09:20

Hm, pátá, budu si muset přivstat.

Světlana

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 09:35

ach jo, zase nejsu první :( jdu číst :-)K.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 15.10.05 10:06

Dobré ránko, děkujeme naší zkušené matce za deníček. Dovoluji si jenom poznamenat, že já teda zacházení s mimi první měsíce podle pani Kiedroňové dodržovala. Koneckonců ani jsem předtím jiný způsob manipulace neměla zažitý, tak jsem ráda, že jsem se to mohla podle něčeho naučit. Ale jak už bylo stokrát řečeno, naplnit beze zbytku, co je v ní psáno, je úkol nadlidský a akorát jsme z toho některé měly mindrák. Musela jsem to tady napsat, protože i když si z knížky dělám někdy srandu a už ji zdaleka tolik nedodržuju, jsem ráda že ji mám. Tak potrefená husa se ozvala a jde si přečíst o chorobách hnusných podrobněji. Kéž by vůbec neexistovaly.

Alice, tvůj včerejší popis prasklých bubínků mě docela dostal. Možná budu za troubu, ale já úplně zapomněla, že se něco takového může stát, i když si to z dětství vybavuju. Smrkej, nebo ti praskne bubínek!

Mám jednu pro změnu veselou z manželského života. Dneska jsme se doma dohadovali, kterou hlavičku useknout hydře domácí. Naše lednice potřebuje už velmi nutně umýt, tak jsme o tom rozmýšlali, až nakonec manžel řekl, že bychom vlastně potřebovali novou lednici. Vtipný ne? Asi jsem provdaná za milionáře a nevím o tom:-)
Tak zatím pa pá a všecky choroby zažeňte! Gyta husa potrefená a Barborka dnes v poledne šestiměsíční dle lůny

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 15.10.05 10:12

Prvni nejsem, nebot jsme dnes vylezli z postele az po devate.

Vitani bylo vcera super, spolecne s nami tam byly dalsi 4 miminka. Vsechny hodna. Dostaly jsme velikeho plysaka, bryndak s napisem obcanek mesta Zlina a kvetinu. Ja potom dostala jeste dasli kvetiny od cele rodiny. Dalsich 6 hodin potom lezely v aute nez jsem se dostala domu, ale prezili to bez uhony. Trosku jsem mela problemy s manzelem, protoze ten sel na vitani v riflich a teniskach, takze jsme tam byli jak exoti, ja oblecena spolecensky, on sportovne. Ale nakonec se to vsem libilo. Z tama jsme sli do cajovny a potom na ledni revue. Ta taky byla super. Vse skoncilo az pred desatou, potom jsem jeste jela vyzvednout moje 2 nespavce - Jessika a manzela, kteri se rozhodli navstevovat, misto aby byli doma.
Ted bychom meli jet nakoupit nebo nebudeme dnes obedvat.

Hamino - bezva denicek, kez bych ho nikdy nepotrebovala. Kdyz tady ctu, kolik miminek ma rymu a u nas doma nic, tak tomu nemuzu uverit. Takovy dotaz k tem usim. Kdyby si prisla na praskly bubinek o vikendu, musi se s tim hned k doktorovi nebo staci pockat do pondeli.Ja vim, trosku blby dotaz, ale me to vrta hlavou. Nezapomnela si na me s tema CD? Nespecham na ne, jen se malinko a potichoucku pripominam.

Sany - cetal jsem tvou SZ. Nedostala jsem se zatim k odpovedi, ale o vsem vim. Behem vikendu sesmolim odpoved a poslu ti ji. Vice mene jsme uz stejne domluveny. A kdyby bylo neco urgentniho, tak mam na tebe telefon.

Prikrmy - holky, klidek, jak si na ne zvyknete, tak je to v pohode. Kez by bylo, tak jednoduche a rychle varit pro dospele. Ja planuji koupit dnes brokolici a uvarit ji a potom nacpat do mrazaku. K tomu udelam jeste masovy vyvar, taky zmrazim. A potom budu z mrazaku vytahovat jednotlive kosticky a ruzne to michat, aby Jessy nejedla kazdy den to same. Zatim ji do vsech jidel pridavam jeste UM, aby to nebyl az takovy rozdil v chuti a pomalicku si zvykala. Tak treba vcera jsem rozmrazila kostku varene mrkve, pridala k tomu brambor z naseho obeda, rozmixovala a pridala trochu UM. S ovocem zacnu asi za 2 tydny. Horsi uz je to do Jessika dostat. To sama nezvladnu, tak mi musi manzel pomahat. Jidlo ji vetsinu varim v el. parnim hrnci (super vec i na sterilovani), dam to dovnitr, nastavim cas a muzu odejit, on se sam vypne.

Lenka

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 15.10.05 12:00

Ahóóój všichnísci:O)
Mmnnnnooo…první teda zdáleka nejsem, ale to neva, třeba dostanu alespoň nějakou cenu útěchy, že:O)
Vy jste se tak rozepsaly, že jsem to teď celé ráno pročítala. Včera jsem totiž šla spát výjimečně už před jedenáctou a teď nestačím koukat, co jsem všechno propásla:O)
U nás vše ok, v noci se sice moc nevyspíme, jelikož Sára buď spurtuje nebo zoubkuje, ale neva, dlouho to snad trvat nebude…
*Hami: SUPER deníček, díky moc:O) A holky jsou moc statečný, že všechno takhle v pohodě zvládají!!! Přeju, ať je jim oběma brzy lépe:O))) Návody na šátek můžu také vzít na Říp, kdybys potřebovala.
*Gytuš: Uber tempo, nebo se nám upracuješ:O) Vždyť Ty to všechno v pohodě zvládneš, to je přeci jasný:O)))Pozdravuj Brambůrku a když budeš mít chvilku, hoď fotečku do galérky:O)
*Luci: My začínali na zádíčkách taky s jednou rukou pod hlavičkou - teda hlavička je na předloktí a mimi držíš za ramínko a druhá ruka je pod zadečkem. Nebo si s ní jdi do vany a polož si ji na sebe, ať se uvolní.
*Světlano: Ať je Anička brzy zdravá!!!!
*Příkrmy: U nás je to takto: Ráno mlíčko, k obědu brambor+mrkev (mrkev mám rozmixovanou a zamraženou a brambory vařím čerstvé, nemixuju je, jen mačkám vidličkou), odpo mlíčko, k večeru kašička a na noc mlíčko. Kromě toho ještě Sára pije dětský bylinkový čaj od Lerosu a ředěnou Hipp mrkvovou šťávu. Tož tak.
*Srazík: Ve středu mám doučování, takže to bohužel nestihnu. Mám to od 13:30 do cca 15:00, tak kdybyste potom ještě někde byly (i), ráda se připojím.
*VV - už na to nemám moc času, sleduju to z povzdálí, ale dnešní duel si nenechám ujít:O)))
*Ještě dodatečná gratulace všem mimískům, kteří měli 5. náměsíčniny!!!
*Toť zatím vše, jdu vařit jednu BIO bramboru a rozmrazit 2 kostky mrkve…:O)))
Zatím papa, hezký a slunečný víkend všem přejí Jaa a Sára

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 12:31

Tak jsem zde znovu :-)
Hami-díky za deníček, vytištěn a uložen v šuplíku, no těm teplotám atd se asi neubráníme, ale předměty v uších a nedebože i očích bych řešila nerada…Brrrr:(((( *

Gyto - to je docelavtipný, mimochodem jsi mi připomněla, že naše lednice není umyta dobře půl roku…no stydím se. A Barborce vše nej k dnešním půlročninám:-))))

  • a také všem 5timěsíčním prďolkům vše nej:-))))

*

Lenko- teda ty jsi akční, začínám z tebe mít komplexy! :-)

no ale zas se musím pochválit - dopoledne jsem vyhnala manžela s Vítkem ven, stihla jsem si umýt hlavu, naleštit koupelnu do posledního detailu (člověk by neřekl, kolik ta malá místnost zabere času, když se to dělá pořádně), dožehlit pár kousků, uvařit oběd. Pak jsme se najedli a Víteček pořád chrupká, čekám, kdy se vzbudí. Tak zas tak hrozný to se mnou není, ne? :-) *

ad Kiedroňová- já tu knížku dostla, jsem za ni ráda, ale nelze vše pořád dodržovat přesně, takže v tom moc nelistuju, ať nemám mindráky.

tak a jdu si rychle přečíst noviny pac a pusu všem od K+V

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 12:48

jeětě pro Lindu - teď jsem dočetla starý deníček. Do Zlína jezdím minimálně, spíš jen za nákupy :( máme tu hezké procházky, takže jezdím po Baťově. Ale asi se ještě uvidíme v mat.centru, čekám, kdy ta Radmila dá vědět, že nám nafotila ty materiály ohledně masáží. Pája ji prý už urgovala, ale ani se neozvala. Pája říkala,že s ní v tomto směru má blbé zkušenosti-buď si nic nepamatuje, anebo nestíhá. Zkusím ji zaurgovat ještě později sama.
Já se zatím na ty srazíky moc necítím, vidělas, co mi Vítek vyváděl při těch masážích. Jsem ráda, že máme jakýs takýs režim a jakmile mu ho naruším, tak je zle. Narozdíl od ostatních miminek má rád svůj klid a málo lidí kolem sebe. Tak snad až bude starší.

tak zatím ahoj K.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 15.10.05 13:14

Za ty CD se omlouvam, už jsem to Tomášovi několikrát říkala, ale znáš to chlap. Takže opět připomenu. Neboj budou.

S těma ušima, no podle mého je lepší jít na ušní hned. Protože to propláchnou, dají tam tu gázu a případně vyfasuješ antibiotika, pokud jsou potřeba. Já jsem v tomto radši tam jít zbytečně, než pozdě. A ty uši jsou docela prevít. Znám to podle sebe. Celý den Ti nic není a pak to přijde jak blesk z čistého nebe a od té bolesti si sama moc nepomůžeš.
Takže tak.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 15.10.05 15:10

Ahoj Sarach,

díky za vysvětlení, zkusím s těma fotkama něco udělat, aby se to tam konečně dostalo. V nejhorším to prostě zmenším.

S tím vyvoláním, nám se podařlo odeslat do Happy 180 fotek, bylo tam i několik formátů a bylo to docela v poho. Je pravda, že to bylo v noci.

Ahoj

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 15.10.05 15:20

Ahojky mimísci a maminy.

Nejdřív díky Hamino za deníček a doufám, že rad budeme užívat co nejméně.

Luci my chodíme do delfínka do Letňan(asi budeš znát, když jsi z 9) a měli jsme tam víc chycení na zádech. První asi byl ten, že jsme je měli čelem k sobě, drželi je kolem tělíčka, palce asi tak na prsou a položili jsme je, tak že na nás viděli. Pak je držíme jako ty a třetí ten už ti tu někdo popisoval, palce na ramínkách a zbytek prstů pod lopatkama. Je fakt, že když jsem ho poprvé držela tím úchytem jako ty, tak jsem se bála, že se mi utopí.

Nechápu, ale Matýsek si už 3/4 hod. hraje na dece. Takhle dlouho tam nikdy nebyl. Manža kouká na fotčus a já právě končím s psaním, neboť jsem to právě zakřikla a začíná fňukat, tak jdem na procházku.

Tak se mějte a užívejte posledního sluníčka M+M

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 15.10.05 15:46

Ahojte všici,

netuším, kolikátá jsem, tak jen hlásím, že už jsme dvojzubáci!:-)

Linda a Mates skorokrokodýl 5 1/2m.

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 15.10.05 17:53

Ahoj holky,

Hami, díky za deníček a za dobrý rady,ale jako všechny taky doufám, že nemocí budeme řešit co nejmíň.

Jsem teď pěkně vyklepaná. Měla jsem nehodu.jela jsem autem po centru Prahy, naštěstí sama, Naty hlídal manžel a ňákej primitiv v avii mě zboku nabořil. Samozřejmě tu nechci líčit celou událost,ale bylo to dost nepříjemný. Nejhorší je, že ten hajzl to udělal naschvál, počkal si na mě (kvůli tomu, že jsem ho protroubila) a pak mě zmáčknul. Tyhle idioti v nákladácích jsou fakt agresivní a tohle byl teda ultradebil! Pardon za tyhle výrazy, normálně se takhle nevyjadřuju. Když se to stalo, vyletěla jsem z auta a řvala na něj tak, že jsem se sama divila, kde se to ve mně vzalo, pak mi tosamozřejmě všechno došlo a docela jsem se tam sesypala. Bylo fajn, že hned přiběhl svědek- nějakej studentík, co měl namířeno na Petřín a všechno to policajtům podle pravdy vylíčil. Jsem samozřejmě štastná, že to odnesly jen plechy, ale zároveň je mi líto, že mezi lidma jsou takový parchanti.

ještě bych chtěla aspoň trochu adresně:

Halumo, promiň, vim, že ses ptala na lžičku,ale pak když jsem psala příspěvek, úplně mi to vypadlo. Je od tommee tippee. Místo srazíku je celkem jedno. Osobně bych třeba moc ráda do Stomovky,ale to ty máš asi zruky, vid?

Gyto, splíny pošli k vodě. Podle mě to musí bejt pořádnej záhul, když k brambůrce stíháš ještě studovat. Asi jste hodně vytížený,ale taky bysme vás rády viděly, tak doufám, že se někdy připojíte k pražskýmu srazu.

Jaa, kde doučuješ? Kdyžtak navrhni místo, kam byste to stíhaly.

Zuzi, ty superženo, obdivuju, jak s Aldou čiperkou zvládáš práci.

Holky, Naťule je tu skoro nejstarší a ještě jsme žádný pozvání na vítání nedostali. Je možný, že na nás zapomněli? Já po tom teda zrovna 2× netoužim,ale babi mě uhání.

Asi si dám panáka, nějak jsem po tý nehodě pořád rozhozená.

Tak se mějte a hezkej zbytek víkendu.

J.

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 15.10.05 18:03

Tak teda ahojky,

od te doby, co jsem nakoukla uplynul cely den, takze reaguju az ted.:)

Hamino - diky za denicek, taky doufam, ze potreba jen tak nebude. Musim zatukat ze Erik jeste nemocny ani nastydly nebyl, doufam, ze mu to dlouho vydrzi, protoze jenom pri predstave, ze by neco chytil je mi skoro do place.:)

My jsme stravili posledni den nasi ceske dovolene, jeste nas ceka navsteva od segry s rodinou a slavnostni vecere a pak zitra rano hura na letiste a odlet domu. Docela se toho desim, protoze budu s Erikem sama a jenom skladat jednou rukou kocarek a zvedat ho na pas u ochranky, zatimco se mi v naruci zmita mimino bude asi legranda. Taky letime 9 hodin, coz je dyl nez sem a jak si ted Erik zvyknul delat cavyky se spanim no nevim.:( A pak zase sestihodinovy casovy posun doma, bude to legrace. Myslete na nas, at to oba ve zdravi prezijeme. :)

Honziku - vsechno nejlepsi k petimesicninam! A vsem, co slavili vcera a zitra, tak posilame pusinku.

Ad prikrmy - jsem z toho taky jelen. Hlavne nevim, jak poznam, ze ma jenom zizen, tim mlikem to ted berem z jedne vody nacisto, ted varit caje? Kdy stavicky? Nechci ho zvykat na flasku, ale jak mam davat kasi? Lzickou nebo z hrnku? A jak vypada ten kouzelny hrnecek od Aventu? Ja myslela, ze dokoupim ty zelene nasosky 6+ mesice a drzatka, ale ted jsem z neciho prispevku mela dojem, ze ten hrnicek vypada jinak. No fakt nevim. Lzicek mame hafo, ted jenom ten talirek.

Vcera v noci me Erik vydesil k smrti. Probudila jsem se pred druhou a jak spime ve tme, nevidela jsem, jestli dycha a nebo ne, tak jsem mu dala ruku na hrudnik. A on se vubec nehybal! Hlavu mel ke strane, tak jsem ji pootocila nahoru, mel ji upne studenou a lepkavou. Hned mu zase spadla dolu. Tak jsem ji pootocila jeste jednou a on najednou zhluboka zalapal po dechu a zacal s sebou mlet. Za deset minut byl naprosto probranej a krmil se. Uz jsem mela ruku na par lidech, co nedejchali, tak vim jak to vypada a vazne ve mne priserne hrklo.

Jinak prejeme vsem marodum, aby se co nejrychleji vylecili, vsem bolavym ouskum posilame pofoukani a ryma at jde nekam!

Vsem preji krasnou dobrou noc a papa
Stana a Erik - dnes 5 mesicu! :)

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 15.10.05 19:00

Ahoj holky, jenom krátce

Jyty - každá městská část nebo obec dělá to vítání občánků jinak. Já minulý týden potkala naší starostku (Prahy 7) a popisovala jsem jí, jak jsme celá rodina zdrceni, že nás nepozvali a ona se smála a říkala, že to dělají od sedmi měsíců, že už z toho mimina aspoň něco mají a můžou samy sedět. Takže myslím, že na tebe nikdo nezapomněl, neboj :)))
 MaRi

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 15.10.05 20:35

Ahojky,

manža šel do hospy dooslavit narozeniny, tak mám chvilku. Chtěla jsem původně zpracovat tu bio zeleninku z Prahy, ale nemám ji do čeho dát, takže to musí vydržet min do zítřka než někde nahromadím vhodné nádobky nebo tvořítka :-)

Máme novinku - Alešek si dneska sám sedl a SEDĚL!!!!! Z toho jak pod sebe už dlouho strká nohy a pak je na 4, se trochu překulí na bok. Do teď se vždy jednou rukou držel o zem a druhou si bral hračky, dneska se normálně napřímil a vzal si knížku i tou druhou rukou a chvíli fakt úplně sám seděl! Měli jsme tu zrovna návštěvu, tak jsem z něj byli všichni vyvalení. Udělal to 2×. Jsem zvědavá, jestli si to bude ještě zítra pamatovat :-) Ale máme další zápis do knížky :-)

JYTY - ohledně vítání - zavolej si na matriku příspušné městské části a oni ti řeknou, jestli vítání vůbec dělají a případně kdy.

STÁŇO - držíme palečky ať cestu s Erikem zvládnete! Doufám že ti někdo pomůže s tím kočárkem nebo Erikem. Neostýchej si o pomoc říct, já myslím, že budou všichni ochotní :-)

HAMI - díky za deníček. Zatím nebylo potřeba, ale je lepší vědět..

Mno nic, jdu něco dělat.
Zuza a Alešek za 6d už 6m

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 20:42

Stáňo, to teda musel být šok!!!já na Vítečka taky furt sahám i ve dne, když spí nějak dlouho…
S tím hrnkem - já myslím, že úplně stačí ta zelená násoska 6+ a držáky, to našroubuješ na jakoukoli jejich láhev. Já jsem ho ale kupovala celý, ale v letáku píšou, že se to dá různě kombinovat se savičkami apod.
 K.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 20:44

Jyty, no to tě chápu a panáka si klidně dej. Ještěže jsi nejela s malou! to jsou debilové na cestách, chjo. Já mám vždycky nerva, když manža jede do Prahy na služebku. Já teda nejsu superřidič, dojedu si kam potřebuju, ale radfěji tam, kde to znám, kde vím, do jakého pruhu najet a vím, kde v klidu zaparkuju. Do Prahy a po Praze bych sama v životě nejela, takže máš můj obdiv. No nic jiného, než vydýchat to, se nedá!
 K.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 20:45

jo a ještě šťastnou cestu domů:-)))

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 15.10.05 20:46

Zuzi, velká gratulace Aleškovi, to je ale šikulka :-)))) za chvíli ti začne lozit a už začne větší sranda, uhlídat ho bude fuška :-)
papa K.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 15.10.05 21:22

Zuzko - tak to je bomba, já se moc těším, až si malá sama sedne, tak velká gratulace.

Stáňo- šťastný návrat za louži, ať to malý dobře ustojí.

Leni - stačí, když dáš vědět, zda ti navrhnutý čas vyhovuje.

Hami - zapomněla jsem popřát tvým holčičkám rychlé uzdravení.

Tak dnes končím, jsem přejezená a unavená, všem přeji dobrou noc a všechny blešky na pomoc.

sany

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 15.10.05 21:51

Sany - nevim, jak se nazvat, ale zkusim to napsat slusne. Fakt jsem nekdy hlava derava. Jessy chodi pravidelne kazde pondeli plavat. Mam porad v hlave tolik veci, co mam nebo bych chtela udelat, ze zapominam - jedna z mojich spatnych vlastnosti. citim se fakt trapne, protoze se srazik odlozil kvuli me uz v patek a ted v pondeli uz zase nemuzu. Ale at premyslim, jak chci, tak v utery nic nemam. Muzeme to odlozit na utery? Prosim, prosim. Slibuji, ze prijedu. Ve stredu dopoledne mam sraz v detskem centru, kvuli bazarku, ale utery mam fakt volne. Nebo mi totalne vypla pamet. Ja si snad budu muset koupit kalendar.

Naty - ten ultradebil, ktery te neboural byl fakt extra ultradebil. Jeste, ze ty jsi v poradku, ale i tak verim, ze tech plechu je skoda.

Jessy byla dnes strasne hodna a k veceru spala, tak jsem stravila v kuchyni 2 hodiny a zpracovavala brokolici, mrkev a cukynu na prikrmy. Ted uz vsechno odpociva v mrazaku. Kdyz jsem to dodelala, uklidila kuchyn, tak jsem padla unavou a usnula. V devet me manzel budil, ze je treba vykoupat Jessy a ulozit ji ke spanku. Tak jsem to udelala, pak si ji manzel vzal a ted spolu neco delaji. Ulozeni ke spanku je jeho kazdodenni ukol, takze mam cas otravovat na emiminu.

Dneska rano jsem opet natirala vsechny zabrany, ktere chceme dat na schodiste. Porad jeste nejsem hotova, vsechno ted schne ve sklepe, ale vypada to pekne. Fakt se uz nemuzu dockat, az to bude na zabradli. Budu o dost klidnejsi.

Prisla nam pozvanka na kontrolu ockovani TBC. Ockovani je v pohode, takze to bude dalsi zbytecna navsteva nemocnice. Ach jo. V prosinci jeste kontrola v poradne pro rizikova miminka - pujdu tam s naprosto zdravym miminkem a tim ty zbytecne navstevy snad konci.

Ja se klidim spat, protoze jsem za dneska nejaka pretahla. Preji vsem miminkum co nejklidnejsi a nejdelsi spanek. A maminkam samozrejme taky.

Jo, a Stano tobe co nejsnadnejsi cestu zpet domu.

Lenka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 15.10.05 22:05

Ahoj kocky a uz urcite spici kotata, kdyz uz zabral i nas flamendr ;),

doufam, ze se vsechny nemoci a neduhy lepsi! Jen strucne …

JYTY - tyyy jo, no klepu se i za Tebe, to je neuveritelny :(, hlavne ze to byly jen „ty plechy“. Ja teda po Praze jezdim a nekdy je to fakt neuveritelny co nekdo dokaze, ale zatim se drzim. Je fakt, ze jsem se pristihla, ze od te doby co mame Elisku, tak jeji presuny autem se snazim minimalizovat, resp. rozmyslim jestli jet autem, nebo se to bude lepsi mhd a nebo brat ci nebrat ji s sebou. A do praveho zrcatka, vozime ji vpredu, koukam pozorneji a vickrat, vubec se ted nerada prepruhovavam. A tak nejak mam vubec vetsi radost kdyz se nekam zdarne presunem. Toho panaka si dej, a at se z toho co nejdriv vzpamatujes!

ZUZKA - tyyyyy jo, Alisek je super sikovne atletatko :). Velka gratulace!

STANA - drzime palecky, at zdarne prekonate ocean!

tak brou
Sarach & Eli

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 15.10.05 22:08

Jitko to byl ale ultradebil, fakt!!!
Ještě že máš aspoň svědka a nechtěl to ten pitomec hodit na tebe.. Ale věřím, že to byl šok..
Rychle se z toho vykuríruj a doufám, že se nám všem takové zážitky raději vyhnou :-/
 Zuzka

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 16.10.05 13:05

Zdravíme všechny. :-)

Tak včera jsem sice byla v deníčku už jako druhá :-), ale nakonec jsem ho pořádně přečetla až teď. Hamino, díky za skvělý deníček, jen doufám, že to moc často nebudeme potřebovat… :-)

Včera jsme vyrazili s Matýskem a taťkou na výletík - byli jsme na Českém Šternberku. Bylo to moc prima, počasí nádherné, sluníčko svítilo, kolem podzimní stromy, prostě pohodička! :-) Zvládli jsme i prohlídku, Matýsek si hověl v šátku, celou dobu zvědavě zíral okolo, občas lehce doplňoval výklad průvodkyně a během prohlídky ložnice stylově usnul. :-) Dala bych do galerky nějaké fotky, ale poslední dobou nějak nepřibývají fotky ostatních dítek, nerada bych, aby bylo přematýskováno…

TERKO - dodatečně přejeme všechno nejlepší k včerejšímu svátku. :-) Už abyste měli ten nový počítač a my měli zase od Vás aspoň nějaké zprávičky a novinky, co už Kačka dovede. :-)

SVĚTLANO, HAMINO - doufám, že dítka už jsou na tom lépe. Posíláme pohlazení na bolístky. :-)

ZUZKO - teda Alešek je šikulka, gratulujeme k posazení! Matýsek by mooooc rád seděl, děsně ho to baví, ale sám ještě nepřišel, jak na to, pořád by chtěl, abych ho posazovala já, ale snažím se to nepřehánět… :-)

LINDO - gratulujeme Matýskovi k dalšímu zubu. Náš Matýsek poslední dobou zlobí s krmením, tak si říkám, že už možná taky nějaký ten zoubek povyleze, ale Matýsek mi prozkoumávání pusinky nechce moc dovolit. Tak uvidíme. :-)

JYTY - dík za to info o lžičce, dívala jsem se mezitím v jednom internetovém obchodě a tam jich bylo několik od asi šesti různých výrobců. Tak teď jen váhám, jestli to není zbytečný luxus… :-) A neboj, my jsme zatím pozvánku na vítání taky ještě nedostali. Ani nevím, jestli to Praha4 vůbec dělá. Je tu někdo odsud a už je přivítaný? Jo a ta bouračka - hlavně že to dopadlo takhle. Taky mám poslední dobou v autě dost blbý pocity a to se jen vezu…

SANY - když jsem byla u kožní kvůli tomu ekzému, tak říkala, že ekzematici jsou velice inteligentní, tak pokud má Viktorka navíc ještě ten ekzém, tak to bude na Nobelovku, ne? :-)))))

Tak se mějte všichni hezky a jestli jsem na něco zapomněla, tak ještě později písnu.

Hanka a Matýsek

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 16.10.05 16:21

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu! :-)))
Hlásím návrat z dovolené! V Karlových Varech bylo náramně, báječně, úžasně a všem, kdož tam ještě nebyli, doporučuji návštěvu tohoto krásného města. S manžou jsme procházkovali a byli fakt happy, že jsem konečně spolu. Byl to první týden od porodu, co se nám mohl skutečně věnovat a my jsme si to faaaaakt užívali! Kéž by bylo takovýchto dnů víc!:-) Prošmejdili jsme tam lázeňské lesy a musím říct, že jsem byla opravdu překvapená, jaké je to tam pěkné. Na každém kroku sice habakuk rusů a němců, ale ani mi to tak nevadilo. Připadali jsme si jak v cizině :-) Když jsme chtěli do Čech, tak jsme šli do moderního centra a to byl takový ten správný vpád do té tvrdé reality. Potkala jsem tam taky nějaký kočárkový srazík. Asi šest kočárků se proti mě vyřítilo a takový příjmený maminy to byly, ale já jsem letěla za manžou, tak jsem je ani nezastavovala. Jen se mi takovéto akce moc líbí, tak jsem se na ně aspoň usmála :-) Se šátkem docela vzbuzuji pozornost, takže se mi na oplátku taky dost úsměvů vrací! Máte to taky tak??? Připadám si občas jako exot s tím šátkem, protože se na mě všichní tak dívají.......na druhou stranu je na nich vidět, že se jim to líbí :-) *

A teď k těm NEpříjemnějším novinkám. V úterý měl Mikin krizi. Nechtěl spát ani po koju ani po dokrmu. Uspávala jsem do půl jedenácté (norma do 20tihodin a je ťuhoš), takže jsem z toho byla naprostos totálos vycucnutá. Před jedenáctou tak dostal flašku - uchlastal se doslova do bezvědomí a spal až do šesti. Druhý den pohodička, až na to že mě po té noční šichtě bolela záda. Další krize ovšem nastala ve čtvrtek. Od rána mi bylo přííííííííííí­ííííííííííšer­ně! K večeru jsem se přesto odhodlala absolvovat masáž zad. bylo to ovšem děsné. Celou masáž jsem protrpěla, jak mě to bolelo. Masérka mi řekla, že bych měla chodit častěji, že mě nechtěla moc trápit, ale že to mám dost zablokované. No nevím, jak by to vypadalo, kdyby mě chtěla trápit, protože i takhle jsem se pak celý den nemohla narovnat. K tomu přišla hrozná nevolnost - nevěděla jsem z čeho - říkala jsem si, že to je asi z toho dovolenkového přežírání - každopádně ze čtvrtka na pátek jsem téměř spala na záchodě. Šlo ze mě naprosto a úplně všechno horem spodem. Nechci to tady rozebírat detailně, ale skoro jsem se na tom záchodě nestačila obracet. Byla to faaaaaaaaaaaaaaakt hrůza! Nebyla jsem schopná ani kojit ani odstříkávat. Měla jsem podezření na salmonelozu…nakonec se z toho vyklubala nějaké příšera střevní chřipka. Bohužel jsem zvracela i čaj, takže jsem se dost dehydrovala. V pátek jsem se bála kojit, protože při představě, že by to chytnul malý, mě jímala hrůůůza! Pocivě jsem ale odstříkávala…sice jsem toho tam měla málo, ale opravdu jsem se snažila-tak, že mám na prsou modřiny. Každopádně od soboty se snažím kojit, ale jde to špatně!!!!!!!!!!­!!!!!!! Bez dokrmu zvládnu jenom jedno kojení. Mlíka mi ubývá a ubývá a mám pocit, že jsem svůj dlouhý boj prohrála. Ve tři ráno, kdy je Mikínek fakt hodný a při koju spolupracuje se mi totiž mlíko nespustilo ani po 8mi minutách, co tahal naprázdno. Chudáček! Snažím se pořád odstříkávat, ale nevím. Už jsem psala laktační. Jsem z toho smutná, protože na začátku dovolené, se mi ta laktace upravila natolik, že jsem dokrm potřebovala pouze na noc a to jenom nějakou 50tku. A teď? Dneska jsem začala slabě mentruovat, takže mám podezření, že tímto je má laktace v háji:-(((
Každopádně díky dokrmům začal Mikouš pořádně přibírat a já poznala, co je to pořádný dijon. Na cestě zpátky jsme se totiž stavovali na čerňáku a když jsem ho přebalovala, tak byl faaakt od hlavy až k patě. Všechno oblečení měl totálně prosrajděný. Měl to na zádech i nohách…no prostě úúúúplně všude. Tak už i my víme, co to ten správny dijón je :-)
Když jsem ho doma dala na váhu, tak jsem jenom vyvalila bulvy - za ten týden (z čehož 2a půl dne byl jenom na Nutrilonu přibral 450g! Vyšplahli jsem se tak k číslu 6300g.
Závěrem musím ale podotknout, že má nemoc přece jenom k něčemu byla. Manža byl nucený postarat se o Mikínka a vzniklo mezi nima něco tak nádherného, co ani nemůžu popsat. Je z něho totálně odvařený. Pořád mi ho bere a když jsem přijeli, tak si ho vzal do klokanky a šel se s ním projít. Prý to tak bude dělat pořád. Ani nechce, abych kojila! Prý z flašky to zvládne taky a bude si ho moct vzít na celý den a já si prý můžu někam vyjet…blázínek jeden. Fakt ho těch pár dní s mrňouskem hrozně změnilo. Pořád si s ním něco šušká a asi kujou pikle :-) Je mi proto líto, že dneska se u manži projevily ty samé příznaky jako u mě - chudáček od rána střídá záchod a postel. Doufám, že se z toho brzy vylíže a bude moct s malým zase blbnout. Teď jsem na suchých rohlíkách oba…:-( *

Jsem se pěkně rozkecala, co? Jestli jste to dočetli až sem, tak děkuji za pozornost! Měla jsem prostě potřebu se po tom týdnu vykecat, vybrečet, pochlubit se atd. - ještě, že Vás tu mám :-) *

Všem oslavencům gratulujeme!
Taky blahoželáme zubatcům a otáčivcům :-)
A marodům posíláme pusinku, aby se rychle uzdravili! *

Sarach - doufám, že už Ti je líp! Operace Ti dala určitě zabrat, tak se hezky šetři! Jsi holka statečná, takže jsi to samozřejmě zvládla na jedničku! Mikínek Ti posílá pusinku na bebínko a společně foukáme, ať jsi brzy úplně fit! *

Zuzi - tak jak s tím kočárkem? Už jsi to zkoušela natáhnout? Nescvrklo se to?:-) Mě to za chvíli čeká taky. Mikin už je v tý korbičce trochu natěsno. I když se snažím vydržet co to jde. Přece jenom je mu v ní tepleji a vidím na něho .....a taky mi si zatím nesedáme. Tímto gratuluji Álovi k sezení!:-) *

Jyty - přidávám se k názoru, že to byl ultradebil! Hlavně, že se Ti nic nestalo! Kreténi bohužel stále žijí mezi námi a nám nezbývá nic jiného, než se nad ně povznést. *

Jaa - koukala jsi znovu na tu diskuzi o tom nemocném Kubíčkovi? Já, asi protože jsem si ten odkaz rozklikla později, tak jsem pod tím našla zajímavé reakce, podle kterých ta maminka za ty léky vůbec nemusí platit. No nevím, já jsem taky takový nevěřící Tomáš. Článek mě pochopitelně rozplakal. Není nic horšího než mít nemocné dítě. O to víc mě překvapila ta reakce, ve které jedna z maminek přišla na to, že na tom všem něco nehraje.......každý si pochopitelně musí udělat svůj názor… *

Halumo - kartáček prsťáček mě dostal! Teď řeším, jestli ho shánět nebo ne :-) *

Hamino - foukáme ouška prdelkám! A moooooc děkujeme za deníček! Doufám teda, že ho ještě dlouuuuuuho nebudeme potřebovat, ale člověk nikdy neví a je lepší být připraven. *

Stáni - myslíme na Vás, ať je cesta v pohodě! Určo se hned ozvi, co a jak! S tím, jak Eriček nedýchal, jsi mě dostala! Doufám, že to byla jenom jeden takový úlet a už se to nebude opakovat! Posíláme pusinku!:-) *

Bibi - gratulujeme k bytečku a přejeme krásné zabydlování :-) *

Tak toť z mého dnešního románu vše. Asi jste to celé nedočetli…vím, že to je dneska dlouhé, ale já musela.....:-)
tak pa,pa
Piki + Miki 20t6d

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 16:43

Ahoj holky,

kde ste? no jasne, je hezky tak trajdate po venku … a jen ja se tu valim a nemam co cist ;). Uz je mi lepe, uz se neoblbuji paralenem a sbiram sily, ze od zitra budu bojovat s Elisou zase sama.

PIKI - vitejte zpatky, to je fajn, jak se manza sblizil s Mikim Mikim ;). U nas to probehlo taky, kdyz jsme byli ted ten tyden v nemocnici. Predtim Elisku sice taky obstaral, ale tak nejak na pul. Takhle ji mel na plny uvazek. Hrde ji i nosil v satku do nemocnicniho arealu na prochazky. Pak rikal, jak se na nej vsichni divaj ;)), ze je to divny. S tou strevni chripkou je to teda pech :(, ale snad by to Miki chytit pres mleko nemel, aspon jsem to nekde cetla, kdyz jsem ji mela asi pred 2 mesicema. Tak si z toho nic nedelej, hlavne ze jste vsichni 3 spokojeni a bud to pujde nebo ne. Tak se drzte!

jo, holky jeste dotaz, sice mam fuuuuru casu, kdyz se mam setrit a na cely vikend jsem si naordinovala klid na luzku, ale nejak se mi nedari prijit na to, jak funguje mimibazar? Muzete mi to prosim nektera shrnout? Existuje tam neco jako nakupni kosik? Nebo se kazda vec posila jednotlive nebo jak je to?

diky a hezky nedelni vecer
Sarach & Eli tatinkova

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 16.10.05 17:21

Piki, vítejte zpátky! :-) Dočetla jsem všechno, však sama vidíš, jak to tu dneska „žije“, takže díky za román. :-))) Určitě jste si dovolenou moc užili, i když střevní chřipka na závěr teda nic moc, tak ať jsi brzy Ty i manža v pořádku.
K tomu kojení, ber to tak, že jsi to celé vydržela pořádně dlouho, pokud to skončí, nic s tím nenaděláš. Udělala jsi v tomhle směru pro Mikínka MAXIMUM!
Je dobře, že si manža našel k Mikínkovi cestu, když vidím svoje kluky, jak si spolu hrajou, je to náááádherný pocit. :-) Teď s Vámi Váš taťka bude určitě častěji, uvidíš.

Měj se a zdravíme Mikiho.

Hanka a Matýsek

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.10.05 18:01

Ahoj sarach, nakupny kosik tam neexistuje.
Zaregistruj sa, lebo inac si nemozes veci rezervovat.Potom ked kliknes na vyhliadnutu vec tak tam mas moznost informovat sa na detaily, tzv.prejavit zaujem a dohosnut sa, alebo ak nemas pochybnosti tak priamo rezervovat a je to tvoje.Maminka sa ti ozve, mailom, alebo do odkazu priamo na mimibazare a dohodnete sa ako s postovnym a platenim.Vacsinou je platba na ucet a postovne napoly.
Dufam, ze je to dost jasne.pa
 kaktus

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.10.05 18:02

Piki pekne :))) si statocna a vydrzala si kojit dost dlho.Vrati sa ti to neboj.A to ze mam manzel k Mikimu lizsie je super.Aj u nas je to cim dalej lepsie, ked je velky Kubo s nami viac doma :))
pa a pis dalej.
 kaktus

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 18:04

super, diky Kaktusiku, presne takhle jsem to potrebovala mit shrnute. Jdu se registrovat :). Nakupovat jsem si do odvolani zakazala, ale nevim jestli to vydrzim - musim si pripravit seznam budoucich vydaju.

Sarach

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 18:07

aha, tak ja uz tam zaregistrovana jsem :), no to jsou mi veci …

S.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.10.05 18:11

no opatrne :)) aj sa obcas musim velmi krotit :))
potom sa pochval ulovkami
 k.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 18:45

objevila jsem samozrejme spoustu krasnejch oblicek, ale to fakt nesmim - aspon dokud neproberu co mame doma. Pak treba ty lzicky o kterych psala Jyty, tusim ze 3ks za 110,–Kc, termoobal od aventu za 550,– no s postovnym se to asi na tech skoro 660,– co ho maji u nas v lekarne taky vysplha, no pripravim si seznamek nezbytnosti. Porad totiz treba u toho termoobalu nevim, jestli ho uplne nutne potrebujeme …, budu moudrejsi az se s detskou zacneme bavit o jidle a pobytu venku v zimnich mesisich.

Urcite budeme potrebovat plavky, „rozhodla“ jsem se, ze pod dozorem ve vane uz budeme plavat jen 1× a pak uz do bazenu …, az se mi zhoji bricho :)) a nevim jestli sotva 7kg miminku uz budou 9-12kg? :)))

jo, a jeste by mne zajimalo, jake mate „plastenky“ na jidlo? Ja jsem kdysi videla igelitovy s kapsickou s beruskama ;) v h&m. Spis bych chtela na jidlo bryndak i s rukavama, zatim jsem ho objevila jen v chiccu jeansovy nebo frote za 190,– a to se mi moc nechce. Radsi bych z toho mekkeho igelitu, hezci a levnejsi :) a aby to bylo omyvatelne. Tak co a kde jste sehnaly vy?

tak zatim, jdu dal vytvaret seznam …, hezky vecer
 Sarach

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 16.10.05 18:51

já se neregistrovala a v poho, nechala jsem si věci přeměřit a pak se domluvila, přes mail, že to chci dobírkou a všechno přišlo v pořádku.
 sany

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 16.10.05 18:55

Sarach, a co tohle? http://www.kojenecky.cz/?…
ten poslední bryndák… :-)))

Hanka

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.10.05 19:30

sarach, mi mame vacsinou od nikol, su zospodu s igelitom :)
pozri tu
http://www.nikol.cz/vjidelne.htm
kaktusici

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 19:52

diky diky, bryndak Pavel od nikol, tak nejak bych si to predstavovala, akorat jsem jeste myslela, ze by bylo lepsi aby to bylo celoigelitovy, ze by se jen oplachoval a nemusel prat ;).

Sarach

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 16.10.05 20:01

Ahoj holky :-)

teda vy mi davate..clovek fakt nesmi mit zadne Acko ,jinak to je masakralni to vse docist…

takze radej pisnu pak prectu vse, naopk bych taky mohla zacit psat nekdy oklo jedne rano :-)

Sarach- Rio ma 7,7 kilo a plavky ma S..co z je tusim do 9 kilo..musi by uplne uplne at jim nevyplavou hovinka. pani prodavacka rikala ze ty 9-az neco prodava rocnim miminkum..mame teda pompolini…jinak spousta deti chodi s plavacima plenkama a da se to sehnat i pres mimibazar :-)

HAMINO-bezva denicek,u na momentalne aktualni. Ja jsem nejak svinsky nachalzena uz treti den a Rio uz ma druhy den teplotu…sice jen 37,3 ale i tak jsem hned otravovala nasi doktorku Kaktus :-)

problem je ze mu nic neni, chova se normalne,nespo­li,nekasle…dnes­ka byl teda trochu mrzout ale jinak v pohode…tak nevim jestli to nejsou zas zuby. sranda je ze mu to pretru Calgelem a on to mantak hned slize …takze to ma na prd :-)

ja jsem teda na tom hur, citim se jak lemra, nic se mi nechce, nemam zadne chute..v lekarne jsem se ptala co mi dji jako kojici na hnusne nachalzeni..takze bylinkovy caj a vincentku do nosu..+Cecko samozrejme…toz tak u me a to jsem vcera jeste plichtila v praci a zitra jdu zas..ne ne nestezuju si,kdo chce kam …ale obcas si rikam,proc vzdycky kdyz uz muzu byt totalne v pohode tak si na sebe usiju nejakou boudu?? :-0

jinak jsem opet nevyhrali ve sportce..ale mam radost nikdo jiny nevyhral taky :-) to je ale ubohost takhle se radovat co? a ja uz to mela tak pekne rozdelene :-) no nic priste…

ZUZ-gratuljume k atletickym vykonum tveho syna! tak ja nevim jestli za rok uz nepujde do skoly…
muj manzel si to sice mysli o Riovi ,ale nevim momentalne se nejak zasekl u trenovani letadylka…

tak holky..jdu si vas docist…zatim papa nat + boeing RIo

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 16.10.05 20:03

Než zalezu do pelechu, chci vás pozdravit.

Leni - dík za pěkné odpoledne, Viki celou zpáteční cestu prořvala, tákže na tyhle delší trasy si ještě počkáme, ale už tak měla dnes dost rekordů (jak spací v kočáru, tak kojící).

Holky „bryndačky“ já sehnala u nás celoigeliťáky, jsou hezky velké, barevné ks za 25,–Káčé

Sarah - zítra to hezky zvládni, sama s Elinkou.

Piki - sláva nazdar výletu!!! Chuďato, já tyhle střevní příhody nesnááááááším, kór na dovči, tak ať to tátu nezkolí. Jinak, dala jsi Mikískovi pěkných pár týdnů koja, tak už se s tím netrap.

Tak všem hezkou noc, jdu do hajan, Viki ještě teda prý neéééééé, ale ať si táta zaradí, já uvařila fofr večeři, vykoupala, nakojila - končím:o)))

sany

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 16.10.05 20:04

Upletes ale nezapraska… :-)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 16.10.05 20:22

Tak znova ja…

BIBI- jupi hura do noveho bytu a zarizovani a zkraslovani! mam radost za tebe :-)

PIKI- vitej z dovolenky! tak jste se meli fajn az na tu strevni chripku,ale vidis vsechno zle pro neco dobre..ted ti manzel mikinka nepujci :-) KOJO jsi vydrzela dlouho, stejne jsou za dverma prikrmy :-)))

STANO- bezpecny navrat do Kanady a hlavne bezproblemovy let. Je super jak sis to tady uzila s rodinou a prateli.

JYTY- byl to ultradebil fakt…mel stesti ze jsi za volatem sedela ty a ne chlap…to by mozna panacek jeste jednu i schytal..snad uz je ti psychicky lepe,,jeste ze s tebou nebyla mala .

vitani obcanku jsme taky zatim neabsolovovali,tak nevim..zjistovat to ale neminim..

tak pa N.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 21:01

ja kdyz neobjevim nic prevratneho tak pujdu asi do plavek od BM oranzovych, a teda do tech 7-9, jako ma ted gate a nebudu teda skrblit a kupovat ji plavky jak do treti tridy ;)).

dik
S.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 16.10.05 21:22

Ahoj všichnísci:O)
tak po včerejší noci, kdy jsme téměř nespali se nám podařilo dnes uspat Sáru asi před deseti minutami po téměř hodinovém srdceryvném pláči - nevím, co to bylo, asi zoubky:O(
*VV - musím začít vyVolenými - když jsem uspávala Sáru, zmeškala jsem okamžik, kdy Emil psychicky zkolaboval a viděla jsem jen, jak ho odvádějí ve „svěrací kazajce“, sešněrovaného…po chvíli ho přivedli zpět pod práškama - byl to nějakej tajnej úkol nebo fakt zkolaboval?????????­???? Je to fakt drsný…
*Stáňo: Téda, to musel být fakt šok, já taky Sáru v noci kontroluju, hlavně od tý doby, co začala spát na bříšku, jsem z toho dost nervní…Hlavně, že je Erik v pořádku:o)))
*Zuz: Obrovská gratulace Aleškovi k sezení, je to opravdu šikulka:O) Pomalu abys začala vybírat školu:O))))
*Jyty: No teda takovej debil primitivní…hlavně, že jsi v pořádku a že v autě neseděla Naty…kdyby někdo tohle udělal a v autě sedělo moje dítě, tak bych toho člověka snad „zabila“…Doufám, že jsi ten šok pořádně zapila a už jsi v pohodě:O)
Co se týká srazíku - já doučuju na Andělu, pokud budete srazíkovat někde poblíž, tak se potom přidáme, pokud ne, tak neva, přidáme se příště:O)
*Terko: Opožděně, ale přeci: všechno NEJ:O)
*Piki: Vítejte zpátky, jsem ráda, že se vám dovča tak povedla a že se taťka dal dohromady s Mikínkem:O) A k tomu kojení - jsi super máma, všichni Tě obdivují za to, co jsi pro Mikínka udělala a jak jsi se snažila!!!! Myslím ale, že teď je čas přijmout realitu takovou, jaká je - Mikínek byl kojenej dlouho, je to v pohodě, pokus se smířit s tím, že mlíčko už třeba nebude stačit - když to přijmeš a budeš psychicky v pohodě, tak se mlíčko třeba začne zase dělat víc a hlavně bude v pohodě Mikínek:O) A taky při menstruaci mu nemusí mlíčko chutnat - má prý nějakou divnou příchuť:o))) Tak hlavu vzhůru, nevzdávej to, ale pokus se přijmout to, co je:O))))))))) Hodně štěstí a zdravíme Mikínka!!!!!!!!!! Jo a tu diskuzi o Kubíčkovi - peníze jsem zatím neposlala, jelikož mě to taky nahlodalo…tak nevím - strašně bych chtěla pomoci, ale nerada bych někomu skočila na opravdu hnusný podvod…chjo…
*Sarach: Mimibazar je mor…jsme tam pečená vařená, strašně mě baví prohlížet…občas něco koupím nebo prodám…ale chce to s mírou, musím se krotit:O))) Zrovna dneska mi utekly krááásný capáčky:O((( Bryndák: my máme jeden s rukávy a několik zespodu igelitových a několik normálních a shrnula bych to asi takto: Nejvíce se nám osvědčilo dát Sáře pod krček a přes tělíčko jednorázovou igelitovou podložku a na to ještě starý ručník:O) Alespoň tedy pro začátky a na mrkvičku…protože to lítalo všude. Jinak bryndáčky si kup na mimibazaru, mají tam občas levné, koukni do záložky doplňky a bryndáčky (nebo tak nějak).
*No, pro dnešek je to vše, jdu „sjet“ ještě MMB (mimibazar) a jdu do hajan, už padám na pusu a zítra zase máme rehábko a taky konečně kontrolu, tak snad už nás nechají být…
Zatím papa, dobrou a klidnou noc všem mimískům i maminkám přejí Jaa a Sára

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.10.05 21:47

dik, MMB sekci s bryndakama jsem zkoukla a byl tam jeden takovej, ale uz zadanej :(, budu cihat :)

k VV tady by mel byt Emiluv amok minutu po minute:
 http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?…

dobrou
Sarach

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »