Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Květňátka 2005 - Co dělat když… díl 1., zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
948
25.10.05 11:56

Já se z vás zvencnu, vůbec nestíhám:-)))

Jen v rychlosti

MaRi - mooooc ráda se s tebou a Johoho setkám ve Strážnici, je to kousíček od nás.

Kuře - jak já tě chápu s tou tvou mámou, jestli chceš můžem si navzájem sekundovat přes SZ, schválně, kdo koho trumfne:-)))

Jéjéjejejejej Viki řádí a rádí, jdu za ní

pa sany

  • načítám...
  • Zmínit
78
25.10.05 12:26

Pamatuju si, že jste z Hradce, ale jako rodilou pardubandu jsem Tě přehlídla, přiznávám. Do parku chodíme s kámoškou také, ale většinou trošku dřív. Uvidíme, jak nám to vyjde zítra, ale i kdyby ne, tak si tam na Vás brzy počíháme. Jestli to tedy ségře nebude vadit…
Zatím pá pá
Radka + Míša

  • načítám...
  • Zmínit
64
25.10.05 13:18

Nazdárek květňátkové maminky a prďolkové,
tak zase po čase napíšu, copak u nás nového. Tak 18.října jsme oslavili 5 měsíců návštěvou na neurologii a Nelinka dopadla dobře, konečně jí vy:,–(ili ty zklidňující léky, tak bere jen vitamíny a železo. Jinak centrální hypotonický syndrom stále trvá, ale malá se vyvijí dobře - přetáčí se - válí sudy, takže vždy odpovídá tabulkově danému měsíci. Tak jsem ráda, že ty strašlivé prognózy, co byly na začátku se nám nevyplňují…Doufám, že to i nadále půjde dobře, cvičíme jak ďasi.
Zuby nám zatím nerostou a ani to nijak nečekám - protože Aničce vyrostl první zub v 11 měsících, tak myslím, že na tom budou holky podobně.
Jinak je Nelinka stále hodňoučká, spinká od 19hod do 7hod ráno. A přes den 3 - 4 krát, podle toho kolikrát jdu ven. A žádné vztekání nám ještě nezačalo…Je to až neskutečné jak je hodná, vždy, když vzpomínám, jaké jsme to měli s Aničkou těžké, není ani možné, že jsou obě naše :-)
Jinak stále kojíme (odstříkávám a stříkajdou), ale malá už strašně sleduje, co kdo jí a jezdí pusinkou s náma, tak se těším, až začnem. Jinak váha v 5měsících 5.80kg (Piki - nějak jste nám utekli, když už máte přes 6kg) :-(
Akce Říp - docela bychom jeli celá rodina, ale u nás připadá v úvahu jen kočárek a nevíme jestli to zvládne Andule ve 3 letech, tak uvidíme…

Tak to je asi všechno, čeká tady jedna malá slečna na cvičení, tak jdem bojovat…

Markéta a Nelinka

  • načítám...
  • Zmínit
2733
25.10.05 13:18

Pěkný den všem :-)
je tu nááádherné babí léto, jsem úplně unešená…Dopoledne jsme měli spoustu zařizování a Víteček mi usnul akorát na 20 minut v autě. A od té doby ne a ne zabrat, teď už potřetí jsem ho uložila do postýlky a chudák řve jak tur…prostě se přetáhl a i když je unavený, nejde mu usnout.
U nás nového nic. Snad jen…
Už jste někdo měl cucflek na bradě? :-)))))) jo, tak já ho od včerejška mám! Ráno jsem se včera vzbudila a viděla na bradě nějakou šmouhu, tak jsem to chtěla umýt, ale ono to nešlo. Po bližším ohledání jsem zjistila že je to pěkná černá modřina. Vítek večer předtím, jak zuřivě hledal bradavku, se mi zahryzl do brady svým stiskem a nechtěl pustit:-))))) Tak chodím jak dežo s černou bradou, nejde to ničím zamaskovat :-)))tak jen tak pro pobavení.
Mějte se fajn.
 K+V

  • načítám...
  • Zmínit
636
25.10.05 14:24

Kristo - cucfleky taky zname.:) Sice jsem mu vzdycky zabranila udelat mi ho na viditelnem miste, ale na rukach /pazich/ si vzdycky misto najde. :) A kdyz ne na me ruce, tak na sve, take pak vypada, jako kdyz jsem ho pretahla pohrabacem.:)
 Stana

  • načítám...
  • Zmínit
475
25.10.05 14:30

Ahoj Piki. Díky za názor. Myslela jsem že pochopí, že když normálně řeknu, že na piškoty je brzo, tak je brzo. No a když mi bude příště zase radit, tak si dupnu. Ono nepomáhá ani vysvětlit, proč piškoty ne. To prý budou ty děti na všechno moc citlivé. No, jinak máme dobrý vztah, ale musíme si ujasnit - jak píšeš - že je to jen na mě. Já si myslím, že si asi vynahrazuje naši výchovu. Ne, že by nás zanedbávala, ale já se hodně brzo musela naučit starat sama o sebe.
Takže si dupnu a ještě jednou díky, Kuřátko

  • načítám...
  • Zmínit
1308
25.10.05 14:54

KRISTAIN - já měla onehdá cucflek od Aleška na tváři :-)) Na pažích je mám vcelku pravidelně :-) Je to ďábel, v cukuletu se zakousne a nepustí a dudá a dudá :-)))))) Neboj brzy to zmizí a nikdo si ani nevšimne ;-)

MARKET - Nelinka je bobinka, ale neboj ona všechny dožene - v jídle i dovednostech :-) Je to květňanda :-)

Zuzka

  • načítám...
  • Zmínit
741
25.10.05 17:27

ahoj holky,

píšu po delší době, protože sem se dřív nedostala. samý zařizování, starosti se stěhováním, běhání po úřadech, jednání s realitkou, shánění řemeslníků, do toho já běhám po doktorech a ještě s aničkou.

co u nás - minuelej týden sme byly na neonatologii, kde nám doktorka řekla, že sme se rozhodně zlepšily (sakra, to množný číslo !), že se teda anča hodně zlepšila, že je poznat, že fakt cvičíme (no to bych řekla!). pak se jí podívala na nohy a řekla, že to vypadá, že má jednu nohu kratší, takže nás pošle ještě na ortopedii, ale že to vypadá spíš že má kratší tu nožku protože má nakřivo tu pánev, tak že by se to mělo spravit. no ale pro jistotu ať se objednám na tu ortopedii.

Tak sem dneska jela na rehabilitaci do dětské (týden sme tam nebyly, připadlo mi to jako věčnost). sestřička nás taky moc pochválila, že ten pokrok je fakt veliký. pořád je tam rozpor, jestli máme malé dávat třmeny nebo ne. ortoped řekl jo, sestřička řekla že ne, že fixování to zhorší, že to právě musíme spravit tím cvičením. tak jí třmínky nedávám a počítám, že si to u ortopeda vyžeru. já do těch nemocnic chodím válčit :o) no, sice na rehabce byl nátřesk, ale pohoda. anča se klasicky počurala, pozvracela a unavila, takže teď spí a bude spát až do rána, aspoň doufám. dycky je z těch nemocnic tak vyřízená…

A pak sem šla na centrální evidenci, jako že objednám anču na tu ortopedii. anička byla navlečená v overalu, zakutaná v kočáře a řvala protože jí bylo horko.na evidenci mi řekli, že to tam jako neobjednávají a furt nechápali co po nich chcu. tak sem tam musela vysvětlovat proč musím na ortopedii, oni mně furt opakovali, že sem objednaná až na prosinec, tak sem vysvětlovala, že původně jo, že ale teď se vyskytl problém a že bych potřebovala se tam dostat dřív. ptali se jakej problém, tak sem popsala problém krátké nohy a řekli mi, že si mám počkat na tu kontrolu v prosinci. tak sem řekla, že rozhodně do prosince nebudu čekat, protože mi na obilňáku řekli, že se mám objednat co nejdřív. tak mě poslali z centrální evidence přímo do ordinace, že se mám domluvit tam. to už sem tušila, že to nebude žádná sranda, protože to tam znám. Ortopedii úplně nesnáším, protože sem tam byla třikrát, doktor nás třikrát odbyl a ukázalo se, že dycky něco zanedbal, takže už proto sem byla pěkně napružená. koneckonců těch nožiček, že je jedna kratší, toho si měl všimnout taky on. u bobči je to fakt dost vidět, upozornila mě na to i rehabilitační sestra. jenom ortoped to nemůže vidět, když se v ordinaci zdržíme minutu.

No, tak sem šla do ordinace, bobča furt řvala, vylezla sestra, tak sem jí zase zdlouhavě popisovala, jako co po nich chcu, furt se mně ptali ke komu chodíme a nemohli pochopit, proč tam sem, odesílali mě zpátky na centrální evidenci, tak sem řekla, že tam už nejdu, že odtama mě poslali sem a že mi de o to, aby někdo malou prohlídl a vyjádřil se k tomu, proč má kratší nohu. načež po mně chtěli různý papíry, všechno se řešilo mezi dveřma, no zmatek. přitom sem se jenom chtěla objednat. pak mě poslali do jiných dveří, a řekli že když mě tam vyhodí, tak se mám zase vrátit. to už sem myslela, že budu metat blesky. bobinku sem vyslíkla, protože sem pochopila, že to bude na dýl. zaklepala sem na tu další ordinaci a tam mě vyhodili, že si mám počkat, až vyšetří ty děcka před nama. pak zabouchli. tak sem zase zaklepala (už fakt černo před očima) a řekla sem, že nebudu čekat, až vyšetří všechny děcka, že se jenom potřebuju objednat, že mě poslali z centrální evidence do těch třetích dveří, z třetích dveří mě poslali zase sem do těch prvních a nebudu tam čekat dvě hodiny, abych se pak dověděla, že mám jít zase zpátky do třetích dveří. tak sestra že teda co potřebuju. zase mezi dveřima. opět sem začla vysvětlovat, jak se to všechno má. dala sem jí zprávu z neonatologie. ptali se mě tam na ňáký věci, pak zavolala další sestru, jako co s tím, ta řekla, že zavolají doktora. pak mně nadali kvůli zprávě, že ortoped píše, že teda má nohy v pořádku, ale v té zprávě z neonatologie je že má ňáký nález, tak jak je to možný, že přece když je u nich sledovaná, tak asi nález má, ne? (to jako nadávala mně). že u jejich ortopeda je zdravá a na obilňáku ne. pak se mě teda jako zeptala, jestli to zjistili teď, tak sem řekla, že jo a ona najednou, že to ale nemá odteď, pokřivenou tu pánev. tak sem řekla, že né, že to má odzačátku, akorát teď se potřebujou prověřit ty nohy. tak mě nadala, že ale to sem tam špatně, protože nejsem akutní případ. to už sem zhluboka dýchala, protože bych mlátila hlavou do zdi. tak sem jí zopakovala co chci, že má malá jednu nohu kratší a potřebuju vyjádření ortopeda, čím to je zapříčiněný. načež mi sestra řekla, že jestli má kratší kost, tak se to stejně za týden nenarovná. tak sem jí řekla, že nikdo nechce rovnat kosti za týden, ale jestli nás teda teď někdo může vzít nebo ať mě objedná. pročetla si znovu zprávu z neonatologie a řekla mi, že malá má ale kratší nohu proto, že má našikmo tu pánev, že to je jasný. tak sem na ni vyjela, že teda nevím, jestli ona to pozná takhle od pohledu, ale že bych fakt byla ráda kdyby se na anču podíval doktor. tak nás objednala na příští týden s tím, že nám doktor stejně řekne, že je to šikmou pánví. blééé !

vystřelila sem jako kulovej blesk. někdy těch nemocnic mám fakt po krk. pak sem šla k pediatričce. S tím, že jestli mě dneska někdo nasere, tak uvidí. nejrači bych si pověsila na krk ceduli NEDRÁŽDIT. naštěstí u doktorky sem dlouho nečekala, pochválila nás a zase odložila očkování. anči je ve čtvrtek přesně šest měsíců a ještě není očkovaná. hm… no, snad ví co dělá.

pak sem šla nakoupit do našeho malýho blbýho obchodu s odhodláním zajet všechny důchodce. naštěstí nikdo neprovokoval.

tak. du se mrknout do galerky a pročíst vaše příspěvky.

papíry mám dole v kočárkárně, takže údaje váha, délka v šestém měsíci doplním pozdějš. taky doufám, že bude ňáké foto.

Zatím se mějte

Bibina

  • načítám...
  • Zmínit
948
25.10.05 18:17

Šmarjá Bibino - ti zas… doktoři, kterým jsi vydaná na pospas, mě vždycky táááááák nase....., že bych jim dala sama pár do huby. Je mi úplně ouzko, že musí někdo zažívat takové chování, nikdy jsem neměla valného mínění o jejich slušnosti, ale jak někdy dokážou s člověkem jednat, to je děs. Samo, že ne všichni (ahój Katuš:o)), ale přesto....... Holka drž se!!!!!!

sany

  • načítám...
  • Zmínit
1164
25.10.05 20:34

ÚGH!!!!! To jsem se skoro nas…tartovala taky! Bože, je tohle možný?! Gyta

PS: Jinak všecky zdravím - Dneska jsme též byly s Barčou po doktorech rehabilitačních a naštěstí dobré. Asymetrii už prý nemá a vymizela beze stopy. Dva cviky z vojtovky, co už fakt nešly cvičit, aniž by nehrozilo, že B. ulomíme ruku, nohu, hlavu atp., tak ty nám zrušili a máme zase jinej, taky pěknej. Ale styk s doktorstvem byl příjemný. Děkuju znovu astále za podporu stran školy. Vidím, že v tom ani trochu nejsem sama. Na jednu stranu je člověk rád, že mu nekrní mozek, ale na druhou je to studium pěkně na palci:-) Tož se mějte, dneska jsem groggy, přeju pěknej večír a zítra snad dočtu komenáře. Gyta a Barborka (co má nové bačkorky zvané ovečkové)

  • načítám...
  • Zmínit
258
26.10.05 09:13

Ahoj holky,
zase se obcas dostanu si vas precist a teda nestacim se divit..Bibino..ty doktori jsou blazni..
zuby: Kryspin zatim taky zadny nema-a kamaradka mi rikala, ze jeji synek mel prvni v 11 mesicich-ze prej kojene deti maji zuby pozdejc.
zacinam mit trochu depku z tech vasich ultrasikovnych deticek. Docela zasnu, jak valeji sudy nebo se dokonce posazuji-Naty, fakt koukam. Kryspin je asi teda peknej lenoch. toci se na bok vpohode, a obcas na brisko-ale fakt to udelal asi 4× a tim to konci…tak nevim..ale naucil se sam si natahnout hraci strojek u postylky..tak aspon neco:)
usinani: poslednich par dni dela prcek trochu fory, ale neni to tak hrozny. vzdycky mu vecer cteme pohadku(no vlastne si ctem s muzem prachetta u Kryspinovy postylky) a pak mu zahrajem pisncku na kytaru, pusu, zhasnout a nazdar. Vetsinou neusne hned, ale do pul hodky je tuhej.
trestani:s polejvanim vodou zkusenost nemam, a asi bych to nezkousela(rozhodne ne ted)..ale co ja vim..jestli to bude nejakej silenej vztekloun…nekdo tady psal, ze by se nemely deti trestat na verejnosti. To nechapu proc. Kdyz neco provede, tak mu prece nereknu okridlenou vetu „pockej doma“ a rozhodne neminim scve dite trestat zpusoby verejne neproveditelnymi…takze tak.
to se ale vykecavam. Radsi koncim,Mejte se pekne, a dekuju za podporu ohledne studia. Neni to zas takovej zahul jak to vypada…
Vasi mili Kryspinek a Carolin

  • načítám...
  • Zmínit
2786
26.10.05 09:57

AHoj mamky a ditka…

tak vcerejsek u nas byla velka zkouska tatinka…

z pondelka na utery jsem dostala vysoke teploty ,ktere neklesaly ani po paralenech,tak jsem rano supajdila k doktorce. moje tam nebyla,byl tam zastup a pani dr. mela asi 130 let a vypadala jak Zena za pultem…no nic…takze antibiotika,paralen a srazet to kdyz tak zabaly…tak jsem si rikala ze to asi brzy klesne…jenze ouha,,,teplota se drzela jak kliste a jedine co jsem zvladla bylo dovlect se na zachod :-( manzel zdrhnul z prace,nic jineho mu nezbylo. ja jsem vypadala jak antiglobalista s satkem pres pusu kvuli maleho. jo a to mi jeste pani DR.rekla ze mam nad 38 teploty prevarovat mliko…prvni davku dostal mumajz ze zasob z lednicky,ale flasku proste do pusy neveme,takze si dovedet predstavit co to je krmit klubko hadu lzickou pri 39 :-((( ..pak me napadlo zaovlat nasi laktacni poradkyni a ta mi rekla,ze takhle se to delalo kdysi ,ale ze dnes muzete kojit i pri 40 teplote..mliko pry neni tak horke aby to mimi nemohlo pit, navic ma protilatky a stejne pokud ma narusenou imunitu tak se nakazi tak jako tak. toz jsem pak aspon kojila… no a tatinek pendloval mezi Riem,ktery si vyzadoval pozornost protoze citil ze tu „neco“ nehraje, mnou protoze mi chodil merit teplotu,varil caj,nosil vitaminy a AKimem…no nebudu to pitvat,ale kdyz me teplota po antibiotikach a trech paralenech vysplhala ke 40 tak jsem trochu zacal stresovat..obzvlast po vtipnem telefonu kamarada ktery se me ptal jestli nemam pandemii :-))) takze doslo na moji matku generalku a zabaly…kdyz jsem rvala ze „tohle je teda horsi nez porod“ tak me u:,–(ila se slovy…„tys byla vzdycky hrozny pacient a nevystrkuj zpod te periny ani nos!“…ale uvarila mi vyvar,takze ji to snad jednou splatim…proste v 21 vecer mi to konecne kleslo a manzelovi se ulevilo ze nebudeme volat zachranku…

muzu vam rict ale ze to zvladl uplne perfektne. docela jsem nestihala,dokonce Riovi i zpival!! :-) hahaha muj muz…kdybyste ho znaly tak byste se smaly se mnou :-)))

CO tim chci rict vlastne.
Holky clovek si najednou uvedomi jak strasne jednoduchy je zivot bez ditete, ze vas nic nestoji..ze kdyz je vam zle,tak jste samy za sebe…udelate si to jak potrebujete…ale kdyz mate dite tak to je najednou vsechno jinak a zamava s vama teba podelana horecka.
Timto vyjadruju obrovskou miru obdivu vsem zenma ktere ziji samy se svymi detmi,protoze ja bych vcera asi nebyla schopna se o sve dite nejak postarat..:-(((

no nic,potim se jak prase, ale teplota je na 37 takze POHODICKA:

PREJU VSEM T JSTE VSECKY ZDRAVE!!!!

papa nat+hodnilek Rio

p.s. diky doktorce Kaktus za vcerejsi konzultace :-)

  • načítám...
  • Zmínit
1308
26.10.05 10:26

NAT - holka rychle se uzdrav!! Ale kluky i maminku máš šikovnou a zvládli jste to.. Snad už bude líp..

BIBI - ti doktoři to je teda story!Fakt tě lituju!! No ale Aninka to určitě vše zvládne a jednous e těmto zážitkům na rodinných oslavách budete smát! :-))))

KATKO a Řípandy - se mnou teda pojede ještě ta těhotná kamarádka, její neteř (6 let) a Cassinka. Takže nás bude fakt plné auto :-D

No už nevím, co jsem komu ještě chtěla.. Jo HAMI - kolik je holek a kluků? - 26 kluků a 23 holčiček (i s Míšou od RADKY). TJ. vyhlašuji soutěž - hledáme 50. květňátko (BONUS je za holčičku:-).

My jedeme za chvíli na plavání a pak šupajdíme do Prahy. Půjdeme ještě do práce jako náhradu za pátek, snad mi to uznají :-)))) Zítra budeme celý den v práci a pak hurá domů :-) Taky zaběhnu do ALBIA v DEJVICKÉ nakoupit nějakou biozeleninku. Nakupujete někdo v Albiu? Já budu parkovat na Hradčanské, takže je to pro mě nejlepší lokalita.. Jen jestli nemáte někdo zkušenosti :-)
Budeme opět jen šátkovat, na ten den a půl se mi nećhce tahat kočár. Srazík tento týden nezvládneme, ale co příští středu????? Vzala bych teda i kočárek :-)

Pa všem mimískům i maminkám! Nemocní se uzdravte a zdraví neonemocněte :-)
Zuzka a Alíšek půlroček buldoček

  • načítám...
  • Zmínit
267
26.10.05 10:48

Aha, tak já jí zkusím nakrmit naposledy v devět a uvidíme jak bude ráno naladěná, dík za tip. Právě že pije Nutrilon 2, tak už jsem trošku propadala zmatkům, že jako půjdu koupit něco jinýho, třeba Sunar, páč jsem si říkala, že jí třeba ta dvojka nechutná. No nic, zkusím tvojí radu, díky dík.
P.S. v deset dopoledne to vypila celý, ani ten klobouk jsem nemusela mít :)) tak to nahrává té tvojí teorii…

MaRi a JoHo

  • načítám...
  • Zmínit
42
26.10.05 11:00

Ahoj Radko a Míšo.
Zdravíme z Pardubic.Co se takhle někdy sejít v Tyršových :,-(ech.Jsem tam skoro denně a v po a v st jezdí i Piki z Hradce.
Pája a Ondra

  • načítám...
  • Zmínit
475
26.10.05 13:14

Ahojky mamky a mimíškové.
Jenom v rychlosti. Honzík je nějáký nespokojený na dece a tak ho mám na klíně a pročítám. To jde, s tím psaním je to horší:-(

Bibino, když jsem četla o Tvých peripetijích s doktorama a sestrama, vařila se mi krev. Jsem taky sestra, ale tohle bych si nedovolila! A od té doby, co jsem v těhotenství ležela měsíc a půl v nemocnici, říkám, že by si to měl každý zdravotník vyzkoušet i z té strany pacienta.

Carolin - Honzík je taky lenoch. Na bříško se otočí, ale o lezení se ani nepokouší, natož sezení. Ani sudy nám nic neříkají. A k tomu trestání, taky si myslím, že pokud se dítě chová na veřejnosti tak, že je potřeba ho usměrnit, tak to udělám hned a ne třeba až doma. Přece ho nebudu řezat jako žito, abych si to schovávala. A ta sprcha mi přijde taky drastická, ale jestli Honzík bude cholerik po mě............Kolikrát bych ji potřebovala ještě teď:-)

Nat - ať se brzo uzdravíš a jsi bez teplotky. Máš prima manžela, že se o Vás tak postaral. Taky obdivuju maminy, které se o děti starají sami. Hlavně jsem nechápala, jak můžou sami zvládnout těch prvních pár týdnů.

Tak Prďola je už k neudržení. Přejem hezký den, u nás slunečný:-)
Kuřátko a Honzík(5m3t)

  • načítám...
  • Zmínit
948
26.10.05 13:57

Ahój berundy,

rychle jdu na to, protože nevím, kolik mi dopřeje dítko času, chci se ale k pár věcem vyjádřit.

Leni - to by bylo fajn, kdyby jsi překecala manžu, mně nemusíš říkat, co ten benzín stojí, ale jednou za čas ....... Jinak, k té rýmě, zakoupila jsem na radu holek v diskuzi nosový sprej MAR (je to drahá prasárna 103,– ale co by člověk pro prcka neudělal), ten špryc mi příjde dost drsný, jsem to malé udělala a normál se jí to v té nosní dírečce napěnilo, tak jsem rychle vytírala nosík :o))) kupodivu nebrečela, ale od té doby si toho stříknu do toho vršku, a kapátkem to malé nakapu. Tož tak.
Jo a ještě nejsme s Mari domluvené, který den se setkáme, tak ti určitě dám vědět, třeba SMS, ju? A uvidíš.

Šmarjá, teď jsem zapomněla, co jsem chtěla, do prčic.

Nat - holka brzo to vylež, manža je fakt dobrej, víš ono to občas nezaškodí je takhle testnout, ikdyž za tu horečku to asi nestojí.

Hami - příjemnou cestu k bábince!

HaLuMa - Hani, tedá, Mates je takový spáč?! CCCCcccccc počkejte, jak začnu praktikovat Prakopovou, tak vás doženem:O)))))))))))))))))) Škoda, že ta metoda „pevného objetí“ má smysl až od 8 měsíce, ale to už není tak daleko, jsem říkala, že to budem zkoušek okolo Vánoc, manža by měl mít dovču, tak se můžem prostřídat a případné deficity dospat.

Katuš - tak to je síla, proboha, to je tam ta nemocnice v tak špatném stavu, nějak si nedokážu představit, jak je možné aby se tohle stalo, ještě, že to Kubíta nerozhodilo. Člověk mimísa tak opatruje a stejně, proti určitým příhodám se nedá nic dělat, měli jste obrovské štěstí.

Gyto - pohlazení posíláme Barmulíně ovečkové:o)))

Zuzi - něco mi ušlo? Proč buldoček, to jako jen do rýmu?

tak už jen pár posledních slov, Vikina mi sedí na klíně a činí ze mně krotitelku

Kdyby někdo chtěl, mrkněte na www.svojtka.cz, mají mooooooooc hezký výběr knížeček pro nejmenší, i látkovky!!!! Čekám je každým dnem, objednala jsem 4, jsem děsná, něco schovám na Vánoce,le to se fakt nedalo vybrat jen jednu?!!!:o))))

dgf nxcgf mj ,kvf,l.- xxxxxxxxxxxfghjg
tak to byl Vikčin názor a už jdem, neb začala řvát jako tur

sany

  • načítám...
  • Zmínit
948
26.10.05 14:30

Jo Mari, mně je to jedno, tenhle víkend nic nemám v plánu, neb maža bude pracůvati na opravách baráčku (doufám), můžem si pak kdyžtak poslat SZ telefony a až se ti uvolní chvilka z oprašování příbezenstvem, písneš, cesta od nás do Strážky je cca 10 min.:o))))

jo a omlouvám se za chyby v mém následujícím komentáři, s malou se to nedá:o)))

sany

  • načítám...
  • Zmínit
948
26.10.05 16:15

No bohužel, látkové leporelo nemají,:o(((, ále to neva, mají např. knížky ve tvaru zvířátka, já objednala tu kravičku, má to mít 6 stran, tak až přijdou poreferuju, asi zítra zajdu na poštu, v pondělí mi poslali mail, že to odeslali, tak zjistím, jak to, že to tu ještě není. Na těch stránkách určitě najdeš celou nabídku, tak jukni:o)))

Nejsejřete mě, zrovna, když mám čas sedět u pc, tak tu nikdo nejste, tak je to pokaždé, když nestíhám, tak plodíte a plodíte a plodíte:o))))))

sany

  • načítám...
  • Zmínit
2733
26.10.05 19:55

ahoj jen rychlo Světlano máš SZ.
K.

  • načítám...
  • Zmínit
1164
26.10.05 20:28

Kuk, píšu, aby nebyly stížnosti, že si Sany nemá co číst:-)

Moc moudrého ze mě dneska nevypadne, protože jsem pročetla vaše zážitky fakt jenom letem světem.

Nepřehlídla jsem Kaktusí epizodu s oknem a Natinou chórobu. Tak teda to vám řeknu, to je zas něco. Z toho okna bych se asi počůrala a k tomu, co Nat psala o „svobodenejch“ mámách se přidávám. Já si absolutně nedovedu představit, že bychom byly s Bárou samy.O takovejch krizovkách jako je nemoc ani nemluvím. Takže kloubouk dólu!

Barča se dneska moc pěkně potápěla. Zjistila jsem, že pod vodou vyplazuje jazyk a když jsem ji poprvé pustila, tak opravdu kopala nožičkama a plavala nahoru. Musím se přiznat, že mi teda dneska jednou zahučela pod vodu, pač jsem byla nešikovná, ale byla úplně v poho. Dneska skončil první kurz a musím říct, že B. ani jednou za celé plavání (včetně oblíkání před odchodem) nebrečela, ani jinak neprojevovala strach nebo nepříjemné pocity. Dokonce dneska vejskala radostí a cákala. Fakt z toho mám velikou radost. Co vám mám vykládat, že?

Přeju dobrou a doufám, že se se čtením i psaním polepším. Zatím se to má tak, že mám nabitej program a když mám chvilku, tak místo deratizování domácnosti, čtu příspěvky.

Tak pa pa a mějte se pěkně, když je venku tak krásně, Gyta a Barbulka potapěčka (dnes v kočáře velmi řvoucí)

  • načítám...
  • Zmínit
948
26.10.05 21:17

Tákže, já si dnes připadám jako udržovatelka ohně:o))))))

Už jsem měla napsané dva dloooooouhosáhle komentáře a nakonec jsem je smazala, protože to nebylo ke čtení, ale ulevila jsem si a to je důležité ne?
O čem byly?
za prvé ) kecání do způsobu mé péče o Viki, hlavní výcuc - máti mě sejřila tak ,že jsem její pomoc raději odmítla, ale už to nedělá, protože zjistila, že by svou milovanou vnučku asi neviděla.

za druhé ) pacifikace vzteklouna a trestání na veřejnosti
hlavní výcuc - jsem pro to nepřehánět, ale když není, fakt už není možné ho uklidnit a si sáhnu i po odsuzovaném. A když dělá „bordel“ před lidma, tak si to s ní vyřídím na místě, ať pochopí, za co to má, ale budu se snažit ovládat emoce.

jdu do hajan, se mějte prdelky

sany

  • načítám...
  • Zmínit
987
26.10.05 22:06

Ahoj holky a holčičky a kluci,
místo žehlení a balení před odjezdem na chalupu, jsem zakotvila u počítače. Kačka totiž ve 20:00 krásně usnula a ve 21:00 začala řvát jak lev. Takže jsem s ní teď hodinu cvičila a naše malá princezna prděla jak o život (že by zas ta kaše?). Pro mě to ale byl totální doraz dnešního šíleného dne, takže už nejsem schopná dělat nic jiného, než sedět u počítače a pak padnout do postele. Kdo za mě sbalí fakt nevím.
Zatím jsem nestihla komentáře, ale jakmile dopíšu, pustím se do toho :o)

K našemu včerejšímu vítání. Jak jsem tušila, budou si nás pamatovat. Průběh byl následující:

1.Příchod, úsměvy - Kačenka okouzlovala veškeré okolí včetně matrikářky, zdravotních sester a ostatních maminek
2.Předání dokladů, přišla žízeň a vypití čajíku
3.Princezna začala s prvními tóny hudby prdět, že málem spadla radnice
4.Příchod do obřadní síně a uvítání - zatím to Kačku ještě baví (cca.2 minuty)
5.Kulturní vložka dětí - už jí to nebaví, řev a vzbuzení všech ostatních miminek (cca. 5 minut)
6.Projev zástupkyně MÚ - Káča je v hlubokém spánku až do konce, ostatní vzbuzené děti brečí (cca. 20 minut)

Paní matrikářka, když nám předávala vkladní knížku a rozvrh hodin pro školáky (čímž nás docela pobavila) mi oznámila, že mám doma pěkného řvouna a tvářila se přísně. Manžel konstatoval, že to byla pěkná šaškárna. Nicméně jsme si prohlédli Obřadní síň Staroměstské radnice a je to tam moc pěkné :o)
Foto zkusím hodit do galerky.

Tolik ve zkratce od nás z vítání občánků, zítra vyrážíme směr chalupa na výlov rybníka, takže přejeme krásné počasí na výstup Mount Řípu a foťte! :o)

Hezký prodloužený víkend
Terka a Kačka

  • načítám...
  • Zmínit
475
26.10.05 22:08

Ahoj holky.
Jen se rychle pochlubím, jak jsem dnes setřela maminu. Chlubila jsem se jí, jaké jsem koupila Honzíkovi krásné kartáčky na zoubky a ona na to, že někde slyšela, že by se dětem měli zuby čistit, až budou moct sami udržet kartáček - vlastně že by si je jako měli čistit sami. Tak jsem jí řekla, že já přední mléčný zuby vůbec neměla, protože mi celý krásně uhnily. Takže mi pak tahali kořeny (vlastně kořínečky, ale stejně). A jak jsem byla v ráži, tak jsem jí řekla, že je to všechno jen moje věc. No, zdálo se, že jí to došlo. Tak snad bude klid a zase tam budu ráda chodit.

Marci, s tou ségrou je to taky síla. Hlavně nechápu to kouření:-(

Tak, spěchám do hajan, jestli bude mít Prďola zase o půl čtvrtý chuť vstávat, tak nevím, nevím.
Dobrou a klidnou noc.
Kuřátko a spící Honzík (5m3t)

  • načítám...
  • Zmínit
475
26.10.05 22:18

Ahoj Thero, chci se zeptat, co dáváš za kaši? Honzík měl taky bolení - po Sunarce banánové.
Dobrou, Kuřátko

  • načítám...
  • Zmínit
987
26.10.05 22:30

Já jsem zatím dávala 4 večery Nutrilon rýžovou. Prdí poslední dny hrozně, ale plíny má jen počůrané, tak jestli jí to nepustí ještě i zítra, tak asi jednou vynechám i za cenu celonočního kojení :o(
Dávala jsi i něco jiného než tu Sunarku? T.

  • načítám...
  • Zmínit
987
26.10.05 22:41

Holky ještě jsem zapomněla - ale spíš jen info pro pražandy. Dneska jsme měli velké jednání na Městském úřadě a vypadá to, že za žádné mateřské centrum snad bojovat nemusíme. Praha 1 se toho částečně hodlá ujmout a plánuje rekonstrukci 4 hřišť včetně opravy toho domečku, o kterém jsem mluvila. Právě tam bude zázemí pro maminky (nejprve přebalováky, WC, snad i herna a potom se uvidí) a zastřešené hřiště se správcem. Sice se to plánuje v průběhu příštích 2-3 let, ale aspoň něco. Plány od architektů zatím vypadají slibně. Slíbili dávat průběžné zprávy na internet, tak to budeme sledovat. To jen pro informaci.

Terka

  • načítám...
  • Zmínit
Jaa
1150
26.10.05 23:46
  • načítám...
  • Zmínit
Jaa
1150
26.10.05 23:47

Jo, ještě jsem chtěla něco:
*Terko: Super, že se to s tím centrem posunulo kupředu:O)))

  • načítám...
  • Zmínit
636
27.10.05 00:42

Ahojky holky,

no vy jste se snad zblaznily, jeden den tu nejsem a muzu se ucist. :)

Moc nestiham a tak jenom co si pamatuju ve zkratce:
Jyty - cocku s korenovou zeleninou tu vyrabi mistni firma, je tu docela hodne firem, co prodava mrazena jidla pro mimisky, je jich tolik m ze si je ani vsechny nepamatuju. Pristi utery jdu na seminar o vareni pro deti, mame to i s odbornym hlidanim prtat, tak se na to budu moct soustredit. Fakt je ten, ze tady je strasna spousta seminaru a veci, ktere se daji s detma podnikat, a hlavne je to zadarmo, takze jsme kazdy tyden nekde.:) Dnes jsme byli na prednasce o tom, jak si vybrat dobrou skolku nebo hlidani, sice Erik uz ma skolku na pristi duben zaplacenou, ale neskodi slyset, jake mame moznosti. Teda to jsem odbocila.:)

Kaktus - diky za optani, zada uz jsou docela v pohode. K te tve prihode nemam co dodat, snad jen ufffff, bylo to o fous. :( Zivot je plny prekvapeni a soku, nastesti pro vas to dobre dopadlo.

Nat - chudaku, koukej se brzo uzdravit! Hrozime vsem bacilum at tahnout do Prcic!

Erik mel dnes svatek, /diky za prani:)/, dostal kachnu v kouli, vazku od Lamaze a vibrujici housenku. Ma tech hracek cim dal vic, a to jsme si rikali, ze to nebudeme prehanet. Ale clovek neodola.:)

Zitra jdeme na jednu hodinu znakove reci pro mimina, je to zdarma abychom videli, co tam delaji. Pak mame vyhlidnute asi jeste ctyri dalsi hodiny zadarmo ruznych programu pro deti - tancovani salsy s miminama v nositkach, dve hudebni hodiny pro mimise a jednu umeleckou /= malovaci/. No zima bude dlouha a ja doma sedet nehodlam. Krome toho posledni dobou pozoruju, ze se se mnou Erik doma nudi - vsimly jste si taky nekdo, ze uz tomu svemu ditku moc nestacite? On by nejradsi coural po venku a koukal po autech a nebo byl aspon ve velke skupine lidi, ani ho nemusi bavit, ale on je strasne rad pozoruje, zvedavec zvedavej.:)

Teda to jsem se rozepsala, musim letet, Erik se nejak nevyspal do ruzova a knuci, z vecerniho spanku se mu obcas blbe probira.
tak papa
Stana a oslavenec Erik

  • načítám...
  • Zmínit
948
27.10.05 10:16

Jaa - oni ti to bez rodného čísla malé nepošlou, to je totiž to jediné číslo, které tam právě napsat musíš, já zaškrtala svoje a manželovo. Tak dobře pořiď, mně se tam až tak moc věcí nehodí, ale jak už jednou napsala trefně Světlana - lepší než drátem do oka:o)))))) Třeba na ty přesnídávky tam mohlo být víc kupónů.

sany

  • načítám...
  • Zmínit
948
27.10.05 10:17

tedá - jsem Sárince nepopřála k mini narozeninám, tak dodatečně, všééééééééchnó nejlepčíííííííííí!

  • načítám...
  • Zmínit
948
27.10.05 10:22

Jyty - já mám vyzkoušený Pityol, je tam sice psáno - od jednoho roku - ale já ho dávám jen občas, když z nějakého důvodu má malá tu prdýlku s příslušenstvím opupínkovanou, většinou na noc a do rána je zase ok. Ta magistra mi říkala, že ona používala jenom tohle (byla cca přes 30let, tak žádná stará páka), protože to nejlíp zabírá.Tož tak.:O)))

sany

  • načítám...
  • Zmínit
475
27.10.05 10:23

Ahoj Jyty a Naty. Jen zkusím poradit s tou opruzeninou. Jsou to takové všeobecné rady, ale třeba si něco vybereš. Asi bych umejvala prdýlku jen žínkou a vodou. já na mazání používám RYBYLKU, někomu smrdí, ale Honzík nebyl opruzenej ani jednou. A pak ještě často přebalovat a hodně větrat prdýlku, ale to je asi jasné. Jo, a nemejt opruzená místa mýdlem.
Ať je Naty brzo v poho a prdelka jí netrápí.
Ahoj, Kuřátko a Honzík (5m3t)

  • načítám...
  • Zmínit
200
27.10.05 10:27

Ahoj holky,

chtěla jsem něco napsat už včera, ale večer jsem byla pěkně hotová, tak jsem byla ráda, že jsem se docela brzy dostala do pelechu. Adámek byl včera na prvním očkování (jedeme v tom obyčejném), při píchání jen kvíknul, ale po poledni už nechtěl spát, celé odpoledne pak chudáček prokvičel, musela jsem ho pořád nosit a hrát mu na žábu (má hrací žábu - 8melodií! :-)), ta jediná ho docela uklidnila. Do toho jsem ještě pekla jablkový koláč a zavařovala řepu - nevím proč mě zrovna včera napadlo zavařovat, nikdy jsem to nedělala. Manžel přišel po šesté, to už jsem byla pěkně hotová. Adam vydržel bekat asi do desíti a spal do rána do osmi, v noci se budil 2×, horečky neměl, ráno měl teplotu 37,2, ale už nekvičí, jen nožičku má trochu nateklou. Odpoledne pojedeme na chalupu, na Říp pak vyrazíme zrovna z chalupy.

Katuš, nechápu, proč po vás v nemocnici hážou okna, vždyť musí být rádi, že vás mají… zase ale když to vezmeš statisticky, už by vám do konce života žádné okno na hlavu spadnout nemělo…
Katuš, na SZ jsem ti poslala číslo mého mobilu, dej mi prosím vědět, kdyby byla nějaká změna v plánu, jinak budeme v neděli po desáté na místě i se psem a zeleninkou.

Nat - uzdravte se brzy!

Bibi - pevné nervy, sama na doktory nemůžu nadávat, nikdy jsem nenarazila na nepříjemné, nebo otrávené, je hrozné, co všechno s Aničkou musíte zvládat

Sany - jsem ráda, že jste knížky sehnaly, zapomněla jsem ti napsat, že třeba u nás v tesku (v letňanech) je nemají, sama jsem tu naši koupila v pardubicích

Otáčení - adámek se pořád otáčí jen občas, k vámi popisovanému válení sudů má dost daleko. O víkendu mě potěšily poznámky v miminkovském zápisníku mé mladší sestry: Otáčet se začala v 7 měsících, první zoubky jí začaly růst ve 14 měsících. Pak asi vše dohnala, číst začala ve čtyřech letech a letos v říjnu úspěšně nastoupila na VŠ - pravda, se sportem to nikdy nepřeháněla, ostatně já také ne.

Mějte se moc hezky,
moc se těšíme na setkání na Řípu.

Lenka a Adámek

  • načítám...
  • Zmínit
200
27.10.05 10:34

Ještě jsem se chtěla zeptat - stříhala jste už některá mimísovi vlásky? Ctěla bych Adámkovi zastřihnout „ofinu“ - má docela dlouhé vlásky a nechci, aby mu lezly do očí, někde jsem ale skyšela, že se dětem mají stříhat vlasy až po roce, nevím ale proč. Dík za rady.
 L.

  • načítám...
  • Zmínit
948
27.10.05 10:45

lenka_ - Leni máš SZ !!!!!

  • načítám...
  • Zmínit
2733
27.10.05 11:04

Ahojte všichni :-)
opět moc nestíhám a nemám přečteno, rychle napravím :-)
snad jen Bibi - ty tvé zážitky jsou fakt děsné, kdy už tomu bude konec? ale ty jsi holka šikovná, vlastně obě jste holky šikovné, tak to zvládnete! přeju hodně sil :-)))

Sprej od Světlany mi došel, práve jsem nastříkala první skvrny, které nešly vyprat, tak uvidíme.

U nás nového to, že můj potomek poslední dva týdny akceptuje dudlík!!!! nevídaná novina! Dokonce tak, že se nebrání s ním usnout v kočárku na zádech a dokonce ani nemusíme jezdit podél silnice s auty. Usne i v klidné ulici :-))))óóó jaká to úleva, škoda jen, že ho nechtěl dřív, to by bylo jednodušších mnoho věcí!
Ad večerní usínání - tak my se o to snažíme poslední dva týdny, první tři večery hrozně brečel i hodinu, i když už byl ospalý jak blázen, vždy jsem nakonec vyměkla a uspala ho během chvilky u prsa. Pak jsem se zaťala a asi 4 večery ho nechala uřvat-poprvé řval půl hodiny, pak 20 minut, pak 10 a nakonec snad ani nekviknul. No radovala jsem se nadarmo. Další dva večery to vyšlo, že mi vysílením usnul u prsa u kojení a byl přenesen, a jakoby to zapomněl, takže zas ted řve a já někdy vyměknu a uspím u prsa, jindy mu dávám dudlík-jenže strkejte někomu dudlík, když leží na břiše(on v postýlce sám jinak neusne, večer než jdu spát ho otáčím na záda)-vždy dudlík vyflusne, jak si otáčí hlavičku a pak si na něj lehne a tlačí ho to…No takže pořád vyhráno není, ale jsem odhodlaná ho to naučit. A stává se, že i když usne třeba v 8, tak za hodinu je zas vzhůru, někdy stačí dudlík, jindy prso… a po prvním nočním probuzení ho beru k sobě do postele a vracím zpět jen když sama neusnu, tj. asi 2× týdně:-)
Tak pračka doprala a musí říct, že některé skvrny se vypraly, jiné po hovínkách malinko zůstaly, ale je to lepší než jen s pracím práškem. Příště je opět nasprejuji a myslím že pustí. Jo a staršně ten sprej smrdí, já blbec to stříkala v koupelně a nejde to vyvětrat:( doporučuji balkon, příště.

tak papa Krista a Vítek zatím spící

  • načítám...
  • Zmínit
1164
27.10.05 11:09

Hola hoj!
teda s vámi je to hrozné, vůbec se nedá stíhat číst.
Holky, kdo jedete na Říp, nechcete některá balík úžasných Sleep and play? Vypotřebovala jsem pouze 2 ks, neb Barča je mít nemůže, leda že by je měla jako tanga… Každopádne balík beru s sebou, tak kdo chce, ať se přihlásí.

Pa zdarví Gyta a Bára též, zvracejíc u toho na deku…

  • načítám...
  • Zmínit
1230
27.10.05 11:45

Ahojte vsetci.
Ja len v rychlosti pisem z prace.

Lindi-co hovorili v tom Na vlastni oci???
Stani-snivalo sa mi o tebe a Erikovi, prisli ste za mnou do prace, lebo si nemohla ist na Rip a chcela si nas poznat.Bolo to velmi mile, dakujem za pokec :))) jedine co bolo zvlastne, ze bol Erik v tom sne mensi ako nas Kubo…co je asi blbost

Terka-velmi dobre som sa pobavila na tvojom popise z vitani :))

Vlasky-je to povera, ze mu skracujes zivot…:))

Nat-uz je lepsie?? a co spieval Marek Riovi?? Slovensku hymnu??

Opruzeniny-nam zabera tiez obyc.mast na opruzeniny nastastie.Drzime Naty palce kubko posiela pusu.A nic si nevycitaj, kazda este urobime milion kravin :))

No tak idem, klope dalsi pacient, aby potom na mna niekto nenadaval v nejakom dennicku :))
 kaktus

  • načítám...
  • Zmínit
2786
27.10.05 11:51

AHoj prdelky…

tak vase uzdravovaci poselstvi asi dorazilo,ponevadz je mi lip…hlavne uz neni teplota tak se to uz jakz takz da…

musim rict ze jsem se pobavila hned dvakrat. za prvne pri predstave bramburky a tang sleep and play :-)
a pak pri popisu Kaccina vitani obcanku :-)

teda ty vase holky jsou cisla.

jinak at se pobavite,vitani obcanku v ostrave hrabuvce probiha tak ze neprobiha a kdyz ho mermo moci chcete musite si tam zavolat.:-)))) kdybych mela nejake lakadlo ve forma treba skolniho rozvrhu :-) tak bych to mozna jeste uvazila :-) ale udelam to jinak, pockam az bude Riovi 18 a zavolame tam a pujde se vitat :-) teba dostane dudlika :-)))

VIteckovi gratulujeme k pulroku a vubec vsem co neco slavi at uz to je pekny den,dobra nalada, prvni zelenina,lozeni,prdeni atd…:-) duvod se vzdy najde.

Rio je dnes neunavitelny,uz spak dokonce 10 minut…a to jsem vcera odmitla tchany na vozeni ze povozi muj otec. jenze ten se rano rozhodl ze bude delat zebrik na strechu…no takze pudjou kluci az ve dve,musim to tady s nim nejak vydrzet. moc ho to nebavi jak na neho mluvi nejaka skareda pani s satkem na puse…

opruzeniny- nam pomohla rybilka a bepanthen…jinak to jeste nemusi byt opruzenina..jednou jsem si myslela ze ma rio opruzeninu a nebyla to ,byla to plisen a zabral na to imazol…

jo a vcera dorazila zidle,dam foto do galerky.Rio je v ni strasne dulezity. tak s nama snida. teda my snidame a on cuci :-)))) chtela jsem teda kojit dyl bez prikrmu ale kdyz vidim jak uz by rad,tak po 6 mesici teda zacnem…

jinak vcera mel Rio nejakou ukecanou nalada a porad dokola rikal BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA…fakt porad…jenze jak u toho vypadal..jako duchodce bez protezy…propadle tvare,jazyk na bok…no uzasne.....deda ho ucil mama mama a RIo jen bla bla bla bla bla bla..je jasne co si uz ted o me mysli.

toz tak z udoli muminu. nat+mumajz rijoz

  • načítám...
  • Zmínit
2786
27.10.05 11:52

ne zpival mu vaso patejdla .-)

  • načítám...
  • Zmínit
1164
27.10.05 12:16

Tanga č. 4:-)

  • načítám...
  • Zmínit
1164
27.10.05 19:36

Nosí čtyřky, ale střih alá bombarďáky. V látkovkách už nejedem kvůlivá rehabilitacím, ale pořád je používám - dávám jí je do bodyčka bez trenek, aby si větrala prdýlku:-) Takže každopádně plíny Matýskovi beru:-)G.

  • načítám...
  • Zmínit
948
27.10.05 20:11

Hele, byl minisrazík v Luhačkách, zvali jsme tě. A v sobotu plánujem s MaRi a možná i Lenkou ve Strážnici (cca 5Okm od vás), tak nezáviď a přijeď, ať není tak mini.
 sany

  • načítám...
  • Zmínit
2733
27.10.05 21:13

Et máš SZ.
K.

  • načítám...
  • Zmínit
Jaa
1150
27.10.05 21:36

Ahoj všichnísci:O)
Dneska se jen musíme pochlubit - našla jsem Sáře první zoubek:O))))))))))
Papa, půlročákům vše NEJ, více písnu zítra.
Brouk, Jaa a Sára Ozubená

  • načítám...
  • Zmínit
1308
27.10.05 22:12

Ahoj při večeru!!

Chjo chjo měla bych jít žehlit, ale mně se táááák nechce :-) Manža šel do hospůdky tak mám klídeček tak proč ho rušit žehlením, že? :-)
Pobyt v Praze jsme přežili a bylo to fajn. Aleš v práci trochu dnes prudivější (kojili jsme po hodině - že by další spurt?), ale v 13hod jsme to zabalili a šli jsme pryč (byli jsme teda i puštěny). ještě jsem skočila na Hradčanské do ALBIA pro BIOzeleninku a fakt ten krámek super! Mají v Praze 3 a výběr super i ceny. Takže budu chodit asi tam. Kdo máte zájem jukněte na www.albiostyl.cz. Tuším, že je to tak.
Večer jsme se byli kouknout n ten větší byt, ale nevím. Zájemců je víc a pánovi se už nějaký byt 1+1 líbil. U nás teda ještě nebyl.Tož uvidíme :-)) V našem 2+0 to také zvládáme. Jen toho prostoru pro lezoucího Aleška je celkem málo.
Aleše děsně teď zajímá Cassinka. Jak jí vidí někde ležet (je už jen na zemi, protože už se naučil přelézat i kojící polštář - ach jo :-), tak k ní hned leze a šahá jí na tlapky a tak. Cassa zatím drží, tak snad to zvládnou spolu, broučco naši :-) Pak teda ještě frčí stužky a tkaničky, papíry a tak.
Taky už máme 2.ZUB!!! Vylezl včera a dneska je už krásně vidět. Takže se hlásíme do klubu dvouzubáčků :-D

Jo pár fotek jsem dala do galérky,. abyste nezapomněli jak Alíšek vypadá :-))))

KATKO - to okno teda fakt děsivej zážitek! No hlavně, že jste byli tak rychlí a nic se nestalo. Raději nedomýšlet, co?
LENI - Jessinka je šikulka, že už umí pěkně papat!!! A maminkou máš šikulkju :-)
SANYNKO - buldočka půlročka vymyslela Esterka :-) Znamená to, že už mu je půl roku :-) Rýma a ostatní nemoci se nám zatím naštěstí vyhýbají :-)
GYTO - Bramůrka je superpotápěč, to je jasný :-)))) Šikula po mamince ;-)
TERKO - popis vítání občánků super! My teda měli jen fázi 1, 4 a 5 :-)) Prdění a usnutí se nám vyhnulo :-)))) Kolik jste dostali na vkladní knížce, smím-li se zeptat :-))) Aspoň stovečku :-)))
JAA - Sáře vše nej k buldočtinám půlročninám!!!!!
STÁŇO - vy tam máte teda programů pro mámy s mimi, super! Budeš nás dovzdělávat ;-)
JYTY - odpor k růžové zcla chápu. Mít Šárinku nebyla bych na tom asi lépe :-) Přitom žlutá, červená, hnědá, zelená nebo modrá holčičkám také krásně sluší ! Napiš ježíškovi, třeba tě vyslyší ;-)
Středeční srazík by byl super!! Letná, Petřín, Stromovka by bylo pro nás nejlepčí!
OPRUZENINY - nechávat hodně bez plínky a holky v diskuzi hodně chválily i krém na opruzeniny od Weledy. Máme ho a zatím opruzeninky nebyly. I když uvidíme po jablíčkách. Ale super za info, budu mít v paměti, že kyselá jablíčka neeee :-)
JAZZI - 6,5 měsíce je i moje meta na příkrmy :-)) Tj. u nás příští týden nebo teď o víkendu. Matýskovi také NEJ NEJ NEJ k 6.měsíčninám!
VĚRKO - Jonášek je opravdu kus chlapiska!!! S výpravou na vás počkáme, pojeďte. Lukáškovo fistulka už mi skoro chybí :-)

Veliká gratulace k 1. zubu Sárinky :_)
Tož papa, jdu si dát vanu.
Zuzka a Alíšek buldoček dvouzubý

  • načítám...
  • Zmínit
636
28.10.05 04:02

Ahojky holky,

ufff, to byl dlouhy a narocny den. Manza padnul s nachlazenim, tak mam doma dve mimina.:) Ale ne, neni to tak hrozne, rano v 9 jsem s Erikem vypadla a prisla v 5, uvarila veceri, pohrala si, zkoukla telku, vykoupala, nakrmila a uspala. Ted jsem tak akorat zrala odpadnout. Nevim, jak to delate maminy s vice ditkama, me to jedno dost zamestnava.:)

Dneska jsme se byli podivat na tom znakovani a rozhodly jsme se tam prihlasit, zaciname v listopadu. Uz jsem na jednom seminari byla a bylo to zajimave, vyucuji standardni severoamerickou znakovou rec, takze to budu moct vyuzit i v normalnim „nemiminovskem“ zivote. Jinak pokud jste nekdo videl „Meet the Fockers“, tak je to to, co tam Robert de Niro provadel se svym vnukem.

Jinak ke strihani vlasu - dnes jsem se bavila s kamaradkou, co je puvodem z Indie a tam se naopak detem hlava holi, pak se vlasy vazi na vaze a kolik vazi vlasy, stejna vaha ve zlate se venuje na chude deti, nebo neco podobneho. Jiny kraj, jiny mrav. :)

Et - s tou Chamomilou - pani na seminari nam radila, at si omotame kapesnik nebo zinku kolem dvou prstu, naspodu zagumickujeme, namocime do te Chamomily, stahneme z prstu a dame do mrazaku na chvili vychladit, nemusi to byt uplne zmrzle. A pak to dat diteti, at si to cuca a saje. Jeste jsme to nezkouseli, jelikoz zuby u nas nehrozi, ale asi to tak pak budeme praktikovat. Jinak gratulujeme vsem prvo i druho zubym, se teda mate, aspon uz to mate za sebou.:)

Kaktusiku - teda ty me mas prectenou! :) Fakt me strasne mrzi, ze s vama na ten Rip nemuzu, ale jak jsi vedela, ze rada prolezam cizi spitaly??? :) Manza uz me zna a tak kdyz nekam prijedeme do ciziho mesta, tak kolem nemocnice musime aspon projet, mam to proste profesionalni deformaci a krome toho jsem holka zvedava. :) No taky jsem si rada pokecala.:)

Tak jsem zase na odpad, tak se radsi odkulim. Vcera jsem malem manzela prizabila, protoze pred koupanim a spanim Erika tak rozradil, ze byl jak z divokych vajec, pak se s nim ze srandy zacal prat o prso, protoze Erik pochopitelne misto jidla porad po nem koukal, co ze tata zase vymysli a pak kdyz jsem ho polozila do postele, tak byl tak rozjivenej, ze zacal z plnych plic rvat, ze spa ne a nebude. No manzelovi trvalo pres pul hodiny, nez ho uhrkal na rukach, doufam, ze si z toho vzal ponauceni. Nastesti dnes zase vsechno pri starem - Erik spokojene vytuhnul po koupani u prsa, jsem zvedava, jak to budeme delat s kasi, u te asi jen tak neusne.:(

tak dobrou a sladke sny
Stana a Erik 5m 12d

  • načítám...
  • Zmínit
475
28.10.05 12:23

Zdravíme při krásném poledni.
Chystáme se ven, ale musím se pochlubit. Máme první zub:-) Dost to asi Honzíka trápilo, takže jsme toho moc nenaspali. Holky, když se mimískům zub prořízne, už ho to tak nebolí, nebo řádí dál?
Mějte se všichni moc krásně a hezký víkend.
Kuřátko a Honzík zubatec (v neděli půlroček)

  • načítám...
  • Zmínit