Květníček 50. díl Květiny kvetoucí v březnu

Snažení

Milé Květničky i ostatní nakukovatelky. Jelikož patřím mezi vášnivé zahrádkáře a kytičkáře a vzhledem k tomu, že netrpělivě vyhlížím jaro, rozhodla jsem se věnovat tento deníček jarním květinám. Těm, které po dlouhém období bez zeleně udělají radost každému.

Letos byla opravdu dlouhá zima. I když měla pomalejší začátek, nakonec se nám ukázala v plné síle. K mému velkému údivu, jsem poslední kvítek na zahradě viděla někdy na začátku prosince a byl to nádherně vykvetlý hořec. Pro ty, které nevědí, jak hořec vypadá, dodávám, že je to nizoučká skalnička kvetoucí tmavě modrým cca 5 cm velkým zvonkem. Pohled na ní opravdu pohladí po duši. A protože mám skalku zdokumentovanou, vložím jeho fotku do galerky.

Bledule jarní - leucojum vernum
Bledule je 10-35 cm vysoká cibulovitá rostlina. Stonek je jedno až dvoukvětý, obloukovitě zahnutý. Listy jsou úzké, masité, obvykle maximálně 4 z jedné cibule. Květy jsou 6četné, květní plátky mají na vrcholu žlutou skvrnu a kvítky krásně jemně voní. Bledulky kvetou v únoru až dubnu.
Bledule se vyskytuje vzácně ve všech nadmořských výškách. V minulosti byl výskyt daleko častější, ale vzhledem k poškození životního prostředí ubývá lokalit jejího přirozeného výskytu.
Pozor - rostlina obsahuje jedovaté alkaloidy (nejvíce v cibuli, ale nejen tam). Otravy se projevují sliněním, zvracením, průjmem a celkovou slabostí.
Bledule je chráněná podle vyhlášky MŽP ČR č. 395/1992 Sb. a je zařazena do kategorie ohrožený druh.

Jelikož jsem každý rok bledla závistí nad jinak ubohou zahradou sousedů, na které vykvétaly opravdu desítky bledulí, nebylo mi líto koupit jednu cibulku za 50,– Kč. Vyplatilo se, kvetou krásně.

Sněženka podsněžník - galanthus nivalis (předjarní, bílá)
Sněženka je 10-20 cm vysoká, vytrvalá, cibulovitá rostlina. Stonek je oblý, přímý a nahoře ohnutý s jedním květem. Listy jsou sivozelené, ojíněné, masité, květy mají 3 vnější okvětní velké lístky, vnitřní lístky jsou menší nazelenalé. Sněženky kvetou v únoru až dubnu.
V přírodě se vyskytuje vzácně, takže jí převážně známe ze zahrádek. Ale znám lokalitu, kde jsou obrovské trsy a pohled na ně je fascinující.
Pozor - rostlina obsahuje jedovaté alkaloidy (nejvíce v cibuli). Otrava se projevuje sliněním, zvracením a průjmem.
Sněženky jsou chráněné podle vyhlášky MŽP ČR č. 395/1992 Sb. a jsou zařazeny do kategorie ohrožený druh.

Zá:,–(ně je nekupuji pro radost do vázy. Je mi hrozně líto, že si někteří neuvědomují, že drancováním přírody škodí všem. Proto se řídím heslem, že nejhezčí jsou kytičky na zahrádce a pokud chci nějakou do vázy, koupím v květinářství řezané květiny, které jsou za tímto účelem pěstovány.

Prvosenky (prvosenka vyšší, prvosenka bezlodyžná) - primula
Prvosenka je vytrvalá bylina. Listy rostou z přízemní růžice, květy jsou pestrobarevné a vyrůstají na 5-30 cm vysokých stonkách dle druhu. Druh je rozšířený v Evropě, Malé Asii, Sýrii a v Alžírsku. Prvosenky známe asi nejčastěji ze skalek a z květinářství, kde se objevují na konci zimy. Takto předpěstované se prodávají i další druhy a všechny tyto květiny jsou nezvratných projevem blížícího se jara.
Prvosenka vyšší se používá v léčitelství. Sbírají nejvíce květy, oddenky i s kořenem a občas i listy. Nálev zlepšuje vykašlávání, působí mírně močopudně, tlumí záněty a celkově uklidňuje. Největší účinky má nálev z prvosenky jarní.

Prvosenky samozřejmě mám. Různé barvy, různé druhy, ale nejradši mám tmavě červenou se žlutým středem.

Čemeřice černá - Heleborus niger
Helleborus zahrnuje asi 45 druhů, které jsou rozšířené převážně v jižní a jihovýchodní Evropě a ve východní Asii. U nás se vyskytuje zplaněle v přírodě, častěji na zahrádkách. Některé odrůdy čemeřic vykvétají již na přelomu podzimu a zimy.
Rostlina je 15-35 cm vysoká. Listy jsou dlouhé, řepíkaté, na jednom stonku se vyskytují 1 až 2 květy (dle odrůdy i více) a jsou bílé až slabě narůžovělé, po odkvětu nazelenalé nebo červené. Mají až 10 cm v průměru. Čemeřice kvetou v období únor až duben.
Pozor - čemeřice jsou jedovaté. Otrava se projevuje pálením v ústech, silným sliněním, zvracením, průjmem i bolestmi břicha. Prognóza je vždycky vážná, takže rychle k lékaři.

Čemeřici jsem dostala před dvěma lety od tety. Už mám dva trsy a jsou opravdu parádní. Odkvetlé květy usuším a jsou krásné ještě dlouho do léta.

Sedmikráska obecná - bellis perennis (chudobka)
Sedmikráska je vytrvalá cca 25 cm vysoká bylinka. Stonek je chlupatý s jedním květem. Listy tvoří přízemní růžici a jsou poměrně maličké. Kvítky jsou bílé až růžové a na špičce často červené. Kvete v únoru až září.
Ze sedmikrásky se k lékařským účelům používá květ, nejlépe na jaře, kdy mají nejvíce účinných látek. Vnitřně pomáhá při vykašlávání, působí protizánětlivě a hojivě, osvědčená je při zánětech močových cest a zánětu ledvinových klubíček. Zevně se používá při různých kožních chorobách a na špatně se hojící rány.

Sedmikrásku mám jednu, ve skalce. Koupila jsem ji v loňském roce, tak nevím, jestli přežila. V trávníku je hubí manžel, protože pěstuje angličana. Tchyně jedla kvítky ze sedmikrásek na bolest hlavy. Já tak odvážná nejsem :-) A hlavně když vám po zahrádce běhají dva čůrající pejsci. Tak nevím, z čeho jí ta hlava přestávala bolet :-)

Šafrány - krokusy
Krokusy zahrnují asi 80 druhů, které rostou téměř po celé Evropě a v části Asie. Je to vytrvalá, 8 až 12 cm vysoká bylina vyrůstající z cca 1 cm velké hlízy. Listy jsou přízemní, trávovité, květy jsou různobarevné a kvetou od února do dubna.
Krokusy se pěstují mnoha barevných variacích a často se vyskytují vyšlechtěné velkokvěté kultivary.

Každý rok kupuji předpěstované v květináčku, abych si přiblížila jaro. Letos jsem konečně sehnala sytě oranžové. Jak málo stačí k radosti. Paráda :-)

Znáte šafrán, koření, které tak hezky zbarví polévky? Určitě ano. Takže pár slov o tomto koření. Úsloví „je toho jako šafránu“ ukazuje, jak vzácné to je koření a jak maloučko a opatrně se jím kořenilo. Nejstarší kultury šafránu, které se dodnes pěstují, nacházíme ve Španělsku a v jižní Francii. Šafrán je rostlina, jejíž okrasné formy jsou dobře známy jako „krokusy“. Kvete na podzim fialovým květem a na jeden kilogram tohoto vzácného koření je třeba 60 000 až 120 000 květů. Šafrán má zvláštní vůni a kořennou chuť, poněkud nahořklou. Žluté barvivo, které šafrán obsahuje, se rozpouští ve vodě a zabarvuje ji krásně dožluta. Ve starověku byla právě tato krásná šafránová žluť velice módní barvou vznešených dam a stejně módní byla i vůně šafránu. Šafrán se dříve používal nejen jako koření, ale i jako lék. Je lehounký a do pokrmů stačí špetka. Nejvíce se šafrán používá v kuchyni španělské a francouzské, ale nesmí chybět v kuchyni arabské, indické, čínské a latinskoamerické. Barví se jím a také aromatizují rozmanité pokrmy - rýže, pilaf, omáčky, polévky, sýry, těsta.

Narcisy (zahradní odrůdy) - narcissus hybrida
Narcis je bylina vysoká 8-60 cm. Z podzemní cibule vyrůstají úzké listy, květní stvoly jsou duté a obvykle mají jeden květ, někdy i více. Květ tvoří okvětí s pakorunkou, jejíž velikost i zbarvení se liší dle druhu. Květe v březnu až dubnu.
Pozor - celá rostlina je jedovatá. Zejména cibule. Otrava se projevuje silným zvracením a průjmem.

Na zahradě bych napočítala 50 možná i víc narcisek. Mám je hrozně ráda. Hlavně jejich vůni. Ta je stejně jako vůně tulipánů úžasná.

Talovín zimní - Eranthis hyemalis
Talovín roste v Evropě a Asii. Je to vytrvalá 5 až 25 cm vysoká bylina s podzemními hlízkami. Listy vyrůstají až po odkvětu. Květy jsou jednotlivé, žluté barvy. Talovín kvete v únoru až březnu. Velmi často jsou k vidění na skalkách a kvítky jsou opravdu moc hezké.
Pozor - v celé rostlině jsou přítomny srdeční glykosidy. Otrava se projevuje zvracením, průjmem, srdeční slabostí, poruchami tepu a dušností.

Talovín nemám. No, nemůžu mít všechno.

Květin, které vykvétají velmi brzy z jara, je samozřejmě víc. Vybrala jsem necelou třetinu, takové ty zajímavé. Jsem laik, a i když se odmalička pohybuji v zahradě, nikdy mě nenapadlo, kolik květin může být více či méně jedovatých. Také vás to překvapilo? Kolik je mezi Květničkami zahrádkářek? Zahrada nejsou jenom květiny a trávník. Pěstuje některá z vás zeleninku? Máte ovocné stromy?
Vím, že jsem se mnohým netrefila do noty a předem se omlouvám, jestli bude někoho čtení nudit. Ale Květníček je právě proto tak hezký, že jsme tu namíchaná skupina těhulek (za pár dní maminek), snažilek, skoro - snažilek, chovatelek psů, koček, studujících, pracujících ....... tak jen dál Květníčku.

aeg + mimčo 17+1 tt.


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 06.03.06 18:14

Prvni!!!!!!

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 06.03.06 18:21

druhááááá !!!!
jdu číst :)

 
Martik82
Kecalka 440 příspěvků 06.03.06 18:29

třetííí

 
mirabelka
Kecalka 117 příspěvků 06.03.06 18:35

tretia :)
Ahoj květničky,
ešte mám dnes voľno, som u manžu v práci. Víkend bol fajn, len škoda, že ďalšie voľno mám až v nedeľu. Ja som totiž au-pair u evanjelických farárov a tí slúžia v nedeľu omše, takže ma tam niekedy potrebujú až do nedelného poobedia. Veľká noc bude tiež zaujímavá, prvý raz ju nestrávim s rodinou.
Radunka - „moje“ nemecké deti nie sú až také drzé, lebo sa ich rodičia snažia držať dosť nakrátko. Na začiatku som mala s tým 6 ročným menší výstup, keď nechcel zaliezť do postele, ale zvýšila som naňho patrične hlas a pochopil to. Odvtedy kľud.
Tak ja už končím. Manžel ma prišiel vyzdvihnúť.
Pekný večer, mirabelka

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 06.03.06 18:38

aeg si moc šikovná, já teda zahrádkář nejsem ani náhodou :( a nepěstuju ani zeleninu… teda je tam občas snaha o cibuli a kedlubny, a tak… celkem nic moc :)))
Jo a pěstuju trávník :)) v létě lítám furt se sekačkou :))

 
Martik82
Kecalka 440 příspěvků 06.03.06 18:42

Téééda Aeg to je hezkej deníček!! Fakt se Ti povedlo.Ani jsem si kolikrát neuvědomila co všechno na zahrádce máme za poklady!! Nebo, že je Narciska a Čemeřice jedovatá, sedmikráska a prvosenka zase tak užitečná!!
Snažíme se s manžou na chatičce taky pěstovat skalku,ale minulé léto nám jí spláchla velká voda, kterou nepobralo pole s kukuřicí a tak letos můžeme začínat zase znova:-))

Marťa + Myška 35+3tt (32dní do TP)

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 06.03.06 18:58

Aeg si šikulka :o)) Milujem jarné kvitky ale nepestujem… v byte sa ani nedá…
No a najviac zo všetkých jarných kvietkov asi fialku … a snežienky.. ale fialky viac. Nemôžem sa dočkať keď skočím do „mestolesa“ :o)) toť za rohom a pôjdem ňovať … a fialky si asi aj natrhám do kytičky… snežienky boli chránené…

sonyay

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 06.03.06 19:22

Ahojky holky.

Aeg, máš jedničku za kytičkové vedomosti :) Ja pestujem akurát tak muškáty, ale tie mi chce nejaká potvora zožrať, takže skončia asi v koši. Inak u mna zvykne všetko zdochnúť, takže sa tomu nejako moc radšej nevenujem.

Meggie, áno, pagáče u nás robievame. A všelijaké, nie len oškvarkové. Napr. moja mamina robí jedny také vynikajúce mini pagáče z tvarohu… alebo z bryndze. Je to mňamka. Keď vykutrem nejaký recept, tak ti pošlem.

Čo sa znamienok týka, tak aj mne sa tvoria všelikde. Najradšej mám také pod podprsenkou, ktoré sa mi o ňu šúchajú, prípadne na páse, kde ma zase na ne tlačia nohavice. Zatiaľ to neriešim, aj keď viem, že by sa na takýchto miestach mali dať odstrániť, ale bojim bojim.

Jaru, nesmutni, veverko. To s tvojím priateľom bude určite dobré. Ja viem, že teraz máš pocit, že sa proti tebe všetko spiklo, Nelinka, priateľ, ale neupadaj do depky. A neterky máš krásne, aj keď fakt obdivujem tú tvoju sestru, že im dokáže spraviť niečo s vlasmi.

Ili, dobrý nápad s tými novinami. Si proste šikulka, nie len Colombo :D

Karin, držím moc palce aby ste boli ok a vydržali 2v1 čo najdlhšie.

Radunka, nádherná kuchyňa. A tá zabudovaná chladnička, to je paráda. Bude Doba ľadová 2? Super, už sa teším, to bola krásna rozprávka. A tá veverička… :)

Soni, takže ty sa v práci nútene flákaš? :) Také síce nepoznám, ale viem, že keď vám spustia prevádzku, tak sa zblázniš.. tak si to teraz ešte užívaj.

U nás nič nové, dnes som bola konečne v knižnici /po troch mesiacoch/ a naštastie som neplatila pokutu. A potom sme išli s manžom do Dráčika, pozrieť našu novú lacnejšiu alternatívu kočíka.

Zuzka

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 06.03.06 20:11

AEG, krásný deníček. Já si koupila o víkendu primulku. A té denně vykvetou tak dva květy. Je ostře žlutá a krásně voní. Taky mi odkvetl hyacint a nevěřily byste, z cibulky se už klube nový i s rozkvetlým květem. To jsem ještě neviděla. Vyfotím vám to. A taky se mi moc rozrostla myrta, jako by už cítila to jaro. Dnes bylo venku nádherně jarně teploučko, taková ta zvláštní vůně ve vzduchu. U vás taky?

Taky jezdíme na Vyškovsko do lesa, kde je plno bledulí. Obrovská plocha je úplně bílá, nedá se tam udělat krok a neuvěřitelně to tam voní. MEGGIE a EVIK to možná znají.

Jdu číst předchozí komentáře, ať jsem trošku v obraze. Potřebovala bych vždycky např. po 3 dnech shrnutí nebo menší výcuc toho nejdůležitějšího za uplynulé dny. Kdo se nudí a hlásí dobrovolně??? :-)))

Hezký večer.

Kasia

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 06.03.06 20:20

Jaru tie tvoje neterinky sú fakt chutné… tiež sa mi páčia takého detičky… a keby som mohla tak si adoptujem…

Dnes nám naša Sabínka vliezla do skrine, ( zavretej podotýkam) na úplne najvrchnejšiu poličku, do obrovského igelitového sáčku kde mám letné veci, zazipsované a zabalené… najlepšie na tom bolo že keď nás počula začala miavkať ako o dušu, pretože vliezť síce vedela ale vyliezť už nie… fakt netuším ako sa tam dostala..... Pohľad to bol ako pre bohov, roztlačený čumák na igelite, vypleštené oči..... Ja mám problém dosiahnuť tú najvrchnejšiu poličku so stoličkou… :o)) Tak sme ju museli chúďatko vyslovene vyloviť, vytiahnuť a zachrániť… Deťi a domáce zvieratká sa dostanú všade :o))

no a znamienka mám aj ja.. pár veľkých a najlepšie na ľavej nohe, na chodidle pri prstoch, a zvrchu… :o)) a odkety som vy:,–(ila tie tabletky tak nielenže priberám ( fuj) ale čuňu mám jak sedmibodkovaná… hrúza :o)))

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 06.03.06 20:34

Kasia, ten tvoj hyacint som obdivovala minule v tescu :) Hneď som si na teba spomenula…
Na výcuc si netrúfam, ja sama mám problém reagovať na niečo, keď to všetko dočítam. Ale snažím sa. No a čo, tak zareaguješ len na to, čo ťa napadne.
 Z.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 06.03.06 21:15

ZUZI, to jo, můžu reagovat jen na něco. Ale bohužel mi unikají velice zajímavé věci. Např. teď koukám do galerky a nikdy jsem nazaznamenala, že JARU je teta tak krásných čokodětí. Ty jsou suprové. No já koukám.
Prostě má zvědavost a lačnost po vašich příbězích, zážitcích, problémech, strastech, radostech, smíchu apod. zůstává z nedostatku času nenaplněna :-)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 06.03.06 21:41

Ahojky!

Holky pracuju, takže sem nekoukám tak často. A příští týden mi to začne - každodenní vstávání… Ble :( Dneska jsem vstávala v 6:30, zítra budu zase (pro mnohé z vás je to už poledne, co?) a jsem docela hotová… To by mě zajímalo, za jak dlouho si zvyknu, hihi :D Teda větší problémy mi dělá jít si večer brzy lehnout, zvykla jsem si, že dám malýho spát a pak mám volno pro sebe - něco uklidím, umyju nádobí, vyžehlím, možná někdy večer uvařím a pak jenom brouzdám po netu, nebo koukám na tv nebo hraju hry… A chodím spát normálně až po půlnoci…

Jaru - zkus to udělat jako já - vypsat mu všechno, co ti na něm vadí, jak ti ubližuje určité jeho chování (oni si to chlapi neuvědomují) a možná se chytí za frňák, jako ten můj…

Karinn - moc na tebe myslím, snad nebudeš muset být v nemocnici moc dlouho… Držím palečky, aby se ti podařilo miminko pořádně dopéct!!!

A už si nic nepamatuju, ach jo :(

Tak jdu se převalovat do postele…
Ahoj S.

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 07.03.06 06:32

Ahojky holcicky!

Preji vsem pekne ranicko…ja ho mam skvele! Jsem 35DC (11DPO) a uz tri dny po sobe mam slabounkou druhou carku. Dnes byla v casovem limitu! MS neocekavam za tri dny, tak doufam, ze opravdu neprijde! Ale pro jistotu me Sunn, prosim, nikam nepresouvej :-) nechci to zakriknout.

Ted utikam pryc, ale vecer se urcite zjevim (a prectu denicek, protoze me tema zajima), tak doufam, ze mi vsechny napisete, jak jste nejprve videly jen slabounkou carku :-D

Papa Nico

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 07.03.06 07:03

Ahoj holky.

Jsem ráda, že se vám deníček líbí a že se mi ho podařilo napoprvé správně poslat. Zítra vložím do galerky slibovaný hořec.

Nico - držím ti palce, aby to bylo to správné dvoučárkování. A taky si myslím, že na oslavy je brzy .-) Myslím na tebe.

Semedo - zítra pošlu fotky na rodinu a taky tam požádám o přátelství nebo jak se to jmenuje. Mám nějakej fofr, tak nestíhám.

Že bych tady dneska byla první?

aeg

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 07.03.06 07:12

Ahojky holky!

Mam chvilku cas nez vyrazim na KO.Dnesni noc jsem od pul jedne do 4 nespala!!!Bylo to desny,pritom mi ani bricho netvrdlo nic,ale neslo mi usnout.Ted bych si hubu roztrhla.

Ozvu se az prijdu.
Pred chvili jsem koukala do fotogalerie k Unornatkum a je tam vyfocen Davidek,ktery se narodil ve 36tt a je uplne nadherny.

Pa Lucici

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 07.03.06 07:13

Nejsem první, jsem trdlo :-) Reaguju na Nico, a ta už je tady :-))

Jsem ráda, že se ozvala Danka. Ale při popisu té porodnice mě trochu zamrazilo :-(

Zuzko - kdybys měla čas a vzpomněla si, tak mám o recept na pagáče velkýýýý zájem. Máme rádi klasickou slovenskou kuchyni, takže bych ti byla vděčná.

Ili - album si chci taky založit. Takže díky za inspiraci.

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 07.03.06 07:14

Ahoj,
tak konec minulého týden byl docela šílený, hlavně páte,, dítko stávkovalo a štvalo mě od rána do večera. Ale přežily jsme obě a víkend už byl docela dobrý. Až na to, že mi v neděli večer (pravda byli jsme na výletě), začalo šíleně tvrdnout břicho i když jsem seděla, vždy asi po 20 minutách :-( V pondělí trochu lepší, ale jenom 10× denně to teda nebylo… Doufám, že se to zklidní, nebo se snad budu muset vnutit na kontrolu dřív - já nevím, připadá mi to hloupý se tam cpát, když mají pořád plné ruce práce, ale zase mám strach…

K tomu praní prádla - jednou se mi stalo, že v průběhu praní vypli v baráku vodu, no, nenapadlo mě ten přívod zavřít (a pak vodu odpustit třeba ve vaně), takže když ji pak pustili a pračka začla napouštět, tak mi tam natekla voda zrzavá a prádlo bylo hnusně dozrzava zaprané. Pak už nepomohlo nic, ani Savo.
KVETULKO: na vybělení Ti neporadím, možná zkusit Vanish, ale o účinku pochybuju; napadá mě, co to zkusit nabarvit třeba na modro?
S teplotou v bytě mám přesně opačný problém - třeba v Kaččiném pokoji je vypnuté topení a stejně tam tu teplotu nemůžu srazit pod 20 stupňů (pokoj je maličký a vedou tam trubky nahoru a dolů k sousedům). To bych musela větrat celou noc a to zas nechci, protože mi tam pak moc klesá vlhkost a ona se dost odkopává, tak aby nebyla v průvanu. Nejhorší je v paneláku léto…

SUNN: já jsem brala hlavně kyselinu listovou, ostatní vitamínky někdy obden, někdy denně, nepřibrala jsem.

Tak a komentáře ke starším komentářům:

ILI: neboj, to bude určitě dobrý - nevím, kolik je manželovi, ale spíš mi to připadá, že to ani nedělá schválně - spíš jako takový postpubertální záchvěv. Já mám na vytáčení doma dceru, v pátek odpoledne jsem byla úplně do běla, taky jsem chtěla praštit dveřma a nechat ji tam. No, manžel si taky trochu slízne, že teď musí chodit domů později (ale vím, že za to nemůže).

SEMEDA: s Kaččinýho nástupu jsem taky měla divný pocit - jakoby mi něco utíkalo (?) a bylo mi líto, že už nebude „jen“ moje, ale pak to docela rychle přešlo a těším se už na pondělí až pošupajdí :-))) Teď jednak nechce chodit ven, a doma si moc nechce hrát sama, což sice chápu, ale když nejdeš ven, tak je ten den šííííleně dlouhý a mě už občas ty hry vážně nebaví a odpoledne už tu lezu po zdi… Většina známých už chodí do práce (a děti do školky i odpoledne), tak se jí budu muset poohlídnout po nějakých kamarádech. Aspoň kdyby to počasí už bylo na nějaké prolézačky, to by se snad nechala nalákat.

NEFFY: ty provokatérko :-) My ještě s manžou nemáme svoje společné zdanění ani podané ani vyplněné :-( Tak snad to do konce března stihnem, jinak budeme hledat daňového poradce :-)))

MARTIK: já myslím, že nejsem hnusná na manžela, ale zase mám někdy ponorku s vlastním dítětem :-((( A je mi to pak fakt líto. No, já jsem doma 4 roky a taky mi z toho asi hrabe :-)))

LUCICI: zatím jsem „teprve“ v 26. (dneska 26+4) :-)))
A přehled těhu: těhu 1: 39. týden, těhu 2: 7. týden, těhu 3: 11. týden (zamlklé), u 4. to doufám dotáhnu aspoň přes 34… :-)))

SUNN: můžu taky poprosit popis kamarádčina porodu? Jestli to není tajný, ale stejně nevím, o koho jde, jen by mě to zajímalo. Ze svého si moc nepamatuju, jen že to nebylo tak hrozné. A že mi doktor rozmluvil epidurál (chtěla jsem ho ve 2 a Kačka se narodila už ve 4) :-)

Tip na KVETULKU: 18. 3., 15-16 :-)))

Ahoj, petulka

 
Martik82
Kecalka 440 příspěvků 07.03.06 07:20

Krásné,opět zasněžené:-( úterní ráno Květničky,

Nico - Nechci nic předem zakřiknout,ALE .:-))…já měla taky druhou čárku slabší a ms jsem měla dostat až za 4dny:-))…,ale už ta rudá bestie zabloudila a nepřišla:-)).....Tudíž a protože..jupííí a ať ji tam máš pořádně příště vidět,aby se nejistota rozplynula:-))

Dneska jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá!!Ještě alespoň 3 týdny,aby nebyla Myška prťavá!

Marťa+ Myška 35+4tt (31dní do TP)

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 07.03.06 07:22

Já jsem šoumenka. Poslala jsem nedokončený komentář. Takže teĎ jeho druhá část.

Sonyay - s tou kočičkou jsi mi připomněla, co udělal jednou náš Mikeš. Ležela jsem ve vaně a slyšela jsem mňoukání, takový to žalostný. Tak jsem vylezla a šla jsem ho hledat. Nikde nebyl, prošla jsem všechno a nakonec byl v botníku, zoufalej :-)

Kasio - já znám takovou lokalitu sněženek. Taky je krásná.

Jinak hlásím 10 cm sněhu. Už mi to leze na nervy.

aeg

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 07.03.06 07:39

Letím s malým na 3-letou prohlídku, ale na tohle musím reagovat:

NICO GRATULUJU!!! Druhá čárka je určitě ta pravá, falešné tu mám jenom já, hihi :D

Tak a letím, ahoj!
S.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 07.03.06 07:40

Aeg - u nás ho taky napadlo tak 15 cm, s takovou se těch jarních kytiček nikdy nedočkáme… leda tak v OBI nebo v BAUMAXU. Ale deníček je krásný. Holčičko, ale zapomněla si na tulipán… nebo si ho tam nedala schválně. To je moje neoblíbenější jarní kytička, tu miluju. Ale jinak všechny jarní kytičky jsou nádherné, protože ohlašují teplo a voňavou probouzející se přírodu. Až nám sleze sníh, tak se začnu poprvé rýpat v „naší vlastní“ zahrádce. Bude to dost práce, protože ji chceme úplně předělat po těch bývalých vlastnících, ale už to mám skoro vymyšlené. Ale zatímco je sníh, můžu ještě plánovat. Chci tam určitě malý jahodový záhonek a pak taky malinké místečko na bylinky. Pak je tam růžový záhon, některé růže si jejich majitelka ještě odveze, tak tam plánuji na:,–(it právě ty jarní kytičky a nějaké letní a podzimní - takovou všehochuť, aby ten záhon kvetl celý rok. No už se tak těším.
A Květul, ty se připrav, zítra rodíš - abych vyhrála.
Jahudka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.03.06 08:15

Ahojda čuněčky,

aeg, deníček jsem zatím nečetla, ale až vypěním, jistě se na to vrhnu!!!

Návod jak vyhodit 230 tis. oknem… otálet s pojištěním proti odcizení vozidla. Ano, ano, náš měsíc starý focus někdo v noci šlohnul. Míša na to přišel ve 2 když šel spát a šel to rovnou nahlásit na policii, vrátil se o půl čtvrtý a už jsme toho moc nenaspali. To je ale nechutný svinstvo!!! Před naším poklidným barákem, přímo pod oknama. Čekali jsme s pojištěním na vejplatu… bezva, že…

Takže doporučení dne, kdo nemá pojištěný auto, ať to co nejdřív udělá, protože stát se to může opravdu každýmu, kdykoli, kdekoli…

Já jdu trochu brázdit okolní ulice, jestli to neukradli nějaký parchanti a po projížďce to někde neodstavili…

Do porodnice pojedu tramvají…

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.03.06 08:17

Ahoj holky, jsem pozadu…ale už jdu dát seznámek.
NICO - potichounku gratuluji a držím pěstičky ať jsou tam pořádné tlusté // :-)
Zrovna včera se mi postesklo po nové těhulce a dneska to vyšloooo!!! Hodně štěstí! Těším se na Tvůj přesun o patro výše.

AEG - děkujeme za deníček. Za chvilku jdu číst a moc se na kytičky těším:-) Vybrala jsi hezké téma.

Martinko - příští deníček je na Tobě…tedy měla by ho mít Květulka jako její porod,ale nevím jestli to stíhá. Budeš s tím počítat?
Hezký den všem. sunn

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 07.03.06 08:19

Irucho - tak to tě lituju. Třeba ho někde objevíš, i ikdyž… jsou to prostě svině největší. Ach jo :-( JE mi to líto.

Jahůdko - právě většina tulipánů vykvétá v dubnu. Podle toho, jaký je březen. Letos to na ten duben tipuju. Jedině ty mini skalkové, ty je objeví. Ale nejradši mám velký žlutý a červený.

aeg

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.03.06 08:20

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK :-)

TĚHULKY**** (18) //
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS5,05­(C.BabyPlan) + ADÁMEK.......­.............­.............­....TP 16.3.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS7,05(Gra­vital,Utroges­t. + BOMBARDONEK(přek­vapení)..TP 5.4.
Martik82 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS6,05­(k.list,C.Baby­Plan) + MICHALKA.....­.............­..TP 7.4.
danka - /76/beran/SR/vd/TS­7,04(C.Mami) + MIMI (překvapení).­.............­.............­.......TP 14.4.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + MIMI (holčička)..TP 15.4.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/TS6,0­5(C.BabyPlan,k­.list) + RADOVÁNEK....­......TP 16.4. ----- nad 34tt výše-----
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK.......­.............­.............­......TP 6.5.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.Mami) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK (překvapení).­............TP 31.5.
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/dcera Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 2004 + MIMI.....TP 9.6.
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/(k.list,E) TS 2005 + M2 (překvapení).­.............­............TP 28.6.
midnight - /79/štír/Jihla­va/vd/TS7,05 (vit.Swiss) + PRCEK (překvapení).­.............­.........TP 19.7.
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/(Clostil­begyt) TS12,04 + MIMI (překvapení).­...........TT 1.3..TP 13.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/(C­.BPlan,Sarapis) TS5,05 + CIPÍSEK(překva­pení)…TT 8.3..TP 22.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list) TS7,05 + ČUDLÍČEK (překvapení).­.............­..TT 10.3..TP 22.8.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (k.list.) TS 12,05 + HNILUŠE (překvapení).­.......... TT 7.3.TP 21.-25.8.
Amelie - /77/lev/Praha/vd/TS 9,05 + MIMI (překvapení).­.............­.............­.............­.....TP 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/sv/(vit­.Swiss,Duphas­ton)TS 7,05 + BOBÁNEK.......TT 3.4..TP 13.9.
Mili75 - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (k.list.) TS 1,06 + MIMI.........­.............­.............­.........TP ?

**SNAŽILKY*** (11)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 .............­......neoč.MS 18.-23.3.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 .............­.........neoč­.MS 25.3./ 14.3. Pronatal
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/Fi­lip 2r./(Clomhexal50,Preg­nyl) TS7,05 ..posl.MS 21.2.
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(C.Baby­Plan,k.list.) TS 11,05 ........... //
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 (k.list.) .............­........posl.MS 23.2.
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 12,05 (Utrogestan)
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (k.list.,hořčík) TS 7,05
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo/ TS 2,06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/(k.lis­t.) TS 2/3,06.......­...........pos­l.MS 21.2.
berunka1 - /75/lev/ZL/sv­/(C.BabyPlan) TS 3,06.........­.............pos­l.MS 24.2.

SKORO-SNAŽILKY (8)
coobie - /78/rak/Praha/vd/
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan)
sunn - /79/vodnář/ČB/vd/ (k.list)
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha/sv/HA/ TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 2007

(NOVÝ DENÍČEK vydává v úterý 14.3. Kvetulka (porod) nebo Martik82, 21.3. Aeg, 28.3. Evik)
PŘEDPOVĚDI TĚHULEK pocitově co čekají: Ili - kluk, Aeg - kluk, midnight - holka, Lucici - holka
NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY: Berunka - snažilka:-), Mili75 - těhulka:-), Karinn - v nemocnici :-(

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.03.06 08:20

**TIPY 1. porodu v deníčku - Květulky (TP 16.3.)

Jahůdka......­...8.3. 22:45
Martik82.....­.10.3. v noci
Semeda...... 11.3. kolem 16:00
Sonyay........12.3.
Sunn.........­..13.3. 3:00
Hanule.......­..14.3. brzo ráno
Pupula.......­..14.3. večer
Ili..........­......15.3. ko­lem 18:00
Aeg..........­...16.3. odpo­ledne
Zuzka........­..16.3. v noci
Meggie.......­..17.3. 3:00
Kasia........­...17.3. 5:34
Radunka......17.3. 6:00
Lucici.......­...17.3. kolem oběda
Petulka74…18.3. 15-16:00
Irucha.......­..18.3. 23:51**

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 07.03.06 08:22

To teda koukám, náš deníček se mění na „Receptář prima nápadů“ či snad dokonce na „Ptáka Loskutáka“ :-))) Kdepak chovatelé a pěstitelé to jaro cítí v kostech :-)

Aeg moc hezký deníček, určitě si dneska dojdu koupit nějakou kytičku v květináči, abych to natřela tomu protivnému sněžení :-) A možná se letos opravdu odhodlám k tomu, abych pře:,–(ila domácí kytí, vloni jsem se k tomu chystala a chystala a u toho zůstalo :-(

Semeda - jsem ráda, že u vás „dopis“ zabral. To já občas takhle řeším, protože sdělím, co chci sdělit, nikdo mi do toho neskáče, nic nepřekrucuje a já sama si v klidu utřídím myšlenky (někdy se něco dost obtížně vyjadřuje, aby to ten druhý správně pochopil). Navíc má druhá strana možnost se nad tím v klidu zamyslet a nemusí hned uraženě reagovat. U nás už jsem tohle použila jednou v létě a teď došlo na toho mejlíka.
Včera večer mi volal, nejdřív se snažil to trochu obrátit proti mně, ale nakonec viděl, že nepochodí, tak řekl, že mě má rád, že o mě stojí a že si dneska v klidu promluvíme. Možná to někomu připadá jako úspěch, já už jsem opatrná, protože tohle, že si doma v klidu promluvíme už znám. Já potom doma čekám, kdy se začne o něčem mluvit a najednou je čas jít spát a nic se nevyřeší :-( Můj miláček je totiž expert ve výhýbání se něčemu, co mu není příjemné.

Nico - pozitivní testy tři dny po sobě a čím dál silněji reagující mi připadají jako jasná věc :-) Takže já klidně nahlas křičím GRATULUJI MAMINO!

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.03.06 08:28

Ahoj holky,

blahopřeju NICO!!!!!

Já očekávám jaro každé ráno a dnes jsem byla opět zklamaná, sněžilo … včera aspoň svítilo sluníčko, i když byla ukrutná zima.

Jinak minulý týden jsem dobrala utrogestan a MS dorazila o dva dny později, takže začínám 2. hormonálně podpořený cyklus. Ten minulý byl sice díky utr. dlouhý akorát, ale bez ovu, nestihla jaksi proběhnout, než jsem začala utr. brát . V diskuzích jsem se dozvěděla, že i přes to, že utr. je vlastně progesteron (tj. hormon druhé fáze cyklu), který k ovu nepomáhá, může ovlivnit nejen délku cyklu a jeho pravidelnost, ale i hormony v dalším cyklu a tím ovu posunout na dřív - ani nevíte, jak bych si přála, aby to u mě tak zafungovalo, cyklus se srovnal, ovu se dostavovala … to bych si připadala jak Alenka v říši divů :))))) Zatím doufám, že by mě to štěstí mohlo potkat.

Neffy, tak jak plníš plán přiznání? Všechno hotovo? U nás chodí především kovářova kobyla bosa, zatím jsem si nestihla podat ani přiznání k dani z nemovitostí (a to uznej už mám pěknej skluz). Visí to především na tom, že se to týká zahrady, kde se daň. povinnost vypočítává z ceny půdy v dané lokalitě a já nejsem schopná zajít ani na obecní úřad ani na FÚ abych to dala dohromady..... máš nějaké typy, kde na internetu ceny nalézt (to jsem asi optimista, že by to bylo tak lehce dostupné). Aspoň bych si mohla udělat přiznání k dani z příjmů, že? To je hned a podklady mám :))))) Cha cha, stejně ho budu dělat v pátek 31.3. a poletím s ním na poštu za pět šest :)))))

Co se týká kytiček … zakoupila jsem primule - ale nezvládly to, myslím, že byly přelitý už z obchodu, jednu se stále snažím zachránit, ale asi se nezadaří. Na kousku trávníku před firmou, jsem zapíchala dva roky zpátky cibule sněženek, bledulí, krokusů, narcisy i pár tulipánů a na jaře to tam krásně kvete … nechala jsem z toho kousku trávníku odházet tu metrovou haldu sněhu a zbylo tam jen trochu na „zalití“ aby se to blížící se jaro k nim dostalo (protože je to půl dne ve stínu měla jsem strach, že tam sníh zůstane až do června). Už se těším, až vykvetou.

Děvčátka přeju Vám pěkný den …
sisina

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 07.03.06 08:34

ahoj holky,

vidím nový deníček:)))Vytisknu a přečtu:))

Ale musím reagovat na Irušku…to je pěkné svinstvo.Já bych ty parchanty zlodějský střílela…Iruš,je mi to líto:(((( Snad se někde najde…je fakt škoda,že jste ho neměli pojištěné:((((

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 07.03.06 08:38

Irucha - co to vidím, to je hrozné!!! Ségře jednou kradli auto (anglické tj. s řízením na druhé straně a tudíž v Čechách naprosto neprodejné) s dvěma dětskými autosedačkami (co si ti hajzlové myslí, že tady asi ti cizinci s dvěma malými dětmi bez auta budou dělat?!?) a hlavně v kufru měla takový kočárek vepředu sporťák a za ním na malé mimi. Takže se s dětmi nemohla nikam dostat a hlavně neměli jak odjet zpět do Anglie. Koupili letenky a nakonec se auto našlo odstavené na poli, nějací blbečci se prostě chtěli jet projet v něčem neobvyklém. Nakonec stejně letěli, protože museli nechat opravit zámek a startér :-( Takže doufej, že se autíčko někde najde, zvlášť když jste to zjistili takhle brzo

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.03.06 08:39

Irucho,

je mi to moc líto :(((((( Takové věci mě vždycky rozžhaví doběla a zuřím a zuřím, v jakém světě to sakra žijeme. Nicméně nakonec člověku nezbyde nic jinýho než se s tím smířit a říkat si, že když nejde o život, jde o h…o. Promiňte mi to neslušné sousloví, ale jak se rozčílím, tak se neznám!
Když našemu rodinnému příteli - cizinci ukradli na štědrý den před 2 roky auto, strašně jsme všichni nadávali, zuřili … když mu rok na to, také na štědrý den ukradli druhé, už jsme jen bezmocně kroutili hlavou a opravdu nevíme, zda přijede příští vánoce, nebo se na to vykašle. Je to hrůza a připadá mi, že se ten stav ukradených aut a kriminality vůbec, nezlepšuje. Ach jo.

sisina

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.03.06 08:41

Ahoj květničky :-)
Aeg, to je hezký deníček! Akorát že na kytičky nejsem, doma to s nima neumím a zahrádku nemám :-( jen kdyby manžel občas přinesl nějaké řezané..... no naposled mi přinesl tu svatební, což bylo v červnu a to už je vlastně taky pěkně dlouho… :-(
Irucho, to chápu, že jsi asi pěkně vytočená, taky bych byla. Držím palce ať se na tebe usměje štěstí a třeba auto najdeš někde poblíž, tak, jak jsi psala. Soused na Jižňáku si takhle auto našel, takže smysl to má!
Petulko, manžel bude mít 32, takže těžko říct, co je to za stavy. Prostě chlap. To bude to vysvětlení. Protože - některý chlapi jsou všichni stejný :-))))
Sisino, to je dobře, že ses ozvala. Taky to vypadá, že se díky tomu utr. „nastartuješ“, budu na tebe myslet, ať se ovu ukáže! A jak tu ovu zjišťuješ? Testama? Ultrazvukem?
Nico, to vypadá mooooooc nadějně, miminko se tam ty čárky teprve učí kreslit, ale jsem si jistá, že do konce týdne zahlásíš pořádný tlustice :-) mamino :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.03.06 09:18

Iruš - teda to jsou hajzlové!!
Nezbývá než věřit, že ho zázrakem štěstí někde najdete. Protože na policii se nemá cenu spoléhat. Je to nespravedlivý.:-(((
Přece nepojedeš do porodnice busem, nějak se to musí vyřešit. Teda to je smůly kopec:-(

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.03.06 09:30

Tak jsem hodinku courala po Zahraďáku a překvapivě nic. Manžel bude mít půjčené auto, tak snad toho večír objedeme víc, ale moc si neděláme naděje…
Nakonec jsme se shodli, že už se nám stejně po tom měsíci okoukalo, tak co… no hlavně, že nás neopustil humor, že…

 
Mili75
Nováček 5 příspěvků 07.03.06 09:42

Ahoj všechny, krásný, optimistický a jarně laděný deníček. U nás to ale na jaro ještě dlouho nevypadá. Dnes opět sněží. Tak si o tom jaru alespoň počíst.
Včera jsem byla poprvé u doktora. Potvrdil těhu - 10mm. Bohužel mě ale o víkendu přepadla mykóza, takže léčím globulkama a mažu mastičkou. Jeden čas jsem na to trpěla moc, ale poslední 2 roky jsem měla pokoj. A to jsem si plánovala, jak budu chodit do bazénu! No to nevím. Jinak TP mi vychází na 5.11.2006. Na další KO jdu 28.3. a prý už dostanu těhuprůkazku. Jen mám strašný strach, aby bylo vše ok. Proto to radši ani nikde neventiluju. Rodičům a tchánovcům až tak koncem března. Bojím se, abych nic nezakřikla.
Mějte se krásně. Mili

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.03.06 09:49

AHoj Mili - gratuluji k potvrzení těhu!!! Určitě to takhle mají všechny těhulky, že se bojí…nebudu jiná. Užívej si to a uvidíš, že vše bude v pořádku:-) A co si přejete? Holčičku nebo chlapečka?
Máš nevolnosti nebo je Ti dobře?
TP už jsem Ti doplnila.
A teď je na řadě Nico;-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.03.06 10:14

AHoj čuněčky.

IRUCHO:? to je teda svisnstvo!§ je mi to moc líto.. Je dobře že vás humor neopuští, to stát se teď nám.. tak to asi ani nerozdýchám.
My sme měli ještě nedávno MAzdu.. a nepojišťovali sme si ji, porotže chtěli za pojištění horzný peníze. A vím, že první měsíce sme byli celkem nervní a ráno někdy i vnoci sme auto kontrolovali. My sme ho ještě spláceli, takže předsatvaa, že splácíme něco co nemáme..byla fakt hrozná.

Teď máme ten náš autobus a máme v něm SHERLOCKA.. to doporučuju, přizovací cena je sice hodně vysoká.. ale pak máš absolutní klid.
No každopádně budu držet mooc palce aby se auto našlo…!!

NICO: já myslím, že je to jasný!!! Gartuluju moc.

AEG: moc hezký deníček. Já taky na kytičky moc nejsem.. jedině jak se snimi dostanu do kontaktu je , když přítel něco přinese :-)
Třeba zítra na MDŽ taky něco dostanu :-)))
Taky miluju horzně tulipány…

JAHUDKO: tak nevím.. s tím porodem, asi to nevyhraješ. Sice ještě není nic ztraceno.ALe já se cítím pořád stejně.. jako předešlé dny. TAkže žádná změna.. :-(

Květule

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.03.06 10:18

Tak sem právě zarezervovala lístky na sobotu do kina na RAfťáky :-))

Květule 9 dní do TP :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.03.06 10:20

Odvážná Květulka :-) Držím palce ať je vidíš do konce :-)))))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.03.06 10:23

Květulko … v sobotu budeš dva dny do porodu, rodíš přeci 13tého :-)
(Hlavně,aby tě to v kině v záchvatu smíchu nechytlo!)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 07.03.06 10:33

No u mě taky žádná změna:))))
Jen se v noci budím hrůzou,jak ten porod zvládnu:)))Občas mě už straší poslíčci,ale zatím nic hrozného.Jen jako by menstruační bolesti…
Příští týden budu balit tašku do porodnice,jen ještě nakoupit nějaé věci v lékárně:)
A monitor dechu Nanny už máme doma:)

Aeg-hezky jsi to napsala.Já na květinky taky nejsem,teda já jo,ale nevím,proč ale většinou mi všechno chcípne:)))ale alespOň vím,že narcis je prudece jedovatý,to když bych si cjtěla někdy „zahrát“ na Maryšu:)))

Včera jsem měla dovolenou,ale spíš abych lenošila,tak jsme s manželem objížděla všechny možné úřady…a stejně se skoro nic pro mě podstatného nedozvěděla.

meggie-já tayk malou vůbec necítím u žeber.třeab jak někdo říká,že je mimi tlačí do žeber,tak to neznám.mě nejvíce tlačí do levé kýčle..a to teda sakra bolí.a pohyby cítím taky nejvíc kolem pupku.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.03.06 10:34

No, přemýšlím, že si radši vemu do auta tašku do porodnice .. :-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.03.06 10:39

PUPULKO: zvládneš to neboj!!
Včera sem nahlas před spaním předčítala přítelovi z knížky „partner u porodu“ a tam psali, že kontrakci poznáme tak, že bolí v podbříšku (to víme) a že lépe jí poznáme,když si sáhneme na to podbříško a ono je úplně tvrde.. tzn. že je to jasná kontrakce a ne třeba jen střeva… :-)

Tak to můj trvdohlavý Adámek (vidím to na toho berana:-) je pořád hodně vysoko. Stále ho cítím u žeber.

Květule

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.03.06 10:39

JO a PUPULKO: co jdeš kupovat do lékárny?? Ať vím jeslti sem na něco zapomněla :-)

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 07.03.06 10:44

ILI,

ovu zjišťuju zatím měřením BT, mám už v tom docela za celý min. rok praxi :)))

Myslím, že jestli se neukáže v těchto třech utr. cyklech, tak doktor zahájí rozsáhlejší pátrání :))) A i ty by ses do pátrání mohla zapojit, Colombo :)))))))))))))

sisina

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 07.03.06 10:54

Tak jsem zpet od doktora.CS1 porodni cesty absolutne zavrene,nic se ani naznakem nepripravuje,takze bych mohla byt adept na to vyssi porodne:)No uvidime
Akorat jsem neskutecne nenazrane prase a za 3 tydny jsem pribrala 4,5 kila.NO fuj,uplne se stydim.Takze mam celkem nahore 13,5kg.Dneska jsem odolala a nekoupila si ani nic sladkeho.

Irucho-to je teda sila.hajzlove mizerny,fakt bych takovehle lidi strilela.No jeste,ze te neopousti dobra nalada.

Pupulo-ja citim miminko uplne narvany pod zebrama,tam me okopava nejvic a dole do kycle bych rekal,ze stoucha rucickama.

Kvetule-od ktereho tydne chodis na monitor?Ja jdu az pristi tyden,neni to pozde?A jeste se chci zeptat jak pijes ten malinik?Sladis ho?

Martiku-tak co kontrola,dej nam vedet,jestli je vse OK.

Pa Lucici

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 07.03.06 11:00

No do lékárny jdu koupit:poporodní vložky,odsávačku hlenů,opthalmo-septonex/kamarádka říkala,že prý je to lepší než borová voda,prý jí to říkala Dr./borovou vodu/na oči pro Enču:)))/,jodi­sol,fenyklový čaj/na kojení/.A nějaký ten čaj z maliníku..jaký máš ty?? jmenuje se to přímo nějak???
No snad je to vše..máš něco navíc????

Jo a máš vložky do podprsenky???A ja­ké????

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.03.06 11:06

LUCICI: no vidíš, takže mě nepředběhneš!! :-)
A tu váhu neřeš.. já přibírám teďka snad kilo týdně..pomalu a jistě se blížím ke dvacítce:-(
A co otoky nemáš? Můžeš jen zadržovat vodu. Já sem oteklá docela dost.

Maliník si louhuju 15min. pak si ho osladím bud cukrem nebo medem a taky dávám občas citron. A je pak mooc dobrý. Vidíš, jdu si ho hned udělat, včera sem zapomněla.

NA monitor chodím od 33tt, ale to je tím, že chodím k tomu soukromníkovi, ten ho dělá dříve. Jinak co vím.. chodí se většinou až okolo 38tt až v porodnici.. protože gynekologové většinou monitory nemají. Takže ty si v 36tt takže je to akorát.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 07.03.06 11:10

Kvetule-prave ,ze se mi zda,ze jsem otekla docela dost.Prsty na rukou mam jak burtiky a prstynky uz davno nenosim:(

Lucici

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama