Květníček 53. díl - Svátky jara

Snažení

Pojďte se se mnou podívat na historie. Už brzy tu budou svátky jara, pomlázek a vajíček. Znáte historii Velikonoc nebo třeba co slovo Velikonoce znamená?

Tento deníček jsem si vybrala úmyslně. Víte proč? Je 21. března a to znamená jediné. Jaro je tady. Můžeme se těšit na teplo a sluníčko, i když nás možná zima ještě chvilku potrápí. Před nedávnem jsem napsala pár slov o jarních květinách jako takovou předzvěst jara. Teď, protože se nezadržitelně blíží duben a s ním Velikonoce, napíšu takhle v předstihu to těchto svátcích jara.

Velikonoce jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanské církve, jsou spojeny s památkou umučení a vzkříšení Krista. Svátky se ovšem slavily ještě v předkřesťanských dobách a zřejmě navazovaly na židovský svátek - pesach - připomínající památku Židů vysvobozených z egyptského zajetí a později oslavoval příchod Mesiáše. Pohané vítali jaro a začátek zemědělských prací.

Velikonoce jsou pozůstatkem roku řízeného současně sluncem - slunovrat a měsícem - úplněk. Asi koncem 6. století byl přijat obecný způsob výpočtu data Velikonoc tzv. Alexandrijský způsob. Vychází ze zá:,–(y slavit velikonoce po jarní rovnodennosti tj. 21.3. v neděli po prvním jarním úplňku. Takto stanovená neděle může být v rozmezí od 22.3. do 25.4.

Křesťanské Velikonoce
Vzkříšení Ježíše Krista je pro křesťany centrálním bodem jejich víry, smrt není konec, ale nový začátek nového života. Proto se o Velikonocích zvěstuje, že život zvítězil nad smrtí, pravda nad lží, spravedlnost nad nespravedlností a láska nad nenávistí.
Na Velikonoce se křesťané připravují 40ti denním obdobím nazývaným postní doba, které začíná Popeleční středou. Je to původně doba, kdy lidé toužící přijmout křest (katechumeni) zintezivnili svoji přípravu. Ostatní Křesťané se brzy připojili, aby si tak sami svojí víru oživili.
Vlastní Velikonoce se slaví v tzv. svatém týdnu, který začíná Květnou nedělí.

Velikonoční týden - pašijový, svatý, velký
Po modrém pondělí a žlutém úterý přichází první den ze svatého - pašijového týdne a je to sazometná středa - středa před Božím hodem velikonočním. Říkalo se jí škaredá, černá nebo sazometná, protože se vymetaly komíny. Podle lidového obyčeje se nesmíte škaredit a mračit, jinak se budete mračit po všechny středy v roce.
Zelený čtvrtek - název je možná odvozen od zeleného mešního roucha, které se v ten den užívalo. Jedla se zelená strava, aby byl člověk zdravý po celý rok. Podle tradice, když zazní zvony naposledy, si máte zacinkat penězi, aby se vás držely celý rok.
Velký pátek - v tento den se nekonaly bohoslužby, součástí pobožností bylo odhalení a uctění svatého kříže. Na velký pátek se dle pověstí děly zázraky a země měla magickou sílu.
Bílá sobota - ve starém křesťanství nebyla dnem liturgickým, konala se jen noční bohoslužba. Skončením Bílé soboty skoncoval také dlouhotrvající půst. Na Bílou sobotu se uklízelo, pekly se mazance a velikonoční beránci, pletly se pomlázky z vrbového proutí, zdobila se vajíčka.
Boží Hod velikonoční - provádělo se svěcení velikonočních pokrmů - beránek, mazanec, vejce, chleba, víno.
Velikonoční pondělí - toho dne je pomlázka. Chlapci chodí dům od domu za děvčaty a pomlázkami ozdobenými stuhami dívky šlehají a zato dostanou vajíčka. Tento zvyk má mnoho obměn.
Bílá neděle - druhá velikonoční neděle, novokřtěnci nosili toho dne naposledy bílé křestní roucho. Tento den je často dnem slavnostního prvního svatého přijímání.

Co znamená slovo velikonoce?
Velikonoce - na začátku našeho letopočtu ukřižován Ježíš Kristus a v noci ze soboty na neděli se odehrál zázrak zmrtvýchvstání. Proto se ta noc nazývá Velkou nocí. A od ní je odvozen i náš název velikonoce.

Symboly Velikonoc
Velikonoční beránek - v křesťanské církvi se beránek stal symbolem Božího Beránka, Krista a znázorňuje se praporem vítězství. Pro mě osobně je beránek symbolem rození mláďat všech živočišných druhů, symbol něčeho čistého a neposkvrněného.
Velikonoční zajíček - v Bibli je zajíc řazen mezi stvoření „maličké na Zemi a moudřejší nad mudrce", symbolizuje chudé, skromné a pokorné, ale přesto je někdy považován za symbol smyslnosti. Já zajíčka beru na stejné „úrovni" jako beránka.
Velikonoční vajíčko - je již odpradávna symbol plodnosti, úrodnosti, života a vzkříšení. Vajíčka se různě zdobí, malují a vyrábějí se z nich kraslice. Ty jsou opravdu krásné a kdo to umí, tak před ním smekám.
Pomlázka - říká se jí také mrskačka, šlehačka, pamyhod a určitě bychom našli spoustu dalších lidových výrazů. Chlapci šlehají děvčata, aby byla zdravá, pilná a veselá celý rok.
Osení - vysévání obilí symbolizuje počátek zemědělských prací. Obilí vyséváme do misek a tvoří se z něj velikonoční aranžmá s vajíčky, zajíčky a kytičkami. Převládá samozřejmě zelená barva osení, doplňujeme například žlutou a oranžovou barvou.

U nás se Velikonoce slaví pouze sporadicky. Nejsme věřící, tudíž jsme si svátky přizpůsobili. Mám moc ráda velikonoční výzdobu, takže po bytě rozmístím zajíčky, kuřátka a beránky. Do kuchyně dávám na větvičky břízy a zlatice (zlatého deště) vajíčka, za:,–(ím osení a koupím několik narcisek. Od manžela jsem nedostala pomlázkou ani jednou.
Těšíte se na Velikonoce?

aeg 20. tt.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 21.03.06 16:26

První!!!!!
Jé, Aeg, to je krásný jarní deníček :-) šikula, musím už domů, jaké Velikonoce jsou u nás doma Vám písnu zítra :-)
pááááááááááááááá :-)

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 21.03.06 16:32

Druhá jdu číst!!!!!!!!!!!­!Hurá

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 21.03.06 16:38

Aeg: krásný deníček,ale manžílek by tě teda měl vyplatit pomlázkou aby jsi neuschla!! Moc krásně jsi to napsala, já Velikonoce měla ráda vždy všude kytičky,beránci ale jakmile přišlo velikonoční pondělí zalezla jsem a ne a ne vylést,nemám ráda tu tradici vystavení zadku!!! Ale od manžílka se nechám ráda,ještě může tchán a můj taťka! Jinak u mě nemá nikdo šanci jsem neúprosná!!!

Letos budu péct velikonoční perníčky,Beránka, sít osení a dělat výzdobu podobnou té tvé!!! Už se těším jo a letos bude mít tchán ovečky na zahradě, bydlí vedle nás!! Tak pak pošlu fotečky až bude zelená travička a ovečky,to bude nádhera!!!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 21.03.06 17:55

Jéje to už sou tady velikonoce??? Vždyť před chvíli byli vánoce :-) Toto letí.. to budu muset koupit Adámkovi pomlázku :-)))

Holky nestíhám… dneska na mě padla nějaká únava tak sem dnes buď spala nebo krmila nebo přebalovala .. jo a taky sme byli dnes na PRVNÍ PROCHÁZCE!!!
Bylo to perfektní, Adámkovi dělá moc dobře pohyb, takže spal jak špalek a my sme si vykračovali jako hrdá rodinka.

Dala sem do galerky nějaké fotky.

Teď jdeme koupat.. teda ne koupatm ale jen umýt a pak budeme papat no a pak spinkat.. no prostě e to pořád dokola. Ale je to krásný a Adámek je můj miláček. Pořád se ho nemůžu nabait a pořád ho pusinkuju :-)

Tak zatím pa Květule

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 21.03.06 18:45

Ahoj holky!!!

AEG - krásný deníček! Já na Velikonoční svátky tak nějak vždycky kašlala, vyplácení pomlázkou mi přijde děsně ponižující, takže jsem akorát naštvaná, když nějací koledníci přijdou, letos asi budu muset svůj postoj přehodnotit, protože Filípek už bude vnímat a asi se přemůžu a obarvím pár vajíček :-D A ke kočárku - taky jsem přehazovací rukojeť neměla a vůbec to nevadí!!!

Květulko - hrozně moc ti to sluší!!! Jsi moc krásná maminka, Adámek je fantastickej klučík! Vím, že ty začátky jsou těžké a věř mi, že první cca 3 měsíce ti přijde, že neděláš nic jiného, než že kojíš, přebaluješ, kojíš a přebaluješ… Drž se, uteče to jako voda!!! Hlavně se snaž spát i přes den, vždycky když bude příležitost.

Lucici - mimčo ví, že musí vydržet do 1.4., aby měli rodiče více penízků na nakupování mini věciček :-D Tak drží :-D

Pupulko - to je dobře, že ti dovolili rodit normálně! Už aby to bylo, co? :-D

Karinn - gratuluji k dobré zprávě z UTZ!!! Uvidíš, že to zvládnete!!!

Carisa - odstraňování žilek?! To slyším poprvé!!! To muselo docela bolet, co?

Eviku - neblázni, pro 4kg se fakt netrap!!! A fakt by mě zajímalo, co jsi myslela tím špekem!!! Oblečky - pár menších (56) se fakt hodí, spíš s dlouhým rukávem - třeba na noc. A jak mohla tvoje maminka necítit pohyby??? Vždyť ke konci těhu jsou to TAKOVÝ RÁNY, že to tebou hýbe!!!

Nico - já teda nešpinila, ale kamarádka jo a docela dlouho (asi do 13tt). A výsledek najdeš tady:
http://rodina.cz/…um/photo.ASP?…
Držím palce, aby to u tebe taky tak dobře dopadlo!!!

Jaru - ty jsi dobrá!!! Fakt krásná romantika, hihi :-D A s tím líčením - mě vyhovuje Avon, taky jsem nějakou dobu dělala AvonLady (vykašlala jsem se na to asi před měsícem, hihi), protože si v klidu doma vyberu a nikdo na mě v obchodě nečumí, že FAKT NEVÍM jaký je rozdíl mezi make-upem a podkladovým krémem apod. :-D A můj drahý má smůlu, je objednaný na pondělí, ale jelikož bude po šichtě, tak to bude asi na mě… Doktor doporučil skleničku od přesnídávky, tu teda fakt nevím jak strčím do kalhot abych uchovala tělesnou teplotu :(

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 21.03.06 18:56

Raději komentář rozděluji :-D

Danka - krásný pupík!!! A kuchyňskou linku máme úplně stejnou jako ty, jenom já mám jinou desku… Koupelnička je BÁÁÁÁJEČNÁ!!!

A teď něco o nás…
Filípek ve školce asi chytil nějakýho bacila (nebo mu to možná vytáhlo sluníčko) a prská, začíná kašlat. Dneska jsme byli na ortopedii, protože se obvoďákovi nelíbily jeho nožičky a ortoped zjistil nějakou závažnou poruchu vývoje klenby, tak budeme nosit nějaké drsné vložky :( Ach jo… V čekárně u ortopeda bylo asi dvěstě čerstvých miminek, to jsem si povzdychala ;) Do toho to moje prskající štěstí, seděla jsem co nejdál od kočárů, u okna, abych ty drobečky nenakazila… A malej mi v čekárně normálně usnul. Tak jsme přišli domů (kolem čtvrtý), dostal koláč (holky já upekla TAK HROZNĚ DOBREJ KOLÁČ S TVAROHEM A JAHODAMI - vůbec nevím jak se mi to povedlo a proč, protože takový věci nejím a nepeču - no už jsem sežrala půl plechu), šli jsme si NA HODINKU hajnout (na budíka) a nemůžu ho vzbudit. Tak se bojím, aby to nastuzení nebylo vážnější než se mi zdálo :( Tak ho za chvilku vytáhnu a změřím teplotu… Mě taky začíná dost pálit nos a oči, ach jo…

A dneska jsem 30 DC, břicho hrozně nafouklé, únava, chutě. Ale takové MS pocity. Tak nevím, počkám do neděle, kdyžtak bych se testla jestli nepřijde. Ale bojím se zase falešně pozitivního testu… Holky nevíte jestli když jsem brala ten Clomhexal a injekce Pregnyl tak to MUSÍM dostat??? Nebo se mi tělo zase může šprajcnout??? Po Clostilbegytu jsem to dostávala bez vyvolávačky, tady nevím…

A na závěr hezkého dne jsem se SMSkově pohádala s mámou, ach jo :( Takže měla přijet o víkendu na návštěvu a nepřijede, asi :(

No - Neratovické zpravodajství končí :-D

Ahoj!
S.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 21.03.06 19:59

Ahojjjjj,

aeg - velikonoce se u nás moc nemusí. Záleží na tom, kdy jsou. Loni byly v březnu, do toho se dva blázni zrovna na velikonoce brali a já se účastnila, takže to bylo drsné. :(( Stihnout včas práci, sehnat dar, vypravit se na druhou stranu republiky a cítit se světe. :)) Ale vždy to znamená, že začíná jaro = naše lítací sezona. Takže v tomhle směru moccccc rádi. Ale protože nejpozději na velikonoce vyrážíme ven, tak nestíhám dodržovat nějaké velikonoční zvyky a kdybych se o to snažila, akorát by to prodlužovalo původně pracovní stres. Takže nic… Ale jednou určitě budu barvit vajíčka, semo tamo je barvím už teď, třeba v cibuli. A když stíhám, tak peču velikonoční dobrotu - šoldru. Je to kynuté těsto jako na buchty, bez cukru a plní se různými masovými pochoutkami - uzeným, klobásami, párky, anglickou slaninou… a když je to maso mastnější, tím lépe… tuk pustí a vsaje se do těsta. Jéééé aeg, teď Ti musela naskočit husí kůže, ne? :DDD Ty jíš tak zdravě. :)) Ale nedáváme tam toho mastného moc, jen trošku - pro vúni a chuť.

Dneska už jsem byla unavená „na umření,“ tak jsem relaxovala - od dvou do pěti - v kuchyni… Výsledek měl úspěch - bramborový salát (Pupulo, ten divný, jo jo) a kilo kuřecích řízků… Teda nevím jistě, kdo to bude jíst. :DDD Ale fakt jsem si potřebovala odpočinout a když ruce dělají a hlava nic nemusí, to je pohodaaaaaa.
Takže se hlásím už trochu víc v pohodě. :)
No, nebydlet s tchánovci, udělala jsem květníčkový řízkový slet. No, škoda. :(

Pupula - PARÁDA. Si piš, že mám radost z vašeho nového PC a pevného připojení, nejlépe ADSL. :DDD KDY TO BUDE?

Dnes jsem připravila poslední přiznání, jen nanečisto - furt čekám na doklady - 2. :( Ale to už je pohoda, paráda, skvělééééé. Takže Tyndo, pomalinku končím, musím jich ještě 4 předat (až do úterý, skoro denně, vyjma čtvrtka) a musím všechno vytisknout, založit a vrátit jim ty šanony, ať si dělají bordel v obýváku sami.

Sisina - papíry Tě zavalily?
Berunce to hrozí, že? :)

Tak, jdu se svalit na gauč. Zase snad brzy ahoj, pokud teda tou únavou neumřu.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 21.03.06 20:19

Nene neumrieš :o)))
Aeg napísala si to veľmi pekne…

My tiez sviatky neslávime… Teda keď sme v BA… Ak som u babičky tak sa prižívím… onehdá sme maľovali aj vajíčka v pivnici ale, teraz ich už len kupujeme…:o)))

Inak u nás je krásna tradícia. Zakladá sa na tom že najprv sa dievča zleje studenou vodou a potom sa vypráši ( zmláti) korbáčom.. Keď sa dalo tak som vždy na Veľkonočný pondelok zmizla na povale… Teraz keď mám príležitosť tak sa nechám trocha poliať nech majú malí chlapci radosť. No čo nezabudnem nikdy je ľadová sprcha rovno v posteli od veľkých chlapcov :o)) Čo mám na týchto sviatkoch najradčej je domáca vianočka s údenou šunkou… Takto sa to papá na Spiši, zvyšok Slovenska čučí keď to spomeniem… ale táto kombinácia je skvelá.. Babi k tomu ešte robí aj plnku mňam. Bohužial neviem z čoho…

Ak sme v BA tak sme radi, že sme radi, sedíme doma, čítame si, pozeráme telku a väčšinou mi to ku šťastiu stačí. Obzvlášť keď sa mi podarí udržať mladého doma aby nepracoval :o)))

Kvetul si krásna mamička… a malý je na zožratie.. Čítali ste nový denníčk od květnátok? Stojí za prečítanie… Pekne ma rozcitlivel..
Danka, máte fajn prerobený byt. Určite si šťastná že je to už za vami. Máme rovnakú práčku … a kachličky sú veľmi podobné ako tie naše :o)))

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 22.03.06 07:33

Chumelí se chumelí, padá snížek bílý..... a přišla zima. No, jsem nějaká popletená, myslela jsem, že v neděli cca 19.30 přišlo jaro a ono néééé.
Děti už sáňkujou jenom z povinnosti, no, tak my půjdeme zase lyžovat do parku. :)) To bude zase sranda. :))
Po 3měsících nepřetržité práce od pondělí do neděle, s jedněma 5denníma prázdninama, nezbyl čas na úklid. Kromě praní, žehlení a nádobí. Už si to u nás žádá úklidovou četu, no, kde ji vzít…? Tak to budu muset zastat skoro sama (něco ten můj) a už se na to těším. No, blázen. Ale má to spoustu výhod: zmizí ten čurbes, budeme vítat to jaro (až konečně dorazí) čistotou, budeme se sami cítit dobře v nablýskaném bytečku jak z reklamy (teda já určitě, chlapům je to většinou jedno), je to nádherná změna od tupání do počítače k manuální práci,…
Včera jsem si skoro konečně koupila tu kytííííí, barevnou a jarní. Ale měli jen řezané tulipány, to by hned zvadlo, tak zase nic. Ale chybělo málo.

Ve škole nás testujou, jestli nás pustí na státnice a furt musím poslouchat, jako že kdybych se trošku učila, tak bych je zvládla… :(( Sakra, nevím, kdy se mám ještě učit. Ale tak budu muset jít do sebe a zkusím to od dubna dohánět, to moje předchozí leháro, že jo…

Tak hezký „jarní“ den všem. Jo, dneska se mi zdálo, že se mi narodila holka. :DDD Nějaká vykladačka snů mezi náma není? Samo, že jsem to za tepla vyklopila své drahé polovičce. :)) No, reakce žádná, jako vždy…

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 22.03.06 07:44

Hezké ráno holky.

U nás dneska napadlo maličko sněhu, ale jaro je už cítí ve vzduchu. Během dne to určitě roztaje a bude krásně.

Letos na Velikonoce budeme s manželem doma. Skoro každý rok jsme jezdili k jeho tetě do Děčína, ale letos tam pojedeme o týden později. Chtěla bych upéct věnec z kynutého těsta a doprostřed dát nějaký vajíčka a kuřátka. Uvidím, jestli mi to vyjde a odhodlám se k tomu. Pamatuju si, že jsme loni na Velikonoce seděli venku pod pergolou. Sice hodně oblečený, ale bylo hezky. Doufám, že i letos to tak vyjde.

Liborinko - tvůj tchán chová ovečky? Na vlnu? Mám ovce ráda.

Květule - Adam je úžasnej. Tobě to moc sluší. Závidím ti, že už jste tři. Já se nějak poslední dobou nemůžu dočkat.

Semedo - díky za tip ke kočárku. Jsi další, kdo mi to říká, takže je rozhodnuto :-) Těším se, až ho budeme mít doma. Na pověry nedám, bude u nás rovnou.
Semedo, a spraví Filípkovy nožičky ty vločky do bot? Aby chlapec utíkal jak se patří.

Neffy - já jsem se vůbec nelekla. Manžel je masista a já jsem včera měla trochu sádla a chleba. Byla to bašta.

Soni - zlitá studenou vodou bych být nechtěla :-))) Tu vánočku s uzeným, to slyším poprvé. Znám uzené pečené v chlebu, ale tohle ne.

Danko - máte hezkou koupelnu. Povedlo se vám to. A pupík je super.

aeg 19+3 tt.

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 22.03.06 08:00

Ahoj,
tak předně ještě jednou OBROVSKÉ GRATULACE MARTIKOVI K PRINCEZNIČCE, AŤ VÁM ROSTE DO KRÁSY A DĚLÁ SPOUSTU RADOSTI.

Ili: Myslím, že kočárek s přehazovací rukojetí má své výhody, ale taky nevýhody - my měli poprvé Deltim s přehazovací rukojetí (ale ten už teď nechci používat, protože je šíleně těžký); přehazovací jsem ocenila kvůli sluníčku (nepřehazovala jsem na každém rohu), ale zase by se při nošení (u našich do schodů, do autobusu) za tu rukojeť vzadu vůbec neměl tahat, aby se to samo tou vahou „nepřehodilo“ a měl by se nosit z boku (což je v úzkých dveřích do autobusu celkem neproveditelné). Kámoška má teď nepřehazovací, a říká, že to vůbec nevadí. O X-landeru budu taky uvažovat, nevíš, kolik váží? Někde psali 13 kg, to by šlo. Jané se mi líbí díky váze, ale tříkolku bych musela na schůdcích k paneláku nadnášet, a nevím, jak by se vešla do výtahu. Pořídím si jenom sporťák s nánožníkem. Vůbec se mi teda do výběru kočárku nechce :-( Na výstavu v Praze bych se taky ráda podívala, ale je až koncem května, tak to bych taky mohla být v porodnici :-))) Budu si muset vybrat kočár dřív - „babička“ už je celá natěšená, prý pojedem v dubnu do Prahy něco okouknout… Taky už něco miminku koupila, ale zatím to nechci vidět (odhaduju to na nějakou rychlozavinovačku), počítám s tím, že všechno ostatní už po Kačce máme, tak to stačí najít a vyprat. Doufám.:-)))

LUCICI: neboj, už to máš za pár… Já jsem taky jak bečka, navíc mě chvílema bolí děsně kyčel, tak kulhám, a to mám ještě před sebou nejmíň 2 měsíce :-))) Otoky naštěstí ještě nevlastním, to musí být fakt nepříjemný.

KARINN: super zprávy, jsem ráda, že se držíte a že mimčo roste jako z vody.

EVIK24: já nevím, ale velikost 52 bych asi nekupovala… Kdyby bylo mimčo hodně malé, tak si můžeš někoho poslat… Ani nevím, jak dlouho jim vydrží 56, ale Květulka a Martik ti určitě poreferují :-)))

jé, JARU, s kosmetickou výbavou jsi na tom stejně jako já :-)) Navíc řasenku nepoužívám, takže když jsem se nechala na svatbu líčit, tak měla kosmetička docela problém mi ty oči namalovat, šíleně mi manipulace kolem oka vadí. Taky na sebe nevidím, když se chci malovat - musím sundat brýle a kromě krátkozrakosti mám astigmatismus (vada zakřivení, projevuje se na blízko i na dálku)
No, ony ta kila navíc do určité míry nevadí, ale jak je jich moc, tak se člověk zadýchává, bolí ho nohy atd. takže všeho s mírou :-))

AEG: hezký deníček; škoda, u nás doma se různé zvyky moc nedodržovaly, takže moc ani nemám v čem pokračovat, leda bychom si vytvořili vlastní? Ale ve městě je to asi jiné než na vesnici, tam se to myslím dodržuje v masovějším měřítku… My jen barvíme pár vajíček, případně vysejeme řeřichu (dá se pak sníst v polévce či pomazánce :-)) a vymrská mě tak leda manžel (asi lepší než půlka vesnice). No kamarádka ze vsi teda Velikonoce moc ráda neměla, protože chlapci ve všech staveních dostali nějakou tu štamprli a pak s tím šleháním neznali míru. Docela jsme se s manželem neshodli, zda chodí po pomlázce všechny děti (u nás) nebo jenom kluci (u nich).

KVETULKA: No, nástřih dělají šikmo do strany, tak to možná bude normální? Neboj, děláš pro to všechno, tak to bude brzo v pohodě. Ale to si ještě pamatuju, jak je to nepříjemné a nedá se na tom sedět! Kleště ti teda vůbec nezávidím, ale zvládlas to na jedničku. A neboj, sexík taky bude :-))) Je to super číst si takhle o maličkém miminku, já mám dojem, že jsem snad všechno už za ty 4 roky zapomněla…

Včera byl doma zas den protiva, kačka už vstávala ukňouraná a vydrželo jí to až do večera, takže já taky neměla zrovna náladičku. A v pondělí se mi podařilo při vyhánění mouchy zvrhnut si na koberec plný truhlík hlíny - vyluxovala jsem to, už 2× to drhla a stejně je tam flek :-( Budu se muset poohlédnout po nějakém spešl přípravku na koberce, příp přímo si půjčit nějaký vysavač s mokrým čištěním. Ach jo.

ahoj, Petulka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 22.03.06 08:17

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK :-)

MAMINKY** (2)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TP16­.3. + ADÁMEK (4100g, 54cm, *13.3.2006 v 16:05)
Martik82 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TP7.4. + MICHAELKA-ANNA (2770g, 49cm, *17.3.2006 v 20:35)

**TĚHULKY**** (16)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS7,05(Gra­vital,Utroges­t. + BOMBARDONEK(přek­vapení)..TP 5.4.
danka - /76/beran/SR/vd/TS­7,04(C.Mami) + MIMI (překvapení).­.............­.............­......TP 14.4.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + MIMI (holčička)..TP 15.4.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/TS6,0­5(C.BabyPlan,k­.list) + RADOVÁNEK....­......TP 16.4.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK.......­.............­.............­......TP 6.5. ----- nad 34tt výše-----
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.Mami) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK (překvapení).­............TP 31.5.
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/dcera Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 2004 + MIMI.....TP 9.6.
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/(k.list,E) TS 2005 + M2 (překvapení).­.............­.............TP 28.6.
midnight - /79/štír/Jihla­va/vd/TS7,05 (vit.Swiss) + PRCEK (překvapení).­.............­..........TP 19.7.
aeg - /80/blíženec/Lit­vínov/vd/(Clos­tilbegyt) TS12,04 + MIMI (překvapení).­.............­......TP 13.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/(C­.BPlan,Sarapis) TS5,05 + CIPÍSEK(překva­pení)........­........TP 22.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list) TS7,05 + ČUDLÍČEK (překvapení).­.............­.............­..TP 22.8.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (k.list.) TS 12,05 + HNILUŠE (překvapení).­.............­.........TP 21.-5.8.
Amelie - /77/lev/Praha/vd/TS 9,05 + MIMI (překvapení).­.............­.............­.............­......TP 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/sv/(vit­.Swiss,Duphas­ton)TS 7,05 + BOBÁNEK........TT 3.4..TP 13.9.
Mili75 - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (k.list.) TS 1,06 + MIMI.........proh­l.28.3.......­.............­.TP 5.11.

**SNAŽILKY*** (10)
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 .............­.............­...neoč.MS 18.-23.3.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 .............­.............­......neoč.MS 25.3
Semeda - /78/kozoroh/Pra­ha/vd/Filip 2r./(Clomhexal,Preg­nyl) TS7,05 ..posl.MS 21.2.
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(C.Baby­Plan,k.list.) TS 11,05 .............­....... //
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 (k.list.) .............­.............­......posl.MS 23.2.
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 12,05 (Utrogestan)
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (k.list.,hořčík) TS 7,05
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo/ TS 2,06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/(k.lis­t.) TS 2/3,06.......­.............­.........posl­.MS 21.2.
berunka1 - /75/lev/ZL/sv­/(C.BabyPlan) TS 3,06.........­.............­...........pos­l.MS 19.3.

SKORO-SNAŽILKY (9)
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan)
sunn - /79/vodnář/ČB/vd/
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
coobie - /78/rak/Praha/vd/
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha/sv/HA/
elda2 - /78/štír/Vysočina/
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 22.03.06 08:29

Ahoj holky,
AEG - jsi šikulka! Hezký deníček:-)
Pocházím z malé vesničky a tam jedou tradice ve velkým. Hlavně pro děti je to zážitek. Chodí s řehtačkama po domech, zpívají Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný a vybírají vajíčka, dobroty a penízky. Pak si je rozdělují.
Mamča všude rozvěšuje velikonoční motivy a ozdoby. Hlavně je hezký, když svítí sluníčko, tráva je zelená a je prostě jaro. Doufám,že letos slunce nezaspí…dneska je opět nějak zamračeno a ráno u nás pršelo.

Jinak já Velikonoce neslavím a ani celkově nemám ráda tohle období. Jen jaro…to můžu:-)) Ale velikonoční nádivka je dobrá:-) A od mamči mám obr čokoládovýho ¨zajíce.

Nico - držím pěstičky ať tě dr. dneska uklidní a ukáže srdíčko miminka:-)
Chtělo by to další těhulku,abys v tom listopadu nebyla sama:-)

Neffy - neupracuj se! Zítra máš narozky a i Meggie. Holky, dáme dia show?:-)

Soni - tak jaký film jsi si pustila?

Berunko - pošleš nějaký šanon? Já ti s tím pomůžu, už mi chybí tvoje komentáře:-)

Karinn - jak je dneska? Už voláš s manžou přes skype?

A jak se mají naše těhulínky?

sunn

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 22.03.06 08:40

Semed, dekuji za povzbuzeni…Anetka je roztomila…

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.03.06 08:46

ahojky:)
Aeg-krásně napsaný deníček:))) Ale já velikonoce přímo nesnáším…už od mala,taky mi příjde ponižujícíc,že mě chlapi vždycky mohli zmlátit.A od rána byl člověk na trní,kdo zase dorazí a kdo mě zase ze spolužáků nepřiměřeně zmlátí:))
Pokud mi vyjde termín porodu na den:)tak budu na velikonoce v porodnici a tam mě snad nikdo mlátit nebude:)))Tam už budu zmlácená"dost:((

Dneska se mi zdál sen o radunce,ještě jsem si říkala,že si ho musím zapamatovat a teď si ho nemůžu vybavit:))

Semedo-a co to teda má s těma nožičkama??? A co to musí nosit?? nejsou to náhodou podpatěnky???Snad to není nic vážného.

Holky,myslíte si,že je možné,aby mělo 3 měsíční miminko zarděnky?????

Jdu se mrknou na malého Ádu a pročíst zbytek komnetářů…zase jsme dutá jak bambus:)))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 22.03.06 08:51

Jo a Květulko - fotky z procházky jsou úžasný a Adámek je skvělej:-))) Já vám tááák závidím,ale v dobrým!:-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.03.06 08:56

Květulko-malý je nádherný a to jak jsi venku s kočárkem ,tak přesně na tohle se těším nejvíce:))))Ješ­tě,aby dorazilo konečně to jaro.

Lucici a Danko ,ja se cítíte??? Mě se teda v noci hrozně špatně spí…strašně mě bolí kýčle.To je taková bolest,že se trhnutím až probudím a musím si sednout a „rozdýchat to“než se otočím na druhou stranu.Občas si připadám jako kuře na grilu:)))
A taky mě bolí stydká kost,mám pocit,jako bych prosouložila celou noc…zřejmě se už pěkně roztahuju:)))

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 22.03.06 09:34

Ahoj holčiny, tak jsem tu zase na skok, zasněžená (a teď už to roztálo, takže zmoklá) jak slepice :-))) Zase nám přes noc napadlo spoustu sněhu, což je u nás co říct.

Jdu ukojit svoji touhu po surfování, ale zas na to mám jen 1,5 hod, tak snad aspoň prohlídnu květníčkové fotky…

Petulka

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 22.03.06 09:41

ahoj holkyyy,

Nechcem provokovať ale čo je to sneh???? :o)) U nás svieti oskar, je teplúčko a zimná skriňa vysí v skrini… Hurá :o)))

Dala som včera umyť auto, takže som čarovala aby neprišlo zlé počasie a ono to vyšlo!!

Pupula, bolesti nič moc ale vieš že Veľká noc je už za tri týždne? :o)))

Sunn, ja som sa dívala na rozprávku… o Popoluške, v modernej verzii :o))

pa pá
sonyay

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 22.03.06 09:46

.. že zimná skriňa visí v skrini… :o)))) no to sa mi zase podarilo :o))) skriňa nevisí, bunda visí :o)))

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 22.03.06 09:58

SONYAY: jo, Kaččina bunda taky už visela, vypraná, ale dneska jsem ji zase hezky vytáhla :-)))
Přidala jsem se do fotogalerie (dalo by se říct konečně, ale vlastní fotky vůbec nemám ráda)…

P.

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 22.03.06 10:46

Ahoj holky!

Filípek bude muset nosit v botách nějaké klínky nebo co, musí mu to udělat na míru v Praze… Protože na vnitřním chodidle, kde má být ten oblouk, to má vyklenutý ven (představte si chodidlo do O)… Ale i přesto běhá jak ďáblík. No s těma vložkama asi nebude :( Dneska jsem měla problém ho vzbudit, kašlal celou noc (já taky), ale teplotu nemá. Tak nevím jestli ho mám v tý školce nechávat nebo co…

Jinak - já jsem dneska na dně :-( Do práce nejdu, protože se manžel v práci ožral, ve spánku mu vykradli celou hospodu včetně všech jeho věcí, takže asi bude bez práce. A s největší pravděpodobností podávám žádost o rozvod. Takže nebude ani hypotéka, ani snažení… No, ještě napíšu, teď nejsem v takovém stavu, abych mohla psát nějak objektivně…

Ahoj S.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 22.03.06 10:52

Semedo - to je teda dost hrozný… a to spal jako v té hospodě, když mu to tam vykradli??? S tím rozvodem to myslíš vážně, nebo jsi jen tak naštvaná???
Jahudka

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 22.03.06 10:54

teda SEMEDO, to je mi líto. Doufám, že se to trochu rozleží a nebude to tak horké :-( Školky jsou plné bacilů, ale možná je to jen náhoda a ani to ze školky nemá. Jestli kašle hodně a máš možnost být doma, tak bych ho chvilku doma nechala. U nás, když chodíš do práce, tak by ho s mírným pokašláváním vzali, ale nevím, jak u vás… Petulka

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 22.03.06 11:02

Krásné dopoledne všem:))

Aeg: je to moc krásný deníček - takový jarní a veselý.
Já mám Velikonoce docela ráda. Asi to bude tím, že pomlázka byla u nás vyždy decentní, nikdy mě nikdo moc nezbil, ťuky, ťuk… a le tos si to taky nedovolí. Takže jsou to u nás spíš svátky klidné s vyzdobeným domečkem a voňavou vánočkou. Už se na ně letos těším, 17.4. už bude určitě teplo.

Semedo: mamka fakt žádné pohyby necítila, nevím jak to, ale bylo to tak. Asi jsem byla pěkný lenoch už v bříšku:))
S manželem to snad nebude tak horké, jsi teď hlavně hodně naštvaná, držím pěstičky ať se to srovná a Filípkovi vložky pomůžou, já jsem měla v dětství také tyto problémy a dnes je vše OK.

Květulko: Adámek je fešák a ten kočárek nemá chybu, škoda, že je to trojkolka.
A ty vůbec nevypadáš jako pár dní po porodu - moc Ti to sluší.

Evik a Cipísek 18tt+1
Dnes začínáme 5. měsíc - hurááá

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 22.03.06 11:03

On na hospodě vždycky spí, protože má otvíračku do 2 a je to 60 km daleko… Tak by se mu nevyplatilo jet domů - dojel by, otočil by se a jel zase zpět.

A s rozvodem to myslím vážně, není to první případ na tohle téma. Minule jsem mu dala poslední varování a jak je vidět, naprosto na to sere (pardon).
Tak budu samoživitelka. Jenom doufám, že se neuchlastá k smrti, u něj je to totiž hodně pravděpodobný. Ale já ho prostě nemůžu pořád hlídat!!!

Tak ahoj, letím pro malýho do školky…
Semeda

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 22.03.06 11:06

Jo - dneska si asi koupím testy, po dnešku se FAKT MODLÍM abych nebyla těhotná. Vím, že je to blbé, ale je to tak… Budu informovat!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 22.03.06 11:14

Ahoj čuněčky!!

Adámek už asi dvě hoďky spinká.. takže ještě mám chvilku abych napsala. No i když od večerjška se budí tak nějak různě nepravidelně, tak vudidíme jak to bde dnes :-)

Trošku řeším dilema. V noci Adam vydržel spát vkuse 6 hodin!!! Nechápu to. PO 4 hodinách sem ho vzbudila, ale vůbec nechtěl jíst. A pak zase usnul, takže sem ho měla vedle sebe v posteli a pořád ho sledovala, jeslti ho něco netrápí. Ale spal jako spokojené miminko. Tak já nevím…
Musím zjistit někde jeslti je to nroální u tak malého mimi.
Mamka mi říkala, že mám asi sité mlíko takneměl hlad.. ale 6 hodin??
Strašně mě boleli už prsa a už sem chtěl ajít odtříkávat. Nakonec se probudil asi v pulčtvrté ráno a napil se z obou prsou. Tak snad je vpořádku.

No musím říct, že mám o něj čím dál větší strach…:-)

Moc nestíhám říct vaše komentáře což mě moc mrzí, prootže nejsem vůbec v obraze.

Díky za pochvaly k fotkám. Je fakt, že se cítím o 100% líp, že zase vypadám k světu :-)) Už mám dole 10kg a bříško se mi fakt krásně zatáhlo až sama koukám jako blázen.

LUCICI: chápu jak se cítíš.. moc dobře to chápu… ty poslední dny sou strašný. Ale neboj brzy to budeš mít za sebou!

Otoky sem měla ještě asi 4 dny po porodu. A úplně mi zmizeli co sem doma. ZAse mám krásné štíhlé kotníčky :)

Nevím kdo se ptal která čáct při porodu je nejhorší. Tak pro mě osobně bylo nejhorší šití!!! Tobylo strašný!! Vůbec sem si nemoha užít Adámka, kterého vedle mé hlavy držel Ota. Úplně mi tekly slzy jak měl Dr. šil, bylo to fakt hrozný. A to miříkal, že mi místo dvou umrtvovacích injekcí dal 4 ! FAkt to nechápu. Šil mě asi půl hodiny.
No a pak na druhým místě je těžký ta poslední část porodu.. kdy máš kontrakce po minutě a pocit na tlačení. To je hodně těžký…ale pomáhá na to dost psí dýchání.

Ještě chci poděkovat NEFFY!!! KAždý den si na to vzpomenu, že sem jí ani nepoděkovala za to jak skvěle informovala!!

JInak musím ještě potvrdit účinek SEXU před termínem. Ono to asi fakt zabírá. NA pokoji se mi vystřídali 3 holky a všechny vyháněli sexem :-))) Jedna dokonce sexovala a do 2 hodin jela rodit :-)

HOlky snad se brzu dostanu k otmu popisu porodu. KAždý den si ho v hlavě promítám ale pořád nějak nebyl čas ho sepsat. Ale slibuju že to určitě zvládnu, jen nevím kdy :-)

JInak dneska sem celý den s Adou sama doma. Ota musel do práce. Tak sem zvědavá jak to zvládnem :-)))

JO a nebojte se že budete mít hodně oblečků. Já jich mám opravdu hodně a už skoro nemám co oblíkat :-))))

Květule

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 22.03.06 11:15

Ahoj berušky,

zdravím vás v novém dnu. Moc mi chybíte, tak jsem se odtrhla od práce a jsem tu. Včera jsem se pěkně namíchla na FÚ. Šla jsem pro tiskopisy přiznání a musela jsem se předběhnout, abych tam nečekala hodinu. No to jsem si ale dovolila moc, kdybyste viděli, jaké na mě ti lidi v řadě vrhali pohledy, přitom jsem je slušně požádala. A pak ta paní u okínka, nedala mi všechny přílohy, které potřebuju, takže tak musím ještě jednou…:-(

Sunn - už mám všechno zaúčtované, zbývají už jen drobnosti…naštěstí, tak už tady budu beruško častěji…taky jsi mi moc chyběla :-) …a je super, že jste se rozhodli pro tu dovolenou, moc vám to přeju :-)

Semedo - to mě mrzí , co se stalo s tvým manžou…hlavně žádné unáhlené zavěry, přeju ti , ať to dobře dopadne.

Berunka

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 22.03.06 11:18

Berunko - nemusíš na FÚ, jestli máš doma tiskárnu. Zajdi sem:

http://business.center.cz/…ni-urad.aspx

Ahoj S.

Jo - musím se pochválit, zvládla jsem se v tom stressu i najíst… Sice půl plátku sekaný a 2 kousky brambory, ale aspoň něco…

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 22.03.06 11:19

Květulko - NEBUDIT!!! Sama si odstříkej, aby ti prsa neztvrdly, ale Adámka nebuď (samozřejmě pokud nespí fakt dlouho), bylo by to stejně k prdu…

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.03.06 11:25

Květulko-tak vidím,že to doma v pohodě zvládáš…s tím adánkem ti neporadím…ale každé mimi je jiné a pokud hezky spinká,tak je mu dobře:)))

S tím šitím jsi mě povzbudila:)Já mám taky strach z tpoho tlačení,ale vydržely to všechny tak já taky.a rozhodla jsem se pro epidurál…akorát nevím,jeslti budu rodit,jeslti tam bude anesteziolog.No když tak to nějak přečkám.ale jinak hne dpři příjezdu do porodnice si o něj řeknu.

semedo-tak to je síla a je mi to moc líto,ale snad se to nějak srovná.To chce na toakové rozhodnutí chladnou hlavu…drž se!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 22.03.06 11:47

Ahoj holčičky,
dlouho jsem tu nebyla, ale zato vám prozradím malý TAJEMSTVÍ:-)

Berete???

haňule

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 22.03.06 11:49

Ahojky cunecky!

Ted jsem prifunela z monitoru zatim vse v poradku,kon­trakce zadne.

Aeg-denicek je moc hezky napsany,ale ja teda osobne velikonoce nesnasim,prijde mi to potupny nekde vystavovat prdel,takze asi tak.Cele detstvi jsem je nemusela,ted uz proste neotviram a je to.Jinak byt si vzdycky nazdobim to zase jo,jsem zvedava jak to budu letos zvladat:)

PUpulo-me stydka kost neboli(to je asi jedine cim netrpim)Posledni mesic jsem spala docela dobre ovsem tenhle tyden je to des.Nez se pretocim na posteli,tak se total proberu pak se mi chce na zachod a hodinu cumim do stropu.Taky se v noci tak potis ja se vzdycky probudim uplne mokra:(

Liborinko-drzim palecky,at ms nedorazi,kdy se chystas testovat?

Semedo-to me mrzi,ze je u vas ted neveselo,ale snad to prejde.

karinn-je dobre,ze se holka drzis,snad uz se to nebude zhorsovat a vydrzis takhle alespon do 36tt

Kvetule- z toho siti mam take hruzu,bojim se toho uplne nejvic,uvazovala jsem i kvuli tomu o epiduralu,ale uvidim jak se rozhodnu.

Dneska by meli poustet Martika,tak kdovi jestli se nam ozve

Pa Lucici

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 22.03.06 11:49

Ze by nova tehulka,tak nenapinej!!!!!

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 22.03.06 11:51

Hanule tak sup sup sem s tym.. ze ty si tehu?? :o))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 22.03.06 11:51

Ahojda čuněčky!

Měla jsem včera dovču, byli jsme na kurzu, na kontrole, na nákupu, v hospůdce, no úplně už jsem měla absťák:)
Takže jsem dřív než nový deníček pročetla komentáře, ale později se na to aeg určitě vrhnu!!!

Květulko, buď ráda, že spinká, já bych teda nebudila:) Zrovna ta asistentka včera na kurzu nám říkala, že všechny 3 její děti byly šílený spáči a přesně takhle jí spinkaly. Od jednoho měsíce snad 8 hodin v kuse.

Semedo, to je teda dáreček ten tvůj… Ale myslím, že jsi docela horká hlava, takže zítra to třeba uvidíš jinak. Ale musím říct, že ve vaší situaci by mě to taky nasralo. Už není žádný puberťák, má rodinu, hypotéka pomalu na spadnutí a tím to může všechno totálně zničit…

Mě se tchýně ptala, jestli se s Míšou nerozvedu, že nepojistil to auto…:) Jenže zrovna tak jsem ho mohla pojistit já nebo ho k tomu aspoň dokopat. Vím, že si to sám strašně vyčítá, takže do toho nereju.
Pupul, taky jsem se rozhodla pro epidurál, říkám si proč být statečná, když nemusím a můžu si ten porod užít v pohodě. V Podolí na to dělají taky kurz, jaké jsou metody tišení bolesti apod, výhody nevýhody, tak se asi definitivně rozhodnu až potom. Ale zatím kdo ho měl, chválil si to. Jen se musí vystihnout ta pravá chvíle:)

Nico, včera porodila moje kamarádka holčičku krásně v termínu, zdravou a celý první trimestr špinila! Někdy to tak prostě je, tak zbytečně neplaš. Držím pěsti, ať je to OK a brzo se to spraví.

Neffy, tak už se ti konec té dřiny blíží a brzo budeš moct věnovat čas těm prošvihnutým esejím z AJ:)

Holky, včera jsem objevila první strie na břiše! Teda objevil Míša… Já mažu jak zběsilá a říkala jsem si, že to asi funguje a Míša včera zahlídl nějaké modřinky pod pupíkem a jsou to ty svině strie!!! Zatím 3, ale to je jen otázka času. ACH JO!!! Tak jsem to vořvala… No co se dá dělat, holt nepatřím mezi ty šťastné… bééé.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.03.06 11:53

Haňule–prozraď…co??????­????????????????

Lucici-tak ty ješět držíš???:)))) cítíš pohyby pořád stejně často??? já mám pocit,žeuž méně,že už je tam tak narvaná,že se nemůže ani hnout…chuděrka.

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 22.03.06 11:53

Tak já vám to teda řeknu.....v pondělí jsem si dělala testík a co myslíte??? No byli tam:-DD A dneska jsem ho dělala znovu a pořád tam jsou //. Holky já mám takovou radost a zároveň se bojím aby bylo všechno o.k.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 22.03.06 11:53

HAŇUKO, ŽE BY???? Moc bych Ti to přála, strašně strašně moc!!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 22.03.06 11:54

NO TO JE NÁDHERA!!! JSOU TAM! BUDOU DVOJČÁTKA:))))
VŠECHNO BUDE URČITĚ V POŘÁDKU, NEBOJ NEBOJ!

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 22.03.06 11:57

No v neděli jsme měli jet na dovču, ale radši nikam nepojedem a necháme si to až na jindy.....

V pondělí jdu k doktorovi, tak jsem zvědavá co mi řekne.....no chápete to??? Po devíti měsících a teď je to tady.....já jsem z toho hotová:-DDD

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 22.03.06 11:58

Ahoj berušky,
teprve jsem se vrátila z KO, tak jen v rychlosti hlásím, že je vše v pořádku, Čudlíček roste jak má. Až se prohrabu prací tak všechno poctivě přečtu a napíšu :-)
zatím pa

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 22.03.06 12:00

Hanule gratulujem… Velmi velmi velmi velmi… Nadhera. Drzte sa. Budete urcite v poriadku neboj :o))

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 22.03.06 12:02

Hanulko jupííííí určitě to bude ono.Moc ti to přeju.Tak držím pěstičky ať je to ono.Karin

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.03.06 12:05

Iruško-já už si říkala,kde pořád vězíš??? že na nás kašleš:(((

Na strie kašli,já je asi nemám,ale mám popraskaný zadek.Ale je mi to úplně jedno.V plavkách jsem jednou za rok:) a mylsím,že david to doma rozchodí:)))No hold si nevzal modelku:)

Já si taky říkám,proč hrát hrdinku,když to jde i jinak.u zubaře bych si taky nenechala vytrhnout zub bez injekce.
ty máš alespoň jistotu,že ti ho dají v odolí vždycyky,já se budu snažit rodit přes den:)))Aby tam byl ten anesteziolog z ARA…

to ke sen,mít tak hodné miminka..pokud bude malá po mě,tak si teda užiju…:)))

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 22.03.06 12:06

Tak vidíš Haňulko, konečně to vyšlo a stojí to za to to čekání na zázrak, viď:)))
Teda zpětně si to tak člověk říká, že? Já to teď tak vidím, říkám si, že těch 7 měsíců přece nic nebylo:)))
Zrovna minulý týden jsem na Tebe myslela, jak jste na tom a ono už je to tady.
Vše bude v pořádku, uvidíš. Moc Ti držím pěstičky a nezapomeň nás pravidelně informovat.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 22.03.06 12:07

HANULKO - ještě takhle veřejně MOOOOOOC GRATULUJU!!!!! udělala jsi mi velkou radost, že to vyšlo! Je to super.
Nico bude mít taky radost,že v tom listopadu nebude sama:-)))))

Ale bylo to hoodně těžký udržet jazyk za zuby a neprozradit co mě svrbělo od pondělka:-))))))

Počkám na váš povel a přesunu vás výše. Dřív ne, nebojte:-)

Je to krása:-)))
Hanulko užívej si to a ať to dopadne u dr. moooc dobře a máš potvrzené těhu!
 sunn

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.03.06 12:09

Haňulko-taky moc gratuluju a vůbec se neboj..BUDE TO V POŘÁDKU!!!!!!
To je krásná zpráva.)))))))

Ili-taky super…že se má čudlínek k světu:)

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 22.03.06 12:11

to je super , že je Čudlíček v pořádku, co to bylo za prohlídku, poradna?
Kdy ty jdeš vlastně na nejbližší utz? Chceš vědět, co to bude???

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama