Malé srdíčko Anička

Prázdná náruč

Je to měsíc a pár dnů, co jsem porodila mezi andílky svou malou holčičku a já se rozhodla podělit se o svůj příběh a bolest, kterou cítím. Máme 4letou holčičku Adélku, která mi dává sílu jít dál, ale to prázdné místo bohužel nedokáže teď vyplnit nic.

Bylo to o Vánocích 2012, které jsme trávili u tchýně, když mi začalo být tak nějak divně, pořád unavená. Vždy večer jsem pociťovala nevolnost a v 20:00 byla už v peřinách a měla půlnoc.

Partner mi říkal, jsi těhotná! Ale já mu ťukala na čelo, že to určitě ne, po pár operacích, odejmutí vejcovodu jsem nemohla 2 roky přijít do jiného stavu a DR mi vypsal žádanku do CAR, řekla jsem mu že spíš na mě něco leze, že se necítím dobře.

Příjezd domů z opulentních Vánoc byl úlevný. Konečně doma, řekla jsem si, když jsem v 20:00 zase usínala úplně vyřízená.

Druhý den partner odjel učit na hory a já zůstala s Adélkou doma. Co čert nechtěl, teplota, bolest celého těla. No jasně a máme vysvětlení mého stavu. Chřipka jak vyšitá, takže návštěva DR, léky, čajík, hromada paralenů, potit se a potit. Po týdnu bylo vše zažehnáno, ale únava a nevolnost ne a ne zmizet.

Druhý den jsem to volala kamarádce, ta ať k ní přijedu, že má doma test, že ho spolu uděláme, samozřejmě jsem se smála, že to je zbytečné, přece nemůžu otěhotnět. Nicméně jsem oblékla sebe, dceru a vyrazila směr má nejlepší kamarádka.

Když mi podávala ten test, tak jsem byla naprosto klidná, bohužel brýle jsem si zapomněla, takže jsem ji ho pak podala zpět, ať to zkontroluje. Z jejího výrazu jsem myslela, že si dělá legraci. Nedělala, na testu byly // a úplně silné, výrazné, že jsem je i bez brýlí viděla! Normálně jsem se složila, plakala, že miminko není plánované, čeká mě měsíc práce v Portugalsku, co teď? Na potrat v žádném případě, přece jen je mi 24 a dítě bych pak ještě chtěla a to riziko bych nepodstoupila.

Partner nechce o dítěti ani slyšet. Je ode mě 300km a přes telefon mi oznámí, že ne, v žádném případě teď ne. Naštvaná nad jeho reakcí rezervuji s tchýní lístky na Student Agency a jedu tam mu pěkně vytmavit. Když přijedu, spadne mi brada, čeká na mě s kytičkou, že se na miminko těší, slzičkám jsem se neubránila. Omluva za nepěkná slova byla, že byl v šoku, ale za 2 hodinky vychladl a měl radost.

První návštěva u pana doktora, oba jsme s fazolkou v pořádku, srdíčko tam je a teď nás čeká spooousta krevních testů atd. Partner byl se mnou až v 16. týdnu, aby z toho chudák něco měl, protože na fotkách z UTZ ani nepoznal, co to tam vlastně je a málem se mi tam rozplakal, dcera byla zase nadšená a moc si přála bratříčka, na utz však doktor s naprostou přesností potvrdil holčičku.

Na poradně jsem dostala žádanku na UTZ srdíčka. Mám doktora, který pro jistotu odesílá všechny těhulky na tohle vyšetření kvůli srdečním vadám mimísků.

Když jsem ten den 9.4 2013 šla tam, kam před 4 lety, byla jsem naprosto klidná a na lehátko u doktora lehala s potěšením, že tu naši prdelku budu moct pozorovat dlouho, protože tohle vyšetření trvá déle. Po 20 minutách mi ale bylo divné, že doktor stále jezdí sem a tam, pořád si přibližuje, oddaluje srdíčko, poslouchá ozvy, ale já stále ležela, ani nedutala a v hlavě prázdno. Po 40 minutách mi doktor podává ubrousek a oznamuje, že naše miminko má vrozenou srdeční vadu! Začínají se mi kutálet slzy po obličeji, které nejdou zastavit. Vysvětluje mi, že je to vada operovatelná, je to Nekorigovaná transpoz. velkých tepen a defekt komorového septa, tepny se přehodí, srdíčko zašije a bude v pořádku, pro jistotu všeho mě hned objednává do Motola Na cestu z ordinace nevidím, pořád pláču, proč moje miminko, vždyť jsme oba zdraví! Přece to nemohla způsobit banální chřipka? U Adélky jsem měla angínu a dnes je to zdravá a čiperná holčinka.

12.4 Centrum pren. diagnostiky Brno

Odběr plodové vody, partner mě u toho drží za ruku a mně se chce plakat. Držím se, musím to zvládnout, už jen kvůli tomu mému malému srdíčku. Výsledky v pořádku, posbírat papíry a se vším do Motola.

17.4 2013

Je ráno a jsem na cestě s tchýní a tchánem do Motola, partnera nepustí z práce a já si připadám, že jsem na ten boj tam sama. 40 minut, 8 doktorů, primář. Vím, že je něco zle, že tohle není dobré. Po utz sedím tváří v tvář primáři a ptám se, jak moc je to zlé. Tahle zpráva mi zní a bude znít v uších asi navždy, ta bolest, která mnou procházela, se nedá popsat, má malá holčička má velice těžkou srdeční vadu, která vyžaduje sérii operací a nikdy nebude moct zažívat to, co ostatní děti. Inverze komor, dvojvýtoková pravá komora, malpozice velkých tepen, velký defekt septa. Vím už, co mě čeká. Pláču, doma nemohu nic dělat, jen plakat. Doktor mi řekl, hlavně si nic nevyčítejte, ať už se rozhodnete jakkoliv, jste mladá myslete na to!

22.4 2013

Nástup do FN Brno na ukončení těhotenství. Hladím si bříško, stále mluvím na Aničku, loučím se s ní a pláču.
Večer zavedení Dilapanů, potom jsem se zhroutila. Celý ten hrozný proces začíná a já vím, že to musím zvládnout, dostávám léky na uklidnění a na spaní. Pláču. Léky zabírají a já usínám.

23.4 2013

Ráno mě vzbouzí doktorka, všichni jsou moc hodní a milí, partner je doma s dcerou a já mám pocit, že ho tady moc potřebuji. Vezou mě na utz. Tam mi oznamují, že jelikož jsem v 24. týdnu, musí mi píchnout do pupečníku chlorid draselný. Zase pláču. Tohle nedokážu, koukám se přes slzy na doktorku, jak sleduje moje miminko, kterému přestává bít srdce.

Je po všem, dostávám kapačku s něčím, co mě prý uklidní. Připadám si, jako by mi dali jen vodu, nic to nedělá, dostávám vyvolávačku. Po hodině nastupují bolesti. Je 9 hodin ráno, přijíždí za mnou máma, pláču jí v náruči, bolesti jsou k nevydržení, bolí mě všechno, pláču, že chci usnout a probudit se, až bude po všem. Dostávám kapačku proti bolestem.
Bolesti jsou čím dál horší, už trvají 7 hodin…8 hodin…

Je 17:20. Mám pocit, že je to horší než vyvolávaný porod s Adélkou. Pláču, že už chci epidurál, už je to na mě moc, každou půl minutu mezi kontrakcemi usínám. Asistentka je moc hodná, hladí mě po vlasech, přichází anestezioložky, jedna mě drží za ruku, přichází kontrakce, říká, že ví, jak mi je. Sama tohle před pár lety prožila. Epidurál je zaveden, ale bolesti jako by nepřestaly.

Asistentka mi jde píchnout vodu, je 17:35. Najednou cítím obrovské stahy a je po všem. Odnáší malou pryč. Po pár minutách se vrací, ptá se, že mám v papírech, že chci miminko vidět. Odpovídám, že ano. Ty krásné rty, ty malá ouška, je krásná, má zavřená očička a spí hlubokým spánkem. Hladím ji po ručičce a říkám, jak moc ji mám ráda a pláču. Nechci ji dát asistentce, ale musím.

Pak dostávám pár injekcí, kontrola na utz. Děloha čistá, není nutná revize. Druhý den mohu domů.

Celou cestu mlčím, pozoruju cestu a chce se mi plakat. Doma jsou nevybalené věci pro Aničku a hroutím se. Partner mě drží v náruči, vyčerpáním usínám. Když se probouzím, hledám bříško a uvědomuju si, co se vlastně stalo.

Dnes je to měsíc a pár dní, co se malá Anička narodila mezi andílky, život musí jít dál, po ničem jiném netoužím než po tom znovu otěhotnět a porodit zdravé a živé miminko. Bolest se neztratí, ta časem otupí, vzpomínky zůstanou někde vzadu ukryty, ale nevyblednou, místo v mém srdíčku navždy zůstane jen jí.

A. S. Z. 23.4 2013

Hodnotilo 50 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30569 příspěvků 10.06.13 00:09
:,( :hug:
 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 10.06.13 00:21

Omlouvám se, ale na žádná slova se nezmůžu :,( :,( :,( je mi to neskutečně líto :hug:

 
anetteh
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 10.06.13 00:23

Drž se…věřím, že se dočkáš a pořídíte si ještě kupu dětí…nikdy se nevzdávej!!! hodně síly :hug:

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 10.06.13 00:27

Jsi statečná, moc statečná, že jsi se s Aničkou dokázala rozloučit a že jsi jí vůbec dokázala nechat odejít.
Nedokážu si snad ani představit tvou bolet, ale moc ti přeju, abys jí už nikdy nemusela zažít :srdce:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 10.06.13 00:41
:,( :,( :hug: :hug:
 
zizalka20
Kecalka 347 příspěvků 10.06.13 04:08

Si moc silna zena. Nejde najit slova k tomu ci se ti stalo nikdo nevy jakou prezivas bolest je dobre ze mas dcerku ona te drzi pri zivote preji ti hodne sil. Brecela jsem pocas cteni a taky jse pomodlila za toho maleho andilka. Drz se maminko vsichni jsme stebou I buh! A verim ze budes mit dalsi miminko protoze si ho zaslouzit a bude urcite zdrave.pan buh sivzal toho andelika ale ona je porad stebou diva se na tebe a chrani te. :hug: hodne sily preji

Příspěvek upraven 10.06.13 v 04:12

 
bara 1  10.06.13 05:30

Moc smutné, až mi ukápla slza :hug: :hug: přeju moc štěstíčka aby se zadařilo! :kytka:

 
Verča-K
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 10.06.13 06:35
:hug:
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 10.06.13 07:03
:,( :,( :hug: :hug:

Příspěvek upraven 10.06.13 v 07:03

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 10.06.13 07:29

Nemám daleko k slzám, drž se, Anička ti určitě pošle zdravé miminko aby si byla zase šťastná :hug: :hug:

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 10.06.13 07:49

Drž se. Až jsem musela běžet a obejmout svou roční dcerku. Jak mi najednou bylo smutno. Zase jsem si připomněla jaký je to obrovský dar mít zdravé dítě. Snad se zadaří další miminko a andílek Ti na ně bude z nebíčka dohlížet. :hug: :hug:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 10.06.13 07:50

Tohle by žádná maminka neměla požít :,( hlavně hodně síly kvůli druhé dcerce :hug:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 10.06.13 07:53

Jsi moc silná, neumím si představit tvoji bolest, pláču jen nad těmy písmenky. :,( Přeji do bříška brzo zdravé miminko!!!

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 10.06.13 08:09

:hug: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:!!!

 
Delfínek.W
Kecalka 308 příspěvků 10.06.13 08:30
:hug: :hug: :srdce:
 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 10.06.13 08:30

Ježiš, tečou mi z toho slzy do klávesnice. To je tak smutny :-( Přeju ti, ať to časem přebolí a máte dalšího raubíře :hug:

 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 10.06.13 08:33

Moc mě to mrzí, ale důležité je nevzdávat to.. :hug:

 
slunko28  10.06.13 08:57

Hroznééé:-(:-(:-(Drzim peste at brzy vyjde dasli mminko, tentokrat urcite zdrave a vse bude v poradku!!!

 
petukab
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 1 inzerát 10.06.13 08:59

Rozplakala jsi me.. Drzim palce a posilam silu at vse zvladnes, tohle musi strasne bolet! Jsi statecna ze jsi ji chtela videt!
Drz se!!! :hug:

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 10.06.13 09:04

Drzte se… nemam slov utechy.. je mi to hrozn moc lito :-(

 
jun
Kecalka 493 příspěvků 10.06.13 09:15

Jsi moc statečná. Drž se :hug:

 
alena2111
Povídálka 24 příspěvků 10.06.13 09:26

:,( Si moc statečná :hug:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 10.06.13 09:33

Je mi to moc líto :,( držte se a nadílek vám určitě pošle nové a hlavně zdravé miminko :hug:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.06.13 09:40

Brečím tady jako malá :,( :,(
Je mi to strašně líto, tohle by se stávat nemělo :hug: :hug: :hug:

 
adušenka  10.06.13 09:46

:,( :,( :,( :,( :,( omlouvam se ale nedalo se to udrzet :-((( je mi to lito hodne stesti :srdce:

 
Princess69
Kecalka 194 příspěvků 10.06.13 09:51

Děkuju holky jste, když jsem to psala celou dobu jsem plakala ale jen chci tímhle vyjádřit to že ten kdo takovou hrůzu prožil není na tomhle světě sám a je nás více (bohužel) a nic nepovzbudí více než slova od srdce :srdce:

 
Borůffka
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 10.06.13 10:04

:,( :srdce: :hug: je mi to líto

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 10.06.13 10:17

Po dlouhe dobe ctu denicek a hned nevidim na monitor :,( :,( Tohle by se proste nemelo stavat, nemam co rict, respektive nevim co rict :hug: :hug: :hug:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 10.06.13 10:23
:,( :hug: :hug: :hug: :hug:
 
LuciTau  10.06.13 10:26

:hug: slzy e mi kuálejí po tvářích a husinu mám všude :,( držte se :srdce:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 10.06.13 10:27

Nemám slov… :,( Jste vážně statečná rodinka! Anička na Vás dává pozor! Držte se rodinko :srdce: :*

 
AV
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.06.13 10:28

:-( vůbec si to nedokážu ani představit :-( bulím jak želva a posílám ti moc moc síly :-(… přeju aby čas rychle utíkal a i když bolest nezmizí, aby ji občas zastínila radost třeba z nového těhu :srdce:

 
novo123  10.06.13 10:36
:hug:
 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 10.06.13 11:12

Je mi to moc líto :,( :,( :,(

 
knizko
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 10.06.13 11:21
:,( :hug: :hug: :hug:
 
AknelV
Závislačka 4126 příspěvků 10.06.13 11:52

Je mi to moc líto, u deníčku jsme si pobrečela :,( přeju ti at se ti brzy podaří znovu otěhotnět a at donosíš zdravé miminko :hug: :kytka:

 
Princess69
Kecalka 194 příspěvků 10.06.13 11:55

Děkuji :hug:

 
habet
Kecalka 450 příspěvků 10.06.13 12:02

:hug: je mi to strasne moc lito, preju hodne sil, aby brzy bylo lip :hug:

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 10.06.13 12:20

Je mi to hrozne lito :,( :,( :hug: :hug: :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 10.06.13 12:30
:,(
 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 10.06.13 12:31

:,( :,( na to snad není co říct :,( drž se :hug: :hug: :hug:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 10.06.13 12:47

Je mi to tak moc líto. Brečím tu jak želva a vzpomínám na svého andílka. Kdybysis o tom chtěla promluvit, sdílet s někým svou bolest, přijď mezi nás do Prázdné náruče :hug: :hug:

 
Princess69
Kecalka 194 příspěvků 10.06.13 12:56

@zrustice Ahoj, děkuji za podporu :hug: četla jsem i já tvůj deníček a brečím taky jak želva. Moc děkuji za pozvání do prázdé náruče ráda se přidám :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 10.06.13 12:58

Taky jsi mě rozbrečela..skoro vůbec nevidim na klávesnici..to je strašné, jsi moc statečná, chce to čas..já vím, že je to jen fráze, ale čas je vážně ten nejlepší lék.

Příspěvek upraven 10.06.13 v 12:58

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 10.06.13 13:39

Drž se :kytka: :hug: :hug: :hug:

 
Catalya
Kecalka 252 příspěvků 10.06.13 13:57

Přes ten potok slz jsem to nemohla téměř ani dočíst. Je mi to upřímně líto :,( :,( :,( I přesto, že jsem si tím loni prošla taky, teď vůbec nevím co říct. Na to slova vlastně ani nejsou…Moc ti přeji, aby se ti brzo narodilo zdravé a živé miminko. Já se po té loňské zkušenosti zrovna teď na to svoje zdravé a živé 4týdenní dívám. Tak kéž je ti útěchou, že po těch dnech temnoty zase jednou vysvitne sluníčko :hug: :hug: :hug:

 
bjetuschka
Závislačka 4016 příspěvků 10.06.13 14:05

Posilam :hug:
Drž se!!!

 
ja_Lena
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 10.06.13 14:26

Jsi neskutečně silná ženská!!! Čtu si to tu držím svou holčičku 6 týdnů v náručí a brečím a brečím. Anička se tam nahoře na tebe dívá a co nevidět ti pošle zdravou dušičku :hug: Drž se a buď silná už jen kvůli Adélce :* POsíláme ti s Klárkou hóódně moc sil :kytka:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15098 příspěvků 10.06.13 14:46

Je to hrozně smutné, nedokážu si představit jakou bolest zažívají maminky, kterým se tohle stane, nemělo by se to dít :,(, drž se :hug:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 10.06.13 14:46
:srdce:
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama