Medvide - 25. tt

Těhotenství

Ahoj holčiny! Poslední týdny byly v naší rodině poněkud hektické. Sotva jsem se vrátila do práce, ulehl manžel s angínou. Když už mu bylo lépe, nechával si Ivanku doma a tak mi ubyla povinnost běhat 2xdenně do školky.

Po 3 dnech ve školce se Ivanka vrátila se začervenalým místem u nosu. Při hře jsem objevila ještě rozškrábaný pupínek na krku. Když jsem ho zkoumala, Ivanka se se slzičkami v očích ptala: „Mami, že to nejsou neštovice?“ Dětem ve školce totiž vysvětlovali, jak neštovice vypadají, že je děti ve školce mají… Rodiče raději neinformovali. Měla jsem strach o miminko, ale byla jsem ubezpečena několika lékaři, že: problém by mohl nastat v I. trimestru, pokud jsem neštovice neměla. Stejně jsem Ivanku raději poslala k babičce.

Minulý týden jsem zase prožívala pbdobí strachu. Měly přijít výsledky amniocentézy. Naštěstí se z telefonu pokaždé ozvala některá z babiček, nebo mých sester.

Včera jsme byli na kontrole na gynekologii. Pan doktor nás přivítal slovy: „Máte výsledky?“ „Ne,“ odpověděli jsme,„ale když nic nevíme, tak je to asi v pořádku“ „Já je mám! I s pohlavím! Opravdu je všechno v pořádku. Hladiny hormonů, bílkovin i chromozomálně. Chcete vědět to pohlaví?“ Podívali jsme se po sobě a pak oba zavrtěli hlavou. Raději ne.

Znovu jsme začali plánovat koupi kočárku a začali se bavit o porodnici. Posíláme tu stížnost (čekali jsme na výsledky) a tak se bojím, abych nepotkala někoho od odběru u porodu. Takže Hradec Králové jen v krajním případě.
Máme to blíž do Pardubic, ale před Partusem jsem byla přímo varována(nemají kyslík pro dítě, nemají vlastního neonatologa, v noci slouží 1 sestra na 2 patrech…) a z porodnice v nemocnici docházejí rozporuplné zprávy. A taky mám s touto nemocnicí (i když ne přímo porodnicí) špatné zkušenosti (konkrétně: stomatologie, dětské, chirurgie, a díky babičce kardiologie) Pardubické cvičení těhotné mi taky nevyhovovalo. Zdravis v HK učí nejen cviky, ale i úlevové polohy a taky naučí tatínky, jak maminku masírovat a jak jí ulevit během stahů.

Chtěla bych rodit ve Vrchlabí. Podmínky k tomu mám Jedna babička bydlí cca 30 km od Vrchlabí a mám tam spoustu známých, kteří by mne v případě potřeby (pokud by nebyl honem po ruce manžel) odvezli.

Takže zdar novým plánům, mějte se krásně a hlaďte své děti i svá bříška. Mají to rádi. Medvídě

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.03.04 09:37

Jééééééé, Medvídě, ani nevíš, jak jsem ráda, že to u vás dobře dopadlo a že se už nálada 100% zlepšila. Taky jsem nechtěla vědět, co „to“ bude, protože je to podle mě to největší překvapení, které nám život přináší.

Je i dobře, že posíláte stížnost. Tak, jak se chovali k vám, to je děsivý.

Co Ivanka, jak pokračuje její sesterská příprava???? :-))))

papa Veronika a Adámek

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 24.03.04 12:05

Ahojky Medvídě,
taky jsem na Tebe myslela a říkala si, že už bys měla znát výsledky… Moc a moc gratuluju, že to všechno vyšlo OK, my jsme Ti to tady ale říkaly:-)
Co se týče Vrchlabí, tak VŘELE DOPORUČUJU!!!! Rodila jsem tam loni v dubnu a moc ráda na to vzpomínám, je to vážně super porodnice, a pokud to máš navíc takový kousínek, neřešila bych to ani vteřinu! Mají tam i předporodní kurs, je to na dvě odpoledne (trvá to dost dlouho, ale zase je to jen dvakrát, takže můžete jet i z větší dálky, my jsme to tak udělali), a moc milá porodní asistentka, paní Konvalinová, tam budoucí taťky učila i různé masáže a úlevové polohy. Co nadchlo mě, byla masáž zad tenisovým míčkem, to jsem vyžadovala i po zbytek těhotenství, fakt příjemný:-)
Tak hodně štěstí, ať už máš zbytek těhotenství jen klidný a pozdravuj Ivanku! Šárka (od Mishicky a Barborky)
P.S. Kdybys chtěla nějaký kontakt na p. Konvalinovou, klidně se ozvi!

medvide
Stálice 51 příspěvků 24.03.04 13:35

Šárko,
díky za nabídku kontakktu na p. Konvalinovou. Prosím, nech ho tady, určitě se najde někdo, kdo ho využije taky.
Můžu mít na Tebe ještě dotaz, když už máš s vrchlabskou porodnicí zkušenosti?
V HK jsme dostaly všechno, co jsme potřebovaly. Od županů až po ručníky pro nás a pro mimčo všechno. Každá porodnice je ale jiná a tak by mne zajímalo, mám-li se vybavit do Vrchlabí vložkami a plínkami (obojí bylo v HK k dispozici a nesměly jsme používat nic jiného). Plínky jsou teď u nás v akci a tak se dají koupit za rozumnější peníze.Díky Medvídě

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.04 14:19

Ahoj holky,
nakukuju k vám do deníčku a právě řeším jednu věc, na kterou jste tu narazily. Tak jsem si dovolila se mezi vás vetřít a zeptat se vás. Tou věcí je porod ve Vrchlabí Také bych tam moc ráda rodila, ale problémem je veliká vzdálenost. Jeli bychom asi 4 hodiny. A tak řeším, zda tam vyrazit už několik dnů před termínem (ale kdy ?), ubytovat se v nějakém penzoinu a čekat anebo být v pohodě doma až do poslední chvíle a jet až to všechno začne? Obě varianty mají své nevýhody, tak nevím. Prosím, jak jste to řešili nebo popř. bude te řešit vy a jaký na to máte názor?
Mějste se všechny moc a moc krásně.

Lenka J.

Vložit nový komentář