Medvide - 32. tt

Rodičovství

S přibývajícím bříškem se začíná nedostávat času hlavně na spoustu věcí, které se dají odložit. Začínáme připravovat věcičky, myjeme postýlku, Ivanka při každé návštěvě krámu probírá, co by se miminku líbilo a zaručeně to bude potřebovat. Lhostejno, zda teď nebo za rok, ona mu to chce připravit. V neděli jsme se byli podívat v porodnici ve Vrchlabí. Holky, už mám jasno: kdybych si měla postavit stan vedle jejich heliportu, jinde rodit NEBUDU!

Před 14 dny jsem byla nucena navštívit alergologii, kde jsem byla poprvé a naposled 9 měsíců po porodu Ivanky - takže víc než před 4 lety. Tenkrát na nic nepřišli a bylo mi řečeno, že určitě alergik nejsem a že je tam spousta takových, kteří toto vyšetření opravdu potřebují. Problémy však narůstaly a tak od kapek o prázdninách jsem přešla až ke kapkám od března do září, spreji do nosu v květnu a červenci a tabletkám v červenci. (Vše řešeno na očním)
Očaři s tím teď nechtějí nic mít, takže se snažím vše vydržet jen s kapkami do očí, i když někdy to není jednoduché.

Na alergologii mi zakázali některé potraviny (např. čokoládu a ořechy) a taky vycházet ven. Zkuste nevycházet, když chodíte do práce… Ivanka je i v tomto směru bezvadná. Minulý týden měla narozeniny a šla si vybrat dort. V cukrárně jí dali vybrat ze 3 dortů: pařížský, politý čokoládou a obalený v oříšcích. Ivanka skoro brečela, že maminka žádný nemůže. Nakonec si vybrala ten třetí. Když jsme šli slavit její 5. narozeniny, Ivanka si vzala můj kousek, obrala lžičkou ořechy, pak mi dort vrátila se slovy: „Už ho můžeš jíst, teď už miminku ani tobě neublíží!“

Včera jsme byli na kontrole. Všechno je v pořádku, dokolnce si mimčo dalo říct a otočilo se hlavičkou dolů. Prý se ale ještě nemám radovat, protože se může znovu přetočit…

V neděli jsme se byli podívat v porodnici ve Vrchlabí. Byly jsme tam 4 těhule s taťkama, věnovala se nám porodní asistentka, byla děsně milá, na všechny dotazy ochotně odpovídala, na některé i dřív, než jsme se stačili zeptat. Prostředí je tak příjemné, že i já, která má hrůzu z jakéhokoli pobytu v nemocnici, zůstávám klidná a nešílím jen při pomyšlení, že tam budu muset zůstat (jako v případě porodu Ivanky, kdy jsem se těmi pěti dny doslova probrečela).

Mějte se krásně, pohodové další týdny všem.
Medvídě

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.05.04 08:58

Ahoj Medvídě,

myslím, že Ivanku Ti leckterá závidíme, jak se stará o budoucího sourozence, ale i o Tebe…jak Ti obrala dortík, no nádhera.

Držíme pěstičky, ať je to porod rychlý a bez komplikací.

papa Veronika a Adámek

Vložit nový komentář