Mikiska - 22. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, od té doby co píšu tenhle deníček tak mi to nějak rychleji utíká mám pocit, že než se v pondělí rozkoukám tak je pátek. Mám úžasnou novinu kopanečky jsou vidět !!!!!!!!!!!!! hurá hurá hurá. Včera večer jsem ležela a jako každý večer, když se chystám usnout mimísek se okamžitě probudí a je nejaktivnější z celého dne.

Asi to máte taky, je to asi tím jak se člověk zklidní a je ticho a pozorujeme jenom svoje drobátka. No a pozorovala jsem jak pěkně začíná bříško růst a najednou přišla vlna jako blázen, já teda dostala záchvat smíchu čímž jsme ho asi pěkně naštvala, protože se pěkně rozhýbal. Musela jsem zavolat manžílka, kterýmu to taky přišlo děsně legrační a tak jsme diskutovali o tom kde je hlavička, nožička, ručička vždyť to znáte. Tohle období těhotenství je pro mě zatím něco nejkrásnějšího z celého života a pěkně si to s drahou polovičkou užíváme. Vy co ještě necítíte pohyby brzy to přijde a už se moc těším až budete popisovat prvotní zážitky s kopanečků ty jsou totiž nejlepší.

Abych nebyla jenom samá chvála tak sice nemám těhotenské chutě, ale za to mám těhotenské nálady, které si se mnou dělají co chtějí. Jednu chvíli mám pocit absolutního štěstí a téhož dne mám pocit, že nic nezvládnu, že je na mě manžílek zlý atak. Zrovinka v pondělí volal, že příjde z práce až někdy po 20 hod. a já ačkoliv jsem měla super náladu jsem se urazila, že si mě nevšímá, a že jsem sama, a že s mimískem pak budeme pořád sami, no prostě BLÁZEN. Jenže to nejde ovlivnit, když se pak uklidním tak už s tím nejde nic dělat maximálně se můžu ovlivnit za scénu, kterou jsem ztropila.

Pak taky brečím kvůli každé hlouposti a nejvíc to poznám u filmů, já bulela i u Pelíšků, slyšela jsem jak p. Kodet hraje českou hymnu na klavír a bulím hihihi teď mi to teda připadá k smíchu, ale v té chvíli jsem celá dojatá.

Strašně se těším na vánoce budu mít mezi svátky dovolenou tak si to pěkně užiju. Budu koukat na pohádky a romantické filmy a u toho bulet a nebo se budu vztekat u domácích prací. Holky já jsem původně myslela, že letos na vánoce nic dělat nebudu, ale mě to nedá jsem děsná a už přemýšlím jak to všechno stihnou ? úklid, nákupy, cukroví, jsem nepoučitelná vždycky jsem to odsuzovala, když jsem viděla jak ženský šílej nakonec to dělám taky. Mimísek už letos bude mít dárečky pod stromečkem tak se mooooc těším.

Tak vám taky nechám prostor pěkně piště piště piště nebo vás sní myš hihihi.

Pozdravujte svoje pokládky a opatrujte se
Mikiska

Váš příspěvek
mischel
Povídálka 32 příspěvků 29.11.02 14:47

Ahoj holčiny,

Už sem si dnes myslela, že se noveho deníčku snad ani nedočkám :o)

Jinak Mikisko neboj, s těma náladama nejsi jediná, protože já dokážu v jednu chvíli být vzteklá jak saň a za chvilku se začnu manžílkovi omlouvat a tulit se. Chudák je ze mě celej na větvi :o) Ale bude muset ještě vydržet.

Jinak dárečky máme nakoupený už komplet pro celou rodinu včetně mimíska :o) Dostane krásny bílý sametový dupačky, vzadu je taková houpací hvězdička a tričko se sloníkem a k tomu plyšovýho lvíčka, kterej se strašně líbil manželovi a tak mu ho koupil :o)

Jinak já péct na Vánoce nebudu, protože to nejíme a pak to vžycky vyhazujem tak to nemá cenu ani dělat. A když manžel náhodou dostane chuť (u mě to nehrozí už odmalička nejím dorty ani cukroví, zato miluju gumový bonbony nejradši medvídky Haribo ty zas můžu po kilech :o) na cukroví, tak pojedem k mojí mamče a je to vyřešený. Snad od ní i něco vyškemrám, aby na tý sváteční tabuli nechybělo, protože je pravda, že zas bez cukroví nejsou ty pravý Vánoce :o)

Už se taky moc těším až bude 20. prosince, protože to jdu naposledy do práce a pak máme celá firma dovču a jdeme až 6. ledna. To bude paráda. Aspoň si konečně pořádně odpočinu od toho ranního vstávání do těch uslzených a mlhou zahalených rán.

Sem se zas nějak rozepsala, tak nechám prostor i ostatním.

Zdraví Mischel v pondělí už 13. týden jupíííííí

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 29.11.02 17:26

Zdravím všechny těhulky i netěhulky,
nedá mi to a musím ještě reagovat na vaše příspěvky z minulého deníčku, já jsem totiž měla v práci pěknej blázinec a nebyl čas tak jsem si vytiskla vaše komentáře domů.
Mám velkou radost ze všech těch nových pupíčků co se k nám přidaly. Moooc gratuluji Eržice k těm pohybům a skutečně se nestyď to říct doktorovi, já je totiž taky cítila už někdy v 17. týdnu akorát jsme se strachovala, že si o mě budou všichni myslet, že si vymýšlím prvorodička a tak brzy pohyby. Pěkně mě zblbly všechny ty příručky, kde píšou až tak kolem 20. týdne. Teď, když už vím jaký to je jsem si na 100 % jistá, že už to bylo ono i tenkrát.
Děkuji vám za ten typ na 3D UTZ v Praze asi tam hned v pondělí zavolám a pozeptám se, byl by to super dárek pro rodinku a nakonec i pro nás.
Mischel se ptala jestli někdo prozrazuje rodince pohlaví já teda ne tajím to co mi síly stačí aby byli pěkně napnutý a potom překvapený, doufám že to tedy vydržím.
S těma týdnama těhotenství už si radši nelámu hlavu jsem z toho zmatená Pidule má termín 1.4. já 5.4. a je ode mě o týden napřed tak fakt nevím.

Musím si postěžovat v práci jsme se opět pohádali s mojí šéfovou až mně z toho večer bolelo bříško, tak jsem se rozhodla, že do vánoc to vydržím a v lednu už se na to vykašlu pro mě je teď nejdůležitější na světě prcek v bříšku a nenechám se zbytečně nervovat. Všem, kteří mají v práci pohodu moc závidím, nikdy mě nenapadlo, že někdo může být tak zlý ještě ke všemu na těhotnou ženskou. Rozebírat to tady radši ani nebudu, protože mě to hrozně mrzí až z toho nemůžu spát. Takže si udělám 3 měsíce prázdniny stejně mě hrozně bolí záda. Budu chodit na procházky s našim pejskem a užívat si těhotenství. 19.12. jdu do poradny tak to panu doktorovi řeknu a bude. Stejně se mě pořád ptá jestli nechci zůstat doma a internet je doma taky takže všechno bude v pohodě. Bez emimina bych to asi nevydržela.

Tak přeji všem krásný víkend a já se tu ještě přes víkend mrknu už můůůžuuuu huráááá.
papa Mikiska

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.11.02 19:58

Ahoj Mikisko a ostatní návštěvnice,

to je paráda, že už miminko vidíš se vrtět! Já jsem to dneska poprvé taky viděla, teda né u sebe ale u tety a je to opravdu fascinující. Normálně jí jela boule z jedný strany bříška na druhou a bylo to vidět i přes gatě. No jsem z toho úplně vedle a moc se těším, až budu mít taky takovej hejbací pupík :-) Já teda zatím cítím jen takový „cukání“, který ještě není ani cítit na dotyk, ale myslím, že za chvíli to bude, protože od minulýho týdne je to pořád silnější. Už aby to byloooooo.
Jinak s tím ošklivým zacházením v práci mám bohužel také své zkušenosti a moc Tě lituju, že jsou na Tebe takoví. Ono se jim to ale vrátí. Myslím, že děláš dobře, když to chceš zapíchnout dřív, ono Ti co se týče práce opravdu nic neuteče a Tvůj mimísek potřebuje klídeček a pohodičku a ne nějakou pitomou nánu, která maminku nervuje. Fuj je to mrcha a potvora a Ty se na ní můžeš … Tak jsem jí to nandala, doufám, že jí píská v uchu :-)))

Jinak Mischel my to s pohlavím rodině určitě neřeknem, i když jsem původně myslela, že ano. Já jsem odjakživa děsná zvědavka, takže jsem se při první příležitosti informovala a měla by to být holčička, ale říkám to jen tady a kamarádkám, protože u rodiny přesně hrozí zběsilý zabarvování a já bych radši miminko v černobílý, nebo jasně oranžový, hráškově zelený, sluníčkově žlutý … I když je to opravdu malichernost, tak je to věc, který se můžu ubránit. Takže neřeknu, neřeknu a neřeknu.

Jo a k těm náladám - hlásím se do klubu. Já dokážu manžílka napadat, jak mě nemá rád, protože je moc dlouho v práci, křivě se na mě podíval (i když nepodíval), nedostatečně to se mnou prožívá …, pak zoufale pláču, jak jsem nešťastná - on nechápavě zírá - a za 10 minut se omlouvám a jsem jako sluníčko. Takže u nás je to občas jako v blázinci, ale musím mužíčka pochválit, zatím to zvládá perfektně, to já na jeho místě už bych mě přetrhla :-)

Eržiko gratulujuuuuu­uuuuuuuu!!!!!!! Tak se to tu pěkně „rozhýbalo“. Slyšela jsem od víc holek, že pohyby i jako prvničky cítily od 17-18. týdne, takže žádný extra vybočování u Tebe nehrozí. Spíš se to z mého pohledu dá závidět.
Taky mi mimi nejvíc dává o sobě vědět, když sedím a trochu se začnu hrbit, asi že ho tam trochu skřípávám. A pak taky večer, asi že jsem v klídku. Ale taky není vycvičený (vlastně vycvičená) a jakmile dám ruce na bříško a chci komunikovat, tak se ani nehne. Bude asi vyčůraný po mamince :-)

Tak holčičky ahojky a pište pište.

Mishicka 20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 01.12.02 17:45

Ahoj holčinky!

Tak jenom v rychlosti pár řádků, skákla jsem do práce napsat spoustu dlužných emilů, který prostě v týdnu jaksi nestíhám a dneska jsem se chtěla trochu provětrat, takže jsem to vzala při jednom.

Zdravím Aničku, co se v nezáviděním učícím procesu objevila u Johanky, hlavně ať ti to aspoň trochu leze do hlavy a ať jsou na tebe u zkoušky mooooooooc hodný, ať ti je všechny dají, za kolik není důležitý, hlavně abys už měla klid na toho vašeho broučka. Kopanečky určitě brzo přijdou, mě taky hodně překvapilo, že už je to tady. Máš se na co těšit. Je to úúúúúúžasný. Doufám, že tě to nebude rozesmívat tak, jako pokaždé mně, když začne mrňousek skotačit, nevím, jak bys ten výbuch smíchu vysvětlovala třeba u zkoušky.Jinak s tebou a všema studujícíma těhulkama velmi soucítím, moc dobře si nedovedu představit, jak já bych při tom svém rozkolísaném stavu zvládala školu. Zrovna jsem si jí tenhle víkend hodně připomněla, měla jsem na návštěvě 3 kamarádky z vejšky, takže padaly vzpomínky a zážitky, cože jsme všechno zažily a tak......
Taky jsem to nevydržela neříct jim to a když jsem si měly připít na svatbu jedné z nich, doktorát druhé a narozeniny třetí, tak jsem ještě přidala, že teda taky na naše miminko. No to to čubrněly, moc mi to ani nechtěly věřit, zvlášť když jsem jim řekla, že už v úterý budu v 5. měsíci (jupííííííí!!!!!), a že už náš mrňousek pár dní krásně kope.Okukovaly mi břicho, kroutily hlavou, jak je to možný a uvěřily, až když jsem jim ukázala těhotenskou průkazku.

Jinak holky taky vám ze záčátku drobeček kopal jenom někdy???????
Ten náš je nějakej noční ptáček, v noci řádí třeba do dvou do rána a pak celé dopoledne asi vyspává a začne třeba až kolem 5. hodiny odpoledne........

Tak už přichází jeho „hodinka“, začíná se hlásit, tak já pádím si to pěkně užít.
Taky dneska začínají adventní koncerty, tak si pustím bednu, zapálím, františky, vonné tyčky nebo svíčky a uděláme si už báječnou předvánoční atmosféru. Vždyť už je 1. prosince!!!!! To to letí, panečku.
Tak jsem zvědavá , jestli budu u té Tv plakat nebo ne, spíš se tipuju, že jo, přece jenom ty stavy se nedají moc ovlivnit.

Mikisko, u Pelíšků jsem taky bulela, nejseš v tom sama.......... A na tu šéfovou (zřejmě lehce zakomplexovanou) se vykašlej a v lednu už tam nechoď, ať jseš pěkně v klídku…
Mějte se moc pěkně a hezky si užijte s manžílkama a mimískama nedělní večer, já mám zítra dovolenou. Hurá!!!!

Eržika, 18.t.

Katule
Povídálka 17 příspěvků 01.12.02 22:36

Ahoj holky,
teda ten víkend utekl jako voda. To bude asi tim, že už jsem pekla cukroví. Samotnou by mě to asi nebavilo, ale protože pečem vždycky hromadně s mamkou a ségrou a babí a vytvoříme si takovou pěknou předvánoční atmosféru, tak je to fakt moc príma. Letos si to vychutnávám, protože už jsem doma a můžu se tomu věnovat naplno.
Mikisko, vykašli se na šéfovou a na práci taky. Na mě sice byli v práci hodní, ale nějak jí ubývalo a já jsem vycítila přebytečnost, takže jsem to zabalila docela brzo (teda oproti vám všem ostatním). A musim říct, že se rozhodně doma nenudim. Měla jsem z počátku obavy, ale zbytečně. Mám docela dost zájmů a taky si vychutnám Vánoce, takže si užívám. I na emimino se dostanu až večer.
Ty kopanečky jsou fakt úžasný. Taky jsem zjistila, že je to vidět a jak. Manžílek to pořád necítil rukou, tak když malej začal kopat, ukázala jsem mu jak se mi vždycky na okamžik vyboulí břicho. Jé ten koukal.
Holky mě ani nenapadlo tajit co čekáme. Hned jsem to všude roztroubila. Rodina nás určitě nebude zavalovat dárkama a oblečkama, takže jsem ohledně barev v pohodě. Vůbec mi nevadí, když bude drobeček oblečenej do modra. Spíš mám obavy z místa, kde by to příbuzenstvo mohlo nakoupit. Doufám, že ne u našich asijských „přátel“.
S náladama souhlasim. Taky si připadám dost často vyšinutá, jak reaguju. Většinou se nepoznávám. A přesně jak píšete, je to úplně nečekaný. No, ale co bych neobětovala pro mojeho drobečka. Jů já se na něj začínám už pořádně těšit. No konečně, ze začátku jsem si to nějak neuvědomovala.
Už jsem se vypovídala dost, pěkně taky pište, ať mi nepřijde, že se rozepisuju jen já.
Káťa 23.t.

pidule
Povídálka 21 příspěvků 02.12.02 09:15

Ahoj Mikisko, tak ti mooooc gratuluju ke kopaneckum co jsou videt. Ja uz bje taky vidim a musim ti dat za pravdu, ze je to super. Kdyz jsem to videla poprve tak jsem se zacala hihnat jak blazen:-))) Pritele jsem vzdycky volala, ale jakmile pribehl a prilozil ruku nebo se zadival na pupik, tak kluk zase nic. Hraje na nas pekny divadlo- rostak jeden. K tem tehotenskym chutim- ty uz me presli, ted jenom pozoruju jak skvele rostu do sirky- no spis mi roste jenom pupik, ale mam pocit, ze za chvili neprojdu dverma.
S naladama je to stejny- taky si dokazu krasne pobrecet i u Doktora z hor- to jsem magor:-)))
Ja koncim praci taky 20.12. a pak nazdar- budu si uzivat volna a myho drobecka. V praci mame 17.12. takovy to vanocni mecheche, tak se tesim, ze se ze vsema rozloucim a budu doma. Uz me to nejak zmaha- to cestovani do prace, sedet taky nevydrzim- ach ty zada. Tak chci zacit trosku cvicit a chodit na prochazky. Moc se tesim na vanoce- vcera jsem si koupila veci na adventni venec, ze si ho udelam, nejakou vyzdobu uz jsem taky vyvesila. Jeste ty darky a bude to v pohode. Tak piste jak se pripravujete na vanoce a co vasi mali drobecci. Zatim pa Pidule- 22 tyd.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 02.12.02 10:17

Ahoj pupíčci,
Zdravím vás při krásném pondělku. Je vidět sluníčkooooo huráááá hned je lepší nálada, já měla pocit, že už snad ani nevysvitne a bude ůpořád tma. Tak mám takovou radost, že asi pojedu dříve domů a půjde se projít potřebuji to jako sůl.
Včera jsem měla na návštěvě 2 kamarádky s dětičkama 3 a 5 let holky to byl bugr lítaly, ječely no prostě sranda, i když večer když šly domů jsem si trochu oddychla, jak na to člověk není zvyklý ....... Tak jsme pak s manžílkem říkali, že si na to budeme muset zvyknout hihi, i když asi když je doma rozruch pořád tak to člověku nepříjde. Byla to legrace až mě z toho rozbolela hlava. Jojo za pár měsíců to budu mít každý den a vy taky. Já se tak strašně těším.
Ještě k tomu kdo chce mít 2 děti jako i my bysme chtěli dvě ratolesti tak ten věk 2-3 roky rozdíl je fakt super pěkně si spolu ty děti užijou, taky tedy poperou a zlobí, ale myslím, že je to ideální věkový rozdíl co vy na to ?
Jsem prdlá už přemýšlím nad druhým miminkem a to první ještě ani není venku......
Vánoce nakonec přehánět asi nebudu nějak to nestíhám jsem línější než jindy o víkendu prospím půlku volna tak nevím manžílek mi říká ať se na všechno vyprdnu, že nakoupíme dárky a hodně jídla a pěkně si to užijeme s nohama nahoře asi ho poslechnu a nijak se nebudu honit stejně se nic nestane. Viděli jste včera Střepiny jak popisovali vánoční úklidy a sháňky po dárcích ? Bylo to legrační, ale smutný je že to tak opravdu je místo aby člověk užíval pohody tak blbne. Tak se budu snažit blbnout co nejméně.
Tak se pěkně opatrujte a vy co jste v práci utečte brzy (ještě za světla) a honem na procházku pozdravit sluníčko
papa Mikiska

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 02.12.02 11:14

Tak se hlásím ještě jednou s informací ohledně 3D UTZ v Gennet na Praze 1 v Klimentské ul. č. 20. Tel. 222-313-000. MUDr. Kulovaný nebo MUDr. Marek. Tak jsem zjistila informace a už jsem se objednala na zítřek večer. Můžete se tam objednat i když nebudete mít doporučení od svého lékaře a to za 750,– Kč, prý to nehradí žádná s pojišťoven. Bohužel to nelze nahrát na video takže je to jenom o zážitku a dostanete fotečky. Zítra večer tam jedu takže ve středu vám dám informace už se těším. Jinak beru s sebou manžílka to je samozřejmost a ještě sestru prý když přijdeme ve třech tak to neva.
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.02 11:21

Ahojky těhulky
tak jsem se připojila po hádce se šéfem v práci a hned jsem zjistila, že nejsem sama, ke které se začali chovat nehezky, když se z ní stala těhulka. Dlouho jsem to zvažovala, ale jestli to takhle půjde dál tak asi přestanu od nového roku pracovat. Nevím sice, jestli mi dá doktor neschopenku, ale takovéhle nervy mému miminku určitě nesvědčí. Jak to uděláš ty, Mikisko, abys nemusela do práce??
S těma náladičkama je to šílený, mění se mi každou chvíli a nejhorší je to v době, kdy bych původně měla mít menses, máte to taky tak?
Mishicko, s tím termínem početí si nelam hlavu, jak jsem psala minule, v knize Magický měsíc se píše, že Dr. Jonáš dokázal, že žena může otěhotnět nejen v době ovulace, ale také v době, kdy je měsíc ve stejném postavení jako když se žena narodila a tím vysvětlil, proč se neshoduje stáří plodu od ovulace a na utz, jako třeba u mě. Jestli chceš tak to můžeme zkusit, když mi napíšeš, kdy jsi se narodila a ve kterém měsíci otěhotněla.
Jsem moc ráda, že skoro všechny víte, jestli to bude holčička, nebo kluk, aspoň nebudu mít špatné svědomí, když to budu chtít vědět. Jenže tatínek to vědět nechce a zdá se, že půjde se mnou na utz, jen abych se nemohla zeptat. Ten utz se prý dá nahrát na videokazetu a moje kamarádka co má 4 měsíčního chlapečka, to vědět nechtěla, jenže na tom jejich videu z 20. týdne byl pinďourek přes půl obrazovky.
Ráda bych se vás zeptala, co vám připomínají pohyby v bříšku, abych mohla identifikovat to, co se v něm děje mě.
Na vánoce se taky moc těším, s úklidem to přehánět nebudu, cukroví trochu upeču a jinak si dám pohodičku. Dárky mám skoro nakoupený a taky dostaneme něco pro mimi. Mamča upletla kabátek, svetřík, čepičku a botičky, myslela jsem, že se to už nedělá, ale je to strašně kouzelný.
Taky jsem u babičky ve sklepě našla starý koš na prádlo a mám z něj strašlivou radost. Někde jsem četla, že se miminko v šestinedělí cítí v košíku líp, než ve veliké postýlce, tak mi do něj mamča ušila z prostěradla vnitřek a je to super. Aspoň ho budu moct přenášet pobytě a mít ho hned u postele, strašně se těším.
Tak pa těhulky, mějte se moc krásně, nenechte se zlobit a pište. darina 18t

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 02.12.02 12:06

To jsem zase já zapomněla jsem vám říct, že se ten 3D UTZ dělá v období od 18-22 týdne +-
Darino já si nechám napsat neschopenku od pana doktora v poradně, řeknu mu to na rovinu proč chci zůstat doma. Já si myslím, že v dnešní době to není nic nenormálního zůstat v těhotenství dříve doma. Znám i holky co jsou doma na neschopence celé těhotenství.
K těm pohybům já poprvé cítila něco jako bubliny v břiše určitě to lze rozeznat od střevních potíží je to úplně něco jiného, i když všude píšou že ne. Tak přeji úspěšné pozorování bříšek papa
Mikiska

Myska3
Povídálka 29 příspěvků 02.12.02 12:30

Ahoj holky,
mám dneska radost, že svítí sluníčko.Hned je lepší nálada. Sice jí mám taky trochu zkaženou,ale není to tak vážný jako Mikiska a ostatní kdo v práci dostane vynadáno.Já jsem se se svojí vedoucí bavila o shánění zástupu za mě a tak jsem jí lehce nadhodila,že bych chtěla zůstat doma už dřív než v květnu nebo dubnu.A ona na mě koukala nějak naštvaně, jako účetní se tady potom zblázní,což je pravda. Ale mě už nebaví dojíždět,tak nevim jak se tady domluvim.Ale náladu si moc kazit nenechám.
Jinak jsme v pátek o miminku řekli našim kamarádům který mají od května holčičku.A Jak mi řekli,tak nevěděli co se jim narodí a jsou rádi, že si to nenechali říct.Tak jsem se jen utvrdila v tom,že to určitě nebudu chtít vědět a nechám se překvapit.Taky ta kamarádka říkala,že její kamarádka říkala, (to je zamotaný), že si to říct nechali a pak jim to bylo líto,že vědí co to je. Tak fakt nevim co vám mám poradit. Stejně vy,co už to víte,tak s tím stejně nic už nenaděláte.Ale nechala bych si to jako překvapení pro rodinu.
Tak se zatím mějte moc pěkně a užívejte si toho sluníčka.
Ahoj Myška 14t. (to se to pěkně rychle posunulo,co to počítám jako doktorka)

pidule
Povídálka 21 příspěvků 02.12.02 13:05

Mikisko, prosim te, uvazuju o tom 3D! Mohla by si pak napsat jaky to bylo? Jestli to stalo za to! Ja bych se na to kdyztak taky objednala. Jinak s tou praci mas pravdu, ja jsem chtela vydrzet az do konce, ale prdim na to- koncim 20.12.- huraaaa! Nechala jsem si napsat neschopenku a doktorka byla uplne v pohode. Takze vsem doporucuju. Zatim pa a napis zazitky z 3D UTZ.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 03.12.02 10:29

Ahoj, ahoj, ahoj!!!

Moc vás všechny zdravím v novém týdnu.
Vcera jsem si udělala dovču a byla jsem poprvé omrknout těhotenské cvičení u nás v porodnici. No to byla akce. Bylo nás tam asi 10 těhotných, připadala jsem si lehce trapně, protože jsem tam jediná neměla břicho, ale v lednu až se tam vydám podruhé, to už bude jinačí, taky budu pyšně vystrkovat pupík.......
Docela mně překvapilo, že to nebylo takové lážo - plážo, jak jsem si myslela a dokonce jsem se při tom úvodním hopsání i zadejchala a zapotila (až budu mít bříško budu muset víc švindlovat, abych to vydržela). Co je proti tomu moje ježdění do práce na kole? Procházka růžovým :,-(em, však ale i to už brzo zapíchnu, jestli do vánoc nenapadne sních nebo nanamrzne, tak už kolo stejně tak za čtrnáct dní zazimuju, jo, pátý měsíc je pátý měsíc.
No dokonce jsem na tom cvičení měla i chvílema pocit, že snad budu mít druhej den namožený nohy a víte, že taky, jo??? Ne moc, ale když jsem před chvílí vstala od stolu, tak jsem je cítila.
Jinak mně to cvičení až tak nebavilo (hlavně ta hudba byla dost šílená, trochu z roku raz dva),celý to mělo nádech ééééééérobiku, který já jsem nikdy nemusela, ale zase dobrý, že se člověk přece jenom trochu hejbe......Nej­legračnější mi na tom přišlo, jak jsme se sousedkou neustále při nějakých obracecích a rozháněcích cvicích žďuchaly, bylo tam fakt dost málo místa......

Jéééé, to je škoda, že z toho 3D UTZ v Praze nedávají video, o to mi docela šlo. Mikisko, zkus se, prosím zeptat, jestli to nejde nahrát aspoň na CD a pěkně nám to potom popiš, ať se můžu rozhodnout, jet či nejet…
Jinak taky myslím, že Mishicka psala, že jde ve středu na ten podrobnější UTZ, tak na vás budu myslet, aby to všechno dobře dopadlo a ta vaše Beruška nebo možná Brouček byli v pořádku.
Vcera jsem tak ležela ve vaně a jaksi mi to moje nahý tělo a poloha najednou připomněly porod. Zatím se na něj těším a až tak často o něm nepřemejšlím, ale včera mi teda konečně došlo, že opravdu budu rodit!!!!!!! Nějak si to zatím nedovedu představit, je to ještě daleko, ale vím, že to teď asi bude utíkat hodně rychle. Představila jsem si, jak toho naše drobečka sladkýho držím poprvé po porodu v náručí, jak se s ním krásně pomazlím a stejně tak i přítel a úplně jsem se z té představy rozplakala. Jéé, já se na to tak těším…

Jinak mrňousek už od včerejška zase krásně kopká a skotačí v bříšku, v sobotu a v neděli dost odpočíval (ostatně proč ne, když byl víkend, že?), tak jsem ráda, že o něm zase pořádně vím…Taky už se moc těším na ty vaše vybouleninky, co vám tropí mrňouskové na bříšku.

Tak zatím ahoj a já musím vymyslet na dnešek nějak fajnovou večeři, když zrovna začínáme 5. měsíc. To se musí oslavit..

Jinak holky, MIkisko, Pidule, co končíte 20.12., to už počítáte dny, ne? Máte to fakt už za pár, tak to doklepejte hlavně v klídku.....

Eržika,18.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 03.12.02 12:23

Ahoj holky,
tak dnes jdu na ten 3D UTZ tak se těšte na zítřek všechno vám podrobně popíšu už se moc těším.
Včera jsem byla zase na masážích pořád to teda neni nic moc, masérka mi říkala, že výsledky pocítím až tak za měsíc.
Eržiko k tomu porodu taky jsem si nedávno představovala jak to bude, ale já spíš měřila velikost odkud má mimísek vyskočit tak si to nějak nedokážu představit. Zatim jsem pokaždé byla hrdinka, že už to zvládl kde kdo tak proč ne já a dokonce co jsem těhulka tak se i na porod těším. Je to stejné jako ty nálady mám dny kdy mám pocit, že to snad ani nemůžu zvládnout a pak jsou zase dny kdy to cítim, že to bude brnkačka hihihi.
A že ty pracovní dny opravdu už počítám to máš Erži úplnou pravdu. Akorát jsem jim to tady ještě nesdělila tak nevím jak na to asi už brzy budu muset přeci jenom to utíká jako voda hurá.
Taky od ledna až budu doma bych chtěla mrknout po nějakém tom cvičení pro těhulky zatím cvičím doma s pomocí videokazety.
Trénujete pánevní dno ?
tak papa Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 03.12.02 13:58

Ahoj dneska ještě jednou.....

Tak Mikisko dík za připomenutí toho pánevního dna , zapoměla jsem na něj docela slušně a necvičila už ani nepamatuju, takže jsem zrovna začala, sedím a vtáhnout, povolit, vtáhnout, povolit… Doufám, že mi to chvíli vydrží..

Jinak jsem vám ještě ani nenapsala, jak jsem měla o víkendu ty kamarádky na návštěvě a řekla jim o našem broučkovi, tak už se mi dostalo oslovení typu: „Tak co MATKO?!“. A řeknu vám, že je to docela děsný, takový jakýsi hrubý a necitlivý, absolutně nezapadající do mého něžně naladěného stavu…Jenom doufám, že jsem tak v minulosti nikomu neřekla, pokud ano, tak už vím, že rozhodně neřeknu.....

A taky asi budu muset chodit do práce pořád, protože našemu drobátku se tady tuze líbí (nebo možná taky nelíbí, kdo ví…) a od samého rána krásně bubnuje v bříšku a to se zase líbí mně, že o něm tak pěkně vím. Dokonce už si na ty jeho kopanečky začínám zvykat a pokaždé už se nezačnu přihlouple smát..
Jo ty nohy mám fakt normálně namožený (jak jsme pořád ve stoje podsazovaly pánev) a pokaždé, když vstanu od stolu, tak je teda dost ucítím…

Mějte se pěkně a když ne dneska sluníčko na obloze, tak aspoň v srdíčku a bříšku vám moc přeje

Eržika,18.t.

Miki
Nováček 2 příspěvky 03.12.02 14:09

Ahoj Mikisko,
ještě jsem nenašla odvahu poslat nějaký komentář, ale Tebe bych se chtěla zeptat na ty Tvoje masáže. Často mě bolí v kříži, ale masérka mě odmítla namasírovat, že prý dochází velkému prokrvení a hrozí nebezpečí potratu. Já jsem si říkala, že určitě existují nějaké speciálnosti pro těhotné, ale nevím, kde se poptat.
Ahoj Michala18t

Munafka
Povídálka 14 příspěvků 03.12.02 17:13

Ahoj holky,

tak já se taky po dlouhé době hlásím do klubu. Čtu e-mimčo celkem pravidelně, ale většinou nemám moc času něco napsat.

Od konce září jsem se nechala napsat na neschopenku, protože mi nebylo dobře a to dojíždění jsem fakt nezvládala. Ale abych se zase tak moc nenudila, tak ještě pořád jezdím občas do práce (1-2× týdně). Což je fajn, že jsem úplně neztratila kontakt, ale doufám, že mi to taky aspoň trochu zaplatí.

Jinak jsem moc ráda, že sem nemusím jezdit každý den. A od ledna to omezím asi ještě víc :-). Doma je mi dobře a zatím se vůbec nenudím. Spíš mám pořád pocit, že nestíhám - třeba ten vánoční úklid. Ale asi se s tím nebudu moc stresovat, co stihnu, to stihnu, zbytek udělám po Vánocích. Nechci si z toho dělat blázinec.

Příští týden jedu za mamkou do Opavy - přes rok se moc nevídáme, tak se na to už moc těším. Budeme spolu péct cukrovíčko a krááásně si pokecáme :-). Maminka se o mě bude starat, bude mi vařit - já se tak těším :-).

Dokonce už i moje maminka si pomalu začíná zvykat na myšlenku, že bude babičkou. Ze začátku byla její reakce spíš typu „to jste ještě měli aspoň rok počkat“ (je mi 26 a mám pocit, že už nebylo na co čekat :-)). Posledně, když jsem s ní mluvila, tak dokonce řekla, že mám to miminko za ní pohladit po bříšku :-). Já jsem z toho měla úplně slzičky v očích :-)).

Taky už se na miminko moc těším. Zatím ještě nevíme, co to bude, ale chceme si to nechat říct. Na příští ultrazvuk jdu i s manžílkem, takže jestli to tam bude vidět, tak to snad uvidíme oba :-).

Mimísek už krásně kope, je to super, že o něm vím. Boule na bříšku jsem ještě nepozorovala, asi to budu muset zkusit :-). Manžílek už ty jeho kopanečky cítil rukou, ale nebyla to žádná sranda, to zachytit. Většinou, když mi dal ruku na bříško, tak toho mimísek nechal. Ale když se to povedlo, tak jsme z toho měli radost oba (možná všichni tři?) :-)).

Koukám, že jsem se nějak rozepsala, tak už asi budu končit a půjdu domů :-).

Mějte se všechny moc krásně,

Martina M. 21t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 04.12.02 08:28

Ahoj Michalo,
docela jsi mě vylekala s tim potratem, nevim, ale moje masérka nic takového neřikala a masíruje mě v sedě a jsme domluvený, že když mě to bude nějak víc bolet tak mám křičet. Moc mi to pomáhá, protože s těmi zády mám opravdu problémy čím dál tím větší.
P.S. vůbec se nemusíš bát posílat příspěvky jen piš bude nás víc a nebudeme se ničeho bát hihi, hlavně se člověk může svěřit s věcmi, kterým teď momentálně nemusí každý chápat.
Tak krásné těhotenství přeju a až půjdu na kontrolu tak se zeptám pana doktora na ty masáže.
papa Mikiska

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 04.12.02 08:57

Zdravím všechny bříška,
tak jsem po tom 3D UTZ byla to nááádheraaaa. Hrozně mě, ale mrzí, že nemáme tu videokazetu a ani nechápu z jakého důvodu to nedělají pan doktor mi řekl, že si to prý nahrávají oni aby měli důkazy, ale pořád nevím proč mi nemohou udělat kopii.
No dobře tak to je jedno. Byli jsme tam s manžílkem asi tak 30-45 min. Pan doktor nám pěkně podrobně vše vysvětlil prozkoumal i takové věci jako jsou vnitřnosti - ledviny, játka, střeva taky močový měchýř, který měl mimísek plný hihihi prý je to známka toho, že vše funguje tak jak má fungovat. Taky jsme studovali srdíčko a množství plodové vody, rozměry hlavičky a stehení kosti. Je tak 25-30 cm veliký a váží něco kolem 500-630 g. Takže výsledkem jsou príma zážitky a hlavně, že je vše v naprostém pořádku tam jak má být. Je to nádherně vidět na té obrazovce i svalíky na nohou. Mimísek seděl s nohama křížem a obě ručičky si zřejmě prohlížel, vypadal jako kdyby se modlil. Bylo to opravdu úúúžaaaasnýýý už aby byl venku. Taky jsem viděla pindíka je pěkně veliký to už je opravdu na 100 % kluk jak buk. Manžílek tvrdil, že je celej po něm.
Tak holky je to na vás opravdu za 750,– Kč máte zážitky a jistotu, že je miminko v úplném pořádku, ale zase nejsou z toho žádné videonahrávky a fotky nic moc.
Ještě jednu radu, kdybyste se rozhodli pana doktora navštívit čím dřív tím líp je to pak lépe vidět. Podle UTZ bych měla mít porod 29.3.2002 a jsem prý ve 23 týdnu a 3 dnech takže přesně o týden starší miminko než podle MS. Tak čekám, že mrkne na svět už na konci března hurááá.
Tak se mějte moc hezky a pohlaďte za mě svoje bříška papa Mikiska

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 04.12.02 09:00

Ahoj Martino, jenom jsem tě chtěla pozdravit a přivítat. Přeji ti moc hezké těhotenství a zase se ozvy. Jsem moc ráda, že píšeš, že se doma nenudíš někdy jak se blíží ten odchod z práce tak si říkám co budu doma dělat ? Ale člověk se asi zaměstná viď ?
tak se měj hezky Mikiska

pidule
Povídálka 21 příspěvků 04.12.02 10:16

Ahoj Mikisko, tak jsem od rana hledala tvoje zazitky z 3D UTZ a uz je to tady. Jak pises musi to byt skvely. Porad vaham, zda na to jit nebo ne. Jelikoz mam fotek z UTZ dost a vysetreni taky dost za sebou, ale asi je to zazitek nejenom pro tebe, ale i pro manzilka co? Tak jsem si rikala, ze bych mu to mohla dat k jeziskovi- to by se mu urcite libilo:-))) Ja jsem dnes ve 23 tydnu, termin mam 1.4.03- na aprila:-))) takze to ame skoro stejne a cekam taky chlapecka. Uz mate vybrany jmeno? Nas bude Matysek. Uz se tesim, az to v ty praci zapichnu a budu si uzivat briska, kopanecku, vanoc, cukrovi- jeje to pujdou kila nahoru.
Takze ted mam dilema s tim UTZ. Jdu to probrat s kolegynema. Zatim pa pupici Pidule 23 tyd.

Vložit nový komentář