Mikiska - 24. týden

Těhotenství

Milé těhulky i netěhulky a taky všechny čtenářky (možná i čtenáři) moc vás zdravím a moje zlatíčko v bříšku určitě taky.

Je před námi poslední týden před vánoci a pro mě to znamená poslední týden v práci před nástupem nové paní na mé místo. Je to celkem takový zvláštní pocit někdy mám dny, kdy už se nemůžu dočkat a někdy mám dny, kdy mám pocit, že pracovat budu až do porodu. Ale kdepak rána jsou tmavá a hlavně chladná a v postýlce nám bude oběma určitě lépe. V lednu to vidím tak na 14 dní pracovitosti aby se uzavřel pěkně celý rok 2002 a hurá do nového roku, který bude pro mě a asi i pro vás zlomový, úplně nový styl života a hlavně už nebudeme jenom dva, ale tři, umíte si to představit ? No u někoho v rodince budou dokonce čtyři místo dvou to je změna. Věřím, že pro nás všechny to bude změna k lepšímu a radostnějšímu životu. Ježííííš to jsou řeči jsem poslední dobou taková nějaká divná všechno moc rozebírám pak pláču a pak se zase chechtám. Představuji si jak budu dokonalá matka hihihi a jindy mám pocit, že puberťák jako jsem já nikdy matkou ani být nemůže. No radši otočím list.

Chtěla bych tady trochu probrat porodnice a porody už jste na to některá myslela ? Takový porod do vody jak už tady někdo psal musí být zajímavý a manžílek ze začátku těhotenství trval na tom, že je to nejlepší a nejpřirozenější způsob porodu. Jenže já mám tak nějak obavy a radši asi budu rodit klasickým způsobem, možná u druhého těhotenství se budu rozmýšlet jinak. Teď mám pocit, že bez pomoci doktorů to nemůžu vůbec zvládnout nebo spíše mám strach. Dříve si s tím ženský poradily jedna dvě a nikdo to tak neprožíval jako my, ale dříve je dříve. Alespoň mi to tvrdí moje mamča, že prý ženský pracovaly na polích a jen tak si odskočily odrodit hihihi nevím co je na tom pravdy, ale myslím, že zas tak jednoduché to neměly nikdy. Myslím, že pořádné prožívání těhotenství má něco do sebe. Člověk to zažije jenom párkrát v životě a my si tento stav budeme pěkně pamatovat. Zato moje mamča, když jsem se jí vyptávala na 1. pohyby tak si nevzpomněla. Možná je to taky věkem, když byla těhulka bylo jí něco málo přes 18 let. Já si vůbec neumím představit, že už bych měla děti školou povinné. Ještě k těm porodnicím už jste se některá byla podívat tam kde byste chtěli porodit ? To si tam asi nemůžu jen tak přijít kdy se mi zachce co ?

Tak těhulky moc to nepřehánějte s těmi předvánočními shony a dávejte na sebe pozor hlavně na náledí ať nikde neupadnete. Děti musejí mít z mrazu radost alespoň můžou bruslit. Já letos mé ?krasobluslení? vynechám bojím se, že bych nějak blbě upadla. Počkám až napadne sníh (snad) a vyrážím stavět sněhuláka tak papa pište.

Mikiska

P.S. nezapomeňte si přeměřit pupíky !!!!!!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.12.02 12:39

Ahoj holky!!!!!

Tak už zase pátek, to snad není ani možný, fakt to letí, já už i jaksi občas zapomenu, v kterém jsem vůbec týdnu, tenhle týden se mi to stalo tak určitě třikrát, že jsem nevěděla, jestli jsem v 19. nebo v 18. t. Pak mi ale došlo, že příští týden jdu na kontrolu a to budu ve 20.t., tak se vždycky nakonec nějak dopočítám…

Tak si představte, tak jsem byla včera večer, jak jsem přišla z práce, úplně rozrušená, z toho, jak se mě všichni vyptávali a gratulovali (holt na to nejsem zvyklá, že to někdo ví), že jsem sotva jsem schodila bundu (a vyčůrala se, ovšem že, jak jinak, když chodím pořád…) snědla na posezení půlku!!!!!! naprosto výborný čokoládovo oříškový Nutely. Podotýkám, že byla obrovská (400gr) a moc dobrá, až mně z ní začaly bolet zuby. Pak jsem to zajedla česnečkou a byla jsem po večeři…

Mikisko, s těma porodnicema mám jasno. U nás je jen jedna, takže není co řešit (ani jsem neslyšela žádný hrůzy na zdejší porodnici), někam dál se mi nechce, ikdyž pár holek odsud jezdí rodit třeba do Vrchlabí..... Ale přijde mi pohodlnější být nablízku, hlavně i po porodu kvůli návštěvám a pak převozu domů. Jinak rodit by se mi líbilo taky nějak alternativně, ale zřejmě na to budu srab a nebudu pokoušet štěstí ani osud a pěkně na tu kozu v poslední fázi vylezu.
Ikdyž doufám, že jinak budu moci strávit většinu času ve vodě - ve sprše nebo ve vaně, jestli tady teda nějakou mají. Voda mi dělá moc dobře. Taky by se mi líbilo rodit třeba v kleče (ve dřepu), přijde mi to mnohem přirozenější poloha, ve které se musí určitě lépe tlačit, když ještě působí gravitace, ale jak říkám, nebudu žádná rebelka a budu dělat (aspoň si to myslím), co mi řeknou…V této fázi těhotenství se na porod vyloženě těším, co to se mnou, s přítelem udělá a hlavně, že už si broučka našeho sladkýho konečně pochováme a pomuchlujeme. Jéééééééé, já jak si tohle vždycky představím, tak mám slzy na krajíčku…
Ale přijdou určitě i krušnější chvíle, kdy budu mít obavy…
U nás to chodí tak, že budu chodit příští rok na to těhotenské cvičení do porodnice a od 30.t. je to speciální cvičení, i s přípravou na porod, asi co výbavička a tak (nevím, jestli vyloženě i přebalování a tak, ale to se kdyžtak naučím v porodnici, stejně si myslím, že už to umím, letitá praxe na synovcích a neteřích musí být někde znát).
No a v rámci toho cvičení je i prohlídka porodnice a oddělení šestinedělí, na kterou musí jít i partner, pokud chce být u porodu, vysolí asi 500,– a když zaplatí a má absolvovanou tu prohlídku ( ve které je i promítání filmu o porodu a nevím co ještě), tak ho tam teda pustí.

Jinak jsme včera zaznamenali velký úspěch!!!!!!
Náš brouček se přestal stydět před přítelem a kopal i do jeho ruky!!!!!!!!! uááááááááááá
Zachytil teda jen dva pořádný kopanečky a ještě na ty se načekal, jen co je pravda, ale už má představu, jak to vypadá.

Jinak mrňousek nekope vůbec pořád, má období, že ho i pár hodin vůbec necítím, ale to je, doufám, takhle na začátku asi normální. Jak jste to měly vy?Ve středu se zeptám doktora.
Jo, taky se musím zeptat na to, v jaké poloze můžu spát.
Jak už mi začíná růst bříško, tak nevím, jestli můžu ležet na břichu, abych tam drobečka nějak neutlačovala a zároveň nevím, jestli můžu ležet i na zádech (snad na w.9mesicu.cz jsem četla, že se tak utlačuje nějaká céva a miminko může mít menší zásobování kyslíkem), tak nevím, ale vždycky když se v noci probudím, tak ležím na zádech, tak bych se musela jedině přikurtovat na bok a v noci se ani nehnout nebo co...........

Nevíte taky někdo, co přesně znamená tvrdnutí břicha? Včera se mi zdálo, že ho mám nějaký tvrdší, ale dneska už je to zase normální.........

Tak jsem se zase rozepsala, takže pěkně pište, ať si hezky počteme…

A všem přeju krásný víkend, možná, že už i se sněhem a hlavně hodně papejte, ať ty míry a váhy v pondělí za něco stojí. Já teda troškařit rozhodně nebudu, to slibuju!!!!!!!!

Eržika, zítra už 20.t., ty brďooooooooooo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.02 13:28

Ahoj Eržiko,
ta předporodní příprava znamená, že se budete učit správně dýchat (hluboké a povrchové dýchání), tlačit a uvolňovat dno pánevní, aby byl pro Tebe porod co nejjednodušší. Myslím si, že úplně nejhorší k tomu všemu je, když nevíš co a jak máš dělat. Proto ten kurz každýmu doporučuju.
To tvrdnutí břicha, to jsou děložní stahy, pokud nejsou častý, tak je to normální.
Tak si užívej kopanečků a rostoucího bříška a dávejte na sebe pozor.
Katka, 37. t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.12.02 13:50

Ahojky všem,

tak jsem se pobavila, jak Danka psala, že kdyžtak přebarvěj autíčka na růžovo :-)

Mikisko ty náladičky mám taky a taky se mi střídaj, někdy to dokonce ani já nestíhám sledovat, natož pak manžílek. S porodnicema taky nemám jasno. Chci si po vánocích udělat exkurze, myslím, že je třeba se tam nejdřív aspoň po telefonu domluvit. Já bydlím v Praze na Pankráci, tak to beru od těch nejblíž, ale nechce se mi do Krče, já tam ležela na začátku těh. na gyndě a strašně se mi nelíbilo, že mi vůbec nic neřekli - střídala se tam hromada doktorů na vizitách, ale dostaz z někoho výsledky krve a tak bylo nadlidský úsilí. A navíc kromě jednoho byli celkem protivný a někdy arogantní, což teda rozhodně nepřispělo k mé pohodě a klidu - vypadalo to s těhotenstvím všelijak a ten klid jsem potřebovala ze všeho nejvíc. Možná že jsou tam při porodech jiný, ale radši to zkusím jinde. Pak jsem myslela na Podolí, jenže to je teď celkem hodně v módě, tak aby tam nebylo moc nacpáno a nevládla nervozita.
Pak Apolinář - no nevím, co si myslet. Od kamarádek co tam rodily v posledních letech nic moc pozitivního a z různých diskuzí na internetu jakbysmet. Ale zas jsou prý dobře zařízený na předčasný a problematický porody - hlavně na péči o mimi. Pak Motol - to je asi to samý co Apolinář a Bulovka, na tu taky nic moc pozitivního nevim. Snad jen CAP, ale tam když člověk přijede, tak se až na místě rozhodne, jestli ho vemou, nebo půjde na „normální“ sál. Od Vinohrad mě kdekdo zrazuje. No a to je myslím v Praze všechno, takže vůbec netuším, co budu dělat. Jo ještě je na Bulovce soukr. zařízení MEDA, tam se dá rodit - první doba v pokojíčku v soukromí a pak klasicky na sále, poporodní normálně v rámci porodnice Bulovka. Jenže chtějí asi 16. tis. za porod a nejspíš ještě nějaké peníze okolo. To se mi zdá opravdu hodně. Ráda bych rodila taky nějak „normálně“, rozhodně se chci v první době porodní pohybovat, sprchovat, válet ve vaně, lézt po čtyřech a i po zdech :-) A aby celou tu dobu mohl být manžílek se mnou, nejlépe v samostatné místnosti - ne za plentou od další rodičky. Samotný tlačení si taky představuju asi nejlíp na kolenou nebo ve dřepu, ale jak píše Eržika, nejspíš udělám, co mi řeknou.
Pak mi hodně záleží na komunikaci s lékaři a sestrami, ne že bych chtěla totální výklad, ale prostě aby se mnou mluvili, připravovali na to, co bude, říkali co a proč dělají. Když mě něco bolí, tak jsem docela hodně citlivá a stačí, když se na mě někdo křivě podívá a je mi ještě hůř. A já si to chci prožít v pohodě, ta bolest kolem mě neděsí. Pak jsem zjistila, že moje ZP mi hradí 5 dní na nadstandartu á 500,– Kč denně, ale jen v některých porodnicích, takže k tomu taky přihlédnu.
No, tak to jsem to probrala pečlivě a jsem zvědavá na ostatní názory.

Jinak Erži, to tvrdnutí se většinou objevuje po 20.t. při větší námaze a tak a mě proti tomu doktorka preventivně doporučila brát magnezium, navíc se po něm dobře chodí na záchod a to já teď fakt potřebuju - čůrala bych furt, ale něco vytlačit, to je pro mě problém. Ale po magnéziu chodím bez problému každý den a jsem šťastná jak blecha (někdy fakt stačí ke štěstí málo :-).
Já mám teda pocit, že mám bříško tvrdý furt - když stojím tak nejvíc - ale doktorka když mě prohlíží, tak píše vždycky, že břicho dobrý. Kdoví, moc v tom nešťourám.
Jo a na zádech se probouzím taky a nemělo by se na nich ležet, jak píšeš právě kvůli tomu zhoršenýmu přívodu pro mimi, a na břiše už dávno ležet nemůžu, protože mě to bolí a teĎ navíc okamžitě začně protestovat naše kočička. Takže střídám boky, a abych se nepřekulovala, tak si mezi kolena dávám polštářek. Jen teda to převracení se z jednoho boku na druhý mi dělá problémy, mě teď v poslední době hrozně bolí stydká kost a ta prokletá bederní páteř a přesně při tom převalení se bolestí budim. No jo, ale s tim nic neudělám, tak se aspoň snažím přes den víc cvičit, třeba to rozeženu.

Zatím pro dnešek papa, musím se jít něčeho nadlábnout.

Mishicka 22.t.

PS: Mikisko s tím sněhulákem letos my máme jasno - manžílek prohlásil, že když náhodou nebude sníh, tak mi píchne mrkev do pusy a postaví místo sněhuláka na dvůr mě - že v kulatosti rozdíl prý vidět nebude :-)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.12.02 13:58

Jo holky, ještě mám dotaz, trochu intimní, ale potřebuju to s někým porovnat.

Jak to máte teď se sexem? Já se vždycky zaseknu, když mi při tom malá začne řádit v břiše - a že začne pokaždý, to mám vyzkoušený. Okamžitě mě veškerá touha přejde - prostě mě to ruší. Myšlenky mám v tu ránu jinde a prostě jsem psychicky zablokovaná. Nemám to tak, že by jí to mohlo ublížit, ale prostě jak se ozve, tak je se sexem amen.
Tak napište, prosím, jak je to u Vás.

Mishicka 22.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 13.12.02 19:35

Čauky holky,
ty porodnice v Praze jsou složitý tak to asi nechám taky po novém roce pěkně to oběhnu a uvidím. Erži nakonec máš výhodu, že nemáš moc velký výběr.
Tvrdnutí břicha všude píšou ať si na to dáváme pozor a já ještě vůbec nevím jak se to pozná, ptala jsem se doktora a on mi říkal, že se nemusím bát, že to prý na 100 % poznám, já jsem nic takovýho ještě necítila anebo jsem si toho nevšimla.
Musím Mishicko říct, že už mám taky docela problémy se spaním, a to bříško ještě hooodně vyroste já jsem spávala vždycky na břiše a teď to nejde navíc s tebou soucítím se zádama mám taky pěkný problémy no co se dá dělat ještě nějakou dobu to vydržíme a bude po všem. Taky s tebou souhlasím, že na záchod na malou trhám denní i noční rekordy a z tou velkou je to přííííšerný, trávim na onom místě hodiny a hodiny tak se zeptám doktora na to Magnezium nebo co jsi to psala ve čtvrtek jdu na kontrolu tak snad na to nezapomenu.
K tomu sexu u nás doma to taky neni žádná sláva, ale zvláštní je, že je to obráceně. Manžílek je trošku nějakej na měkko, že je to divný a samozřejmě, když se má něco začít dít tak mi bříško začne tancovat a je taky povšem. Nedávno jsem z toho měla docela depresy, že jako se už nelíbim a tak až to sklouzlo do pěknýho pláče. Ale teď už je to zase dobrý, i když rekordy určitě nelámeme. Asi tyto problémy patří k těhotenství. Ze začátku jsem pro změnu neměla vůbec žádnou chuť já. Kdyby manžílek věděl co tu probírám tak mě asi sežere hihihi.
S tím sněhulákem jste to Mishicko vymysleli úžasně máš pravdu stačí hrnec na hlavu a mrkev do pusy a můžeme soutěžit.
Tak já se běhěm víkendu ještě ozvu užijte si pohodičky domova a papa
Mikiska
P.S. s tím jídlem se taky neočidím hihihi Manžílek mi koupil čokoládu já že jí sním celou na posezení takovou chuť jsem na ní měla a představte si sežral mi ji pes děvka jedna mrňavá se nadlábla a já z toho měla jeden díleček breee.

Terezijka
Povídálka 24 příspěvků 13.12.02 19:52

Ahoj holky,
s tím tvrdnutím břicha nemám zatím žádný zkušenosti, a to jsem už 36. týden. Ale jedna známá porodní asistentka, ke který chodím na cvičení říkala, že na někoho to přijde až při porodu - stahy. Ale zase nevím, jak to poznám. No ale asi jo.
Se spaním na břiše souhlasím. Jenže já tak nespím už pěkně dlouho, hned jak se mi bříško začalo zvětšovat, teď už mám pořádnej balon, tak na spaní na břiše ani náznakem nepomýšlím. Celou noc s sebou házím z jednoho boku na druhý, no děs.
O sexu ani nemluvě…Chudák manžel, no doufám, že po porodu se vše vrátí do normálu.
Mějte se Terezijka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.02 20:47

Ahojte holky
tak vás taky moc zdravím, pro mě první den ve 20 týdnu. Doufám, že už taky začnu cítit pohyby v bříšku, jsem z toho celá nesvá, že se vám mimča tak hlásí a to naše zatím nic.
Jak už jsem psala minule já bych chtěla rodit do vody, nejspíš v CAPu, jestli bude vše v pořádku. Někde jsem četla, že je pro ženu hrozně nepřirozené, když ze sebe ve vodorovné poloze tlačí mimi ven, že prý na bobku a tak je to lepší. Když o tom přemýšlím asi na tom něco bude, já chtěla do vody rodit odjakživa, rodí se prý v šeru a ta voda má teplotu plodové vody, tak je to prý pro miminko naprosto nenásilné. Musím to všechno ještě zvážit, tatínek není proti, jediné co mi zatrhl bylo to, že jsem chtěla rodit v horské porodnici ve Vrchlabí, což jsem nakonec přiznala, že to není z Prahy moc blízko. Je to ale prý nejoblíbenější porodnice. V tom CAPu to prý stojí 3000,– i s předporodním kurzem, 6 lekcí, z toho 3 s tatínkem. Jinak nevím kam bych šla, ale asi k Apolináři, protože to mám nejblíž a to je asi hodně důležité.
Možná mi to bude nakonec jedno, až to na nás přijde, ale zatím mám dost trauma z nemocnic, sotva tam vlezu tak mi jdou do očí slzičky a toho se asi nezbavím. Trochu mne taky překvapilo zjištění, že se v porodnici bere jako nadstandart /500-1000,– za noc/ pokoj se sprchou a wc a většinou tam ani nejste sami. Myslím že záchod a sprcha na chodbě není nic moc. Taky mi někdo říkal, že v Podolí vozíte mimča ukazovat návštěvám v nákupním vozíku a těch je tam prý tak málo, že se na vás ani nemusí dostat. No nevím jestli tomu věřit, to už se mi zdá trochu moc. Nejvíc asi záleží na jaký personál narazíte, taková milá sestřička udělá určitě strašně moc.
Jo a Mikisko s tím rozením dřív nevim nevim, zrovna mě babička půl hodiny ničila hystorkou jak rodila doma a měla miminko zadečkem napřed, nebudu psát ty strašný detaily, ale asi si to umíš představit, když se to dnes rodí cř. Jsem moc ráda, že čekáme ty mimča dnes.
Na cvičení pro těhulky už jsem byla dvakrát, je to moc fajn, ale musím říct, že když tam vidím ty holčiny těsně před porodem docela je obdivuju co s těma pupíkama ještě zvládnou.
Erži, už jsem ti to chtěla napsat jednou, jak jsi psala jak se ráda koupeš ve vaně, já to teda taky hrozně ráda, ale bylo mi řečeno, že se to v těhotenství nemá, že prý to vyvolává stahy, právě tak jako při rození do vody. Raději se na to někde zeptej, mě to hrozně chybí, válela jsem se tam denně, ale teď se raději sprchuju.
Tak se mějte moc hezky, pozdravujte miminka a všem čekatelkám přeji moc štěstí.Darina 20t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.02 20:50

Ahojte holky
tak vás taky moc zdravím, pro mě první den ve 20 týdnu. Doufám, že už taky začnu cítit pohyby v bříšku, jsem z toho celá nesvá, že se vám mimča tak hlásí a to naše zatím nic.
Jak už jsem psala minule já bych chtěla rodit do vody, nejspíš v CAPu, jestli bude vše v pořádku. Někde jsem četla, že je pro ženu hrozně nepřirozené, když ze sebe ve vodorovné poloze tlačí mimi ven, že prý na bobku a tak je to lepší. Když o tom přemýšlím asi na tom něco bude, já chtěla do vody rodit odjakživa, rodí se prý v šeru a ta voda má teplotu plodové vody, tak je to prý pro miminko naprosto nenásilné. Musím to všechno ještě zvážit, tatínek není proti, jediné co mi zatrhl bylo to, že jsem chtěla rodit v horské porodnici ve Vrchlabí, což jsem nakonec přiznala, že to není z Prahy moc blízko. Je to ale prý nejoblíbenější porodnice. V tom CAPu to prý stojí 3000,– i s předporodním kurzem, 6 lekcí, z toho 3 s tatínkem. Jinak nevím kam bych šla, ale asi k Apolináři, protože to mám nejblíž a to je asi hodně důležité.
Možná mi to bude nakonec jedno, až to na nás přijde, ale zatím mám dost trauma z nemocnic, sotva tam vlezu tak mi jdou do očí slzičky a toho se asi nezbavím. Trochu mne taky překvapilo zjištění, že se v porodnici bere jako nadstandart /500-1000,– za noc/ pokoj se sprchou a wc a většinou tam ani nejste sami. Myslím že záchod a sprcha na chodbě není nic moc. Taky mi někdo říkal, že v Podolí vozíte mimča ukazovat návštěvám v nákupním vozíku a těch je tam prý tak málo, že se na vás ani nemusí dostat. No nevím jestli tomu věřit, to už se mi zdá trochu moc. Nejvíc asi záleží na jaký personál narazíte, taková milá sestřička udělá určitě strašně moc.
Jo a Mikisko s tím rozením dřív nevim nevim, zrovna mě babička půl hodiny ničila hystorkou jak rodila doma a měla miminko zadečkem napřed, nebudu psát ty strašný detaily, ale asi si to umíš představit, když se to dnes rodí cř. Jsem moc ráda, že čekáme ty mimča dnes.
Na cvičení pro těhulky už jsem byla dvakrát, je to moc fajn, ale musím říct, že když tam vidím ty holčiny těsně před porodem docela je obdivuju co s těma pupíkama ještě zvládnou.
Erži, už jsem ti to chtěla napsat jednou, jak jsi psala jak se ráda koupeš ve vaně, já to teda taky hrozně ráda, ale bylo mi řečeno, že se to v těhotenství nemá, že prý to vyvolává stahy, právě tak jako při rození do vody. Raději se na to někde zeptej, mě to hrozně chybí, válela jsem se tam denně, ale teď se raději sprchuju.
Tak se mějte moc hezky, pozdravujte miminka a všem čekatelkám přeji moc štěstí.Darina 20t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.02 20:55

Jé promiň Erži já ten komentář omylem poslala jen k tobě, tak se ještě pokusím poslat to pro všechny. pa Darina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.12.02 22:45

Ahoj holky kuličky,

tak jsem vám sem nakoukla, jak rostete a co dělají mimča - vypadá to, že vám to jde bezvadně, a to je moooc dobře.

Já už mám čtyřměsíční holčičku a doufám, že vám aspoň některé moje vzpomínky pomůžou.

Tvrdnutí břicha opravdu poznáte, ale kolem 20. týdne by to bylo strašně brzo. Kdyby ale náhodou, určitě se svěřte svému doktorovi. Co se týká koupání ve vaně, teplota vody by měla být stejná jako teplota těla, tj. žádné vyvařování - tak se můžete koupat klidně denně až do doby, než se vám začne otevírat děložní hrdlo (což je ve většině případů až těsně před porodem :). Stav děložního hrdla kontroluje gynekolog při každé prohlídce. Kdyby voda jako taková vyvolávala stahy, nemohly byste ani chodit plavat :)))

Co se týká porodnic, můžu potvrdit ty „zkazky“ o Podolí - rodila tam kamarádka, návštěvy jsou jenom na chodbě, vozíků pro miminka není dost. Jiné je to na nadstandardních pokojích, ale nikdy není jistota, že nebudou zrovna obsazené. Normální pokoje nemají ani WC ani sprchu, což je zrovna po porodu docela zběsilost. Já jsem rodila v Motole, kde nadstandard nemají, ale standardní pokoje jsou dvoulůžkové, vždycky 2 mají společnou sprchu a WC. Pro mě byla veliká pomoc mít spolubydlící - pohlídá vaše miminko, když se sprchujete, můžete se spolu učit koupat a taky si povídat, když mimča zrovna spí. Nepočítejte s tím, že když budete samy na nadstandardu, že vám dítě pohlídá personál (taková porodnice v Praze asi není).

V Motole se rodí „klasicky“, tj. když je s vámi tatínek, trávíte první dobu porodní sami dva v místnosti s WC, sprchou, míčem, žebřinami a porodní asistentka se zastavuje tak jednou za půl hodiny. Asistentka taky vede porod v 2. době porodní, lékař se dostaví až těsně před koncem. Rodí se na lehátku v polosedě - mě to tedy moc vyhovovalo, protože nohy už mě ke konci moc nenesly :) a manžel mi tak mohl podepírat záda při tlačení.

Přeju vám krásné Vánoce s těmi štěstíčky v bříškách.

Bublina

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.12.02 10:31

Ahoj holky, jen bych vám chtěla napsat ohledně toho koupání: Já se koupu dodnes, ale opatrně, neválím se ve vodě dlouho a hlavně je potřeba hlídat teplotu vody, jak píše Bublina, voda by měla být spíše vlažná (mírně teplá). Taky to byla pro mě nepříjemná změna, protože jsem byla zvyklá válet se vždycky v horké vodě, teď nemůžu (ale co bych pro mimčo neudělala že jo). Moc teplá voda fakt může kontrakce vyvolat a kromě toho dochází k přehřívání plodu, který reaguje zvýšenou tepovou frekvencí (kdybyste měly možnost poslouchat v teplé vodě jeho srdíčko, bilo by dost zběsile - totéž platí i pro sprchování moc teplu vodou - toť zkušenosti porodních asistentek), což mu neprospívá… má z toho šoky a chudinka nemůže nikam z bříška utéct…
Sprchování má taky něco do sebe z hlediska hygieny, kdo je náchylnější na mykózy a podobné „příjemnosti“, měl by se raději místoi koupání sprchovat, hlavně v těhotenství, když máme to „prostředí“ tam tak trochu oslabené a náchylnější na všechno.
Ahoj Johanka 34.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 14.12.02 18:37

Ahoj holky,
moc děkuji za rady od „starších“ těhulek s tím koupáním já se taky normálně koupu, ale ne v horké vodě stejně vždycky mrňousek začne zběsile kopat takže radši vylejzám, i když nevím třeba se mu to líbí ???
Hlavně vám píšu, že mě poprvé v tramvaji dneska pustila sednout jedna hodná paní hrozně se omlouvala, že si nebyla jistá jestli jsem těhulka, že prý narazila na jednu paní, která se urazila když jí chtěla pustit sednout, protože těhule nebyla prý dneks ačlověk neví hihi docela mě to pobavilo. Byli jsme s manžílkem v centru Prahy, že se mrkneme na trhy a na výzdobu a hlavně na vánoční strom na Staromáku takových lidí jsem už dlouho neviděla bylo to hrozný narvané obchody, všude plno cizinců a vůbec moooc lidiček dopadlo to pěkně blbě nakonec jsme se pěkně pohádali, protože manžílek nesnáší davy lidí a potřebuje koupit zimní bundu takže jsme se doslova rvali davem v obchodech. Nic jsme nekoupili a akorát jsme rozhádaní jeli domů. To byl zase výlet. Prostě chození po obchodech v čase předvánočním pro manžílka není.
tak se zatím mějte papa

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.12.02 08:05

Ahoj holky,

tak si představte, že jsem se dneska už druhou noc pořádně nevyspala, jak ten náš pokládek v noci řádí. Tak nějak jsem se převalovala a byla v jednom kuse vzhůru, pak jsem zjistila, že je to opravdu kvůli té malé divošce a tak jsem před sedmou vstala a šoupla se do vany. No je to neuvěřitelný, protože touhle dobou vzhůru už jsem asi půl roku nebyla a jsem úplně vedle, že ještě teď je venku tma! Ale na druhou stranu jsem ráda, protože včera a předevčírem přes den se mi zdálo, že se mrňousek neozývá a už jsem byla lehce vyděšená. Tak teď mám aspoň klid v duši, bude asi po nás noční ptáče :-)

Včera vůbec byl divnej den, ráno jsem měla šílenej záchvat pláče a to kvůli takový blbosti: prostě se mi zdálo, že se na mě manžílek nějak utrhnul a už to jelo. Lidi já sama zírala, co jsem za uřvánka. On z toho teda byl asi pěkně vyděšenej, protože mě okamžitě začal utěšovat a hladit a tulit, jenže já vůbec nemohla přestat. Pak jsme se tomu chechtali, že to teda byl klasickej těhotenskej záchvat, normálně totiž takřka nepláču, jsem spíš vzteklounek. No a pak jsem byla stejně celej den nějak polomrtvá, a ještě se mi zdálo, že se malá nehýbe a tak jsem víceméně celý den nicnedělala a polehávala. No a tak si dneska užiju den hned od rána.

Jedeme se podívat na mou minisestřenici Marušku, dneska je jí už 9 dní! Před tím se chci zastavit v C&A na Čerňáku okouknout těhotenský kalhoty a když už tam budem, tak samozřejmě do dětskýho koupit něco pro Marušku. Doufám, že tam nebude úplně narváno, taky ty davy nesnášim. Začnu z toho být nerózní a z nakupování nic není. Původně jsem myslela, že bych tam dokoupila i vánoční dárky - konečně jsem sepsala seznam, co mi ještě chybí - ale to se uvidí až podle momentální situace.

Mikisko s tím nakupováním s manžílkem to znám, jak se má koupit něco pro něj, tak se většinou taky zhádáme a nic nekoupíme, a dokonce bych řekla, že na množství lidí zas tak nezáleží. Ale zajímavý je, že když něco kupujeme mě, tak je to zas naopak - já jsem vzteklá a nervózní za chvilku (většinou šijou na „barbíny“ … vypadám v tom jak kdbych si to půjčila od babičky … v mojí velikosti nemají tu správnou barvu …) a on se naopak snaží, a vybírá a nosí mi věci do kabinky. Po letech už se přeci jen známe, takže mě nechá být protivkou a většinou se přenese přes ty moje pindy. Takže my si ohledně nákupů nemáme moc co vyčítat :-)

Ještě mě napadlo: posílá Vás doktor taky na vyšetření krve kvůli těhotenský cukrovce? U nás je to asi standart, protože mi rovnou s průkazkou dali i papír na tohle vyšetření. Takže vyrazím asi příští týden.

Tak já jdu něco sďobnout k snídani - a hele, venku už se snad pomalu rozednívá!!!! Opatrujte sebe i pupíčky a ať Vás nechají vyspinkat do růžova.

Mishicka 22.t.

PS: Mikisko blahopřeju k prvnímu nabídnutýmu sezení!!!!!! V těhle končinách to prý není obvyklý. Na druhou stranu chudák ta paní, jestli se jí stalo takový faux-pas, tak je zázrak, že to ještě jednou zkusila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.02 13:08

Ahoj Bubli,
popsala jsi to podrobně a hezky ohledně porodu v Motole,chystám se tam taky.Vlastně tam i patřím,tak to víc neřeším.Ale chtěla jsem se zeptat,když tě chodí asistentka kontrolovat,tak je u toho i manžel,když tě vyšetřuje?Asi je to blbina,ale to víš,stydlivá prvorodička.Zatím si ani neumím představit,že by byl se mnou přímo u porodu i když netvrdím,že tam nebude.....Tak kdybys měla náladu,tak napiš o Motole atd. klíďo ještě víc.Děkuju a všem krásný den.
Adina 10.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.02 14:46

Ahoj holky těhulky!
Musím se také zapojit, když zde probíráte porod do vody. Také jsem měla od začátku představu, že by se mi to moc líbilo. Pořád ji ještě mám, ale v posledním čísle čas. Maminka (prosincové-na obálce Leona Machálková) o tom zrovna psali a trošku mě vylekala možná rizika porodu do vody. Tak teď tedy opravdu nevím, co si o tom myslet. Možná by bylo nejlepší, kdyby se zde ozvala některá ze zkušených rodiček, která takto porodila a napsala nám o tom.
Taky bych se ještě chtěla vyjádřit k tomu koupání ve vaně v těhotenství. Myslím, že problém není jen v tom, jestli nemůže způsobovat kontrakce, ale také v možné infekci. Mě alespoň gynekoložka na začátku těhotenství upozornila, že mi nedoporučuje žádné koupání, abych nechytla nějakou infekci. Otázkou pak je, co takové doporučované těhotenské plavání?! Taky jsem někde četla, že jsou po něm některými lékaři doporučované preventivní výplachy pochvy. No ale záleží asi na každém lékaři, jaký na to má názor.
Ahoj a krásný zbytek víkendu.
Monika, 30. týden

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 15.12.02 15:30

Ahoj Moniko, já myslím, že časopisy typu Maminka a Betynka zbytečně blbnou těhulkám hlavu… taky jsem ten časák s Machálkovou náhodou četla, jinak si tyhle plátky nekupuju, jsou tam někdy informace „na zabití“ - třeba ohledně kojení a výbavičky… (doufám, že jsem se některé zdejší vášnivé přeplatitelky nedotkla).
Jelikož jsem taky rozhodnutá pro porod do vody, vyzvídala jsem 3 holky, co rodily do vody (1 ve Vrchlabí a 2 v Brně Bohunicích), všechny byly absolutně spokojené, zvládly to téměř bezbolestně, jestli se to tak dá nazvat, žádnej nástřih, žádný potrhání - prostě ta voda krásně uvolňuje a tlumí bolesti.
Ve Vrchlabí není podmínkou před porodem do vany klystýr (por.asistentky prý loví výkaly síťkou) - to mi připadá docela hloupý, rodit miminko do špinavé vody (odtud asi ta poplašná informace v časopise ohledně možných infekcí), i když ve Vrchlabí prý nikdy problémy s žádnou infekcí neměli. Nebezpečí utonutí je taky prý nesmysl (konzultovala jsem to se svým gynekologem a ještě s por.asistentkou) - prý se to stalo možná dvakrát někde v Rakousku a udělal se z toho „velbloud“ - a ani tam nebylo tehdy jasné, jestli byla smrt miminka zaviněná právě porodem do vody. A od té doby prý na to mají někteří lékaři svůj názor… a raději z alibismu porod do vody nedoporučují anebo dokonce v některých porodnicích vodu při tlačení vypouštějí!! Nechají tě ve vodě jen na počátek porodu a pak rodíš „nasucho“- což je hrozný - raději se v té své konkrétní porodnici na tohle zeptej - dost porodnic propaguje porody „do vody“, ale do vody to ve skutečnosti není až do konce.
Při prohlídce bohunické porodnice nám jedna strašně milá porodní asistentka vysvětlovala vše kolem porodu do vody a moc si to vychvalovala, že za celou dobu, co se u nich porody do vody provádějí, neměli sebemenší problém ani s miminkem ani s rodičkama, všechny porody proběhly bez komplikací a téměř bez poranění hráze, miminka zdravá a spokojená. Doporučovala to všem, kdo mají hrůzu z případných nástřihů nebo z bolesti. Akorát mají podmínku, že maminka musí absolvovat klystýr, musí být úplně zdravá - tj. nesmí mít vysoký tlak ani cukr ani bílkoviny v moči, v pořádku krevní obraz kvůli nebezpečí nedostatku kyslíku, miminko musí být v poloze hlavou dolů.
Taky bych uvítala, kdyby sem napsala některá mamina, co má porod do vody za sebou.
Mějte se krásně, zdraví všechny Johanka 34.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.02 16:01

Kazdy druh porodu ma mozne rizika, nielen ten do vody…
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.02 19:42

Ahojte holky,
jsem moc ráda, kolik jsem se dozvěděla ještě během víkendu informací ohledně porodu do vody a koupání ve vaně. Od porodu mě zatím nic neodradilo a asi se tedy půjdu po novém roce poptat do CAPu. Koupel ve vlažné vodě ve vaně mi moc příjemná není, vždycky jsem si dávala hodně horkou, tak to teď oželím a raději se sprchuju. S těma infekcema je to pravda, mám vždycky trochu víc výtok když si teď dám vanu nebo když jdu do bazénu v Podolí. Chodíte někdo plavat v Praze jinam?Plavání mi dělá dobře, ale chce to asi opravdu čistý bazén.
Na nákupy teď holky raději nechoďte, ty davy lidí jsou strašný a už se mi i stalo,že mi někdo vrazil nákupním košíkem do bříška. Všichni jsou podrážděný a naše nákupy teď taky většinou končí tichou domácností. Jo a taky mám za sebou první úspěch v tramvaji, pustila mě sednout jedna paní, musela jsem ale odmítnout, protože jí bylo asi 70 a měla hůlku, stejně mi to udělalo strašnou radost, říkala mi „já to na vás vidím i přes ten kabát“.
Tak se mějte moc krásně a užívejte poslední týden do vánoc.
Darina 20t

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 15.12.02 23:13

Ahoj holky,
tak jste mě úplně nahlodaly s tím porodem do vody. Jenom prostě nechápu proč to nedělá více porodnic, když je o tenhle způsob porodu jak tak koukám docela žádaný. Žádná jiná než CAP na Bulovce to třeba v Praze nedělá, alespoň co já vím. Zkusím to taky trochu probrat s doktorem on je celkem fajn a myslím, že je to dobrý odborník.
Jak Johanka psala, že někde (už nevím kde) není potřeba klystýr a pak por. asistentka chytá výkaly síťkou to mi přišlo celkem odporný, nejenže nehygienický, ale představa, že se válím v h… hrůůůza a ještě kdyby u toho byl někdo z rodiny jako podpora no nevím nevím.
Koukám, že nakupování s manžílkama máte podobně jako my ani nevim proč mě to tak překvapilo, když to takhle většinou dopadne vždycky. Mishicko s těma náladama to je děsný já jsem taky nikdy nebyla fňukna, ale teď si občas připadám jak extra fňukna jenom doufám, že nám to nezůstane i po porodu.
Nějak se mi nechce spát a to ráno vstávám a ještě ke všemu je přede mnou šílený týden před vánocema. Už aby byl pátek já se tááák těším na tu dovolenou konečně si pořádně odpočinu, alespoň si to tak představuji. Tak všem krásnou dobrou noc papa
Mikiska
P.S. zítra se pěkně změřím to jsem taky pěkně zvědavá hihihi

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 16.12.02 08:16

Ahoj holky!

Tak víkend zase v tahu, to to opět uteklo. No vy jste toho teda stihly napsat! četla jsem to aspoň půl hodiny, paráda.

Dneska jsem chtěla jet slavnostně naposledy do práce na kole, ale ráno se probudím a všude bílo, jééééééééé…

Takže kolo už definitivně zazimovávám, nějakej pád na sněhu či zmrzlé silnici mi teda za to nestojí.

Tak s tou vanou se na to ve středu doktora hned zeptám, koupu se tak 2× týdně, ne v moc teplý a asi tak 10 min, zbytek se sprchuju, ale raději to zjistím, abych byla v klidu.
Darino, vypadá to, jak píšeš, že jsme asi skoro stejně těhotný, kdy máš termín? Já 3.5.
Taky ta paní co tě pustila sednout musela mít snad nějakou intuici, ne? Že by to v kabátu na tobě poznala? Na mně je to taky už trochu vidět, ale nejlépe, když jsem zeslečená, nebo mám něco obtaženýho na sobě, v oblečení teda skoro nikdo nic nepozná, natož v bundě.
Danko, zdravím na Slovensko, ty růžový autíčka mně taky pobavily a ta autodráha ještě víc, já si myslím, že tak dobrý 2 - 3 roky nebude potřeba. Danko, jestli můžeš piš víc, ta slovenčtina je tak krásná, moc hezky se to čte a třeba BABETKO je naprosto kouzelný slovo.
Mishicko a Mikisko, sněhuláci by byli fakt dobrý, kdyby to napadlo nějakýho fotografa, seřadil pár těhulek do řady, dal hrnce, mrkve, košťata a vyfotil, tak by musel určitě vyhrát nějakou první cenu.
Ještě k té zácpě. Já jsem na ní teda ještě před těhotenstvím hodně trpěla, (úspěšně jsem si jí vypěstovala za 5 let na kolejích, kdy byl společný záchod na chodbě, hodně daleko a ještě ne zrovna nejhezčí…) Když jsem šla tak 1× za 3 dny tak to byl úspěch, ale co jsem těhotná, tak má mimi na moje vylučování naprosto blahodárný vliv a chodím denně!!!!!!! Ale je to určitě tím, že jsem začala konzumovat tuny ovoce, zel, hodně pít a tak, ale taky se hrozím, že by se to mohlo zhoršit, takže to magnezium by bylo dobrý.
Na vyšetření na těhotenskou cukrovku mně zatím neposílají, ani o tom doktor nemluvil, ani nevím, že by to dělaly nějak preventivně. spíš kdyby se cukr objevil v moči??????? tak potom........??
Se sexem je to u nás taky všelijaké, k nelibost mé i přítele dost prořídl, ale je to hlavně kvůli tomu, že já jsem večer vetšinou tak vyřízená, že se sotva dovalím do postele, no ale zase když se zadaří a únava není tak hrozná, tak je to dobrý, ikdyž teď jak mimi víc kope, tak jsem o tom taky už přemýšlela, že je to takový zvláštní, že jsme u toho všichni tři…

Jinak o víkendu jsme byly tady u nás na vánočním jarmarku, bylo to pěkný, úplně jsem z toho měla zase vánoční náladičku jak se patří. Až ty lákadla v podobě horký medoviny, jenom jsem si cucla a byla moc dobrá.......Fakt jsem si myslela, že mně s těh. přejde i chuť na alkohol, ale pořád kde nic tu nic, na pivo i víno mám chuť pořád, takže příležitostně ucucávám od přítele, dá se to vydržet, co bych pro broučka neudělala.

Samozřejmě jsem se zapomněla přeměřit a převážit, takže zítra dodám míry. To jsem fakt zvědavá, jak se mi to za ten měsíc změnilo, přijde mi, že mi bříško zase za víkend viditelně povyrostlo, když sedím už si musím rozepínat kalhoty, aby to bylo pohodlé…

Tak zatím pište, já si odpoledne zkusím ještě počíst.
Nějak se dlouho neozvaly Pidule, Kitty.......

Eržika, 20.t.

pidule
Povídálka 21 příspěvků 16.12.02 10:04

Ahoj holciny, tak jsem po tydnu zase tady. Mela jsem tyden dovolene- vybiram si uz posledni dovolenou. dnes a zitra jsem tu naposledy- huurraaaa! Zitra mam e v praci vanocni raut, tak se na nej moc tesim, ze se ze vsema poradne rozloucim- jezis to me bude smutno.
Precetla jsem vsechny komentare- pekne jste se rozepsaly- a musim pridat taky svoji trosku do mlyna.
Ohledne toho koupani vevane v horke vode- urcite to zadny doktor nedoporucuje. Me doktorka doporucila radeji se sprchovat i kvuli pripadne infekci, ale me vana ani nechybi. Mam co delat, abych se zvedla ze sedu jenom pri obycejnym sprchovani. Jsem zvedava kdo me bude vyndavat z vany tesne pred porodem- hruza. Pupik mi prekazi pri holeni nohou atd.- musi na me byt skvelej pohled, jak se tam kroutim. Pak me malej kopne a je po holeni.
Byla jsem minuly tyden nakupovat darky, ale reknu vam, uz jsem rada, ze to mam za sebou. O vikendu jsme byli s pritelem a s myma rodicema u babicek- nafasovali krabice s cukrovim, vanocku, nejaky darecky- bylo to docela prima.
Jo ten porod do vody- vas to nejak laka?? Ja jsem zdr. sestra- par jsem jich videla a teda musim vam rict, nic moc. Samozrejme nevim- nikdy jsem to osobne neprozila, ale na pohled nic moc- vana plna krve, plodovy vody plavajici na hladine- na me to teda moc nezapusobilo. Ja jsem asi zastance klasickyho porodu. Spis to necham na doktorech, oni musi vedet co je po me nejlepsi. I kdyz je poloha na koze asi ne moc pohodlna, pri komplikacich k vam maji lekari nejlepsi pristup- vse je jako na dlani:-))). Ja budu rodit v Motole, kam chodim i do poradny a kde to na me dela vyborny dojem. Ale uz aby to bylo za mnou, nejvic se tesim jak si prinesu Matyska domu a … nebudu vedet co s nim- hahaha. Ja a matka- to je divna predstava, sama si pripadam jak pubertak a ja, ze budu nekoho vychovavat- no snad to dobre dopadne a bude z nas poradna rodina. Mate nekdy taky takovy myslenky? Jako, ze jestli to vsechno zvladnete a tak?
To jsem se nejak rozepsala. Tak se mejte zatim krasne a piste piste. Zitra jsem tu naposledy a tak jeste neco napisu. Pa Pidule ve stredu 25 tyden.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 16.12.02 15:07

Ahoj!!!

Tak pro změnu zase ještě já.

Pidule až půjdeš na neschopenku, budeš moct být někdy připojená????? To by bylo škoda, kdyby ne........

Jinak já si teda zatím taky nedovedu moc představit, že budeme mít drobečka opravdu někdy doma, zatím mi to nějak nedochází a vychutnávám si ho prozatím u mně v bříšku. Ono to ale asi přijde, jak se začne víc blížit porod a začnu chystat výbavičku, postýlku a tak......
To už budeme mít po porodu miminko napořád (nebo minimálně na 18 let, že??), to už ho asi nikam vrátit nepůjde hahahaha…

Jsem moc zvědavá, jak to budeme všechno po porodu zvládat, už vidím jak bude mrňousek plakat, já vedle něj bulet s ním, že nebudu vědět proč pláče, no takovej dobrej řvoucí tandem…, všude bordel, nic nebudu stíhat.....ale já už se na to všechno tak těšíííííííííím.

Tááááák a teď jsem zase zapomněla, co jsem chtěla vlastně napsat, joo ty věčný papírky, jak si něco nenapíšu, tak jsem ztracená, teď jsem zrovna našla papírek na středu k doktorovi, co se chci všechno zeptat - kyselina listová, železo, spaní na zádech, na břiše, dopisuju vanu, tvrdnutí břicha. lyžování na běžkách o Vánocích........, ale co jsem chtěla napsat sem, to teda netuším.....

Jo, Mikisko a Mishicko, s tím nakupování to máte ještě docela dobrý, já přítele téměř do obchodu nedostanu ani mimo nakupovací sezonu, natož, aby mi podával věci do kabinky, to by byl pro něj nadlidský výkon všechny ty lidi kolem. A když potřebuje něco on, tak než vidět ten jeho zmučený ksichtík, tak jsem ho natolik rozmazlila, že raději sama obejdu pár obchodů, udělám výběr a pak ho dovedu až na místo činu, kde si s velkým přemlouváním zkusí tak maximálně 2 věci, na víc mu ani mně nestačí síly. Ale zase mně to přijde lepší varianta, než když si jde něco nakupovat sám, vybere naprosto příšernou věc (jenom kalhoty ty si koupí vždycky dobře) a nejlépe o pár čísel větší. Jako asi před rokem přišel se společenskýma botama minimálně o 2!!!!! čísla většíma!!!!!!! (argumentoval tím, že je stejně potřebuje tak 1× za rok, a že se mu jich víc nechtělo zkoušet.........).

No jo, tak to je asi všechno, já už pádím domů, už zase přetahuju, dovyžehlím koš (možná), včera jsem se vybičovala a uklízela jsem, vyžehlila milion prádla u Cesty z města a dneska mám zase nějak moc energie, tak toho musím využít zavčas než mně to přejde.....

Taky se změřím a zvážím (právě jsem to podpořila tyčinkou Mars).

Tak ahojte, pěkné kopanečky všem přeje

Eržika,20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 16.12.02 15:09

Ahoj!!!

Tak pro změnu zase ještě já.

Pidule až půjdeš na neschopenku, budeš moct být někdy připojená????? To by bylo škoda, kdyby ne........

Jinak já si teda zatím taky nedovedu moc představit, že budeme mít drobečka opravdu někdy doma, zatím mi to nějak nedochází a vychutnávám si ho prozatím u mně v bříšku. Ono to ale asi přijde, jak se začne víc blížit porod a začnu chystat výbavičku, postýlku a tak......
To už budeme mít po porodu miminko napořád (nebo minimálně na 18 let, že??), to už ho asi nikam vrátit nepůjde hahahaha…

Jsem moc zvědavá, jak to budeme všechno po porodu zvládat, už vidím jak bude mrňousek plakat, já vedle něj bulet s ním, že nebudu vědět proč pláče, no takovej dobrej řvoucí tandem…, všude bordel, nic nebudu stíhat.....ale já už se na to všechno tak těšíííííííííím.

Tááááák a teď jsem zase zapomněla, co jsem chtěla vlastně napsat, joo ty věčný papírky, jak si něco nenapíšu, tak jsem ztracená, teď jsem zrovna našla papírek na středu k doktorovi, co se chci všechno zeptat - kyselina listová, železo, spaní na zádech, na břiše, dopisuju vanu, tvrdnutí břicha. lyžování na běžkách o Vánocích........, ale co jsem chtěla napsat sem, to teda netuším.....

Jo, Mikisko a Mishicko, s tím nakupování to máte ještě docela dobrý, já přítele téměř do obchodu nedostanu ani mimo nakupovací sezonu, natož, aby mi podával věci do kabinky, to by byl pro něj nadlidský výkon všechny ty lidi kolem. A když potřebuje něco on, tak než vidět ten jeho zmučený ksichtík, tak jsem ho natolik rozmazlila, že raději sama obejdu pár obchodů, udělám výběr a pak ho dovedu až na místo činu, kde si s velkým přemlouváním zkusí tak maximálně 2 věci, na víc mu ani mně nestačí síly. Ale zase mně to přijde lepší varianta, než když si jde něco nakupovat sám, vybere naprosto příšernou věc (jenom kalhoty ty si koupí vždycky dobře) a nejlépe o pár čísel větší. Jako asi před rokem přišel se společenskýma botama minimálně o 2!!!!! čísla většíma!!!!!!! (argumentoval tím, že je stejně potřebuje tak 1× za rok, a že se mu jich víc nechtělo zkoušet.........).

No jo, tak to je asi všechno, já už pádím domů, už zase přetahuju, dovyžehlím koš (možná), včera jsem se vybičovala a uklízela jsem, vyžehlila milion prádla u Cesty z města a dneska mám zase nějak moc energie, tak toho musím využít zavčas než mně to přejde.....

Taky se změřím a zvážím (právě jsem to podpořila tyčinkou Mars).

Tak ahojte, pěkné kopanečky všem přeje

Eržika,20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 16.12.02 15:13

Tak proč se to poslalo 2× ,to fakt netuším, záměr to ale nebyl…
 Eržika

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 16.12.02 15:54

Ahoj holky,
no Piduleeeeee snad nás nehodláš opustit nadobro do porodu ještě dlouhá doba bude se ti stýskat určitě hihihi. Né vážně to by byla opravdu škoda, kdybys už k nám nenakoukla alespoň jednou za (den) týden.

Dneska jsem nějaká vtipná … , ale energie nic moc to ti Erži závidím já všechnu energii vydám v práci. Ráno jsem tý energie měla na rozdávání asi to udělal ten sníh, ale venku už zase kouká tma ach jo. Já se taky doma pěkně naměřím a zítra to vypukne tak se těšim papa jedu domů než bude jak o půlnoci
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.02 16:11

Ahoj!

na ten ‚cukrovkovy‘ test chodi, myslim, vsechny tehulky nekdy kolem 20-22.tydne. Jmenuje se to oralni glukosovy tolerancni test. Me to delali Na Frantisku a spociva to v tom, ze ti nejdriv zmeri cukr v moci pred testem. Pak ti daji vypit asi 100ml glukosy (vetsinou zredene vodou - je to strasne sladky) a pak odebiraji krev po hodine a po dvou (jen z prstu) a moc, aby zjistili jestli dobre ten cukr odbouravas. Je to docela v pohode az na to cekani mezi tim a to, ze nemuzes jit na zachod, dokud ta doba neuplynula.
Ahoj, Kveta 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.02 17:00

Ahoj holky,

teda já jsem ráda, že mám minulý týden za sebou!!!! Znáte to, když má člověk „den blbec“ tak je to hrůza a u nás to minulý týden bylo několikrát. Naposledy včera, přijdem domu, zapnem počítač a nic - prostě se nerozjel. Takže to manžílek mořil a přeinstalovával asi do čtyř do rána - já byla nešťastná, že jsem bez spojení - navíc tý práce dál, než se to všechno zase nastaví. A vůbec není jasný, proč se to vlastně stalo. No jo, ještě že mužíček do toho vidí.

Tak jsme se byli podívat na Marušku - je úžasná, mrňavoučká a vypadá jak z reklamy. Vůbec není pomuchlaná, nebo červeňoučká a je moc roztomilá. Zrovna byla napapaná a usínala a normálka celou dobu si chrněla a vůbec jí nerušilo, že je kolem spousta lidí. Jo, ale protože jsem netušila, že tam taky bude babička, teta, strejda a sestřenice a budou se tahat o mimi, tak jsem z toho byla tak rozpačitá, že jsem si Máňu ani nepochovala :-( Přišlo mi to blbý, když se o ní tak tahali. Teda ale takový mimi bych brala taky - celou dobu ani nefňukla, a když se probudila a byla přebalená, tak roztomile hubičkou chňapala ve vzduchu kolem sebe a bylo všem jasný, že chce papat. No prostě úžasný mimi. Prý se budí 2× v noci na jídlo a baští v průměru každý 3 hodiny. A kdyby jste viděli tu prdelku a vyšpulený bříško … jééééé, já už se taky těšíííííííííím. No, jdu do poradny 27.12. a tak se na ně zajedu podívat a snad bude lepší příležitost pokecat s tetou, jak to všechno probíhalo.

Jinak hlásim, že naše malá řádila už 3. noc za sebou, že jsem opět nevyspalá, ale je to úžasný - někdy si představuju, co tam vlastně dělá, že to se mnou tak cvičí. Někdy jsou to takový rány, že vůbec nechápu, kde se v takový pidibytosti bere taková síla. Ale spíš to bude místem, kam zrovna udeří - často mi buší do bříška dolů, směrem na močák a to teda moc příjemný není. Taky mě průběžně napadá, jak to všechno s miminkem zvládnu a že zrovna já a matka … a jak píše Eržika - řvoucí tandem…, všude bordel … - neumím si to představit, ale stejně se těším.

Jo a mám úlovek, koupila jsem si v C&A ty těhotenský gatě. Na věšáku teda nic moc, ale po zkoušce úplná paráda a to pohodlíčko. Stály 850,– což je teda taky fajn a jsou to ty „do pasu“ s všitým předkem na bříško. Jsou tmavě hnědý do zvonu a vypadaj na těle (teda od zadku dolu) jako normální kalhoty. Takže jsem si řekla, že když nestály tolik, tak si k nim ještě koupím nějakej pěknej měkkoučkej svetřík, ale nechám to asi až na povánoční výprodeje.

Tak papa a díky za „sexuální konzultace“.

Mishicka 23.t. (tý jó, to to letí)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.02 17:28

Ahoj Holčiny!
Tak sa opäť hlásim zo Slovenska pod prvým snehovým popraškom. Ešte som sa o tom nezmieňovala, ale som vo svojom voľnom čase lektorkou orientálneho tanca a musím uznať, že mi naozaj veľmi pomáha -najmä s bolesťami krížov - po tanci som pekne uvoľnená a navyše aj nabytá energiou, že mám problém zaspať :-)). V sobotu som mala vystúpenie v diagnostickom ústave pre dievčatá v stredoškolskom veku a neviem či ich viac ohúrilo čo tancujem, alebo že to robím s tehotným bruškom… :-) Dnes som si cez obednú pauzu urobila Vianoce a kúpila som si fitloptu a videopásku pre tehotenské cvičenie s ňou - tak sa teším, že si to konečne vyskúšam, lebo s celodenným sedením na kancelárskej stoličke začínam mať problémy… Ozaj keď ste sa zmieňovali o tehotenskom sexe, pred pár týždňami u nás koloval o tom milý ftip - v tehotenstve je najlepšia poloha „na vlka“ - muž si ľahne vedľa ženy a zavýja na „jaskynku“…
S tým mojimi mierami budem musieť počkať do najbližšej poradne (alebo návštevy u niektorej z budúcich babičiek) - vo štvrtok, lebo v našej domácnosti niečo ako váhu a krajčírsky meter by ste ťažko hľadali, možno tak stolársky skladací meter, ale ten okolo seba neobtočím.. :-))
Pokiaľ ide o tú autodráhu - samozrejme že ide skôr o splnenie detského sna otecka, ktorý po nej vždy túžil a jeho otec mu kúpil vláčik, aby si zase splnil svoj sen…
No a čo sa týka pôrodníc a pôrodov na Slovensku - moc si asi nenavyberám, tu sa osveta o prirodzených, alebo alternatívnych pôrodoch len začína - možno tak 2-4 pôrodnice sú na tom trošku lepšie, ale cestovať cez pol Slovenska sa mi za nimi moc nechce, no ešte uvidíme…
Danka, 22.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.02 19:42

Ahojte těhulky, tak vás pěkně zdravím po víkendu. Vánoce se blíží a já už se nemůžu dočkat středečního ultrazvuku.
Erži, tak myslím, že ta paní to na mě poznala, normálně vážím 52kg, teď už 58kg a zatím mi nenarostlo nic jiného než bříško. Běžné kalhoty jsem opustila asi před třemi týdny a už můžu jen pro těhulky.
Termín mám 9.5. takže týden po tobě.
Jinak ty porody do vody dělají určitě ve více porodnicích, třeba u apolynáře. Co se týče toho, že na koze mají lepší možnosti při problémech si myslím, že k porodu do vody vás stejně pustí jen když komplikace nejsou a kdyby náhodou tak vás okamžitě převezou na porodní sál. S těma výkalama mě to vůbec nenapadlo. A jak to dělají při normálním porodu?Nebo to se jako vyprázdníte jenom ve vodě??
Po novém roce se poptám a budu vás informovat. Máte něco pro mrňousky k vánocům??
Tak se mějte hezky a napištebty míry ať vím co mám kromě váhy změřit.
pa Darina 20t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.02 22:56

Tak holky, já se zítra možná na internet nedostanu a píšu proto své míry váhy teď:

váha: +5 (výchozí 65)
obvod pasu (měřim v úrovni pupíku): 99cm (vychozi nevim, ale 60cm to teda nebylo ;-)
tyden těh.: 23

Takže holky, předveďte se :-)))))

Mishicka 23.t.

boule
Kecalka 140 příspěvků 17.12.02 00:57

Zdravím všechny skoromaminy!
Předvánoční frmol je vrcholí, přes den se s Ondrou skoro nezastavím, a tak se hlásím až teď. Minulý týden jsme úspěšně zakončili nákupy, dárky už máme všechny, snad až na jeden. Ve čtvrtek jsem očekávala že začne můj „oblíbený jahodový víkend“ a zatím pořád nic!!! Dokonce nemám ani žádné bolesti v podbřišku apod. Mám sice trochu rýmu a hodně může dělat předvánoční shon, ale začínám tajně doufat, že se zadařilo. Počkám ještě do víkendu, (párkrát jsem měla asi týdenní zpoždění), poslední dobou to bylo ale právě naopak (spíš dříve). Jestli se tedy do víkendu nebude nic dít, jedu koupit test a uvidíme. Nejradši bych ho koupila už zítra, ale sama se s Ondrou od nás z vesnice těžko někam dostávám a manžílek je celý týden pryč. Tak držte palečky, snad budeme opravdu těhulit. Papa. Jana

mischel
Povídálka 32 příspěvků 17.12.02 08:03

Hezké úterní ránko všem,

tak jsem dnes taková krásně naladěná. Včera jsme byli s manžílkem na dvouhodinové procházce zasněženou krajinou a pak jsem doma už v osm spala jak mimčo. Takže jsem dnes krásně odpočatá. Je to hezký, že stále padá snížek i když chodit v tý čachtanici co se udělala ve městech teda není nic moc.

Jinak mé míry vůbec nevím jak vypadají, jelikož váhu ani metr taky doma nemáme. Ale ve čtvrtek jdu k doktorce a ta mě zajisté potěší, jak se ze mě pomalu,ale jistě stává „manekýnka“ :o)))

Ale co holčiny hlavně, když nám i mrňouskům chutná :o))

Tak už to u nás doma pomalinku začíná vypadat, že budou Vánoce. I když teda nevím co já si letos k tomu bramborovýmu salátu dám, jelikož mi začlo být v těhotenství špatně z veškerýho masa. Takže budu muset ty řízečky letos oželit :o(

Jinak jsem se nasmála s Vašimi nákupy společně s manžílky nebo partnery. To u nás jsem spíš já teď takovej malej vzteklounek co se týče nákupů, protože jsem z těch lidí úplně zdeptaná. Ale ono to po Vánocích určitě přejde, protože to už se začneme plně věnovat výbavičce pro miminko, což mě i manžílka bude moc bavit probírat se těmi malými roztomilými věcičkami :o))

Jinak se taky chystáme po Vánocích do Prahy podívat se po nějakých pěkných těhotenských kalhotech. Určitě zavítáme i do C a A. Ale ještě musím počkat až mi naroste pořádný bříško, který se zatím k tomu moc nemá.

Tak holčiny já zas musím něco dělat přece jenom už zbývají 3 dny než bude volno, tak musím dodělat restíky. A pak hurá malý prázdniny v práci. Ani nevíte jak už se někdy těším na tu mateřskou, ale vím, že až to opravdu přijde, tak že z toho budu taková celá naměko.
Tak pa Mischel 15. týden

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.12.02 08:11

Ahoj holky!!!!!

Jani, moc Ti přeju, aby to vyšlo a byly z toho 2 čárky a mimi v bříšku už na Vánoce, jééééééé.

Tak holčičky, jsem se taky změřila, no pár údajů mě pěkně překvapilo, za ten měsíc už jsou viditelné změny. (a to jsem v říjnu a v listopadu měla úplně stejné míry, takže všechno je to přírustek za měsíc).

Konečné míry snad ani psát nebudu, mám dojem, že se ani nehodí ke zvěřejnění, prostě všechno od 80 do 100cm).

prsa +1cm
pas +7cm!!!!!!!
břicho +4 cm
boky +3cm
stehna +0cm
váha + 1 kg
Tak ještě krátký komentář:
Nejvíc mně potěšily stehna, že se ani nehly, tuším ale, že taky nabydou obřích rozměrů. Prsa jsem myslela, že budu mít větší nejmíň o 10cm, kupodivu jen 1, jdou na to holky s jistotou, pomalu a plíživě se nafukujou jako balonky, jen doufám, že neprasknou.....Taky jsem myslela, že největší přírustek bude na bříšku, ale kdepak pas se nedal zahanbit (to proto nemůžu už kalhoty skoro dopnout). Boky se ustálily na kulaté míře 100, bez komentáře. Taky začínám podezírat váhu, že snad nějak nefunguje, ale mně a přítele váží jinak, tak snad jo, zítra v poradně mně zváží, tak uvidím, jestli je to pravda.

Taky jsem se teda prohlídla v zrcadle a vypadám fakt dost legračně, pas kdesi nenávratně v nedohlednu, bříško malé, no začínám mít pěkný trubkovitý tvar, jen co je pravda.....

Mishicko, nevšimla jsi si náhodou v Ca A těhotenských riflí? Taky se všitým břichem a dole rozšířenýma????? Kolik stály a jestli je mají?? Před rokem se mi tam moc líbily, tak se pro ně v lednu (doufám, že by ještě mohly zlevnit) chystám. Já jsem je teď viděla u nás v sekáči, ale byly mi o dvě čísla větší, takže nic. Ale to už jsem tady myslím, že psala, tak abych se neopakovala.
Danko, vtip s vlkem co „zavýja“ je dobrej, já žádnej o těhotných neznám, stejně bych ho hned zapomněla.
Darino, no jo ty jsi byla (a stále jseš) pěkný vyžle, výchozí váha 52, to se mi může jenom zdát, to to potom na tobě musí být poznat i přes ten kabát.
Ale docela jsi mně překvapila s tím dárkem pro mrňouska, my pro něj nic nemáme!!!!!!! jo vlastně jo, dupačky s tygříkem, tak to už jsem klidná, že taky něco dostane..

Tak zatím
Eržika, 20.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 17.12.02 08:15

Čauky holčiny,
Tedy Danko ty orientální tance jsou super strašně dlouho jsem se rozmýšlela kam na ně začít chodit až jsem z toho straaašně zlenivěla a nezašla nakonec nikam, ale slyšela jsem na ně samou chválu, prý to i pomáhá u porodu tak nevím co je na tom pravdy ? Ale břišní tance s těhotenským pupíkem to má šťávu.
Mishicko já blbec zapomněla na ty míry večer to doma musím napravit, ale váhu tu vám povím až po kontrole nemáme váhu přinese ježíšek. Na kontrolu jdu ve čtvrtek to je za chvíli hurááá.
Jani budu na tebe myslet a držet ti palečky aby ty ošklivý červený … nepřišly. A po víkendu si kup test a dej vědět já jsem děsně netrpělivá to by byl dárek ufff.
Tak se zatím mějte já musím pracovat a odpoledne jsem mrknu papa
Mikiska

pidule
Povídálka 21 příspěvků 17.12.02 09:39

Ahojky pupici,
tak jsem teda koukala jakej je zajem o porovnani mir. Takze ja to tady na sebe vsechno vykecam- tak se drzte:

vychozi miry- 54 kg nyni 64 kg
prsa 90 nyni 94 cm
pas 74 nyni 98 cm
boky 89 nyni 99 cm

to je bes co? :-))))) je ze me peknej valec, ale co hlavne,ze jsem stastna a ze jsme oba zdravy, ne? uklidnete me nekdo:-)))

jinak jsem se dneska vubec nevyspala, jako kdyby prcek vedel, ze jdu naposledy do prace, tak se rozhodl to se mnou oslavit. Dneska je to v praci divnej pocit, naposledy- docela se mi bude styskat. Ale na internet budu chodit, nemuzu se osidit o vase skvely komentare a postrehy, takze psat budu urcite, jak rosteme a az se narodime- to bude vec:-)))
Mame dneska tu vanocni besidku- to bude zase jidla a piti- mnamy, mnamy- to si s Matyskem dame do nosu. Ten zase kope- jak tady klapu do klavesnice tak mi busi v rytmu do briska- asi to bude nejakej spisovatel:-)))

Tak zatim pa a piste, budu dneska cucet na stranky celej den.
Pa Pidule 24 tyden, zitra uz 25 tyden-uaaa!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.02 11:27

Ahojte dievčence,
som rada, že som po svojích potulkách na internete narazila práve na túto stránku. Super :). Dnes som akurát skončila 21. týždeň (jééj ale to ubehlo). Termín mi síce lekár vypočítal na 1.5, ale podľa prepočtov od PM by to tuším malo byť okolo 29.4 :)) Takže s Vami strávim ešte pekných pár týždňov.
U nás je teraz nádherné počasie, ale bohužiaľ, v robote si ho nemôžem vychutnať. Chcelo by to teplé papučky na nohy, hrnček horúceho čaju a pozerať sa von oknom z teplej postieľky :) Od rána sneží, všetko je biele a vyzerá nádherne.
Koncom 20. týždňa som bola na podrobnom ultrazvuku. Lekár bol veľmi milý ? všetko mi ukazoval na monitore. Kde čo bábatko má, i kde čo nemá :))). Dokonca mi ukázal aj očko ? zavreté a potom prepol na nejaké iné vlnenie a ukázal mi rohovku oka. Bol to naozaj super zážitok. Popozerali sme srdiečko ? zobrazil mi na obrazovke aj krivku ako bije, skontrolovali pupočnú šnúru. Najkrajšie bolo, keď som videla, ako drobček prešiel ručičkou po stene maternice a ja som to cítila ako jemné kopnutie. Na nožičkách sme mu skontrolovali prstíky ? všetko v poriadku :). Chcela som sa Vás opýtať, keď ste boli na ultrazvuku mali ste všetky namerané hodnoty zodpovedajúce jednému týždňu alebo sa pohybovali hodnoty týždňov rôzne. Aké rozmery malo Vaše malinké koncom 20. týždňa (ak ste boli na UTZ v tomto čase)? Čo sa týka mojich rozmerov-tam je to jednoduché, niet sa s kým porovnávať :) Na začiatku tehotenstva 64 kg, teraz na zač. 22. týždňa 68 kg. Ale na mne je to vidieť dosť. Bruško som mala väčšie aj pred tehotenstvom a teraz ešte viac narástlo ? takže som chodiaca guľka :))
Majte sa zatiaľ pekne ? ideme obedovať. Papa
Ivana (zajtra 22. týždeň)

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 17.12.02 12:08

Nazdááár holky,
Pidule to jsou seper míry myslím, že se nemusíš bát já na tom budu obdobně a taky mi přijde, že mimísek je čím dál tím živější, někdy mě to až vzbudí to je super. Jsem ráda, že nás neopustíš už jsem se lekla.
Vítám novou slovenskou těhulku a přeji hoooodně zdraví a štěstí. Podel UTZ se mi neustále posouvá termín takže nějaký týden sem tam to je podle mě jedno. Ono si to miminko nějak samo určí kdy co a jak.
Už jsem dlouho nečetla Káťu kdepak je ?
Byli jsme na obědě a měli jsme svíčkovou moooc dobrou spapali jsme vše co bylo na talíři a pak jsme si dali bílou Delisu jedla jsem ji poprvé je moc dobrá doporučuji mlsandám.
tak papa
Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.12.02 13:09

Ahoj!

Tak nám tady míry pěkně přebývají, jen tak dál.......

Pidule, je super, že budeš v psaní pokračovat, bylo by to škoda. A hlavně se hezky napapej na vánoční besídce, ať se ty míry ještě zlepší, já jdu zítra po kontrole taky na besídku jedné naší pracovní sekce a ve čtvrtek máme besídku tady u nás a to bude ŽRANICE, tak jsem ráda, že jsem to měření stihla před, protože v pátek už to bude zase všechno jinak. Jinak ty nemáš teď ani po přibraných 10 kilách, to co já (66kg), tak bych byla úplně v klidu, jste všichni hrozný hubeňouři.

Ivana- huráááá, další nová těhulka a zase ze Slovenska, vy mi děláte holky s tou slovenčtinou velkou radost, je vážně moc hezká, tak to si teď počtu ještě víc…
Taky jsi mě ještě prohloubila moje naladění na zítřejší UTZ ve 20.t.(ten podrobnější), moc hezky to popisuješ, tak se těším , jak blecha. Uvidíme, jestli mi řekne i míry mrňouska nebo nějak posune termín (zatím skoro jako ty 3.5. podle PM), tak to kdyžtak potom napíšu.Taky máš skoro stejnou výchozí váhu jako já (65kg), tak se budu mít koho držet nebo taky koho předbíhat.

Jinak náš mrňousek je velkej šikula a včera se tak snažil kopat, že se mu některej kopaneček tak vydařil, že byl zase na bříšku vidět jako boulička. Stále ještě mně to rozesmívá, takže mi takto pěkně prodlužuje život. Už se těším na ty pořádný boule a vlny na břichu, možná že už o Vánocích.

Tak zatím ahojte, pozor ať někde nespadnete a ať si toho krásnýho bílého sněhu, co ho je určitě všude hromady, užijete jen v dobrém.

Eržika,20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.12.02 13:09

Ahoj!

Tak nám tady míry pěkně přebývají, jen tak dál.......

Pidule, je super, že budeš v psaní pokračovat, bylo by to škoda. A hlavně se hezky napapej na vánoční besídce, ať se ty míry ještě zlepší, já jdu zítra po kontrole taky na besídku jedné naší pracovní sekce a ve čtvrtek máme besídku tady u nás a to bude ŽRANICE, tak jsem ráda, že jsem to měření stihla před, protože v pátek už to bude zase všechno jinak. Jinak ty nemáš teď ani po přibraných 10 kilách, to co já (66kg), tak bych byla úplně v klidu, jste všichni hrozný hubeňouři.

Ivana- huráááá, další nová těhulka a zase ze Slovenska, vy mi děláte holky s tou slovenčtinou velkou radost, je vážně moc hezká, tak to si teď počtu ještě víc…
Taky jsi mě ještě prohloubila moje naladění na zítřejší UTZ ve 20.t.(ten podrobnější), moc hezky to popisuješ, tak se těším , jak blecha. Uvidíme, jestli mi řekne i míry mrňouska nebo nějak posune termín (zatím skoro jako ty 3.5. podle PM), tak to kdyžtak potom napíšu.Taky máš skoro stejnou výchozí váhu jako já (65kg), tak se budu mít koho držet nebo taky koho předbíhat.

Jinak náš mrňousek je velkej šikula a včera se tak snažil kopat, že se mu některej kopaneček tak vydařil, že byl zase na bříšku vidět jako boulička. Stále ještě mně to rozesmívá, takže mi takto pěkně prodlužuje život. Už se těším na ty pořádný boule a vlny na břichu, možná že už o Vánocích.

Tak zatím ahojte, pozor ať někde nespadnete a ať si toho krásnýho bílého sněhu, co ho je určitě všude hromady, užijete jen v dobrém.

Eržika,20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.12.02 13:13

Tak tenhle týden vypadám jak prdlouš, kterej neumí posílat příspěvky, zase 2×.
Jestli neumím klikat či co?
Tak se omlouvám.
 Eržika

mahi
Povídálka 18 příspěvků 17.12.02 13:19

Ahoj těhulky,
musím se přiznat, že jsem už docela dlouho návštěvnicí těhle stránek. nakazilal mě kolegyně, co je teď na mateřský a v nejbližších dnech má rodit. A nakazila mě asi úplně, protože jsem si právě udělala test a jsou tam dvě čárky. Tak jsem z toho celá „vyjevená“. Myslíte, že to je ONO. Zdá se mi to tak nemožný, že si asi koupím ještě jeden. Zatím pa
 Mahi

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.12.02 13:29

Uáááááááá…

tak to je dneska super den!!!!

Mahi, mooooc Ti přeju, aby to bylo „ONO“. Jak tam jsou dvě čárky, tak je to na dobré cestě k drobečkovi, to je paráda, když si vzpomenu, jak jsem na ně v létě zírala já, smála jsem se a lítala zmateně po bytě sem a tam dobrých pár hodin, no to bylo paráda.......­.....Pěkně si to užij, test si udělej klidně ještě jeden a zase napiš, co a jak. Jinak Tě tady pěkně vítám........

A já teda ještě zkusím pořádně zaprskat, ať se to tady pěkně rozrůstá, ikdyž možná, že takový čerstvý těhotenský bacily jsou účinnější a nakažlivější.­.......

Eržika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.02 13:36

Ahoj holky,

jste se teda pěkně rozjely s mírama modelek :o))) Já jsem teda měla výchozí váhu 58 kg, ale myslím, že až si ve čtvrtek u sestry stoupnu na váhu, tak už jí po mě nikdo nepoužije, jelikož jí strhnu. :o)))
I když zatím žádné převeliké změny kromě prsou nepociťuju, spíš se hrozím, že to pak přijde naráz. Ale pravda se určitě ukáže :o)) Tak uvidíme.

Jinak se už taky moc těším na ultrazvuk a taky hlavně na kopanečky, jelikož ty by měli přijít hned po novém roce, pokud tedy budu jako většína z vás je pociťovat už v 17. týdnu. Tak pak se s Vámi určitě podělím až to nastane :o)))

TAk se mějte krásně užívejte sněhu jenom v dobrém jak psala Eržika a nejlepší to asi opravdu je doma v tý teplý postýlce s čajíkem v ruce a pozorovat přes okno jak se vločky krásně snášejí k zemi. Jů ze mě ještě něco bude, když mě mouchy neposerou :o)))
TAk pa Mischel 15. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.02 13:39

Ahoj všechny „sněhuláčkový princezny“

vy jste toho zase napsaly! (To byla pochvala)
Moc děkuju Johance za to, jak krásně mluvila o porodu do vany. Taky asi skončím v Brně Bohunicích a myslím, že jsem přesně ten typ, co porod do vody potřebuje. Jó, holky, nevím, která jste se ptala na ty výkaly během porodu, ale pokud si nenecháte udělat některý z výplachů, spíš počítejte s tím, že při tlačení nějaký ten bobek kromě miminka taky vytlačíte, i trochu moči. Je to ale úplně normální a nikdo se divit nebude, tak klid, jen na to upozorněte partnera předem, ať z toho není nakonec špatnej, až to uvidí.
Nápad fotky těhulých sněhuláku je naprosto geniální - nechte si to patentovat!
Ty orientální nebo břišní tance jsou vážně bezva. Chodím do kurzů BT pro těhulky a myslím, že to úžasně podporuje schopnost pocitové komunikace maminky a děťátka - tančíte spolu a tančíte pro něj a to prý mají miminka rády. Mimoto si tam zautomatizujete správné držení těla v těhotenství a naučíte se pár triků, které pomohou u porodu při rotaci miminka.
Sex v této fázi těhotenství, jak to vidím já - chuť by byla, ale síly už večer nějak chybí. Můj mrňousek je naopak v době, kdy se něco začne dít, úplně v klidu, ani nedutá a dělá, že tam vůbec není. V podstatě se mu divím, protože většinou mám po orgasmu jakoby ztuhlé bříško a to mu asi moc příjenmé není.
Tak a teď ty míry:
prsa: 92 předtím 92
pas: 87 předtím 63
bříško 92 předtím neměřeno
boky: 97 předtím 95
váha 58 předtím 53
Ze začátku jsem vůbec nepřibírala a teď se to nějak rychle rozběhlo, až mě to děsí :-))) Při pohledu zepředu mám ještě vcelku dobře znatelný pas, ale z profilu už jsem nefalšovaný krteček. Rada pro ty, co nemají po ruce krejčovský metr: změřte se provázkem, udělejte na něm značku a délku změřte třeba pravítkem :-)
Už jsem zapoměla, co jsem všechno chtěla tak radši končím. Mějte se krásně choďte v té břečce opatrně a opatrujte si bříška.

Pá Milenka 24. týden

mischel
Povídálka 32 příspěvků 17.12.02 13:43

Ahoj Mahi,

vítám tě tu a přeji, aby se dvě čárečky potvrdily. Určitě se kup ještě jeden test a pak dej vedět. To je fakt nádhera. Přijde mi, že poslední dobou jsou všichni okolo mě těhotný (teda kromě chlapů :o))))
To je opravdu paráda takovejch maminek a miminek.
Pa Mischel

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.12.02 13:46

Jupíííííííííííí Mahi, další do klubůůůůů!!!!!!!!!!
Blahopřeju k čárkám a i k tomu „vyjevení“ a určitě se dál ozývej.

Mishicka 22.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.12.02 13:48

… teda vlastně Mishicka 23.t.!!!!!!!

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.12.02 14:17

Ahojky holčiny,

tak přes obavy, že se sem kvůli tomu našemu vyblblýmu počítači nedostanu JSEM ZDE a VALIM VOČI!!!!!!!!!!

Asi jsme fakt klasický ženský - jak jde o váhy a míry, tak to tu žije víc než kdy jindy :-) Koukám, že jste to vzaly z gruntu a aspoň je na tom krásně vidět, jak jsou lidi různý. Výchozíma hodnotama jsem nejblíž jsem asi k Eržice a Ivaně - mimochodem taky Tě vítám v naší drbárně. Píďule máš to úplně v oukeji - z něčeho mimi musí brát, že jo :-) Hlavní je, se nehroutit, protože je to fakt tak strašně individuální a pořád nejdůležitější je pohodová maminka :-)
Já jsem teda dlouho nepřibírala a teď to vyhupslo za měsíc o 4 kg - týjo, snad to tak nepůjde dál - no ale někde se to mý sladkostní obžerství muselo projevit. Jo mám nejnovější žrací zážitek - slabší povahy radši dál nečtěte - má nezřízená a neřízená chuť mě přivedla k této kombinaci (podotýkám, že jsem to jedla takřka současně): toust zapečený se šunkou, cibulí, sýrem a trochou sladkého chili, hromada zeleniny, utopenec - hezky uleželej s hromadou cibule a papriky a rakvička se šlehačkou polévaná čokoládou. A fakt mi to děsně chutnalo - já to jim tak, že od každýho kousek a střídám ty jídla až nezbude nic na žádném z talířů. Asi nejsem normální, ale blbě mi po tom nebylo. Máte to někdo taky tak?

Jinak už pořádně nespím 4. noc - holčička vážně divočí, to jsem zvědavá, kdy se to srovná s mým režimem - jak píšou v chytrých knihách. Dokonce je tak vyčůraná: včera jsem zase byla kvůli tomu jejímu řádění vzhůru, tak mě manžílek přitulil a dal ruku na bříško, protože ona se před ním schovává a nekope. No, jenže manžel během minuty usnul - po tu dobu byla malá v absolutním klídku - a jakmile začal pravidelně oddychovat, tak se do toho ďáblice pustila znovu. Takže jsem další hodinu zírala do tmy a pak jsem vstala a dala si čaj a chvíli jsem bloumala po bytě, abych jí uspala. Docela to zabralo, ale jsem stejně pořád taková jak praštěná a navíc mě dost bolí hlava. Asi si dám vanu, to mě vždycky uklidní a malou taky. No a možná si půjdu lehnout dřív, třeba to trochu doženu.

Tak zatim papa.

Mishicka 23.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.12.02 14:37

Tak zase já,

ale nedalo mi to - tady na Pankráci úžasně sněží!!!!!!!!! Takový obrovský vločky jsem už léta neviděla, to je nádhera. Škoda jen, že je teplo a tak to hned taje. Ale úplně z toho mám vánoční náladičku.

:-) Mishcka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 17.12.02 19:55

Ahoooj
Mahi gratuluji myslím, že na 90 % budeš těhulínka hurááá úplně jsem si vzpomněla na sebe v srpnu tak jsem bláznila jak puberťák a běžela pro druhý test a ještě ten týden k doktorovi je to úžasnej pocit tak si ho užívej plnými doušky a dej vědět jestli už je to na 100 %.
Milenko kdepak jsi byla ? To je dost, že si se ozvala já už mám trochu s tý naší drbárny maglajs nestíhám sledovat kdo je delší dobu zatoulaný. Pěkně se rozrůstáme to je moooc dobře.
Tedy Mishicko s tím jídlem to je super takový chutě ještě nemám akorát mám pocit, že mám pořád hlad.
Taky jsem se pěkně změřila uuuuf:
pas výchozí 62 nyní 82 (to je moc pěkný někam zmizel)
prsa výchozí 89 a bum 97 (sexbomba)
boky výchozí 90 teď 95 (to ujde)
bříško 92 cm už se blížím k hranici metru asi to nebude trvat dlouho. A ta váha ve čtvrtek u doktora to bude legrace mám pocit, že už to bude dvojciferné číslo. Mně to nijak nevadí, ale zádům ano, proto mě tak zlobí asi se bouří, nejsou zvyklý tahat takovou tíhu.
Holky manžílek měl půjčenej digitální foťák, doporučuji se vyfotit já totiž měla pořád pocit, že to neni moc vidět, ale když jsem to viděla na monitoru tak jsem pěkně zírala jak už mimísek vytvořil šišounka bříško. Teď kope čím dál tím víc. Co mi posílají e-maily www. rodina.cz tak tam psaly, že mimísek tahá za pupečník a dělá tam pěkný kusy umíte si to představit ? Jak se houpe a dělá vylomeniny ? hihihi pěkná představa. Tak já jdu něco spapat Mishicka mě navnadila tím svým žracím období papa
Mikiska

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »