Mishicka a Barborka - 45 týdnů

Rodičovství

Ahojky lidi, teda já jsem teď úplně vyvedená z konceptu, právě jsem totiž v naší galerii našla fotku Šímy, jak uspokojuje vodovodní baterii a mám z toho totální záchvat smíchu :))))))))))) Jestli Fialko dovolíš, tak tuhle fotku bych ráda poslala kamarádce. Tak tedy konec smíchu (nééé, to fakt nejde :))))))) Já se radši nejdřív dochechtám a pak budu pokračovat.

Ok, nejhorší záchvat už je zažehnán :-) Tak tedy u nás je momentálně nejnovější rýma, nudle, kašel. Připojujem se tím k ostatním marodům, doufám, že to nebude vážnější. Noc byla příšerná, dokonce to vypadalo i na malou teplotu. Ale po probuzení je Barča veselá, akorát jí asi svědí nosík a furt si ho o mě utírá. No mám na triku už pěkný tvrdý nudlový fleky :-)

Včera jsme byly s Ethel v Carefouru se cournout a oblézt krámy, bylo to príma odpoledne - večer. Barča se přetáhla a nespala, tak byla vzorově protivná a ubrečená a protože vytuhla až kolem 19h, místo 16h, tak pak šla spinkat později. Musím znovu vychválit, jakej príma nápad bylo vyměnit si s Ethel hračky (tedy ty dětské :-). Máme tak doma spoustu nových, neokoukaných a Barča má tak za 0 peněz hodně zábavy. Včera zrovna večer byla šílená z leporela o Víle Amálce. Neustále houkala s úžasem v očích a ukazovala na vílu, na medvěda, na bábu a zase na vílu, píchala je prstíčkama do očiček a vydrželo jí to přes půl hodiny. No prostě príma. A když už to všechno ukázala mě, tak si leporelo sbalila a šla s ním na taťku a tam celou scénku opakovala. Moc jsme se bavili.

Ethel měla dobrej nápad, že bychom si častěji mohly dávat tipy na různé akce v obchodech a je to fakt, když už tady tak drbem, tak si můžem takhle pěkně navzájem šetřit kačky. Takže kdokoli na cokoli narazíte, sem s tím. Já už vyslala Jirku do Makra pro ty plíny, jsem zvědavá, jestli je budou mít. Včera jsem taky v C&A koupila bodýčka s krátkým rukávem 3ks za 198,–, Ethel je má taky, tak v létě můžem dělat výstavku - každé dítko bude mít jedno ze :,-(:-)

Já už se příšerně těším na léto, to si asi taky umíte představit, to bude taková paráda, vyrazit ven během 5-ti minut, namísto současného nejméně čtvrthodinového oblékání a bojování s Barčou. Pořád nesnáší čepici a oblíkání těch několika vrstev. Navíc jak už jsem psala se začala svlíkat. Takže já jí něco nacpu a ona se mezitím snaží sundat jinou už oblečenou věc. No boj boj. Taky bude fajn, že budeme moct dělat pořádný pikniky, vyrazíme někam do parku klidně na celej den, fakt se těšim.

Ten šátek jsem nakonec koupila a jsem z něj unešená, to je úplně něco jinýho, než babyvak. Krásně mi v něm Barča sedí a tu největší tíhu nesu na pasu a né na zádech. Dneska jsem doma zkoušela úvaz na záda, ale to nám zatím nějak nesedí, budu to muset nějak vypilovat. Vůbec nevadí, že ten šátek není originál vatanai, funguje fakt skvěle.

Musím se taky pochlubit, jak jsem dostala od Jirky pochvalu, že jak to dělám s Barčou - kdy jí nechám řvát, kdy chovám atd. dělám správně, že mi instinkty fungujou dobře. No, potěší to a hned se mi líp vstává do dalšího dne, kdy budu mít lepítko neustále na sobě :-) Jirka totiž načetl chytré knížky a tam nastudoval, co a jak je asi nejlepší a zjistil, že v zá:,–(ě to dělám tak.

Barborka pořád zlobí s jídlem - i když včera po té, co jsem jí tu pomluvila, tak spořádala obrovskou misku cukety s mrkví a kuřecím masem. Obrovskou pro nás, u některých místních žroutů to je malá přesnídávka :-) Lezení a chození stále využívá pouze k přepravě k mámě. Úplně nejlepší je lezení po mámě. Takže já většinu dne buď nosím, nebo asistuju při chůzi, nebo ležím na zemi a nechávám se okupovat. Tak aspoň vymýšlím nové a nové hry a zábavu a s těmi novými hračkami od Ethel to mám zas trošku jednodušší. Zkoušela jsem včera schovávat věci pod triko, jak to dělá Pavlína, ale zatím Barče nedochází o co jde a kouká na mě divně, co to jako dělám :-) To Jirka by určitě věděl, co s tím :-))))))

Opravdu asi jedinou novinkou u Barči je, že krásně dává věci dovnitř a ven - stačí miska a kostky. Dokonce už dá dovnitř několik věcí a teprve pak je vyndavá. Předtím jí víc jak jedna kostka zmátla. A včera poprvé přistoupila na výzvu „dej mi to“ a dobrovolně podala a DALA tátovi kostičku. No to bylo haló, doteď jsme se totiž vždycky o všechno jen tahali a byl z toho vztek a pláč. Tak to budem trénovat. A pak tedy je tady ještě jedna moc oblíbená činnost, ze které tedy pravda nejsem moc nadšená. Je to cupování papírového kapesníčku na pidikousíčky. To je moc velká zábava, jen to tady vypadá, jak kdyby nám myšil roznesly po bytě toaleťák :-) Ale musím na Barčinu obranu říct, že se snaží to uklízet, když někde nějakej pidikousek najde, tak ho spořádaně sbaští :-)))

Takže vítám vás do dalšího týdne a přeju všem hodně zdraví a hodně brzy už pěkné počasí, ať můžem výletovat třeba každý den.

Mishicka + Bára

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 18.02.04 08:23

Ahoj,
Mishicko, jako obvykle krásný deníček. Vždycky na něj netrpělivě čekám.

My máme několik vzrušujících novinek:
Anka umí „jak je anka velká? TAAAAAAAAAAkhle velká“. Ukazuje sama, v sedě, když se na to soustředí, dívá se na mě pozorně a čeká, co řeknu.

Včera večer Anka seděla na zemi a něco si tam kutila. Koukla jsem se, co dělá a spatřila pod jejíma ručičkama dvě vkládací kostičky NA SOBĚ a třetí v její ručičce, jak se ji snaží postavït na ty dvě. Zkrátka stavěla věž!!!!! Začali jsme hned dojatě tleskat, bez sebe pýchou. Anka měla radost.

Tedýsek zase zručně chodí okolo nábytku a párkrát jsem ho přistihla, že stál bez držení (jen chvilinku, pár vteřin). Asi to nebude trvat zas tak dlouho a vydá se do světa po svých. Z toho máme také obrovskou radost (a současně si říkáme, co nového to přinese).

Z Bářiných hraček děti nejvíc milují rozkládacího zajíce (kroužky na tyčce). Vpodstatě nikdy není ta hračka poskládaná… přišli jsme na to, že ty kroužky se dají zaklesnout do sebe a děti je pak rozpojují.
Další hit jsou kostky od Fischer - Price, které jsem si pak našla na internetu, zjistila, jaké různé typy se vyrábí a v Německu, Rakousku a jinde prodávají a od té doby řeším jak se k nim dostat, protože mě jako hračky totálně nadchly. Jen to musím stihnout dřív, než z toho děti vyrostou :).
Anka teď párkrát spala celou noc, to se nám ulevilo. Nějak jsme se teď dostaly to etapy mezi růstem zubů a děti jsou v noci pohodovější. Usínají okolo osmé samy (uřvou se, někdy to trvá minutu a někdy 15 minut). Pak už je ta noc poměrně snesitelná.

Včera jsme byli podvečer venku a stihli jsme překrásný západ slunce.

Mám jeden dotaz: děti teď měly rýmu a někdy se jim povedlo si tu nudli rozpatlat po obličeji dřív než jsem ji utřela. Anka má kvůli tomu teď malé červené pupínky na obličeji. Velmi pečlivě jí myju obličej po každém jídle a mažu jí krémem na obličej od Bubchenu, ale nepomáhá to. Nemáte někdo tip?

To je zatím vše,
Ethel, Ted a Anka, 41 týdnů

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 18.02.04 09:26

Ahoj holky,
Hned na úvod musím vyseknout pochvalu:-)) Deníčky jsou opravdu bezvadný, poučný, čtivý a vtipný, jak od Mishisky tak od Ethel, prostě nádhera! Je vidět, že si s tím dáváte práci.
U nás je taky období klidu, nevypadá to na zuby jak jsem si nedávno myslela. Renča spí jak dřevo a vstává teď kolem 8:00. Naprosto mi vyhovuje, že chodí spát kolem 21, někdy i dýl. Přes den si docela hraje sama, nesedí teda na místě, ale někde se zavěšuje a prozkoumává byt jako zrovna teď. Občas na ni houknu, když se schyluje k maléru. Už jsem byt uzpůsobila, takže botník je otočen ke zdi, aby nelákal, zalepila jsem nemilosrdně televizní stolek, kam si Renča skřípala prstíky a pár šuplat. Vypadá to tady hrozně, jak po policejní razii
nebo exekuci, na všem černá izolepa:-))
Pořád ještě na Renátce nepozoruju fixování, ba naopak. O víkendu byla nalepená pořád na taťkovi jako ocásek. U babiček si mě ani nevšimne a když ji tam nechám odpoledne, myslíte, že mě bůhvíjak vítá?? Má radost, to jo, ale rozhodně to nepřehání:-) Na jednu stranu jsem ráda, že ji můžu svěřit jiným, ale trocha přítulnosti by mě potěšila. Abych jí nekřivdila, když má dobrou náladu, leze po mě a věší se mi kolem krku. Někdy se se mnou i mazlí jako s plyšákama. Má teďka období plyšových hraček.
S jídlem jsme na tom asi jako Mishicka, moc toho nesní a rozjí se až odpoledne a pak by jedla i po 2 hodinách. Ráno to bývá slabota, někdy ani na oběd nemá chuť, tak si ho sní prostě k večeři.
Holky, kolik dáváte přes den mlíka?? Mám pocit, že jí přelejvám, spočítala jsem to na 600ml. Není to už zbytečný? Třeba to je i důvod, proč se nimrá v jídle. Ono jí teda chutná, na sváču dávám banánový sunar nebo ten s vanilkou. Potom Renča krásně voní, když na mě dejchne, haha.
Výměna hraček je bezva nápad, mám v baráku sousedku, tak se zkusíme dohodnout. Renča si u nich na návštěvě opravdu vyhraje, hlavně s hracíma plyšákama.
Ethel, Renča při rýmě měla nudle taky namatlaný všude, ale vyrážku neměla. Zkoušela jsi někdy Jarishovu vodu? Já s ní nemám zkušenosti, ale holky si to u dětí pochvalovaly… no asi bych se radši zeptala MUDr., než bych ji tím omývala.
Jolano, co bylo s tím Vojtíškem? Už má ty jaterní testy v pořádku?
Ahoj Pavlína a Renátka 45.t.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 18.02.04 13:47

Ahoj!
Ještě já.
Mishicko, jak jsem jednou psala, že jsem kdysi výtvarně tvořila, poslala jsem dva kousky do Výtvory dětiček a rodičů))

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.02.04 13:57

Ahojky holky,
tak já úvodem musím napsat úžasnou novinu - Bára včera udělala svoje první 4 samostatný kroky!!!!!!!!!!!!! Jupííííííííííííííí :-)))))))))
Ona pořád nechce obcházet kolem nábytku, když už něco moc chce, tak se spíš snaží k tomu dostat za pomoci pouze jedné ruky a jde popředu, né bokem. Včera jsem jí mezi šprušle postýlky zastrčila oblíbenýho panáčka Oskara a udělala takovou cestičku z nábytku, aby si pro něj mohla dojít. Nezklamala, ani se nepokoušela dolízt si k němu - což by bylo nejjednodušší, jenže ona prostě chce chodit :-) Takže se k Oskarovi dopajdala, vzala ho radostně do rukou, dala mu vzorně pusu. A pak ho podávala směrem ke mně, protože podle našich tradic musím pusu Oskarovi dát i já. Jenže ouha, seděla jsem asi 2 metry od ní a nechtěla jsem se hnout. Natáhla jsem k ní ruku a myslela, že teda ke mě dojde podél té postýlky. Jenže Barče se zablesklo v očích, na:,–(ila takovej soustředěnej výraz, lehce se přikrčila a křečovitě svírajíc Oskara v jedné ruce se pustila postýlky, chvilku postála a pak VYKROČILA ke mě. No já zírala, to si umíte představit. Udělala krok, vzorně vybalancovala s roztaženýma rukama. Pak udělala další a zase chvíli chytala balanc a pak ještě dva. Pak už byla tak blízko mě, že se úplně oprostila od obav a (nekecám) rozběhla se ke mě až mi padla do náruče. Holky, tekly mi slzy. Já byla tak překvapená a měla jsem takovou radost :-) Pak to pořád chtěla dělat znovu … vždycky jsem jí někde postavila a poodešla a ona se vydala za mnou. Už si teda byla jistá, že jí chytnu, takže se moc nesnažila balancovat, ale rovnou to brala poklusem klus, ale moc nás to obě bavilo a jí ještě asi o kousek víc, protože se nádherně chechtala. Večer to navíc ukázala i tátovi a ten z toho byl taky vedle, jak k němu se smíchem utíkala. No já s tim nadělám, jsou to jen 3-4 kroky, ale je to fakt paráda, tak se musím pochlubit :-) Ale učinila jsem zajímavý objev, jde takhle sama bez držení pouze v případě, že něco drží v ruce … asi jí to navozuje pocit, že se přeci jen něčeho drží :-))) Juj, to mám ale fakt radost.
Další důvod mé radosti je, že dnešní noc s rýmou byla znatelně lepší, holt jsem dostkrát vstávala a chovala, ale nebyly žádný dlouhý pláče. A taky celé dopoledne si Barborka z nějakého záhadného důvodu víceméně hrála sama … ke mě samozřejmě lezla a snažila se o pochování, ale bylo to opravdu málokrát. Dokonce dobrovolně odlezla z kuchyně do pokoje a naopak a já tak stihla udělat neuvěřitelně hodně práce. No, snad to je tou radostí z další možnosti pohybu, nevím, ale jsem moc ráda, i kdyby to bylo jen na tohle jedno dopoledne. CHtěla jsem dneska ke kadeřníkovi a Barča by měla premiéru v hlídání tetou, ale protože máme ty nudle a mě do toho ještě zase vzalo koleno, tak jsem to zrušila. Holt budu krásná jindy.
Ethel, Bára si taky matlá ty nudle všude, fuj blééé, ale jak píše Pavlína, tak taky z toho nic nemá. Ale má tu pusinu trošku pupínkatou a „olezlou“ i tak. Jarischovu vodu jsem měla doma a i jednu dobu používala. Na kožním to doporučují i na běžné omývání tváří - rozhodně tím nic nezkazíš. Moje teta má alergii na nevímco a touhle vodou si myje obličej místo normální vody a pomáhá jí to. Dá se to koupit v lékárně, je to bez předpisu za pár kaček. Ještě, že to Pavlína připomněla, hned si taky koupím a zkusim Báru omývat tímhle. Ach ta moje hlava děravá :-) Jo Ethel, napadá mě se zeptat tady v diskuzi, jestli někdo třeba náhodou ty kostky od Fischer Price nekoupil tady a kde. Asi to udělám, tedy jestli Bára dovolí.
Pavlíno, taky uvažuju o zalepení některých zvlášť auau kusů nábytku, ale protože všude dost lezem, tak by to asi bylo naprd. Holt ještě zkousnem pár přiražených prstíků a snad to Báře dojde :-) S tím jídlem to tedy u nás vypadá podobně, to mám radost, že nejsme sami :-) Mlíko Bára dostává jenom k snídani a k večeři - tzn. hned po probuzení a těsně před spaním. Přes den zcela vyjímečně, hlavně když jsme někde venku nebo na návštěvě, protože tam obvykle s jídlem dost zlobí a pak má hlad, tak sunar je jediný, co jí spolehlivě nakrmí. Dohromady tak má (když nedostane tu dávku navíc přes den) za den asi 500ml. Ale už se naštěstí naučila na čaj, a ještě se mi osvědčila mrkvová šťáva, ta se dá dát do flašky a Barče to tak vyhovuje před dením spaním. Myslím, že za den má tak 3/4 litru tekutin, víc ani náhodou. Ale dehydrovaná není, tak to nebudu řešit. Jaký ochucený sunary dáváš Renče? Já nic takovýho neviděla. Dávala bych i kaše, ale to u nás prostě není oblíbený, ani do flašky, takže by se chytlo třeba to ochucený.
Tak holky to je zatím vše, jdu ještě číst, co je kde nového, když mám všechno vzorně uděláno, chichi - mam absťák po informacích :-))))))))
Mishicka + Bára

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.02.04 14:07

Tak jsem založila diskuzi s dotazem na ty kostky, třeba někdo poradí.
 M.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.02.04 14:09

Téda Pavlíno, jsou úžasnýýýýýýýýýý. Určitě se k tomu tvoření vrať (teda jestli tě to baví), vážně jsou ty obrázky nádherný - hned bych koupila, vidět to někde v obchodě. Možná by sis tak mohla i přivydělat - třeba by v nějakém obchůdku s dětskými věcmi vzali pár kousků. Jé já se jdu ještě jednou podívat … já chci taky umět malováááááááá­áááttttttttttttt.
A čím je to malovaný? (že rukama, to je mi jasný :-)
Mishicka

 
Anonymní  18.02.04 14:25

Ahoj,

výměnu hraček jsem taky se sousedkou absolvovala a nápad jste Mishicko a Ethel měly geniální, prostě ve stylu za málo peněz hodně muziky, Vojta je nadšenej, ty jeho už měl celkem okoukaný, ačkoliv jsem na střídačku vyndávala vždycky jen jednu krabici.
Pavlíno, psala jsem to na konci minulýho deníčku, co Vojtíškovi bylo, teď už vypadá ok, ty jaterní testy měl na spodní hranici už když nás pouštěli z nemocnice, v pátek máme jít ještě na krev, tak to budu vědět s jistotou, ale podle toho, jak se jeví mně, je už v pořádku. Žádný průjem, teplota, je to už zase veselý usměvavý zlobidlo a dnes dokonce i jedl polívku!!!
Jinak neustále podniká výlety do kuchyně, vandává mi věci ze šuplíku, leze do odpadkovýho koše apod…
Barunko, gratulujeme Ti k samostatné chůzi !!
 J+V

 
Anonymní  18.02.04 15:30

ahoj holky, zdravime z uplakankova. kupodivu neplace cele dny vitek, ale ja. kdyz ne navenek, tak vevnitr urcite. protoze
1, pritel se od nas odstehoval
2, vitek spadl na kovovou zidli a ma obrovskou modrou bouli na hlave
3, vitek uz zase nespi celou noc, ale budi se co hodinu a pul
4, nekdo mi ukradl 800 kc
5, nemam uz pc, tak ani nemuzu chodit pokecat na chat, ted jsem v pc ucebne
No, az na ten prvni bod by se to dalo docela zvladnout. omlouvam se, ze to nebude vubec vesely prispevek, spis naopak, ale je mi fakt hodne zle a nemam s kym mluvit. samota je zla. pripadam si ted, jak podclovek. ach jo.
ted veseleji. vitek zacal byt upovidany. povida cely den. kakhaka aghata okhej agha a tak… mama tata, k tomu ma jeste daleko, teda k tatovi bliz. taky zacal tleskat. to vcera. mela jsem radost. to jsem ho zrovna kazdemu pomlouvala, ze stale ignoruje hry typu paci, paci, jak jsi veliky, jak se mas, ci papa. tak mozna, ze konecne neco bude. co mu jde, tak srkani veci do cehokoliv. kostek do misy, do odpadkoveho kose, do krabicek a nejoblibenejsi hracka je pro nej momentalne vrsek od petflasky. ty se daji krasne vsude nastrkat. taky se mu jednou podarilo vylezt na postel. ale to vubec nevim, jak se mu podarilo, jestli si na neco stoupl, no asi jo, jak jinak.
dnes jsme byli na desetimesicni prohlidce, takze aktualni miry: 9.60 kg a 72 cm. vitek si vsechno nabral v prvnim pulroce /v 6 mesicich mel 8.80/ a ted uz pribyra jen tak, aby se nereklo, coz jsem teda rada, aspon ho muzu jeste chvili nosit v satku nebo v krosnicce, coz ted delam porad.
v breznu, jak bude zizi v praze, tak bysme taky chteli prijet, ted nas tu nic nedrzi, tak at mame aspon nejakou akci, at se muzem na neco tesit. nocleh u kamaradky uz mam domluveny, tak snad to vyjde. uz se tesim, az vas vsechny pozname. tak ahoj vsichni a mejte se chillie+ vitek /dnes 10 mesicu/

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 18.02.04 16:20

Chillie,
já vím, že teď je asi cokoli zbytečný říkat, protože to bude znít jako fráze, ale je mi to OPRAVDU moc líto a dost chápu, že je ti z toho zle…
Kdybysme Ti mohli nějak pomoct, tak neváhej a řekni (napiš)… Pozdravuj Vítka a drž se, třeba není všechno tak definitivně na h…
Jsem s Tebou aspoň na dálku… Šárka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 18.02.04 20:39

Ahoj !
Je mi taky moc a moc líto,co se stalo,snad se to nějak časem urovná a bude zase dobře.Prosím tě zavolej nebo mi napiš,samota je fakt hrozná a já tě ráda uvidím i vyslechnu,prostě musíš přijet,abys přišla na jiný myšlenky,teta Zizi ti moc ráda pomůže a to tvoje rozbitý srdíčko pofouká a taky bych chtěla osobně poznat toho rošťáčka Vítečka a samo tebe,tak jak budeš chtít,tak se ozvi!!!
Ahoj a hodně sil a pusinku Vítkovi na bouli od nás.Zizi a Tomášek

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 18.02.04 20:52

Ahoj,
Báro: GRATULUJEME, pořádně to vypiluj, ať se konečně dostaneš všude, kam chceš. Ony i ty lepící pásky přes skříňky jdou udolat, jen to musíš dostatečně dlouho dloubat prstíčkem (ukazováčkem, to by neměl být pro Tebe problém:) ).

Chilie: moc na Tebe myslím, je mi to líto. Těším se, že Tě taky v březnu poznám.

Mimochodem, možná jste si toho všimly, dala jsem fotky (2) do galerie, abyste viděly, jak ty naše dvojčata vyrostly.
 Ethel

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 18.02.04 20:53

Ahoj holky!
Teda taky jsem se pobavila jakej je Šimon ocucávač!Fakt dobrý,tu fotku bys Fialko měla poslat někam do soutěže,třeba by z toho něco káplo.

Gratuluju Barborce k prvním krůčkům,to je nádhera a jen tak dál.
No já mám už docela depku,když tady čtu,jak máte ty děti šikovný a my nic.No vlastně se po několikaměsíční dřině podařilo Tomáškovi udělat paci,paci a jednou i pápá,ale to je asi všechno,kromě toho,že ukázkově zlobí a pořád fňuká a řve a nechce být ani v kočáru,děsím se že tu výchovu nezvládám.
Mishičko nemohla bys napsat,když to máte doma nastudovaný,kdy se mají nechat ty děti řvát a kdy ne a tak?
Já totiž absolutně nevím,kdy si můžu dovolit toho mýho satánka potrápit aniž by měl nějakou újmu na duši.
S pitím teda vůbec nevím,kolik toho může Tom asi vypít,když ještě kojím,ale čaje přes den vypije asi 300ml,není to málo?
Jídlo pořád hrůza,ale myslím že do něj nacpu za celý den 500-600něčeho tuhýho(mám na mysli banány s jogurtem a tak),plus kojení 3krát denně a v noci,tak si myslím,že teda hlady netrpí.

Ještě jsem chtěla vědět na co je ta Jarišova voda,může se to používat na atopický ekzém?Mám s tím problém,nemůžu se ani namalovat řasenkou,hned mi oleze oko,tak nemáte někdo radu,co s tím?

Tak končím a jdu se mrknout na chat.Ahojky Zizi a Tomášek(42.t)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.02.04 23:26

Ahojky,
chvilku jsem zmizla z chatu, abych si přečetla novinky v deníčku a Ty jsi mi zatím zmizla :-)
Ta Jarišova voda se dá použít i při atopickým ekzému. Nepamatuju si přesně, z čeho je to složený, ale vypadá to jako fakt normální voda. Při atopickým ekzému by s tím fakt neměl být problém, protože když jsem byla s Barčou poprvý na tom kožním, tak to vypadalo, že právě atop má a doktorka mi přímo tuhle vodu poradila na omývání obličeje a těch nejhůř postižených míst. Zkus to, třeba to pomůže. Určitě na atop není dobrá normální voda z vodovodu, tak to tímhle zkus nahradit a třeba budeš moct malovat jak divá :-)
K tomu vyřvávání atd. Já to dělám teď tak, že Barču vlastně nenechám vyřvat úplně. Ale když poznám, že řve jen tak ze vzteku (něco chce, co jí nedám apod.), tak jí prostě nechám s tím, že přes ten její vzteklej řev jí klidným hlasem říkám, proč tu věc nedostane - ale vlastně je jedno, co říkám. Nechám jí řvát, ale neodcházím od ní. Za pár minut jí ale vezmu do náruče a uchlácholim jí … někdy se nechce nechat a řve a řve a vzteká se ještě víc … to jí pak zabavím čímkoli, nějakou hrou, nebo věcí. Prostě, normálně jí vezmu do náručí, kdykoli chce … mazlím se s ní, hodně jí povzbuzuju a chválím, když něco dokáže. Je to sice strašně náročný a za celý den nic neudělám, ale musím říct, že po pár měsících těhle praktik to začíná být konečně znát. Nenechám jí řvát jen tak, opravdu jen, když vím, že se vzteká. A i to po omezenou dobu a snažím se, aby nebyla i tak moc dlouho v afektu. Těžko se to vysvětluje. Hlavně se k ní snažím přistupovat, jako k člověku, který má své stavy, pocity a nálady, protože myslím, že tak je to správně. To ovšem neznamená, že jsem nějak dokonalá, taky mám slabé chvilky … ale zatím to řeším tak, že jí tím klidným hlasem říkám třeba, že kdyby byla o kousek větší, tak jí nařežu na zadek :-) Zatím to nechápe, uvidíme časem. Mě se tak uleví a jí to neublíží. Ale že bych občas už tu ruku vztáhla, to se klidně přiznávám. Zatím jí jen plácnu (lehce) přes ruku nebo pusu, když mi ubližuje - bouchá mě do obličeje, tahá za naušnice nebo kouše. Zdá se, že to pochopila, protože když jí to chytne a chce mě vyrvat naušnici z ucha, tak stačí jen zasyčet, udělat výhružný auau a přestane. Velmi nerada, ale už prostě tuší, že by dostala. Není to fyzický trest, ale chápe, že se zlobím. Samo, že v takovém případě brečí :-) Ale rychle přestane.
Když to shrnu, tak v knihách píšou, že vyřvávat by se děti neměly nechávat, ale ve stáří našich dětí by už měly vědět, kdy něco nesmí, kdy zlobí. A takhle to teda dělám já. Nicméně já zastávám názor, že každé dítě je osobnost a to, co platí na jednoho nemusí na druhého (i stejně starého) fungovat. Strašně se snažím, aby Barča byla spokojená a myslím, že i vymezení určitých hranic jí nebude na škodu, ba právě naopak. Hlavně si nelam hlavu s tím, že výchovu nezvládáš. Máš už Lukyho a myslím, že je to príma kluk. Tomík je býček, tak to s ním třeba nebude tak úplně jednoduchý, ale určitě najdeš cestu, jak na něj. Hlavně si myslím, že až začne být schopen vyjadřovat svoje touhy a pocity i jinak, než pouhým řvaním, tak si budete líp rozumět. U nás to už začíná být v tomhle ohledu lepší, je to hodně znát, jak se naše komunikace zlepšuje. Konečně si Bára ukáže, co chce a já to i pochopím, ale taky ne vždy úplně. Jsem ale přesvědčená o tom, že všechny do jedné dělám to, co si myslíme, že je pro naše děti nejlepší a to je nejdůležitější ze všeho. Stejně nám jednou budou všechny do jednoho vyčítat, jak jsme hrozné matky a nic jim nedovolíme atd. Pamatujete si snad na svou pubertu, ne? :-)))))))))
Tak jsem se nějak rozepsala, teď se urychleně jdu uložit, než se zase někde na internetu zaseknu do rána.
Pá Mishicka

 
Anonymní  19.02.04 08:51

Chillie,

chtěla bych Ti napsat něco moc povzbudivýho, napadá mě jen, že je mi to líto, a že časem se všechny bolístky zjemní a obrousí.
Díky Vítkovi snad nejsi tolik sama…
Myslím na Tebe,
 Jolka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.02.04 14:19

Ahoj,díky za rady,Jarišovu vodu koupím hned zítra a vyzkouším,doufám,že to nebude jen malá flaštička,abych jich nemusela koupit stovky:-))))))).
Já Tomáška vyřvávat nenechávám vůbec,spíš se snažím,aby neřval,ale jak ho někde po:,–(ím,tak vydrží jen chvilku a fňuká a chce za mnou,pořád chce totiž chodit za ruce a já to celý den nevydržím,tak se mu asi nelíbí,že ho někam po:,–(ím a nechodím s ním,ale snad si zvykne,že nedostane vždycky to co chce.A když řve a já umívám nádobí,tak ho taky nechám a mluvím na něj,už to párkrát zabralo a přestal,tak snad bude hodnější.Taky mě pořád kouše,ale já nemám nějäk sílu mu přes pusinku dát i jenom trošku,no možná mu začnu dávat na zadek,protože už kouše i Lukyho a ten si to trdlík nechá líbit.Asi bude Tom po mě vztekloun a kousavec,já kousala ještě Páťu,když jsme spolu chodili,divím se,že si mě vzal,chudák:-)))))))).
Notakže díky za rady a snad to nějak zvládnem.

Chillie,když pojedeš do tý Prahy,jak pojedeš?Nepojedeš náhodou stejným autobusem?3.3­. myslím že jede od nás 12.45h,v Brně je ani ne za půl hodky a má tam přestávku asi čtvrthodinu a pak hurá Prague.Ale nejsem si tou hodinou jistá,tak když tak napiš,jak se dopravíš.

Budu dnes na chatu ve 21.00h OK?Achoooj Zizi a Tomášek(dnes v noci vstával poprvé až ve 3.40h a pak v 6.00h,hurá aspoň dnes se cítím líp)

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 19.02.04 17:21

Ahoj holky,
právě jsme přijely z plavání a Klárka usnula. Poslední dobou nemám vůbec čas psát ani chodit na chat, maximálně čtu deníček. Uvrtala jsem se do cvičení miminek, plavání a hudebky pro mimča a připadá mi, že stále někde couráme..
Klárka začíná být děsně hyperaktivní (no jo blíženec) a mám obrovské problémy ji přebalit, obléct a najíst. U jídla si běžně něco prohlíží v ruce a sahá mi do misek..Je to boj…Už jsem z toho unavená, ať už je proboha léto a opadne to oblíkání.
Zizi - naše Klárka taky neumí moc věcí..na to, abych ji naučila paci paci, neposedí a když ji učím, jak jsi veliká, tak si stoupne (když ji chytnu ručky nahoru). Krize je taky u Vařila myšička kašičku, protože mi nevydrží ani s ručičkou.
No prostě se dá celkově říct, že jsem grogy a nevím si s ní rady. Začíná se navíc vztekat, když ji něco zakážu nebo vezmu. Mishicko, asi půjdu k tobě na praxi :)))
Chilie - moc mě to mrzí…jsem z Brna (už jsme se potkaly na chatu), tak jestli bys chtěla někam vyrazit, určitě napiš!
Jdu začít dělat večeři, po tom plavání mám hrozný hlad (i když plavou mimča, my mamky jsme vyčerpaný :)
Papa holky,
snad mi Klárka dovolí zase něco napsat..Jak mě vidí u notebooku, plazí se po mě a fňuká, že si jí nevšímám :( Fakt nevím, na co jsme koupili to chodítko, když mě tahá i z něho a navíc v něm dlouho nevydrží, protože nedošáhne na hračky..
Papa
Tereza a Klárka (za 5 dní 9m)

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 19.02.04 20:20

Ahoj holky,
ze všeho nejdřív bych chtěla moooc pogratulovat Báře k prvním krůčkům, chápu že jsi z toho Mishičko vedle já slavila i Fílovo první popolezení a až začne chodit tak snad půjdu po dlouhé době na nějaký pořádný mejdlo. Už by to taky chtělo se pořádně odreagovat co říkáte ? Naše kojení spěje ke konečné fázi protože Filípek se pěkně rozpil a už několik dní miluje Sunar, i když asi tak před 3 týdny dělal, že se z toho jako poblinká.
Chillie taky na tebe myslím a vydrž všechno zase přejde vážně nejlepší na tyhle bolístky je čas.
U nás je hlavní novinka, že se Fíla sám postavil. Nechala jsem ho samotného v pokojíčku a znáte to podezřelý ticho tak se koukám a on stál nad šuplíkama chcechtal se na mě a vyhazoval všechno co mu přišlo pod ruku. Od té doby je to nejlepší hra ve skříních a v šuplíkách.
Horší novina je, že se začíná čím dál víc vztekat, ale hrozně tuhle sebou praštil o zem vzteky a řval jak tur, protože to tak strašně zadunělo až jsem se lekla, že mu hlava upadne. Přebalovák můžu sklidit, protože se strašně vzteká a mlátí sebou když ho převlíkám a tuhle sebou majznul o zeď. Tak nevím, ale někdy mu už opravdu nasekám na zadek za to vztekání a to třeba když ho vyndavám z vany tak sebou škube jako kapr a jelikož je ekzematik a koupe se jenom v olejíčkový vodě tak mi jednou i málem upadl, protože hrozně klouže. Ráda bych uvítala nějakou radu jak vyzrát na toho mýho vzteklouna kdyby vás někoho něco napadlo ta předem dík.
Jinak je roztomilý batole a dělá mi samou radost sní už kde co a hlavně nejlepší je to když se může samozřejmě krmit sám, docela často ho v tom nechám patlat alespoň se najím i já v klidu. Taky bude asi pěknej ukecánek, protože od rána do večera hubu nezavře a definitivně spíme jenom jednou denně. Takže nemám moc času na nic ani na vás (bohužel). Manžílek pořád chodí domů z práce tak kolem 19-20h. a já jsem pak tak utahaná, že běžně usínám u kdejaký televizní blbosti.
Taky si musím teda postěžovat co se mi stalo. Rozhodla jsem se, že si dám rovnátka takový ty na stálo a zubařka mi navrhla vytrhat 4 zuby, což by nebylo zas tak hrozný, kdybych ty blbý zuby měla normální. Včera mi trhali první a co čert nechtěl nějaký kus kořenu tam zůstal a já dneska musela na chirurgii aby to vyřízly. Tak si tam v klidu jdu, že udělají vrz vrz a bude to a oni mě objednali až za měsíc prý na hodinovou operaci já se fakt picnu a to ještě ke všemu ten druhý zub bude prý to samý, protože jsou ty kořeny nějak blbě zahnutý a tak budou ty operace rovnou dvě. Teď přemýšlím jestli se nenechám uspat já se taaaak strašně bojím. Horší je, že to uspání stojí 4000 Kč a teď teda moc peněz nazbyt není. Tak jsem naštvaná na tu MUDr. protože podle mě to podle rtg měla tušit a kdyby mi řekla, že se tohle může stát tak se snad na celý blbý rovnátka vyprdnu. No tak to jsem si ulevila úplně teda mimo téma.
Tak pozdravujte svoje rošťáky a já se zase někdy ozvu
Mikiska a Filípek 11.měsíců
P.S. ještě jsem chtěla jednu věc Zizi jak si psala, že s Tomíkem pořád chodíš po bytě já kvůli zádům koupila vodítko na děti hrozně to zní, ale je to super nemusím být tak ohnutá a Filípek z toho má ještě větší legraci.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 19.02.04 20:41

Ahoj holky,
tak vám posílám pozdrav i v novém deníčku, který se Mishicce opět povedl (jak jinak, že?:-). Nebudu vás snad ani unavovat tím, že u nás se po nocích stále nespí dýl než dvě hodiny, jen se uklidňuju, že hůř už snad nebude, takže se to SNAD jednou i zlepší…
Teda řeknu vám, ten průjem, to byla věc! Mishicko, nechápu, jak jsi to zvládala tak dlouho, u nás ten neřád bydlel jen dva dny, ale já už jsem byla na mašli, zejména z těch nocí:-( Ale naštěstí už je teď brouček OK, akorát jsem u něj patrně vypěstovala doživotní nenávist k rýži… Dneska ale baštil bramboru s květákem a mrkvičkou, až se mu dělaly boule za ušima, já jen zírala, protože jsme fakt byli zase skoro na plným kojení. A za chvilku se dožadoval nášupu, takže dostal půlku jablka s mrkví a pořád se tvářil, že nemá dost, otesánek:-)
A co jinak novýho? Ťapeme, ťapeme, rekord je teda zatím šest kroků, ale to musí být opravdu zaujatej, aby nepadl na čtyři… Taky se naučil úžasně skákat jako žába, teda na všech čtyřech, vypadá to výborně a je to legrace, pokud ovšem člověk není zrovna po obědě a Tadýsek se nerozhodne, že by bylo roztomilé skočit žabičku někomu na břicho:-) Málem jsem ho po…:-) A taky si děsně oblíbil klečení, takže pokud zrovna netrénuje stoj bez opory, tak klečí. Dneska u toho měl sepjatý ruce a fakt vypadal, jako že se modlí, navíc si drmolil tu svoji mantru „babababa“, hotovej budhista:-)
Paci paci statečně ignoruje a já už to vzdávám, prostě to nikdy umět nebude, evidentně se mu to hnusí, protože když to na něj zkouším já, jen se znechuceně odvrátí a odejde se bavit s něčím inteligentnějším než je maminka, kupříkladu s toaletním papírem. Ale na jeho obranu musím říct, že zase pápá dělá sám a rád, dneska tu byl na návštěvě děda a Tadeášek to na něj dělal celou dobu (bylo to trošku trapný, vypadalo to, jako že ho vyhazuje:-) A taky umí na požádání v knížce ukázat medvěda, husu a prase, ostatní zvířátka ho nevzrušujou, ale tuhle trojku ukazuje ochotně kdykoli.
Je zvláštní, že jsem si ani nevšimla, kdy začala podávat věci, ale myslím, že to už dělá dlouho, když si s něčím hraje a já mu řeknu „dej mi to“, položí mi to na dlaň. Ovšem když je to nějakej poklad typu mobilu či ovladače, tak to v pikosekundě zase vezme a zmizne s tím:-)
Mishicko, s tím cupováním kapesníčku jsi mě pobavila, to je Barča šikulka, že to takhle uklízí:-) Tadeášek jak se dostane k jakémukoli kusu papíru, tak si to narve do pusy a okamžitě se tím začne dávit, takže následuje bleskurychlá záchranná akce, musím říct, že vnitřek jeho ústní dutiny a krku mám už fakt „v ruce“, a pomalu už přestávám dostávat infarkt, když slyším, že se zase dusí… Asi se dá fakt zvyknout na všechno:-)
Tak se mějte pěkně, koukám, že jsem se zase jednou rozjela, tak se nezlobte, já někdy, když začnu psát ty svoje blbinky, tak ztratím sebekontrolu - no, však jsem se tím taky živila:-) Šárka a Tadeášek, pozítří 43 týdnů

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 19.02.04 22:07

Ahoj bobule a bobulata,
tak ŤUK ŤUK ŤUK máme po chřipce. Už jenom nudlíme a to hustě a všude jak Šimon tak i já s tím rozdílem že Šimon všude a já aspoň do rukávů. Kapesníky došly a papíráky Šimon taky „sežral“. A taky nestíhám ty jeho nudle sbírat. Naštěstí z toho žádnou vyrážku ani pupínky nemá, takže nemohu poradit jak na to. Ale upřímně Ethel, já jsem musela přestat používat Bubchen krém na obličej a ruce proti povětrnostním nepřízním, protože se po něm vždycky opupínkoval, např. Nela Batole mu nic nedělá.
Také se musím přidat do klubu vzteklounů a zlobilů. Stejně jako Terka mám při přebalování takový boj, někdy jde o život. Zrovna dnes po plavání. Došlo to tak daleko, že jsem mu: seděla na nohách, jednou rukou jsem ho držela pod krkem a druhou usazovala do pleny, oblékala bodíčko a punčocháče. HOROR. Ostatní maminy se bavily. A stejné to je doma. No a s tím vztekem to je taky prima. Jenže má chlapec smůlu. Já jsem daleko větší nerv, takže se s ním nemazlím. I když na druhou stranu musím podotknout, že ten jeho vztek občas přejde v pláč, a potom bulím i já že jsem takovej nervák a nedokážu uvažovat v klidu a jak to nezvládam apod. No taková normální depka. Ale mám na ni recept. Kinského zahrady. Hezky rázně vyšlapat až na Petřín. To jsem vždycky tak hotová, že na nervování už nemám pomyšlení a miluju toho svého v té době už klidného a spícího bobánka.
Jídlo na kousky u nás se teda není čím chlubit. Kousek mrkve, brokolice, čehokoliv zdravého putuje do úst a ještě rychleji z úst a když to nevykreju tak na zeď, na koberec apod. Ale brambora ta je v pohodě, smažák je v pohodě, řízek v pohodě, knedlík s omáčkou v pohodě, nudlová polévka v pohodě apod. Tzn. já už jsem velkej chlap tak mne mámo přestaň krmit těma zeleninovýma „sračkama“ a naval pořádné jídlo. Asi tak.
Z novinek o dovednostech se nemohu pochlubit ničím novým, krom vztekání se. Jak rychle a brzo se začal stavět na zadní, tak teď ho to nějak přestává bavil. Leze si po čtyřech.
Mishicko a Ethel, až zase někdy pojedete nakupovat na Anděla nebo i jinam, houkněte i na mne, ráda s Váma někam vyrazím, protože tady v tom dolíku nikoho nemám. Tak se rádi k Vám připojíme.
Mějte se moc a moc hezky, myslíme na Vás, máme Vás rádi a zase někdy PAPAPA
Fialka a Šimon (10m a 1d)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.02.04 13:09

Ahojky Chillie,
tak už pár dní přemýšlím, čím tě utěšit, co napsat, aby ses cítila alespoň o trošku lépe … ale nedaří se mi najít ta správná slova, možná pro to, že slova moc nepomohou :( Ráda bych Tě objala a nechala vyplakat na rameni, ale bohužel jsme tak daleko, že to není možné. Ale jak navrhují holky - Terka a Zizi, k nim to máš blíž, zkus se s nimi sejít a tak se trošku odreagovat.
Nevím, co se přesně u Vás stalo, že to tak dopadlo, ale zřejmě to nebylo ze dne na den a asi jste to uvážili. Je mi moc líto, že si takovým zlomem musíš projít teď, když máš miminko, ale na druhou stranu, jak už holky psaly, Vítek Tě v téhle situaci může podržet víc, než bys čekala.
Přeju vám oběma, ať jste co nejdřív z nejhoršího venku, Vítek ať se kovům a ostrým hranám vyhýbá velkým obloukem a Ty Chillie ať máš co nejdřív zahojené bolavé srdíčko.
Alespoň virtuálně vám posíláme pusu na čelíčka a objímáme Vás.
Mishicka + Bára

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.02.04 13:09

Ahojky holky,
tak jsem další rýmař u nás doma, no jo, tentokrát jsem se těm bacilům nějak neubránila :( Dnešní noc byla dobrá, Barča hezky spala, ale to ráno … já nemohla vůbec vstát z postele a ani mluvit jsem pořádně nemohla. Pak jsem dostala hysterickej záchvat až jsem brečela, protože mi bylo fakt blbě a představa, že v tomhle stavu budu celej den sama s Barčou, která bude chtít hlavně nosit a chodit, mě úplně vyděsila. Byla jsem pěkně nepříjemná na Jirku, ale naštěstí to ustál a nechal mě být, což bylo to nejlepší v danej moment. Teď už je mi líp, ty chmury přešly, Barborka je moc hodná a ani ne moc nosící. Pořád zkouší to svý samochození, ale když se tak snaží dostat někam jinam, než ke mě a dostane strach, že spadne, tak jde hezky pěkně na všechny čtyři a doleze si tam. To pro vás asi není nic zajímavýho, ale já jsem z toho nadšená, protože doteďka Barča odmítala klesnout ze stoje na kolena a tak když někam chtěla, tak stála a řvala, abych šla pro ní. Dokonce se už nechá odložit z náručí na zem na kolena a jde si chviličku po svém, zpravidla jen pro něco doleze a hned se zase s tou věcí vrací ke mě, ale je to pokrok.
Máme další oblíbenou hru - Bára mi něco podá do ruky (už to umí perfektně) a já to schovám do zavřené dlaně. Ona se do tý ruky dobývá a moc se směje, když jí pak otevřu a kostička je pořád tam :-) Začala mi taky nosit hračky, se kterými si chce hrát, takže se nemůžu vymlouvat na to, že nevím, co chce :-))) Nenapadlo mě, že se jí tak moc budou líbit obrázková leporela, máme jich pár od Ethel a Báru fakt baví si je prohlížet a už je ani tolik neokusuje. Takže koukáme na zvířátka, povídáme o nich a hlavně jim vypichujeme očíčka a boucháme je :-)
Včera u nás odpoledne byla Ethel s dětma, teda musím potvrdit, že Anička fakt skládá věci na sebe, snaží se komínovat kostky a vlastně všechno možné. Je u toho naprosto zaujatá a soustředěná, byla jsem na ní pyšná, i když není moje :-)))) Tedýsek zase nacvičuje stání bez držení a zrovna včera tady stál docela dlouho, takových 10 vteřin. Barča včera jedla zeleninu jak divá, s Ethel jsme se usnesly, že se asi Bára bojí, aby jí to děti nesnědly, tak se tak láduje :-) No asi fakt jo, to jsem dlouho neviděla, jak to do ní padalo - žádný opičárny okolo, žádný snahy ukrást lžičku ani vztekání, prostě otvírala a otvírala a já krmila a krmila. Asi si budem na jídlo zvát návštěvy s dětma, aby se Bára rozjedla :-))) A taky naše holčička vzorná ukázala Ethel, jak chodí a šla běžela hezky i k ní. Docela mě pobavilo, jak Barča používá konečně objevené paci paci. Někdy zaplácá na výzvu, ale většinou to dělá jen tak sama od sebe, když má radost. Ethel chválí děti, když se jim něco zadaří, jednak slovně a pak přidá zatleskání. A včera Ethel takhle chválila Aničku a Barča sedící vedle se hned radostně k tleskání přidala :-)
Tak já jdu vyrobit další dávku čaje pro mě a pak musím vzbudit spinkadlo, aby se zas nehodlala protančit až do půlnoci.

Mějte se hezky, bezbacilově a příští týden bychom mohly vyrazit třeba do Tesco Letňany, mají tam taky dětský koutek a spoustu obchodů samozřejmě :-) Co říkáte na čtvrtek 10h před prodejnou Datart?

Mishicka + Bára skorosamochodka

 
Anonymní  20.02.04 20:23

Ahoj holky!
Tomášek se nám začal přemísťovat rychlejším tempem z místa na místo,schválně nepíšu lézt,protože je to stylem jedna noha leze,druhá odžďuchává,ale už se dokáže přesunout i dál než jeden metr,takže buď začne konečně lézt nebo si vystačí s tímhle.Taky mi strká hračky do pusy a strašně se tomu směje,ale nejradši mi rýpe v puse prstíčkem a zkouší moje zuby a já ho vždycky jako kousnu a to je teda taky bžunda.
Jídlo pořád hrozný,budu si muset pořídit neoprén,protože jsem vždycky nahozená od hlavy k patě,takže pak chodím po ulici a ve vlasech mám nudle:-)))))))

Těším se na pondělí,manžel má jet do Brna,tak se svezu s ním a budu courat po obchodech,tes­co,ikea a tak,no a hlavně sama,babička si veme malýho,tak si to pořádně užiju,jen by to chtělo nějakou kámošku.

Lukáš má jet v dubnu na školu v přírodě a babička jede s ním,jenže nám to tak blbě vyšlo,že má Tomášek zrovna první narozeniny a oni tady nebudou,tak to budem muset odložit,aby nepřišli o tak důležitou oslavu.

My jsme zatím zdraví,tak to tak doufám i zůstane.Vy co jste nemocní se brzo uzdravte a zatím ahooooj Zizi a Tomášek

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 20.02.04 20:44

Ahoj holky,
tešila som sa, že vám napíšem, že Oliverek už neni prskoš, ale bohužiaľ stále je. Tri dni už zasa pekne papal ale dnešný obed znova prskal. Už som si myslela, že ho to prešlo …
Ale musím ho pochváliť, od pondelka trénuje stúpanie a už mu to ide krásne. Postaví sa už úplne v pohode a je mu jedno, či je to pri sedačke, stoličke, nábytku alebo v postieľke. Strašne ho to baví a najradšej by celý deň vstával a :,-(al. Je to naša šikulka a hneď od začiatku si krásne :,-(á naspať na zadok. Včera večer sa rozhodol, že bude trénovať drepy. Za pol hodiny ich urobil asi tridsať. Sem tam sa mu už podarí aj urobiť nejaký krok pri sedačke alebo okolo postieľky.
Už sme natrénovali prechádzky v kočárku a vydrží v ňom ak má dobrú náladu aj dve hodiny! A asi dvakrát už v ňom asi hodinu a pol spal. To je pre nás veľký pokrok. Samozrejme v kočárku nesmie ležať, to by nevydržal ani minútu. :-)
Spanie sa trocha zlepšilo. Snáď to nezakríknem. Už tri noci som vstávala len tri krát!
Chilie, myslím na Teba, viem, že je to ťažké, je mi to moc ľúto…
Mishicko, gratulujem Barborke k prvým krokom. Ďakujem za básničky, sú krásne.
Terko, do akej hudobky chodíš? Je to tá Yamaha? Ako to tam funguje? Ja som tiež nad tým uvažovala.
Zajtra sa chystáme s manželom a Oliverkom kúpiť prvé botičky. Teda vlastne ešte len papučky. To som zvedavá ako sa bude Oliver tváriť, keď mu ich budem skúšať. To bude určite scéna.
Príjmný víkend vám želá Maťa a Oliver 41.týždeň

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 20.02.04 21:45

Ahojky,

tak jsem si přečetla zase všechny novinky.Tak samo, že gratulujeme Barče k prvokrokům a Ance ke stavění věží a Tedýskovi k samostání:-)) a všem ostatním k jejich novinkám, kterými překvapují své rodiče. Nše novinka je, že Eliška má loupavé koleno:-(( si tk před dvěma dny jsem myslela,že nás opět navštívily prdíky. Eliška seděla v křesle a ozývaly se rány jak z děla div neprorazily díru do křesla a Elišák u toho plakal. Tak jsem ji utěšovala a zase ta rána, zdálo se mi, že je to koleno, ale řekla jsem si,že slyším trávu růst, že přeci 9-ti měsíční prcek nemůže mít lopání v koleni. No a dnes opět a mamka mi to potvrdila, že je to opravdu koleno. Normálně ji v kolínku vystřeluje, jakoby se čéška vyhodila a zase nahodila. Eliška leze, sedí a za moji pomoci i stojí a nevadí ji to, ale občas ji prostě loupne v koleni,ještě,že ne v hlavě:-)). Takže nás příští týden čeká návštěva v Motole na ortopedii, tak snad to bude vš OK. My musíme mít vždy nějakou specialitku:-))
Mishicko a ostaní mamky, i my tomu jídlu stále nedáme!! Tak ráno je to slabota, v poledne ještě větší, jogurtík ten si dáme, ale kaše na dobrou noc je spíš na koberci a na pyžamku.:-))A pití čajíku? Jak kdy. Někdy až 70ml:-))!!!za den. Zizi 300ml čaje +kojení je 100% dostačující!! Někde jsem četla, že právě při kojení i těch 70ml stačí, takže Tom je úplná hvězda!!
Ten srazík v Letňanech je bezva nápad, popřemýšlíme a dle situace s loupavou Eliškou se stavíme.

Tak se zatím mějte a zvládejte vše příjemné a bohužel někdy i méně příjemné

Miki a loupavé kolínko Eliška

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 21.02.04 09:45

Ahoj!

U nás doma je nezvyklý klídek. Včera odopoledne jsme dali Renátku na přání babičky k našim, poprvé spala mimo domov bez nás!:-) Hned ráno jsem mámě volala, jak to zvládli. Renča prý usnula už ve 20:15, ani jednou se nevzbudila a v těch 7:30, kdy jsem volala, jestě spala:-)) A je to pěkná mrška. Doma se jídla pomalu ani nedotkne a tam snědla dokonce i kaši! Takže mi nikdo nevěří, jaká to je nimra. Dostala jsem pomalu vynadáno, že ji to jídlo neumím asi upravit atd. To je pěkná blbost, prostě se Renča předvádí a hotovo. Už se na ni docela těším, jsem zvědavá, jak se na nás bude tvářit. Myslím si, že už jsme to oba potřebovali, zase po dlouhý době být večer sami, zajít na véču a tak. Ale je tu takový ticho, nikdo po mě neleze, opravdu už si to bez toho malýho trapiče nedokážu představit.

Chillie, ach jo, to bude zase brzo dobrý, uvidíš, máš šikovnýho Vítečka, určitě to spolu zvládnete! Myslím na vás!

Mishicko, pozdravuj šikulku, to je úžasný. Už se taky moc těším, až to uvidím u Renči.

Zatím se mějte, pěkný víkend, u nás je teď krásně slunečno, tak hurá na procházku.
Pavlína bez Renátky

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 21.02.04 11:33

Teda Pavlíno,
jí jen tiše závidím, jakou máš vzornou holčičku, nemohla bys nám ji na chvíli půjčit, aby to naučila Tadýska?:-) Já ho nechat večer u babičky, tak po hodině skončí na psychiatrii celá rodina:-) Šárka

 
Anonymní  21.02.04 13:11

ahoj holky, zdravime s vitkem. vsem dekuju za povzbuzeni. docela mi trvalo, nez jsem vase prispevky prelouskala, no, je to nezvyk, nemoct si k tomu sednout treba trikrat denne :).
u nas to ted vypada stridave oblacno. vitek ma nastesti vetsinou dobrou naladu. a smeje se porad na cele kolo. jen ho trochu podeziram, ze tak maskuje svoji nejistotu a obavy /delam to stejne/ z toho, ze nechape, co se deje, proc jsem smutna a tak…protoze tu samotu zvladam dost spatne. i kdyz je dost mozne, ze to neni definitivni, ze si jen potrebujeme od sebe odpocinout, ujasnit si svoje priority a svoje moznosti a hlavne se naucit spolu komunikovat.
TERKO, radi se s vama nekde potkame. mame v planu navstevovat uplne stejne aktivity jako vy. plavani mame domluveno, na tu hudebku chceme jit v pondeli do vinohrad, kam chodite vy? jen nevime, kam na cviceni, chteli jsme do kenny, ale porad to odkladame, ale ted je nejlepsi zacit.vy chodite na cviceni?
ZIZI, MEDULIENKA diky za povzbudive sms, moc me potesili.
ZIZI, v kolik budes v tom tescu? ze bysme za tebou s vitkem prijeli. a kdyz bude porad tak hezky, tak bysme v tydnu za vama zajeli.
MATA ty bydlis v ktere casti brna? jo a mate pekne stranecky ;-)
MISHICKO, jo, to je presne to, co bych potrebovala, vyplakat se nekomu na rameni, a hlavne vyplivnout ze sebe vsechnu to zle, postezovat si na radima /pritele/, na sebe /neustale se obvinuju/, proste to vsechno vyplivnout, at me to nezahlti, coz se mi teda uz stalo…

jinak to ma, ale i sve vyhody, ze jsme ted sami. taky vas tak vytaci zvednute prkenko na zachode :-)

tak se mejte a kdyz vsechno dopadne dobre, tak v pondeli budu mit zase pc na pokoji. ahoj chillie+vitek

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 21.02.04 16:34

Ahoj Šárko,
už máme tu naši holčičku zase doma! Nemysli si, taky je to pěkný číslo, akorát ji teda nevadí, když není se mnou. Když mě dneska viděla, měla radost, ale asi takovou, jako by mě neviděla 10 minut:-))Takže žádný vyšilování se nekonalo. Doufám, že ji ta samostatnost vydrží, zatím neprodělala fixáctví, tak čekám, jestli to přijde nebo jsme to prošvihli.
Pavlína s Renčou

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 21.02.04 22:10

Ahoj děvčata,
nějak nestíhám, občas nakouknu a něco přečtu ale něco napsat už je horší.

jen vám chci něco poradit jestli vám to pomůže. Byla jsem dneska u kamarádky a ona má 15 měsíčního Kubíčka a taky měla problémy s kusovou stravou, pořád mixovala, protože Kubíček bud zvracel nebo to plival ven když to nebylo namixovaný. Tak mu jednou dala lžičku - nebo mají ručičky - at jí sám a od tý doby mu to nevadí, pej stačilo že si to jen vyzkoušel. Prostě když si to dal sám do pusiny tak už to rozkousal a spapal…

tak nevim jestli to pomůže i u vás ale za zkoušku nic nedáte.

ahoj Jarča

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.02.04 10:07

Ahoj
jeste jsem zapomněla na tu Šumavu…kdybych mohla jed s kamoškou od vrabčáku tak bychom jeli… misto manzilka :D… ale kdyby to slo tak taky na dyl at si tu dalku aspon uzijem. Olca by prej taky pak zustala tak kdyby to slo nejak dohodnou…na vikend se nam ta dalka snad ani nevyplati.

Diky moc Jarca

PS: dneska musim pochvalit Kacenku, byla jen jednou vstavacka…cucla si caje a chrupala dal… neverila bych tomu ale i ja se vyspala…tak snad to nezakriknu

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.02.04 10:07

jo takze by to byli 2 dospeli a 2 nase robatka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.02.04 10:44

Ahoj holky!

Tak jsem právě dočetla 2 deníčky, snad jste všichni zase zdraví a plní sil???
Něco málo nového od nás.
Verunka má 4 zuby, ten třetí v pořadí (jednička vpravo nahoře) nám dal pěkně zabrat, a jelikož to bylo o víkendu, v sobotu v noci, tak jsme až do pondělního rána trpěli. V pondělí nás zachránil zázračný Calgel ? mně od naprostého psychického a fyzického vyčerpání a Verunku od ztráty hlasu?Teď už je dobře???
Nemixuju ?hurááááááááá, mačkáme zeleninu vidličkou a Verunka už v pohodě, první pokusy končily na mně?
Taky už se Verunka staví, ale děsně se na těch nožičkách kinklá, má je takový hubený a hazardérka zapomíná, že se musí držet, takže jí futr stojím za zadkem a snažím se vychytávat pády, zbytek času stojí Verča za zadkem mně, takže se střídáme (přesněji u nohavice) , má superfixískovské období, bez mámy ani ránu?Taky sotva stojí a už se pokouší dávat jednu nožičku nahoru na postel. Sama se po:,–(í, ale kupodivu to vůbec nedělá, když si chce hrát v sedě, tak si sedne na patičky…
Zničehonic nechce dudlík, den ze dne??..Na jednu stranu jsem ráda, že s ním nebude strašit do 3 let a nebudeme jí to muset pracně odnaučovat, na druhou stranu je to horor ? přece jenom to usínání dudel vždycky zachránil?Takže usínání je od té doby, co Verunka klečí a stojí v postýlce v tahu, uspáváme a to tak, že já si lehnu do postele na záda, Verču na sebe na hrudník, hlavu přicvaknout mou rukou, houpat se, natřásat, zpívat a doufat, že usne, zatím to jde????.nevím, jak bych uspávala dvojčata???
Celej den něco povídá a taky se naučila bezvadně nadávat, když je naštvaná, tak spustí to svoje ?bejby bejby? a nebo někdy ?blbej?, když je spokojená, tak to je směsice těžko identifikovatelných zvuků, který občas proloží tím svým tatata či babababa, jsem zvědavá, jestli se někdy dočkám taky tý mamamamy???
No myslím, že budu ještě pokračovat, tak to raději rozdělím na 2 části
Eržika a Verunka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.02.04 10:44

Tak pokračování…

Holky, mám otázky: přečetla jsem si ten článek Botky, co nechávala Mishicka odkaz, takže když se začne stavět, tak má mít botky a Verča je určitě potřebuje, protože má ty kotníčky takový vyklavý.tak jsem vyrazila tady u našich do speciálního obchodu s dětskou obuví, že jí koupím pořádný správný šněrovací bačkorky, jenže oni mají až číslo 11,5 a jí je to děsně velký /no o 2 cm/, měřila jsem jí nohu má asi 9,5 cm. A prodavačka mi říkala, že se ale menší nedělají, já myslela, že vyrábějí i č.10. Nevíte někdo????????? Kolikátky mají vaše děti?
Nevím, jestli jí mám koupit ty větší, nebo bych někdy, třeba v Praze sehnala menší???..

A ještě holky, co nosíte v šátku /myslím že Šárka, Chilie, teď i Mishicka/, jaký nosíte úvazy??? My pořád jenom kapsu, přijde mi totiž úplně nejlepší pro nás obě a je teda fakt, že jsem jiný moc nezkoušela /kromě kolíbek, když byla malá/, ještě chci vyzkoušet na záda tu krosničku, ale k tomu potřebuju ze začátku asistenci???Nemáte někdo vyzkoušený nějaký jiný úvazy???

Jo, a ještě kadění, na Veroničiných hovínkách je teda pořád naprosto jasně poznat, co den předtím jedla - mrkev, červenou řepu…myslíte, že to nevadí, mají to vaše děti taky tak nebo už to nějak víc tráví......
Taky jsem jí konečně dopřála k 10ti měsíčním narozeninám nějaký žužlací zážitky, koupila jsem jí ve Zdravý výživě kukuřičný křupky a rýžový chleba, bez pří:,–(, nesolený, tak jsem jí to dala na kousání a žužlání, no ta byla šťastná, ani nedutala a vzorně žužlala…

Taky pořád přemýšlím, jak se dostat na ten březnový ?Ziziin srazík?, moc bych vás chtěla všechny poznat,ale Borek musí do práce, tak bysme musely autobusem, tam se asi s kočárem nemůže, no uvidím v šátku bychom to snad taky zvládli, ale horší to přebalování a tak.Už víte někdo kde to bude a v kolik a jakej zhruba program?????????? Zkusím to nějak vymyslet?..
Jo, můžu se ještě připojit do toho seznámku????????? Co mám všechno napsat? Poslat Mishičce?
Jo a ještě zuby, už jste to tady kdysi probírali ? čistit??? Čím a jak??? Myslím, že Zizi je odobronice..Díky za případné odpovědi..
Mějte se , moc vás zdraví
Eržika a Verunka, 10 měsíců

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 22.02.04 10:45

Ahoj holky,
jen rychle se chci spojit se Zizi a Chillii…
Zizi - v pondeli od jedne do tri nemuzu, kdy budes v tescu atd? Manzel je doma, mohl by me nekam hodit, tak napis..Skoda,ze jsem na to odpoledne uz domluvena…
Chillie - neni problem, muzem si dat sraz treba v utery, bud samy nebo zajet za Zizi :)))) My chodime do hudebky ve Starem Liskovci (jsme z Bohunic, tak to mam ´jen 2 zastavky). Ale ta pani vede vsechny kurzy po Brne, je dobra..detem se to libi, jen pro mamky je to spis posilovna… My totiz ty mimca houpem, zvedame nebo poskakujem s nima do rytmu :)) Cvicit jsme byli na Orli, ale bylo tam moc deti a zvrhlo se to…nikdo necvicil…
Tak papa a holky, doufam,ze usporadame brnensky srazik :)
 Tereza

 
Anonymní  22.02.04 15:30

Ahoj lidičky,

tak jsem se zase po dlouhé době dostala ke psaní. Jen tak tak zvládám deníčky přečíst,ale ještě něco napsat, to už je nad mé síly. Musím vás všechny pochválit, jak to krásně píšete. Vždycky se u toho moc pobavím. Musela jsem se smát, když Šárka popisovala vyhazování dědečka. Naše Klára taky většinou mává v nevhodné okamžiky.
Stručně shrnu vývoj v Říčanech. Po Vánocích jsme jeli za bráchou do Mnichova a Klára od sestřenice Báry odkoukala lezení po čtyřech. Během dalšího týdne si sedla a pak hned stoupla, takže od té doby vlastně jen stojí. Za den nadělá takových pohybů, že bych řekla, že musí být úplně hotová. Sotva se postaví, tak si sedne, klekne, někam doleze a znova, nahoru, dolů, no vždyť to znáte. Teď taky trénuje chůzi kolem nábytku. Je ale hrozně samostatná a za ruce vůbec nechce chodit. Jednoho dne asi někam odejde. V kočáře už jí musím dávat kšíry, protože si tam klidně stoupne. Docela si i hraje sama, teda pokud sedím na zemi. Takže už ani nevím, jak se sedí na gauči.
Jídlo docela ujde, má ráda všechno, co v sobě má mléko, jogurt, puding (vařím ho ze sunaru), rýžové kaše atd., ovoce taky ujde, ale zelenina je boj. Nakonec jí tam taky musím přidat trochu sunaru a pak toho trochu sní.
Netušila jsem, že se už s tak malými dětmi může chodit na cvičení a do hudebky. To máte v Brně dobré. Slyším o tom poprvé. Co tam, Terezo, děláte? Taky jsem se poprvé dostala do fotogalerie a omrkla vaše dětičky. Doma máme totiž tak pomalý internet, že jsem na to nikdy neměla nervy. Ve škole to ale bylo hned, tak jsem tam koukla. Ty fotky jsou super. Třeba čůrající Barča. To musel být foťák po ruce, že jsi to stihla.
Tak musím končit, Klárka se ozývá. Jo ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by ten srazík nemohl být třeba v Hostivaři nebo Štěrboholích? Vy to asi máte nejblíže do těch Letňan, že jo? Pro nás je to hrozně z ruky. No ale uvidím.
Tak se mějte moc krásně a užívejte sluníčka a předjarních dnů.
Halka a Klárka (9 měsíců)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.02.04 20:22

Ahoj!
Botky-náš Tomášek má myslím dokonce č.13 ne proto,že by mu byly akorát(jsou mu o kousek větší)ale do menších neprolezl přes nárt,ale myslím že je to dobrý,vůbec mu to nedělá problém a oni se mají kupovat o něco větší,aby je to netlačilo,protože když to zkoušíš,tak tu nožičku nemá tak,jako když potom v nich chodí.
Kadění-Verunka je v pořádku,je to normální,určitě se nemusíš bát,že to nestráví.
Zuby-čistím po jídle večer jen dětským kartáčkem a vodou,já ale nečistím pravidelně,někdy se prostě nezadaří a malej mi usíná u kojení,tak ho nechci čištěním probrat.
Seznámek-napiš nick,jméno,věk,by­dliště,e-mail,wwwstrán­ky(pokud máš),mobil,jméno dítěte,datum jeho narození,míry a váhy při narození,místo narození a pošli to Mishičce e-mailem.
Tak a na ten sraz zkus přijet,budu se těšit a zatím ahoooj Zizi a Tomík

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.02.04 20:32

Ahoj!
To je teda blbý,já v neděli nešla na net a teď tu vidím tohle,ale nemusíš litovat,já sice v Brně byla,ale Chillie za mnou nepřijela,sama víš,jak to počasí vypadalo,hnus fialovej ble.
Takže jsem si chodila sama samotinká po Ikey a po Tescu,no aspoň jsem přišla na jiný myšlenky,škoda že to nevyšlo a bylo tak hnusně.Jo a navíc jsem tam byla od jedné do čtyř,takže to jsi stejně nemohla.
S Chillie jsem mluvila,chtěla by k nám přijet,ale podle počasí,jenže jak jsem koukala na předpověď,tak má být pořád hnusně a pak jedu do tý Prahy.Kdyby se udělalo ještě tento týden hezky,tak byste samozřejmě mohly přijet,ale zatím to nevypadá,že by se to umoudřilo.
No takže telefony na sebe máme,tak kdyby něcotak si cvrnknem.Zatím papa Zizi a Tom

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.02.04 21:19

Ahoj holky,
přidávám se k nestíhačům, deníček vždycky tak akorát rychle přečtu a ke komentáři se nedostanu. Nejde mi do hlavy, co vlastně pořád dělám, že nemám čas, vždyť za mnou, kromě toho našeho dítka, není nic vidět. Teď, když se ke komentáři dostanu, tak si nevzpomenu, co jsem to chtěla napsat. Musim aspoň všechny dětičky pochválit a samozřejmě maminky taky, jak je všechno učí. Je to úžasný, s jakou rychlostí jsou ti drobečci schopní učit se. A je paráda, že si je můžem porovnávat a občas něco okouknout.
Především musím Mishičce poděkovat za seznámek. A pogratulovat ke krůčkům!!
Pavlíno, to se teda máte, my necháváme Kubika dost často hlídat, ale nikdy ne na celou noc. Odcházíme většinou když už chrní a přicházíme v noci a mamka, protože bydlí vedle, jde zas domu. To je něco, vstávačka například po plese. Já vstávám zbytek noci a manžílek hlídá ráno a já dospávám. Kubík je pěkný fixísek a s mojí hlídací mamkou sám neusne. zatim si s tim hlavu nedělám, časem ho chci pomalu zvykat na cizí lidi a ono se to pak upraví.
Chillie, taky je mi moc líto, co Tě potkalo a držím palečky, aby už bylo dobře a ty ses cítila lépe. Jak už psaly holky, vydrž, Víteček Ti určitě pomůže.
Jak jsem tak postřehla, my jsme největší jedlíci. U nás teda jídlo není problém, pokud je to kombinace, co chutná Kubíkovu mlsnému jazýčku. To znamená, ze zeleniny jsou to bramborové a mrkvové variace se špenátem, kukuřicí nebo brokolicí. Masíčko a žloutek je taky v pohodě. Jenom červená řepa a fenykl mu nejedou. Ještě chci vyzkoušet cuketu, ale velké naděje si nedělám. Taky jsem zjistila, že koupenou skleničku s kouskama slupne Kubík raz dva, ovšem domácí obídek musí být mixován. Ovoce mu jede všechno, které může a jogurtík a žervé a kaše taky nejsou problém. Za den sní jednu přesnídávku, 200 g zeleniny, jeden bílý jogurt, 250 ml kaše, vypije 250 ml mlíka a asi 200-300 ml čaje nebo šťávy. Jarčo, tak co, troufnem Kačku:-)))?Ta taky pěkně baští ne?
Zizi, moc rád bych přijela na srazík, ale je to v týdnu, manžílek je v práci a já si netroufnu sama autem a ani autobusem nebo vlakem. Jsem poseroutka, já bych se v Praze určitě ztratila.
No a co je u nás nového? Nevim, jestli jsem psala o návštěvě poradny, ale asi ne. Dostali jsme včeličku na žloutenku, pro mě to bylo překvápko, jaksi mi to uniklo. To bylo řevu, když byl Kubík mladší, byl rozhodně statečnější. Váží 9,80 kg a měří 74 cm.
Chození zatím nic, vlastně trochu pokrok jsme zaznamenali, už nechodí jen kolem nábytku, ale nechá se vést i za ruce. Já mám výhodu, že jsem prcek a on je vysoký, takže se ani nemusim moc předklánět. Když má ruce nahoře, já stojim rovně. Obrovská výhoda, dle mého. Jo a já bych zapomněla, dneska ho manžílek lákal k sobě a on se pustil (stál mezi sedačkou a stolkem) a udělal asi tři kroky sám. Samozřejmě to byla obrovská náhoda, tak tomu moc významu nepřikládám.
Spaní je u nás tradičně příšerný. Předevčírem se vzbudil od osmi večer do rána do půl šestý 2× a včera v noci za tu stejnou dobu 7×. No, občas jsem grogy, ale říkám si, že to snad jednou přejde. Navíc nám rostou horní jedničky, pěkně se bělají na dásničkách, ale nelezou a nelezou.
Erži, já mám ten článek od Mishicky uložený nejmíň měsíc a ještě jsem se tam nepodívala. Hrůza. My máme na doma bačkůrky, ty klasický šněrovací, nejmenší číslo 17,5. Venkovní botky máme s kožíškem na sucháč, číslo 19. Podle mě, jiná firma, jiná velikost. Oboje má trošku větší, to je něco, já tu velikost nikdy neodhadnu a to mu je zkoušim v obchodě. Samozřejmě oboje botky slouží jako bezva hračka.
Jdu se juknout na fotečky, už jsem tam pěkně dlouho nebyla a jak jsem se dočetla, je co prohlížet:-))).
Mějte s hezky a přeju všem zdravíčko, žádné rýmy, horečky a kašle.
Káťa a Kubík (47 týdnů)

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 24.02.04 11:30

ahoj holky,
ja jsem fakt pitoma…hlavne ze mam seznamek ulozeny a ja se domlouvam po denicku…vubec mi nedoslo,ze mam na vas cisla na mobily! Zizi, priste to vyresim pomoci sms, omlouvam se, mohlo mi dojit, ze tu nejste porad (ja taky ne)…
Dnes jsme konecne koupili golfky! Ja ani nevim, proc jsem s tim tak pospichala, asi proto,ze jsou vsude ted akce a vyprodavaji se lonske modely.Od brezna maji mit skoro vsichni vyrobci nove kolekce a to bude drahy…
Uzila jsem si s manzelem, ten do toho furt kafral, az dnes rano jsme jeli do Intersparuk, protoze kamoska si tak vcera koupila super golfky…Nevim,jestli to budou mit iv jinych mestech..Tady v Brne meli mit akci golfky za 1999. No a vyrobce jim jich dovezl malo a jelikoz chtel splnit smlouvu, dodal i o 6 ks o tridu lepsich golfek, co stoji na internetu a v obchodech pres 4300. no nekupte to za 1999! je to znacka Baby welt a maji vse, co jsem chtela (tj, strechu,kosik a poloh. zada). Ja mam takou radost, ze vas tu s tim otravuju :)
Jinak ma Klarka uz 4 zuby a chodi za rucicky. :)))
jdu rychle varit obed, mejte se a piste piste :)
Tereza a Klárka (dnes 9m)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama