Barbánek 14 měsíců a týden

Rodičovství

Ahojky všem, doufám, že choroby nás všechny budou už obcházet obloukem, myslím, že už jsme si to vybrali bohatě. Mám dojem, že se u nás nic zajímavého neděje, spíš se snažíme poslední týden nějak přežívat, protože jsme kvůli Bářiný nemoci nemohly ven. No, je to teda síla. Samozřejmě, že Bára není v postýlce, jak by se na řádnýho maroda slušelo, ale zas ani moc neřádila ... tedy dokud měla horečku.

Jakmile zabraly antibiotika, tak jí rychle otrnulo a tak každý den odpoledne začíná boj o vchodové dveře, kdy na ně útočí a vřeští pápá a děti. Chce ven ven ven, musím jí neustále zabavovat a po pravdě mi dochází fantazie. Ale zítra už snad na chvíli vyrazíme, jen teda jestli nebude pršet.

Protože s nástupem horečky dostala Barča pořádnou srajdu, tak se zase oprudila a tentokrát fakt hodně. Navíc jsme po špatných zkušenostech s protékáním pamprsek změnili značku plen na Babylove a ačkoli to ze začátku vypadalo slibně, nakonec se ukázalo, že tyhle plíny těm opruzeninám taky ještě přidaly. Takže to dopadlo tak, jak bych si nikdy nemyslela - skončili jsme u látkových plen. Fakt. A musím říct, že za ty asi 3 dny, kdy je dávám, se Báře zadeček skoro úplně zahojil, takže zřejmě budeme na doma dávat stále ty látkové. Není to zas taková hrůza, navíc já ty plíny nežehlim, stačí je poskládat. Na noc dáváme teď pampers takový ty kalhotky a ty jsou dobrý, když půjdeme ven, tak samo taky dostane jednorázovku. Jinak teda ty plenky - kalhotky jsou dobrý, hezky seděj na zadečku, dost toho pojmou, takže ani v noci neprotečou. Jen jsou dražší a když se dítko do nich pokandí, tak se při sundavání kalhotek celý zmaže. Tak jsem objevila, že v tom případě je lepší Báru normálně položit, a kalhotky po stranách rozstříhnout, než je stahovat. Po pravdě ale nedokážu pořád posoudit, jestli to používání hadrových plen vyjde levněji nebo ne. Ale jsem ráda, že aspoň něco na tu její prdýlku funguje, holt se vracíme do pravěku :-)))))

Dneska dopoledne měla Barča už hodně špatnou náladu a nakonec jsem objevila novou hru - hrály jsme si na uklízečku. Já jsem potřebovala utřít prach a umýt jednu skříň a Bára furt lezla kolem mě a kvičela. Tak jsem jí nakonec vrazila do ruky hadr a ať to zkusí taky, že je to legrace. No divily byste se, ale fakt jí to zabavilo. Šudlala tu skříň se mnou jak divá, jen si občas nutně potřebovala vyměnit svůj hadřík za ten můj - určitě byl kvalitnější :-) Pak jsme ještě vyndaly a nandaly nádobí do myčky - to byl trochu boj, protože Bára se chtěla taky naložit do myčky a bylo jí to zatrhnuto. Pak jsme poskládaly plíny - to trvalo trochu déle, protože Bára poctivě kontrolovala, jestli ty už složené jsou složené opravdu dobře :-))) Pak jsme chvíli oblíkaly a svlíkaly panenku, pak Báru a pak konečně nastala doba na spinkání. Během pěti minut vzorně spinkala panenka i Bára :-)))

K tomu spinkání mě napadá: máme asi zvláštní dítě, protože nevyžaduje žádné rituály, ani usínací. Nebo teda spíš je to tak, že jakési ritály vyžaduje, ale za pár dní jí to omrzí a chce to zas dělat jinak. Například to usínání. Dlouho předlouho jsme jí uspávali v náručí. Pak jsme najeli na uspávání v postýlce, pomáhali nám k tomu mravenečci, hlavně ten, co se polámal. Stačilo sedět u postýlky a povídat do zblbnutí jak se ten chudák mraveneček polámal a jak se zase uzdravil a Barča usnula. Většinou do 10 minut od uložení. Pak jednou ale začala protestovat, žádný mravenečky už nechtěla poslouchat. Seděla jsem u postýlky, dokud neusnula - taky do 10 minut. max. Pak jsme prostě jeden den dali Báře do postýlky lahvičku s mlékem a odešli a ona si to vypila, chviličku něco breptala a usnula - někdy usnula bez breptání, podle stupně únavy. Pak asi dvakrát zkusila metodu máme ee a chvilku křiku, několikrát jsem tam zašla, znovu jí položila (po zjištění, že ee je holý výmysl) a zase spala. Teď zase usíná sama, s lahvičkou, nebo bez ní, naší přítomnost nepožaduje.

Je to tak s ní se spoustou věcí, prostě nějakou dobu jí to baví a pak potřebuje změnu. Takže chytré knížky opět zapomněly na upozornění, že ne všechny děti požadují opakování rituálů :-)

Čím dál víc se projevuje její beraní povaha, snaží se dělat věci po svém a když to tak nejde, stejně to tak dělá dál a děsně se vzteká. Nejlepší je, když chce projít třeba mezi židlí a stěnou a zasekne se tam. Ani jí nenapadne se vrátit a obejít to, nebo posunout židli, která není těžká. Prostě se tam rve a rve a řve jak tygr. Rozhodla jsem se, že v takových situacích jí ukážu, jak si může pomoct, ale protože to nefunguje a ona se okamžitě zase snaží probít si cestu násilím, tak jí nechávám vřeštět, až jí to nakonec přestane bavit. Musí si holt pomalu zvykat umět si poradit sama.

Jdu vařit oběd, mám na to náladu, jen ještě nevím, co to bude.

Doufám, že se Vám vydaří ten šumavský výlet, beránek bude vypečený do zlatova, dětičky budou spinkat celou noc a ráno Vám naservírují snídani do postele :-)))))) Foťte a pak pište, ať se můžeme doma olizovat.

Ahojky Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 22:46

Hurá,
dneska jsem první. Tak se radši nebudu přihlašovat, aby mi tam někdo neskočil.
Měla jsem teď hodně práce, tak o domácích novinkách taky moc nevím (a do konce června asi ani nebudu :( ). Ale manžel vzorně hlídá (ještě že si to může zařídit), takže nemám pocit, že děti trpí.

Přece jen novinka: obě děti umí vylézt na normální židli, takže věci na stole už nejsou bezpečné.

Obě děti taky docela dobře chodí, takže si konečně užívám takové ty scénky Aničko vrať se, Tedýsku, stůj, Bože můj, koho chytat dřív?

Taky si všímám, že začínají opakovat, říkají občas jednoduchá slůvka jako tady, tam, a tak, ale moc nestíhám jim tu slovní zásobu rozšiřovat plánovitě.

Naše děti taky rituály nemají, taky jen dáváme lahvičku s mlékem a dudlík, taky chvilku breptají a pak usnou. Ale ještě prý není vyhráno, počkejme si na ten zlom, kdy děti budou umět z postele vylézt. Pak se teprve uvidí.

Plíny nám občas taky ne úplně stačí, ale zatím to není tak kritické, taky se občas děti oprudí, ale nikdy tak moc, jak to líčí Mishicka a nakonec se zase uzdraví, u nás to má vazbu spíš na to, co jedí a pijí.

Tak jo, holky, budu končit, je moc hodin a jsem unavená, ale pokusím se ještě ozvat. Kdyby se mi to nepovedlo, užijte si Šumavu a vězte, že vám taky závidíme,
Ethel Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.06.04 23:48

Tak jsem se teda dneska nakonec nechala zlomit a po uvedení mnoha důvodů proč ano, a taky po zdůraznění všech lákadel, jsem se rozhodla, že když bude zítra Bára vpohodě po prvním výletu po nemoci, tak v sobotu dorazíme na Šumavu taky. Mám tedy cestovní horečku a zítra vyrážíme na nákupy. Doufám, že to dopadne dobře a opravdu dorazíme, byť jen na jednu noc.
Mishicka + Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 00:11

Ahoj,
mám stejně starýho chlapečka jako je Bára.
A zrovna dobíráme antibiotika.Někde si chytil solmonelu, následovaly neštovice, potom reakce na salmonelu, no a doufám, že nakonec zánět středního ucha a infekce v moči!Doufám, že nám ty širokospektrální antibiotika zaberou.
No a stejně jako Barunka visí na klice a beranovsky se vzteká.Přiznám se, že nejsem tak důsledná a prostě chodíme ven vrámci zachování mého duševního zdraví.Mám totiš ještě starší dceru-přinesla si ze školy ty neštovice-a ta mě taky moc nešetří.Ale co by byl život bez dětí, že!?A JEJICH NEMOCÍ-cha! Šumavu vám trochu závidím, tak si ji užijte-nám hypotéka zatím nedovoluje dovolenkovat, tak snad časem.
Jdu vpravit do Hugýska noční dávku antibiotik.
Na zdraví Vevera a Stázka a Hugo

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.06.04 20:49

Ahojky Vevero,
tak koukám, že jsme si to tedy až zas tak moc nevyžrali, zato Hugýsek si to užil za všechny děti dohromady :( Snad to už bude opravdu všechno a bude to na hoooooooodně dlouho poslední trápeníčko.
Jestli máš náladu, tak se k nám přidej, můžeme pokecat častěji. Šumava není jediná akce, míváme i srazíky - zatím hlavně pražské, takže jestli jsi odtud, můžeš s námi i výletovat.
Ahojky Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 17.06.04 20:53

Ahoj!
Tak je to v pytli,buchta se mi pokazila,to mi to pěkně začíná.Nějaký věci už mám v autě,ale teda nevím,kam dáme ty kabele s jídlem,hrůza,asi nás to neuveze.
Snad se nám to počasí úplně nepokazí,to bych byla naštvaná,když už jedem takovou dálku.Tak já jdu zase balit,musím to jídlo přeskládat a taky nachystat mňamky do auta na cestu,tak čus bus autobus,zítra na Šumavě ahooooj a na vás,co jste zůstali doma,si pěkně zavzpomínáme až budeme ohlodávat kosti a pít pivo :-))))))).
Tak se mějte a ahoooj Zizi a Tomík

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 17.06.04 21:40

Ahoj holky,
hlásim sa konečne s chodcom Oliverkom! Pred týždňom Oliverek urobil prvé krôčky a dnes už prejde sám z pokojíku do kuchyne.:-) Síce ešte stále uprednostňuje lezenie, keď sa potrebuje rýchlo niekam dostať, ale myslím, že to už je len otázka času.
Mishicko, dúfam, že Barbánek je už v poriadku. Oliverek je síce býk, ale tiež je tvrdohlavý. A tú situáciu, čo si popisovala, keď chce prejsť medzi niečím, kde sa nevleze, poznám úplne presne. Takisto sa zasekne a začne jačať ako pavián, miesto toho aby sa vrátil, alebo posunul stoličku. Niekedy mu pomožem, ale tiež sa snažím nechať ho, aby na to došiel sám, čo má urobiť.
Musím Oliverka pochváliť, konečne vydží v noci bez kojenia! Pripravujem ho na odstavenie, takže už kojím iba ráno. Večer zaspáva okolo osmej, niekedy sa ešte raz za noc zobudí, ale väčšinou stačí pohladiť a položiť a spí ďalej, alebo sa nezobudí vobec a spí až do piatej. To má pravidelne budíčka, ale nakojím ho a spinká ešte tak hoďku, niekedy dve. Akurát mám problém, že odmieta umelé mlieko. Zatiaľ som skúšala asi paťkrát Hamilon, ale nechcel ho ani náhodou. Skúsim ešte inú značku. Snáď si dá povedať. Ale dávam mu jogurty, tvaroh a žervé syry, tak snáď mu to stačí. Holky, čo ste dlhšie kojili,ako si zvykli vaše detičky na umelé mlieko? Chceli ho hneď?
Inak Oliverka vôbec nezaujímajú normálne detské hračky. Momentálne najviac frčí vysavač. Keď vysávam Oliverek pri ňom sedí, ani nedýcha. A keď sa mu zdá, že sme dlho nevysávali, tak začne búchať na dvere do komory a musím vytiahnuť vysavač a on si k nemu :,-(ne a pozerá sa naň, alebo sa há s káblom. Vyťahuje ho a mačká tlačítko, aby zasa zaliezol :-) ďalšia hračka je vyradená klávesnica. Kábel od nej neustále niekam strká… A ešte ho strašne fascinujú nabíjačky od mobilu…
Dneska by som chcela pozdraviť moju kamarátku Jitku s Karolínkou. Ona je nakukovateľka do tohto deníčku dlhšie ako ja. Už sa veľakrát chystala, že sa k nám pridá a ja stále čakám na nejaký príspevok od nej a stále nič.:-) Tak možno už dačo aj napíše…
Všetkým, čo idú na Šumavu prajeme príjemný pobyt, pekné počasie, poslúchajúce detičky a užite si to od začiatku až do konca.
Maťa a Oliver 13 mesiacov a 4 dni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 09:29

Ahoj holky,
měla jsem spoustu pracovních povinností, takže jsem nejen nepsala, ale ani nemám přečtené poslední deníčky a komentáře. Jdu to napravit.
Všem výletníkům přeju, aby se jim na Šumavě líbilo, beránek chutnal, …
Hezky si to užïjte, v příštím týdnu napíšu více.
 J+V

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.06.04 10:36

Blahopřejeme chodcovi Oliverkovi!!!!!!!!!!­!!!!! A Matě v souvislosti s touto novou Oliverovou dovedností přejeme hodně sil, budou potřeba na neustálé honění prchajícího dítěte … určitě totiž Oliverek velmi brzy zjistí, že lze i běhat :-)
Zrovna mě napadlo, že včera jsme byly s Ethel (a Lindičkou a Mismiskou a ro) venku a bylo to vlastně poprvé, co obě Etheliny děti pouze chodily! Už i Aninka pochopila, že je to větší legrace a vzala to z gruntu, rovnou nám v nestřeženém okamžiku utekla. Naštěstí jsme zahlédly mávající prodavačku z jednoho super drahého obchodu s dámským oblečením, Anička si tam odběhla zkontrolovat se v zrcadle :-))))))))
Pro Jitku a Karolínku: holky, klidně nám něco napište, jsme zvědavky zvědavý a další do party samozřejmě berem rády.
Ahojky Mishicka + naprosto neuvěřitelně vzorně si samohrající Barbánek

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 18.06.04 17:02

Ahoj,

Renča se asi opičí po Báře, protože má taky angínu!!!!!! Stav se jí rapidně zhoršoval, v noci to byla hrůza, jak pálila a blouznila, takže ráno nám doktorka potvrdila angínu. Je zajímavý, že ve středu to ještě angína nebyla, takže se jí k nějaký banální infekci asi přifařila:-((
Dostala na to penicilinový sirup po 8 hodinách. Je to boj, samozřejmě to nechce a jsem zvědavá, jak jí to budem dávat v noci.
Ptala jsem se na to antibiotikum, co se dává jen jednou denně, to by mě přišlo pro Renču lepší. Prý je to širokospektrý a tohle by mělo líp zabrat. No, je to síla, už se nám to táhne od pondělí večer a teprve dneska dostala lék!! Snad už aspoň ty horečky ustoupěj.
Vzpomínám na vás, jak se asi máte na Šumavě, počasí je zatím ideální. Pěkně si užívejte, a příště už u toho budem taky!!
Pavlína

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.06.04 22:10

Ahoj holky,
já sem taky jen nakukuju, a pro Maťu bych chtěla napsat, že prvního našeho klučíka jsem kojila rok a taky potom nechtěl umělé mlíčko, dávala jsem mu sunar a ze začátku ho pil jenom studený (a ani ho moc nevypil, dostával to pes :-)), nesměl být ani vlažný, a pak asi po čtvrt roce jsem mu ho zkusila dát teplý a vypil to jakoby nic.
S vysavačem je to u nás podobný a vůbec se všemi „dospělými“ hračkami, také máme (v hračkách) vyřazenou klávesnici, mobila, klíče, ale náš Kubíček (už mu teda budou 2 roky) neomylně pozná, že to prostě nefunguje a stejně se dožaduje těch pravých.
Takže koukám, že je to všude stejný :-), zdravím všechny, ahoj Katka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.04 01:05

Ahoj holky,
tak se k vam přidávám, opravdu se chystám napsat dlouho, kdysi ještě jako těhule jsem i nějaké příspěvky poslala ještě k Mikisce :-), ale to bylo z práce, pak jsem byla doma jen přes modem a nějak jsem stíhala maximálně si stáhnout deníčky a než jsem se dostala k tomu, abych něco napsala, tak už něco podobného napsal někdo jiný a pak byl zase nový deníček …
Tak, Karolínce byl 21.5. rok, takže dnes jí je 13 měsíců :-). Chodí už 6 týdnů a poslední dobou už i běhá. Ve čtvrtek jsem s ní byla poprvé na procházce bez kočárku a docela to šlo (trasu, kterou jde sám dospělý cca 5 minut jsme šly půl hodiny - musí se přece prohlídnout každý kamínek a kytička a pak se trochu vrátit, kdyby ten druhý kamínek byl přecejen hezčí)
Máme teď doma docela zmatek, protože jsme se právě přestěhovali do nového bytečku, ale máme i pevné připojení na internet, tak tady budu častěji.
Smekám před Mishickou, protože jsem stihla zaregistrovat, že se taky nedávno stěhovali, ale přišlo mi, že od rozhodnutí se přestěhovat po realizaci to byl docela fofr, my jsme od ledna hledali byt, v březnu jsme našli a na konci května jsme dostali klíče a je pravda, že pak už to šlo taky docela rychle :-). Karolínka se obdivuhodně rychle naučila rozpoznávat jednotlivé místnosti (kuchyň-kde se jí, ložnice-kde se dělá hají a tak …).
Taky doufám, že až se dostaneme trochu do normálu, až nebudu mít většinu věcí po krabicích, tak zkusím učit Karolínku taky na to spaní celou noc, jak už to hezky umí Oliverek. Zatím to ale nechávám tak a s kojením taky zatím nepřestávám, ikdyž ještě včera bych tvrdila, že chci kojit do 2 let (my jsme si s Karolínkou to kojení v porodnici docela vybojovaly, tak jsem si tenkrát řekla, že když už jsme to dokázaly, tak se ho jen tak nevzdáme :-)), ale v noci mě tak kousla do bradavky, že teda nevím,jestli to bude dělat častěji, tak budem muset zkončit, ale přes den už to neudělala, tak jí dávám ještě aspoň 3 měsíce :-) a teď ji ještě odnaučovat kojení nebudu, je to taková její jistota, když je teď všechno jiné.
Tak to by mohlo napoprvé stačit, radši to pošlu, aby ten příspěvek nebyl zase moc neaktuální, navíc je už docela dost hodin a měla bych jít spát, než se ta moje dračice probudí :-)
Tak dobrou noc

Jitka a Karolínka (13 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.04 09:07

Čau holky,

tak jak jste se měly, jaký byl výlet ?
Novinky od nás - kojení ukončeno ( 5 dnů ), Vojtovi nechutná náhradní mlíčko a mě bolí prsa, protože se mi pořád dělá mléko, a to jsem kojila tak 2 měsíce už jen jednou ráno.
Jinak je to velikej šikulka, mám z něj radost. Nejoblíbenější činností je stále jízda na kole, stačí se jen zmínit, a začne snašet boty, batoh.
Tak pište, pište, ať máme podrobný popis akce :-)
Pavlí, Renče přeju brzké uzdravení.
 J+V

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 21.06.04 13:04

Ahoj,

už jste někdo ze Šumavy doma? Jak jste si to tam užili?? My máme teď trochu jiný starosti, už abychom se tý angíny zbavili. Renče začala nemoc min. týden v pondělí a až v pátek dostala antibiotika, takže se jí ta angína pěkně rozjela. Během víkendu se po nich osypala, dneska jsme dostali jiný lék. Sumamed sirup, ten myslím brala Bára, že? Aby toho nebylo málo, má při antib. průjem. V lékárně mi objednali nějaký sirup s lactobacilem, odpoledne si pro něj jdeme. Je to síla, když dítě marodí, snad už bude zase zdravá jako doteď byla!! Nejhorší je, že je Renča taková smutná, chybí jí v očích jiskra, není to prostě ona.

Zatím ahoj! Pavlína

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 21.06.04 20:56

Ahoj holky,
tak už sme aj my ukončili kojenie. V sobotu. Jolko, Katko sme na tom podobne. Oliverkovi nechutí ani Hamilon, ani Sunar a myslím, že to nie je o značke. Potrebuje zabudnúť na prso:-) Skúšala som mu dávať umelé mlieko teplé, studené, ráno, večer, tváriť sa, že ho schovávam, aby ochutnal, položiť ho len tak na stol, aby ochutnal, ale výsledok bol vždy rovnaký. Oliverek ochutnal, strašne sa zaksichtil a ďakujem nechcem:-)
Netrpezlivo čakáme na správy zo Šumavy a zatiaľ nič…
Renči prajeme skoré uzdravenie.
Maťa a Oliver

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 22.06.04 22:41

Ahojky holky,
nedá mi to neozvat se, musím prozradit, že na Šumavě bylo báječně. Myslím, že víc napíše Mishicka, taky nakonec dorazili.
My jsme odjížděli v pondělí ráno, museli jsme kvůli manželoviě prácí, ale vůůůbec se mi nechtělo. Měli jsme se úžasně, já jsem byla na srazíku poprvé a byl to pro mě skvělý zážitek. Manžílek byl taky spokojený, krásně si odpočinul od práce. Kuba se skvěle vyřádil, zjistil, že není na světě pouze on, ale že existuje i spoustu jiných rošťáků a nezbedníků. Radost z pobytu na Šumavě mi nezkazilo ani totální nevyspání. Kuba totiž není zvyklý spát jinde než doma a tak se sice nechal uspat v cestovní postýlce, ale často se budil, takže skončil pokaždé u nás v posteli. Není zvyklý spát ani s náma, celou noc sebou házel a kňoural a definitivně jsme vstávali v šest!Hrůza, doma si většinou ještě schrupne minimálně do sedmi, někdy i do devíti. No, ale co se dalo dělat, nějak jsme to vydrželi a čekali u snídaně, než se vzbudí ostatní.
Momentálně dospáváme všichni tři. Na Šumavě bylo krásně, jestli se bude akce opakovat příští rok, jedem zas, to je jasný.
Fialko, za všechno Ti děkujeme!!!Akce Šumava dokonce zastínila naše dnešní výročí manželství, já jsem si vzpomněla, až když jsem večer jukla do kalendáře.
Mějte se krásně.
Káťa a Kuba (14 měsíců)

Vložit nový komentář