Barbánek - 1 rok a 1 měsíc

Rodičovství

Ahojky holky, jsem teď s emiminem ve skluzu a ještě to nějakou dobu potrvá. Zapracovali jsme na tom stěhování a výsledkem je, že jsme dneska podepsali smlouvu a příští víkend se stěhujem!!!!!

S tím je spojeno opravdu hodně práce, kdo jste se stěhovali, určitě tušíte. Navíc s Bárou to bude asi tak 3× těžší :-)))

Já mám balící a stěhovací horečku, nejradši bych se do toho pustila hned, jenže Barbánek zrovna vzorně spinká a tak radši vyřizuju „papíry“. Zřejmě budeme přechodnou dobu doma bez internetu, ale snad to nebude trvat dlouho. Docela se na tu akci těšim, ale stejně nejvíc se těšim, až to budeme mít všechno přesunuté a budeme vybalovat a rozmisťovat a asi tak 10× přemísťovat, až konečně najdeme pro každou věc to správné místo v novém bytě :-)))

A co Barbánek? Každý den vymyslí a objeví něco nového, rozjíždí se krásně v mluvení, když se trefíme do její kecací hodinky, tak je neuvěřitelně učenlivá a hned všechno opakuje napoprvé. Je to naše kecka … po kom asi? :-))))))))))) Zdatně manipuluje se všemi předměty, čím větší, tím lépe. Neustále něco někam nosí a ještě jí nepustila touha „uklízet“ věci. Je čím dál vynalézavější a já pořád něco hledám. Většinou to nenajdu, když zrovna potřebuju a Bára dělá, že o tom nic neví :-))))
Moc ráda si zalézá do rohu a moc ráda si sedá na něco přiměřeně vysokého, aby došáhla nohama na zem. Občas jí najdu sedící na bedýnce v koutku, vypadá, jako by tam byla na hanbě :-) Ona si tam prostě něco donese a sedí tam, jak na záchůdku a tváří se moc důležitě a spokojeně. Venku si ráda sedá na obrubníky a na různé schůdky.
Schody jí šíleně přitahují, nahoru za ruce už chodí pěkně, dolů ještě spíš poskakuje, ale občas už se jí podaří sejít normálně. Ovšem znamená to, že na schodech trávíme hodně, opravdu hodně, času.

Byly jsme na opožděné roční prohlídce a já byla tak naštvaná, že jsem ani sem nepsala. Už jsem to rozdýchala, takže jen stručně. Míra 73 cm, váha 9,30 … k trojnásobku chybí 0,7kg, ale nikdo si s tím hlavu nelámal. Co mě naštvalo u doktorky bylo, že na Barčino vztekání nám doporučila dávat jí ledové sprchy a pak mě dorazila, že už dávno mám Báru vysazovat na nočník, jinak bude ve 3 letech ještě chodit v plínách.
K těm ledovým sprchám … tohle poradili kdysi mojí mámě na mě a ona to v dobré vůli na mě praktikovala. Znamená to v případě „ámoku“ vzít dítě a tak jak je ho šoupnout pod ledovou sprchu - šok, který to způsobí zabrání vztekání i do budoucna. JE TO NAPROSTÝ NESMYSL a NENÍ TO DOBRÁ VĚC!!!!! Úžasné je to pro okolí (protože to opravdu funguje), ovšem pro dítě samé je to to nejhorší, co lze udělat. Pokud se nenaučí se svým vztekem žít a vyrovnávat se s ním, má problémy na celý život. Paní doktorka se prostě zasekla před 30-ti lety a nejspíš vůbec nemá snahu se průběžně dál vzdělávat, což mě vrcholně štve. A k tomu vysazování … nemá cenu se moc rozepisovat …
za 1. NO A CO, kdyby ve třech letech chodila v plínách, jednou se to naučí, hlavně žádný stresy; a za 2. z knížek i internetu se lze dozvědět cosi o věku cca 18 měsíců, kdy jsou teprve děti schopné vědomě ovládat svěrač … atd atd.

Prostě jsem se zařekla, že s paní doktorkou budu řešit rýmy apod. a nic jiného. No, moc jsem to teda ještě nerozdýchala, jen jak o tom teď píšu, tak jsem zas naštvaná … i proto, že jsem při odchodu z ordinace měla dojem, že mám na čele vycejchováno „nezodpovědná matka“.
Mimochodem to samé se odehrávalo v době Barborčiných bolavých bříšek, když nám neustále vtloukali do hlavy .. umělou stravu ne, to bude horší … a pak taky, že tu ručičku jí budeme muset svazovat, aby si jí tak necucala (svazování jsme razantně odmítli a nutno říct, že ačkoli Bára dudlíka nemá, tak ruku si dneska cucá jen když je něco velká legrace, nebo když se jako stydí).
Kašlu na to, jsem ráda, že je internet a tolik informací o všem možném, jinak bych asi to moje nešťastný dítě taky rvala pod ledovou sprchu, nejlépe s ručičkou přivázanou k tělu :-(

Taky dodatečně vítáme do klubu Tomáška - VŠECHNO NEJ NEJ NEJ, hlavně hodně síly, ať je všechny pořádně proženeš :-) … o čarodějnicích jsme vzpomínali, jak to bylo před rokem, jak Zizi šla fandit a hodovat a pak honem ujížděla do porodnice :-)

Jakpak to vypadá se Šumavou????? Fialko, dlužíš nám ten srazík, tak se ozvi, ať to všechno domluvíme.
Jdu si sepisovat stěhovací akci, tak zatím pá.
Mishicka + Bára

Váš příspěvek
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.05.04 20:04

Ahojky holky,
sypu si popel na hlavu, fakt Vás tady dost zanedbávám a moc mě to mrzí :-(((((((( Máme opravdu děsnou lítačku s tím bydlením, doma jsme posledních 14 dní moc nepobyli a i k počítači se prodrat přes tu hromadu papírů je problém. A to to nejhorší teprve přijde. Do toho Barbánek, který si rozhodně nechce hrát sám, všude věci, o které zakopávám, hromady prádla na vyžehlení - furt zvažuju, jestli žehlit, když to stejně po stěhování bude zmuchlané, hlavu mám jak pátrací balón, co všechno zařídit, chvílema ani nevím, čí jsem. Ach jo, někdy mám pocit, že se zbláznim, ale to stěhování holt musíme zvládnout, já tady s tím bláznem (sousedem) nechci být ani o minutu dýl, než musim.
Fialko!!!!!!!!, tak co nějakej ten srazík??????? Já to klidně domluvim, jenže nevím, kdy máte vlastně čas, zatím jsme se nikdy netrefili. Ráda bych, abysme se sešly a domluvili v reálu tu Šumavu a tak.
PRO MIKI - zkoušela jsem Ti volat, ale nedaří se mi. Jak dlouho budeš v Praze??? Ať se trefíme. Klidně se ozvi, kdyby nebyl srazík, můžem se sejít i jen tak spolu. V každým případě, když něco domluvíme, tak se ozvu přes mobil, žádný strachy.
Ještě řeším momentálně problém se spaním - Bářiným samozřejmě. Nechce být přikrytá ničím, jakkoli se snažím, tak peřinu nebo deku odkopává a dokonce se kvůli tomu i budí, když jí přikreju až po usnutí. Když jí nechám jen v pyžamku (teplejší semišové), tak i při cca 22 stupních v pokoji je kolem půlnoci na tělíčku studená a mám pocit, že se budí pak pro změnu kvůli zimě. Mám jí nabalit víc, nebo je to nesmysl? Nemáte někdo podobný problém? Přikrývání vzdávám, to je zbytečný, když jí víc nabalím, tak co když jí zas bude horko?
Jirka dostal za úkol bavit Barču, zatímco píšu, ale stejně nemám klid, protože na mě pokřikuje … hele, hele koukej co dělá … fakt blbě se mi soustředí na to, co chci napsat. Ale co, lepší už to asi nebude, jen já budu muset slevit ze svých požadavků mít na psaní totální klid a pohodu, jinak bych nemohla psát nikdy.
Tak pá a moc se na mě nezlobte, často na Vás všechny myslím, jen prostě opravdu nestíhám. Doufám, že se ještě nějakou dobu budeme tady scházet a že se taky uvidíme na tý Šumavě!
Mishicka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 05.05.04 20:29

Ahoj Mishicko,
no právě že také moc nestíhám se sem dostat, tak nevím jak a kdy ten srazík svolat!!! Už jsem si říkala, že sem napíšu že se sejdeme tam a tam toho a toho dne ale pak si říkám abych tam neseděla sama se Šimonem..... a pak to podělané počasí! Minulý víkend na čarodejnicích bylo v sobotu krásně a v neděli mi Šimon asi nastydnul, takže zase kašle a rýmuje a nudlí.
S tím spaním ti můžu poradit tzv. spací pytel - dělaj je do velikosti až 150 cm. Já jsem do toho dávala Šimona když byl malej, protože on si tenkrát stahoval peřinku z těla, ale hrnul si jí vždy na obličej. A s tou teplotou si nelam hlavu. Já dělám Šimonovi ještě větší zimu na spaní. Když na Barču netahne, tak nenastydne. A pak jsem také někde slyžela že pomůže zastrčit peřinku pod matraci tak aby byla volná a dítě se pod ní mohlo převrátit, ale aby ji neodkopalo. No tohle se mi nikdy nepovedlo, vždycky jsem ji našla na Šimonově hlavě!!!!! Takovej malej dusič, ale to jsem mu způsobila já, protože když byl malej, tak jsem mu vždycky házela plenku na obličej aby se uklidnil, když nechtěl dudlík.
Jo a s tou ledovou sprchou to je FAKT HUSTÝ!!!! I když upřímně můžu říct, že švagrová jednoho svého synáčka tímto způsobem léčila. Marně. Dodnes je to neskutečnej vzteklivej parchant, a naopak tímto v něm vypěstovala jakýsi vzdor a sice: Nebolí, nebolí, facka se mi zahojí a směje se ti do ksichtu, myslí si o pr..... . Podle mne naprosto zbytečná léčba. Šimon je taky vzteklej jako prase (a já jsem taky nerv - ještě větší než on což je jeho smůla) a já to řeším tím, že jedu mezi lidi, protože doma bych ho zabila!!!! Mezi davem se tvářím jako že se nic neděje, všichni mne litujou a Šimon se časem uklidní.
Příští týden budu mimo Prahu, jedu na pár dní právě k tátovi na Šumavu, pořídim TOTO FOTO a pak Vám rozešlu mejlíka.
Ale na srazíku by to bylo fakt lepší.
Tak co????
Třeba v pátek???
Ahoj Fialka.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.05.04 21:46

Ahoj holky,
píšu jen na rychlovku, ani jsem nestihla přečíst deníček, jak je pěkně, jsme venku. Navíc mi přijela ségra a kromě mého sportování mě ještě láká na plavčo a já, protože vodu miluju, tak neodolám.
Tomášku, moc se omlouváme, přejeme Ti s velkým zpožděním hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky nejen od rodičů. Užij si oslavu!!!!!
Kubík lítá jak drak, všude kde může, často se i natáhne, protože zkouší opravdově běhat. S mluvením se už trochu snaží, zatím zabírá napododobování zvířátek. Dobře mu jde gagaga od kačenky a dnes už zkusil něco jako kkek, to má být prosím krtek.
Spaníčko taky príma, nejen že spí celou noc, ale kolem šestý ráno dostane mlíčko a ještě si občas pak schrupne i hodinku a půl!!!!Doufám, že jsem to nezakřikla.
Mějte se krásně, jdu dohánět čtení deníčku.
Káťa a Kubík (včera 13 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.04 21:49

Mishicko, držím palce, ať stěhování dobře dopadne, je co nejmíň rozbitých a ztracených věcí a v novém ať se Vám 3 moc líbí. Stěhovala jsem se v 7.měsíci tt, täkže mám v poměrně živé paměti, co to obnáší.
S těma ledovýma sprchama je to silná káva, myslela jsem si, že tyhle přiblbý názory mají bezdětní laikové, nenapadlo by mě, že by Ti takhle bezvadně poradila pediatrička. A zavazování ruky mě rozhodilo ještě víc, Vojta dudlík neměl nikdy, samozřejmě kromě všech věcí si cucal i prsty, teď to dělá üž jen za podobných situací jako Barbánek a já s tím nemám nejmenší problém.
A poslední moje připomínka k názorům paní doktorky je ten, že moje kamarádka vysazovala syna od 6 měsíců / měl co dělat, aby z nočníku nespadl ) a teď mu budou v srpnu 4 roky a počurává se …
Vojtíšek mě taky trápí s věčným lezením po schodech a z nich, je při trenovani jejich zdolaní neuvěřitelně houženvnatej.
Jinak začíná vypravovat, někdy to jsou strašně dlouhý monology, děsně by mě zajímalo, co to vlastně povídá :-)
Holky, napište do deníčku kdy bude srazík ve Stromovce, ráda bych aspoň některé z Vás viděla, takže pokud se mi to podaří sladit s prací, přišli bychom se s Vojtou na Vás mrknout.
Všechny moc pozdravujeme!
 J+V

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.05.04 22:15

No tak buďme akční!!!!!!!! Holky, co udělat srazík v pátek????? SMSkovala jsem nakonec s Miki, je tady v Praze a v pátek by se jí to hodilo, tak se sejdem?????? Nevím vůbec, jak to vypadá s počasím, ale navrhuju Stromovku, v 11,00 h u Planetária Pokud se někomu nehodí hodina, není problém, dorazí pozdějí a dotelefonujeme se. Kdyby bylo hnusně, zítra zkouknu předpověď, tak se přesunem třeba na Smíchov do centra. Tak se ozvěte, ať už to nějak spácháme … Mikisce kdyžtak napíšu SMS, bydlí za rohem, tak by se třeba přidala.
Pá Mishicka

Ethel
Stálice 71 příspěvků 06.05.04 12:35

Ahoj,

Srazík 7.5. v 11,00: proč ne, ten den mají děti (přesně v 15,15) narozeniny, tak je můžeme předoslavit (ale upřímně řečeno, bez rozpatlávání dortů, to budou dělat v sobotu a v neděli hned poté). Jen chci upozornit na to, že jsem HODNĚ šťastná, že děti konečně končí s nemocemi, takže jestli bude třeba jen zamračeno tak, jak je dnes, určitě nepojedeme ven. Takže já bych raději hlasovala pro ten Smíchov. Nešlo by to udělat tam?

Jinak u nás je taky trochu boj - děti byly moc statečné, ale obě měly ouško (Ance píchali, Tedovi prasklo samo). Už je to zahojené, jen dobírají léky, ale byly to nervy, děti byly protivné, ouška je bolely měly teplotu… Tak jsme si konečně vychutnali, jaké to je když dvojčata onemocní najednou. Běs.

Ta studená sprcha mi samozřejmě taky přijde neskutečná. Člověk tak furt přichází o iluze - s jedním člověkem (tedy dětskou doktorkou) velmi často nejspíš nejde řešit všechny problémy okolo dětí. Je to taky jen člověk a na některé věci má občas názory, které nelze sdílet. Jen je pak problém dostat se v dané situaci k radě, která by opravdu pomohla. No, budu končit, děti spí najednou a narozky se blíží…
Ethel, Ted a Anka

Ethel
Stálice 71 příspěvků 06.05.04 12:35

Ahoj,

Srazík 7.5. v 11,00: proč ne, ten den mají děti (přesně v 15,15) narozeniny, tak je můžeme předoslavit (ale upřímně řečeno, bez rozpatlávání dortů, to budou dělat v sobotu a v neděli hned poté). Jen chci upozornit na to, že jsem HODNĚ šťastná, že děti konečně končí s nemocemi, takže jestli bude třeba jen zamračeno tak, jak je dnes, určitě nepojedeme ven. Takže já bych raději hlasovala pro ten Smíchov. Nešlo by to udělat tam?

Jinak u nás je taky trochu boj - děti byly moc statečné, ale obě měly ouško (Ance píchali, Tedovi prasklo samo). Už je to zahojené, jen dobírají léky, ale byly to nervy, děti byly protivné, ouška je bolely měly teplotu… Tak jsme si konečně vychutnali, jaké to je když dvojčata onemocní najednou. Běs.

Ta studená sprcha mi samozřejmě taky přijde neskutečná. Člověk tak furt přichází o iluze - s jedním člověkem (tedy dětskou doktorkou) velmi často nejspíš nejde řešit všechny problémy okolo dětí. Je to taky jen člověk a na některé věci má občas názory, které nelze sdílet. Jen je pak problém dostat se v dané situaci k radě, která by opravdu pomohla. No, budu končit, děti spí najednou a narozky se blíží…
Ethel, Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.05.04 12:54

Ahojky holky,
tak zítra má být hnusně a pršavo a proto bude vhodné srazík přesunout dovnitř. Na Smíchově nás ale v pátek nepustí do koutku, tak (po dohodě s Ethel) navrhuju Zličín, Metropole v 11,00h uvnitř před Intesparem. Je tam velký dětský koutek - Človíčkov. Dětem se tam určitě bude líbit, už to tam máme vyzkoušené.
Tak jen mi kdyžtak písněte, ať vím, na koho čekat.
Doprava je tam snadná, kdo nemá auto, dojede metrem B až na konečnou (Zličín), je tam i výtah pro kočárky.
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.05.04 10:02

Ahoj holky,
jen v rychlosti zdravime, nejak nestihame, snad se vic ozvu dneska vecer. Dnesni srazik bohuzel taky nezvladame, mame kazdy patek od jedenacti plavani, a navic je venku neskutecne odporne, prave jsem koukla na teplomer a je tam 6,4 stupne, ble:-(
Tak snad priste, az se umoudri pocasi a pujdem nekam ven, tak radi dorazime, snad i s Erzikou a Verunkou…
Zatim se mejte!
Sarka & Tedysek
P.S. Mishicko, stehovani nezavidim, my se stehovali, kdyz bylo Tedyskovi pul roku, a jeste ted me z toho jima hruza. Nejlepsi je, ze nas to zrejme v dohledne dobe ceka znova, ach jo… Tak se drzte, asi to bude dost sila, s mobilni Barcou:-) Venuju Ti tichou vzpominku!

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.05.04 15:09

Ahoj!
Přejeme dvojčátkům hodně štěstí a zdraví k jejich prvním narozeninám.Hlavně aby vás ty nemoci obcházely obloukem.
Musím letět,za hodinu ta oslava propukne taky u nás,tak se mějte a ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.04 13:36

ahoj holky, tak jaký byl srazík? mi to bohužel v pátek taky nestihli :D. pořád teď někde trajdáme a když jsem náhodou chtěla strávit dopoledne doma a vyprat a uvařit, tak s vítkem nebylo k vydržení, jen se po mně sápal a žádal zábavu. vůbec jsem nebyla schopná nic udělat a cítila jsem se naprosto neschopná.
no a dnes to samé. potvůrka jedna.
musím končit, vítka si teď vzal taťka na procházku, tak musím využít chvíle klidu a jít si odpočinout. jsem nějaká strááášně unavená.
anince a tadeáškovi přejeme všechno nej nej ke včerejším narozeninám. užijte si oslavu :) chillie+vítek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 08.05.04 16:21

Přejeme Aničce a Tedýskovi vše nej k narozeninám a pořádně to oslavte!!!! Hlavně všem hodně zdraví a pohody.
Olča a Matýsek
PS: Moc na vás vzpomínáme jak slavíte, my už se jakž takž vzchopili, ale nechtěli jsme vám k narozkám přivézt žádného bacila :(((.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.05.04 20:29

Ahoj!
Mám chvilku čas,tak toho honem využiju.
Teda Mishičko,stěhování nezávidím,já se stěhovala třikrát a pokaždé s Lukáškem a vždycky jsme potom s taťkou hledali spoustu věcí,ale nikdy jsme je nenašli,svádíme to na trpaslíky:-))).Ale na druhou stranu budete mít nový byteček a to je paráda,teď budeš zase všechno zařizovat a tak,no asi ti to Barča bude všechno demolovat,ale hlavně,že budete ve větším,to je super.

Tak my máme oslavu za sebou,proběhlo to docela dobře,protože jsme si venku udělali ohníček a tak byl Tomášek nadmíru spokojený,pořád lozil po trávě a kradl panáky a pak jsme je museli hledat.Dort na rozpatlání jsem mu udělala a musím se teda pochválit,myslím že se mi moc povedl(no,cukrářka ze mě nikdy nebude,ale musím si to pochválit,ne?:-))) )vyfotila jsem to,tak až se nade mnou taťka slituje a fotky dá do pc,tak to samo dám do galerky.Dorty jsme měli dva,ten ode mě na rozpatlání a od babičky jeden nádhernej pro dospěláky(barvený marcipán apod.),pošlu je pak do galerky oba.Tomášek ale ten jeho dort moc nerozpatlal,tak si to užil aspoň Luky a snědl dobrou půlku a myslím,že mu pak bylo i špatně,ale on je borec a dal si potom i špekáček a kuřecí křídlo:-))).Asi má apetit po mamince.

Se spaním máme taky problém,ne se spaním,ale s tím odkopáváním.Tomáš je celou noc nepřikrytý,vždycky to ze sebe sundá a já už nevím,co s tím.Asi mu ale zima není,navíc pořád cestuje v postýlce a tříská hlavou o šprušle,je tam totálně zkroucenej,leží na břichu a pořád se někam přesouvá,většinou ho najdu nacpanýho v čele postýlky.Dneska jsem vytáhla náš spacák a dala mu ho místo peřiny,tak jsem zvědavá,jak bude spát,když se nebude moct pohybovat,jak by chtěl.Pojedeme totiž v létě na dovču do orlických hor a budem spát ve stanu,tak musím vyzkoušet,jestli to bude vůbec možný nebo jestli si malej na spacák zvykne.

Tak doufám,že dvojčátka oslavily krásně svoje narozeniny a že se vám vydařil srazík a ten prohraný hokej mě dost mrzí,ale museli to chlapi prohrát,protože já už měla hrozný absťák po chatu a kvůli hokeji jsem nemohla chodit chatovat,tak si to jdu teď vynahradit a zase někdy ahoooj Zizi a Tomášek

PS:Tomášek se už přestává bát a už docela často jde sám ,sice jen přejde od židle k ledničce a tak,ale už za chvilku z něj bude opravdový chodec!Jinak si ze mě dělá srandu,schovává se ve stanu a strašně se řechtá,když jdu kolem.A vůbec má ty čerty v očích a číhá,co by mohl zrovna provést,aby mě trochu vykolejil,potvůrka malá:-)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.04 09:33

Také my dodatečně přejeme dvojčátkům vše nejlepší k jejich narozeninám a ať jsou teď už jen hodně šťastné, zdravé a zvídvé!!!

Miki a Eliška

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.05.04 14:57

Ahoj,hodila jsem nějaký fotky do galerky,tak se jukněte.Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 18:35

Dodatečně přeju všechno nejlepší dvojčátkům k narozeninám!
Byli jsme s Vojtou u babičky, bez přístupu na internet, takže činíme pozdě, ale přece.
 J+V

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 10:47

Ahojky holky,
tak přípravy na stěhování jsou u nás v plném proudu. Ještě nám to okořenil ten bláznivej soused, když tuhle zavolal policii, že prej od nás zase k němu uchází nějaký záření a plyn. No byla jsem hotová. Pekla jsem zrovna maso a v bytě bordel jak v tanku, všude krámy, co balím. Poliši ale byli OK, očuchali to tady a olizovali se, nic špatnýho samozřejmě neshledali. Včera zase ten soused děsně řval, že jsme to slyšeli až na ulici, když jsme šli domů. On fakt žije v nějakým bludu a bojuje s drakama. Jirka se usnesl, že nás tady samotné nebude nechávat a až do přestěhování bude doma. Jsem moc ráda.

Srazík v pátek byl príma, fotky tentokrát nejsou, jsem tak roztržitá, že jsem radši foťák nebrala, abych ho neztratila. Šimon je teda fakt pěkný šídlo, okamžitě všechno zkoumá a pěkně chodí. Eliška je taková tichá něžná princezna, moc jí to slušelo. Tedýsek s Aničkou neustále mizeli a byli každou chvilku jinde, takže Ethel už to má fakt dost náročný. Barbánek nezklamal a opět často, dlouze a hlavně hlasitě plakal a kvílel :-) Ale zase na druhou stranu usnula Barča v kočárku, ani jsem nemusela jezdit a vzorně spinkala v době, kdy já se krmila. To se rovná takřka zázraku :-)
Zizi, to jste měli pěknou oslavu, nesnažil se Tomík vlézt do ohně? Jsem zvědavá, jak dopadl pokus se spacákem. My jsme přikrývání vzdali, jen někdy v noci, když se probudím a po ošmatání Báry se mi zdá, že je studená, tak jí přikreju, ale vydrží to stejně tak 5 minut. Ale nastydlá není, výrazně víc se nebudí, tak snad je to dobrý. Jen já to nechápu, jak nejsem zachumlaná až po bradu v peřině, tak neusnu a neusnu.
Barbánek objevil kouzlo houpání a je to zničující, protože kdykoli objeví, že sedím nevyužitá s nohou přes nohu, tak se rozběhne, nasedne mi na nohu a vykřikuje pypy = houpy. Je to jasný povel k minimálně 10minutové zábavě. Začínám mít namakaný stehna :-) Nasedá na houpání na cokoli, tuhle to zkusila i na lopatu opřenou o zeď. Mohla jsem se potrhat smíchy, ovšem dokud se lopata nezačala řítit a Bára s ní. V parku houpačku nesmíme minout ani náhodou, zrovna tak kolotoč. Jo, to je další zábava Báry, točí se i sama na místě až padá, jak se jí motá hlava. Děsně se u toho směje. A taky začala běhat na místě. Podupává ze všech sil a chechtá se, vybíjí tak přebytek energie, co má. Umí už udělat malá, ovšem okamžitě následuje výkřik bibi a mlácení do osoby, či hračky, kterou dosud hladila. Bibi vykřikuje často a fakt to znamená, že něco nebo někoho mlátí ze všech sil. Prostě divoška, ostatně jako byla od mala.
Jsem teď připojená jen přes modem, takže se nebudu moc rozepisovat, Ethel určitě v dalším deníčku popíše oslavy narozenin Tedýska a Aničky.
Tak pro dnešek pápá, bohužel ani chat nebudu s tímhle připojením navštěvovat. Ale Jirka už řeší internet do nového bytu, tak snad tu budu brzy víc.
Mishicka + Bára

Vložit nový komentář