Mishicka a Barborka - 43 týdnů

Rodičovství

Ahojky všem, hlásí se totálně vyčerpaná maminka, deníček by asi měla spíš psát Barča, ta má daleko víc energie, než já :)

Od očkování minulou středu máme hrozný režim, kdeže prospané noci jsou … Nevím, zda to s tím očkováním souvisí, ale od té středy Barča v noci často pláče a budí se, ona polospí, ale já nosím a houpám a utišuju a tak už opravdu skoro spím ve stoje. Je mi jí chudinky líto, usne pevně až k ránu a já jak jsem utahaná, tak jsem vzdala buzení a spíme často až do 10h, což pak samozřejmě vede k pozdějšímu a pozdějšímu ukládání, většinou až chvíli před půlnocí. Do toho máme doma posránka, jestli ten průjem bude mít i dneska, tak jedeme zítra k doktorce. A pořád je hrozně opruzená, což v kombinaci s tím kakáním je fakt blbý. Ale přese všechno je to za bdělého stavu veselé a divoké dítě, které miluje ze všeho nejvíc neustálý kontakt s maminkou, případně tatínkem, což znamená, že celý den si hraju a hraju. Ještě, že máme na Barču tolik oblečení, jinak by už asi chodila nahatá :-)
Tak snad naše trable brzy skončí, hlavně tedy ty Barčiny, já se jednou dospím, hlavně, když jí nic nebude bolet.
Největší radost mám, z toho, že se s Barčou opravdu už začíná dát komunikovat, nebyla to náhoda s tím ukázáním na babyvak, opakuje to pravidelně, když chce spinkat a dokonce už i přidala požadavek na puštění uspávací hudby :-) Jak? No pokládala si v babyvaku na mě hlavičku, že bude spinkat, ale furt se mrskala a byla evidentně nespokojená. Pak ukazovala na televizi (máme věž hned vedle) a začala se houpat a pak zas položila hlavičku. Jak mi to došlo a pustila jsem oblíbené Holki, tak se uvelebila a usnula. Takže je to tady, už si umí „říct“. Bez problému naznačí, když chce stát sama bez držení, kdy chce pochovat, kdy chce k taťkovi. Když jde Jirka domů a Barča slyší klíče ve dveřích, tak začne nadskakovat a vykřikuje táta táta a číhá u dveří. Jak se otevřou, tak je úsměv od ucha k uchu a natahuje se k němu a nadskakuje, aby jí pochoval. Pak mu hned všechno musí povídat a ukázat, že hodiny jsou stále na svém místě, zkontroluje mu nos, zuby a jestli má všechny vlasy a je prostě hrozně šťastná. A my jsme taky šťastní.
Máme doma malou brebtu, od rána do večera se jí pusa nezastaví, neustále objevuje a trénuje nové a nové kombinace hlásek a vypadá to, že z čínštiny přešla na němčinu, protože nedávno celý den opakovala hlavně gutn ábn a báden báden :-)))))))) Já se smíchy málem strhla. Hádn, bádn, bape, bebejojo, have … a spousta jiných záhadných slov zní naší domácností, už jsem z tý hatmatilky zblblá a tak jsem přejala např. babao (hodiny) do svého slovníku a vypadá to, že z toho má Barča velkou radost, že mluvím po jejím :-))) Zamilovala si ten budíček na vaření (myslím, že se tomu říká minutka) a pořád to chce držet a dáváme to na ucho, že to tiká a nejlepší samozřejmě je, když to zvoní.
Co se týká rozvoje chůze, tak tady shledáváme velký pokrok, neustále někde stojí, říkáme jí stojan stojanovič. Ale ne, že by obcházela, jako to děti dělají, ona chce rovnou chodit „jako člověk“, takže se přidržuje jednou rukou a jde. Nejradši ovšem chodí za ruce a to už ne, že jenom chodí, ona běhá. A kolikrát má moje ruce opravdu jen jako doplněk, ani se moc neopírá. Když k něčemu dorazíme, tak se pouští a často stojí sama bez držení. Už nepadá jak brambora, naučila se sesouvat trochu kultivovaněji na zadek, ale dělá všechno pro to, aby na zem nemusela. Stoupá a chodí všude, i ve vaně a začíná být problém venku, chce z kočárku za každou cenu. Lezení využívá opravdu sporadicky a neustále odmítá akceptovat, že přes některé věci prostě nelze přelézt a musí je obejít. Jak psala Eržika, že Verunka přelézá balík s plínama, tak jsme ho Báře taky dali a moc se jí líbil. Pak zkusila taky přelízt, ale na hlavu padla a řvala a řvala a od té doby balík ignorovala. Je to trdýlko, myslím, že je hodně zbrklá a netrpělivá a když se jí něco nepovede hned, tak to hodně obrečí a zkouší to znovu až za hodně dlouho. Je to naše divoška a ze všeho nejradši by se pořád prala a vůbec všelijak jinak surovčila. Mlátí zuřivě čímkoli o cokoli, tahá se o věci a bohužel i mlátí lidi zejména do obličeje, ale chápe, že se to nesmí a dokonce už mám i úspěch, po přísném nene sice nerada, ale nemajzla mě. Taky často mlátí hlavou o cokoli, na výzvu berany berany už ani nečeká a buší čelíčkem o mé čelo, až mě to fakt bolí - jí ale asi ne. Bije takhle hlavou i o zeď, o dveře, prostě o cokoli, asi trénuje na beraní boje :-)
Taky miluje všechny hry s něčím. Zboření komínu je otázkou mžiku, kolikrát na sebe stihnu dát jen 2 kostičky a už je rozmetává. Ovšem nejoblíbenější hra je na schovku. Začala se schovávat sama. Stačí jí kus hadru, nebo i bryndák a ve zdvižených ručkách si s ním zakrývá obličej a na otázku „kde je Bára“ ho sundavá a chechtá se jak blázen. Je to legrační, ale jak už to bývá, tak občas najde úplně blbou dobu, kdy si takhle hrát, např. u jídla, to jsem lehce na nervy. Zvedne nečekaně bryndák a když zrovna mám lžičku na cestě k ní do pusy, tak to končívá potravou ve vlasech a všude okolo. Jí to nevadí, mě jo, ale co s tím nadělám :-)
A taky začala z ničeho nic dělat vzorně paci paci, pěkně jí to pleská, tak má radost. Nedělá to ovšem na požádní vždycky, spíš, když má radost, nebo chce odvést pozornost třeba od krmení :-) Ráda řádí nahatá, to se jí líp hejbe, jen riziko počůrání všeho je dost velké :-) Tuhle jsem jí přistihla, jak si studuje pupík a tahá se piňďulku a byla úplně u vytržení, protože mi s udiveným houkáním ukazovala, co to tam má :-) Nahá těla jí dost fascinují, když se já převlíkám, tak se mi sápe hlavně na prsa a jak se k nim náhodou dostane, tak mě za ně tahá a štípe a hrozně se tomu směje. No začínám mít blbej pocit, když se mi to dítě směje, už aby se přeorientovala na tatínka, tam jistě objeví něco, co maminka ani Barborka nemá, a to bude teprve legrace :-)))))))))))
Jinak dudlík je již zřejmě definitivně odepsán, ani v noci ho nechce a zrovna tak chodítko, to už jsme sbalili a uklidili. Přestala už válčit s bačkůrkama, už si je dokonce nechá i bez praní nazout. Když je má, tak se jí i líp stojí, takže svoje samostání provádí zejména v bačkůrkách. A je fakt dobrá, tuhle stála snad skoro minutu a ještě si u toho tleskala a smála se.
Moc mě mrzí, že Vás tu teď tak moc nestíhám, ale jak se to naše dítko srovná aspoň s tím kakáním, tak určitě zas bude lépe a naplánuju nějakej pidisrazík, ráda bych zas všechny viděla. A strašně moc se těšíme na tetu Zizi - už jen měsíc a bude pořádnej mejdan. Měly bychom holky pražačky začít vymýšlet pořádný program, ať si to tu Zizi s klukama pořádně užije. Pavlíno, doufám, že se Ti na ten termín podaří se navézt k ségře a uvdíme se i s Váma.
Končím a jak vždycky píše Zizi, jdu zdechnout do houští … nic jiného mi nezbývá, moje postel byla ráno pokakána :-)
Seznámek se naplňuje, takže nejspíš během týdne ho dostanete.
Mishicka + Bára

Váš příspěvek
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 05.02.04 11:12

Ahojda!
To jsem ráda, že jsem první. Opět nám zlobilo připojení, tak snad mi nic neuteklo.
Mishicko, jak jsi se ptala na odrážedlo, tak Renča ještě nedosáhne na zem, takže ji na tom vozíme.
Zatím ahooj!
Pavlína

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.02.04 13:57

Ahoj holčiny.

Teda Míšo ta Barborka ti dává zabrat. U nás je to trocha podobné? stím kakaním taky- Za den klidně i 5× a to jsou porce :D dneska jsme i převlíkali, měla to až na zádech, ale já zkusím vynechat jogurt. Dávám jí ted i vic baban, ale nějak nám na stavění nepomáhá. Řekla bych že nemá úplně průjem, ale takovou kaši řídkou jo.
Se spaním taky hrůza. Vrátili se nám prdáky. Já už nevim.A to jíme pořád to stejný dokolečka. V noci se probudí, plače, propne celý tělo a prd jak z děla.
Nebo si začala sedat v postýlce, nevím jestli to dělá ze spaní, ale pak tam sedí jak hromádka neštěstí a pláče. Naštěstí jí stačí jen položit a spí dál.
Dudlíka ti závidím že ho barborka už nechce. Já někde zahlídla článek jak odnaučit a ted nevím kde. Jestli na rodině nebo emimču? fakt nevím. No tak třeba se ještě něco objeví. Jééééé, ted si tak vybavuji? ono je to asi v mamince v časáku :D. Hned se pak půjdu mrknout.

Kačenka honí doma kočku, zavírá dveře?. Je to fakt veselý. Neposedí a neposedí.

Hru na schovávanou taky dělá. Dává si na hlavu plínku a pak na ní ale my musíme říct baf a ona se řechtá jak blázen.

Já jak jsem proti tem šíleným telenovelám, jak jak jsem takhle po ránu s Kačenkou u babičky tak jsem s ní začala sledovat dva seriály. No a Kačenka ted když slyší tu znělku tak se směje a kouká na televizi jak to tam bliká. Večer pozná znělku zpráv a to taky musí koukat. Babička minule televizi vypnula, protože jsem jí krmila a ona na to pořád tak koukala a točila se za tou televizi a nejedla, že jsme jí pustili znova a bylo to ok. Je to potvůrka.

Holky co jim vaříte???? Já už fakt nevim co. Vymýšlet dva obědy je fatk něco. Pro nás a pro Kačenku :D Já jí už vařim každý den čerstvý, už ani nemám na mrazáku, ale asi to zase trocha zavedu a pár porcí si nadělám.

Sváči taky nevim. Pořád má chudinka jen přesnídávky, nebo jogurt s něčím nebo jabko s piškotem? stále to stejný.

No Kačulka spí tak já se jdu taky trocha natáhnout a jen si oddechnout a nabrat nové síly :D
Tatka můj má ted šedesátiny a ani nevíme co koupit? bude oslava.

Mějte se krásně ahoj Jarča a Kačenka dneska 42 týdnů

Jo ještě už jste dávali krupicovou kaši???? Já koukala na obal a ta v tom sáčku s holčičkou, tam je návod pro děti do jednoho roku jak jí připravit. Už jste to někdo dělal???
Ty krabicový instantní jsou až od 3 let.
Jo a co ten pribináček???

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.02.04 14:05

Čauky,
tak srágorka nás zatím ne a ne přejít, dneska jsem skutečně rozstříhala body na Barče, nebylo jak to sundat, bylo celý totálně zřízený. Chudinka moje malá, celou noc se mrskala a poplakávala, tak to teď dospává … od rána byla vzhůru sotva 2 hodiny. Miluju ten babyvak, bez něj bych byla už úplně odvařená. Barča ho taky má ráda, hlavně, že je nalepená na mamince. K doktorce jdeme zítra ráno, bude dělat Barče nějaký odběry, tak nám držte palce. Nejhorší je asi ta dieta, jen mrkev s rýží a černý čaj a Barče to nejede. Večer je to úplně blbý, chce tu svojí flašku mlíka a vyvádí jak čert. Ach jo. Ráno musíme vstávat tak v 7h, tak jsem zvědavá, jak to provedem, Barča teď většinou tou dobou teprve pořádně usíná.
Jak se teď probudí, tak se pokusím do ní něco zas nacpat a musím pro mrkev a na poštu, tak jí asi vezmu v tom vaku, ještě, že je tak pěkně. Aspoň se trochu provětrá. Ovšem doufám, že se nepokajdí zrovna někde po cestě, to by byla pořádná sranda.

Fialko, nenech se mýlit tím, jak píšu, co všechno Barča dělá a povídá. To dělá doma a jen mezi svými. Jak jsme někde na návštěvě, nebo někdo u nás, tak je spíš zaprdnutá, tváří se jak kakabus, podkovu umí bezvadnou, často brečí a že by něco řekla? Ani náhodou. Vždycky si pak připadám, že si o mě okolí musí myslet, že jsem pěkně ulhaná, když Barča vůbec nic z toho, co říkám nedělá :-))) Leda, když je někde delší dobu - třeba celé odpoledne - a najde si tam nějakou osobu (zpravidla ženského pohlaví, mladou a hezkou :-) a s tou pak začne dovádět.
Tak já jdu rychle mixnout další várku mrkve a rýže, vytáhnout a pověsit prádýlko a naložit do pračky novou várku, připravit věci na cestu, ať jsme pak rychle vypakovaný.
Papa
Mishicka + Bára z posránkova

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.02.04 14:26

Ahojky,
krupicovou kaši jsem nedělala, páč Barča kaše nerada. Ale když to dělávali nám jako malejm, tak si pamatuju, že se ta krupička namáčela několik hodin dopředu do vody, aby nabobtnala a netlačila v bříšku. Ale netuším, s jakým mlíkem se to pak vaří? S umělým?
Pribiňák zatím nedávám a počkám tak do roka … snažím se vyhýbat moc sladkýmu a furt nemám jasno, jak je to s tou smetanou, tak radši počkám. No, při naší posr… situaci se možná ještě načekám :-)))
Mrzí mě, že i Kačka má noční bolístky a to kakání 3 a víckrát denně měla Barča i před touhle srajdou, tak nevím, asi to tak nějaký děti maj. A to Barča navíc neni žádnej velkej jedlík.
Tak pa jdu omrknout postýlku.
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.02.04 14:43

Ahoj holky a mimísáci,
tak vám musím říct, že to naše noční spaní je snad ještě horší, pokud to jde… Úplně s Tebou soucítím, Mishicko, jak už jsem Ti psala v mejlu, kdyby se mi aspoň o tom spaní zdálo, ale není kdy:-) Už jsem se dostala tak daleko, že když dneska v šest ráno Tadýsek stál v postýlce a plakal, tak mě to normálně nevzbudilo. Roman se mnou musel pořádně zatřást, a pak pravil, že to už se nedá nazvat buzením, ale resuscitací:-)) Tak mi zbývá jen doufat, že se to zlepší, protože kojení po 40 minutách je fakt nad mý síly… A co Ty, Zizi, jak to probíhá u vás?
Chudinka Barča, ta si teda užívá! Doufám, že to zejtra u doktorky dopadne dobře! Jinak Tydýsek mi dělá velkou radost, protože jsme byli na víkend u babičky, a on se tam rozžvatlal. Říká teda většinou různý obměny slabik baba a bebe, ale zato tu pusu nezavře. Tak snad se přece jenom mluvit naučí:-)
Samozřejmě stále ťapeme, občas pár těch samostatnejch krůčků taky proběhne, ale stejně se radši pořád drží - aspoň za jednu ruku, jistota je jistota… A taky se pořád pokouší lézt na gauč, židle, skříňky a podobně, vždycky si stoupne na špičky, celej se našponuje a děsně funí, já se u toho můžu potrhat smíchy:-) Ale v sobotu úplně bleskově vylezl na tři schody, jen jsem zírala, ani mě nenapadlo, že by to mohl zvládnout, takže jsem si v klidu telefonovala, a najednou … Málem jsem omdlela!
Zavírání a otvírání dvěří je taky docela vtipná kapitola, jakmile jsou nějaký dveře nedovřený, Tadýsek toho využije o odchází. Včera jsem věšela prádlo (a Tadeášek ho za mnou pečlivě sundával ze sušáku, to je taky jeho oblíbená hra), a najednou slyším, jak klaply dveře od záchoda. No samozřejmě, náš chytrý chlapeček se tam zabouchl! Jak ale dveře dovřely, byla tam tma, takže pochopitelně začal řvát. Ovšem dveře se otvírají dovnitř, a on stál, opřenej o ně a bušil do nich. Tudíž kdybych je otevřela, shodím ho a na těch dlaždičkách by si mohl pěkně rozkřápnout hlavu. takže mi nezbylo nic jinýho, než vymontovat takový ty větrací mřížky, který na těch dveřích naštěstí jsou… No prostě kovbojka. A než jsem ho vyprostila, tak stačil zbaštit neidentifikovatelné množství hajzlpapíru, ach jo:-)
Tolik asi nového u nás, jdu se na chvíli natáhnout, tak se mějte krásně! Šárka a Tadeášek 40 týdnů.
P.S. Toho 4. března si určitě čas uděláme, abysme poznali nejzubatějšího člena party:-)
Jo, Jarčo, toho Pribiňáka bych rozhodně nedávala, většina doktorů se shoduje v tom, že se po nich tak akorát tloustne… S kaší nevím, používám zatím jen rýžovou od Nestlé, krupičku bych dávala taky až později…

Jolka
Nováček 7 příspěvků 05.02.04 19:15

Ahoj,

Šárko, mám to podobný, Vojta se nacpe rýžový kaše, zapije mlíkem a 3 hodiny vydrží, pak už kojím po 1,5-2 hodinách do rána.Zkoušela jsem mu nabídnout čaj, vytrvale odmítá, když se rozhodnu, že ho nechám vyřvat, tak se postaví v postýlce a řve, myslím, že by jako správnej tvrdošijnej býk stál až do rána… pořád si říkám, že to prostě musím vydržet, že malý miminko nebude napořád… :-)
Jinak dnešní noc byla obzvlášť vydařená, v půl čtvrtý začal s hnusným " suchým" kašlem, když ho ten záchvat popadl, tak kašlal třeba 5 minut, no umíte si představit, jak byl vysílenej.
Tak jsme ráno vyrazili k doktorce, čekárna narvaná malejma nemocnejma dětma, vyfasovali jsme břečťanový sirup a léčíme se.
Celej den se chce jen nosit, chovat, takový malý klíště. Babyvak ani krosnu nemám, takže se Vám na srazu předvedu s ukázkovými bicepsy.
Jarčo, pribiňáky i krupici bych taky odsunula až do 13.měsíce, možná i déle.

Mějte se, opatrujte se, tyhle změny počasí, chvíli jaro, pak - 10 stupnů jsou na virozy jak dělaný.
 J+V

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.02.04 19:17

Ahoj!
Já jsem malé tu krupicovou kaši pro děti do jednoho roku dávala. Párkrát jsem jí udělala s umělým mlékem a když později paní doktorka dovolila, tak s normálním. Nikdy jí po tom nic nebylo, ale asi v roce a čtvrt začla vyžadovat jiné druhy jídla a kaši už nechce. Myslím, že to můžete klidně zkusit, ani moje kamarádky problémy neměly. Jinak pribináky jsem dávala až po roce, ona ta smetana je dost těžká. Všechny vás zdravím a ať vám dětičky krásně rostou,

Jindra + Sofinka (2 roky) + Mateo (5 měsíců) od Ed

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.02.04 21:43

Ahoj holky!
Tak koukám,že se nespí nikde.Co nám to ti drobečci dělají.U nás je to podobný,taky řveme a taky kojím po hodině a včera jsem vstávala skoro každou čtvrthodinu.Ale přes den je Tom docela v pohodě,ale musím s ním hodně chodit,neumí to jako zdejší zdatní chodci,má ten krok hodně nejistý a musí se pořádně držet za ruce,takže mu to asi tak rychle nepůjde,jako vašim mimískům.
Dneska jsem byla v Brně a koupila jsem autosedačku(9-36kg),měli ji v akci za 1200kč.Byla jsem teda nervózní,protože hlídala babička a když jsem odjížděla,tak Tom řval jak na lesy,tak jsem se bála,že snad neodjedu,ale když jsem přijela,tak byl v pohodě.

Mishičce-já si myslím,že tu srajdu a brečení má Barča určitě od zubů,uvidíš,že jí tam za chvilku najdeš nový zoubek.Možná bys mohla Barče večer dát před spaním Panadol(sirup),jes­tli ji to bolí,tak by to třeba zklidnilo.
Do té Prahy jedeme jen s Tomáškem,Luky je hrozně protivnej na všech výletech a nic ho nebaví,tak si to nebudem kazit a on bude celej šťastnej,že může být u babičky(tam si totiž dělá,co chce a babička mu podstrojuje).

Pro Šárku-s tím spaním jsme na tom stejně,jako vy.Jé,já už to sem vlastně psala.

Jarče-taky bych krupici nedávala,i když vlastně už potraviny s lepkem můžou,ale taky počkám až bude tomíkovi něco přes rok.Zatím úspěšně papáme domácí rýžovou kaši s jabl.přesní­dávkou(taky domácí).S těma pribináčkama,můžou se,ale jen omezeně!Obsahují hodně bílkovin a tím zatěžují miminkům ledviny,takže nejlépe až po roce,zatím je lepší vydržet s tím jogurtem.

Tomášek nedělá ani paci,paci ani pápá,ikdyž to pořád trénujem,ale zato si vždycky najde něco dlouhýho(např­.Lukášův luk nebo meč)a ťuká s tím po podlaze a po všem možným a zkouší,jak co zní.Tak asi bude mít taky nějaký ten sluch,ale to se asi nedá ještě říct.Jinak ho fascinují plinky a nejvíc ty použitý,mám je pod stolem v igelitovým pytlíku a on je vždycky dobývá,tak to musím pořád hlídat,aby mi nespolkl nějakej ten boban,hihi.Takže nestačím plnit pytlík a radši běhám s plinkou rovnou do popelnice.

Tak já končím a taky jdu zdechnout do houští.Zítra jdu k holiči,tak se zas trochu odreaguju od toho věčnýho nošení.
Tak dobrou noc Zizi a Tomík

Ethel
Stálice 71 příspěvků 06.02.04 08:48

Ahoj,
měla jsem teď práci, takže děti hlídal manžel a moje sestra a tak jsem je teď vídala spíš jen večer a v noci :( a ráno.

Rozhodně jsme na tom stejně - akorát že stereo. Děti se začaly v noci budit, špička je okolo třetí hodiny ranní - Tedýsek kvůli prdům - a to mě fakt překvapilo, myslela jsem, že to už máme za sebou, Anka kvůli zubům a střevní chřipce. U naší Aničky ten vámi popisovaný průjem byl doprovázen zvracením a teplotami. Tak možná, že i u vás to je chřipka. Tedýsek neměl trávicí potíže, ale ucho a když jsme byli na ušním pro jistotu i s Ankou, paní doktorka řekla, že růst zubů často doprovází snížená imunita a tak první ouška (chřipka…) často první zuby doprovází. Rozhodně Aničce z toho celého neštěstí vyrostly horní jedničky a protože pokračuje dál, hádáme, že někdy nahmatáme i dvojky :). Naše paní doktorka pak řekla, že i ten průjem může se zuby souviset. Nechápu moc jak, ale je fakt, že Ance i Tedýskovi (kterému konečně dorostla a vykoukla ta druhá horní dvojka) rostou. Tak třeba se vám taky nějaké zuby ukážou.

Na obranu cti našich dětí musím říci, že Anka tento týden (bohužel jen jednou) spala CELOU noc bez probuzení. Měli jsme z toho extázi:). Ovšem, bylo to tím, že dvě noci před tím měla problémy.

U nás naštěstí děti nespí o to déle ráno, jen jsou pak přes den unavené a protivné a částečně to dospávají během dopoledních a odpoledních spánků, kterých je teď víc a jsou delší a pokud ne, tak jsou děti protivné.

Jarčo: s tou krupičkou bych problém neměla, určitě bych poslechla Myshicku a namočila bych ji předem (ale to určitě dávno víš sama). Já jsem zkusila kukuřičnou kaši, ale děti ji nechtěly, protože jsem měla moc hrubou krupici. Ale ta kaše byla skvělá, pak jsme ji po nich rádi dojedli :) Příště se pokusím koupit jemnější kukuřičnou krupici.
Pribiňáky mi taky zatím nikdo moc nedoporučil, ale na druhou stranu od asi 9. nebo 10. měsíce jsem někde viděla povolené sýry, takže by se asi dala smíchat třeba přesnídávka s kousíčkem žervé?
Já jsem udělala ohledně vaření úžasný objev (který ale pro vás asi nijak nový nebude): udělala jsem manželovi vývar, který tak miluje, ale dala jsem tam víc zeleniny a tu jsem pak dala dětem. Tak jsem vařila jedno jídlo, ale najedli se všichnil.
Další typ je pohanka: spaříte ji horkou vodou a pak uvaříte s bramborami a když to rozmačkáte vidličkou na hrubo (a přidáte sůl a másloa jestli chcete i mlíko), máte nastavovanou kaši, která se dá jíst samotná nebo jako příkrm. KDyž to rozšleháte najemno, dá se to dát dětem (bez soli, s jiskřičkou másla, příp. dětským míkem).

No, jinak spíš lapám po dechu a jsem ráda, že tento měsíc mám tu práci za sebou, takže zase budu víc s dětma. Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka (skoro 9 měsíců)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.02.04 12:30

Ahoj holky,
tak si představte, že včerejší ranní srajda byla (zatím) poslední!!!!!!!! Barča se posrajdila, já volala doktorce, domluvila se, že dneska ráno tam přijdem a tak si asi Barunka řekla, že už to stačilo :-))) Večer kandila už normálně - teda tak normálně, jak to po mrkvi s rýží jde. Piňďulku jsme na doporučení doktorky večer namazali genciánou a lidi zlatý, dítko po uložení (sice až v 1,00h :-) spalo bez hlesnutíííííííííííí :-)))))))))) Ráno to teda bylo hustý, vytáhnout jí i nás z postele, ale naštěstí se probudila docela dobře naladěná a jeli jsme. Žádný testy a odběry jsme teda u paní doktorky nedělali, jen jsme probrali, co teď dál s jídlem. Doporučila nám na přechodnou dobu nějaké jiné mlíko než sunar, ale zatím se mi nedaří ho sehnat, tak asi dneska ještě bude Barča bez mlíka. Tak si tak myslím, že to její noční mrskání se možná bylo spíš od tý zřízený piňďulky, než od bříška … ona totiž byla přes den docela v poho, jen když na jí to kandění přišlo, tak si zaskučela při tlačení a zas to bylo dobrý. Ale jak se dostala náhodou na nahou piňďu, tak si jí drásala a drásala, určitě jí to svědilo jak čert. Tak uvidíme, co bude dál, snad už to bude lepší, to teda byl týden, to vám povím.
Paní doktorka se divila, že Barče pořád mixuju jídlo a řekla mi, že bych honem rychle měla přestat, jinak budu mixovat do dvou let. Prý si musí začít zvykat na kousky, tak to mám jen mačkat vidličkou. Teď jí mám dát samotný kuřecí maso. Tak jsem teda jedno stehno uvařila a vůbec nevím, jak to do Barči dostanu. Ona ty kousky moc nechce jíst a ještě k tomu samotný maso, dyť je to hrozně suchý … No, tak se připravuju na to, že budu dělat už vlastně jakoby normální jídlo, třeba prý rybu s bramborem, trošku másla na brambory dát můžu (teda ne teď hned). No nevim, jak se na to bude Barča tvářit, nejvíc a nejlíp jí právě rozmixovaný blivazky, hodně tekutý. Já byla tak ráda, že do ní tak aspoň nějakou tu zeleninu nacpu, ale jak to bude na kousky, tak to asi nebude chtít vůbec. Budu jí asi muset nechat vytrávit, aby pak něco vůbec snědla.
Jo, taky jsem zapomněla do deníčku napsat, jak jsme definitivně museli zavrhnout usínací - uřvávací metodu. Jeden večer už jsem byla fakt hotová a Barča byla extrémně protivná, celá unavená, ale ne a ne zabrat. Už jsem nevěděla co s ní, řvala i když jsem jí nosila. Tak jsem jí šoupla do postýlky. No měla hysterák, párkrát jsem k ní šla a pak jsem jí nechala 20 min. Když jsem už tam chtěla jít, tak ztichla. No, měla jsem radost. Ovšem jen do chvíle, než jsem tam za dalších 15 minut nakoukla. Barborka spinkala stočená na peřině, vypadala jak andílek. Šla jsem jí přikrýt a do něčeho jsem šlápla. Všude, absolutně všude bylo nablinkáno. Jak tak šíleně řvala, tak se z toho pozvracela až pak usnula. Zřízená byla nejen podlaha, ale i žbrdlinky u postýlky, všechno povlečení, peřina durch, Bára to měla i ve vlasech … no strašný. A pak to předvedla další den ještě jednou, byla po jídle a něco jí naštvalo a tak se rozeřvala, až se z toho opět poblinkala, tentokrát v kuchyni na koberec - dodneška to z něj nemůžu nějak dostat, furt tady ten smrádek s náma bydlí. Takže uřvávání už nebudu riskovat, když je to taková bláznivka, aby se mi neudusila. Je to průšvih, zřejmě jsem tím odsouzena k nošení a nošení. Dát jí spát hladovou je blbost, tak asi není jiné řešení :(
No, budu dneska hlídat hodiny a nenechám jí přes den moc vyspávat, včera se pořádně probudila až kolem 15h, a pak právě šla spát po půlnoci. Takže když už jsme jí ráno vytáhli, tak se to budu snažit udržet. Půjdem ven, vezmu jí ve vaku, to jí moc bavilo, zkusím ještě pár lékáren v okolí, jestli náhodou nemají to „extra“ mlíko. A moc doufám, že už to naše zlatíčko nebude v noci nic trápit a bude spinkat až do rána a já s níííííííííí­íííííí, uááááááá, padají mi víka :D
Jdu nějak pokrájet to kuře, to jsem na to zvědavá. Taky ještě mixujete? Jak vaše děti pozřou „kouskovou“ stravu? Vlastně je to divný, když si Barča něco okusuje, tak to jí kousky nevadí, ale jak jí zeleninu dám moc nahrubo, tak to se jakoby dáví a odmítá. Jestli ona náhodou není vybíravá a vyčůraná jak mraky :-)))
Ještě pro zajímavost seznam odmítaných potravin: brambory, rýže, rajče (je přidaný v některých těch kupovaných blivazcích), banán - ten maximálně ožužlává, když jí ho dám do ruky.
Tak papa a jídlu zdar
Mishicka + Bára

PS: Ethel, to si to tedy hlavně Anička užila, chudinka, moc jsme na ní mysleli, co se z toho vyvrbilo. No, snad to brzy bude úplně pryč a jestli jsou to zoubky, tak aspoň, že to nebylo jen tak pro nic za nic. Tedýskovi foukáme virtuálně na ouško a Ty si teď dětiček pořádně užívej, vždyť celý týden takřka bez nich musel být smutný. Jo, Jirka pořád pátrá, kde jsi, že bychom se mohli domluvit na nějaké té dočasné výměně hraček, kdybys chtěla. Barča už to má všechno hrozně obehraný, tak by se jí něco novýho moc líbilo.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 06.02.04 12:42

Ahoj,já taky mixuju,jinak by mi Tomášek nic nesnědl,když mu to pomačkám,tak se taky dáví.Ahoj Zizi

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 06.02.04 17:29

Ahoj holky,
tak koukám, že je nějaký blbý období nebo co my taky nespíme, jenže já už si zvykla, protože Fíla nespí celý svůj život (snad někdy začne).
Mishičko tak to jste si s Bárou užili snad už to bude dobrý fuj fuj fuj. Já taky odmítám nechávat Fílu řvát , a to proto že stejně řve jako tur klidně hodinu, neusne a akorát se mu zhorší ekzém a pak se drbe a drbe a my nespíme stejně, takže já rozmazluju kudy chodím. Dokonce už definitivně s náma spí v posteli a večerní uspávání je v pohodě dám ho k nám do postele, obložím ho peřinama aby nespadl a chvíli tam s ním sedím něco mu vyprávím nebo zpívám ukolébavku a on spokojeně usíná ovšem jenom na 3 hod. než se probudí na kojení a za další 3 h. zase a někdy i po 2 a tak je to až do rána.
Jarčo Fíla taky v noci sedává a usedavě pláče mám pocit, že má nějaký špatný sny.
Jinak taky pochodujeme po bytě,ale asi tak jako Tom od Zizi strašně rád chodí a nejraději pořád, ale při tom je jak brejkař vystrkuje břicho někdy vypadá jak břišní tanečník, nohy ho neposlouchají, ale zřejmě je to pro něj děsná zábava.
Ethel ty si taky užíváš hlavně ať se dětičky rychle uzdraví moc na vás myslíme. Fíla naštěstí ťuk ťuk ťuk mimo toho ekzému zatím nebyl vůbec nemocnej.
K tomu jídlu. Ty pribiňáky taky nedáváme, ale Filípkovi děsně chutnaj máma mu ho dala, prý jsme na tom vyrostly (když jsem měla řeči) a já prý spořádala klidně dva ke sváče už od půl roku. Ještě dávám tip já Fílovi vždycky uvařím kotel zeleninový polívky (mrkev celer petržel) rozmixuju a zavařím do přesnídávek a pak do toho vždycky jenom něco přidám, pohanku, těstoviny, brambory i maso. Jo a taky jsem přestala mixovat Fíla raději kouše dokonce už nechce kaše tak k večeři papá chleba s máslem a džemem nebo se sýrem (žervé) anebo jenom s máslem prostě chleba na kostičky opravdu miluje. Jinak na krupičku mi MUDr. řekla, že už je veliký a že jí může dokonce prý i z převařenýho mlíka jenže já stejně radši počkám.
Filípek taky dělá vzorně paci paci a mává, ale jenom když on chce !! To, že já to chci někomu ukázat na to zřetel rozhodně nebere. Asi bude tanečník. Kdykoliv se pustí hudba tak tancuje. Je strašně srandovní.
Tak ať už je všechno lepší, hlavně to spaní a opatrujte se papa
Mikiska a Filípek 46.týden

Ethel
Stálice 71 příspěvků 06.02.04 18:27

Ahoj,
Jarčo: naše děti si taky sedají, když se v noci vzbudí. Myslím, že je to prostě tím, že už to umí a tak se jim nechce jen tak tam ležet…

Mishicko: s tím krájením… banán mačkám vidličkou a jablko strouhám a to zvládají. Kupovanou zeleninu a maso hrubší Tedýsek jí docela rád, Anka to odmítá. Doma mixovanou na hrubší nechce ani jeden z nich (ačkoli některé mé pokusy Ted snědl -např. když zelenina byla zcela umixovaná a těstoviny měkké, ale kousky tam v tom plavaly, tak to Tedýsek byl ochoten sníst, Anka ne) a oba se tváří, že to vyzvrací. Po Andulčině chřipce, kdy tyto výhružky vždy uvedla do praxe to Ance nenutím. Až bude starší, tak to zvládne sama. Jinak samozřejmě gratulujeme ke konci průjmu - třeba to fakt byla ta chřipka.
Co se týče hraček, jsem připravena to zrealizovat klidně tento víkend, už máme doma taky krizi.
Ethel Ted a Anka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 06.02.04 20:04

Ahoj Mishicko,
to je fajn, že už je Barborce líp! To muselo bejt dost děsný, když se chudinka při tom řvaní poblinkala… Ale je to prý normální reakce při velkém pláči,tyhle děti prostě uřvávací metodu neakceptujou… Ale ona se určitě jednou taky naučí usínat sama, musíš tomu věřit:-)
Jo, hlavně píšu kvůli tomu jídlu, já občas zkusím nemixovat, ale to pak Tadýsek všechny ty kousky pečlivě vyplivne, takže mu je zase nastrkám zpátky, on je zase vyplivne (dělá takovej ten klasickej mlejnek), a tak dokola, dokuď já nedostanu amok, anebo dokud on se nepokusí spáchat harakiri skokem z krmící židličky… takže asi budu ještěš chvíli mixovat:-)
Chillie na to asi vyzrála, psala na chatu, že už nemixuje dávno, nejdřív prý pasírovala a teď už Vítek snad baští kousky, pokus si správně pamatuju… Já si ale říkám, že se to prostě jednou naučí kousat každý dítě, ne? A nebo se dřív naučí ovládat mixér a budou si to mixovat sami:-)))
Pá! Š.
P.S. Sehnala jsem ty kukuřičný tyčky, dík za tip, Tadeášek je miluje, já už míň, jsou totiž úplně všude, myslím, že je mají rozňahňaný po oknech i všichni sousedi:-)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 06.02.04 20:59

Ahoj holčiny

Tak je to fajn že už je Barborce líp. Chudinka si něco prožila.

K tomu mixování, Já taky všechno mixuju protože my ještě nemáme zuby :D ale když koupím od hami ten obed masovej, tak tam jsou kousky a Kačence to nevadí a sní to. Když vařím něco s rýží tak jí někdy nerozmixuju úplně, ale to jsou takový kousíčky, že to by jí nevadi. Dušan už na mě taky uhodil at už nemixuju , ale čím by to chudinka kousala :D
Dala jsem jí jednou ty nudle ? testoviny cely ? a v pohode. To snědla.

Taky mi jednou zvracela při té drastické uspávací metodě, myslím že jsem to tady už psala, ale já měla štěstí že jsem to už nevydržela a šla jí zachránit a v tom začala zvracet, no a jak byla na zádíčkách tak to mohlo zle dopadnout. Rychle jsem ji bafla a pak to teda všechno vyhodila na zem a do postýlky to taky stihla cestou?.tak jsem převlíkala :D

Dneska jsme vstávali v 6 hod. jeli jsme s tatkou do Teplic. Byli jsme v asku v nábytku. Musíme sehnat novy stul do kuchyně, ted se nam nevejde co máme. A Kačulka byla strašně hodná. Čekali jsme hodinu v aute na Dušana, protože byl v Ústí pracovně a ona strašně vyvádí když se stojí a nechovám jí, ale dneska si hrála, povídala, sundavala boty?. No musím jí pochválit.Dala si cestou dva šlofíky. Taky pak spala az ve 14,30 a prej az do 16,15 ? ja nevim protože jsem taky zalezla a vylezla az v 18,30 na koupaní :D takže jí tatka měl na starosti? doufám že dneska bude spinkat a ne že si řekne že má maminka naspáno :D?. měla jsem strach jak usne ted večer a usnula? trocha jsem ji pomohla ale v 19,35 už spinkala.

Ještě teda k tomu jídlu, tak teda pribinka nedáme, at nejsme tlustý a je fakt že jí dávám přesnídávky a to už je taky slazený , ale zase jsem četla o burisonech. Ty bílý obyč nesladký to je vlastně rýže tak to bychom mohli ne??? Třeba do jogurtu přidat, nebo i přesnídávky at to trocha zahustíme. Já to teda jen četla ještě jsem neměla možnost na ně v obchodě mrknout tak ani nevím co je na nich napsaný. Třeba tam je zrovna něco co nemůžeme?. Tak se jen ptám.

Ju Ethel o tom namáčení krupičky jsem teda nevěděla? je pravda že jsem to třeba s babičkou nebo s mamkou neprobírala tak by mi třeba řekli.Ale sama bych to nevěděla.
Ty prdáčky nás taky trápí a to jsou rány. Dávám ji ted na noc mlíčko se sab ? tak uvidíme ale včera měla taky mlíčko a prděla i tak.
Pohanku už jsem taky jednou dávala. Já ji namočila na dvě hodky do vody pře vařením a pak byla hned hotová. Je to takový bez chuti ale prý strašně zdravé.

Zizi teda sedačku za 1200 se máš. My už taky pokukujeme protože je nám tahle malá. Koukají nám nohy ven :D ale nejlevnější novou jsem našla za 1900 taky nějaká akce tady na internetu. Jsou to děsný ceny.
A co vlásky??? Sluší??? Mě přijede zítra kámoška, budem dělat nový melíry a ostříhá mě tak zas budu jako člověk :D Vlastně co jsem tenkrát schodila mikádo ještě na střední tak od tý doby mě stříhá jen tahle kámoška, takže 8 let mám jednu kadeřnici. Chodila jsem k nim do kadeřnictví a pak jsem jí dělala modelku na česání a od tý doby spolu kámošíme, chodíme nakupovat apod. Ted už snad taky bude mít mimčo,. Tenkrát me ukecala at ještě počkám že budeme mít spolu a já se ukecat nechala ale bohužel Kačulka už se uchytila :D a ted jsem rada že jí mám, protože ona to zase o rok posunula a snad prej v září?. Ale neřekla jaký takže jí nevěřim že tohle :D

Jsme se nějak rozkecala?. Tak já jdu na chat, dneska to tam nějak vázne, kde se touláte všichni??? Je nějakej mejdan o kterém nevíme :D:D:D

Ahoj Jarča a Kačenka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.02.04 23:56

Ahoj holky,
tak jsem dneska po dlooooooooooouhé době zavítala na chat. Konečně jsem ukojila svůj absťák. Barborka od 21h relativně v klidu spinká (jen 2× kňouračka) ovšem v mé posteli, do své nechtěla ani náhodou. Pod pohrůžkou totálního probuzení jsem postel obětovala :-)))))))
Seznámek je připraven, budu ho posílat během víkendu … pošlu verzi v Excelu, ale pro jistotu přidám i jednoduchou textovou verzi.
Pište, co je kde nového a co kdybychom uspořádaly zas nějaký srazík? Co vy na to? Líbí se mi ten dětskej koutek na Andělu, dá se tam být i s mrňousema, ale jen dopoledne. Tak se přihlašte, kdo byste se chtěl zúčastnit. Nevím bohužel, kolik to tam stojí, ale snad to nebude taková hrůza … navíc můžem ještě projít obchoďák a omrknout slevy.
Těším se na vás na všechny a pro dnešek přeji na poslední chvíli DOBROU NOC.
Mishicka + Bára (konečně dlouhodobě spící)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.02.04 00:07

Ještě dotaz,
už jsem vyzvídala na chatu, ale víc hlav víc ví. Mám problém s pozvraceným kobercem. Drhla jsem to vším možným, ale smrádek blinkošů nás ne a ne opustit. Nemáte někdo dobrý recept, jak na to? Medulienka radila citrón, tak to ráno vyzkouším, ale přijmu jakoukoli další radu.
Liliano, 3 děti, ty přeci musíš mít zaručeně ověřené zkušenosti :-) Mimochodem, jak se daří Deborce a mamince Judy? Už se dlouho neozvala, chudinka toho asi má v práci až nad hlavu. Jestli nás nestíhá ani číst, tak jí od nás alespoň pozdravuj, že na ně myslíme. Sepisujeme si tu seznámek se zákl. údaji o nás a našich dětech, tak jestli se Judy bude chtít přidat, tak jí rády zaznamenáme a na oplátku pošleme údaje naše. Vlastně ani nevím, odkud ta Tvoje dcerenka je :-)))) Pořád doufám, že se třeba úplně náhodou u Vás objeví ta knížečka s říkankama o dnech narození.

Ještě mám dotaz. Holky, vzhledem k Barčinýmu momentálnímu závislákování na mamince uvažuju o koupi šátku na nošení. Do klokanky je moc těžká a babyvak je OK, ale na cesty delší než hodinu to pro mě moc není, ta zátěž na jedno rameno mi nedělá dobře. Zjistila jsem, že za šátek chtějí až 2tis. Kč a to teda záda nezáda, jsou příšerný peníze. Nevíte někdo, jestli se někde nedá šátek koupit levněji? Nebo nechcete někdo prodat? Mě by se líbila cena tak 500,– Kč. Vím, že se dá šátek i ušít, ale bohužel šití je snad jediná ruční práce, která jde mimo mě. Budu ráda, když mi napíšete i své zkušenosti s nošením v šátku, pokud nosíte. Myslím, že Barče se to (minimálně teď) moc líbí, z babyvaku venku je unešená neskutečně. Je taky daleko odvážnější v kontaktu s lidmi, když si hoví u maminky na prsou a pro mě je to docela fajn, že nemusím na kratší výlety tahat ten kočár do druhého patra. Tak díky předem a znovu (už opravdu naposledy) DOBROU NOC.
Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.02.04 09:04

Ahoj Míšo,
ted si nejsem jista ale šátek řešila Romana na chatu s nekým a tuším že ho i šila pro tu dotičnou osobu… zkus se na ní obrátit a poradí ti. Jinak je vídám i na rodině v inzerátech, že ho prodávaji.

Jarča

PS: Kačenka si řekla že když má mamka naspáno tak že to teda ne… dneksa snad opět každou hodinu vzhůru a aby to nebylo málo v 5,45 byla vstávačka … ach jo

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.02.04 09:25

ještě jendou, koukala jsem Ti do chytré knížky na ten zápach z koberce od zvratku a tady pišou : pokud zápach přetrvává,dehnete misto cistou vodou s dezinfekcnim pripravkem dokud nezmizi… takze nevim jestli ti to pomuze, zkus to. Uvidis

ahoj Jarca

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.02.04 12:35

Ahoj Mishicko,
já mám s šátkem jen ty nejlepší zkušenosti, my máme ten nekřesťansky drahej od Vatanai za 2 tisíce, ale chtěla jsem ho hned, než se Tadýsek narodil, takže za blbost se platí:) Zkus si projít ňáký inzeráty, každou chvíli jsem ho viděla prodávat (a mlátila jsem se do hlavy:-), dá se sehnat tak okolo osmi stovek. Pokud budeš chtít, tak Ti okopíruju všechny ty origoš úvazy, co nám Vatanai poslali, mají to celkem hezky dělaný i s fotkama…
My nosíme venku skoro pořád, protože pokud musí Tadýsek v kočárku ležet, hrozí co deset minut kamikadze:) Šárka + Tadýsek, dnes 41 týdnů

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 07.02.04 16:02

Ahoj holky!

Mishicko, šátek vřele doporučuju, stále nosíme, ikdyž už se Verunka taky trochu pronese, naštěstí ještě nemá ani 8 kilo, mám taky spoustu úvazů, ty bych ti mohla poslat, ale všechno je z internetu, tak by sis to mohla najít sama (i vatanai úvazy tady na emiminu), skvělý jsou německý stránky www.didymos.de
Já jsem koupila šátek v brandýským mateřským centru , teď nevím přesně adresu, ale dej si vyhledat brandýs. m. c. a ono ti to najde, tam si ho můžeš objednat, mně vyšel na 550, to myslím, že jde.........
Jinak jsem viděla hodně inzerátů v Betynce, tak kolem 600,–, ale ne origoš vatanai…

Mějte se pěkně
Eržika a Verunka

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 07.02.04 20:25

Ahoj holky!
Mishicko, šátek tak isto vrelo odporúčam. Ja som ho dostala od manžela k narodeninám ešte pred narodením Oliverka. Nosíme od malička. Manžel takisto rád chodí na prechádzky s Oliverkom v šátku. Oliverek už síce má 9 kilo, ale stále sa to dá zvládnuť. A nielen na prechádzky, je super aj na nosenie doma, hlavne teraz keď máme skvelé fixískovské obdobie. Máme ten super drahý od Vatanai, ale myslím, že tá investícia sa vyplatila. (čo sa ale nedá povedať o kočárku, pretože Oliverek v ňom až do minulého mesiaca vôbec nechcel byť) Moja kamoška si šátek kúpila na inzerát z Betynky stál okolo 500,–Kč a tiež je s ním spokojná. Je síce trocha menej pružný ako ten od vatanai, ale na úvazy pre staršie deti to vobec nevadí.
Aj dneska dodobeda som musela pochodovať po byte so šátkom, žiadna iná činnosť totiž mojmu synáčikovi nevyhovovala. Bez šátku si deň s Oliverkom ani neviem predstaviť.
Dneska ráno som zistila, že sa nám konečne prerezala horná jednička. Už 2 týždne bola vidieť ale nie a nie sa prerezať. Ale aby tam hore nebola sama, tak tam rastú ešťe ďalšie tri zúbky:-D O tom, že je tam aj druhá jednička som vedela, ale že rastú aj dvojky, to bolo prekvapko. Od Vianoc máme dosť zlé noci a je jasné, že tak skoro to ani lepšie nebude. Večer zaspávame okolo pol osmej (samozrejme u prsa, bez toho by to nešlo) do pol noci je to v pohode, to sa zobudí maximálne raz, ale od polnoci to začne po dvoch hoďkách, niekedy i po pol hodine. Snáď sa to časom a vekom zlepší.:-D
Zizi, kde v Brne si kúpila autosedačku? Je to super cena. My už tiež budeme musieť kúpiť väčšiu, pretože z tej našej už nám trčia nožky.
S pitím iných tekutín ako mlieka stále bojujeme. Zatiaľ márne. Snáď sa raz naučí piť aj inak ako z mamkiného prsa.:-D
Minulý týždeň som kúpila tie kukuričné trubky a myslela som si, že sa Oliverkovi zavďačím. Že bude mať aspoň nejakú zmenu. A nič. Jemu to nechutí. Rozmačká to v ruke a pustí na zem. A pritom vie, že je to na papanie a keď mu dám kúsok jablčka, to si krásne dá do pusy a žužle ho. Ale kukuričné křupky mu proste nejdú.
Maťa a Oliver 39.týždeň

Jolka
Nováček 7 příspěvků 07.02.04 21:06

Mishicko,

mrkni se na www.babyvak.cz, maji tam babyvaky kolem 800 Kč.
Ten koberec bych drbala octovou vodou, mam takovou chytrou knihu a v ní je popsáno odstraňování zápachu, ale vyzkoušený to nemám. Každopádně ten ocet rychle vyvětráš, ikdyby to nemělo přinést úspěch.
K jídlu, Vojta momentálně nejí skoro nic kromě mlíčka od maminky, zřejmě kvůli tomu kašli a rýmě, před nemocí mu kousky nedělaly problémy. Já mu jídlo mixuju ponorným mixerem, teď je několikrát otočím vrtulí, nemixuju tak dlouho na blivajzek. Tak nějak jsem mu tu konzistenci měnila, až neprotestoval.
Ke srazíku na Andělu se připojíme rádi !
 J+V

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 07.02.04 22:24

Ahoj holky,
přidáváme se do klubu nespavců. Kubík sice nespal nikdy pořádně bez přestávky, budil se po třech hodinách, ale teď je to ještě horší. Budí se snad po hodině a půl a to nekojim. Večer dostane kaši a první mlíko kolem pátý. Hlad podle mě nemá. Jeden čas, teda asi týden, už to bylo dobrý. Teď nepomáhá ani spaní se mnou v posteli. Probudí se, kroutí se a řve jak tur. Uspí ho většinou čajíček. Ten mám připravený za polštářem, v polospánku mu ho dám, on si cucne, já to nahradim rychle dudlíkem a on spí dál. Jenže když je to 6×-8× za noc, mám dost. Nepozoruju žádný naběhlý dásničky, takže zubama to asi nebude. Buď má špatný sny nebo mě napadlo, že je to změnou počasí. Trvá to týden a já pevně doufám, že se to zlepší, protože je ze mě závislák na kofeinu, abych mohla vůbec fungovat. Ještěže se naučil spát trochu líp přes den. Místo půl hodiny vydrží i hodinku. A rozhodně se probudí s lepší náladou. Bohužel jsem musela použít uřvávací metodu. Teď už se nebojí usnout sám a hlavně po probuzení nemá šok, kde to vlastně je, když původně byl u mamky v náručí. Samozřejmě se mi taky jednou pozvracel, ne moc, ale povlečení to odneslo.
Mishicko, hurá, že je to za Vámi. Já si moc dobře pamatuju ten náš průjem. Přiznávám se, já byla zoufalá. Vrcholem průjmu byla neděle večer, když se Kubík pokadil asi po desátý a byla to skoro voda, zbarvená do okrova. Byl totálně vyčerpaný, ale bez teplot. Volala jsem do nemocnice pro radu a hned ráno mu naordinovala speciální roztok od Hippu. Něco jako rýžovo-mrkvový odvar. Vypil snad jen 50 ml a konečně se to zlepšilo a on krásně tvrdě spinkal a bylo mu o moc lépe. Pak následovala bezmléčná dieta a tak dále. Za měsíc se schylovalo opět k průjmu, neváhala jsem a tentokrát to nenechala dojít tak daleko, dala jsem mu ten roztok hned. Vše bylo v pořádku.
Banán taky nesnášíme. Naše mamka to nemohla pochopit, že Kubíkovi nechutná slaďoučký banán. Názorně jsem jí předvedla dva pokusy. Mohla se uřehtat nad těmi škleby, co Kuba předváděl.
Já obídky dost kupuju a ty bez masa jsou rozmixovaný úplně. Chvilku to trvalo, než si Kuba zvykl na kousky a teď to vypadá, že už mu to neva, já mu teda nedávám moc velký kusy, podobný jako jsou v těch masových příkrmech. Když to dělám doma, mixuju nahrubo. Brambory rozmačkám.
Jarčo, s krupicí chci počkat a s Pribiňáčkama taky, souhlaim s holkama. Bohatě stačí jogurty nebo žervé. Do žervé přidávám trochu přesnídávky. Neměj strach z jednotvárné stravy pro Kačku, někde jsem četla, že děti nejsou gurmáni, že jim bohatě postačí střídat tři odlišná jídla. Samozřejmě zdravá jídla, to je asi lepší, než je cpát čímkoli, jen proto, aby byla změna.
Ve středu jsme oslavili 10 měsíců. Kubík se konečně nechá trochu vodit za ruce, ale pořád si radši pochoduje kolem nábytku a když někam chce, tak si tam hbitě doleze. Takže chození u nás prozatím nehrozí. Za to se pěkně rozpovídal. Úplně zničeho nic, občas z něj vypadne máma, táta, někdy bába a pak samozřejmě nespočet jiných dvouslabičných slátanin.
Velkou sedačku už máme taky. Koupili jsme jí na inzerát a je zachovalá. A taky jsme konečně pořídili krosničku. V Carrefouru mají veliký akce pro děti. Počasí nám přeje, tak když nebude zítra tolik foukat, půjdem jí vyzkoušet. Je to ta úplně obyčejná a já myslim, že je pěkná.
To jsem se rozjela, neměla jsem tento týden vůbec, čas. Ještě k tomu srazíku, už jsem chtěla napsat, že přijedem, jenže ouha, on je to čtvrtek a to my můžem jen odpoledne. Taťka chodí domu skoro ve čtyři, do Prahy to máme hodinu a půl. No, to jaksi nemá cenu. Kubík odpadá kolem půl sedmý na koupání. Škoda, že to neni víkend, já si do Prahy sama netroufnu řídít. Jen tak pro zajímavost, minulý týden jsme jely pozdě večer s mamkou na letiště, vyzvednout ségru. Jely jsme, pro nás dvě neznámou cestou, po dálnici, aby to bylo kratší a pohodlnější. Samozřejmě jsem byla líná tahat mapu hned od začátku, spoléhala jsem se na pokyny z domova od manžela, takže jsme minuly pár odboček a po Praze bloudily a na letiště se dostavily o hodinu a půl později! Zkrátka pro mě je Praha velká neznámá.
Mějte se hezky a užívejte teplíčka.
Káťa a Kubík (45. týden)

chillie
Kecalka 167 příspěvků 08.02.04 16:15

ahoj holky, tak jsme konečně zpět. asi dvě hodiny mi trvalo než jsem přelouskala deníček. už mi opravdu chybělo si každý den přečíst,c ou vás nového, případně si popovídat na chatu /to u mě spíše .-)/. docela jsem se divila, že máte všechny s mimišama takové problémy. no, u nás pořád všechno klape výborně, tak doufám, že vítek nedával pozor, když jsem si tu předčítala a vydrží mu to i dál. asi mu brzo narostou ty andílkovské křidýlka :-). co se naučil a co mu dělá strašnou radost a mě už menší je plivání jídla. a to jsem se ještě před odjezdem domů medulience chlubila, že to nedělá. taky doma udělal první samostatné krůčky, tak jsem taky měla strašnou radost. naučil se předměty i dávat dovnitř, nejen vytahovat ven. /s podlouhlou nádobou a klíčema si vystačí dost dlouho./
také se vítek straaašně rozjedl. doma baštil od rána do večera. pěkně jsem zírala. s tím mixováním. my nemixovali nikdy. na začátku jsem pasírovala přes sítko. pak jsme měli období, kdy vítek odmítal úplně všechno a pak jsem zjistila, že upřednostnuje stravu nemixovanou. takže si to určil sám. maso mu krájím na kousíčky, stejně brambory, mrkev, pohanky dávam vcelku i rýži.
začínám vám závidět ten březnový srazík se zizi. asi se pokusím domluvit s kamarádkou a taky se na vás přijet podívat. no uvidíme. cesta vlakem s vítečkem je dost náročná. už s tím mám nějakou zkušenost. z brna nám to trvá přes tři hodiny domů. ted naposledy už to byl docela zážitek. normálně chce být stále na nohách, ovšem ve vlaku chtěl neustále lozit, případně se plazit. no, dovedete si to představit v těch našich vlacích. ze začátku jsem se snažila ho nějak držet na sedačce, a pak jsem to vzdala a nechala vítka na zemi a snažila se udržet ho aspon trochu na nohách a od té špinavé podlahy. moc to nešlo, tak jsem se aspon modlila, at něco nechytne nějaou žloutenku nebo tak.
joo mishičko, strašně tě obdivuju, že máš s bárou takovou trpělivost. jak ji nosíš a vůbec. já to kolikrát nezvládám a musím ted uznat, že vítek je ted fakt docela hodný.
jo, taky ti musím ještě dodat naše údaje, doufám, že to nevadí, že tak pozdě.
tak zatím tolik. zdravíme všechny chillie+vítek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.02.04 18:02

Ahoj holčiny?

Mám chviličku tak se vám budu věnovat.Kačenka usnula, z čeho nemám radost, protože to je třetí spaní za dnešek a nechci vidět jak to bude večer, je pravda, že moc dlouho přes den nespala. Dopoledne jsem jí vzbudila já, protože mi něco spadlo a odpoledne kráva kočka, protože jsem jí nechala venku za dveřmi a ta kočičí nána mnoukala jak blbá protože chtěla domu. Nechcete někdo kočku??? Přidám i kocoura :D:D:D
Tak snad si to moc nenatáhne a večer to půjde bez problému, jen se asi dneska rozloučíme s kinem a půjdeme zítra. Babičce jí asi nenecháme když nebude chrupkat.
Tatka asi stejně bude unavenej, dělá dneska v kuchyni tu elektriku a ted štukuje tu novou příčku? holky už se to hýbe ? já se tak těším? přístí víkend bude podlaha?. Pak vás pozvu na oběd :D:D:D

Káto u nás je to úplně stejný v noci jako u vás? taky dávám čajíček a honem dudlíka. Kačka se otočí a chrupe dál a když to nepomůže tak udělám tak 90 ml mlíčka a to někdy zabere. Podle toho kolik je hodin. Když je po 6 ráno tak už je to většinou bez úspěchu.

Dneska jsem jí uvařila pohanku, brambor a mrkev. Přidala jsem jí tam jogurt a pěkně se vztekala. Babička mi pořád do toho bremclala že jí něco je, že nejí apod. Už jsem myslela že jí něco řeknu. Nic jí nebylo jen se vztekala a nechtěla jíst? tak jsem vzala zbytek jogurtu a to otevírala pusu jak kapr? je pěkně vyčůraná. Co jí jede to by mohla na kila. Ale minule jí pohanka nevadila, je pravda že jí tam bylo dneska hodně. Tak že by první jídlo které by nám nechutnalo ???

Vždycky vám zapomenu napsat jak Kačenka vyvádí u vysavače. Ta má takovou radost když jdu vysávat. Směje se na celý kolo. Je to malej blázínek.

Jo ještě se zapomínám pochlubit že dělá taniny? když slyší hudbu tak se začne pohybovat. I v sedě.

Chtěla bych jednou vyzkoušet jak bude reagovat na teletubis nebo jak se to píše. Pedikérka mi řikala že to vymyslel nějakej psycholog právě pro takovéhle malé děti a oni se tím prý učí? já teda nevim, já neviděla po pravdě ještě žádný díl, jsme s manželem odpůrci toho aby nám čučela na bednu a zvlášt na tohle, ale jeden díl vyzkouším když to má být takhle. Jen to dávají od 6 hod, ale na satelitu od 9 h. Ani nevím jestli tam něco říkají jestli to je česky nebo jen taková nějaká mišmaš :D

Tak já běžím? čeká mě uklid? ach jo, je tu tu jak po boji.
Musím uvolnit pc, ted má někdo přijít na internet.

Tak ahoj mějte se krásně
Jarča a Kačenka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.02.04 20:40

Ahoj,sedačku jsem koupila v Carrfouru,mají tam teď akci,vše pro děti.
A vlásky mám od pátku nový,už jsem úplně na ježka(tentokrát jsem to přehnala)a taky chodím ke kámošce,co jsem s ní dělala modelku na vlasy.Tak čau Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.02.04 20:43

Ahoj,koupila jsem ji v Carrfouru,je tam akce pro děti,psala jsem to už Jarče,ale kdyby sis toho nevšimla,tak to radši píšu ještě jednou.Ahoj Zizi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.02.04 22:13

Ahojky holky,
tak zatím to vypadá dobře, opravdu máme po srajdě, huráááááááá. O víkendu jsme se viděli s Ethel a prckové si trošku pohráli - no teda Barborka opět brečela, nejradši si s dětmi „hraje“ z máminýho klína :DDD Ale využila situace a vytáhla si Ethel na vycházku za ruce, moc se jí to líbilo, ale myslím, že Ethel byla nakonec ráda, že se ani Tedýsek ani Anička o něco takového moc nezajímají :-)))
Dneska jsme byli u babičky na oběd a Barče se tam moc líbilo a taky předvedla všechny rošťárny, co umí a tak byli všichni spokojení. Dokonce i na rozloučenou zamávala dědovi a to bylo velký haló, protože se ho bojí a pláče, když na ní jen promluví. No prostě byl to tam odvaz. Pak jsme ještě zmákli nákup v Tesku, já tam ulovila v LaHalle jedny super kalhoty pro mě za 500,– a pro Barču úžasnej pruhovanej svetr hráškovo oranžovo a ještě nějak barevnej a k tom hráškový manžestráky. Maj tam obrovský slevy, tak to bylo za hubičku. Ethel, tam by ses vyřádila, mají hodně růžových a lila oblečků :-)))
Díky za rady ohledně šátků, už jsem pevně rozhodnutá pořídit. Ty návody na úvazy už mám vyhledaný a uložený (děkuju za nabídky) tak teď jen pořádně zapátrám a nějaký pořídíme. Objevila jsem tady v Delvitě vývěsku, kde lidé nechávají nabídky a poptávky po věcech a je tam hodně nabídek dětských věcí, tak to tam taky budu sledovat. Zrovna jsem tam objevila nabídku cestovní skládací postýlky za 600,–, tak tam asi zavolám, na Šumavu se bude hodit.
Dneska se Barča naučila fakt super věc, začíná si svlékat oblečení. Je vám doufám jasné, že se svléká naprosto jindy, než bych chtěla :-))) Vytahuje ruce z rukávů, pomáhá si i zubama a rve to ze sebe hlava nehlava. Čepičku už taky budeme muset asi dávat zavazovací a doufat, že se v záchvatu zuřivého svlékání neuškrtí :-))) V podstatě nejšťastnější je nahatá, což večer předvedla, nechala jsem jí jen v bodýčku, aby větrala tu zapařenou prcinu. Ta tady lezla jak šílenec - šup sem, sednout, něco ulovit, honem na druhou stranu pokoje … á dlaždičky, to studí, tak zas rychle zpátky na koberec … no lítala jak ďáblík. To oblečená tedy ani náhodou. Koupili jsme jí taky to odstrkovadlo - koníka a moc se jí líbí. Došáhne z něj nožičkama na zem, ale zatím se jí to nelíbí tak moc, jako spíš, že u něj stojí a tahá ho tam a zpátky a udržuje balanc, aby nespadla. Samo, že padá, ale už ne tak moc, takže pro udržení rovnováhy je to dobrá věc. Jak psala Jarča, že Kačenka dělá tanyny, tak to máme taky, jak se ozve jakákoli hudba, tak Barča nahodí takovej přiblblej (jakoby ožraleckej) výraz a v sedě se houpe dopředu a dozadu (zcela mimo rytmus :-) a tak tancuje. A když je to moc krátký, tak se rozčiluje a ukazováním na televizi se dožaduje přídavku :-))) Dokonce reaguje i na tátův povel „Barčo a jedem“, kdy on začne tancovat a ona se přidává, hudba nehudba.
Právě jsem doběhla za zvukem pláče do pokoje a Barča tam seděla, ještě spala a brečela. Takže se přidáváme do klubu ze spaní sedačů - brečilů :-))) Nechala se připlácnout a spala dál. Jinak taky Barča krásně dává pusu Oskarovi (hadrovej panáček), řeknu dej mu pusu a ona ho nedřív nastrčí mě, tak mu dám pusu a ona si ho pak hned strčí k puse a to jako mu dala pusu ona. Ale mě žádnou nedá, nenechá se ukecat ani náhodou :-)))
Jo a holky, s tím jejím mluvením to začíná být fakt sranda, dneska ráno jsme se málem potrhali smíchy, protože Jirka jí nandaval boty a jí to štvalo a do toho řevu, co vydávala, najednou povídá „bbej“, a pak dodala „táta“ : -)))))))))))))) Zní to dobře, co? Třeba to fakt myslela tak, jak to zní :-))))))))
K tomu jídlu, tak jsem jí nakonec to kuřecí maso jen pokrájela, jak říkala doktorka a k tomu rozmačkala bramboru a čekala, co bude. No nebudete věřit, ale snědla to. Jakoby se nechumelilo. Pak mi došlo, že asi hlavně proto, že to bylo po několika dnech něco jinýho než mrkev a rýže. Ale i dneska se nechala kouskama naládovat, takže mixovat už nebudu.
Ten smrádek z koberce pomalu mizí, přes víkend jsme se doma moc neohřáli, tak to zítra pořádně prozkoumám a kdyžtak zkusím ten ocet a citrónek.
Káťo, ten „protisrajdovej mix“ od HIPPU jsem taky dala a hned druhej den ta srajda přešla, takže si myslím, že to bylo právě to jediné co zabralo. Jinak jsem dávala pár dní Santax, ale srajda skončila den po tom ORS 200 (tak se jmenuje ten HIPP). Poradila mi to kámoška, tak jsem byla ráda. Mám pro jistotu nakoupeno do zásoby, kdyby se někdy srajda znovu objevila, šoupnu to Barče taky hned.
Jdu ještě naházet do alba fotky hraček pro Ethel (domluvily jsme se na té výměně a jsem moc ráda), takže dobrou noc a zítra snad na chatu.
Pá Mishicka + Bára

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.02.04 22:44

Jó holky,
ještě k tomu pidisrazíku. Koukám, že v pátek je 13. :-)))) Co děláte? Nechcete se srazit na Andělu v nákupáku v 10h, okouknem obchody, nadlábnem se a huspnem do toho dětskýho koutku?
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.04 08:45

Jsme pro !
Jolka a Vojta

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.02.04 10:52

Ahoj holky,
tak já jsem právě měla hrozně veselý telefonát od novopečeného tatínka chlapečka Ondry!!!!!!!!! Našim kamarádům se dnes ráno narodil vlasáč předpisových rozměrů a váhy a tak je bez pár hodin přesně o 10 měsíců mladší, než naše Bára. Lidi, já mám úplnou husinu z toho pocitu, že je na světě další miminko, už se moc těším, až ho uvidím.
Vím, že je neznáte, ale já to hned musím roztroubit do všech světových stran :-))))))))
Mishicka + Bára

PS: Ethel, píšu o těch kamarádech, co jsme je náhodou potkali v tom Intersparu o víkendu :-)

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.02.04 10:59

Ahoj,
a vahu a miru nám neprozradíš???? :D

Jarča

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.02.04 11:33

No jo vlastně … 50 cm rovných a 3,2 kg :-)
M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.04 12:47

Mishicko,

chci Ti poděkovat za seznámek, je vydařenej a navíc v barvách ..... :-)))))
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.02.04 13:02

Ahoj!
Jen jsem chtěla poděkovat Mishičce za seznámek!!!!Dí­ky!!!Zizi

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.02.04 13:11

připojuji se za s dekováním za seznamek… dala jsi si peknou práci. Jsi sikulka

Jarca

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 09.02.04 14:20

Ahoj,
takisto sa pripájam s poďakovaním Mishičke za super zoznam. Si šikulka!
 Maťa

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 09.02.04 15:12

Tééda Mishicko, Ty seš ale šikula! (Skoro jako Barča:-))) Pěkně jsem si seznámek pročetla a naučila nazpaměť, takže už se mi snad nestane žádný faux pas:-) Šárka

mismiska
Kecalka 178 příspěvků 09.02.04 15:40

Ahoj mishicko,
diky za seznamek a ke srazu se radi pripojime :)
mismiska a bara

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 09.02.04 18:47

Připojuju se k děkovačce Mishičce - díky!
Tenhle deníček jsem trochu mimo, mám teď ňákou práci. Renča je čím dál upovídanější, ale taky vybíravější. Pořád mi vyhazuje oblečení ze skříně, stoupne si klidně na špičky a jede. Už si to zpátky jenom házím, protože to nemá cenu skládat. Naučila se konečne ze stoje po:,–(it a už celkem bez problémů pochodovat kolem nábytku. Noci jsou stále zlatý, spí od 21 - 7h. Počítám, že až se ozvou zuby, už to tak parádní nebude…
Dneska si Renča skřípla ruku do televizního stolku, to byl řev! Ale je to už v pohodě.
Ahojda Pavlína

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 09.02.04 21:04

Ahoj holky,

 • díky Mishicce za seznámek.
 • také jsem pro na srazík v pátek. Asi to máme nejblíž, hi hi hi…
  A teď novinky ze ?Šimonova?:
  Se spánkem jsme momentálně v období klidu. Krom uspávacího manévru spí celou noc, tak od devíti do sedmi. Jupííí. Myslím si, že každá změna souvisí s prdem, zubem, břichobolem apod. - když se v noci zrodí problém a brouček se probudí, možná ještě dříve než se probudí tak se postaví a řve. A stačí ho položit, pohladit a je klid, jinak tam bude stát a řvát dlouho a dlouho. Dodržuje spánkvoý režim: mezi 7 ? 8 budíček, ve 12 polední spánek, bez rituálu, kolem 14 se probudí. Jedeme ven s kočárem a tak kolem 16 usne asi na půl hodiny ? hodinu. A večer jde spát kolem deváté s uspávacím rituálem. Zatím to vyhovuje jemu i mne. Jakékoliv narušení či změna ? tak je protivnej a na pěst!!!!
  S jídlem. No nevím holky, asi jsem pěknej břídil, ale já svého synáčka nešetřím. A předkládám mu speciality a dobroty z masa, pečiva, sýry, pribináčky (ty miluje rozhodně více než jogurty) no a pak i trochu té zeleniny. I když mne se už zvedá žaludek z toho zeleninového smradu a když si pak v mém náručí Šimon říhne, nechybí mi mnoho k pozvracení se??. Klidně sbaští knedlík se svíčkovou s rajskou, řízek, špagety s boloňskou omajdou. Ke snídani pozře tak 90 ml mléka, ale k tomu celej krajíc chleba se sýrem a zakusuje to piškotama. Nepozoruji žádné reakce, ale problém je do něho narvat ? nalít tekutiny!!! Ale jinak je to jak kdy, nekdy ?žere? celej den, pořád musí něco v té puse mít a někdy je na dietě a stávkuje.
  Já jsem četla zase například, že krupicová kaše se smí od 8. měsíce. Na sáčku co jsem kupovala já byl i rozdílný návod v přípravě pro děti od 8 měsíců a pro děti od 13 měsíců.
  Dovednosti: paci, paci?.. na povel AHOJ zamává?? posílá pusinku ??. a dělá ne ne ne hlavičkou. Ve vaně při koupání se potápí hlavou pod vodu a snaží se vytáhnout zubama špunt. A s vodovodní baterií provádí ?orální sex?. Odpusťte mi ten výraz, ale jinak se to popsat nedá. Mluvení nic moc, pod vousy si pořád něco mele a nadává a naříká tak doufám, že to je něco jako umí Barča??????
  Miluje: šolíchání na bříšku, na zádech a na chodidlech, to leží jak mrtvola a skoro ani nedejchá jak je blaženej, šťourat se prstíčkama v jakékoliv škvíře, takže skřípnutí do dveří už nás také potkalo
  Nenávidí: přebalování, vysvlékání a oblékání čím dál tím víc, když před ním úmyslně utíkám a on se chce chovat a pak nakupování když si vzpomene maminka!!!!
  Chůze je na dobré nic se neměnící cestě, ale stejně čtyři nohy jsou čtyři nohy a ta rychlost. Já to vítám, protože léčím bolavá záda
  Fixace ? 100% maminka, ostatní nééééééééééé, protože je béééééééééé
  A to je asi zhruba vše. Je to tak, že zdokonaluje to co už ovládá a to takovým tempem, které já nezvládám, začíná lumpačit a z očí mu kouká řošťáctví až se toho děsím.
  Vzpoměla jsem si při popisování Šárky jak demontovala dveře do koupelny, kvůli Tadeáškovi na Šimonův pokus se zavřenými dveřmi v pokoji ale protože nemáme větrací mřížky a za dveřmi jsou schody, musela jsem sedět u dveří a čekat až odleze kousek, abych pootevřela, pak jsem ho čapla tak brutálně za ruku až brečel ale mohla jsem aspoň otevřít.
  Tak se mějte hezky a když to vyjde tak v pátek ahojky
  Fialka a „řízkovej“ Šimon (42 t. )
Terka
Kecalka 380 příspěvků 09.02.04 21:17

ahoj holky,
už týden jsem se neozvala, protože mě Klárka nenechá moc dlouho sedět u počítače. Sedí u mně, tahá mě a kvílí mamamama.. :)
Dnes jsem strávila celé odpol. u kadeřnice, hlídal chudák manžel, kterému jsem tvrdila, že budu za 2 hod doma a protáhlo se to na 4! Chtěl pracovat doma, ale malá mu to zatrhla :)
Mishicko - to si nedovedu představit, jak musela vypadat plinka, že jsi roztříhla bodíčko :) ještěže už je to pryč! A děkuji za seznámek, je šikovný. Moc se mi líbí rubrika „poznámka“ a to hlavně u Jarči :)))
Klárka nám taky dělá pořád tany tany, když hraje hudba, nejraději má Michala Davida :) a jak psala Jarča - taky miluje vysavač…
Jinak máme další novinku ve vývoji - Klárka sama stojí (možná jsem to už psala) a hlavně lozí po čtyřech! Už jsem myslela, že jí to plazení po bříšku zůstane.. Lezení po 4 je ale rychlejší, Klarča vyvine velkou rychlost a vypadá u toho jak plyšák na baterky :)
Mějte se a papa
Tereza a Klárka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.02.04 22:11

Ahoj holky,
moc děkuji za ódy na seznámek, zas taková práce to ale nebyla :-)
Já jsem dneska lehce nerudná, šíleně mě štvala Barča s tím svým permanentním kňouráním a brečením, už jsem fakt na palici. Musím nastudovat nějaký knihy, jak na ní, protože tohle fakt není normální. Ona umí lézt, umí si stoupnout, umí chodit - a to i kolem nábytku, ale NECHCE to dělat. Jak jsem v dosahu (což celý den jsem), tak brečí a řve a jen po mě leze a ani hraní ji moc nebaví. Už jsem navymýšlela milion her, ale stejně po chvíli vždycky skončí nalepená na mě, ruce vztažené a chce do náruče. Ještě jí někdy uspokojuje chození za ruce, ale to zas nevydržím já moc dlouho. Pak taky řádění - což znamená značnou fyzickou námahu a to už bohužel moje záda neutáhnou, takže po pár vyhozeních do vzduchu musím končit a Bára řve jak tur, protože chce ještě (etě). No prostě dneska mě to dostalo, asi navíc to počasí, ani jsme nemohly ven do tý vichřice. Uf, ale aspoň, že ta srajda je pryč, už jen doléčíme tu zpruzenou prdýlku. Nějak se jí to pořád vrací a rozlézá, ve čtvrtek jdem na kožní, tak si od toho slibuju nějakou pořádnou radu, co s tím.
Psala mi MIKI, že jsou shodou okolností v pátek v Praze a jestli je neskolí bacil, tak by taky dorazili na srazík. Mikisce jsem psala taky zprávu, tak se uvidí, jestli jim to vyjde.
Moc se těšim, i když ta naše vzteklá ubrečená bláznivka by na žádnej takovej vejlet za trest neměla chodit :(
Jdu ještě mrknout na chat a pak hup do postele a budu se modlit za lepší zítřek.
Pá Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.02.04 22:47

Ahoj,

treba je to tim nosenim, jak byla chudinka nemocna. Ja kdyz si poridila klokanku tak mi zkusenejsi maminka radila at ji moc nepouzivam, ze pry si ty deti na to strasne zvyknout a pak na ty mame fakt jen visi… ale co delat kdyz neni jinamoznost, jako treba u Barborky kdyz byla nemocna… asi to bude ted trocha trvat nez si zase zvykne. Jinak to ja nevidim… ale Kacka jakmile je na zemi tak nam taky jde po nohach.
Jo holky dnesky sama vylezla po ctyrech dva schody co mame do koupelny…ja cucela… vzdyt poradne leze par dni…

tak ahoj jdu spat, byli jsem v tom kine, kdo nevidel basniky tak doporucuji.

Jarca

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.02.04 22:53

ještě jsem zapaomněla k tomu pátku. Dušan sice jede do Prahy, máme tam objednanou podlahu, ale tim padem se my nevejdeme do auta. Tak my asi nedorazime.

S tou poznamkou u me :D to ja ne, to Misa :D

Jarca

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 10.02.04 14:33

Ahoj Zizi,
tak už mi volal Dušan a je v caurforu a kupuje sedacku… diky moc za radu… kupuje pry asi tu o stovku dazsi, za 1300. tak jsem zvedava jaka bude…

Chci ti jen podekovat, ze jsi nam usetrila korunky.

Jarca

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.02.04 14:57

Ahoj,nemáš zač,hlavně aby sedačky fungovaly.

Teda já jak chodím na chat,tak nemám co bych sem psala,já se tam vžycky vykecám a pak sem nic nepíšu.
Tomášek má pořád špatný dny,je ukňouránek a já už jsem z toho hotová,vůbec nevím,co s ním mám celý den dělat.Už aby ty blbý stoličky vylezly,trvá to hrozně dlouho.
Nejhorší je,že se mu přestává líbit v kočárku,vydrží v něm slabou hodinu,ikdyž ho po:,–(ím,tak za chvíli dělá mosty a fňuká,to je strašný,já snad budu mít nekočárkový mimino,to nepřežiju.
Dneska si ho vzal děda na procházku,Tom se během půlhodiny vzbudil a nadával dokud jsme ho nevyndali.
Jídlo je u nás lepší,už si zvykl,že má na oběd misku a lžičku,opět jsem mu uvařila domácí rýžovou kaši a večer ji zblajznul a za hodinu si trochu cucnul s prsa a šel spinkat,ale spánek mu ta kaše teda neprodlužuje.pořád doufám,že jak přestanu kojit a dám mu sunar,tak že bude spát celou noc,ale to si asi jen namlouvám,ono to tak určitě nefunguje.Manželův brácha má pětiměsíčního kluka a ten ještě nikdy nebrečel,on to snad vůbec neumí a spí celou noc,klidně i do desíti,no to se tak někdo má.A ani ho nenosí,malej si vyhraje sám v postýlce s kolotočem,pa­nebože já tahám Toma ještě teď,zrovna včera jsem měla nosící den,hrůza skoro dvanáct kilo dá teda zabrat.Vůbec si neumím představit ho nosit v šátku,i v kros­ničce mi dá zabrat.A propo Mishičko,není už na šátek pozdě?Mě se to zdá jako zbytečný,stejně asi Barču za chvilku taky neuneseš,ne?
No tak konec,Luky přišel ze školy,tak mám utrum.
Tak se mějte hezky a v pátek si to užijte!Ahoj Zizi a Tomášek(zítra 41.týdnů)

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 10.02.04 20:34

Ahoj Jarco,
dobrá rada: bude hůř!!!!!, protože jakmile zjistí co jim jde, zdokonalování se je tak rychlé že to nedokážeš nejdříve ani postřehnout a pak ani zasáhnout aby nedošlo k nejhoršímu.
Tak pevné nervy a oči kolem dokola hlavy.
Ahoj Fialka.

Vložit nový komentář