Mishicka a Barborka - 41 týdnů

Rodičovství

Ahojky všem, pomalu ale jistě se Barborka přesunula do další dekády svého života. A představte si, už je na světě mezi námi déle, než si pobyla u mě v bříšku! Budu se opakovat to to letí :) Barborka se neustále zdokonaluje a procvičuje ve všech již získaných dovednostech a je jí tady opravdu plno. Lezení jí jde na jedničku, jen pořád nemůže pochopit, že některé věci je třeba obejít nebo přelézt a né se hrnout hlava nehlava, až má pod bříškem kupu věcí a nemůže se dostat k vytouženému cíli :) Také ji moc baví lézt s nějakým předmětem v ruce, tuhle se tu tahala s takovým obrovským kastrolem, byla to legrace jí pozorovat, jak u toho funěla.

Pokusy o stoupání na sebe nenechaly dlouho čekat a daří se jí to dost dobře a je tak strašně statečná a vytrvalá, to jí musím pochválit. Těch pádů, především hlavou na podlahu, co už absolvovala a přesto se pokouší pořád dál. Stoupá zatím jen u gauče, u maminky a v postýlce - o zeď apod. to zatím neumí, nebo jí to nenapadlo. Ovšem hodně pádů je způsobeno její zálibou ve hře, kterou má moc ráda. Stojí opřená o gauč a schválně se odrazí a pozadu padá a já jí chytám. No jo, ale nějak jí občas nedojde, že tam nejsem a to je pak šlupka až to zaduní. Snažím se, aby si to nepletla a snad už jí to pomalu dochází, ale boule na hlavě už má pěkný. Taky už jí asi došlo, že se musí držet, když stojí, ale stačí, aby jí něco zaujalo a stejně se pustí a vydá se za tím a …

Je to malej beran paličatej a prostě odmítá akceptovat skutečnost, že ještě chodit neumí. Má moc ráda skákání a dělání dřepů. Držím ji pod pažemi a stačí říct hophop a už hopsá jak divá. Dolu a nahoru a nejradši má, když jí při pohybu nahoru ještě trošku povyhodím do vzduchu. Baví jí to opravdu moc, zato já jsem po pár minutách už vyřízená, ale jí to nevadí a klidně hopsá dál a dál :-)

To její lezení je fakt príma, ale jak Ethel minule psala o fixíscích, že se to projevuje kolem 7-mi měsíců, tak u nás se to naplno projevilo až s rozvojem lezení a je to pořád horšíííííííí. Pokud se snažím něco dělat, tak je vmžiku u mě a leze mi po nohou a kvičí a dožaduje se zvednutí. A pak už si diriguje, co mám místo mé činnosti dělat. Momentálně má oblíbené zejména 2 činnosti: Strašně ráda chodí za ruce. Chodí tak po celém bytě dokola a to neomezeně dlouho a kupodivu chodí velmi dobře, jen když už je večer unavená, tak trochu vrávorá. Já mám od toho věčnýho předklonu pěkně bolavý záda, tak se snažím jí zabavit nějak jinak, ale velmi často mi nezbyde, než se podvolit, protože jak ta dokáže ječet, když není po jejím a aspoň chvilku nechodí, to se nedá vydržet. A už vůbec nechce chodítko, chce prostě chodit opravdicky.

A ta druhá oblíbená činnost? Ukazuje na různé věci v bytě - kuchyňské hodiny, bimbadlo, co visí v koupelně, televizi atd. - a vykřikuje obdivné paooooo a pak koukne na mě a zase ukazuje. Chce, abychom k té věci šly, já na ní taky ukážu a řeknu, jak se ta věc jmenuje a povídáme si o ní. No já povídám, ona si to zatím pojmenovává po svém, ale tak usilovně špulí pusu a kouká na mojí, když říkám třeba, že to jsou Tikťak, že se asi snaží to opakovat. A to je zábava taky na dost dlouho, netušíte, co všechno už jsem si o hodinách navymýšlela za blbosti, jen aby řeč nestála. Ona zatím pořád má hodiny za pao, a bimbadlu dneska místo bimbam říkala bambam. Fakt začíná asi s mluvením. Vůbec teď hodně napodobuje. Stačí začít plácat rukama a ona se hned přidá. A tak se asi i naučila brnkat prstama na pusu, to jsem před ní začala dělat nedávno. Jednoho dne v autě slyšíme ze zádu takové brmbrm a ona si opravdu brnkala prstama sama na pusu a od tý doby je to velmi častá činnost. Dokonce teď „brmbá“ i jiným lidem na jejich pusu a má radost, že taky brmbaj. Jen je to teda chuťovka, protože vždycky má tu brnkací ruku totálně oslintanou a pohyby ještě nemá úplně dokonalé, takže si pak člověk musí jít skoro umýt obličej :-)

To její napodobování tuhle vyvrcholilo tím, že odmítala otvírat pusu na lžičku, až jsem pochopila, o co jí jde. Pořád mi strkala k obličeji piškot, co přikusovala k přesnídávce. No ona mě prostě chtěla na oplátku krmit. Až když mi to došlo a kousla jsem si od ní toho piškotu, tak otevřela pusu a jedla. Jenže blbý je, že teď moc jíst nechce a já už mám piškotů a jiných přikusovadel tak akorát dost. Takže boje s jídlem jsou u nás na dením pořádku, vždycky s tím trochu zlobila, tak teď je to ještě pestřejší. Když má náladu, tak ukáže na požádání, kde má panenka nos, kde oko, kde je v časopisu mimi. U babičky dokonce ukazovala na panence nos a pak šahala na nos babičce, takže jí asi dochází, že tu věc jménem nos, mají i lidi. Ten svůj zatím nenašla :-)

Budeme rušit přebalovací pult, protože už je to o život, jak si na něm sedá a snaží se seskočit, takže musím nějak přeorganizovat místo v pokoji a jsem zvědavá, jak toho hádka neposedu budu přebalovat dál. Ale umí jednu príma věc. Když jí svlékám nebo oblékám a ona něco drží v ruce, tak jak řeknu druhá ruka, tak si tu věc přendá a nastaví prázdnou ruku do rukávu. To je moc dobře, že to umí, protože obvykle, když si s něčím hraje a já jí to vezmu, tak šíleně řve a to už by na mě při tom boji při přebalování bylo fakt moc.

Zkusila jsem jí na skříňku nalepit zrcadlovou fólii a chvíli to vypadalo, že to byl dobrej nápad. Ale jak se tak po tom zrcadlovým miminu plazila a olizovala ho, tak se nějak najednou naštvala, pak se ho bála a pak do něj začala mlátit hlavou a to pořádně. A samo brečela. Nevím, co jí tak rozčílilo, ani proč se toho tak bála, ale radši jsem tu fólii zase odstranila.

Jak nám tady šmejdí po bytě, tak neustále řešíme, co kam odstraníme. Byt je ale malej, místo nahoře nic moc a po pravdě všechno do metru nad zemí by se mi ani nechtělo stěhovat. Tak jsem odstranila nejnebezpečnější věci, jinak holt bude muset pochopit stylem pokus-omyl, že zatažením za hrnec se jí na hlavu sesypou i ty, co jsou ještě na něm. Blbý je to s koupelnou. Tam mám na zemi prášky na praní a ve skříňce pod umyvadlem různý čistidla a opravdu to není kam jinam dát. A Barča koupelnu miluje, zá:,–(ně si tam musí hrát, když tam někdo je a i přes den vyžaduje vpustit na kontrolu. Tu skříňku s čističema jsem dneska sešněrovala gumou, ale co s těma práškama? Neuhlídám jí určitě vždycky, tak jestli někdo máte fígl, jak a kam je schovat, tak budu ráda.

Jinak jsme měli takovej malej srazík s holkama z chatu, byla tam i Ethel a Jarča. Byly jsme na Andělu v tom nákupáku a představte si, že tam maj dětský koutek, kam můžou i malé děti, jako jsou naše, ale jenom od 9 do 12h ve všední den. Je to pěkná místnost s kobercema, tak bychom se někdy mohly domluvit na srazíku třeba tam a jít se s dětma vyřádit do herny. Na tom srazíku Barborka okoukala od Aničky, jak se sedí na patičkách bez držení a hned doma si to musela vyzkoušet a už to má zmáklý. Ona vždycky něco od dětí okoukne a hned si to doma zkouší. Kačenka s Barčou se pěkně hypnotizovaly, skoro ani nedýchaly, jak na sebe zíraly. Bylo to legrační. Jen už teda Barču moc nebaví být dlouho v kočáru, nějaký objíždění obchodů nebo posezení v restauraci už nejde, chce pořád ven a na zem.

A taky máme nové naušničky, protože už 2× měla jednu venku, nějak si to prstíkem vyškubla z ouška, ale ona ta jedna naušnička byla nějaká volnější. Tak jsme radši koupili nové, i když to nejsou ty moje oblíbené a chtěné kroužky. Na ty si holt počká, až bude větší. Výhodou je, že jsme se trefili do slev a vyšly nás jen na 650,–Kč.

No tak tolik z posledních Barborčiných týdnů a hurá do týdnů dalších, ještě více prochozených a prolezených, snad míň na hlavu padlých, ale určitě stále bližších ke sluníčku a létu.

Zdravíme všechny dětičky, už to asi nejsou miminka, řekla bych, že se přesunujeme do kategorie batolata, co myslíte?
Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Terka
Kecalka 380 příspěvků 21.01.04 22:52

Ahoj holky,
třeba budu první :)))
Mishicko, vzpomněla jsem si, že v prima jízdě v úterý říkali, že vypití nějakého čistícího prostředku je u nás druhý nejčastější a dost nepříjemný úraz, jako první vedlo vdechnutí oříšku…Prý děti rády pijí KRTKA, protože má na obalu krásný obrázek krtečka…a ono je to čistý louh :(((
Já mám čistící prostředky a prášky v komoře docela vysoko…Máme taky malý byt, ale naštěstí máme komoru…
Jinak ti závidím,jak je Barča šikovná, doufám, že ji za měsíc doženem. Dobře se to čte, už se těším, co Klarča bude umět :))
Jak jste tu psaly, že vaše děti umí „pápá“, tak já už začala propadat panice a moc mi nedocházelo, že je tu Klarča nejmladší :) No a je to tu.. už to umíme :)))
A musím se pochlubit ještě jednou novinkou - Klárinka se už druhý den umí sama po:,–(it!! Je to legrace - položila jsem ji večer do postýlky, za chvíli přijdu a ona sedí!
Mějte se a pište!
Tereza a Klárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.01.04 09:51

Ahoj holky!
Teda Mishičko ta vaše Barča je fakt šikula,to z ní musíte mít opravdu velkou radost.Ná š Tomášek je o čtrnáct dní mladší a neumí skoro nic.Hračky ukazuje jen ty ,co si vezme do ruky,ale že by ho zajímalo,co mu ukazuju já,to teda ne.Jediný co umíje,že si v postýlce vyhoupne ze sedu na kolínka a když ho postavím,tak se chvilku udrží.Jo a musím s ním taky chodit po pokoji,to se mu moc líbí,ale je to ještě takový vrávoravý.
No tak Barča už nechce chodítko a já ještě pořád zvažuju,jestli ho mám koupit,no nakonec to dopadne tak,že než si to já rozmyslím tak bude Tomášek chodit.
Ty čistící prostředky mám taky v koupelně na zemi,no ale my ještě nelezem,tak to neřeším.
Tery gratulujem k sezení,nám se to ještě nepovedlo.
Končím,malej se probudil tak mám utrum.
Už to chytil ode mě,tak mu taky tečou nudle z nosu,no snad nás to brzo přejde,protože mě teda dobře není a léky žádný nemůžu kvůli mlíku,tak aby se mu to broučkovi nerozjelotaky pořádně.
Tak se zatím mějte,závidím vám,že se můžete s holkama scházet,já tu nikoho nemám,kdo by měl stejně starý mimčo a Tomášek by to moc potřeboval,setkat se s nějakým miminkem.
Tak ahojky a nezmrzněte.Zizi a Tomášek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.01.04 10:08

Hodila jsem do galerky nějaký fotky,jsou celkem čerstvý jen ta s mrkvičkou je ze 7.měsíců,nějak se mi to tam nepodařilo napsat.ahoj Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 10:44

Ahoj holky,

mate taky nejaky seznam „clenu“ jako maji Cipisci (maji tam datum narozeni a mesto kde bydli)? Mozna ze takovych kdo nemaji zadnyho kamarada ke svymu mrnouskovi je vic a jenom nevedi, ze pobliz takovy jeden vykuk je?

Yvetta

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.01.04 11:36

Ahoj Yvetto, žádný oficiální seznámek si nevedeme, ale možná to není špatný nápad. Holky, jestli by se Vám líbilo mít takový seznámek, tak dejte vědět a já to dám dohromady - s vaším přispěním samozřejmě :-) Nemusí to být veřejné, klidně si to můžeme posílat emailem.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.01.04 11:52

Ahojky do nudlákova :-)
Snad to Tomíka rychle přejde, ty nudle jsou u mrňousů fakt příšerný - teda hlavně jejich odstraňování. A když kojíš, tak by to pro něj nakonec mohlo být dobrý v tom, že mu tím při své nemoci předáváš protilátky, tak aspoň něco dobrého na tý chorobě je. Hele, teda to klečení v postýlce mu jde ale výborně. U nás je pořád protivková nálada, pořád Barborka vocáskuje a pořád pořvává, že chce chodit, tak už toho začínám mít dost. Snad se zas uklidní a taky začne jíst, ta hanbářka jídlo odmítavá. Fakt tam u Vás nemáte blízko nějaký mimina? No po pravdě nebýt internetu, tak se tady taky asi s nikým nescházím, protože v okolí jsem nikoho nenašla, i když kočárů vídám dost. Spíš se tak nějak stydím a neumím se na ulici nebo v parku dát s lidma dohromady. Jo, už je to tak, já jsem totiž normálně stydlivka, to koukáš, co? :-)))) Hele, ani jsi se tu nevytahovala, že pojedete v březnu do tý Prahy, tak já to teda prásknu. Holky těšte se, bude extra srazík pro Zizi a Tomíka, snad už bude trochu slušné počasí a budeme moct i někam ven.
Tak papa a nudlím zdar.
Mishicka + Bára

PS: Kolik že to má Tomík těch zubů? Pořád 8ks? To Renča už má taky, tak kdo bude mít první špičák nebo stoličku?

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.01.04 12:01

Ahojky Terko,
nijak se nenech ošálit, Barča pápá pořád bojkotuje :-) Asi nechce moc zapadnout do davu, nebo co, ale opravdu jí k tomu moc nejde přimět. Jen když jí tou ručičkou zavergluju, tak tedy někdy tak jako mává, ale sama od sebe teda ani náhodou :-)
Docela jsi mě vystrašila s tím vypitím čistících prostředků … jak jsem tu skříňku svázala, tak samozřejmě ta guma byla první, co Barču zaujalo po příchodu do koupelny a už za to rve. Tak to asi budu opravdu muset někam přestěhovat a ty prášky na praní taky. Ty bych ale možná mohla dát do nějakýho zavíracího kýble a nechat na zemi. Jen nějaký vhodný sehnat. Ach jo, potřebovala bych to tu mít nafukovací :-)
Gratulujeme k posazení!!!!!!! To muselo být ale překvapení najít ji sedící v postýlce. No má to jednu vadu, Barča si teď místo spinkání občas v tý postýlce vysedává :-) A pořád si někdy sedá i ze spaní, když je tak napůl probuzená, že jí třeba zlobí prdík, tak si sedá i se zavřenýma očima :-) Ale Klárka to určitě dělat nebude, je to totiž hodná holčička a ví, že v postýlce se spinká :-)
Mishicka + Bára

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 22.01.04 12:08

Ahoj!
Zrovna si sedám, že napíšu… poslouchám a slyším Renčinýho hracího medvěda! Říkám si, že už mám asi halušky, vždyť Renča spí. Tak zbystřím a fakt, Renča spala pouhých 20 minut a už si tam pěkně seděla, ani hlásku nevydala. Takže jsem nic nestihla, ani nevyžehlím. S Renčou je to hazard žehlit, mám strach, že na sebe převrhne žehličku nebo se někde skřípne.

Mishicko, Barča je fakt hodně napřed, tohle neumí ani Renatina sestřenka, který je 11,5. Leze jim teda už od 4. měsíce ( hrůza hlídat ), staví se snad od 5. měsíce. V 7. měsíci ji půjčili chodítko a výsledek? Má chuděra křivý nožičky a nevypadá to, že bude v blízký době chodit. Pěkně ji to zabrzdilo. S jídlem se Renata pěkně pokazila, sní toho polovinu než bylo obvyklý. Někdy mě přijde, že to dělá schválně. Občas pomůže, když ji po:,–(ím do židličky před televizi, ona zírá a já jí láduju, že o tom ani neví, haha. Doufám, že se jí vrátí apetit. V koupelně to je taky hodně oblíbený a hlavně na záchodě. Šahá na horký topení, a když to začne pálit do ručičky, honem cukne. To opakuje klidně 15 minut.

Zizi, u nás je taky rýma a kašel, Renča byla 1,5h venku a pak večer začala kašlat. Spíš to ale chytla od ségřiný Kristýny, to je ta pražská sestřenka:-) Ale není to nic vážnýho a myslím, že zejtra už bude dobrá a půjdem ven.
Tak a konec, Renča vypíná počítač. Taky vám to vypínaj??
Pavlína

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.01.04 12:19

Ahoj holky a mrňátka,
teda já jsem nemohla ani dospat, jak jsem se těšila na novej deníček:-) A teď jsem se zase nemohla dočkat, až Velký Tyran usne a nechá mě si ho v klidu vychutnat:-) Teda mishicko, ta Barča je úžasná s tím povídáním si o věcech, to Tadýska teda ani nenapadne. Ten si prostě k nějaký věci tryskem doleze a ukazuje na ni, ale jen z toho důvodu, aby si ji mohl vzít a narvat do pusy, žádný povídání ho netankuje, to bych se mohla umluvit, ale jasně mi naznačí, že pokud mu to nehodlám dát, tak ho nemám nějakejma řečma unavovat:-)
A co je jinak novýho? Jak už jsem psala včera na chatu, máme nový dva zuby, zatím nám to roste po dvojicích, ty dolní taky vylezly najednou, a teď je to jednička a dvojka nahoře, vypadá to opravdu zajímavě:-) Tak jen čekám, kdy mě kousne při kojení:-)
Abych Tadýska jen nepomlouvala, baští pořád pěkně, přes den už skoro nekojíme. Vydrží už tak dvě tři minutky sám stát, rád to předvádí zejména na plavání, což je obzvláště pikantní, protože je tam nejmladší a jako jedinej už leze (a to od začátku, co tam chodíme), někdy mi připadá, že je fakt exhibicionista. Počká si, až tam jsou všichni, důležitě doleze doprostřed, postaví se, roztáhne ruce, aby to vyrovnával a pomalu a rozvážně se otáčí, jestli jako všichni koukaj:-))) Myslím, že ostatní maminky z toho mají občas trošku deprese:-(
Mishicko, plně Tě chápu, s tím chozením za ruce, to je teda něco, moje záda už to asi dlouho nevydržej. To my jdeme do koupelny, do obýváku, do kuchyně, a zase do koupelny, cestou Tadýsek nutně potřebuje navštívit ložnici… Uá, ještě že máme jen dva plus jedna! Asi na něj přidělám tachometr, abych měla přehled, kdy docílíme první stovky zimních kilometrů:-)
Jo, a ještě jednu báječnou dovednost si osvojil. Vždycky, když ho přebalujem, tak mu děláme pusou takový to bublání na bříško, jak to vydává „prděcí“ zvuky, strašně se tomu vždycky řehtá. No a v neděli si takhle lehnu k němu na zem, trošku se mi vyhrnulo tričko, a najednou koukám, že zabořil celej ksichtík do mýho břicha. Nejdřív jsem se lekla, že se hodlá přisát, ale on mi jen „prděl“ na břicho. Myslela jsem, že se zblázním, jsem strašně lechtivá, a on mi navíc naslintal asi tak dva hektolitry do pupíku:-) samozřejmě jsem se tomu strašně smála, takže to teď dělá pořád, kdykoli najde vhodný břicho:-) Vrchol všeho ovšem byl, když to začal dělat ráno při kojení:-) Snažila jsem se mu vysvětlitz rozdíl mezi prsama a břichem, ale marně, navíc zvuky to dělá fakt stejný:-)))
Jo, ten srazík, to je fajn, my bysme se určitě rádi přidali, třeba by nás někdo aspoň trošku nakazil žvatláním… No, to je asi jen moje zbožný přání:-)
Tak se zatím mějte krásně, já jdu něco zhltnout, než se drak probudí. Máme tady dneska krásně, tak vyrazíme na nějakou větší procházku! Šárka + Tadeášek 39 týdnů
P.S. Ten seznámek je fajn nápad!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 13:21

Ahoj holky a miminka,
rozšiřujeme řadu nudlousků, kýcháme oba dva, já smrkám sama, Vojta pomocí hadiček, celekm ho lituju, ačkoli jsem ocenila, ze zatimco ja mam od vecnyho smrkani odrenej nos, tak Vojta nic.
Taky se musíme přiřadit k dmítačům jídla, a to si eumím vysvětlit, protože V. baštil vždycky s chutí, nejdřív jsem to přisuzovala zubům, ale ty dva už vykoukly, takže ted je úpně normální bezdůvodná stávka :-)
Se seznámkem souhlasím a ráda pomohu.
Pokud bude nějakej srazík, dejte mi určitě vědět, ráda vás zase uvidím.
 J.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.01.04 15:21

Stav zubů je stále 8ks.Ten seznam asi uděláme,taky pořád zapomínám,odkud všechny jsme a kdy máme narozený mimča.Zizi

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.01.04 15:30

Ahoj Zizi,
vy jste teda zubatci, to my máme zubů polovinu než vy! Teda Tadeášek než Tomík, já mám chrup zatím kompletní:-) Zkoušela jsi eukalyptovej olejíček? Tadýsek měl rýmu zatím jen jednou, vždycky jsem mu kápla pár kapek na prostěradlo večer před spaním, pár kapek na mokrou plínu na topení, a za tři dny mu bylo fajn… Jo, a taky se nám osvědčila Vincentka jak nosní spray, je to takový jemný, já jsem nechtěla žádný kapky do nosu,a stačilo to (i pro mě.)
Pá a brzo se tý hnusný rýmy zbavte! šárka

mismiska
Kecalka 178 příspěvků 22.01.04 16:55

zdravim,

mam ctyrmesicni baru :) a uz trochu odrostlejsi pubertaky. u prasku na prani se mi osvedcil kbelik od primalexu nebo neceho podobneho / male ditko je fakt neotevre/. stejne tak byly kbeliky bezvadne na drobne hracky a stavebnice. skladuji se dobre na sobe a hlavne kdyz prislo obdobi, ze deti na vse lepily samolepky, mohly se na kbelikach dostatecne vyradit ;)

btw, je tu nejaka mamca, ktera ma taky odrostlejsi ditka a k nim mimco?

miska

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 22.01.04 17:12

Ahojky všem,

tk se zse po odmlce hlásíme a máme novinku. Už máme prvního zuba!!!! Dl si pěkně načas. Ještě není moc vidět, ale lžička cinká pěkně. Takže už taky budeme pěkně kousat.:-)) Eliška je malej divokej opičák.Stále sebou mrská, le pouze jko ryba na suchu! Nějak se jí do toho lezení nechce. Stále se posunuje svým způsobem a to dokola, le už i vystrkuje prdelku, když se pro něco natahuje a nožičky se snaží dávat na kolínka,ale toť vše:-(( Barča je opravdu hyperaktivní batole:-))).Ale hlavně velikanská šikulka!!! Jak Jarča psala, že má Kčenka nejraději borůvkovou přesnídávku, tak jsme ji taky zkusily a byl to bašta!! Dětičky ví, co je dobré. No najednou nám moc nejedou piškotky, ale ty kukuřičný tyčky, Mishicko nechaly jsme se inspirovat, to je něco!!! Ty milujeme!!!
Jo a ještě dotaz na Zizi, jak jsi docílila toho, že Tomík pije čajík?? a že už ho nekojíš, když to je takový závislák? Tky se o to snažím, ale ztím moc velký úspěch nemáme:-((

Tak se zatím mějte a zase se ozvu. se seznamíkem určitě souhlasím!

Miki a zubka Eliška

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.01.04 17:18

Šárko,
ten eukalyptovej olej je nějakej speciální? A kde se to dá koupit? Asi bych se zásobila, až na nás nějaká rýma skočí, tak to vyzkouším, když to u vás tak dobře zabralo.
Díky Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.01.04 19:19

Ahoj holčiny.

Hlásí se uhoněná mamča :D
Teda musím říct že to pěkně u nás začíná :D Kačenka začala chodit za ruce, jsu to tři dny a ted vyžaduje pouze chuzi po baraku, honíme psa nebo kočku, smějeme se u toho jak blázni a máma je uhoněná a neví co dřív. Ted už nepomůže ani prababička :D ta chodit nemůže a tak už u ní Kačka moc být nechce protože jakmile nechodí tak se vzteká a řve.

Postavili jsme se už v postýlce. U čeho jiného se jí zatím nevede?. Ale když jí to nejde tak spustí a mámo postav mě?. A já chci ještě jedno mimčo? fakt sebevrah :D

S jídlem to u nás jde, pouze oběd je nějakej zrouhavěj v poslední době. Jak je na židličce tak je jak na rozhledně, zajímá jí všechno okolo sebe ale jídlo moc ne. Teda fakt jen ta zelenina? když je svača a je jogurt nebo přesnídávka tak to jí rychle aby jí to někdo nesnědl, ale prej u zeleniny by jí to moc nevadilo :D dneska jsem ji uvarila ryži s kuřetem a pár kuliček hrášku.Holky já už jsem úplně vygumovaná a nevim co vařit. Dejte nějaký typy DÍKY :D

Tak koukám že zuby se tu množí a mi stále nic?. Je tu ještě někdo bez zubů nebo jsme v tom už sami???

Tak já běžím na chat aby mi něco neuteklo :D

Ahoj mějte se krásně Jarča a Kačenka dneska 40 t

Seznámek by byl opravdu fajn ---- domluvíme na chatu :D

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.01.04 20:00

Tak jsem si ho pro jistotu přinesla, je to OPC Eukalyptový olej, je v tom i kafr a další zdravůstky, koupila jsem ho v lékárně a stojí tak kolem 90 kaček, je toho teda jen 30 ml, ale opravdu stačí pár kapek. Používala jsem ho i v těhotenství, a nemůžu si to vynachválit. Šárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.01.04 21:08

Ahoj Misko!
Já mám jedenáctiletého Lukáška a k němu mám teď osmiměsíčního Tomáška.S těma kyblíkama je to dobrej nápad,dva doma mám,tak do toho budu dávat hračky,pořád jsem přemýšlela do čeho je dát,když Tomášek každou krabici skoro snědl.Tak pozdravuj Báru a ahoj Zizi a Tomík

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.01.04 21:12

Dík za radu,ten olej si asi teda koupím,on Tomáš tu rýmu má jen trošku,zato já jsem na tom hůř.Tu vincentku používám už od miminka,taky jsem nechtěla kapky,ono se to nemá dětem dávat,protože by tu rýmu měly hned zpátky.Tak čau Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.01.04 21:25

Ahoj,gratulujeme k prvnímu zoubku.
Teď k tomu dotazu.Jak jsi přišla na to,že nekojím?Kojím pořád,jen dopoledne mu někdy dám místo kojení banán a zapije to čajem,ale bohužel jen trochou,no a v poledne mu vytrvale dávám nějakou zeleninku,většinou sní jen pár lžiček,tak ho hned nakojím,ale když se mu podaří sníst skleničku od přesnídávky,tak mu dám čaj na zapití.No on to moc nechce,ale já mu to strkám pořád do pusy,tak něco vypije.Taky je to možná tím,že mám na flašce tu savičku,která je měkká a on to kouše a u toho něco spoliká a taky mu na střídačku dávám hrníček se savičkou(mám ten obyč. co teče)no a tak střídám lžičku zeleniny,hned napít z flašky a¨když nechce z flašky,tak z hrníčku,no a tak bojuju a bojuju až něco vypije.Co mu ale absolutně nechutná jsou šťávičky,to se šklebí a plive,asi je to na něj moc kyselý,i když to hodně ředím vodou,už to měl skoro samou vodu a stejně to nechtěl,to bude cmrndat radši tu vodu samotnou.
Takže kojím pořád,hlavně v noci,čajem bych ho strašně urazila no a přes den,jak se zadaří,někdy jo a někdy ne.
Taky máme nejradši tu borůvkovou přesnídávku.Tak ahoj Zizi

Ethel
Stálice 71 příspěvků 22.01.04 21:49

Ahoj Mishicko, Zizi, Šárko a vůbec všichni,

Mishicko: ta Tvoje Bára JE ale šikulka. Umí už tolik věcí, když to popisuješ, ohromuje mě, kolika věcem už rozumí - určitě bude mluvit brzy, hodně a moc krásně - porozumění je totiž první krok mluvení. Navíc obdivuju Tvoji kreativitu v tom učení, já, jak mám děti dvě, někdy fakt padám na hubu, natož abych říkala „kde je tik ťak“, kde je nos? a kde mimi? atd. Navíc je těžké přilákat v tom určitém momentě pozornost dvou dětí a zařídit, aby vnímali to co mají najednou a dělat to postupně, to by mi mrsklo.
Nicméně i my se snažíme a máme první úspěchy: Aninka umí dělat papa, ale udělala to zatím jen asi čtyřikrát, musí k tomu mít milostivou náladu. Tedýsek zase po mně zopakoval Máma a začíná to používat když chce mě. Tak to je vše. Ale však my vás doženem.
Kromě toho jsou naše děti hodně šikovné pohybově. V 37. týdnu už opravdu velmi svižně lezou, oba stojí a umí se postavit vpodstatě o cokoli, oba už poměrně dobře umí „padat“ na zadeček, jen při velké únavě se jim přestane dařit, začnou padat víc a nekontrolovaně… asi to znáte.
Aninka má tendence snažit se vylézt na postel (naši) - hází jednu nožičku nahoru a chce se vyšvihnout, ale je to na ni moc vysoko, umí dost zručně přelézt z jedné autosedačky do druhé a skoro vypadnout z krmící židličky :). Aninka zkrátka chvilku neposedí, stále něco podniká a asi z ní bude baletka nebo akrobatka.
Tedýsek je stále silák a dělá silácké kousky. Vyndavá Anka kostičky z krabice? Tedýsek ji vezme celou a obrátí vzhůru nohama :). Atd.
Tedýsek má teď mírný zánět ucha, dostal na to kapičky (naštěstí zatím ne antibiotika). Taky mu během asi 14 dní vyrostly 4 zuby (jeden z nich právě raší), až mu doroste, bude jich mít 6. Chudinka, je toho na něj hodně, ale je moc statečnej, pláče minimálně (na to, co všechno řeší) a často se směje a pracuje a hraje si…
Aninka má furt ty svý dva spodní, říkáme jí proto australská veverka. Ale ta horní dáseň je už taková členitá, tak si říkám, že se třeba taky dočkáme…Aninka je sluníčko, které ale velmi dobře ví co chce a umí se pěkně vztekat, když to nedostane.
Začala jsem je učit „hačí“, říkala jsem si, že bych mohla přidat i „hají“. Mishiccina „druhá ruka“ mi přijde dost okouzlující, tak to taky zkusíme.
Tak, to je zatím vše, mějte se co nejlíp
Ethel, Ted a Anka (37 týdnů)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.01.04 22:54

Díky, zapisuju do nákupního seznámku a kupuji :-)
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.01.04 23:14

Ahojky holky,
tak jsme dneska měli doma návštěvu - Ethel, Aničku a Tedýska. Byla to príma akce, myslím, že to specielně Barborce moc prospělo, setkat se s dětmi. A mě zas prospělo pokecat s Ethel :-)
Teda vy tady pořád chválíte Barborku, ale to jste neviděli Etheliny děti. Já jsem úplně vedle z toho, jak jsou akční. Když jsem viděla Aničku, jak si bez zaváhání stoupá u jídelní židličky, nebo u židle, tak jsem si říkala, jak je šikovná. Ovšem když při krmení vylezla z tý jídelní židličky a stoupala si na sedátko, to už jsem valila oči. A dorazilo mě, když se snažila vysápat na gauč, normálně fakt stála na jedný noze a druhou cpala nahoru a kdyby to bylo o kousek níž, tak by se jí to povedlo úplně hravě. A Tedýsek je fakt silák, to jste měly vidět, jak v cuku letu rozmetal všechny hračky a opravdu se s tím nepáře, bere pěkně bednu a pěkně jí zvedne a vysype. A je to opravdickej chlapák, protože když sebou omylem majznul na zem a pěkně se bouchl do hlavy až to zadunělo, tak plakal opravdu jen malou chvilku. No je fakt statečnej.
Po odchodu návštěvníků byla Barča úplně vykulená a zřejmě měla obavy, abysme jí nezdrhli, nebo si náhodou nepřivedli nějaké další děti, takže vyžadovala nošení a po krátkém spánku se probudila úplně ubrečená a asi hodinu trvalo, než se ujistila, že si s ní budeme oba dva hrát a že budeme oba dva s ní v jedné místnosti a že ani jeden z nás nezapomněl, že na stěně visí ťikťak a v koupelně bimbam :-)))) Ethel, Ty máš můj bezmezný obdiv, protože já si tu občas fňukám, jak je Barča náročná a Ty máš dva takové divochy, dokud jsem je neviděla v akci, tak jsem si to neuměla dost dobře představit, co je to mít plný ruce dětí :-) Na to naše povídání a ukazování mám opravdu čas a navíc Barča je asi spíš orientována tímhle směrem, to Tedýsek má zatím naprosto jinou práci a Anička ho musí následovat, aby s ním držela krok. Takže mezi dvojím přebalováním, převlíkáním, krmením, hraním, mazlením fakt nemůže existovat mezera na takovýhle blbiny. Až přijde čas, tak si ale určitě i Ty užiješ vzdělávání :-) A já zas budu nadšeně jednou sledovat, jak se Barča snaží zdolat gauč :-) Jsem zvědavá, co se dneska přiučila. Ale určitě to pro ní byl zážitek, ne každý den se jí stane, že by jí nějaké dítko odpovídalo na její brebtání, že by třeba i uhýbalo před jejíma zvědavýma ručičkama, že by jí něco sebralo přímo z ruky, nebo si jí dokonce sedlo na nohu :-) Takže jí to tak vysílilo, že vytuhla dost brzy a ještě ani nemukla.
Tak já jdu radši taky do postele a zítra ještě se domluvíme na tom seznámku, co a jak.
Tak papa Mishicka + Bára

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 23.01.04 08:54

Ahojda!

Renča má kašel, takovej ten blbej noční. Přes den skoro nic, akorát když leží, tak ji to dusí. My s Lukášem si dáváme na kašel cibulovou šťávu s medem, myslíte, že bych Renče mohla udělat cibulovou šťávu s glukopurem?? Může vůbec syrovou cibuli?? Dávám stopptusin, ale z vlastní zkušenosti se mi nejlíp osvědčila ta cibule. Co myslíte, můžu jí toho trošku dávat??
Pavlína

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.01.04 10:17

Ahoj,já se taky vždycky léčím horkým čajem s cibulí a medem a hlavní ingredience je kořalka,není to moc dobrý,ale zabere to.No teď to samo nemůžu,tak to léčím jen čajem.
No nevím jestli by Renča měla tu cibuli,asi spíš ne.Já kupovala Lukáškovi v lékárně jitrocelový sirup,ale nevím jestli to můžou tak malý děti,ale asi jo.Vždycky když měl suchý kašel,tak mu to pomohlo,tak se zeptej,oni ti poradí.Ten stoptusin mě nijak nikdy neohromil,spíš ty sirupy jsou lepší.
Tak se brzo uzdravte a papa Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 12:01

ahoj holky, my taky zdravíme v novém deníčku. u nás celkem nic nového. minulý týden jsme vzali vítka na slavení narozenin s grilováním prasete jednoho kamaráda. no, pak jsem si to docela vyčítala. měl to na zámku. já myslela, že tam bude třeba nějaká místnost, kde budu moct vítka uložit ke spaní, a ono ne. jen jeden velký sál. tak si tam vítek užíval tet, strýců, hudby… prasete…, usnul asi na půl hodiny a pak řádil asi do jedné v noci. a ani si nevzpomněl, že má vlastně období fixika. on si totiž ani nevzpomněl, že je nějaká maminka, natož tatínek. šel z ruky do ruky, tvářil se nadmíru spokojeně, vyjeveně zíral na kluky, jak bušili do kytar. já nenápadně pořád chodila a sledovala, co s ním, kdo dělá a jestlí víteček netrpí. a on na mě zvysoka kašlal .). horší to bylo druhý den. přijjeli jsme na koleje a vítek byl asi totálně vyčerpaný. měl horečku a pořád jen spal. naštěstí žádné jiné příznaky nebyly. horečky měl pak ještě dva dny a pak dobry. mezitím mu vylezly dva zuby. takže ted jich má 7. takže ty horečky byly asi z vyčerpání a zubů. ted už je to zase naštěstí ten starý veselý vítek. je to hrozné, když je děcko netečné a nic ho nebaví a trpí. doufám, že nás to zase nějakou dobu nepotká.
jeden malý pokrok vítek udělal na poli mluvení. v porovnání s vašimi dětmi asi nic moc, ale u nás POKROK. první slabiky jsou tu. ŕíká kakaka, kha, kha, oke , okej. hlavně teda, když je spokojený.
jinak s ukazováním a povídáním jsme na tom podobně jako tadýsek se šárkou. a když mu začnu zpívat nebo říkat básničku, tak se na mě pobaveně díva a za chvíli si jde bud po svém nebo se dožaduje jiné zábavy. tak u nás asi tolik. mějte se chillie+vítek /40 týdnů/

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 23.01.04 12:35

Taky bych s tou cibulí asi ještě chvíli počkala, ona přece jenom fest nadýmá. Jinak jak tady pořád někomu vnucuju tu Vincentku, tak ta je výborná i na kašel:-)))Já jako dítě měla astma, takže jsem jí vypila hektolitry, a pomáhala…lékárně Jo, kamarádka dává prckovi na kašel sirup Hedelix, je to čistej výtažek z břečťanu a prej to můžou miminka už od 3 měsíců, tak se zkus zeptat v lékárně…
A uzdravete se! Šárka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 23.01.04 12:44

Zizi a Šárko, děkuju za rady. Cibuli radši nedám, máte pravdu, je nadýmavá. Už jsem pověřila Lukáše, aby koupil buď jitrocelovej sirup nebo ten z břečťanu, co sežene.
Pa a dík!
Pavlína

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 23.01.04 19:18

Ahoj Zizi,

já vím,že kojíš, ale myslela jsem,že přes den už jste jen na čajíčku.Šptně jsem to pochopila, proto jsem se ptala. Já mám taky čajík v hrnečku i ve flaštičce a stále to střídám a také bojuji. Dnes celkem pila,ale žádná sláva to taky nebyla. My sníme i jednu skleničku zeleniny k obědu, ale čajík po té ani náhodou a ani nakojit nechce.Nemá zájem, až tak za 2hoďky si dá říct.

Tak se mějte s Tomíkem pěkně a zdar čajíkování
Miki

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 10:34

Kup si radsej borovicovy olej.najlepsie su silice-najkvalitnejsi­e.eukalyptus sa ma pouzivat len par dni, ak ho pouzivas dlhsie, je toxicky.takze pre babo lepsia borovica a fenikel silica.
 eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 15:33

ahoj holky, kde se touláte celývíkend. musím se podělit o náš úspěch. vítek už druhý den znatelně líp spí. už dva dny neusínal s prsem v puse a nekojili jsme v noci. teda dneska v pěr ráno, ale i tak je to úspěch. zato jsme poslouchali vítečkovi žalozpěvy. ale nebylo to tak hrozné, jak dřív. tak nevím, jestli my máme víc trpělivosti a odhodlání ho to odnaučit a naučit spát nebo vítek je připravenější se toho prsu v noci vzdát. spíš asi to druhé, protože ted už to není ten neposlouchatelný strašně žalostný jekot, slyšitelný až v nejvyšších patrech kolejí , ale spíš takové stěžování /ale taky je to hrozné a těžké vydržet/. tak nám držte palce, at to všichni dobře zvládnem, at nám to vydrží a vítek se naučí rozumně usínat a spát.

chillie
Kecalka 167 příspěvků 25.01.04 15:37

ajééé, ani jsem se nepodepsala, myslela jsem, že jsem přihlášená za ono ne, takže se omlouvám a se spaním bojuje chillie+vítek

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 25.01.04 22:07

Ahoj holky,
teda ty dětičky jsou tak šikovný. To je radost číst, co už všechno umí. A ještě lepší to je pozorovat. Někdy jsem z toho úplně dojatá. My za ruce ještě nechodíme, Kubík to nemá rád. Radši si sám pochoduje kolem nábytku a když někam chce, tak tam doleze a stoupne si a případně zas sedne a leze jinam. Musim ho samozřejmě jednim očkem neustále sledovat. Někdy se zabaví na delší dobu na jednom místě a to je pak bezva. Hned se vaří kávička a šup rychle si něco přečíst, než mě ten rarášek vyruší.
Papá pořád dobře, protože už mu bude 10 měsíců, nekoukám tolik na bezlepkovou potravu. Zkusili jsme už i dětský bezvaječný těstoviny nasekaný v zelenině. A taky ty piškoty Plasmon. Moc dobrý, díky za tip. Ještě jsme k tomu dostali v lékárně čaj zdarma.
Jarčo, já si zrovna teď koupila v Makru malou knížečku s receptama. Jmenuje se Vaříme pro kojence. Jsou tam rady a docela zajímavý recepty.
Zuby máme pořád jen dva a to už nejmíň dva měsíce. Příznaky růstu dalších tu byly několikrát, bohužel falešný. Dokonce když měl tenkrát ten strašný průjem, tak nám doktorka tvrdila, že má naběhlý dásně. Haha.
Já se vždycky chystám, na co všechno se chci zeptat a poradit se a samozřejmě to všechno zapomenu. No takže nic, asi si to budu muset zapisovat.
Jo, ještě jsem si vzpomněla, my jsme páteční. Asi zatím jedinní.
Mějte se krásně.
Káťa a Kubík (43.týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 08:26

Ahoj maminky a děťátka!
Tak jsem Vás naladila, že Vám napíšu říkanky i na další dny v týdnu a fak zevrubně jsem probrala knihovnu i u mé maminky, ale knížka nikde. Ještě je šance, že by byla na chatě, ale tam se pojede až bude teplíčko. Knížka měla i jiné, moc hezké povídání a říkadla a tak byla oblíbená a dost „jetá“, moc by mi mrzelo, kdybych ji nenašla a nemohla bych si v ní s Deborkou číst. Mimochodem s Deborkou jsem byla o víkendu a moc hezky jsme si popovídaly. Když jsem jí ukazovala v knížce zvířátka a dělala jsem k nim jejich zvuky, tak mi Deborka za každé kokoko u slepičky dala pusinku a přitulila se ke mně. Je zajímavé, že u ostatních zvířátek to neudělala, jen pokaždé u té slepičky.
Jinak ani Deborka ještě nemá žádný zoubek - to píšu hlavně pro Jarču. Taky se ještě sama nepostaví a leze jen o jedné noze, ale je moc šikovná jinak. Umí říct táta, tita (teta), umí udělat jak dělá kocourek - to má spolehlivě odposlouchané od Vasila-kocoura. Nastavuje roztaženou ručičku a dožaduje se udělat vařila myška kašičku, papapa dělá na požádání, ale je to i projev radosti, když se jí něco moc líbí, v knížce ukazuje na obrázky ukazováčkem a ukazováčkem taky hraje na xylofon od Ježíška. To je tak to, na co jsem si momentálně vzpomněla, co jsem s ní včera zažila. Judy má v práci fofr a vůbec nestačí psát, asi Vás jen čte.
Moc Vás zdravím i já Liliana

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 26.01.04 22:24

Ahojky maminky a mimískové,
Zdravíme Vás ze ?Šimonova?.
Předně: SEZNÁMEK miminek s daty narození rozhodně!!!! Já jsem si sama pro sebe musela napsat na kus hadru abych věděla, kdo, jaká přezdívka, jaké mimčo a věk. A stejně v tom mám bordel!!! Takže ráda vypomůžu tou trochou co jsem si posbírala.
Po dlouhé odmlce způsobené mým nečekaným pobytem v nemocnici se opět v plné síle hlásím do Vašeho klubu. Šimon s tátou mi natahali deníčky a tak jsem se to snažila přelouskat a jsem z toho celá tumpachová, takže nevím skoro co se děje.
V podstatě jsem po návratu zírala i na Šimona a na všechny jeho dovednosti a novinky ke kterým se dopracoval během dvou týdnů. A tak s tím asi hned začnu:
Po devítiměsíční prohlídce má Šimon 9,70 kg a míru neznám, protože ve váze už nemají tolik cm, takže je to více jak 80. Leze rychlostí Formule 1 a stejně jak popisuje Ethel i Mishicka, tak pořád za mnou na mne a po mně. Když se mu schovávám a volám na něho tak je to v pohodě, ale když chci něco udělat tak řve a leze mi po nohou dokud ho nezvednu. Stojí velmi bravurně a jistě a postaví se všude, dokonce i u závěsu, takže vrávorá, ale ustojí to!!! No a podél zdi, skříní a všeho čeho se lze chytit si dojde kam potřebuje. S tím souvisí i fakt že vše není stabilní, takže taková židlička na hlavě, let za dveřmi či před dveřmi, není výjimkou. Boule a modřiny nepočítám, jen před návštěvou lékaře ho týden držím v izolaci, aby mne nenařkli z týrání. S jídlem je to na dobré cestě. Baští skoro všechno co mu do pusy dám: zeleninu, maso, jogurty, pribiňáky, pečivo. Na vánoce měl svůj vlastní řízek (i na hlavě a ve vlasech). Jenom s pitím je to horší. Přijme mléko a sladký čaj, jinak nic!!!! Se spánkem začal teď zlobit. Musím ho večer uspávat, jinak neusne, Postaví se v postýlce a řve do vysílení, ale nelehne si a neusne. A ke všemu se začal v noci budit a stejné scény. Stojí a řve, dokud nepřijdu, nepochovám a neuspím. Asi si zadělávám na pěkný malér!!!!! Přitom v poledne usíná ukázkově. Položim a spí. Na mluvení moc není. Brebentí si tou svojí hatmatilkou, ale nekomunikuje s nikým, a čtení a prohlížení knížek a časopisů je pouze ústy, takže to jsem vzdala. (Barča Mišáková je prostě BOREC). V kočárku je to taky někdy o život, řve do vysílení, ale protože je přikšírovanej, nezbývá mu nic jiného než usnout (tak po hodině řvaní). Zajímalo by mne jaký to má vliv na hlasivky. Třeba by se mohl uplatnit na burze?? určitě by všechny překřičel!!!!!
Prášek v koupelně mám také v kbelíku od Primalexu , a gel je v lahvi, ale hodně ho zajímá ta dávkovací lahvička na gel. S tou si dokáže hrát dlouho. A pak jsem ho jednou nalezla nahnutého v zachodové míse. Ochutnával tu zelenou vodičku co do ní namočil prstíčky!!!!! Takže ještě pár cm a zahučí tam po hlavě. Štětku jsem musela přesunou na nádržku. Taky ho zabaví váha. Jak tam blikají ty červená číslíčka, když do ní mlátí, to je super!!!!
Je toho strašná spousta, hodně toho bylo i pro mne, když jsem se vrátila, jako bych tady měla nového dospělejšího človíčka. A tak to ani nedokážu všechno popsat.
Pro Káťu, i my jsme páteční, tak nejste jedinní a ještě Jakubko od Danky je páteční
(to jen o kom vím).
Jo jinak vy ?četařky? vy si všechno vykrákoráne na ?četu? a já když potom čtu deníček tak si připadám jak tupec, protože nechápu souvislosti a marně hledám a tápu a už už si naříkám, že jsem tak blbá že si nic nepamatuju!!!! Někdy si tam na Vás došlápnu a zkontroluji to!!!!
Takže, pro dnešek vše, snad už nehrozí žádné komplikace, tak vás budu moci sledovat častěji.
Přidala jsem vám nové fotečky.
Pa, pa Fialka a Šimonek 9m. a 1t. a 3d.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 26.01.04 22:26

Ahoj ještě jednou, zpráva pro všechny turisty a turistky. ŠUMAVA
Jestli ještě trvá Váš zájem o srazík našeho deníčku, tak informace pro Vás jsou tady:
Je zamluvena celá chalupa, zní to velkolepě, ale skýtá to celkem 18 lůžek.
Termín: 18. ? 20. června 2004
Pokoje: 2× 2lůžk, 2× 3lůžk, 2× 4lůžk. s příslušenstvím. Čtyřlůžkové pokoje jsou veliké, odvážlivci tam mohou spát i na zemi ve vlastním spacáku.
Cena: dospěláci Kč 200,–-/ noc, děti do 10 let Kč 100,–-/noc, baťolata Kč 50,–-/noc.
K dispozici je kuchyně s jídelnou. V kuchyni jsou dva sporáky, nádobí, dvě lednice.
Nevím na co jsem zapoměla, takže se klidně ptejte, tady v deníčku, nebo mejlem. Ráda zodpovím, zjistím, zařídím a pošlu. (Jsem povoláním sekretářka, takže sice na mateřské, ale opět ve svém živlu!!!!!!!!!!!) Hi, hi, hi, hi.
Jo, to nejdůležitější nakonec: ?Beránek už roste?
Ahoj, Fialka.

Vložit nový komentář