Barbánek 15 měs.

Rodičovství

Ahojky holky, píšu deníček předčasně a bude tentokrát jen krátký. To proto, že v úterý odjíždíme s Lindičkou a Jarčou s dětma na chajdu. Ethel se tento týden ještě sluní a koupe v móři, už se těším na její vyprávění, jaká byla jejich dovolená.

U nás se vlastně nic zvláštního neděje. Barborka je malý kecátko, co pusu nezavře celý den a opravdu se moc snaží mluvit. Řekla bych, že každý den se naučí jedno slovo. Je hrozně bádavá a pořád chce všechno pojmenovávat. Dokonale rozumí, cokoli jí říkám. A když náhodou to vypadá, že nerozumí, tak je to zpravidla tím, že nechce rozumět :-)
To její povídání je roztomilý, ale občas je to zoufalý, když nechápu, co se mi snaží říct a ona se pak chudinka někdy rozpláče, někdy rozčílí. Ale většinou se nakonec pochopíme a já už myslím docela bravurně ovládám překládat její řeč ostatním.
Novinku vlastně máme, když se Báry zeptáme, jak se jmenuje, krásně odpoví Báa - někdy skoro i to „r“ se jí povede. A má z toho obrovskou radost, asi hlavně proto, že my máme radost.
Taky stále ráda počítá, jakmile začnu jedna, dva, tři, čtyři, tak už čeká a vzorně doplní pět. To jí naučil Jirka, vždycky když jí večer maže, tak jí maže i nožičky a takhle spolu počítají prstíky.
Jo, někdy mi jde z toho jejího nekonečnýho breptání hlava kolem a myslím, že ještě hodně let tomu nebude jinak :-)
Má moc ráda zvířátka, jakmile někde nějaké zahlídne, hned se k němu žene i když je třeba jen v televizi. Už si neplete psa s kočkou, nejradši má ale asi kačku a pipíky (ptáky) obecně.
Zavedli jsme si doma systém mých sobotních opušťáků (přejali jsme tenhle Ethelin výraz), což spočívá v tom, že Jirka s Bárou jedou někam - jedno kam, hlavně, že jsou tam až do večera :-) A já si můžu dělat co chci. Takže jsem tuhle sobotu několik hodin v kuse mastila hry na počítači a vůbec jsem neměla výčitky svědomí, že mi tu stojí práce … stejně nikam neutekla :-) Barborka byla na výletě spokojená, dokonce byla na procházce sama s mojí tetou a obě byly po návratu veselý, takže už žádné velké pláče bez maminky. I když jinak je to pořád náš mamánek. Ale ať na mě visí třeba celý den, jak cvaknou klíče v zámku, letí do předsíně s pokřikem táta táta a hup rovnou na něj. Tatínka prostě miluje a taky už ví, že s ním se dá daleko líp řádit, než s mámou, tak si nás rozdělila a umořuje nás střídavě :-)
Už několik měsíců nemá Bára žádný nový zub. Ale podle toho příšernýho slinění, co teď provozuje, počítám, že je nějaký na cestě. Doufám, že to nebude žádný drámo a neprobrečí celý výlet.
Jdu ještě dobalit poslední drobnosti a pak rychle spát, ať jsem čerstvá na cestu. Jsem zvědavá, jak to zvládnem, budeme vlastně poprvé s Bárou samy mimo domov, tak nám držte palce, ať se nezblázníme a hezky si odpočineme :-)
Mishicka + Bára

Váš příspěvek
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 13.07.04 20:37

Ahoj holky, tak všetci sú asi na dovolenkách, keď nikto nepíše. My sme sa v nedeľu vrátili po dvoch týždňoch zo Slovenska. Včera som rýchlo prečítala deníčky a komentáre a napísala dlhý komentár. Myslela som si, že nový deníček nebude. A dnes ráno pozriem na emimino a aha, nový deníček :-) Nechce sa mi znova písať, tak to len zkopírujem.
Ahoj holky,
včera sme sa po dvoch týždňoch vrátili zo Slovenska, tak sa opať hlásime. Ako som si stihla narýchlo prečítať, na Šumave ste sa mali výborne.
My sme sa tiež mali super. Boli sme dva týždne u našich. Počasie síce nebolo nič moc, ale dalo sa to vydržať. Boli sme stále vonku. Aj keď plánované Oliverkove kúpanie a chodenie bez plienok a oblečenia sa nekonalo:-) Oliverek sa za ten čas strašne zdokonali v chodení. Keď sme prišli k našim, ledva prešiel kúsok sám po dvore. No ku koncu už naháňal sliepky, chodil bez problémov po celom dvore a krásne sa naučil chodiť po teréne. Strašne ho bavili všetky stroje, vozili sme sa na traktore, obzerali kosačky, lis na balíky, proste všetky stroje. Po tom, čo sme sa s dedkom raz odviezli v traktore, vyžadoval to stále a keď traktor nešiel, museli sme si v ňom aspoň posedieť a Olik točil volantom:-) Každý deň sme museli ísť do záhrady na hrášok a maliny a do :,-(u na čerešne a višne. Oliverek bol v podstate stále vonku, dovnútra chodil iba na jedlo. A veru mu chutilo. Asi z neho bude otesánek a za chvíľu zje aj nás:-)
Spinkal krásne dvakrát denne, dokonca si sám povedal (vlastne ukázal na dvere) , že chce ísť spinkať. Doobeda spal tak hoďku a poobede aj dve. Večer zaspáva okolo osmej a spí tak do siedmej. Už prespí celú noc. Občas sa ešte zobudí, lebo mu teraz zasa lezú zuby, ale vačšinou stačí pohladiť a spí ďalej. Vyliezli nám dva nové zuby a lezú nám spodné stoličky. Takže máme desať zubov vonku a dva na ceste.
U našich sme vobec nepoužívali kočárek. Olik stále behal po dvore, tak som mala strach z dneška, ale dnešná prechádzka bolo úplne v pohode. Skoro to vyzeralo, že je rád, že sedí v kočárku :-)
Ozaj a ešte ma napadlo. Boli sme na výlete v Bojniciach v ZOO a Oliverek na všetko, čo má 4 nohy hovoril, že je to baf-baf a čo malo dve nohy a perie bola pipinka. Takže sme videli len samých psov a sliepky:-D
Zdá sa mi, že Oliverek začína byť hrozne rozumný. Rozpráva síce málo, ale mám pocit, že rozumie skoro všetkému. Keď dačo poviem, urobí to, alebo ide kam poviem ak sa spýtam kde je, tak ukáže. Naučil sa na otázku, kde je Oliver ukázať na seba.
Mishicko, Oliver je tiež rád rozbalený a je to asi všade rovnaké, okamžite sa začne ťahať za pindíka a skúmať ho. A vo vani to isté.
Dúfam, že počasie sa konečne umúdri a užijeme si leta.
Maťa a Oliver (dnes 14 mesiacov)

Jitule
Kecalka 225 příspěvků 14.07.04 09:12

Ahoj holky,
tak honem píšu, ať tu Maťa není sama :-)
kdo přehlídl můj 1. komentářík v předposledním deníčku, tak jsme se k vám přidaly. Karolínce je 13,5 měsíce - no vlastně příští týden už 14 měsíců - protože je přesně o týden mladší jak Oliverek.
Trávili jsme teď celá rodinka týden u babičky, to byl ráj, Karolínka byla celý den venku, má tam pískoviště, houpačku a taky je tam pes, tak ho proháněla celé dny a dělala na něj „ba,ba“.
Přesně jak píše Maťa, mám pocit, že rozumí snad všemu, co jí říkáme, dokonce i takové blbosti, co ji naučil táta „zabouchej babičce na rýnu“ a ona jde a buší do rýny u domu a jak buší, tak vyleze z okna babička a ptá se co se děje :-) a to je pak hrooozná sranda. Taky se naučila kopat do míče a ráda před námi utíká nebo nás naopak honí a směje se u toho na celé kolo. Co se týká chození, tak začala docela brzo a tak už obstojně běhá.
Nedávno jsme se stěhovali, tak to bylo docela rušné období, ale už se tu dostáváme do normálu. Mělo to ale za následek, že kojím zase čím dál víc, takže závidím Matě, jak Olik hezky spinká, to Kája jde spát kolem osmé, pak se budí cca ve 23 a někdy pak po 2 hodinách až do rána (někdy se podaří, že je to jen 2× za noc) a budíček nám dělá v 5,15 - přesně, jak generál - nakojím a ona pak už nechce do postýlky, rosvítí nám světlo nad postelí a leze po nás a to už by se mělo vstávat :-) To ale většinou odpadám a předávám ji tátovi, musím ho pochválit, protože ji až na výjimky každý den přebalí a převleče a taky jí dá kolem 7h kašičku. No a teď v 9h zase spokojeně spinká (Kája, ne táta, ten už je v práci :-)) a já tu brouzdám po emiminu, místo toho abych něco pořádnýho dělala :-).
Dneska tu budem mít velkou návštěvu, přijdou kamarádky z předporodního kurzu, tak tu dnes bude asi 7 dětiček - už se mooc těšíme :-)
Tak se všichni mějte a pište!

Jitka a Karolínka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.07.04 22:15

Ahoj holky,
tak Vás se Šimonem po dlouhé odmlce opět zdravíme z Prahy. Vrátili jsme se na chvilku k vám do civilizace a mezi lidi. I když upřímně řečeno. Šimonovi je venku rozhodně lépe než tady. A když Šimon je spokojený, tak i já si to užívám, kdyby tam nebylo toho rušivého elementu (v podobě babičky ? mojí mamky).
Jak jsem tak pročítala minulé deníčky skoro si říkám, že bychom mohli založit novou rubriku a vedle dovedností a počtu zubů - zmiňovat úrazy. Protože úrazů jak koukám přibývá. Během jednoho kritického týdne na mne Šimon vyzkoušel: skřípnuté prsty do dveří auta, pád ze židle u stolu a následné rozkousnutí rtu, pořezané prsty od nože (přesně jak Tomášek na Šumavě pochodoval s mačetou, tak u nás to bohužel bez úrazu nebylo), škábance a pokousání od kočky atd. A modřiny už ani nestačím počítat. Kdyby na mně přišla sociálka tak mne zavřou protože tohle denně špinavé, upachtěné, zkrvavené, domlácené dítě vypadá stoprocentně jako týrané. Ale k mé velké radosti je spokojené a v pohodě!!!!!
S jídlem to máme jak kdy. Jsou dny, kdy do sebe tlačí pořád něco co mu přihodím do jeho mísy. Takže do sebe hrne piškoty, rohlíky, chleba, maso, kosti od masa, jahody, meloun, třešně i s peckama, já nevím co všechno. Někdy dojde i na psí granule. A někdy to je po ránu mléko k obědu kaše a k večeři kaše. Ale pupek má jak starej pivař. I to pivo mu chutná.
Klubou se nám další stoličky, takže po týdnu probrečených nocí a oteklých dásní snad bude na chvilku klid. Současný stav je 12 kusů.
POZOR. Ostříhali jsme chlapečka. Už jsem se naštvala, protože se nenechá učesat a ty jeho dlouhé zrzavé lokny byly sice okouzlující leč zacuchané, takže šly!!! Vypadá stejně jako když mu byly 4 měsíce. Pár světlých chloupků, parcely do půl hlavy, vysoké čelo ? DĚS.
Co se týká mluvení, tak novinkou je jak chodí s babi po ránu krmit slepice PUŤA PUŤA, ale úplně kouzelné. Jinak má tu svojí řeč a vlastní jazyk. A to čemu rozumím je v pohodě a když mu nerozumím, tak se pěkně vzteká že jsem úplně blbá!!!!
A stejně jako u Barbánků tak tatínek hraje prim. U nás o to více, že teď vidí tátu málo, takže když Michal přijede tak letí mu do náruče, položí hlavičku na rameno, obejme ho NO sama jsem z toho naměkko, protože podobný náznak lásky ke mně se nekoná.
Přejeme všem moc krásné užívání na dovolenkách, chatičkách, u moře apod. My budeme ještě asi do konce července u BABÍÍÍÍÍÍ, a pak snad taky vyrazíme někam na tu dofču s tátou.
Michal tady kroutí hlavou, že první kam jsem dneska po příjezdu letěla bylo E-MIMINO, ale co naplat. Chybíte mi kočky.
Jsem ráda, že se Vám na Šumavě líbilo, doufám, že to zopakujeme. Jak říkala teta Zizi, bylo by dobré, kdyby se naše virtuální děti mohli setkávat na podobných akcích. Takže kdy jste naplánovali tu zimu???
Tak se mějte hezky a snad brzo zase tady nebo někde na srzíku AHOOOOOJ
Fialka a Šimonek (ROK PRYČ - dost starej na to abych mu to pořád počítala).

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 18.07.04 21:02

Naydárek holčinz,

tak i mz se po odmlce hlásíme. Jsme už ydávz a prakticky nám nic nebylo. Sice měla Eliška vysoké horečky, ale ty trvaly jen 2 dny.V pondělí měly být výsledky výtěru z krku, ty ovšem byly až ve čtvrtek a světe div se- vše negativná, takže moje malá chudinka brala Penicilin naprosto zbytečně a ještě si vytrpěla muka, když jsme ji ten hnus dávali polykat, samo, že jsme se museli s ní prát a to 3×denně. No ale je to už za námi a doufám, že vůbec ne před námi:-))
U nás taky žvatláme kudy chodíme a taky se čílíme, když tomu ty dospěláci nerozumí.Budíme se 1 - 2× ya noc a doufám, že bryy budeme spát durcha!! Jo a Maťo, co sunárek a Oliverek?? A to samé mě zajímá u Jolany a Vojtíška? Už bumbají a jaké fígle jste na ně vymyslely?a jak jste to vlastně dělaly?Ja se na to chys´tám, už jsem několikrát Elišce dávala sunar,ale bey úspěchu a tak jsem strašně líná v tom pokračovat,ale musím!!Takže také začínáme, ale jsem na to zvědavá. Myslím, že mě Eliška pošle někam..!:-))

Tak se mějet a dovolenkujte a kdyby byl nějaký srayík, tak dejte vědět

Miki a Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.04 21:07

Ahooooooooooj holky!
Tak jsme dnes dorazili domů.Bylo to bezva,sice byla zima,ale nám to nevadilo,kluci běhali ve svetrech a každý den jsme grilovali,takže pohoda.
Víc se rozepíšu asi zítra,musím ještě naházet tu špínu do vany a odmočit :-))).

Vítám Jitku,nevšimla jsem si minule,že se k nám přidala,takže ahoj a piš,ať je toho tady víc.

Jdu vybalit,tak až zítra páááá Zizi a Tom

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.04 14:35

Ahoj Miki,
to je dobre, že Eliška je už v poriadku a nič vážne jej nebolo. Sunárek a Oliverek sa stále nekamarátia. Vyskúšala som asi všetky značky, za tepla, za studena, vlažné, z hrnčeka, z fľašky… A stále nič. Takže som ho teraz už tretí týždeň nechala a nepije žiadne mlieko. Možno som krkavčia matka, ale fakt to nešlo.
Cez deň vypije tak pol litra, niekdedy i viac vody, Kubíka alebo čaju. Viem, že to neni veľa, ale boli časy, keď ledva vypil 50 ml za celý deň. Je fakt, že to som ho ešte kojila, ale teraz sa v pití zlepšil. Inak má rád jogurty, žervé syry, tvaroh, kyslú smotanu, dokonca musel ochutnať aj kefír, keď videl, že ho pije taťka a ten mu tiež chutil. Ale umelé mlieko nie. Po konzultáciách s dr. a známymi zdravoťáčkami som sa rozhodla, že mu skúsim prevariť klasické mlieko z krabice to trojdňové a uvidíme. Tak sa dnes na to chystám.
Inak spinkáme krásne celú noc. Oliverek zaspáva medzi pol osmou a osmou a našťastie si už posumul vstávanie na šiestu. Ešte pred dvoma týždňami vstával o piatej. To bolo dosť hrozné, ale o šiestej sa to už dá. Hlavne ešte dokáže byť skoro hoďku s nami v posteli. Ale o siedmej už musíme bezpodmienečne vypadnúť z postele :-) Čerstvá novinka zo včera, Oliverek začal sám od seba hovoriť haló, haló a dáva si pri tom ruku na ucho akože telefonuje. Vyzerá to kúzelne.
A čo ostatní, ako sa máte? Mishicko, ešte ste na chate? Akosi chýbajú príspevky. Ale to bude asi prázdninami a tým, že sa konečne oteplilo.
Dnes som anonym, ale vobec sa mi nedá prihlásiť. Niekedy to blbne. Neviem prečo.
Maťa a Oliver 14 mesiacov a 6 dní

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.07.04 20:43

ahoj holky!
Tak se mi snad podaří dneska něco sesmolit,ale jsem zralá na psychinu,Tomáš dneska pořád řval a já měla tolik práááce a do toho k nám došel na návštěvu strejda z austrálie,já doma bordel,jak......,no prostě katastrofa,musí si myslet,že jsme pěkní bordeláři.

na dovolené bylo bezvadně,byla jsem ráda,že nejsou vedra,protože byl aspoň pokoj od vos a sršňů,ikdyž mě stejně jedna vosa píchla,takže teď tady sedím a nohu mám jak balon:-)).
Počasí docela ušlo,koupat se sice nedalo,ale mohlo být i hůř.Každý den jsme něco grilovali a teď mám nějaký kilo navrch,tak asi přestanu žrát,už se do ničeho nevlezu.
Oslavili jsme taťkovi narozeniny,na oslavu za náma přijel taky Tadeášek s mamkou Medulienkou a tatkou Romanem,tak to bylo super,kluci byli bezvadní a tak jsme se dohodli ještě,že pojedem spolu do Liberce do Zoo a do botanické zahrady.Výlet se taky vydařil a ještě nás vzali na tu nejúžasnější pizzu,jakou jsem kdy jedla-mňaaaam:-))).
Tomášek se nám na chatě pořádně otloukal,vždycky narazil hlavou o roh stolu,tak je samá modřina,takže se Fialko těš,protože mě taky asi zavřou za týrání dětí a budem v base spolu :-))).
Fialko,vyfoť Šimona,jak je ostříhaný,jsem hrozně zvědavá,jak mu to sluší.A co se týče té Šumavy v zimě,ještě nevím termín prázdnin,ale zkusím se podívat na internetu,jestli to někde nenajdu a pak napíšu.Bylo by bezva,kdybysme se zase sešli všichni a v létě bysme mohli jet pro změnu do té Hrubé Skály(to by zařídila medulienka).
Jinak Medulienka je přestěhovaná,bydlí se jim dobře,protože jsou v domečku a ne v paneláku,jenom internet jim asi připojí až na konci měsíce,tak říkala že má pěknej absťák.

Tomášek se nám strašně rychle rozvíjí(teda aspoň mě se zdá že rychle),pořád mluví,už mu i něco rozumím,ale to je spíš tím,že si mě k tomu přivede nebo na to ukazuje,takže když nechápu,tak taky pěkně zuří,že jsem blbá nebo co.Lítá už jako čert,lumpačí s Lukášem a hrozně ho kouše a mlátí,darebák,musím mu dát pěkně po ruce a pak je mi ho líto,ale co se dá dělat,děsím se až půjde do školky,aby tam nemlátil děti.
Spí už jen jednou denně a to po obědě jednu nebo i dvě hodiny,večer chodí spát kolem půl osmé a vstává většinou v sedm,ale teď je mu asi vedro a je budíček v šest.Jí skoro všechno co mu dám,pije sunar a teď mu začaly chutnat šťávy,které předtím nechtěl a začíná odmítat ovocný čaj.Umí udělat psa,husu,haló a už ani nevím,říká bába,máma,táta a hlavně se ptá na všechno možný,ale nerozumí mu teda nikdo,kromě mě a taťky a je to hrozně srandovní,jo a strašně rád chodí sedět do auta a uvazuje si pásy a řadí a tak.Už ani nevím,co všechno se naučil novýho,jen musím říct,že na té dovolené byl zlatej,zato co předváděl dneska doma,to teda bylo.Pořád ječel a zvedal nohu,jako že chce pochovat a to dělal celý den,tak doufám,že zítra to bude lepší.
Napustila jsem klukům bazének a ti tam teda řádili ikdyž byla voda studená,tak snad se mi nenachladí.
Jo a na dovolené se nám Tom pokadil a my si toho všimli až pozdě a tak má chudák opět bolák na zadečku,takže teď má pěkně fialovou prdýlku a všude kam si sedne ,dělá razítka :-))))).

Maťo a Miki,Tomášek taky nechtěl umělý mlíko ale já mu to každý den dávala na lžičce(flašku s dudlem odmítal) až si zvykl na chuť a pak jsem mu míchala po malých dávkách až začal prostě pít i těch 150ml a teď mám pocit,že i těch 250ml je mu málo otesánkovi.Je fakt,že mu to trvalo určitě měsíc i možná dýl než si na to zvykl,takže hodně úspěchů.

Tak a teď jsem úplně zapoměla,jestli jsem ještě něco chtěla.
No tak příště.Tak se zatím mějte a ahooooooj Zizi a Tom(jak píše Fialka-dost starej,abych mu to pořád počítala :-)))))))

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.07.04 22:29

Ahoj,ještě já!
Tak jsem zjistila termín jarních prázdnin pro Lukáše.
Takže je to od 14.3.- 20.3.2005
Takže já a moje rodinka se chystáme jet na Šumavu na Brčálník,pojede s námi i Medulienka s rodinou(dou­fám),tak kdo chcete,tak se přidejte.Bylo by super,kdybysme zase ob:,–(ili celou chalupu,aby nás neobtěžovali nějací důchodci :-)))))))))))))).Tak čus bus autobus Zizi

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 20.07.04 21:44

Nazdárek, i my máme teď boje s pitím čaje.Přesně jako Tom, Eliška odmítá čaj a jede jen na šťávičky a specielně na ty s brčkem:-))Takže se ji snažim oblafnout a vylejvám z té krabičky ty šťávičky a stříkačkou tam dávám ovocné čaje:-)))Ale většinou to ta potvůrka prohlédne a bojkotuje mé snahy:-((
Maťo - i my bumbáme jen pomálu, kde by se do nás dostalo půl litru!!KÉŽ BY!!!Aspoň 250ml a to ji přes den nekojim už dávno!Stále žije ze vzduchu:-))Vlajky vyvěšujeme, když vypije tak 150 - 200ml!!A to mě každý utěšoval, jak se určitě rozpije.No tak snad teta Zizi slíbila, že se o to postará:-))Až vyrayíme na podyim na burčák:-)))Třeba pojede jen na vínko,Elišák jeden mazanej. Tak se mějete, užívejte léta a Zizi, dej vědět, až budeš v Praze.Jen jestli tě můžu poprosit, pošli mi pak ještě pro jistotu smsku, já budu asi v srpnu bez netu, takže se nic nedovim:-(((

Pa pa Miki a Eliška

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 21.07.04 09:24

Ahoj holčiny,

Tak honem opět napravuji co jsem slíbila na chatu a píšu píšu at nám deníček neskončí. Byla by to ¨škoda.

Jak víte tak jsme s holkama byli u Olči na chatě a měli jsme se krásně. Pořádko nám vyšlo řekla bych, jeden den deště se dá prominout. A to nepršelo celý den.
Měli jsme se krásně. Taková ta pohodička.

Mamky měli pokaždé k večeři opékané buřtíky a zapíjeli to nějakým tím procentíčkem :D ale no coment.

Co u nás? Kačka stále tak nějak nic neřiká, včera byla u nás kamarádka s porodnice s Michalkou a Míša úplně všechno opakuje? no na to já si asi ještě počkám.

Jinak je to pěkná dračice ale to už všichni víte :D

Ted trávíme dny na zahradě ve vodě. Dneska mám běhání po úřadech ale když to všechno stihneme tak vyrazíme na koupaliště. Jsem na ní zvedavá, ale asi jí dovolim jen nožky? za prvé se mi to určitě bude zdát studené a pak špinavé?.

Ju a ještě máme jít dneska na převážení na 15 měsících? no máme toho hodně? ale snad to stihneme.

Chtěla bych se pochlubit ale snad to nezakřiknu? Kačka po návratu s posledního výletu spí do 7,30, dokonce i do 8 hod? a tak nějak ten čas?.. na chatě taky tak spala ale to chodila až později? doma jí přece jenom do těch 19,30 uložím. Včera šla v 19 hod?. tak pššššš? nic jsem vám neřekla ju??? Zítra vám dám info jak vstávala :D

S pitím my teda problémy nemáme, včera jsem poprvé zkoušela vodu a ani ta nám nedělala problémy. Vypije mi klidně i 4 flašky za den?. Prostě jí dám flašku a nevrátí mi jí dokut není prázdná :D

Zizi my bychom určitě jeli?. Sice tatka už má řeči že pořád někde jsme protože jsou ted před námi ještě dva výlety?.ale co… a tohle už přece bude přístí rok :D

Fialko taky bych chtěla vidět našeho ženicha jak mu to sluší?.

Tak já běžím? už vařím koprovou at můžeme vystřelit brzo ven

Ahoj Jarča a Kačenka

Nové fotky z chaty jsou u mě v album a u lindičky?.. Míša nevim jestli doplnila :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.04 19:34

Ahoj,jasně že ti pošlu sms,těším se.
Valím žehlit,tak ahoj Zizi

Vložit nový komentář