Mishicka a Barborka 1 rok a něco

Rodičovství

Ahoj děcka a maminky, teda já už se na mámu nemůžu koukat, je děsně nemocná (chudinka), pořád nudlí a kašle a protože já jsem taky trošku marod (ale jsem daleko menší chudinka :), tak ještě musí mamka tahat nudle mě. Tak jsem se smilovala a dnešní deníček sesmolím sama, jinak se ho nedočkáte.

Máme teď spoustu novinek a ta největší se kupodivu netýká mě. Budeme se stěhovat. Máme tady nad náma souseda, máma říká, že je opravdovskej blázen. On tvrdí, že prý v bytě něco přestavujeme a vychází z toho záření, který mu poškozuje zdraví - má na to prý papíry. Byl si na nás stěžovat na stavebním úřadu a tak se na ty naše (údajný) přestavby přijdou příští týden podívat. No já tady teda fakt pořád něco přestavuju, ale žádný záření se mi ne a ne povést vyprodukovat. No prostě s tím pánem je to (jak říkají naši) vopruz a než se s nim nadále dohadovat (teda on nemluví, ani na pozdrav neodpoví, natož aby sám pozdravil), tak si radši najdem byteček jinej. Myslím, že naši se už těšej, já to zatím nemám srovnaný, ale prý bych tam mohla mít vlastní pokojík, což by asi bylo príma, protože se někdy v noci budím kvůli našim, jak si něco šuškaj v posteli (a kdoví, co to tam ještě dělaj, radši se nekoukám :-). Takže teď toho maj naši opravdu dost, co dělat a já se moc snažím, abych jim dělala jen radost, aby se náhodou nepřestěhovali beze mě. A myslím, že se mi to daří.

Od rána do večera jsem usměvavá, hrozně ráda se účastnim všech činností, ale někdy taky potřebuju být sama a něco si pracovat, do čeho mi nikdo nekecá. Objevila jsem, že se opravdu dají kostky a jiný věci stavět na sebe a zasouvat do sebe a tak pořád něco někam stavím a zasouvám. Úplně největší sranda je uklízet kostičky do koše s prádlem, nebo do odpadkovýho koše. Mám z toho radost, jak mi to jde, akorát nechápu, proč mou radost nesdílí máma, vždyť co je na tom špatnýho uklidit telefon do skříňky na sušenky? Zlobila se moc (ale myslím, že to dělala jen na oko, že jinak byla šťastná, jak jsem chytrá). Asi bych měla s tím úklidem věcí pokračovat tajně, aby mě nenachytala a pak se to svede na někoho jinýho. Taky jsem nějak vyrostla, protože už vidím na stůl a tak mi konečně došlo, že si ty věci tam můžu přeci klidně vzít. Stoupnu si na špičky, přitáhnu se co nejvíc to jde a ulovim takřka všechno, co tam leží. A jsou to samý poklady - ovladače, mobily, kabely, nůžky, asi tisíc tužek a taky poklad největší - foťák. Jenže ten je vždycky hodně vzadu a tak musím ještě vyrůst, nebo vymyslet jinou taktiku, jak se k němu dostat. Něco mi říká, že kdybych si na něco stoupla, tak bych tam došáhla. Jenže u stolu nic vhodnýho na stoupání není. Zkouším to přes židli, ale vždycky mě zabaví, jak se krásně točí a tak točim a na lezení nahoru zapomenu. Když jsem u toho lezení, zvládám v pohodě nahoru i dolu, už nepadám ani náhodou.

Taky mám novou hru, dávám lidem věci. Je to zábava, beru jednu hračku za druhou a dávám jí mámě nebo tátovi a oni říkají dík a chválí mě. Akorát si musím dávat bacha, protože včera mě máma dostala, když zneužila tuhle mou novou činnost. Tajně jsem ukořistila ovladač a máma si toho všimla. Sedla si na bobek, natáhla ruku a s úsměvem nejsladším říká „dej to mámě“. A mě to vůbec nedošlo a tak jsem jí ten ovladač dala. A není s ní žádná hra, ona už mi ho zpátky nevrátila, takže děcka bacha na dospěláky, jsou hrozně vychytralí a podlí. Taky někdy hrajeme na aport, to já nosím třeba balón (říkám mu babó) a máma ho hází a já za ním utíkám a zas jí ho donesu. Nebo takhle posílá kačenku a já jí nosím zpátky. Je to taky zábava. Vlastně když to tak vezmu, tak celej den mám nějakou zábavu, takže jsem spokojený dítko.

Zkoušim mluvit, zatim nic moc, ale snažim se vytrvale. Zatím se mi ty slova nedařej úplně, ale naši už to chápou, co říkám a moc mě chválí. To se mi líbí a tak se snažím to opakovat a určitě se brzo zlepším. Říkám máma, táta, mam (ham nebo mňam), babó (balón), pipík (pupík), pe (pes či jiné zvíře), ha (haf), mimi (miminko), pápá a ještě spoustu, ale zrovna si nevzpomínám. Někdy mi vadí, že mám v plínce hovínko, tak lezu na rodiče a kňourám a doufám, že jim dojde, co chci. Většinou to chvilku trvá, ale říkají vždycky když mě rozbalují ee, tak možná to začnu taky říkat a oni budou vědět hned o co jde.

Miluju vycházky ven a zejména na pískoviště. Senzační je stoupnout si pod klouzačku a lézt na ní zespodu. Někdy mě máma nechá sklouznout, ale taky mě často odhání, protože se kloužou větší děti. Ale já objevila, že když jim tam překážím, tak si se mnou nakonec musejí hrát a to já moc ráda. Hlavně větší holčičky, ty se o mě jako starají a různě mě nosí a dávají mi hračky. A já se nechám a culím se jako absolutní neschopné miminko a jsem jak hadrová panenka. Nechám si od nich všechno líbit a vůbec nepláču, když mě tahají a různě se mnou manipulují. Hlavně, že si mě všímají a taky mě brání před klukama, co mi všechno berou. Máma je z toho vedle, jak se vždycky nenápadně vnutím do hry, ale nechává mě, jen dává pozor, aby se mi něco nestalo.

Má o mě vůbec teď nějak venku strach, protože tuhle se mi povedl super kousek. Byli jsme v obchoďáku a já tam objevila svoje oblíbený eskalátory. Naši se mnou na střídačku jezdili, ale sotva 10× a to mi bylo málo. Tak jsem počkala, až se máma otočila a mluvila s tátou a hodně rychle jsem si utíkala za roh ty schody sjet sama. Když jsem k nim došla, tak jsem koukala na lidi, co tam jezděj a čekala, že mě někdo chytne za ruce a pojede se mnou, ale nikdo se k tomu neměl. A pak mě odchytil táta a byli s mámou hrozně vyděšení a říkali, že jsem se jim ztratila. Ale to je blbost, já se přeci neztratila ani náhodou. Prý si ale budou muset dávat velký pozor a asi mi budou na oblečení lepit cedulku se jménem a telefonem, kdybych se někdy ještě rozhodla prchnout, aby jsme se našli. Kdyby mi dali konečně ten mobil, tak by mi nic lepit nemuseli, ale nechtěj o tom slyšet. No, ale abych si to vyžehlila (i když se fakt necítím za to provinile), tak jsem předvedla vzorně svou novou vychytávku a dala jsem mámě pusu. Pořádnou našpulenou a mlaskavou. Dostala jsem jí, byla z toho úplně vedle a když si za chvíli řekla o další pusu, tak jsem to zopakovala a měla jsem jí hned omotanou kolem prstu. Tak se na ně musí.

Měla jsem ty narozky a fakt je to docela dobrej zvyk, krom tý dortový oslavy jsem dostala dárky a ještě mě nějaký prý čekají u druhý babičky, kam jedem o víkendu. To se mi líbí.
Od prababičky jsem dostala panenku - miminko. To je úplně nejlepší nejlepší miminko na světě!!!! Je velký a fakt vypadá jako opravdovský miminko. A já ho neustále nosím, pusinkuju, nakládám ho do chodítka a vozím ho jako v kočárku. Pořád se s ním muchluju až z toho někdy kňourám a naši mi to mímo už párkrát proto schvovali. Říkají, že mám asi nějaký mateřský pudy, protože nemůžou pochopit, že jsem si sama vybrala zrovna panenku a né autíčko. No, co bych taky dělala s autíčkem, že jo? To je přeci jasný, miminko se chová, pusinkuje a patří do kočárku a taky jsem to mámě hned v dětským koutku ukázala. A jsem moc ráda, že to prababičce řekla a ta pořídila mojí panenku, protože v tom koutku jsme jí vždycky museli nechat a já byla smutná. Takže jsem taky maminka, ale často se chodíme s miminkem tulit k mojí mamince a ta mi ukazuje další věci, co se s miminkem dělaj. Třeba jak se dělá miminku malá, jak se miminko krmí a já to pak dělám taky a moc se s mámou bavíme.

No, máma už zase kašle až se třesou okna, tak já jí jdu zkontrolovat čaj, aby se konečně uzdravila a mohly jsme zase ven, tady doma je to šílená nuda :-(

Mějte se moc hezky, na všechny ročáky, co už slavili jsme urputně s mámou myslely, jen jsme nestíhaly psát, tak blahopřejeme dodatečně.

Pá a snad už máma někdy taky napíše, nebo jí vydědíte :-)

Barbánek

Váš příspěvek
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.04.04 09:22

Ahoj všem,
zejména Barborce - šikulce, napsala jsi krásný deníček, to se mamina má:-) Tak ji pozdravuj a ať se kouká uzdravit, venku je nádherně a pískoviště čekají:-)
A co jinak u nás nového? Tadeášek se naučil ukazovat prstíkem, a říkat u toho hele, a musím vám říct, že už mi z toho občas tečou nervy:-) Sotva oči otevře, už na mě míří ukazováčkem a „hele“, a já pak musím pojmenovávat všechno, na co ukáže, dokud mu neprozradím, co to je, tak usilovně helá čím dál tím víc nahlas. Zezačátku mi to přišlo ohromně roztomilý, takový to krtečkovský „hele, hele“, ale když už po sto padesátý helím na kalendář s pejskem, na lustr nebo obrázek slona, dostávám něco jako psotník:-)))
Ovšem nemůžu se vzpamatovat z těch CELÝCH PROSPANÝCH NOCÍ, to je prostě labůžo. Škoda, že Hele vstává stále přesně v 5:30, ale i tak to nemá chybu!!! A o víkendu si doufám bude helat s tatínkem,a já se prospím aspoň do deseti, zdá se, že moje modlitby byly vyslyšeny:-)
Jinak pěší procházky parkem jsou fakt úžasný, Tadeáška fascinuje ten rozlehlý prostor, takže běhá sem a tam, a k mému úžasu dokonce ani moc nesbírá vajgly a jiný poklady. Ovšem když kolem projde pes, Tedýsek ho fascinovaně a rychle následuje naprosto kamkoli, a je mu celkem jedno, že jeho nebohá matka ještě není připravena na to, aby ji opustil:-) Občas mu taky rupne v hlavince a prostě si to namíří na druhou stranu, než jdeme, včera jsme šli k autu a on najednou hodil zpátečku, tak jsme na něj zavolali, že jako jdem bez něj, zamávali mu a odcházeli, přirozeně čekajíc, že nás bude (možná i s brekem) následovat. Ovšem on nám zamával, otočil se a jal se drsně sebevědomě odcházet na druhou stranu. Fakt nás vychladil, a když jsem ho doběhla (takže málem s brekem já), smál se, až se zajíkal. Prevít:-)
V úterý tu byla na návštěvě Eržika s Verunkou a to, co předved Tedýsek, jsem teda ještě neviděla, normálně se do Verunky na první pohled zamiloval, kam popolezla, věrně ji následoval, dělal před ní dřepy, aby jí mohl do očí vyznat lásku, fakt jsme se tady s Janou válely smíchy:-) Verunka je neuvěřitelně usměvavá a v pohodě, takže se vlastně Tedýskovi ani nemůžu divit:-) tak už se těšíme na příští týden, že si společně zařádíme venku.
Tak, napsala jsem toho sice spoustu, ale chtěla jsem na spoustu věcí reagovat, a nějak mi to vypadlo z hlavy… Tak příště, asi si to budu psát:-) Ne nadarmo má MD stejnou zkratku jako mozková dysfunkce…:-) Šárka & Tedýsek (brzičko rok)
Jo, už vím, Fialko, ten dortík je fakt super, souhlasím s Jolanou, taky jsem se nechala inspirovat.
Jolano, tak jak spinkáte?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.04 09:56

Barbánku,

spisovatelský vlohy jsi zdědila po mamince, deníček se Ti náramně povedl a v popisu Tvých dovedností nápadně poznávám mýho Vojtíška.
Mamku pozdravuj a někdy jí usaď k PC, ať se nám taky ozve. Šárko - spíme nepřerušovaně ( zatím 2× ) !!!!, vstávačka brutální krátce po páté, ale i tak je to bezva!
Budu mu muset nějak natáhnout usínání, chodí spát bezpečně do 19,00, a to tak, že je tak po celým dnu zmožen, že usíná u kaše.
Nejspokojeněnjší je Vojta momentálně na pískovišti, strašně ho baví přehrabovat se v písku , mlátit lopatkou a jíst písek a nalezený kamínky.
Zítra budu plácat Fialčin dort, moc se těším :-), taky Vám pošlu fotku do galerky.
Mějte se hezky,
J+Vojta ( v pondělí jubilant )

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.04.04 10:43

Ahoj holky!

Tak jenom stručně, pravděpodobně už se nedostanu tenhle týden na net, tak raději s předstihem než pozdě posíláme gratulace pondělním oslavencům Tadeáškovi a Vojtíškovi - ať si to pořádně užijete a pochutnáte si na dortíku, co vám mamky upatlají, pardon nazdobí....... Šárko, teď my došlo, že v pondělí možná budete ještě slavit, tak kdyby se vám to nehodilo, tak třeba aspoň někdy dopoledne na chviličku než odjedeme, jo?
Tak se zatím všichni moc mějte a ahoj
Eržika a Verunka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.04.04 16:18

Ahoj holčiny,

tak se pokusim neco honem honem napsat i kdyz Kačka tady řádí okolo mě.
Včera jsme byli na roční prohlídce tak naše aktuální míra je 77,5 cm a váha 9,05 kg. Což jsem tedy nečekala podle toho jak začala málo jíst a jak tady pořát lítá jak hadr na koštěti. I když jídlo se nám zlepšilo protože nám 4 zoubky která lezli najednou už koneně vylezli takže aktuální stav zubů se ze 3 zvýšil na 7. Sice jen vykukují ale už jso tam.Taky to bylo znát na dnešní noci kdy se neprobudila až okolo 5,15 to měla mlíčko a do 7 ještě chrupala. Ale nic jsem vám neřekla abych to nezakřikla. Poslední dny jsem se opravdu nevyspala. Na včerejšek mě nenechala spát od 23,30… to byla snad pořád vzhuru a plakala.
Dneska mi pomáhala sázet kytičky do truhliku a taky nám chutná hlína. Bya jak prasatko.
Co umi jeste asi tak jako ostatni jak koukam. Nebo spis jak ctu. Kdyz se ji zeptame jak dela ptacek tak zvedne ruku nahoru jako ze frrrrrnk.
Pak mi dela mala mala a hladi me. Pusinky tady da ale jen kdyz se ji chce. Je pekne vycurana.
V utery jsme byli na foceni s dortem a byla jsem pekne splavena. Bylo to neco ji presvedcit aby tam chvilicku postála a nešla hned ke mě.Dneska jsme si je měli vyzvednou a popřípade pak objednat jaký se nám líbili ale tatka je v Praze tak se tam zastavime zítra. Jsem na ně zvědavá, úsměv se ná samozřejmě nepovedl takže je na všech vážná jak nevim co.
Když nám tatka volá domu a ona má sluchátko a on jí řiká ahoj tak tady mává jak o závod.
Miluje být venku, dopoledne to moc nestíhám protože vařim a snažim se uklízet a ona spí od 11-13 hod takže jdeme až po obědě ale dopoledne pořád chodí ke dveřím a řvě že chce ven.
Jak uspáváte děti přes den??? Já teda v kočárku. Večer mi většinou usne sama u tý flašky a až nám to ted nevyjde tak začnu s tou přesvědčovací metodou :D ale jako na potvoru pokaždý usne bez uspáváni. Tak neva. I to je v pohodě.
zitra jedeme na výlet do Harachova tak se těším, ani nevim jaký bude počásko. Dneska bylo úplně nádherně.
jo ještěsi začala dávat ruce na oči a my musíme řikat kde je Kačenka. To se pak směje až dostane škytavku. No ona vlastně škytá po každým smíchu.
S tím prstíkem taky pořád ukazuje. Já jí učila dělat tytyty a ona místo toho zaačala ukazovat. Ale tytyty dělá taky ale je to hodně podobný papa protože nedá ten jeden prstík, ten má jen na to ukazovaní.
Jinak ovladače se u nás neschovávaji a Kačka nám vesele přepíná televizi. Slyšela jsem že když se jí to dovolí že jí to pak přejde… zatím to tak nevypada :D a mobil si dává k uchu a dělá halo halo… ale to jí pujcujeme jen tatky :D muj ne, ten byl drahej :D
Tak ju tak se mějte krásně. Kačenka se krmí tak mě dokonce nechala i něo sesmolit. Ale dřív tu semnou neposeděla a ted prijde a chce se koukat, jen s tim psanim je to horsi protoze to me uz tak nenecha. ¨

Tak cusky mejte se krasne
Jarca a Kacenka

PS: Všem oslavencum všechno nej… ja jeste nemam rozebehlou postu kde mam seznamek, tak jsem i mimo a nevim kdo kdy ted co slavi… omlouvam se.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.04.04 20:44

Ahoj holky!
Barbánku ty se máš,že se budeš stěhovat,tak to pěkně zvládněte,abysme mohli přijet na návštěvu:-)))))))))))

Tomášek je taky pískožrout,dneska na písku ožužlal všechny kameny a nacpal si do pusy několik hromádek písku,pak mu tekl i nosem broučkovi,jak má tu rýmu,tak mu tekl sopel i s pískem,fuj.No jo,ale když se mu to na dvoře tak líbí,tak ho nechávám řádit a on potvůrka vždycky vezme kámen,podívá se na mě,já preventivně řeknu bak a on šup s ním do pusy a strašně se tomu směje,protože já vyskočím,nadávám a snažím se mu to sebrat.
Mám teď hrozný problém s jídlem,Tomáš nevydrží sedět v židličce ani deset minut,vyžaduje lžičku,aby moho papat sám,ale pak si normálně stoupá a já nevím,co mám dělat,když ho násilím znovu po:,–(ím,tak řve a je hned po obědě.Myslíte,že ho to přejde?Jedí vám děti v klidu nebo je někdo taky kamikadze?

Jolko,Tomášek taky usíná tak brzo a vstáváme taky kolem půl šesté,já teda doufám,že ho to přejde,ale za tu prospanou noc to teda stojí.Navíc už dva dny jsem mu ráno odepřela prso,tak se u nás řve,ale asi mu zítra ráno půjdu udělat sunar,aby byl klid,já mu totiž nedala nic a jen se napil trochu čaje,ale asi má hlad,tak mu dám sunar.Jak to řešíte vy?A Šárko?Ale vy asi ještě kojíte,že?Já už mu to utnu,dám mu ještě tak týden a končím s kojením,už kojím dva dny jen večer a prsa nemám vůbec nafouklý,je to asi nejlepší způsob na odstavení,takhle postupně.

Tak už dost a ahoooj Zizi a Tomášek
(chudáčkovi asi leze dolní špičák,má to nateklý až hrůza,to snad nikdy neskončí,ty zuby)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.04 21:19

Zizi,

my se krmíme tak, že prvních 5-10 soust sní bez protestů, pak se začne ošívat, ale já jsem na něj vyzrála ( zatím ), mám v pohtovosti druhou lžičku, kterou mu bleskurychle nastrčím, on jí chvíli okusuje mezi sousty, prohlíží jí. Konečná fáze krmení nastává, když se snaží nabrat si jídlo z misky sám, případně touží krmit on mě, to je znamení, že je sytej, a chce se bavit.
Mám pocit, že poslední dobou hůř jí, jednak mu rostou zuby a taky jsem zaznamenala,že za poslední 2 měsíce vážení přibral jen 20dkg ( taky jsme dělali 1-1,20 Kg za měsíc ), ale taky se hodně zaplácne rohlíkama, křupinkama nebo piškotama, kterejma se láduje v kočárku…
Jinak ještě kojím, tak 2×-3× za den , teď comi odpadly noční kojící maratony ( DOUFÁM ), tak to vypadá, že se mi mlíko bude tvořit míň a míň… takže tak nějak postupně mám v plánu odstavit úplně. Dneska jsem četla článek, kterej vyvracel teorii, že čím dýl se děti kojí, tím větší problém je s odstavením, ta doktorka zastává názor, že nejpozději kolem 1,5 roku se děti odstaví sami, pokud jim maminky prso nenutí…
Tomíkovi přejem, ať zuby nebolí, ten Tvůj kluk snad za chvíli tímhle tempem bude měnit mléčný chrup za stálý !!! :-))))
Pro ostatní - may day may day, kde jste ???
 J+V

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.04.04 23:13

Čauky Zizi,
o tom jídle mi ani nemluv :-(((((( U nás je to příšerný, kvůli blbejm pěti lžičkám musím absolvovat tu scénku … obléct bryndák, narvat vzpírající se dítě do židličky, vydat mu jednu speciální lžičku navíc, nechat ochutnat a koukat na podivný obličejíčky. Pak teda pár lžiček sní, většinou se musí účastnit a tak je to patlanice a snězeno není nic moc. Pak už si jen s tím chce hrát a celou tu dobu dělá děsný psí kusy, hází věci na zem a chce abych je zvedala a ona je zas mohla házet, schovává se za bryndák, snaží se vyrvat mojí lžičku a různě se otáčí takřka o 180 stupňů. Vyklání se všemi směry, nejradši dolů a snaží se vyprostit nohy, aby mohla skočit šipku, zuřivě kroutí a mrská hlavou, když se blížím se lžičkou. No fakt hrůůůůůůůůůůůza. A pak teda utírám totálně zřízený dítě, to se zuřivě s řevem brání. Po týhle akci jsem zpocená, vyřízená, naštvaná a říkám si, jestli to vůbec kvůli těm pár soustům stálo za to. Jediný, kdy Bára spolehlivě jí je v tom případě, že jídlo dostane do ruky na okusování a může se s ním volně pohybovat (a patlat a drobit a uklízet ho kamkoli dle libosti), nebo pak ještě když jedí i ostatní děti, tak to si dá taky. Celkově je to s jídlem u nás na p.. Máme doma asi dietářku, nechápu, jak vůbec může fungovat, za celý den sní třeba jen půl přesnídávky, jogurt, pár piškotů a celkem 500ml mlíka. Ty 3-5 lžiček zeleniny nepočítám. Není to divný? Ale jinak vypadá spokojeně a zdravě, schválně uvidíme na kontrole při vážení, jak dopadneme.
Zatím pá Mishicka + Bára (totálně živá a odmítající jít spinkat)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 23.04.04 09:09

Ahooooj,
Zizi, Jolano, tak jsme na tom úplně stejně, spát chodí Tedýsek stále v těch svých 19:00, a naštěstí úplně bez protestů, chrní celou noc do těch 5:30, pak se mohutně nakojí a je vzhůru. Je pravda, že prospaná noc je bájo, ale ta vstávačka mě ničí:-( Já bych mu to usínání i posunula, ale on už je okolo tý sedmý úplně koženej a vláčnej, takže by to asi bylo spíš týrání, nevim, možná nějak postupně by se to dalo, asi to zkusím.
ZIZI, já myslím, že ráno už má asi Tomík fakt hlad, přece jen byl zvyklej dobíjet baterky tím nočním kojením, takže Ti zřejmě nezbyde nic jinýho, než udělat sunar… Už ho Tomík akceptuje? Tadeášek vypije max. 30 ml, a to je u toho ještě menší scéna, zatím to nehrotím, prostě budu ještě chvíli kojit, když už jsem to vydržela rok…
JOLANO, tos mi udělala radost, že se odstaví sám, ačkoli u Tadýska si to neumím představit, já kojím asi taky tak 4× za den, a rozhodně mu prsa nenutím, ba naopak, nadrsno ze mě trhá oblečení a prostě si to vyřve… Myslím, že se tím především uklidňuje, než že by měl hlad, takže odstavení bude asi dost masakr… Už se vidím v Guinessově knize rekordů s kojením do deseti let:-)))
Jo, MISHICKO, s tím jídlem jsi mě pobavila, Tedýsek totiž takhle jí pořád, to, co popisuješ, je jeho denní maximum, ačkoli poslední dobou občas sní celej oběd, ovšem pouze za předpokladu, že mu je poskytnuta druhá lžička a volnost v patlání. Včera si na závěr na:,–(il celou misku na hlavu, a po jídle jsme měli na sobě oba čistý jen ponožky:-) Pikantní byly zejména kousky mrkve, který jsem mu vybírala z uší, kam si je fikaně zatlačil:-) Jakmile bych ho chtěla krmit, okamžitě se v židličce postaví a skokem po hlavě plavmo opouští bojiště:-)
Jo, ještě k tomu dudlíku, už nevím, kdo se to ptal, my jsme ho vždycky používali jen na spaní, takže je stabilně v ložnici, večer mu ho dám do pusy, ale myslím, že se tam dlouho neohřeje, tak to moc neřeším, když nepobíhá s dudlíkem v puse venku, klidně mu ho ještě nějakej čas nechám…
Tak se mějte, my jdem za chvilku plavčit a zítra nás čeká megaoslava, musím ještě upatlat dortík a taky něco pro dospěláky, takže budu mít dneska asi do večera o zábavu postaráno. Taky bych tu měla uklidit, aby babičky netrefil šlak, ale ten úklid je tak marnej a zbytečnej, po jednom Tedýskově piškotku se stejně zdá, že se tu neuklízelo minimálně od Vánoc… No, určitě to znáte:-)
Jo, Vojtíšku, právě jsem zjistila, že máš svátek, to na Tobě teda rodiče pěkně ušetřili:-))) Takže si užij oslavku dvojnásobně a všechno nej, nej, nej!!! Šárka&Tedýsek (zítra 52 týdnů, uff:-)

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 23.04.04 12:57

Jolano,

vyřiď od nás všechno nejlepší Vojtovi k dnešnímu svátku!! Renča mu prý posílá hubana:-)) Snad jsem se nepřekoukla a má ho.

Pavlína

Ethel
Stálice 71 příspěvků 23.04.04 13:22

Ahoj Báro,
máma se někde hroutí v koutku a tak si sedáme k počítači a píšeme Ti dopis. Vůbec je děsivé, jak málo ty mámy vydrží - jestli to takhle půjde dál, budeme ji muset vyměnit za nějaký novější model tak do půl roku. Navíc jí nějak přestalo fungovat pár utilit - přestala nám dávat v noci mlíko a tak. No, ale zatím jsme na ni docela zvyklí a máme jí svým způsobem rádi, tak nevím.
My podnikáme furt něco. Už si dost vystačíme sami. Hodně rádi pouštíme a vypínáme ty broučky od tebe (kdybys je chtěla vrátit, řekni). Tedýsek se naučil rozšroubovávat (ale zatím mu není jasné jak to dělá, jen ví, že některé věci prostě jde otevřít, tak to zkouší tak dlouho, až se mu to povede. Takhle třeba rozšrouboval mastičku na obličej. Měla bys vidět naši mámu, ta dělala!

Já jsem dneska sama snědla pribiňáčka (až na poslední dvě lžičky, ty mi podal táta).

Přišli jsme na to, co to slovo „ne“ znamená: je to něco jako „ještě“, protože když něco děláme, co nás hodně baví, máma to říká a čím víc to říkáme, tím víc to říká. Takže je to jasný. Je z toho vždycky pryč, jak jsme šikovní a hodní.

Pískoviště je úžasná věc, je tam vždycky hromada dětí s hračkami. Máma furt medituje nad tím, jestli už má koupit bábovičky a tak - nechápe, že nejvíc nás to baví právě proto, že nejsou naše. Lidi jsou z nás vždycky nadšení, šišlaj na nás a smějou se a ptaj se mámy, jestli je s náma hodně práce. To nechápu, protože jsme hrozně hodní. Tak nevím, co ty lidi dělaj, protože z nás ta dobrota září na míle.
Dneska jsem se v postýlce praštila do horního rtu a začala mi téct krev. Myslela jsem, že to utemuju dudlíkem, ale táta si všiml, jak mi teče zpod něj (zrovna nás hlídal). Hrozně se vyděsil a pak mě asi hodinu utěšoval. To docela šlo, tak uvažuju, jestli to ještě někdy nezkusit.

No jo, budu muset končit, přece jenom už je skoro půl druhé, tak ať se ještě dnes dostaneme ven.
 Papa,

Anka s Tedýskem (psala Anka)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.04.04 13:27

Čauky holky,
tak jsem ráno skákla k doktorce a už se láduju antibiotikama :-( Ještě, že ta Bára je až na nudle OK, ale stejně je to makačka, já bych si tak potřebovala lehnout a odpočívat. O víkendu tedy nikam nejedem, tak se snad vyležim.
Koukám, že s tím jídlem je to fakt leckde podobný, tak jsem se trochu uklidnila. Mám ještě jeden sprostej a fakt blbej trik, jak do Báry něco nekonfliktně nacpat, ale nepoužívám to moc často, aby se mi to jednou nevymstilo. Stačí pustit televizi a chytit nějakej dlouhej blok reklam nebo nejlépe teleshopping a jde to. Bára čučí s otvřenou pusou a já jí tam sázím jednu lžičku za druhou. Nechápu, čím to je, ale obzvlášť ty teleshoppingy jí fascinujou, kam se hrabe Kouzelná školka nebo večerníček. Asi že je to vždycky stejný, jinak si to neumíme vysvětlit.
Taky mám ještě jeden tradičně intimní dotaz. Jak často kakají vaše děti? Bára 3-5× denně. Zdá se mi to dost a to hlavně taky proto, že toho fakt moc nesní.
K dudlíku, nikdy ho nechtěla, v půl roce ho viděla u ostatních dětí a ze dne na den se z ní stalo dudlající miminko jak z časopisu. Asi po 14-ti dnech jí to přešlo a dudlík dostávala jen na spaní. Po další krátké době ho odmítala i na spaní a tak si teď s naší obrovskou sbírkou dudlíků hraje. Tak aspoň něčemu jsme se vyhnuli, odnaučování nás netrápí.
Zizi, Jolano a Šárko, gratuluju k postupným úspěchům s nočním spinkáním a držím palce, aby to dál vycházelo. Musím se jen smát, jak každá řešíme jiný problém. Vaše děti vstávají nekřesťansky brzy a Barbánek zase ráno chce vyspávat a chodit spinkat o půlnoci :-)))))))) Ať se snažíme jakkoli, tak její (po nás zděděná) dispozice se stejně vždycky pro:,–(í. Budíme jí ráno v 8h, ale někdy to prostě nevyjde (sami bychom normálně spali do 10h). Přes den někdy spí 2×, což je pak problém, protože i když v součtu spí tak 2 hodiny, tak je večer neuvěřitelně čilá. Za úspěch považujeme ukládání ke spánku ve 22h. Co bychom taky chtěli, holt je fakt celá po nás, chudinka, až bude muset vstávat do školky, školy a do práce. Asi by si měla vybrat nějaké vhodné (noční) povolání :-))) Ale co, nějak se to vyvrbí, zatím jsme šťastní, že spí celou noc (jen pár výkřiků do tmy).
Zrovna probíhá spinkačka, tak jdu využít možnosti a zalehnu k Báře.
Zatím pa
Mishicka + Bára

PS: VOJTOVI přejeme krásný sváteček - teda fakt to máš pěkně za sebou, snad Tě rodiče nebudou s dárkama a oslavama šidit :-)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.04.04 13:41

Ještě já,
zase nad náma začali kutat, tak si asi ani nelehnu, protože se nejspíš Bára za chvíli vzbudí.
K tomu dortíku, měli jsme doma upatlanej zakysánek, jako Fialka a fakt to bylo ideální. Pro děti k jídlu OK a patlat se dal skvěle a i nám dospělákům chutnal. A je to rychlý a za pár kaček.
Fialko, co tedy nějaký ten venkovní srazík? Pokud mě paměť nešálí, tak je organizace tentokrát na Tobě. Mám typ, docela dobrá je Stromovka, je to tam velký, jsou tam kačenky, pejsci, různý pískoviště a prolejzky (taky voda, co moc moc moc láká) a malý venkovní občerstvení, kde maj výborný klobásy. Pro pidichodce jsou tam ideální asfaltový cestičky. Kdyby bylo nějaký hezký počasí, tak bychom se počínaje koncem příštího týdne mohli zúčastnit. Moc bychom rády všechny zas viděly a koho jsme neviděly, tak bychom chtěly kamarádit :-)
Slyším nějaký tenoučký nešťastný hlásek z pokoje … tím to tu pro mě končí, jdu stavět kostičky, vozit panenky, muchlovat plyšáky a rabovat skříně :-)
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 23.04.04 14:45

To jsem zase já, dráče spí, tak nakukuju, a vzpomněla jsem si, že se vás chci už dlouho zeptat, jestli někdo z vašich dětí taky tak příšerně slintá. Tedýsek totiž hází vodopády slin prakticky nepřetržitě už asi od pěti měsíců, je to fakt děsný, třeba čtyřikrát denně mu musím dát suchý tričko, vždycky má pod krkem obrovskej mokrej flek… Zezačátku jsme to sváděli na zuby, ale tím to asi nebude. Navíc když vidím stejně starý děti v okolí, tak nikdo z nich to nedělá… Ach jo, a nikde jsem nenašla žádnej údaj, kdy by to jako mělo skončit.
No nic, to je taky tak trošku delikátní záležitost:-)
Jo, a Mishicko, Tedýsek teda kaká pravidelně jednou denně po ránu, vždycky tak hodku po probuzení, takže Ti asi neporadím… Š.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.04 17:29

Všem tetám i kamarádům miminkům děkuju za přání k svátku!
Je to fakt, že se naši snažili mě ošidit, mysleli, že se nechám, ale to určitě. Takže dneska jsem dostal první dárky a budu je dostávat nepřetržitě až do pondělí…napoprávé je to dobrý, nestěžuju si .-)
Máma pro ty zdvojený má vysvětlení, že jsem měl bejt holka, ale pak vždycky rychle dodá, že by mě nevyměnila…asi abych se nenaštval.

Vojta

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.04.04 22:03

Ahoj holky,
konečně se zas hlásíme, jak je hezky, lítáme po venku a večer nestíháme. Jsme ostudy ostudný, přejeme všem oslavencům, Renče, Kačce, Verunce, Šimonkovi a Vítkovi, alespoň dodatečně všechno nejlepší k narozeninám. Krásné narozeninky přejeme i Tadeáškovi a Vojtíškovi. Vojto, Tobě vše nejlepší i k dnešnímu svátku!
Barbánku, deníček se Ti povedl za maminku na jedničku, nezapomeň jí to vyřídit a že jí přejeme s Kubíkem rychlé uzdravení.
Tak a teď nevim, co dřív napsat ke komentářům. U nás ovladače neschováváme, hra trvá jen chvíli a protože máme ovladač skoro universální, stačí na něm přepnout tlačítko a on nefunguje. Telefony už taky neschováváme. Kubik miluje hlavně babiččin, protože má na pouzdře šňůrku a on ho hrozně rád nosí po bytě. Ostatně jako cokoli co je visací, kabely, kabelky, baťůžky, kyblíky, bačkoru za tkaničku a já nevim co ještě. Nosí to sem a tam a když dorazí do cíle, radostně se směje.
Jarčo, já neuspávám. Přestala jsem uspávat asi před čtyřmi měsíci a nemůžu si teď Kubovo spaní vynachválit. Dřív spal tak půl hodiny a jak zjistil, po mírném probuzení, že je v posteli, místo u maminky v náručí, řval jak tur a bylo po spaní. Teď se převalí na druhý bok a chrní nejmíň hodinu, přes den. Od tý doby, co spí sám v pokoji (skoro tři neděle) spí od osmi do šesti. Občas se probudí, ale není to už 4× za noc a každou noc. Prostě bezva, konečně, rok po porodu, spím víc jak šest hodin i sedm v kuse. A to jen kvůli tomu, že chodím spát pozdě. Jo a ráno, když se probere, dám mu Nutrilon, pak položim do postýlky, udělám malý spací rituál a on někdy usne znova. Zkrátka pro mě jsou to zlatý časy, já už myslela, že se vyspim až v důchodu. S Nutrilonem je to rychlovka, mám připravenou převařenou vodu, tu ohřeju v mikrovlnce a v druhý lahvi už mám nadávkovaný prášek. Takhle po ránu jsem ještě polospící, takže bych to učitě namíchala špatně.
Papání je u nás taky bída, první sousta ještě jdou, pak nastává kolotoč, dvě lžíce, zapít čajem a zas dvě lžíce a zas zapít. Někdy čaj schovám ještě před jídlem, jenže většinou zapomenu. To je ta lepší situace, jindy mi mlátí do lžíce nebo chce šahat do misky a matlat to všude. Samokrmení už neprovádíme, protože je to pro něj spíš hra, nic nesní, hází to akorát všude okolo. Zato rohlíky a jiný pečivo na okusování zbaští skoro vždy. Ovšem jablíčko a jiný zdravý věci ukousne a plive. Ze židle naštěstí zatím neleze, asi proto, že tam nemá moc místa.
Holky, vaše děti, když ukazujou a chtěj pojmenovávat věci, říkají aspoň nějaký slova, ale Kuba neříká nic, ten dělá jen he nebo něco takovýho. Prostě příšerný zvuky a ne a ne naučit se říkat aspoň nějaký slovo. Občas už mám z toho pojmenovávání a vysvětlování, na co kouká nebo „hehá“, pěkně vyhráblo.
Teď zas pro změnu k dudlíku. Kubík ho má moc rád. Hlavně na spaní. Přes den se snažim moc mu ho necpat. Teda kromě usínání. Zatím si s odnaučováním hlavu nelámu. Do školy s nim snad nepůjde:-)).
Mishicko, s kakáním jsme na tom podobně, teda Kubík a Barča:-)). Pokaždý je to hned ráno po probuzení (na nočník bych to teda nevychytala), pak asi tak po sváče a někdy ještě jednou. Jedlík je Kubík o trochu větší, ale o moc zas ne.
Ještě vám musim napsat, jak dneska Kubík pokřtil jednu ze svých beden s hračkama. Stál u ní, bez plínek, a pěkně se do ní vyčůral. A ještě se u toho řehtal, ať se přijdu podívat, co se mu povedlo.
Jdu juknout na fotečky z oslav, možná taky nějakou přidám, když se mi to povede.
Mějte se krásně, užívejte sluníčka a oslav.
Káťa a Kubík (12 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.04 17:19

Čauky holky,
tak jsem moc ráda, že jsem včera k tý doktorce zašla, asi jsem tam měla jít už dřív, ale znáte to, pořád je proč to odkládat. Je mi fakt dost zle, antibiotika ještě moc nezabíraj a do toho mě od večera šíleně třeští hlava. Ještě, že mám na doktorku mobila, tak jsem volala a prý si můžu vzít něco na hlavu (čepice by asi nebyla to pravý :-) Začíná to fungovat, takže už JENOM neslyšim. Je to sranda, mám zalehlý obě uši, pravý úplně a tak jsem hluchá jak poleno. Někdy je to moc příjemný, ale efekt hluchoty není úplný, protože Bářino kvílení slyšim pořád dost hlasitě :-) Zůstala jsem teď doma sama, Jirka se domluvil s Ethel a vyrazili s dětma na Zličín do človíčkova. Je to tam takovej dětskej koutek, dost velkej a dobře vybavenej, tak se děti vyskotačej. Je tam přímo u toho sezení pro rodiče s barem, ale moc toho člověk nevyužije, páč většinou je s dětma za plůtkem a účastní se jejich her. Bylo by to príma na srazík, jen tam nemaj vyřešený parkování kočárů, je tam na to málo místa. Snad už ale bude hezky a budeme s dětma spíš venku, kam se hrabou všechny koutky světa na pořádnou louku.
Káťo, to jsem ráda, že Bára není jedinej „pořádposránek“, trochu mě to uklidnilo. Napadlo mě taky už, jak bych to asi dělala s nočníkem (zatím absolutně nemám v úmyslu, začnem někdy koncem prázdnin, ale jen zlehka). Bára by ho asi musela mít na zadečku přišitej, aby byl co platnej :-) S tím mluvením se myslím Kuba rozjede pak najednou a budeš mít od něj vykecanou díru do hlavy, tak se těš :-) A blahopřejeme ke křtu bedny :-))))))))))) To musela být fakt velká sranda, doufám, že jsi Kubíka pořádně pochválila :-)))))))))) Šárko, Bára taky dost slintoší, ty mokrý kruhy na bodýčku známe jak svý boty. Teď je to o hodně lepší, ale s každým dalším kluboucím se zubem se vrací sliny zase v pořádným množství. No a samozřejmě při rýmě je to nejhorší, jak dýchá pusou. V těch nejhorších slintacích dnech to doma řešíme bryndákem, na ven šátkem kolem krku (teda v horku ne, samo). Ale neboj, žádnýho dospělýho slintoše neznám, tak snad to naše děti taky někdy přejde :-)
Aninko, ty jsi teda ale číslo, to musel být táta vyděšenej, copak ti nedal najíst, že jsi zkoušela ohlodávat postýlku? :-))))) Doufám, že je to bebíčko už zahojený. V každým případě si myslím, že bys ještě mohla svého jistě obrovského a stráááááááášně bolavého zranění využít a pořádně rodiče potrénovat. Dokavad jsou z toho tak vedle, prostě něco pořádnýho z toho vytřískat :-))))))) Ale kdybys náhodou měla pocit, že to musíš poradit i Barče, tak bacha na mě :-)))))))))))))) A před mamčou pssssssst, nic jsem neřekla.

Dneska ráno jsme zaznamenali další velký úspěch v mluvení. U jedné své knížečky Barča sama od sebe ukázala na pejska a řekla pé. Když jsem přikývla a zeptala se, jak dělá pejsek, odpověděla bez zaváhání haha (hafhaf). To bylo úžasný. Pak ještě ukázala na krávu a řekla bůůůůůů, což je ještě lepší, protože bů maximálně opakovala a s žádným zvířátkem si to nespojovala. No prostě vždycky si to šetří a pak najednou překvapí. Jak jsem psala, že strašně ráda civí na reklamy, tak to došlo tak daleko, že když mám puštěnou televizi vedle v pokoji, tak jak zazní první tón (já ještě ani nevím, že to bude ono) reklamy na Monte, tak Bára se sebere, běží tam, stoupne si před televizi a s přiblblým úsměvem tam tancuje. Asi se jí líběj ty děti, Monte zatím v obchodě nevyžaduje … ale jednou to určitě bude běs, už vidím ty scénky v Delvitě :-) Moc ráda teď tancuje na jakoukoli hudbu a dokonce někdy tancuje s mimi (tak se jmenuje ta její mimipanenka). Teď momentálně vítězí taneční styl „rozcvička“, podřepuje a mává při tom nataženýma rukama doleva a doprava. Občas ještě provozuje styl „teletubbies“, ruce v bok, vystrčit pupík a pohupovat se dopředu a dozadu.
Pořád se moc ráda nechá lochtat a vyhazovat a různě houpat, hlavně hlavou dolů. Když s tátou tohle řádění provozujou, vypadá to občas jak na tréninku sportovního „rokenrolu“ :-))))) Z Báry možná bude kosmonaut, nebo teda tanečnice, nebo kaskadér, v každém případě jí tohle dovádění moc baví, jen jsme zjistili, že krom Ethel to nikdo s dětma moc neprovozuje a když nás při tom viděj, tak se tváří dost vyděšeně. Nemůžou pochopit, že se to Barče fakt tak líbí a přitom ona u toho řve (doslova) nadšením a dožaduje se přídavku.
Zrovna mi tu zvonil telefon, tak jsem si vzpomněla, jakýho my máme doma telefonního hlásiče. Jakmile někde zazvoní telefon, nebo někdo do telefonu mluví, tak Bára okamžitě běží ke mě a volá haůůůůůůůů - asi jako haló.
Nahlodaly jste mě s těma ovládačema, jak je neschováváte, něco na tom je. Takhle jsou pro Báru opravdu moc cenný, kdyby je měla volně k dispozici, dopadnou asi jako většina hraček - už nebudou tak žádány. Jen mám strach, aby z toho něco nesnědla, protože ona šíleně věci okusuje, to jí ještě nepřešlo. A taky nevím, jestli se ty naše ovladače daj kdyžtak koupit nový, kdyby je proslintala a nefungovaly. A napadá mě teda ještě otázka. Jak se Vám daří nacházet věci, se kterými si děti hrají a odkládají je kamkoli je napadne? Myslím jako klíče, mobily a jiné NAŠE věci. Mobil ještě prozvoním a půjdu po zvuku, ale tuhle jsem při odchodu nemohla najít klíče a měla jsem obrovský štěstí, že jsem pátrací akci zahájila na pravém místě - v rohu pokoje pod žehlicím prknem. Jinak jsem je mohla po všech Bářiných schovkách hledat ještě teď.
No, je vidět, že mě ta bolest hlavy fakt povolila a jsem sama doma, pěkně jsem se tu rozjela. Jdu si rychle uklohnit rohlík s něčim a zase zalehnu, ať jsem už konečně vyléčená. Kdybyste se někdo nudil, nabízím jedno 2+kk k jarnímu úklidu :-))))))))) Kašlu na to, Bára to tu určitě uklidí až se vrátí :-)))))))))))
Pá Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 24.04.04 21:45

Ahoj holky !
MÁM HROZNOU RADOST-TOMÁŠEK DNES UDĚLAL PRVNÍ TŘI KROKY SÁÁÁÁÁM,HURÁÁÁÁ!

Teď musím rychle reagovat než zase všechno zapomenu.
Tak v první řadě jste mi udělaly radost tím,že je to jídlo taky u vás tak strašný,Jolano,já mu lžičku dávám taky,v podstatě provádíme úplně stejný věci,jako vy,tak je to snad časem přejde. Šárko,Tomášek se ráno vzbudil kolem šesté,dostal sunar(někdo se ptal,jak se s tím sunarem vyrovnal-výborně,ráno vychrupnul 230ml,takže není problém,naučil se to pít,takže už kojím jen večer)a pak tak pěkně potichoučku ležel vedle mě až usnul,sice jen na půl hoďky,ale paráda.Spíme tahem od asi 19hodin až do půl šesté zhruba,jak kdy.
Mishičko,kakáme jen jednou nebo dvakrát a to toho teda sní víc než Barča,podle toho co píšeš.Jo,jinak kosmounauta Tomášek taky miluje,jen já se radši nedívám nebo bych mohla dostat infarkt.Ovládání jsme nepůjčovali,ale teď už někdy radši děláme,že to nevidíme,protože nám to za ten řev nestojí,mobily nedáváme a klíče máme pověšené na stěně.
Tak a jsem v pytli,protože zase nevím,co jsem chtěla.

Asi se sem hned tak nedostanu,protože musím sledovat hokej a tak přeju dopředu klukům Vojtovi a Tadeáškovi krásné narozeniny(Vojtovi taky k svátku-opožděně),pořádně si to užijte a hlavně hoooooodně hraček a samo zdravíčka.

Jo,Fialko fotky došly,díky.

Tak a jdu se utápět v depresích,po­něvadž jsem se včera moc škaredě pohádala s matičkou,tak mě to celý den kazí ten ohromný zážitek s těma prvníma krůčkama.A abych nezapoměla,To­máškovi leze dolní špičák,tak má trochu průjem.
Ještě k tomu slintání,Tom teda slintá,ale jen ,když něco okusuje,ale bryndák a čtyřikrát převlíkat teda nemusím.
Ještě musím napsat,že moje nejlepší kamarádka čeká dvojčátka(páreček) a v úterý jde na vyvolání porodu,tak se hrozně těším,až si zase poňuchám nějaký miminko,ten můj chlap je pomalu větší než já:-)))).
Tak se nemocní uzdravte,oslavenci slavte a až bude volná chvilke v hokeji,tak se sem snad dostanu,loni jsem po zápase jela rodit,tak bůh ví,co mě potká letos:-)))))
Tak ahoj Zizi a Tomášek(za 6dní-12měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.04 19:25

Ahoj holky a dětičky,
tak to máme úspěšně za sebou !!!! A byly to fajn oslavy - sobotní s kamarády, nedělní rodinná.
Vojtíšek byl tak unavenej ( odpolední spaní se pro velkou akčnost nekonalo), že usínal při kaši, táta odešel do Sazka Areny na hokej, a já tady vychutnávám klid.
Vojtíšek dostal kupu dárků, největší radost mu udělaly kuličky ( znáte z dětských koutků), nasypala jsem mu je do stanu, kterej má v dětským pokoji a byl úplně blaženej, rochnil se mezi nima. Četla jsem o jejich příznivých účincích ( prý se používají při různých rehabilitacích ), takže jsme je pořídili.Druhá bomba dárek je skluzavka, na tý řádil taky…samozřejmě ho nejvíc baví vylézat po ní nahoru, ne jezdit po prdelce.
Pak nějaký knížky, autíčka, oblečení.
Fialčin dort je úžasnej, málo pracnej, přitom dobře vypadá a Vojtovi dost chutnal ( dělala jsem jahodovej ).
Takže tak asi v kostce naše oslava.
Teď si půjdu pustit video z porodnice, abych si pobulila - vloni touhle dobou jsem s prasklou vodou už jela do porodnice.
Jolana a Vojtíšek ( zítra v 18,30 12měsíční )
TADEÁŠKOVI PŘEJEME VŠECHNO NEJ, NEJ, NEJ !!!!!!!!!!!!!!!

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 25.04.04 20:10

Ahoj holky,
Barbánku povedl se ti opravdu hezký deníček, takže děkujem.
U nás se s přelomem roku nestalo nic převratného. Jak jsem se již zmínila i Šimon začal chodit a stihnul to i před rokem, ale dlouze jsem řešila jak se to vlastně počítá??? Jestli CHODÍ až když přejde místnost, byt, ulici a nebo jestli CHODÍ když udělá první samostantý krok bez držení. Dostala jsem většinu odpovědí, že B je správně, takže chodíme, i když na samovycházku bez kočárku to ještě rozhodně není.
Na pískoviště taky chodíme, ale nic moc, nějak ho to zvlášť nebere, přestože dostal výbavu lopatek, kýblů, báboviček, hrabiček apod. Jeho hlavní zájem je co nejdříve zdrhnout pryč ? samozřejmě že po čtyřech, takže za ním zůstává dvoukolejná stopa a prchá nejlépe na ulici kde jsou auta. A to je něco. Tam si sedne a kouká na auta jako na zjevení. No a když nějaké auto stojí třeba na parkovišti, tak se hned vrhá ke dveřím a chce jít dovnitř. Takže už nás jednou také vyhnal alarm.
S jídlem je to v celku slušné, zpravidla obědvám s ním, takže jedna lžička Šimon, jedna lžíce já. Docela to jde, někdy jí hodně, někdy málo, někdy i docela dost pije, někdy tak sotva jednu lahev. Ale nepřijde mi že by strádal, tak je to snad v pořádku.
Na roční prohlídce jsme ukončili poradnu a podle mne míru a váhu co dostal nesouhlasí, ale je to zapsáno v průkazu, takže 79 cm (o 3cm méně než v 10.měs) a 10,5 kg. Na to kolik pohybu přes den vynaloží je to až až.
S kakáním taky problém nemáme, neumím to vychytat pro nočník, ale vím přesně KDY k tomu došlo. To se totiž nedá přeslechnout a pak můj ?rypák? to vycítí na dálku.
Mluvení je na dobré cestě, jen se ještě musím doučit nová slovíčka a pak to bude ready. Jediné co nemá chybu je pochopitelně TÁTA a BÁBA a TY TY TY Terezko. Jinak je toho ještě spousta, ale mám mezery. Štěkat jako pejsek neumí, protože náš pes (u babi) neštěká!!!
Samostatnost ? přesně jak píše Barbánek. Někdy má něco moc důležitého na práci a tak raději neruším a zůstanu zalezlá. Jindy ho mám věčně u nohy.
Dovednosti ?stejné lumpárny jako všude jinde. Koupila jsem si do kuchyně stoličku ? dvojschůdek ? a tak mi Šimon ukázal jak lehce po ní vylézt na sporák a kuchyňskou linku, v komoře vyndavá láhve od piva i s pivem z basy a mlátí s nima o dlažbu, s dřevěnýma kuličkama z domečku mládí do skla na stole, nepotřebuje dálkové ovládání protože zjistil kde to lze vypnou na televizi, radiu apod apod apod.
Spánek - ten je pořád špatný. Přes den spí tak 1 - 1,5 hodiny pouze jednou denně, večer se koupeme kolem 19:00 a se spánkem začínáme kolem 21:00 do deseti někdy spí ve své postýlce, ale kolem půlnoci vstávačka se strašným jekotem a to odcházím spát se Šimonem, protože do postýlky už ho nedostanu ani za nic. I tvrdě spící se za okamžik probudí a začne ječet. Neporadíte mi někdo co s tím. Moudrá kniha v tomhle zklamala.
Plavání ? začali jsme chodit do velkého bazénu což je fajn pro mne ? nemusím se hrbit. Ale pozoruju, že Šimona přestalo bavit to nudné posilování. Vydává při tom neuvěřitelné zvuky, skoro jako kdyby tahal pytle s bramborama??. Ale v potápění je borec. Protože já se nepotápím, tak s paní instruktorkou přeplave pod vodou napříč celý bazén!! Sama jsem divák.
Srazík. Určitě bych Vás ráda konečně všechny poznala a Šimon také. Proto příští týden v pátek beru koště ? odlétám si vychutnat pečené selátko a v neděli se vracím, ale pokud počasí dovolí tak první týden v květnu třeba ve Stromovce.
K narozeninám Tadeáškovi od Medulienky a Vojtíškovi od Jolky přejeme všechno nejlepší.
Všem nemocným brzké uzdravení.
Ahoj Fialka a Šimon.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.04 21:44

ahoj holky, tento týden jsme vůbec nestíhali se ozvat. na pátek jsem chystala tu oslavu s terkou a brněnskýma miminkama. snad se jim tu líbilo. jen ta hospoda byla trochu tmavá, a venku bylo dost hezky. přidám nějakou fotku vítka a klárky s dortem.
vítek je v poslední době nějaký neklidný. vůbec nevím, co se dějě. s nočním spaním nějaké výrazné problémy nemá, stále si drží svůj čas 19,00 - 5,00 horší je to ovšem přes den. to nám spaní nějak nevycházi, tak si říkám, jestli není unavený. on je třeba už v osm strašně otravný jako by chtěl spát, ale když se ho pokusím uspat, nezabere. když s ním jdu v kočáru /už tam usíná líp/, tak stejně zabere nejdřív v deset. pořád nevím, jak na něj.
ale, co musím zaklepat po přečtení vašich příspěvků, je jídlo. jíme pěkně a snad všechno, co mu nabídnu /poslední dobou akorát zase nefrčí kaše na spaní/. při každém jídle sedíme spolu u stolu / to se osvědčilo, dřív měl židličku jinde a pořád zdrhal/, ke snídani dostává chleba nebo rohlík s žervé nebo pomazánkovým máslem, či sýrem. to si drží a kouše sám, svačiny většinou zvládáme na cestách /na cvičení, plavání nebo procházkách/, oběd řeším tak, že mu uvařím větší kousku např. mrkve, brambor, brokolice, které mu pak dám na pultík ať se krmí sám a mezitím do něj vpravuju oběd /některá jídla má v oblibě, třeba vývary s masem a nudlema, tak to nemusí být ani mrkev a sápe se na to a tlačí to do sebe, že nestíhám nabírat/, nejhorší je to s večeří, to mu většinou dám nějakou hračku, o které si myslím zaujme,/dříve třeba kelímky teď kýblík a něco, co může do něj strkat, vršky od pet lahví jsou stále v kurzu./
jinak nemluvíme nic srozumitelného, teď dělá na všechno gugugugug a dělá delfína, takové pištění, když se mu něco líbí nebo nelíbí. tak nevím…
a kojím už zase víc a víc… vítek vyžaduje. stejně jako tadeášek mám pocit, že se tak spíš uklidňuje. šárko, jak jsi popisovala, jak tadeášek reaguje na „chceš prso?“, tak tehda ten příspěvek četl radim a strašně ho to zaujalo :). takže to musíme naučit i vítka. no, divím se, vítek na chceš prso reaguje hlasitým smíchem a všeho zanechává a střemhlav rychlostí blesku se ke mně vrhá. k dokonalosti chybí tleskání po odhalení :).
jsou to první slova, u kterých jsem si na 100% jistá, že jim vítek rozumí, jinak je to takový ignorantek. i když asi slyší a rozumí, tak nemá moc zájem komunikovat.
trošku z toho začínám mít obavu.
tak se zatím mějte, snad jsem na nic nezapomněla, zítřejším oslavencům tedýskovi a vojtovi všechno nejlepší, hodně lásky, zdraví, štěstí.
chillie+vítek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 26.04.04 11:16

Ahoj,
opět (skoro cestou k Mishicce) nestíháme víc než že přejeme všem oslavencům vše nej nej nej a hlavně ty nejhodnější rodiče a spoustu dárků. Jak jinak :).
A ještě se musíme pochlubit - Matýsek chodíííííí!!!! :))) Jak jsem tak zaslechla a dočetla se, sobota byla zlomová nejen u nás :)). Tedýsku, blahopřejeme k prvním krůčkům!!! a Tomáškovi samozřejmě taky :). Omlouvám se, pokud jsem na někoho zapomněla, snad ne…
Olča a Matýsek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 26.04.04 11:17

Vojtíšku, všechno nejlepší!!!!!!!!!! O&M

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 26.04.04 18:21

Takže i my se připojujeme ke gratulantům.VŠE NEJLEPŠÍ VOJTÍŠKU A TADEÁŠKU!!!dě­lejte svým rodičům co nejvíce radosti a at vam to v životě vychází, teď nedočkavý gratulant Eliška napíše zašifrované přáníčko:.- b fyx bggbfchhnmjcbgf,´ § ř. Je vidět, že se ná líbí nejvíce mezerník. Ten srazík ve Stromovce by byl fajn.Příští týden, což je ten první květnový budeme v Praze, tak se budeme také KONEČNĚ,účastnit!!!Tak dejte vědět.

Mějte se prímově a oslavenci, nepařte moc dlouho do noci:-))

Miki a Eliška (50.týden!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.04 20:31

ahoj holky, tak jsem včera vítka pěkně pomluvila :) dneska mě strášlivě překvapil a udělal mi radost. a to hned vícekrát. ráno vstával až v půl sedmé. ani jsem nevěřila, že se to ještě někdy stane. moooc příjemné. a teď večer mi přinesl auto, takové šroubovací s upadnutým kolem. asi chtěl abych mu to kolo spravila. a já říkám, že kde má to kolečko, ať ho přinese, a on odběhl. a FAKT HO PŘINESL. nevěřila jsem vlastním očím. dodnes se tvářil nic nevím, nic neznám. to je ale šikulka šikovná :). tak ahoj chillie+šikulka vítek spící

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.04.04 22:46

Ahojky holky,
tak i my se přidáváme ke gratulaci dalším členům klubu jednoročáků Tedýskovi a Vojtíškovi!!!!!! Kluci oběma přejem hodně radosti, málo starostí a pohodové maminky. Barča by určitě poslala pusu, ale protože spinká, tak to činím za ní mllllllaaaaaaaask a ještě jednu mllllaaaaaask :-)
Taky musíme poslat další obrovskou gratulaci čerstvým chodičům - Matýskovi, Tedýskovi (od Ethel) a samozřejmě Tomíkovi!!!!!! Kluci jste pašáci, pořádně to trénujte, ať můžete už běhat za holkama :-)))))))

Dneska ráno jsem se probudila a měla jsem obrovskou radost, protože už mi odlehlo ucho a SLYŠÍM!!!!! Celkově se cítím o 200% líp, takže hurááááá.
Další obrovskou radost jsem prožila ve 21,25h. Druhý den aplikujeme Barborčino usínání v postýlce. Nemůžeme jí nechat vyřvat, kvůli zvracení, tak jsme zvolili méně drastickou metodu a už druhý den to docela jde. Nakrmím jí v náručí, po:,–(ím si ji na klín a počkám, až si pořádně odkrkne. Zabavíme se nějakou hrou, třeba s mýma prstama (různě s nima hýbu, zatínám pěst a Bára se snaží mi ji uvolnit, atd.), prostě nic divokého. Jak si krkne, tak jí uložím do postýlky (včera za urputného řevu, dnes ani pípnutí) na záda, sedím vedle postýlky a začnu vyprávět o mravenečkovi, co se polámal a jak ho vyléčili a všichni byli šťastní :-) Včera Bára šíleně vyváděla a stoupala si v postýlce. Po každé jsem jí znovu uložila a hladila po hlavě a snažila se jí udržet v leže. Musela jsem na pár minut odejít, protože už úplně hystečila, ale jak jsem se vrátila, tak se nechala uložit a viditelně byla šťastná, že tam jsem. Včera se mraveneček musel chudák polámat asi 5×, dneska už jenom 2× :-)))) Dneska se prostě nechala položit, koukala na mě a poslouchala, ani jsem jí nehladila. Ve 21,20 jsem jí uložila, ve 21,24h byla ťuhýk :-) No, úžas, samozřejmě vím, že když se tu teď vytahuju, tak chudák mraveneček zítra bude totálně vysílen věčným polámáním se :-)))))))))
Takže celkově mám dnes radost, navíc tu byla Ethel a Lindička a tak jsme si trochu pokecaly. Jen teda Barborka dospěla k názoru, že její hračky si nebudou žádný jiný děti brát, cokoli si kdokoli vzal, tak hned mu rvala z ruky a děně u toho řvala. Taky z nějakýho nepochopitelnýho důvodu hrozně ráda mlátí Aničku do hlavy - na nikoho jinýho si tak netroufá. Taky jsme byli na chvilku na písku a tam vznikla klasická Barbánkova situace … uvolnil se kolotoč, tak se Bára kolotočovala, jenže pak přišly holčičky a kolotočovaly se taky. Bára koukla na jednu, pak na druhou a rozeřvala se jak blázen a nebyla k uklidnění. Prostě nechtěla se o ten kolotoč dělit s nikým. Začíná to s ní být veselý, buď se s dětma rve o hračky, nebo někoho mlátí, nebo šíleně nahlas řve a brečí a není síla, která by její zoufalství zastavila. No jo, nechce se prostě s dětmi dělit a basta. Taky když všechny děti dneska odešly, tak to tady šmejdila a jakoby si počítala hračky, jestli náhodou něco nezmizelo :-) A vystačila si hodinu sama, nadšeně výskala a běhala tu jak ďábel.
Tedýsek měl odpoledne docela vysokou horečku, tak doufám, že to přes noc už bude OK a ráno bude jako rybička.
Tak dobrou noc všem.
Mishicka + Barbánek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.04.04 22:52

Juj, to je teda Vítek šikulka! Ale konečně se prozradil, že rozumí, takže už mámu nenapálí a má to spočítaný, žádný výmluvy nepomůžou a mamka ode dneška už bude chtít neustálou komunikaci, tak se těš Vítečku :-)))))))))))))))
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.04.04 08:52

Ahoj,
tak se hlásíme po oslavách, zdárně jsme je přežili a už máme doma BATOLE:-) Ani nevím, jestli jsem zvládla popřát našemu spoluoslavenčkovi VOJTÍŠKOVI, jestli ne, tak to rychle napravuju dodatečně: všechno nej, nej, nej, a doufám, že sis to pořádně užil!!!

Byl to teda náročnej víkend, ale myslím, že se to Tedýskovi moc líbilo. Dortíky měl hned dva, jeden zdravej zakysánek, a další nezdravák byl pro dospělý, taky mňam:-) Když se tak kouknu přes rameno, tak mám pocit, že se nám počet hraček aspoň zdvojnásobil, největší radost měl ale Ted z plechovýho bubínku, sotva se probudí, už se k němu žene a mlátí do něj vším, co je zrovna po ruce. (Vzhledem k jeho vstávání v 5:30 bych ten bubínek nejradši rozšlapala:-) Pak ho taky uchvátil asi metr vysokej plyšovej krtek od dědečka. Jo, pokud byste ještě někdo chtěl tip na dárek, pak hodně úspěšný jsou i obří korále od Fisher Price, já jsem je objednala už na Vánoce, ale zdálo se mi to na něj tehdy ještě moc těžký, tak jsem je schovala a teď je to tak akorát - jsou takový rozebírací a do sebe zastrkovací, a Tedýsek si s nima vydrží sám hrát i půl hodiny, opravdu moooc vděčná věc. Až stáhnu fotky, hodím je do galerie, abyste měli představu, o čem tady plácám:-)

Patlání dortu bylo taky bájo, jsem moc ráda, že to máme nahraný, protože zpočátku to bylo jen takový decentní - vždycky vzal piškot, ocumlal ho a zase vrátil na dort, pak si strčil do pusy mandarinku, zase ji vyndal a donesl babičce, ať si dá i ona, fakt super. Ovšem pak si asi vzpomněl na Barbánka, zabořil do dortíku obě tlapy a jel - prakticky nikdo nezůstal čistej, a kuchyň měla moc pěknej novej mejkap:-)

V neděli jsem byla celá taková nostalgická, a když Tedýsek odešel spinkat, pustili jsme si video z porodnice (myslela jsem u toho na Jolanu, že asi zrovna dělá to samý:-) a já jsem se u toho tak dojímala, že jsem si ani nemyslela, že jsem toho schopná. A když najednou ve čtvrt na jedenáct Roman řekl, „hele, teď nám praskla voda“, normálně jsem tu bulela jak želva! Tak jsme si ještě počkali ty dvě hodinky, v 0:20 jsme si dali skleničku šamapáňa a šli jsme spát. No, a ráno už se Tadeášek vzbudil jako batole:-) Pořád nechápu, jak je možný, že před rokem to byl takovej uzlík, a teď má vlastní názor na moje vaření a umí rozepínat podprsenku:-))))

Včera jsme ještě na oslavu zašli do místní pidizoo, čekali jsme, jak Tedýska nadchne, když si pohladí koně a uvidí všechnu ty zvířátka, co zná jen z knížek, ale on byl prostě absolutně nadšen ze slepic a nic jinýho ho nezajímalo, pořád nám zdrhal a vracel se k nim, hulákal a ječel na ně, tak si myslím, že ty chudinky už nikdy nic nesnesou, protože něco takovýho asi nezažily:-)

Chtěla jsem vám toho napsat ještě spoustu, ale musím se trošku zcivilizovat, než se Ted probudí, jdem totiž s Eržikou a Verunkou otestovat klouzačku, tak se mějte krásně, večer se snad zase po dlouhý době dostanu na chat. Šárka & Tedýsek ROK A DEN!!!!!

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 27.04.04 12:20

ahojte holky, omlouvam se, ze vam sem lezu, mam jen vzkaz pro chillie…muj mail je martinuk@seznam.cz, tak se mi kdyztak ozvi, kam ti mam poslat fotky s vitkem z mar.udoli, neni jich malo :-)
pozdravuj vitecka, ahoj martina+anicka (od cipisku)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.04.04 09:19

Ahojky holky,
tak my jdeme dneska na opožděnou roční prohlídku a jsem moc zvědavá, jak to u nás bude vypadat s váhami a mírami. Bára je pořád takovej prťousek, takže modelka z ní asi nikdy nebude :-)
Mluvila jsem s Ethel, Tedýsek je nemocnej a ona zatím nestihla napsat deníček, takže bude tentokrát opožděně, ale bude.
Tak zatím pá Mishicka

Vložit nový komentář