Moje těhotenství a porod :)
- Těhotenství
- telezska
- 20.02.14
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
V květnu 2013 jsem se už pár dní necítila dobře, ale v žádném případě by mě nenapadlo zrovna to, že jsem v jiném stavu. Plánovali jsme naši svatbu, a tak jsem si myslela, že je to z nervů či z něčeho takového. Ale už i mojí mamince jsem se přestávala líbit. Byla jsem bledá, věčně ospalá a už do toho přišlo i občasné zvracení.
A pak nastal onen den pátek 31. května, kdy mi zemřela prababička. V krásném věku 101 let. Když mi to rodina oznámila, udělalo se mi strašně slabo, zamotala se mi hlava a bylo mi strašně na zvracení. A už jsem utíkala na záchod. V tom moje mamka odjela do lékárny pro těhotenský test, který jsem si hned po jejím příjezdu udělala - a ejhle, 2 čárky.
Začala jsem strašně plakat a dávat si za vinu to, že kdybych neotěhotněla, babička by nezemřela a takové ty věci. Všichni mě utěšovali, že takhle to není atd. V tom přišel můj budoucí manžel a hned se ptal, proč pláču, co se stalo. Tak jsem mu řekla, že jsem asi nejspíše těhotná, ale že 100% to budu vědět až od doktora, ke kterému jsem se hned objednala na příští týden. Přítel byl nadšený a hrozně natěšený, úplně se mu rozzářila očka, když jsem mu to řekla. První, co řekl, bylo: „Miláčku, já budu táta.“ Byl strašně rád. Těhotenství mi týden na to doktor potvrdil. Byla jsem v 7.tt. ![]()
Těhotenství jsem snášela příšerně. Zvracení bylo na denním pořádku, chutě jsem měla šílené, byla jsem náladová a vše kolem. Už začátkem 3 měsíce jsem byla hospitalizována na gynekologickém oddělení na kapačkách, jelikož co jsem do sebe dostala, to jsem okamžitě vyzvracela. Ať šlo o jídlo či pití.
Po 8 dnech v nemocnici mi začali dávat pomalu něco malého k snědku, ale vážně malé porce. Nakonec vše dobře dopadlo, začala jsem normálně jíst a pustili mě domu. Ale musela jsem jít na rizikové těhotenství.
Nám už se pomalu blížil den D, svatba. Modlila jsem se, ať mi je ten den dobře. Nakonec už jsme se dočkali. Den před svatbou jsem si zajela na gynekologii, aby mi doktor řekl, co že to vlastně čekáme - na svatbě jsme to chtěli všem říct.
Já chtěla holčičku a přítel chlapečka.
Je tu náš den, vše probíhá, jak má. Krásně jsme si to užili a oznámili, že čekáme holčičku.
Ale šli jsme asi o půlnoci s manželem do hajan. Já byla unavená a on mě nechtěl nechat odejít samotnou. Všichni ostatní se bavili dále až do ranních hodin. Takže naše beruška s námi byla už na svatbě… ![]()
Čas utíkal rychlostí blesku a mně se stále více a více blížil porod, který měl být sice až 16. ledna, ale mně to utíkalo strašně rychle. Najednou byl listopad a mně doma udělalo strašně špatně. Měla jsem černo před očima a tak tak jsem se chytila kuchyňské linky. Asi po 5 minutách jsem se pomalu dostala k telefonu a volala mamce, aby hned přiběhla (bydlí za rohem). Do 5 minut byla u mě a vezla mě do nemocnice, kdyby náhodou se něco dělo.
Tam si mě opět nechali. Měla jsem strašně tvrdé břicho a něco s krví, takže jsem tam ležela. Tentokrát jenom 7 dní. A pak bylo vše v naprostém pořádku, jenom jsem musela brát nějaké prášky a být v naprostém klidu, že ať už si raději sbalím tašku do porodnice, že se mi uvolňuje čípek.
Najednou tu byly Vánoce, Nový Rok… a já byla stále doma už s velkým pupkem.
A to mi hrozili, že budu rodit dříve. Pak už jsem byla 2× týdně k doktora na pásech a kontroly a ono to stále na porod nevypadalo. Naposledy jsem byla 14.1. na kontrole a doktor řekl, že když toho 16.1. neporodím, tak mi napíše nástup do porodnice na úterý 21.1.
Nastalo ráno 16.1. a já byla jak na trní, už jsem se cítila na velryba.
A ono nic… Nakonec tedy to dopadlo tak, že 21.1. ráno v 8:00 jsem šla na nástup. V 9:00 mi píchli vyvolávačku, hodinu na to dali zátěžák a šla jsem na pokoj a měla jsem čekat. Okolo 1 hodiny odpoledne jsem začínala dostávat bolesti rovnou cca po 5 minutách, tak jsem zvonila na sestru. Ta přivedla doktorku, která mě prohlídla a řekla, že to na porod ještě nevypadá, že jsem zatím na 2 prsty.
Okolo 4. hodiny začaly bolesti po 2 minutách, a to už bylo šílené. Svíjela jsem se na pokoji v bolestech, zvonila na sestru, ať mi dá alespoň něco na bolest. Ona že nemůže, že doktorka je na sále, že bez ní mi nic dát nemůže.
Bylo to strašné. Až o půl 6 přišla doktorka, prohlídla mě a říká „Je to na dobré cestě, už jste na 5 prstů. Pojedeme na sál, volejte manžela.“
Volala jsem mu, ať už běží za mnou, že jedu na sál. Byl na sále do 20 minut. Hrozně mi pomáhal psychicky. Dostala jsem YAL a šup do sprchy. Byl se mnou i ve sprše, když jsem skákala na balónu. Sprchoval mi bříško a držel mě za ruku. Už poznal, když na mě přišla kontrakce, protože mě stiskl tak moc, abych věděla, že tam je opravdu se mnou.
Šíleně ten čas utíkal. Bylo asi půl 8 a doktorka řekla, ať si vylezu na stůl, aby se podívala, jak jsme na tom. Už se to opravdu blížilo, ale měla jsem jít ještě na chvíli pod horkou sprchu. Ve 20:00 se mi už chtělo tlačit, ale ještě jsem nemohla. Říkali, ať to prodýchávám, že ještě tak 1-2 prsty, abych se nepotrhala uvnitř.
Najednou bylo 20:20 a doktor mi říká. „Maminko, jste prvorodička, tak hlavně všechno v klidu, ničeho se nebojte a až přijde kontrakce, tak ji ještě prodýchejte a pak zatlačte. A musíte pořádně.“ Tak jo, první jsem prodýchala a druhou už jsem tlačila, co jen to šlo. Manžel říká: „Už vidím hlavičku, miláčku.“ a stále jsem jenom slyšela doktorku „Šikovná, šikovná, jen tak dál…“
Přišla další kontrakce a opět jsem do toho vložila všechny síly, co jsem mohla. A malá byla najednou venku. Bylo 20:34. Byla to šílená úleva a hlavně radost a nezapomenutelnej zážitek. Sestra říkala, že jsem tlačila 8 minut od prvního zatlačení. Bylo to něco tak krásného, když mě naší malou Vanesku dali na hrudník. Začaly mě téct slzy štěstím. Ani jsem necítila, že mě nastřihli. A jak jsem měla malou u sebe, tak jsem skoro nevěděla o šití.
Manžel byl hrozně pyšný, měl úplně skleněné oči a hned šel volat rodičům, že máme Vanesku na světě a měla 3680 g a 50 cm.
Strašně jsem se porodu bála, jak mi všichni líčili, jak je to bolestivé. Ale řeknu vám jedno: bolesti jsou hrozné, jenom před tím porodem ty kontrakce, ale i to se dá zvládnout. Zvládla to každá… ale čistě samotný porod nebyl bolestivý. Hlavně ten krásný dar, co vás čeká na konci toho všeho, je úžasný.
Přečtěte si také
Tchyně ze mě dělá neschopného chlapa. A moje žena jí začíná věřit
- Anonymní
- 24.06.26
- 65
Jsem manžel a táta, který se snaží postarat o rodinu, děti i domácnost. Jenže matka mojí ženy je u nás pořád a do všeho mluví. Kritizuje, jak vychováváme děti, shazuje mě před ženou a nenápadně jí...
Nechala jsem syna (3m) manželovi a odjela pryč. Opravdu jsem tak špatná máma?
- Anonymní
- 24.06.26
- 100
Myslela jsem, že největší problém bude odloučení od miminka. Nakonec byly mnohem horší reakce lidí kolem.
„Ještě jednou a dítě vyřadím!“ Ředitelka na mě křičela kvůli zpoždění v zácpě
- Anonymní
- 24.06.26
- 142
Být pracující mámou znamená žít v neustálém napětí. Každý den je to závod s časem – odpracovat své hodiny, bleskově nakoupit a utíkat pro dítě do školky dřív, než se zavřou dveře. Většinou tenhle...
Deset let po svatbě spíme odděleně. Ticho je hlasitější než hádky
- Anonymní
- 24.06.26
- 153
Sedím v obýváku, za oknem už je tma a z vedlejšího pokoje slyším jen klapání klávesnice. Manžel zase sedí u počítače, jako každý večer. Naše dítě už dávno spí, já jsem ho uložila, přečetla mu...
Dopis pro ni: Dnes by ti bylo šest let. Pořád jsi moje dcera
- Anonymní
- 24.06.26
- 121
Tolik let už uplynulo, ale bolest v srdci zůstává...
„Vždyť kojí úplně špatně,“ zaslechla jsem tchyni. Pomohla až laktační poradkyně
- Anonymní
- 23.06.26
- 1707
Největší tlak, který na novopečenou mámu přichází, je ten zvenku, z vašeho okolí. Dobře míněné rady, které ale občas šíleně bolí. A blbý je, že často se jedná o vaše nejbližší lidi. Jako v mém...
Vzala jsem si muže s dítětem. Teď mám doma pocit, že jsem tam navíc
- Anonymní
- 23.06.26
- 1812
Vzala jsem si muže, který má dceru z předchozího vztahu, a od začátku jsem se snažila být trpělivá, laskavá a nebrat jí tátu. Jenže ona mě odmítá, provokuje, shazuje a dává mi najevo, že v jejich...
Devět týdnů bez školy, bez babiček a bez řidičáku. Jak to mám zvládnout?
- Anonymní
- 23.06.26
- 3489
Mám dvě děti na prvním stupni, chodím do práce a letos jsem prázdniny zřejmě úplně podcenila. Bydlíme v malém městě v pohraničí, příměstských táborů je málo, babičky nemáme a já navíc nemám...
Tchyně vtrhla po mém císaři do porodnice. Musela ji vyhodit až sestřička!
- Anonymní
- 23.06.26
- 1940
Porod je pro každou ženu jedním z nejintenzivnějších a nejnáročnějších zážitků v životě. Když navíc neprobíhá podle plánu a skončí akutní operací, žena potřebuje klid, bezpečí a čas na to, aby se...
Po prvním koncertu Ewy Farné jsem chtěla okamžitě zpátky. Tohle umí jen královna
- Vilma1897
- 23.06.26
- 521
V čem je její kouzlo? Třikrát vyprodala Eden a spousta lidí se vracela znovu. Včetně mě. Na první koncert jsem měla lístek na sobotu. A hned když skončil, bylo mi jasné, že v úterý chci být v Edenu...