Moje šance žít 2.

O životě

Je to něco málo přes dva roky co jsem podstoupila transplantaci kostní dřeně. Díky nějaké dobré duši jsem dostala šanci žít a vychovávat svého syna.

Ani na chvilku mě nenapadlo, že bych mohla mít leukémii. Když jsem to říkala rodině, tak z nich vylezlo, že si to mysleli taky. A sestřičky měli dokonce nakázané o tomto tématu se mnou nemluvit, kdybych se ptala. A každopádně se pořád nevědělo z čeho ty nízké hodnoty mám.
Trombocity jsem měla okolo 20 a mají být 130-350.
Hemoglobin jsem měla okolo 80 a má být 120-165.
A s bílými krvinkami to taky nebyl žádnej zázrak. Už jsem byla náchylnější na infekce. Kvůli destičkám se báli, abych nepotratila. A díky nízkému hemoglobinu měl plod zase málo kyslíku. Ale zvládali jsme to.

Během dalších dnů postupně chodili výsledky. Na týden mě vystresovali, že jsem prodělala infekci CMV a že pokud se to potvrdí, mohlo by se mi narodit postižené dítě. Byl to hrozný týden, brečela jsem a přemýšlela nad tím, co bych dělala. Naštěstí se to vyloučilo. Krevní výsledky nic nezjistili a museli mi znovu odebírat kostní dřeň. Tentokrát ale z pánevní kosti, odvrtali malý vzorek kosti. No fuj, to byla bolest. Ale těšila jsem se, že už mě konečně půstí. Na výsledky se čekalo týden. Diagnoza zněla Aplastická anémie. To znamená útlum kostní dřeně. Prostě mi přestala fungovat kostní dřeň.

Konečně byla diagnoza a mohli mě půstit domů. Musela jsem slíbit, že budu každé úterý a pátek jezditdo HK na kontroly a doplnění destiček a hemoglobinu. A podmínkou bylo,abych měla doprovod. Jinak už by si mě tam museli nechat do porodu. Už v té době začali řešit léčbu a hledali pro mě vhodného dárce kostní dřeně. Můj bratr se mnou není schodný, takže hledali v registru. Tam se našel nějaký schodný 9 bodů z 10. Ale nějak jsem si to nepřipouštěla, žeby k tomu mělo dojít. Pořád jsem si říkala: „Jak to s těhotenstvím přišlo, tak to i odejde.“ :-)

Prvních 14 dní jsem si to doma docela užívala. Ale na kontrolách bylo vidět, že mi ubývají bílé krvinky. Takže se mi oběvili hrozné boláky v puse. Během týdne jsem zhubla dvě kila. Nechtěla jsem vůbec jíst ani mluvit. Jelikož jsem byla těhotná, tak mi ani nemohli nic pořádně dát. A na stomatologii i mi řekli, že s těma krevníma hodnotama co mám, se to jen tak nezahojí.

Čtvrtý týden co jsem byla doma se objevil další problém. Bolest konečníku. Tak s tím jsem si teda užila. K tomu se objevila teplota 38 stupňu a musela jsem do nemocnice. To bylo 14.92007. Nechtěla jsem, měla jsem se totiž 15. vdávat. Ale museli jsme to všechno zrušit a musela jsem do nemocnice. Přijela jsem tam v bolestech. Nemohla jsem mluvit a natož si sednout. A ještě ta zrušená svatba. Ale pomohli mi tam. Na chvilku, …

Příště zase písnu další díl. Pokud by jste si chtěli ale přečíst všechno podrobněji. Různé zákroky a co a jak funguje tak můžete na mém blogu Rozhodla jsem se zpětně sepsat svůj příběh. Třeba to někoho přiměje zapsat se do registru dárců dřeně. A třebaten někdo bude potřebnej a zachrání tím někomu život.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22065 příspěvků 2 inzeráty 30.03.10 11:08

Milá Verčo,
začetal jsem se do tvého blogu…slzy mi ukáply. Jseš neskutečně silná ženská, máš užasnýho muže a nádhernýho kloučka. Přeji ti do života už jenom to dobrě, protože to špatné už sis domrtě vybrala.
:hug: :kytka:

 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.03.10 12:07

Teda holka,co je proti tvému trápení můj stres 8-o
Vlastně jsem štástný člověk,no ne :dance:
Přeju ti hlavně všechno nejnejnej v životě,prckovi i tobě hooodně zdravíčka :hug:

Taky jsem se poprvé vdávala 15.9.,ale štěstí mi ten datum nepřines :mavam: :srdce:

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 30.03.10 14:36

Děkuji Vám holky zá přání ke zdraví. To že mám vybráno říkám taky. A to sice až do starobního důchodu :lol: . Do důchodu ne, to jsem zatím teďka :-D , ale jsem spokojený důchodce :wink: . I já Vám všem přeji mooooc zdravíčka. Je to to nejcenější, co máme.

 
Iruse
Nováček 5 příspěvků 31.03.10 14:15

Dobrý den Verčo,

máte můj velký obdiv za to jak jste statečná ,moc vám držím palce ať už je vám jen a jen líp .

Máte úžasnou rodinu,nádherného syna

Hodně sluníčkových dnů vám přeju

Irča :kytka:

 
Tinuvien
Generální žvanilka 21148 příspěvků 01.04.10 10:51

Ahoj, já jsem prodělala transplantaci kostní dřeně v srpnu. Obdivuju tě, že si to dokázala tak hezky sepsat, já na to nějak nemám…
Přeji moc zdravíčka :kytka:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 02.04.10 20:01

Ahoj Verčo,
držím moc palečky, ať jsi zdravá.
Já jsem v registru od svých cca 20, ale nevím, jestli někdy někomu pomůžu, mám krev a vše ostatní v šíleném stavu a moje hematoložka mi říkala, že by mi dárcovství určitě rozmlouvala.
Ani nevím, co se v takových případech dělá. Jestli by mě odmítli rovnou nebo jestli by mě nechali darovat. Já bych chtěla darovat i v případě, že by mi to způsobilo zdravotní komplikace.
 Lucie

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje šance žít - závěr

Moje šance žít


Reklama