Moje šance žít

O životě

Je to něco málo přes dva roky co jsem podstoupila transplantaci kostní dřeně. Díky nějaké dobré duši jsem dostala šanci žít a vychovávat svého syna.

Teď to jsou tři roky, co jsem otěhotněla. Naše miminko bylo takový malý zázrak. Gynekolog mi totiž řekl, že to přírodní cestou nepůjde. Šlajsem okamžitě na rizikové těhotenství, protože jsem hned v 5.tt. krvácela. Všechno ostatní bylo ale vpořádku. Chodila jsem na kontroly a užívala si svýho bříška.

V červnu když jsem přišla do poradny, tak bylo vidět, že se gynekolog zděsil krevních výsledků. „Co nejdřív se musíte stavit na hematologii“ a objednával mě na další termín a utoho potichu řekl: „Pokud nebudete vnemocnici.“ V tu chvíli jsem se tomu zasmála. Co bych tam asi dělala, když jsem celý život zdravá. Měla jsem maximálně chřipku.

Druhý den jsem jela do Ústí nad Orlicí na hematologii. Sestřička mě málem ani nevzala, že nejsou ordinační hodiny. Vysvětlila jsem jí, že jsem ve 20.tt. a gynekolog na tom trval. Ukázala jsem jí krevní obraz. Zašla s ním k doktorovi. Když se vrátila, nabrali mi krev a musela jsem počkat v čekárně. Asi po půl hodině si pro mě přišel doktor. Přišlo mu divný, že si na nic nestěžuju a přitom mám tak nízké krevní hodnoty. „Nechám si Vás tu přes víkend na pozorování.“ Chtěla jsem si domů zajet pro věci, ale nedovolil mi to. Nikdy jsem nebyla pověrčivá, ale toho dne bylo 13. pátek :-).

Víkend jsem si tam proležela pěkně v klídku. V pondělí ráno za mnou přišel gynekolog a řekl mi: „Slečno Horáková za půl hodiny je tu pro Vás sanitka a okamžitě jedete do Hradce na odběr kostní dřeně. Vaše hodnoty přes víkend hrozně klesly.“ Když odešel, tak jsem začala hrozně brečet. Bála jsem se o své miminko. Po chvilce ale přišel hematolog a uklidňoval mě. „Posíláme Vás tam hlavně kvůli tomu, že tam rychleji přijdou na to, co Vám je.“ Sanitka přijela asi za tři hodiny. Celou cestu do Hradce houkali. Bylo mi do breku. Vždyť přeci houkají jen při Vážných problémech.

V Hradci na hematologii byla dlouhá chodba a do stran hodně pokojů. Přišlo mi divný, že tam nikdo nechodí. To jsem ještě nevěděla, kdo všechno tam leží. Udělali mi spoustu odběrů. Na odběr kostní dřeně jsem šla až druhý den. Bála jsem se. Ale teď už vím, že to není nic hrozného. S porovnáním, čím jsem si potom prošla. Ten den za mnou přijela i teta s přítelem a se synem. Hrozně jsem se divila, že najednou za mnou každý chce jet. Přivezla mi kytku v květináči. Hrozně jsem se smála. „To tady budu tak dlouho? To mi teda přeješ hezký věci.“ řekla jsem jí. Ale ona věděla.

Výsledky byly ještě ten den a dopadly dobře. Buněčná kostní dřeň. Doktorka mi říkala, že to nejhorší naštěstí vyloučili. „A co mělo být to nejhorší?“ zeptala jsem se jí. „LEUKEMIE.“ odpověděla mi.

Pokračování příště. Vzbudilse mi syn. :-)

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Susan23
Kelišová 5963 příspěvků 25.03.10 19:21

Teda jak to možeš takhle ukončit? Teď nevím vubec nic:)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 25.03.10 19:30

Tak teď mám náladu, jako když mi doprostřed Stargate hodí hlášku „to be continued“.. :jazyk:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 25.03.10 19:42

téda čtu jak natrní a ono to dítko přeruší :-) :srdce:

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 25.03.10 20:08

Omlouvám se, ale nevěděla jsem, že to je vkládaný až za několik hodin :-D Dnes ráno jsem napsala další část. Kdo je ale netrpělivý, tak může mrknout na můj blog. Tam je vše mnohem podrobněji, ale taky tam ještě nejsem u konce :-D Snad se Vám to bude líbit. Verča

 
vulpes
Závislačka 4458 příspěvků 26.03.10 07:09

VERCATOMIK - i bez pokračování soudím, podle toho, že teď ten deníček sama píšeš :wink: , že všechno (zatím) dobře dopadlo a jste spokojená rodinka! Moc vám to přeji a držím palce do budoucna, ať ta mrcha (nemoc) dá navždy!! pokoj :srdce:
Bohužel znám od kamarádky příběh, který úplně stejně začínal, ale tatínek teď ročního dítěte je teď na něj už sám..... :cry: :cry: :cry:

 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.03.10 11:38

Ahojky,moc ti držím palečky :mavam: :mavam:
Když to takhle čtu,člověk si ani neuvědomuje,jek můžou být ty jeho problémy banální,oproti těm tvým. :lol: Drž se a přeju hoooooodně zdravíčka a spousttu klidných a pohodových let. :potlesk: :potlesk: :palec: :mavam:

 
naboso
Kecalka 176 příspěvků 26.03.10 12:20

Verčo, jsi dobrá!!! Přeju ať vám se daří! :hug: (Chybí mi tu smajlík růže, tak tam jako je ;)

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 26.03.10 12:45

vulpes - možná vím o který příběh jde. Psala jsem si s její maminkou pár mailíků. Je to o to smutnější, že si nestihla užít miminka. Pokud se nemýlím, tak holčičky. Vždycky si pak říkám, proč zrovna takový lidé musejí umřít. Měla celý život před sebou. Jak svůj, tak i jejího miminka. Snad to ale tatínek všechno zvládne a držím mu pěsti
Jinak děkuji za písnutí. Všechno dobře dopadlo. Ťukám, nechci to zakřiknout. A do starobního důchodu mám vystáráno s nemocema :-D

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 26.03.10 12:50

rija, naboso - moc Vám děkuji zapřání ke zdraví. Myslím, že už se konečně dostavilo :palec: V červnu jdu ke komisy a už mi asi seberou důchod, tak už pomalu přemýšlím kam půjdu pracovat :wink: . Přiznávám, že s toho mám strach, ale zase dobrej pocit z toho, že jsem ZDRAVÁÁÁÁÁÁ!!!! :wink:
I já Vám všem přeju hodně zdravíčka. Dokud jsem ho měla, brala jsem ho jako samozřejmost. Alejakmile zdravíčko není, tak není nic. Nejsou peníze, doma to taky nebylo nic moc. Ale už je do dobrý :hug:

 
janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.03.10 22:38

Ahoj, četla jsem jen tady tvůj deníček, blog ne.
Jen bych chtěla všem říct, že mají možnost vstoupit do registru dárců kostní dřeně. Stačí jen malý vzorek krve ze kterého se zjistí vše potřebné. V případě shody (velmi vzácný jev) je dárce vyzván k darování kostní dřeně - odběr bud z kyčle nebo prsní kosti je tooperativní zákrok.
Limit je tuším 35 let - je to z důvodu toho, že testování krve je velmi drahé a je žádoucí, aby dárce zůstal v registru co nejdéle.
Za celou rodinu děkuje

Jana :cry: :cry:

 
Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 27.03.10 10:15

já bych taky chtěla vědět pokračování :-)

 
makina
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 27.03.10 19:01

Vercatomik, přečetla jsem celý tvůj blog a klobouk dolů, co ty sis prožila, to dakdo neprožije za celý život.

Hrozně moc ti držím palce, přeju už jen zdraví.
A tvůj muž, vyřid mu, že je úžasný chlap! :hug: :hug:
Takhle skvěle se postarat o prcka, opravovat domeček…

Přeju, ať si s Tomíkem užíváte krásných dnů a těším se na pokračování deníčku.

Příspěvek upraven 27.03.10 v 19:02

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 27.03.10 20:40

Makina - moc děkuji za tvoje písmenka. Potěšilo mě, že sis to celý přečetla, asi ti to chvilku dalo viď? :lol: Jsem ale lajdák, jsem ve skluzu o dva roky :lol: Ale pak už asi nic extra zajímavýho nebude. Budu psát ještě o tuberkulˇoze o tom jak se chytne a jak se léčí a že to defakto není tak hrozná nemoc, jak si lidi myslí. A pak ještě něco o umělých kyčelních kloubech. Už je mám oba. Asi se Vám to bude zdát divný, ale je to naprosto úžasná věc. Jsou jako moje pravý, no bezvadný, úžasný, prostě super :palec: .Siceuž si nesednu do tureckého sedu. A neměli by jsme souložit klasiku a koníčka :-D :oops: , ale když ono s tím jde opravdu hodně věcí :roll: :wink: :oops:

 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.03.10 21:36

Holka,at´žije sto let tvůj optimismus a tvoje síla :kytka: :kytka:
Je fakt,že ženská vydrží víc než zvíře a asi to máme v sobě tu touhu a sílu,kvůli těm našim kulíškům přežít všechno :palec: ,takže bojujme co to dá :dance:
Zdar a sílu :potlesk: :pankac: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje šance žít - závěr

Moje šance žít 2.


Reklama