Moje těhulkování

Těhotenství

Tento deníček píši jednak kvůli sobě a také, aby i ostatní holky věděly, že ne vždycky znamená rozsudek lékařů konečné slovo. Celé těhotenství (a vlastně i před ním) jsem doslova hltala Vaše deníčky, často si u nich pobrečela, snila o tom, že i já napíšu deníček se šťastným koncem, ale dovolte mi začít od začátku…

pár minut po porodu
1 komentář

příprava na první koupání

spokojeně spinkáme

S přítelem jsme spolu 10 let, za tu dobu jsme pořád dobývali nějaké mety (vysoká škola, kariéra, domek, dovolené, apod.) až nám tak došlo, že v našem okolí se to již hemží dětmi a u nás nic. Mně 28, jemu 33, no nejvyšší čas na dítě. Tak jsme na něm začali pracovat, ale ono nic. Můj doktor mi doporučil, aby přítel absolvoval spermiogram, abychom věděli, jak na to jsme. Na den D nikdy nezapomenu… měli jsme to černé na bílém – spermie stály za prd a ještě nebyly pohyblivé. Možnost přirozeného otěhotnění 0 %, IVF také nepřicházelo v úvahu, pouze ICSI. V tu chvíli se mi zhroutil svět. Naštěstí můj gynekolog nepropadal panice, začali jsme stimulovat, párkrát píchali injekce s hormony, měli jsme rozpis, kdy sexovat (to bylo snad nejhorší). Trvalo to půl roku, vím přesně, kdy se nám „TO“ povedlo… úplně poslední den rozpisu, kdy jsme už byli absolutně vším znechucení a řekli jsme si, že když už je to naposled, tak to ještě dáme a pak jdeme na umělé. Když jsem si pak udělala test (spíš z principu) a uviděla //, málem jsem omdlela.

Celé těhotenství proběhlo v pohodě (jen zvracení a otoky se mi nevyhnuly :-(), do práce jsem chodila do poslední chvilky. Všichni mi říkali, jak jsem krásná maminka a já si to všechno náramně užívala.

Termín porodu jsem měla 8. 7. 2011, ale mimču se na svět nechtělo. O dva dny později jsem ve dvě ráno začala mít bolesti, a protože jsem poměrně silná nátura, rozhodla jsem se do porodnice jet až budou kontrakce po 5 minutách. Mezitím jsem si udělala make-up (to jsem byla ještě hodně bláhová :)), dala věci do myčky, zametla země, naložila se do vany, dala YAL… pak jsem zjistila, že už je to po 3-4 minutách, tak jsem rychle vzbudila přítele a jeli jsme. Ujala se mě výborná PA, která, ač měla ještě další porody, byla u mě téměř pořád. Povzbuzovala mě, byla neskutečně hodná a pečlivá a říkala, co mám dělat. Bolestí jsem brečela ať mi udělají císař, PA mě jen pohladila a řekla, že miminko už je skoro na světě a že to už bude jen chvilička. Porod celkem trval hodinu a půl, ke konci jsem řvala jak tarzan, ale nedalo se to ovládnout, přítel mě držel za ruce, ta bolest byla neskutečná. Můj pečlivě udělaný make-up vzal za své, jen co jsem si párkrát přejela žínkou přes obličej :-)

Pak se do místnosti nahrnulo asi 8 lidí, nade mě si stoupl mladý doktor a jen vím, že mi rukou zatlačil na břicho a náš Jakoubek byl na světě. Ta úleva byla úžasná. Trochu mě mrzelo, že nemám takové ty pocity, kdy maminka brečí štěstím, že má dítko u sebe (to za mě zvládl přítel), já byla prostě štastná, že je konec té bolesti. Pak bylo na řadě šití, které paní doktorka udělala ukázkově a dva týdny po porodu nejde poznat, že jsem byla nastřihlá až k zadku :-)

Tento týden budou Jakoubkovi 3 týdny, je to náš miláček, doslova bych za něj dýchala. Bolest z porodu jsem nějak zapomněla a začínám věřit, že brzy Kubíkovi pořídíme třeba sestřičku.

Tímto děkuji za přečtení mého dlouhého deníčku, ale jsem ráda za možnost podělit se o svůj zážitek.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 31.07.11 11:48

:potlesk: :potlesk: :potlesk: krasne-gratuluji

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 31.07.11 12:23

hezounky napsane, gratulace k jakoubkovi :kytka:

 
sara1000
Kelišová 5395 příspěvků 4 inzeráty 31.07.11 12:27

Moc hezky jsi to napsala a Jakoubkovi preji do zivota jen to nejlepsi :srdce:

 
sara1000
Kelišová 5395 příspěvků 4 inzeráty 31.07.11 12:28

Moc hezky jsi to napsala a Jakoubkovi preji do zivota jen to nejlepsi :srdce:
Omylem jsem odeslala dvakrat a nevim,jak to smazat :)))))

Příspěvek upraven 31.07.11 v 12:29

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.07.11 12:35

Gratuluji Jakoubkovi :-). A dostala jse me tim, ze jsi si dělala pred porodem make-up :-D. Ja se neobtěžovala ani s česáním.
Jo a zázraky se nekdy dějí i přes ortel doktorů. My jsme taky ten případ. :)

 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 31.07.11 14:24

To je krásný, moc gratuluju!!! :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 31.07.11 14:29

Máte nádhernýho bobečka :hug: :srdce: Veliká gratulace, všechno jsi zvládla na jedničku a že ti okamžitě nenaskočil příval štěstí z narození syna, ale z konce bolesti chápu. Já viděla malou po asi 3hodinách po akutním císaři a naskočilo to, ale když mě vezli skoro nedýchající a řvoucí na sál, chtěla jsem jen jedno, ať už to proboha skončí! :zed:

Porod není vůbec žádná sranda, ale s úžasným výsledkem. Užívejte malého! :hug:

 
JellyBean  31.07.11 16:07

Moc krasne napsane :palec: moc gratuji k miminku at krasne roste a jste vsichni stastny :-)

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 31.07.11 16:18

Moc gratuluji k Jakoubkovi, taky máme jednoho doma už skoro dva měsíce. Porod jsem měla podobný a ten výsledek stojí za to :-) :hug: :hug: . Přeji tvému synkovi a tobě hodně zdraví a štěstí.

 
Barusak78
Závislačka 3357 příspěvků 31.07.11 17:43

Moc hezké. Gratuluji!!

 
catty
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 31.07.11 20:39

Gratuluji k Jakoubkovi,je roztomilí a že nakonec vyšlo otěhotnět bet IVF,přeji hodně štěstí k sestřičce :kytka:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 31.07.11 21:00

Gratulaceee..

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 01.08.11 12:16

krásné,gratuluji ke Kubíčkovi :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama