Moje tipy pro efektivní homeoffice

Pracujete z domova a už vám z toho jde hlava kolem? Zde jsou mé tipy, které mi pomáhají k efektivnímu homeofficu.

Moje tipy pro efektivní homeoffice

Je pondělí dopoledne a to mi přijde jako ideální čas podělit se s vámi o mé tipy, jak zvládnout homeoffice a být efektivní.

Jako první chci zmínit bod, který je pro mě hodně zásadní – pravidelný denní režim – vstávat ve stejný čas a začít ve stejný čas pracovní dobu.

Za druhé si vytvářím časový rozvrh práce a aktivit, a to včetně přestávek. S tím samozřejmě souvisí i nejtěžší věc ze všech mých tipů… a to dodržovat ten rozvrh. Musím se přiznat, že je to hlavně o zvyku. První dny jsem měla celkem velké porušovací krize.

Dále nezapomínat na zdravé svačiny a pitný režim. Také se mi velmi osvědčil 15minutový odpočinek po obědě – kdy si zavřu oči a buď poslouchám nějaký podcast, nebo jen tak odpočívám – to mě uprostřed dne neskutečně nabije a mám hned větší chuť se k té práci po obědě vrátit.

Jako čtvrtý bod mi pomáhá zůstat v kontaktu s kolegy. Když si hned po ránu napíšu s kolegyní pár slov, pozdravíme se a zjistíme, co je nového – navodí mi to pocit, jako bych byla v kanceláři, a jsem naladěná na práci.

Dalším, pátým bodem je nevěnovat se domácím pracím během práce. To mi doma přijde opravdu náročné a dost se sebou bojuju, abych opravdu vydržela a nešla například žehlit tu hromadu vypraného prádla…

Teď už k těm příjemnějším bodům. Za šesté je nutné po pracovní době opravdu vypnout e-mail a nepracovat. Možná je pro někoho tento bod lehký. Ale já se musím kontrolovat, že už je po pracovní době a pracovat už nebudu…

Po vypnutí e-mailu je dobré si zacvičit nebo jít na procházku – u mě teď vede jízda na kole. Moc se mi líbí, že u toho nemusím mít roušku, a krásně si u toho pročistím hlavu.

Když přijdu domů po ježdění na kole, vrhnu se ještě na nějaké své koníčky – ať už je to hra na kytaru, zpěv, nebo objevování své tvořivosti. Člověk se u toho skvěle zrelaxuje a může si užít večer.

Mějte se krásně a budu ráda, když mi napíšete, co vám pomáhá na homeofficu :)

Vaše Týna ❤

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1225
11.5.20 09:33

Proc je na emiminu, ktery je urceny primarne maminkam s detmi, clanek o homeofficu bez ditete? Kolik maminek v teto dobe, kdy jsou zavrene skolky a skoly ma na homeoffice opravdu prostor bez ditete?

 • Zmínit
 • Nahlásit
10
11.5.20 11:35

@Blahuše
Nejspíš proto, že na eMiminu nejsou jenom maminky… Jsou tu i bezdětné, které rodinu teprve plánují a i ty mají právo se vyjádřit :) Tak jako teď píše o efektivním HO, tak může za pár měsíců psát deníček o porodu.
Spíš mi to přijde dost obecné. Jsem taky doma na HO, sice zatím bez dítěte, ale za to s přítelem… a na těch pár metrech čtverečních je to taky někdy na zabití.
Mám kolem sebe dost lidí, co jsou doma i s dítětem a každý to zvládá jinak, protože každé dítě je jiné. Někdo má kliďase, jiný zas poděsa :mrgreen: :cert: Takže někdo doma pracovat může a jiný bohužel ne.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1225
11.5.20 12:00

@Luciana33 aha. Mas pravdu. Me asi zvedla tlak ta zminka autorky o prostoru na konicky a relax. To zkratka vetsina maminek, ktere nyni pracuji na homeoffice a to myslim tak, ze opravdu musi pracovat a byt k dispozici pres den a nedohanet to v noci, k tomu resit skolni vyuku deti a starat se o to aby mely co jist, pokud jim kazdy den nemaji moznost obedy nechat dovezt, opravdu nezna. A pokud ano, maji mou poklonu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
961
11.5.20 13:47

JJ, rady pro homeoffice obou rodicu+skolkove a skolni dite, to by bylo zajimave - ale matka by ho asi nemela cas napsat :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
61
11.5.20 13:53

Omlouvám se všem maminkám, kterých se můj článek dotkl. Nebylo to myšleno nijak provokativně a ani nevíte jak bych ráda psala článek o těhotenství a porodu. Bohužel už přes čtyři roky snažení se miminko nedaří, tak si krátím čas články ;) Přeju všem hodně zdraví :srdce:

Příspěvek upraven 11.05.20 v 13:53

 • Zmínit
 • Nahlásit
9295
11.5.20 16:10

Joo, bez dětí je to pohoda… :mrgreen: Ať už pozornost vyžadujících znudenych skolkacku nebo ukolama ještě otravenejsich školáků… :) Mám doma obě verze:) ale jelikož manžel má též HO, pracovní koutek máme doma jen jeden a moji práci by dělat doma ani nešlo, nebo by to bylo spíš dost komplikované, navíc dělám jen na 1/5 úvazek při RD, chodím normálně do kanceláře, ale stridame se s kolegy po dnech. V době, kdy byla Korona na pochodu nejvíc, mi dokonce přidělili prázdnou kancelář kolegů, co pracujou z domova, to byla teprve paradicka :)

Já jsem taky totiž ten typ, co by doma akorát těžce prokrastinoval, ať už u úklidu nebo netu:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
9295
11.5.20 16:17

@Capretta Přesně :mrgreen: A jeste treba v kombinaci s divokým 2-3letym batoletem :lol: Upřímně přiznávám, že nebýt hlídací tchyně, už se asi houpem někde na větvi… :mrgreen: :oops:

 • Zmínit
 • Nahlásit
20048
12.5.20 00:13

Nezlob se, z domova jsem pracovala často a tohle mi přijde úsměvný…tam už chybí jen to, aby jsme si nezapomněli po návštěvě toalety umýt ruce… :mrgreen: Připomíná mi to první stránku návodu k jakémukoliv výrobku - pečlivě odstraňte obal, zkontrolujte neporušenost výrobku… :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit