Naší Šárince

Rodičovství

27. 4. to bude přesně 5 měsíců, co ses narodila, co jsme Tě poprvé uviděli. Nikdy na to nezapomenu. Hodili mi Tě na moje najednou podivně prázdné břicho, byla jsi celá „upatlaná“, já Ti jen řekla: „Ahoj“, ani jsem Tě nestihla pohladit a už Tě začali ošetřovat. Tvůj taťka říká, že jsi ani nebrečela, jen jsi udiveně valila kukadla, kde že to najednou jsi. Škoda, že jsme nechali foťák na pokoji...

Jsou mi 2 dny

Jo rozvalovat se nahatá, to je moje...
1 komentář

S mámou...

KUK!
1 komentář

Moje žirafa.

Na bříšku je pohoooda

Bez kytičky neusnu
1 komentář

Už nefoť a dej mi jíst!
2 komentáře

Pak nám Tě přinesli až za hodinu a půl, ale nemohla jsem ti dát prso, protože jsem měla nakázáno nezvedat se. Takže Tě choval novopečený táta, slzel u toho a pořád smrkal :-) Já Tě vleže fotila a posílala MMSky. Pak Tě zase odnesli.

Přivezli mi Tě na pokoj až odpoledne. Po chodbě jsme slyšeli dunění kočárků a se „spolubydlící“, která rodila hodinu přede mnou jsme říkali, už nám je vezou. Taky že jo. A tak to začalo. Ukázali mi, jak Tě přebalit. OK. Ukázali mi, jak Tě kojit. OK (i když pak to bolelo). Ukázali mi, jak Tě vykoupat (pod tekoucím kohoutkem na jedné ruce - radši jsem to nezkušela a vykoupala Tě až doma). A od té doby jsme byli skoro pořád spolu.

V porodnici to bylo fajn, to jsi jen spinkala a koukala, měla jsi žloutenku, tak jsi ani moc papat nechtěla. První 3 dny stejně nebylo co, takže jsem je přemluvila na UM, brečela jsi mi hlady. Pak jsi musela pod světlo, byla jsi jako pomeranč. Já zatím brečela na pokoji. Naštěstí jsi 4. den začala papat ode mě a to dost. Když nás pouštěli, měla jsi jen o necelých 80 g míň než když ses narodila. Péče o Tebe mi přišla snadná.

Ale za to doma. První den OK, až na to koupání, to byl řev, ještě, že nebydlíme v bytovce. Papala jsi snad každých 45 minut, ale jen po troškách. Pak jsi spinkala. Byla jsi hodná, neplakala jsi, narozdíl ode mně. Když Ti byl přesně týden, brečela jsi celé odpoledne, já nevěděla proč, jestli hlady nebo Tě něco bolí. Měla jsem strach, že nemám dost mlíčka. K večeru, když jsi pořád plakala, jsem začala brečet i já a zoufalá volala Tvojí babičce, že nevím, co s Tebou. Za chvíli byla u nás a zjistila, že Tě bolí bříško. Chovala Tě, zpívala Ti, já zatím brečela na gauči až jsem z toho usnula. O půlnoci mě babi vzbudila, že už spinkáš a že jede. Spala jsi do rána. Druhý den jsme byli poprvé na procházce. Bříško Tě trápilo asi dva měsíce, každé dopoledne jsi nám plakala. Potom jako když utne a byl klid.

Přes den jsi toho nikdy moc nenaspala, maximálně 2 hodinky v kočárku(teď ani to ne). Ale v noci jsi spinkala vždycky krásně, teď už i 12 hodin v kuse. I koupání se Ti začalo líbit - přišli jsme na to, že budeš asi po mně a budeš mít ráda teplejší vodu. Nezapomenu na Tvůj první úsměv - koukala jsi na mě jako na vola a pak najednou jsi se usmála. A já se skoro rozbrečela. To Ti byl měsíc. Od té doby se skoro pořád směješ.

Ve 2,5 měsících ses poprvé převalila z bříška na záda, koukala jsem jako puk a Ty vlastně taky. Když Ti byly necelé 3 měsíce, začala jsi se řehtat nahlas. Aby ne, musím vypadat jako blázen, když na Tebe dělám různé obličeje a zvuky a „prdím“ Ti na bříško a za krk. Minulý týden se Ti povedlo se přetočit i ze zad na bříško a den na to jsi válela sudy po celé naší posteli, měla jsi z toho strašnou srandu a my s tátou radost.

Když táta přijde z práce a ty ho uvidíš, začneš se na něj smát a natahovat se po něm. To mě trochu mrzí, na mě to neděláš, ale chápu, mě máš k dispozici 24 hodin denně. Už dávno si umíš krásně vzít hračku, ale až teď jsi na ně začala dělat „áááá“, „heeeuééé (hele)“ a povídat si s nima. Někdy to ale zní spíš jako nadávání. Když přijde návštěva nebo někam přijdeme my, vyjeveně koukáš a někdy i brečíš, ale pak se začneš culit a dělat hele.

Ráno když se vzbudíš, nebrečíš, ale začneš prdět pusou, což mě vzbudí jen trochu, pak přidáš hele, pak začneš „nadávat“. Když se zvednu a kouknu na tebe, udělám áááá a ty uděláš na oplátku ááá na mě a usměješ se. Potom je každý den krásný.

Prostě jsi naše šikulka, a i když jsem byla ujištěna, že nejsi nijak výjimečné dítě, tak věř, že pro nás jsi výjimečná a vždycky budeš. Nedovedla jsem si představit, že bych mohla mít někoho tak moc ráda jako Tebe, Šárinko. Miluju Tě.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bikis
Závislačka 4553 příspěvků 26.04.11 06:59

Jé, to je krásný, moc krásná holčička!!! :palec: Jako bych četla o tý mojí prdelce - je o měsíc mladší! :srdce: :-D

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 26.04.11 10:25

Krásný deníček plný lásky a objevování :lol: :-D .Ať je vám spolu pořád tak krásně :lol: :-D

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 26.04.11 12:18

Krásnej deníček,uplně jsem měla slzy dojetí :kytka: mi máme zas o měsíc víc a už se plazíme,hodně radosti,zdravíčka a štěstíčka :srdce: :srdce: :srdce:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 26.04.11 12:19

Moc krasny, at Vas uz hlavne nic netrapi a uzivate si jedna druhou :kytka:

 
Vivik
Kecalka 474 příspěvků 26.04.11 13:29

Teda, obvykle deníčky nekomentuju, ale tady musím… do měsíce čekám vylodění naší malé slečny, tak mě to úplně dojalo a tak nějak uklidnilo, krásně napsaný prostě… ať se vám daří fajnově, heueee… :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 26.04.11 13:49

super deníček :palec: dětičky jsou prostě poklad , to nejcenější co máme :srdce:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 26.04.11 16:54

Krásně napsaný :-) …Přeji Vám jen a jen samou radost a štěstí :-) :huban:

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 26.04.11 20:50

Krásný dojemný deníček plný lásky.Moc mě to dojalo. :palec: Holčička je nádherná :srdce:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 26.04.11 21:09

Všem díky za komentáře:-)
Vivik: Ze začátku to bude makačka, ale pak se sehrajete a budete si užívat, i když taky se najdou blbé dny:-), ale to zas rychle přejde

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama