Můj dokonalý hypnoporod

Svůj druhý porod jsem si chtěla užít, chtěla jsem ho dokonalý... Můj deníček je o tom, jak jsem si tento sen splnila. Můj dokonalý porod, můj hypnoporod.

Jsou dvě hodiny ráno, zbývá den do řádného termínu porodu a mě budí mravenčení v břiše. Je to tady! Hodinu odpočítávám jemné kontrakce po 7minutách. Je mi krásně. Dnes se mi narodí druhá dcera.

Beru si peřinu a jdu o patro níž, do obývacího pokoje v přízemí. V tom se probudí přítel, klidným hlasem mu říkám, že je to tady, že budeme rodit. Přítel chudák vyskočí z postele, celý nervozní. Chce volat mamce (jsme domluveni na hlídání), uklidním ho, že je ještě čas. Shodou okolností máme auto v garáži napojené na nabíječku baterii, takže jde přítel auto odpojit a parkuje pro jistotu před domem. Posílám ho ještě spát, že pro něj dojdu, až to bude tady…

Zatopím si v krbu pro atmosféru, zapálím vonnou svíčku, uvařím čaj, ukrojím pořádný kus koláče a jdu se zachumlat pod peřinu. Na YouTube sjíždím pár dokumentů, na papírek si píšu časy. Jsem tak klidná a uvolněná. V bříšku cítím ještě nějaké pohyby, jedny z posledních, pak už ji budu držet v náručí. Užívám si to.

V 6 hodin přichází už i přítel, vyptává se, jak mi je. Stále ho uklidňuji, že kontrakce jsou po 5 minutách, ale stále velmi slabé, voda nepraskla. Uvařím mu čaj, ukrojím pořádný kus koláče a válíme se spolu u krbu. Povídáme si a smějeme se. Stále mu opakuji jeho tři úkoly u porodu:

 1. hlídat příjem a výdej tekutin (můj i svůj)
 2. kdybych ztrácela hlavu a začala zmatkovat, tak aby mě usměrnil :-)
 3. nestresovat se a užívat si tu parádní jízdu, která je nejspíš naposledy

V 7 hodin už se kontrakce zkracují pod 5 minut, ve stoje frčí po 3 minutách a nabývají na síle. Občas ji už musím prodýchat. Přítel jde tedy vzbudit starší dceru, dáváme ji snídani. Nespěcháme na ni. Voláme tchyni a domlouváme slíbené hlídání. Dám si ještě sprchu, překontroluju věci do porodnice, odneseme tašku do auta a v 8 už vyjíždíme. Vyzvedneme babičku v práci a odvezeme je domů, před 9 jsem v porodnici na příjmu.

Sezením v autě se mi kontrakce opět protáhly na 5 minut. Udělají mi jako první KTG vyšetření. Během kterého si píšeme s přítelem SMS - chudák musel zaparkovat auto mimo nemocnici (nebylo místo) a už se bál, že rodím a on to nestihne. Je tak nervózní. Byl tak nervozní i u prvního porodu? Nevzpomínám si. Na monitorech se kontrakce vůbec neukazují. Jsem z toho zmatená a říkám sestře, že je asi špatně zapojená dioda, protože kontrakce mám, ale vůbec se neukazují. Uklidňuje mě, že křivka zachycuje kontrakce, které jdou z vrchu bříška a já mám zatím jen v podbřišku.

Po natočení KTG křivky jdu rovnou na vyšetřovnu. Ujímá se mě velmi milá, mladá paní doktorka. Mám si hupnout na kozu. Vydrápu se na ni, pohodlně se uvelebím. Dovídám se, že jsem na 4cm a mám zašlou branku. Že už si mě tam nechají. Žádná novinka pro mě, jela jsem s tím, že domů pojedeme už o jednoho člena rodiny víc. Po asi 9 týdnech vidím i miminko na ultrazvuku. Doktorka stále přeměřuje a mezi tím se mě sestřička ptá na anamnézu a vypisujeme papíry.

Vtom mi začalo dost hlasitě kručet v břiše, všechny se smějeme. Panuje zde velmi uklidněná atmosféra. Sestřička má vše vyplněné, včetně jmen pro miminko, ale doktorka stále měří a jezdí z jedné strany břicha na druhou. První záchvěv nejistoty, tak se ptám zda je vše v pořádku. Dovídám se, že je, jen je miminko poněkud menší - potvrzuji.

Před měsícem mělo miminko 2 kg a odhad porodní váhy byl 2,8 kg. Pro jistotu si volá zkušenější paní doktorku z příjmu v přízemí. Dojde dredatá, milá doktorka. Je trošku ráznější, přimáčkne mi silně sondu na břicho, no žádá sláva. Zatřese mi s břichem. Dovídám se, že mám nakloněnou dělohu - aha, dobře. Můžu z kozy dolů, fasuji nemocniční košili a už s přítelem jdeme na sál.

Je po půl 10 a mě silně kručí v břiše. Vtipkujeme a říkáme miminku, aby bylo na maminku hodné a narodilo se do oběda, aby se maminka mohla najíst. Máme krásný sál s vanou, nechávají nás o samotě. S přítelem si uděláme pár památečních fotek, já prodýchám pár kontrakci a jak stojím, tak začínají zase frčet po 2-3 minutách.

Dochází za námi mladá porodní asistentka s nabídkou klystýru. Zatím odmítám, nejsem si jistá, zda ho chci. Nicméně po pár dalších kontrakcích svolím - minule jsem ho neměla, tak vyzkoušíme s ním. Přítele posíláme za dveře. No žádná sláva, mám vydržet alespoň 15-20 minut. Jede jedna kontrakce za duhou, po 10 minutách peláším na záchod. O, jaká úleva, :D

Zůstávám ještě chvíli sedět, opírám se o velký skákací míč a pár kontrakcí prodýchám na WC. Kupodivu klystýr dobrý - jedou po něm silnější kontrakce, což chceme, pomáhají miminku. Pak směr sprcha, příjemné osvěžení. Opět dochází porodní asistentka a provádí vyšetření - vše krásně postupuje, potvrzuji, že kontrakce stále nabývají na síle, jsou delší a chodí co 2-3 minuty. Atmosféra stále uvolněná, chodím po pokoji, jen už se opírám o postel a kontrakce prodýchávám. A stále mi kručí v břiše.

Kolem 11. hodiny se stáčí debata co asi bude za hodinu, za dvě? Už budu obědvat? :-D Dobrovolně ulehám do postele na bok. Přichází doktorka a radí mi, abych si lehla na druhý bok, že tak vyrovnám dělohu a usnadním miminku poslední sestup. Poslechnu, přichází první a druhá kontrakce. Doktorka mě chválí, já už slušně funím, ale stále uvolněná a klidná.

Ponořuji se do každé kontrakce, vítám miminko, vítám kontrakce. Je to skvělá jízda. Plně si uvědomuji každý okamžik, dýchám, prodýchávám. Je mi skvěle. Doktorka si chce poslechnout miminko, když v tom jde první, druhá, třetí kontrakce bez přestávky. Jdou jako siréna, kolísavě, ale ihned za sebou. Poté si doktorka miminko poslechne, srdíčko tluče jako zvon, žádný stres miminko nezažívá. Doktorka spokojeně odchází. Přítel mě celou dobu hladí, je úžasný.

Povídáme si, smějeme se, odepisujeme na SMSky, které neustále chodí. Když v tom přichází kontrakce, prodýchávám ji a cítím tlak, silný tlak. Poprvé za celou dobu tlak a štípnutí. Sahám si mezi nohy v domnění, že už nahmatám hlavičku a posílám přítele pro sestřičku. Porodní asistentka po mně chce, abych se otočila na záda, poprvé kontrakce i mírně zabolí, provede rychlovyšetření a dovídám se, že jsem plně otevřená a miminko už bude tady. Je stále v plodovém obalu.

Chce tedy prasknout vodu, razantně odmítám a otáčím se na bok a posouvám nahoru ve snaze utéct jí. :-D Přichází kontrakce, tentokrát na boku - klidná, nebolestivá. Nicméně připouštím, že kontrakce nejsou vypuzovací, jen ji cítím, ale není to ta kontrakce, která nutí tlačit, nemám nucení tlačit. Opět jemný hlásek v mé hlavě, že vše je v pořádku, i když se pustí voda. Souhlasím.

Voda se pustí a přichází silná, mohutná kontrakce u které si zakřičím. Přibíhá doktorka, rychle sundává spodní díl postele, dává si rukavice a jdeme na to. Druhá kontrakce už tlačím, vyjede půlka hlavičky a zase zajede. Musím tlačit víc. Ani se nestihnu pořádně nadechnout a je tady další. Tlačím jak jen to jde a u toho křičím. První bolest, křičím a tlačím.

Hlavička je venku - dívám se na ni a nemůžu tomu uvěřit, další kontrakce, křičím a najednou LUP, břicho spadlo, úleva, úúúúúúleva a dostávám na břicho teplý, mokrý, fialkový miminko. O, bože, je tak malinká. Slzím a vítám ji na světě, říkám ji, jak je krásná.

Přítel pláče, hladí mě, hladí dceru. Všichni se na sále smějí, je tak uvolněná atmosféra. Pupečník dotepal, přítel jej přestřihne, stále mi miminko nechávají na břiše, jde placenta - ani nestihnu zatlačit a vypadne, když jen promluvím. :-D Doktorka kontroluje placentu a přítel jde s dětskou sestřičkou dceru ošetřit. Je tak krásná, fotí a natáčí video z ošetření. Vítej na světě!! Je mi krásně! Úplně se vznáším, žádná bolest, jen radost.

Dovídám se, že se dcera narodila 11:40 - tak hodné miminko, před obědem! Dostávám uzlíček v zavinovačce, ihned se přisaje. Všichni odcházejí, jsme sami. Užíváme si jeden druhého, fotíme, odepisujeme na SMS, rozesíláme zprávu o narození naší dcery Edity. Jsme šťastní. Nemůžu uvěřit, jak krásný porod to byl. Bolest až u tlačení hlavičky, jinak úplně bez bolesti. Plné vědomí, prodýchání, uvolnění, uvědomění si… Nádhera, atmosféra krásná.

Po dvanácté dostávám oběd - polévku s kapáním věnují příteli, kterému už také kručí v břiše a já se vrhám na dušenou mrkev s kuskusem. Kuličky kuskusu padají na zem, smějeme se, jaká jsme prasátka. Smějeme se, že už musíme všem připadat jak zfetovaní. Opět ulehám do postele, na chodbě se ozývá sténání rodících žen okolo mě. V duchu jim přeji krásný porod, alespoň z poloviny tak, jak jsem měla já…

Holky, nebojte se porodů, je to krásná jízda. Vnímejte svou sílu, moudrost svého těla - ví co má dělat, umí porodit zdravé a silné dítě, užívejte si kontrakce jako příchod miminka, ne jako nutnou bolest. Vnímejte svou ženskost, tu sílu okamžiku, tu krásu zrození. Věřte, že velká moc je v hlavě. A pokud by vás to více zajímalo, doporučuji přečíst si knihu „hypnoporod“ nebo si najít na internetu informace o hypnoporodu. Holky jde to!

Dnes jsou to dva týdny a jeden den přesně. A stále se toho nemůžu nabažit. Naše druhé štěstíčko se narodilo 13.2.2017 v 11:40 obklopené pozitivní náladou, smíchem a radostí. A tak to má být, takové je zrození.

A taková perlička - obě naše dcery se narodily den před termínem porodu, první dcera se narodila 17.4.2015 a svátek má 17.6. Druhá dcera se nám narodila 13.2.2017 a svátek má 13.1. - no není to krásný? To asi aby si holky nezáviděly. :-D

Holky děkuji za přečtení, mějte krásný den!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1.3.17 00:32

Krásné :srdce:
To si určitě přeje každá maminka, takovýhle porod. Ne vždy se ale všechny okolností skvěle seběhnou. Stačí věřit a přát si a vyjde to :oops:
Já mám velice nízký práh bolesti a tak jsem sama zvědavá jak tuto situaci zvládnu :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.3.17 00:38

Krasny denicek :)
A gratuluji :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16
1.3.17 05:02

Nádhera!!! Takto se připravuji i já nás druhý porod a strasne se na něj tesim… Verim, ze je to vše v hlavě. Moc blahopřeji! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7901
1.3.17 05:43

Nu… Já tohle ani nestihla. Nástup kontrakce a do chvíle konec. První miminko necelé 2,5 hodiny od příjezdu. Druhé miminko dvě hodinky a poslední hodinku. Přesto krásný porod si měla. Gratuluji k holčičce. Ať se daří vám všem. :kytka: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.3.17 07:22

:srdce: :srdce: Moc gratuluji a přeji hodne zdravíčka. I ja doufám, ze můj druhy porod bude vice uvědomělejší!! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
1.3.17 07:31

Nejsem znalec a proto se zeptám blbě, ale čím konkrétně je ten porod hypnoporod? Já si vždycky myslela, že ten hypno je v něčem extra, jako nějaká spešl hudba, šaman co přivolává kontrakce, poslech bubnů a nevím co dalšího, určitě bych osobně nečekala klystýr a píchnutí vody. Tohle mi přišlo jako naprosto normální porod bez komplikací, jak by to mělo vypadat normálně :nevim: Nebo se pletu a ten hypno jsem měla taky…? S tím rozdílem že já teda bez klystýru a kontrol asistenky, přesto v porodnici :nevim:

Samozřejmě gratuluju k dcerce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1382
1.3.17 08:00

Porod jsem měla podobný takže vím jaká je to paráda :kytka: jen mne zaráží, že ti dali hned oběd. Já musela čekat 2h po porodu než budu jít a pít a že jsem tedy měla žízeň.

 • Nahlásit
 • Zmínit
6726
1.3.17 08:04

@Nowuka2 ze by pro to ze byl temer bezbolestny?;) precti ai knihu budes vedet vic:) ‚hypno‘ je ve vnitrnim pohrouzeni do sebe, vedomem. uvolneni, prace s afirmacemi, nacvik relaxaci v tehotenstvi, celkove jine naladeni uz v tehotenstvi a pecliva priprava. klistyr a pichnuti vody neni spatne pokud rodicka zna pro a proti a vedome se rozhodne ve spravnou chvili a proto ze to tak skutecne chce :srdce: mne tam spis chybel skutecny bonding (tj neodnaseni miminka ma osetreni, prip.jeho osetreni na tele mamy)

Příspěvek upraven 01.03.17 v 08:16

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.3.17 08:23

Gratuluji k dceři. Porod závidím, ja rodila dvakrát děti přes čtyři kila a byla jsem rada, ze jsme to vůbec zvládli. V hlavě to nebylo, porodů jsem se nebala a na děti se těšila.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
1.3.17 08:25

@zolycka aha… No tak budiž mi omluvou že to neznám a nezajímala jsem se o to :andel: Já měla porod teda téměř bezbolestný taky, všehovšudy něco přes 4 hodiny, s jednou kontrolou asistentky, bez oblbováků, v kleče, přesto v porodnici. Na mimino jsem se těšila a bolest brala jako něco co je k tomu prostě potřeba, i když teda nějak zásadně to fakt nebolelo a fakt se hrozně těším na další… Akorát já žila v tom, že takhle je to normální, a ne nějak spešl teda, proto ten dotaz, čím se ten hypno má vyznačovat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11298
1.3.17 08:40

@Nowuka2 Tak to gratuluji, takové porody bych přála všem. I o tom se píše v knize, že sousta žen jej proděla v plném uvědomění bez bolesti a bere to jako samozřejmost :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
1.3.17 08:50

@chs.jasmin jj, já teda vím že to můžou být i pěkný jatka, ale osobně mám jen ty nejlepší vzpomínky :srdce: a věřím že i ten druhej bude tak dobrej ne li lepší :jazyk: třeba moje mamka necítila prej krom bolesti v zádech vůbec nic, mně rodila půl hodiny od příjezdu do nemocnice, mýho mladšího sourozence hodinu… :jazyk: to jsemm proti ní měla dlouhý muka s menstruační bolestí :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.3.17 09:32

@Nowuka2 Já si teda taky myslela, že hypnoporod je něco jiného :oops: Měla jsem podobný porod, malá byla na světě 6 hodin od první slabé kontrakce. Kontrakce bolely, ale čekala jsem to horší. Ty poslední 4 byly nejhorší, pak už jen nucení na tlačení, bolest žádná. Nijak jsem se o techniky porodu extra nezajímala, vybrala jsem si dobrou porodnici a taky jsem věřila své intuici. Vyplatilo se mi to a hrozně ráda na to vzpomínám. Ale myslela jsem, že to byl prostě přirozený porod bez komplikací a zásahů :think: Zakladatelce moc gratuluju ke krásnému porodu a hlavně k miminku! :kytka:

Příspěvek upraven 01.03.17 v 09:32

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
1.3.17 09:41

Gratuluji ke krasnemu porodu a dekuji za milý deníček :kytka:
Ja se to snažila vnímat jako ty, do te doby co mi kvuli malému (ozvy skakaly na 200) pichli oxytocin, vodu a nemohla jsem se hnout od monitoru, takový idealni stav pri krizových kontrakcich.
Tam můj,,zenovy" porod skončil a začala hodne zběsilá a bolava jizda, jez moje hysterické jádro nebylo schopné přijmout jako klidný příchod miminka :lol:

Příspěvek upraven 01.03.17 v 09:42

 • Nahlásit
 • Zmínit
719
1.3.17 10:07

Moc hezky porod, gratuluji ale kazda ma prubeh i bolestivost porodu jinou a opravdu si to nektera nemuze uzivat. Nektere maminky se hrozne divi kdyz vedle nich nektera jina rve bolesti a on je v pohode a zaboli ji to jen lri samotnem porodu. Kazda jsme original a kazda ma ty bolesti jine, jde o tolik faktoru - postaveni panve, postaveni miminka, uvolnene svalstvo, tonus miminka apod. Je toho cela rada a opravdu nektere maminky i kdyz hrozne moc chteji tak nebudou mit tak pekny a rychly a bezbolesty prubeh lrotoze to proste nejde. Nesouhlasom s tvrzenim ze je vse o hlave a pristupu ke svemu telu. Z casti samozrejme o to jde take ale tech dalsich faktoru je tolik ze myslim nelze tvrdit ze kdyz budete verit svemu telu a vnimst svou zenskost tak to bude krasna jizda. Kazdemu to preji, ale tem co jsou smutne ze to tak nemely tak nezoufat, proste jsme kazda jina, koneckoncu nejde o porod a jeho prubeh ale o vysledek, mit u sebe sve miminko :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.3.17 13:48

@Tichošlápek Asi určitě je rozdíl rodit čtyřkilového cvalíka než chroustíka co má sotva 3 kg :D :D :D P. S. nic proti zakladatelce :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
1.3.17 14:23

Je tam fůra nesrovnalostí, ale budiž. Přijde mi to spíš jak manuál k hypnoporodu, než realita… takový vysněný průběh, trošku pohádka, ale proč ne ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
1.3.17 14:25

@ančapepča A víš že to ani velký rozdíl nebyl? Pokud nemá dítě hlavu jak dýni, jde to skoro stejně. Mnohem víc záleží na poloze.

 • Nahlásit
 • Zmínit
797
1.3.17 14:26

@ančapepča souhlasím..ty velké miminka jsou občas za trest :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
1.3.17 14:32

@ančapepča mojr měla 3,5 kg a v pohodě, s jedním kosmetickým. Jde spíš o velikost hlavy, podle mě.

 • Nahlásit
 • Zmínit
793
1.3.17 14:34

Gratuluju k holčičce :kytka:. Chápu dobře, že hypnoporod spočívá ve zpracování a příjmutí bolesti? Moc mi tam ale nesedí to smskovani během porodu. PS: 17.6. má svátek Adolf 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
68
1.3.17 15:16

@zuzika82 17.6. má svátek: Adolf, Adina, Ada, Adolfa, Adolfina, Adolfína, Alida a Adi

 • Nahlásit
 • Zmínit
12929
1.3.17 15:42

@ančapepča ja mela pohodovy porod5 kg mimca bez siti

 • Nahlásit
 • Zmínit
4874
1.3.17 15:49

@Vergle1 no a? Nechápu souvislost :nevim:

Gratuluji k porodu a k holcickam :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4650
1.3.17 15:54

No tedy, jeden by ani uz pomalu neveril, ze se da porod prozit takhle pohodove, prirozene a hlavne skoro bezbolestne, zvlast po nekterych denickach tady o skakani na bricho, klestich a konskych davkach oxytocinu… :) Gratulace! :D :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
793
1.3.17 16:11

@Vergle1 jo? Na mě vyskočil jen ten Adolf, tak jsem se trošku zděsila :D @Moniňoň to je reakce na mě ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
7383
1.3.17 16:20

Krasně napsané :potlesk:, moc mě to dojalo :srdce: Hezky píšete. Připomnělo mi to můj druhý porod, celou1. dobu porodní jsem strávila se starší dcerkou, ke konci už jsem musela hodně prodýchávat, ale pořád jsem byla klidná, hlavně abych dceru neděsila. Jen ke konci už pochopila, že ji už moc nevnímam, tak se mě zeptala Mami, kde jsi. Já seděla vedle ní, ale už jsem se jen soustředila na kontrakce a řikala jsem si, jo, to je nádherná kontrakce. U prvního porodu mě každá děsila a snažila se od ní utéct, taky sem pořád pochodovala sem a tam. Ale u druhého jsem se jen soustředila, prodýchávala a radovala se z ní. Za půl hodiny od příjezdu do porodnice už byla malá na světě a celou noc jsem byla v takovém jakoby rauši, pro mě nejjrásnější zážitek

 • Nahlásit
 • Zmínit
4874
1.3.17 16:22

@zuzika82 jo, už to ctu, tyjo, tolik jmen v jeden den

 • Nahlásit
 • Zmínit
11298
1.3.17 17:16

@zuzika82 Máme Adinu :mrgreen: Není v každém kalendáři :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11298
1.3.17 17:17

@Michalka80 Naprosto souhlasím. Já u první dcery uplně propadla té bolesti z porodu. I jsem si u pár kontrakcí pobrečela, nadávala, kroutila se, bránila se kontrakcím. Hrozně špatně. Z prvního porodu jsem si odnesla 15stehů vč vnitřních.

 • Nahlásit
 • Zmínit
grafinka
1.3.17 17:56

No tak to byla nádhera. Momentálně se chystám v srpnu na svůj první porod a mám to tak na střídačku. Chvíli strach a chvíli takový neutrální pocit. Největší strach mám z toho, že omdlím přímo u porodu a bude vše špatně. Jak mě něco více zabolí, tak omdlívám

Kéž bych měla takový porod jako vy a gratuluji k holčičce :srdce:

 • Upravit
6726
1.3.17 19:32

@Nowuka2 :kytka: ja jsem opacny pripad. pripravovala jsem.se v duchu hypnoporodu…prvni cast se dala snest, pak jsem to psychicky uz nedavala, teorie sla stranou. bolelo to neskutecne moc.snad treti porod uz hypno vyjde cely:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11878
1.3.17 20:42

Dredatá doktorka - hradištská porodnice - no jasně, už tu o ní kdysi byla zmínka, o té dredaté dr a nebylo to moc kladné
jinak hodně štěstí s holčičkami

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.3.17 21:30

@Nowuka2 Já jen měla obě děti 3 200 a kluk měl větší hlavu než holčička a určite to rozdíl byl. Na hlavičce hodně záleží :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
2028
1.3.17 23:19

Gratuluju k holcicce :kytka:
Ja bych spis rekla, ze to bylo mene bolestive proto, ze nepraskla voda. Kdyz praskne voda hned na zacatku, je to jine toco… Moc hypno mi neprijde, nepatri k nemu ani to okamzite osetreni miminka- skoda…
Muj prvni porod zacal odtokem vody a bolel dost, na druhy vzpominam strasne rada- vodu mi praskli az na samotne tlaceni. Taky me kontrakce temer nebolely. A treti porod zacal opet prasknutim vody, zase strasne bolel a ja jsem se tou bolesti nechala uplne pohltit, protoze jsem to necekala a vysnila si stejny porod jako druhy. Dost me to vycerpalo po psychicke strance a tak ho, bohuzel, beru jako nejhorsi, i kdyz jsem mela naprosto prirozeny porod a mnohe by ho tu braly vsema deseti…

Příspěvek upraven 01.03.17 v 23:20

 • Nahlásit
 • Zmínit
623
1.3.17 23:52

Gratuluji :kytka:. A vlastně se i dozvídám, že jsem 3× rodila hypnoporodem. To jsou věci…A já si jen říkala, že mám štěstí a rodím hladce, prakticky bez bolesti a vždy bez poranění. Hypnoporod jsem si představovala jako ponoření do sebe, bez rušivých elementů, odjezdu do porodnice apod., prostě nechat to plynout bez zásahů dalších lidí, bez vyplňování papírů, CTG, vyšetření na kolik cm jsem otevřená… Ale na porod doma nemám podporu a ani odvahu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
734
2.3.17 20:39

:potlesk: ja měla ten první taky hypno hsem zvědavá na ten druhý už se tesim snad už bude bez poporodnich komplikací. :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
734
2.3.17 20:41

@Bonulinka ono je jedno kdo ho kde prožije ja byla u prvniho doma do posledni chvíle a celkově to byl krásný den…dcera se narodila hodinu a pulpůl po prijezdu(me to přišlo jak 10minut)taky bych neměla a nemam na porod doma odvahu

 • Nahlásit
 • Zmínit
734
2.3.17 20:44

@Zorbas je to asi různé mě prasklvoda v pul deváté ráno a dcera je v 7 večer. velký kontrakce byly az na sale

Příspěvek upraven 02.03.17 v 20:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
623
3.3.17 12:50

@miskakr Mě se tedy v té porodnici nedaří dostat do té stejné pohody jako doma, jsem ostražitější, na nějakou dobu se i kontrakce zastaví…Prostě ten přejezd to krásné plynutí porodu naruší. Proto jsem si hypnoporod představovala jinak a ne jako to popisuje autorka deníčku :-).

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
3.3.17 21:10

Konečně jeden normální, bez krveprolití deníček o porodu pro nastávající maminky :mavam: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
3.3.17 21:12

@Zorbas

Taky jsem slyšela o tom, že ten plodová vak vlastně funguje jako gumový hopík a tlumí bolestivé kontrakce. Moje mámě vždy praskli vodu až na sále a taky říká, že ji to nikdy nebolelo, až ve finále. Já to měla naopak - mě bolely kontrakce, ale finále zase vůbec…

 • Nahlásit
 • Zmínit
734
4.3.17 07:50

@Bonulinka ja tim že jsme v porodnici nebyla tak dlouho a po přijezdu sem šla defacto hned na sal tak sem to ani nestačila vnimat. těšila jsem se na anežku :D

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele