Můj porod KP

Porod

Všem ženám, jejichž nenarozené ratolesti umíněně stále drží hlavu vztyčenou :) a ne a ne se otočit tak, jak by to mělo být. Nebojte se! Konec pánevní je normální fyziologická poloha a s trochou cvičení a sebedůvěry do zvládnete.

Když jsem otěhotněla, měla jsem hroznou radost. S manželem jsme si každý týden četli v knihách, co se malému v bříšku právě vyvíjí, jak je velký, co už umí apod. Ve chvíli, kdy se měl (podle knih, posléze i podle doktorky) otočit a být připravený na porod, se náš drahý „šprajcnul“ a zarputile odmítal obrat o 180°. Doktorka mi stále říkala, že máme času dost, že se určitě ještě otočí.

Týdny ubíhaly a malej stále nic. Ani centimetr. Sama jsem si krásně nahmatala, ve kterých místech má hlavičku. :-D Aspoň jsem ho mohla hladit, no.

Někdy ve 34. týdnu už jsem byla lehce nervózní. Začala jsem cvičit, že prý to pomůže. Dělala jsem kočičí hřbety, všemožně se pokoušela být hlavou co nejníž -nohy na gauči, hlava a ruce na zemi a podobné vylomeniny. Dokonce jsem chodila plavat a v bazénu jsem dělala stojky, :-) ale samozřejmě nic. Jen jsem miminku udělala malou matějskou v břiše.

Po celou dobu jsem pevně věřila, že se mimčo otočí a já budu rodit normálně. Proto jsem pravidelně cvičila s Aniballem - každý druhý den, hezky jsem postupovala. Měla jsem ze sebe radost, jen ten cvrček se mi stále vysmíval s hlavou u mého srdce.

Někdy ve 34.tt jsem začala chodit do porodnice do poradny pro riziková těhotenství. Tam mi pan doktor řekl, že když se mimčo neotočí do 14 dnů, naplánujeme císaře.

Tohle byl první moment, kdy jsem si uvědomila, že možná neporodím normálně a hodně jsem to obrečela. Sekci jsem si nechtěla připustit, nesouhlasila jsem s ní a bála jsem se. Jenže pak mi všichni začali říkat, jak je to pro mimčo bezpečný, že je to lepší než ho rodit KP. Mohl by si ublížit, nebo já, stát se mohlo cokoliv. Začala jsem se tedy s císařem smiřovat.

Ale ta moje optimističtější část mého já stále věřila, že to bude ok, pořád jsem cvičila s balonkem, pořád jsem se těšila na normální porod. Jen ten strach, že se neotočí… Rodit ho „prdelkou“ jako prvorodička jsem se bála. Nikdo z mýho okolí tohle nezažil a na internetu nic moc není. Většinou samé sekce.

V 36.týdnu, na další kontrole, už bylo jasný, že plánujeme císaře. Pan doktor mě objednal na 2.3.2016. Znovu jsem to oplakala. Váhový odhad miminka byl 3600 g. To už se prostě normálně nerodí, toho se doktoři bojí, a proto byla sekce jasnou volbou.

Poslední únorový den (přestupný 29.2.) jsme leželi s manželem v posteli a vtipkovali jsme, jaký by to bylo vtipný, kdybych začala rodit. A věřte nebo ne - ve 21:30 jsem začala cítit kontrakce. :-D Bylo to docela slabý, myslela jsem si, že to jsou poslíčci, tak jsem ani nevolala doktora, ani mě nenapadlo, že bych rodila. Když se to ale po hodince a půl vystupňovalo do kontrakcí, které už začaly docela bolet, manžel radši zavolal sanitku. Přeci jenom nebudeme riskovat zdraví malého.

Sanitka přijela ve 23:00, v nemocnici jsme byli během půl hodinky. I lékařka v sanitce mě ujišťovala, že nerodím, že jsou to poslíčci, ale radši že mě odvezou, aby mě měli pod dohledem.

Když jsem si v nemocnici lehla na ultrazvuk, praskla mi voda a začala jsem rodit. Ale to takovou rychlostí, že jsem nestihla ani sprchu, klystýr ani podobný legrácky. Malej tak rychle sestoupil do porodních cest, že ani sekce nebyla možná. Prý to teď už musím zvládnout sama.

V tu chvíli jsem nabrala druhej dech. Věřila jsem si. Těšila jsem se. Chtěla jsem svého syna přivést na svět sama, bez pomoci chirurgie. Dodalo mi to odvahu. :-)

Nějak jsem se dopravila na porodní sál, lehla jsem si do křesla a paní doktorka se na mě usmála a řekla, že to zvládnu. Věděla jsem, že jo.

Začala jsem tlačit. Celou dobu jsem myslela na malýho. Kdybych přestala tlačit, nebo se začala bát, ublížím mu. Zatlačila jsem pořádně třikrát a malej byl venku. Zdravej, krásnej, úžasnej. Já jsem měla nakonec nástřih hráze na tři stehy, ale ani to nebolelo. Nástřih byl nutnej - přeci jenom to byl porod KP, porodní váha 3620 g a hlavička 37 cm, takže kluk jako buk. :-D

Byla jsem (a jsem stále) na sebe pyšná. Zvládla jsem to a jsem ráda, že se Riškovi zachtělo na svět trošku dřív.

Richard se narodil 1.3.2016 v 00:28 - jeden den před plánovaným císařem.

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Dorriana
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.08.16 00:40

Tak to gratuluji. ;) Ja doufam, ze se mi ditko otoci. Zatim je tak nejak nasikmo. A to jsem v 32tt. :mrgreen:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 23.08.16 01:12

Krásný deníček :palec: gratuluji :)

 
Kaci97
Povídálka 21 příspěvků 23.08.16 03:34

Pěkný, gratuluji :) já jsem nyní ve 36tt a před 2 týdny jsme měli vahovy odhad 3 186g a hlavičku 34cm, tak jsem zvědavá jak to bude u mě :roll: ve středu jdu na uzv :)

 
Avrun
Echt Kelišová 9884 příspěvků 23.08.16 06:30

@Akzeretka bude to asi Richard lví srdce, pral se i za maminku :palec: Sama jsem teď v 36tt a malý se taky ještě neotočil. Zrovna teď mám týden na to rozmyslet se, zda budem chtít zkusit obrat plodu zevními hmaty, aby jsme se zkusili vyhnout císaři. Upřímně - nechci ani obrat, ani žádnou břišní operaci. Váhový odhad včera byl 2780g, takže zatím je i šance rodit přirozeně KP, což bych asi z těch všechn variant uvítala nejvíce. Musím říct, že jsi měla porod možná lepší než spousta mamin, kterým se dítko otočilo :mrgreen: Myslíš, že na to mohl mít vliv trénink s aniballem? :think: já ho nakonec zavrhla.

 
janulikz
Kecalka 166 příspěvků 23.08.16 06:32

Tak ja to mela dost podobny. Den pred planovanym cisarem mi praskla voda a jela jsem 120km do Prahy, protoze me tam sledovali kvuli me nemoci. No po ceste jsem jeste stihla zavolat hasice, nekdo zapalil baliky slamy u silnice. Ale stihla jsem to vcas a mala sla cisarem. Ale druhou dceru jsem premluvila a sla normalne. Tak alespon muzu porovnat oba porody :-)

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 23.08.16 07:10

37cm kolem hlavy a nástřih jen na tři stehy?? tak to jsi dobrá :palec: :potlesk: a to ani nemluvím o tom že šel druhým koncem.. :D

 
Romilda
Kecalka 166 příspěvků 1 inzerát 23.08.16 07:13

Syn byl také KP a dobrovolně jsem zvolila císaře. Až při porodu se zjistilo, že má pupeční šňůru několikrát omotanou kolem krku, takže Bůh ví, jestli by spontánní porod vůbec přežil bez následků. Ta rekonvalescence po císaři byla sice mnohem delší (rodila jsem už i přirozenou cestou),ale to zdravé miminko za to stálo. Čekáme teď další mimi a jestli budu mít v případě KP na výběr, zvolím zase císaře.

Samozřejmě že ta šňůra kolem krku není pravidlem, ale i tak myslím, že jste měla i štěstí a Váš příběh může povzbudit spoustu maminek ve stejné situaci. Pozitivní přístup je při porodu strašně důležitý a z Vašeho deníčku úplně vyzařuje a to je nejvíc :pankac:

Příspěvek upraven 23.08.16 v 07:15

 
Skupája
Povídálka 16 příspěvků 6 inzerátů 23.08.16 07:57

Gratuluji k úžasně zvládnutému porodu a zdravému miminku. Měla jsem to úplně stejně jako Vy, včetně poctivého tréningu, zrazování od lékařů a trochu jsem doufala, že se prcek narodí dřív, než byl termín CŘ. Nechtělo se mu, takže jsem se bohužel císaři nevyhla.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 23.08.16 07:58

Krásný, gratuluju k miminku. :kytka: A k hlavičce, jak se tady někteří diví, tak se to dá :D můj kluk měl taky hlavu 37 cm a dala jsem to bez poranění, ale nebyl teda KP.

Příspěvek upraven 23.08.16 v 07:59

 
unuděná
Závislačka 3981 příspěvků 23.08.16 08:15

No tyjo! 8o Ani se mi tomu věřit nechce, prvorodička, KP a takhle brutálně rychlý a hladký průběh!! A ty míry! Panejo! Jestli je to pravda, tak máš právo na sebe být náležitě hrdá (teda spíš na své tělo a na miminko, že tak hezky spolupracovalo) :kytka:

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 23.08.16 08:28

No, tak je super, ze to u tebe dopadlo, jak to dopadlo, ale napsat v úvodu - nebojte se, neni to nic hroznyho…
Rodit cíleně KP je podle me hazard a fyziologicka poloha to úplně neni.
Za 1) rodila jsem KP a malá by rozkrocena, takze jsem vděčná za CS, protoze to byla neporoditelna poloha, kterou ale nikdo nedokázal predikovat
Za 2) jsem dostala na vyber (jsem zdravotním)a vim, o kolik jsou vyšší rizika porodu KP a co s sebou nese za rizika
Pyšná na sebe urcite byt muzes, ze jsi to zvládla, jsi sikovna a je super, jaký to mělo průběh. I přístup a deníček se mi líbily.
Jen se mi nelíbí napsat plošně - nebojte se rodit KP je to fyziologicka poloha. - No neni!
To, ze je za určitých okolnosti přirozeně poroditelná, neznamená, že je fyziologicka.

 
Ukulina
Extra třída :D 13807 příspěvků 23.08.16 08:35

Moc gratuluji k prirozenemu a povedenemu porodu! Psychika je mocna, verim tomu moc. :kytka:
Synkovi do zivota jen to nejlepsi!

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 23.08.16 08:59

Krásný deníček, vidíš…asi to tak mělo být :) moc gratuluju ke zdravému klučinovi (ze kterého určitě bude jogín skrz tvoje aktivity v těhu) a taky mamce hrdince :kytka:

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 23.08.16 09:23

Moc gratuluji! A taky moc pěkný deníček, tvůj optimismus z něj jen sálá! :palec:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.08.16 09:41

Krasa! Ja druhou taky chtela rodit prirozene ale ta byla pricne. Nakonec se umoudruli a otocila se. Jsi statecna ze ses nenechala zestrasit! Moc gratuluju

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 23.08.16 10:04

No vidíš, váhala jsi, jak rodit, a příroda rozhodla za tebe! Mně chtěl doktor porod vyvolat hned. A to jsem přišla jen na kontrolu. Když viděl, jak jsem se vyděsila, nechal mi čas přes víkend. V pondělí jsem měla přijít v 7.00. No, začala jsem po půlnoci v pondělí ráno rodit bez vyvolávání. Doktor mi tehdy řekl: „Vy jste maminka, záleží na tom, jak to cítíte vy.“ ;)

Příspěvek upraven 23.08.16 v 10:04

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 23.08.16 10:21

Deniček je napsaný moc hezky, ovšem s označením,,nor­mální fyziologická poloha'' nesouhlasím. Muj junior byl od 18 tt hlavou dolu, boží říkal Pan doktor, od té doby každou poradnu. až na tu v 31tt. Junior palice dubová zřejmě po mátince :lol: dolů zadečkem. Od té doby ho cítím stále ve stejných místech-kousek nad pupíkem po stranách, velké plochy.Co tam děla nemám šajnu :lol: Ale pokud by se nedejbože neotočil KP vůbec neberu v uvahu, ty rizika jsou bohužel jasně daná a raději obrečím touhu nad přirozeným porodem s manželem u hlavy. Když se porod sám rozjede je to věc jiná(proto se CS plánuje dřív),pak už s tím člověk nehne. Mě třeba nepřepadli v Praze když jsem si to rázovala sama přes park v noci, ale abych k tomu veřejně nabádala, že je to v poho..to snad ani ne :)

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 23.08.16 10:31

@Kaci97 ty vogo to čekáš pěkného macka 8o :palec: Já jsem taky 36tt a před 2 týdny měl něco málo přes 2 kg :mrgreen: teda aspoň mi to tvrdila dr. Na to jak baštím se mi to zdá málo :oops: :D

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 23.08.16 10:52

Gratuluju :kytka: Sousedka nedávno porodila v sanitce dvojčátka koncem pánevním. Jde to :dance:

 
Luminel
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 23.08.16 11:40

Moc gratuluju, krásný porod!

Já jsem po prvním akutním císaři měla druhé dítě KP a naplánovaného císaře. Takže za mě.. nebojte se, plánovaný císař není nic hrozného;)

Příspěvek upraven 23.08.16 v 11:41

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 23.08.16 11:54

Gratuluji k pěknému a rychlému porodu. Příroda ví nejlépe co dělá! A vybrali jste miminku moc pekne jméno. Ať se mu daří a dela jen radost.

 
michee
Závislačka 3535 příspěvků 23.08.16 12:16

Tak to je dobrý konec :-) Já končím 35tt a mimčo mám stále KP, je větší, takže do přirozeného porodu se moc nehrnu, stále doufám v otočení. Ještě mi nabízí, že se přednosta kliniky pokusí mimčo otočit, ale ani do toho se mi nechce.

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 23.08.16 12:18

Super, že jste to zvládla. Taky jsem první dceru rodila KP a taky přes půlnoc (v 11 příjezd, 0:35 se narodila) :potlesk:
Musím říct že v porovnání s porodem hlavičkou, KP byl mnohem přijemnější…

 
lídaV
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 23.08.16 13:23

Gratuluji, já si prošla podobným porodem. Byla jsem prvorodička, dítě KP, odhadní váha 3,5, skutečná 3,0. Rozhodnutí o způsobu porodu nechal primář na mě, takže pro mě jasná volba přirozený porod!;-) Akorát se mi to zkomplikovalo tím, že jsem přenášela a malá už měla málo plodové vody, takže to byl nakonec vyvolávaný porod KP. Trval 5 hodin od první tablety a byl z těch mích porodů nejjednodužší a nejlepší :dance:

 
Lenka 80  23.08.16 13:27

Gratulace :-)

 
Katka G
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 23.08.16 13:43

Krásný článek. Sice se teprve s přítelem snažíme o mimi, ale mám nějaké komplikace se štítnou žlázou tak musím vydržet. Už jsem se pomalu těšila, že se narodil na mé narozeniny a stihl to o den dřív, tudíž na naše seznámení s přítelem. On má 28.2 narozeniny, 1.3 jsme spolu začali chodit a 2.3 mám narozeniny já. Paráda a velká gratulace. Když si člověk věří, dokáže nemožné. :potlesk:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.08.16 14:21

Super deníček, snad se ozve víc maminek co rodili KP aby se z toho nedělal takový strašák ;) Moc gratuluji a hodně zdraví!!!
souhlas s @Tiffany1 není to fyziologická poloha ale je opravdu PŘIROZENĚ PORODITELNÁ (pokud tomu nahrávají další okolnosti) a lékařský personál je na dobré úrovni. U nás KP rodí běžně (a i prvorodičky). O žádné katastrofě jsem zatím neslyšela, vesměs si to maminky chválily… @Jitusee tvoje přirovnání s parkem mi přijde úplně mimo mísu :roll:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.08.16 14:22

@lídaV super jsi to měla :kytka:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 23.08.16 14:29

@reinkarnace priblizne stejne mimo mísu, jako doporucovat porod KP jako idealku? Pokud ano, tak muj komentar presne splnil ucel ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.08.16 14:33

@Jitusee on tady někdo mluvil o něčem ideálním? (já bych řekla, že tu bylo jen napsán pozitivní deníček a povzbuzení pro ty, kteří váhají mezi císařem a přirozeným porodem KP - nebyla tu řeč o ideálu…ideál snad každý známe) :think: spíš mám pocit, že se tímto komentářem snažíš sama před sebou obhájit svoje vlastní rozhodnutí - které tě asi v koutku duše žere, a proto tě tento deníček tak popudil :P jinak si tvou přehnanou reakci vysvětlit neumím.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 23.08.16 14:41

@reinkarnace prosim te proc by me moje rozhodnutí melo žrát, co to placas? :lol: ja byla na posledni kontrole v 31 tydnu a je dost mozne, ze se nam maly otocil a pokud ne tak mam uplne jasno, precetla jsem si o tehle,,proble­matice''az dost a jeden prirozeny porod za sebou jiz mam :) Já jsem deniček hodnotila kladne, pouze jsem vyjadrila (a ne jediná)svuj negativní postoj k této poloze detatka pri porodu. Že ty mas potrebu vyjma denicku okomentovat i něčí nazor a slovní přirovnání v nadsázce a ješte mi tady ponuknout psychologické okénko, tak to mi je nezlob se k smíchu :mrgreen:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.08.16 14:47

@Jitusee tvoje pokusy o nadsázku bohužel nejsou vždy vydařené..za to zase nemůžu já :nevim: (ps: také jsem měla dítě dlouho KP, taky načtla kde co, takže nejsem tímto nepolíbená :jazyk: navíc to znám z praxe)

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 23.08.16 14:52

@reinkarnace Hele ale mně je tvuj nazor na tohle jedno, stejne jako tobě by měl byt muj, ne? Já se vyjadřila pouze pod deníček autorce, přispěla svým jiným uhlem pohledu. Vzdyt o tom to je, že každá maminka si situaci vyhodnotí podle sebe tak mě tady přestan presvedcovat o sve fundovanosti na vlastní nazor, to snad mohu mit i ja :mrgreen: Moje pokusy o nadsázku jsou minimalně tolik zdařené, jako tvoje pokusy o poučku, ty psycholožko :lol:

 
Jaja87
Kelišová 6386 příspěvků 23.08.16 15:17

@Dorriana Taky jsem mela dcerku nasikmo, ale otocila se..Taky mi hrozili ze pokud se neotoci pujdem na cisare. 8)
Drzim pesticky dobre to dopadne.

 
katerina.Tr
Kecalka 257 příspěvků 23.08.16 16:16

Tak tohle bych zažít upřímně nechtěla. Je to pro dítě velmi riskantní a může si nést doživotní následky, takže za mě pro konec pánevní rozhodně lepší císař

Příspěvek upraven 23.08.16 v 16:17

 
Dorriana
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.08.16 16:27

@Jaja87 Moc diky. Me zatim nikdo nehrozil, ale snad ma mimco jeste dost casu. :mrgreen:

 
amka.82
Kecalka 274 příspěvků 33 inzerátů 23.08.16 16:54

Hezky denicek, krasne se cetl. Blahopreji k chlapeckovi :kytka:

 
Luciasek31
Kecalka 466 příspěvků 1 inzerát 23.08.16 17:59

Z deníčku sálá opravdu pozitivní energie. Jsem ráda, že to dopadlo dobře a přeji hodně štěstí dál.

 
heart
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 4 inzeráty 23.08.16 19:03

Take jsem rodila KP prirozene a porod byl uplne uzasne hladky a rychly. Byla jsem teda druhorodicka a pred porodem se zkoumala spousta veci, nez me takto nechali rodit. Jsem moc stastna, ze jsem dala na lekare :dance:

 
Jaja87
Kelišová 6386 příspěvků 23.08.16 19:46

@Dorriana No me to rikal dr kdyz jsem byla cca asi ve 34-35tt…A pak o par dni pozdeji se dcerka otocila.. ;) ;)
Takze mate cas, urco se otoci prcinek :srdce: :srdce:

 
kekelecnik
Povídálka 40 příspěvků 63 inzerátů 23.08.16 20:20

Gratuluji, jste moc šikovná :-)

 
Akzeretka
Stálice 70 příspěvků 23.08.16 21:26

@Avrun určitě myslím že Aniball pomohl.. hodně jsem nacvičila, takže byl porod v rámci možností snadnější :) A to jméno Richard dostal opravdu podle Lvího srdce. Za to že je od početí takovej tvrďák :-D

 
Akzeretka
Stálice 70 příspěvků 23.08.16 21:29

@unuděná je to pravda :srdce: a deníček jsem psala právě proto, aby se jiné slečny a dámy nebály porodu. Jde to vždycky, jen se to musí brát s úsměvem.. :dance:

 
Dascha_T
Nováček 10 příspěvků 23.08.16 21:30

To jsi šikula. Já měla chlapečka 4,10kg a hlavičku 37. A taky jsem to dala a taky jsem na sebe dodnes pyšná :-) A taky vyhrožovali císařem, bubu. Jsem moc ráda, že ta příroda si to takhle naplánovala a že jsi to takhle parádně zvládla. Užívejte se a si a držím palce! :-)

 
Evina84
Kecalka 384 příspěvků 23.08.16 21:34

@Tiger-lily Souhlas. Cvičila jsem s Aniballem a nacvičeno 32cm v pohodě, malej teda normálně hlavičkou s obvodem 36cm. Jeden kosmetickej steh. Před porodem jsem si věřila a během porodu jsem se soustředila jen na porod samotnej a nakonec vzpomínám jen v dobrém :palec:.

@Akzeretka Moc hezky a pozitivně napsaný deníček. U prvního porodu bych s KP asi přemýšlela. Ale u druhého, pokud by vše ostatní bylo ok, bych chtěla určitě rodit normálně. Není pro miminko i maminku nic lepšího, než když ten prcek přijde na svět, jak má. Gratuluju, jak jste to zvládli :kytka:.

 
Akzeretka
Stálice 70 příspěvků 23.08.16 21:35

A samozřejmě nenabádám všechny těhulky aby rodily KP přirozeně.. pokud se na to necítí, hodně se bojí, nebo je předpoklad že porod nepůjde moc dobře, je císař určitě v pohodě. Nejdůležitější je neublížit miminku. :*

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 23.08.16 23:09

Super deníček, jste šikulka. Naprosto ty pocity znám, že chcete hrozně moc rodit přirozeně. Obě moje dcery mě taky potrápily, skoro do konce byly taky KP. Jak při prvním, tak při druhém porodu. Po 36.tt se ale umoudřily. A mě se tak neskutečně ulevilo.
Přeji hodně zdravíčka :-)

 
krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 24.08.16 09:56

„Konec pánevní je normální fyziologická poloha a s trochou cvičení a sebedůvěry do zvládnete.“
Nezlobte se, ale měla jste kliku, že to u vás dopadlo jen na tři stehy, s tím nemá sebedůvěra nic společného, cvičení pomáhá určitě, ale ne všem. Radši bych rodila císařem, než riskovala velkou rupturu, která by mohla dost dobře skončit píštelí, inkontinencí, fekální inkontinencí, anebo vývodem ze střeva.

 
Anonymní  24.08.16 10:16

Kamarádka rodila taky honcem pánevním, miminko mělo zlomenou klíční kost a bylo přidušené

já bych do toho pravděpodobně nešla, bála bych se že dítě je z nějakého důvodu otočené KP, třeba krátká pupeční šňůra nebo že má omotanou šňůru několikrát kolem krku

bratr se taky narodil koncem pánevním, tahali ho kleštěmi a a má dvě poruchy dys

 
Tris123
Kecalka 421 příspěvků 24.08.16 10:23

Gratuluji! :) a teda závidím, žes to nakonec zvládla takhle levou zadní, mě to čeká za cca 2 měsíce a mám strach, to, že se malý neotočí, nebo nastanou jiné komplikace a já budu muset rodit císařem je má nejhorší noční můra… upřímně se toho děsím jako čert kříže, nikdy jsem nebyla ani na žádné operace a z řezání mám hrůzu, i když samozřejmě vím, že budu pod narkózou, moc mě to neuklidňuje :?
A tak pořád doufám a říkám si - „proč bych zrovna já nemohla být jedna z těch, co porodí, jen co přijede do porodnice, jako jiné šťastné matky?“
Na jednu stranu se těším, až bude malý venku, na stranu druhou mám strach, ale zvládly to ostatní, zvládnu to snad i já :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj muž nebyl u porodu, no a?


Reklama