Můj "rychlý" porod

Porod

Termín porodu jsem měla stanovený na 15.3.2013. Je teprve začátek února, ještě je přece dost času. Jdu jen na pravidelnou prohlídku a na monitor ke své gynekoložce. Jaké bylo mé překvapení, když mi doktorka řekla, že na monitoru vidí kontrakce, že mám hodně zkrácený čípek a že mi píše žádanku do porodnice.

Celou cestu v autě jsem probrečela. Měla jsem strach snad úplně ze všeho. Z porodu, z toho, že maličká je ještě „maličká“… Manžel mě uklidňoval. Přijeli jsme do porodnice, natočili monitor, doktor konstatoval „otevřená na dva prsty“. Dali mi kapák, uložili do postele a dál nic. Druhý den ráno mě poslali domů, že kontrakce se uklidnily a že porod to nebude, ale naordinovali mi klidový režim. Další 3 týdny klid. Na kontrolách pořád otevřená na dva prsty, ale jinak beze změn.

V den termínu mého porodu se měla „moje“ porodnice zavírat kvůli malování. Co si počnu?? Staniční tam dělala manželova teta a já jsem nechtěla nikde jinde rodit. Říkala jsem si, že to musím nějak popohnat. :-D Takže jsem zkusila snad všechny rady vyčtené tady na eMiminu, ale nic nezabralo. Nastal den D a já jsem byla pořád 2 v 1. Až 16.3. jsem šla na záchod a ejhle, odešla hlenová zátka. Bolesti žádné, občas tvrdnutí. Teta mi zařídila (i když se už malovalo), abych mohla na monitor k nim a každý den někoho „sehnala“, kdo se na mne „podíval“. Teď jsem si zase pro změnu přála, abych to vydržela do 22.3. kdy bude zase porodnice přijímat rodičky.

18.3. jsem začala mít bolesti. Nepravidelné cca co 10 minut, ale byly docela silné. V noci jsem nemohla spát, sprcha zabrala tak na 15 minut, takže jsem byla pořád naložená ve vaně. 19.3. jsem šla opět na monitor a teta mi sdělila, že mám pravidelně kontrakce co 10 minut, a to dost silné. Ale dole žádná změna, otevřená na dva prsty. 20.3. jsem už byla opravdu unavená a vyčerpaná, kontrakce co 8 minut. Teta mě poslala do ostravské porodnice s tím, že mi to tam domluvila, že mi nějak pomůžou, abych se už rozrodila. Nechtěla jsem. Maličké se dařilo v bunkru dobře a já jsem si říkala, že to nějak vydržím. Nechci vyvolávat, nechci císař…

21.3. jsem ráno šla opět na monitor. Kontrakce co 5 minut, už jsem se kroutila. Nevyspaná 4 dny, unavená…Už jsem si myslela, že to vzdám a do Ostravy pojedu. Teta zavolala primáře, ať se na mne podívá on. Pan primář mi sdělil, že jsem se naprosto zavřela, že maličká je zase vysoko, že mám kefalopelvický nepoměr a že musím na akutní císař. Néééé…už jen jeden den a budu rodit ve svém. Jenže pan primář mi řekl, že mě odrodí hned teď na sále (spinál), že sál už je vymalovaný a pokoje budou hotové zítra.

Nastal šrumec, žádný klystýr. Jen rychle napíchnout, zavedli mi cévku a už jsem jela na sál. Bylo mi zle. Měla jsem strach, vyhlížela manžela a jen jsem ho zahlédla koutkem oka, jak se baví s tetou. Píchnutí spinálu jsem skoro necítila. Když mě „řezali“, udělalo se mi hrozně zle. Řekla jsem, že omdlím a anesteziolog mi odpověděl, ať klidně omdlím, že jim nemám kam spadnout. :-D

Uslyšela jsem pláč, pláč moji milované holčičky. Holčičky, která mě pořádně posledních pár dní trápila. Ještě teď mám slzy v očích. Dívám se na ni dojatě, jak tady sladce spinká, stejně jako jsem se na ni dívala to dopoledne, kdy jsem ji viděla poprvé.

Těšila jsem se na to, až se po těch 4 dnech a nocích v bolestech vyspím. Nevyspala jsem se další 4 měsíce a nevím, kdy se mi to povede. :-D Ale vůbec mi to nevadí. Naše Elenka (3,5 kg / 51 cm) za to stojí!!!

Děkuji všem, kteří to dočetli do konce. :-)

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kamce
Závislačka 3073 příspěvků 05.08.13 08:22

Tak to je úžasné a ten konec mi vyhrkl slzy smíchy("Nevyspala jsem se další 4 měsíce a nevím, kdy se mi to povede. ") :D

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 05.08.13 08:28

:D uz se asi nevyspime nikdy :), krasnej denicek.

 
Elessar  05.08.13 08:49

Gratuluji, hezky vám to vyšlo :lol: já se od porodu taky ještě nevyspala, ale 4 měsíce teda nevydržim, to mě nestraš! :lol:

 
04021987
Kecalka 417 příspěvků 05.08.13 09:13

:o) krsný deníček a hodně sil vám oběma:o)))

 
Elen.G
Kecalka 239 příspěvků 05.08.13 10:35

Děkuji holky :) @Acinore Některé miminka spinkají celou noc už od narození tak se neboj :) To jen my musíme mít něco extra… počínaje porodem, ale jelikož jsem tam byla jediná pacientka tak jsem měla všechen personál jen pro sebe takže alespon nějaká výhoda :mrgreen:… jo a první noc jsem spala na lehátku ve vyšetřovně než se připravil pokoj… ale rodila jsem ve svém :palec:

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 05.08.13 13:41

Krásný deníček, jen to muselo být hrozné, tolik dní v bolestech, smekám, že jsi to zvládla. :potlesk:

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 05.08.13 15:49

Chi chi chi :) pěkně tě Elenka potrápila :) nu co, dobře to dopadlo a to je hlavní! Já jsem se vypsala dobře asi po půl roce od porodu a za dva měsíce se další půlrok nevyspím :roll: :lol:

 
Kačenka1990
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 05.08.13 19:54

Krasny denicek gratuluju k malinke taky mam takove chvilky kdy kdyz se podivam na toho naseho andilka tak se mi chce brecet :srdce: :hug:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 05.08.13 20:46

… já spala 8 hodin vkuse jedenkrát od porodu a to před týdnem. Snad se tento zázrak bude zase brzo opakovat. Přeju, ať se co nejdřív též pořádně vyspíš :hug:

 
JaniLavi
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 05.08.13 21:43

Krásný deníček, moc hezky napsaný :potlesk: ať vám Elenka dělá jen radost :hug:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 05.08.13 23:05

Tak to nakonec krasne dopadlo a anesteziolog me rozesmal :-)

 
wercca
Povídálka 34 příspěvků 10.08.13 23:21

:D krásné, vtipné

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama