Myš ve vaně

Ostatní

Podzim je tu, a každoroční boj s myší divokou se nám, jak jsem před pár dny pochopila, ani letos nevyhne. Venku už bývá v noci pěkná kosa a tak se všechny myší klany srocují v jeden a cupitají se schovat pěkně do teplíčka. Ty mrchy!

Já, milovník všeho chlupatého, ocasatého a řádně zubatého (ne, našeho pudlopsa do této kategorie oprávněně neřadím), se chystám pokusit se tyhle mrňousy s očima jak hrášečky vyhubit, když se mi to loni nepovedlo. On je to totiž sic nelítostný, leč evidentně naprosto zbytečný boj. Jednu zabiješ, dalších 15 se jich narodí. Není tedy načase smířit se s faktem, že myši do domácnosti na venkově patří? Ne, zatím ne!

Naše „chalupa“ je 140 let staré stavení. Má tlusté, prý kamenné zdi jako hradby. Je reálné, aby se pidimyš prokousala šutrem? Jestli ano, můj klóbrc skláním až ke kolenům. Já šutrem neumim ani hodit, natož se jím prohryzat na druhou stranu. A pokud ne, tak proč se mi v těch zdech teda drží?! Už mám od loňské zimy zasádrované skoro celé části zdí blízko podlahy, a to ve všech místnostech prosim. Malovat? Nemá cenu!

Jaké prostředky jsem již použila k jejich odklizení? Metod je mnoho, mnohé z nich se stoprocentní neúspěšností. Tak například koště nepomáhá. Myš z baráku nevyženeš. Pokusili jsme se s manželem o humánní chycení (bacha, gumovou rukavici prokousne), a to zakoupením pastičky se zaručeným výsledkem, v jednom nejmenovaném hobby marketu. Pastička stála nekřesťanské peníze, a po bližší prozkoumání systému jsme zjistili, že se jedná o uříznutou plastovou trubku se dvěma plíšky na každé straně. No, už víme na čem se dá taky zbohatnout.

Do trubky vložíš návnadu, myš to ucítí, vleze dovnitř a už nevyleze. Jakmile je lapena, trubku vezmeš, odneseš ven, a mně neznámým způsobem (aby ti neukousla prst až u zadele) myš pustíš. Nápad dobrej. Jen kdyby fungoval. Podezírám majitele před námi, že tento druh pasti zde používali celá léta, a tak už si milé myšky stihly rozeslat oběžníky s fotkou a varováním: „oběhnout, nezastavovat se“.

Vzhledem k tomu, že jsme po původních majitelích v garáži nalezli nespočetnou hromadu klasických pastiček, kam vložíš návnadu, a myši to přerazí vaz, se obávám, že oběžníky maj ty potvory i na tuto nebezpečnou věc. A předávají si je jistojistě po generace. Marná snaha člověka.

Tůhle jsem přišla do kuchyně, na lince jak je u mě zvykem příšernej nepořádek, a koukám, ožily mi rohlíky. Bylo jich v pytlíku asi 5…rohlíků. Myši tam byly tři. Vlezly tam krávy skulinkou a nemohly ven. Pohotově jsem pytlík utáhla a už jsem je celé nas*ané nesla ven. Bohužel to asi ostatní viděly, a tak se pootevřeného pytle s rohlema od té doby ani nevšimly. Radši mi sežraly chleba. Ten jsem zapomněla při mém půlnočním útoku na ledničku zavázat úplně, a tak neměly myšky mnoho práce. Chleba tam byla celá půlka. Ráno už zbyla jen kůrka, v níž byly navíc díry jako v ementálu. Achjo.

Tehdy jsem pochopila, že přinejmenším v zájmu rodinného rozpočtu je potřeba naučit se tu kuchyň uklízet. A tak nemám od té chvíle na lince lautr nic. Jakože ani obvyklý olej a ocet a šťávu. Ještě jim tam nechat zábavnej koutek k probíhání, chlebožroutkám hnusnejm! Sava nyní spotřebuji víc, než pracího prášku, prakticky stále to tu smrdí jak na plavečáku. Nedá se svítit.

Jedna věc však funguje. Nese s sebou ale bohužel krutou daň. Jed na myši. Přijde mi to jako nejodpornější způsob jak je hubit, ale bohužel prozatím jediný účinný. 7 až 10 dní trvá, než chcípne, po tom, co sežere pár voňavejch granulí. Ale pak ji najdi. No jak jinak než po čuchu. Před týdnem mi v pokoji u postele chcípla jedna. Nevěděla jsem to. Vedle postele mám skříňku, kam okem nevidím, jedině po odsunutí. To jsem si šla takhle lehnout a říkám si, že ten můj chlap nějak divně smrdí. A on vám to nakonec nebyl chlap. Byla to mrtvola, na což jsem přišla až po probuzení, kdy jsem si uvědomila ten notoricky známej zápach…myslela jsem že se pobleju! Naštěstí šla její pozice vyčuchat snadno. S obrovským sebezapřením, zatajeným dechem a sundanejma brejlema(bez nich vidím rozmazaně) jsem ji nametla na lopatku a bylo.

Horší to bylo o asi 3 dny později, kdy evidentně zdechla v ložnici další. Měli by nás s manželem vzít k detektivům…jako policejní psy. Jsme dobří. Trvalo jen asi 17 hodin, než jsme tu další našli. Všechna čest mému muži, našel ji nakonec on. Smrděla v tom pokoji úplně všude! Chvílemi jsem si říkala, že jich tam zdechlo snad 15, protože jsem se vždy v předklonu nosem přiblížila k nejintenziv­nějšímu místu, vše odházela a tam nic. Puch se rázem rozplynul. A tak to bylo celej boží den! Nakonec ji našel za topením. Ta dylina! Nemohla se doplazit alespoň o 20cm dál? Naše akumulačky jsou těžké i na tři vytuněné chlapy. Natož když je měli odtáhnout dva chcípáci jako jsme my…nakonec se povedlo, ale byl to teda zážitek.

A proč jsem vlastně nazvala tenhle deníček „myš ve vaně“? Protože jsem jednu dnes ráno naprosto zoufalou maličkou ve vaně opravdu našla. Nemohla ven. Dřív, než jsem ji stihla odstranit, mi do koupelny vběhla moje čerstvá dračice Verča a jala se to maličké, sotva měsíc staré stvořeníčko obdivovat. Jen jsem ji varovala, že na ni nesmí šahat, ale dívat se může. Dívala se hodinu. Já si zatím připravila snídani, a něco na oběd, a když z koupelny slyšíte „jééé“ a „nyny“ a „jahááá“ a podobné radostné výkřiky, je vám prostě dobře. Donedávna jsem chovala potkánky a Verča stejně jako já ty malé potvůrky miluje. Jenže jak jí vysvětlit, že tyhle jsou EE, a potkánci ne? Jeví se nad všemi zvířaty a já jsem za to vlastně ráda.

K smrti vyděšenou utahanou myšku jsem pak bez problémů chytla do misky, misku přiklopila, vyslechla si Verunčin pláč s lamentováním, že už ji nesu pryč a vynesla ven pustit. Někdo má ve vaně na Vánoce kapry, my tam budeme mít s největší pravděpodobností myši. Bezvadný.

Milovníkům domestikovaných hlodavců a ochráncům zvířat se omlouvám za detailní popis hubení těch divokých, ale nejde to bohužel jinak. Válku vždycky vyhrajou oni, s tím jsem smířená, jen se snažím abych jich tu neměla víc, než je únosné. A kdo by chtěl, ráda ho ubytuji na pár týdnů zde, aby si vyzkoušel co to je za žůžo, mít v baráku hejno možných nosičů nemocí a batole. Vyplývá mi z toho jedno poučení. Že až jednou zase budeme kupovat nějakej barák, tak rovnou na skalách.

Každopádně obyvatelům stejně postižených domácností budu vděčná za jakoukoliv radu. A ne, kočku si nepořídím. :lol: Lovu zdar!

Adminy prosím, aby do mého deníčku nijak nezasahovali. Všechny chyby na mojí hlavu! Děkuju. :pankac:

Hodnotilo 16 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 07.10.12 09:11

Nu jsem se po ránu pobavila :mrgreen: …jo kočku nechceš, tak lovu zdar nebo si holt musíš zvyknout… :mrgreen: :mavam:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18512 příspěvků 07.10.12 09:13

Ženská, tvoje deníčky mě jednou takhle po ránu zabijou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A ještě malý dotaz - ty „vánoční myši“ budou na přírodno nebo j trojobalu? :lol: :lol:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8842 příspěvků 07.10.12 09:16

Jediný spolehlivý lék proti myším je kočka. Podle mě to bez kočky na venkově v baráku nejde… a jestli chceš smrad v ložnici víc než chlupatého myšilova, tak upřímnou soustrast.

Jinak kdybyste měli něco proti kočkám, náš tatík proti myším sádroval díry betonem s rozdrceným sklem.

Příspěvek upraven 07.10.12 v 09:17

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 07.10.12 09:29

Jako bys bydlela u nás :mrgreen: - jed nepoužívám od tý doby co pak chcípla za sádrošem :poblion:, kocoura jsem měli a myši zmetek nelovil, ale do pastiček tlamu strčil :P, takže jsme museli dát pastičky jen tam kams e koucour nedostal (těch míst moc není a myši se jim začali vyhýbat :mrgreen: )
Já ty sviňury našla i v čistých hrncích :P
jo a betonování se sklem jsme taky zkoušeli - nevím asi jsou nějak obrněné, nebo vytuněné, ale prokousali to zas…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 07.10.12 09:35

Zapach z mrtve mysi vyvetram za 5minut, misto vydesinfikuju a jedeme dal. smrad z kocoura z baraku uz nevyvetram nikdy a ani nemam jistotu zda budou chytat. sousedka jich ma 5, a stejne ma v dome mysi. jjeji kocky lovi havet venku a mrtvy ji to nosi domu. to si je radsi budu lovit sama :mrgreen:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 07.10.12 09:37

No Miru, teda nezávidím
já jsem kočmil, ale zaplat pánbůh za panelák, ale mám známé, kterým se ani vpžízemí v paneláku myši nevyhly, mě to naštěstí, k mé panické hrůze, lozí jen pavouci, ale aspon nesmrdí :zed:

 
cleaaa
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 07.10.12 10:03

No kočka ti nepomůže, vlastní zkušenost. Máme také starý barák a myši všude, vana, kuchyň, zdi, stropy prostě všude, neustálá desinfekce a uklízení po myších mě nebaví. Vyzkoušeli jsme vše, ale nic. Chce to jen trpělivost a pevný nervy. Měli jsme tady i deratisátora, jediný co nám prodal tak lepidlo na kočky (z řecka) a to fungovalo. Jed mít nemůžeme, protože máme kočku a psa tak je nechci otrávit otrávenou myší. Hlavu vzhůru.

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 07.10.12 10:05

Miru :palec: :potlesk: Super, i kdyz chápu, ze tobě to až tak vtipný nepřijde :mrgreen:

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 71 inzerátů 07.10.12 10:10

Sranda deníček :potlesk:, ale vůbec nezávidím!

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 07.10.12 10:34

My jsme myši doma měli, ale pomohly návnady a pak jsme koupili el. odpuzovač myší a jiných hlodavců za 1000,–. Dosah má 500m2 a doma nemáme již žádné nezvané návštěvníky. Bydlíme u lesa skoro na samotě, takže myši mají rej. Deníček bezva a přeji lovu zdar.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.10.12 11:04

:D :D Deníček je super, ale do smíchu ti asi není. Zažila jsem nájezd myší asi dvakrát a stačilo. :pocitac:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 07.10.12 11:30

@Miruše Jsme na tom stejně, kočku nechci ani omylem. Po všech snahách je odstranit nějak s citem jsme taky přešli na jed. Já mám teda asi výhodu, že se vyplíží zase z baráku a chcípnou venku

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 07.10.12 11:34

Procpak ne kkocku.ja ti neporadim. měli jsme doma taky všechno, ale co je vnitřek udělaný je klid.ani pavouk Už nemám ale myslim. Že se prostě nemají už jak dostat.za to naše zahrada pripomona válečné pole kdyz nějakej chudák šlápl na minovku vyjdes jako dáma a už u vrat si za prase boty leda holinky

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 07.10.12 11:34

Procpak ne kkocku.ja ti neporadim. měli jsme doma taky všechno, ale co je vnitřek udělaný je klid.ani pavouk Už nemám ale myslim. Že se prostě nemají už jak dostat.za to naše zahrada pripomona válečné pole kdyz nějakej chudák šlápl na minovku vyjdes jako dáma a už u vrat si za prase boty leda holinky

 
Kapřík90
Závislačka 3089 příspěvků 07.10.12 11:49

Super deníček a podle mě je docela blbost živou myš vyhodit jen tak na dvůr stejně se zase vrátí :zed: asi nejlepší je bude hubit ve velkém jak? pastičky jestli je tvůj muž šikovný dají se i vyrobit, jed, kočka asi nejlepší náš pes třeba loví potkany sousedi mají koně ale potkani nemají šanci :D nebo dej do pastičky chleba a posypej hladkou moukou prý se zaručeně chytne :P :mavam: lovu zdar

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 07.10.12 12:03

Teda to ti nezávidím, přítel vyprávěl že když jsme ještě nebydleli spolu, tak u nich na vesnici se přemnožily němkyně, to jsou prý nějaký obrovský myši velký jako kočka, já to teda nikdy neviděla a ani toho nelituju. A jedna ta myš velká jak kráva se jim na dvorku porvala s jezevčíkem. No a boj skončil tak, že jezevčík byl potrhanej a naštěstí přítelovo děda tu kravskou myš dodělal sekyrou :mrgreen: :lol: :D

 
janina13
Kecalka 443 příspěvků 07.10.12 12:10

Moc hezký deníček. :lol: jen bych si přála aby se u Vás na chvilku ubytoval můj přítel, šíleně se bojí myší :D :D :D. Každý rok kupujeme obyčejné pastičky a dáváme je do chalupy, protože přes zimu tam moc nejsme o občas se tam nějaká objeví. Takže likvidace myší je taky na mě. Naštěstí jich tam moc zatím není. Tobě přeji, když už nezvítězíš úplně, tak ať alespoň boj s nimi vyhráváš. :mavam:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19246 příspěvků 07.10.12 12:43

Skvěle napsáno :potlesk:

Jednou jsem otevřela troubu (bydlíme v paneláku) a na mřížce seděla myška, chudina netušila, že u nás by nejspíš chcípla hlady, protože kluci jsou rychlejší a všechno sežerou :mrgreen:

A jindy jsem se šla u našich koupat, vlezu do vany, lebedím si a najednou si všimnu, že v pastičce na pračce jsou chycené tři ty potvory, všude krev, bléééé. Tak rychle umytá jsem ještě nikdy nebyla :mrgreen:

A to taky máme za domácí mazlíky potkany, Judase, Priesta a Freyu 8)

Ty plašiče si pořídili naši a mají od myší pokoj.

Příspěvek upraven 07.10.12 v 12:46

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 07.10.12 12:46

Janino s pritelem sem. od doby co jsem denicek poslala ubehlo nekolik dni a mysi se zacjnaji ochocovat. urcite by toocenil! pomalu prestavaji reagovat na dupani, rvani i tleskani, a par mi jich uz sphalo po nohavici. muj slovnik tu chvili… by se stydela i cenzura,:lol: vystrachala jsem el. plasomys a je fakt ze mi od rana jeste ani jedna neprisla rict ahoj, tak snad to bude fachat. koupili jsme jo loni ale uplne jsem nan zapomnela :cert:sorry za preklepy- pisu z mobilu…je uplne kravskej!!!

 
pccolor
Stálice 60 příspěvků 07.10.12 13:15

Prodej barák, protože bez kočky se jich nezbavíš.
Kočka ani nemusí být v domě, klidně na zahradě a pomůže.

 
Anonymní  07.10.12 13:15

Měla jsem podobnou zkušenost a pomohlo až to, že jsme si postavili nový dům. Jak já si teď užívám.
Hrozně mě vadilo, že myši lezly všude, v nádobí, v misce ze strouhankou, ve vložkách, pod postelí v úložném prostoru, dokonce i v oblečení. Jediné bezpečné místo byla trouba a lednička, jenže tam se vše nevlezlo. Jednou lezoucí dcera podivně ztichla, tak jsem se ohlédla a byla jsem v šoku. Pojídala škvarek z pasti. Asi se myši po ochutnání škvarku podařilo ucuknout, takže past byla sklaplá a já jsem si toho ráno ještě nevšimla. Tenkrát jsem začala plánovat stavění domu, raději se zadlužit, ale žít bez myší.
Sen se mi splnil, a teď si říkám, že i když se mě ten život občas se. e, tak nemuset vyklepávat hovínka z oblečení a při odtažení skříní nemuset uklízet kostřičky myší je super. Promiň za anonym, ale nechci veřejně pomlouvat dům manželových rodičů.

 
gonerill
Povídálka 31 příspěvků 07.10.12 13:21

Lovu zdar :D Za mě to naštěstí kočka vždycky vyřeší, je ůplně v tranzu, když ucítí myš a taky jí vždy dostane.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 07.10.12 13:25

:lol: :lol: :lol: :lol: skvělej deníček :potlesk: :palec:

 
blanche1423
Kecalka 215 příspěvků 07.10.12 13:44

:D Též jsem se pobavila..I když vím, o čem mluvíš.

Před 2ma měsícema jsme koupili barák, starý cca 100let..též kamený, z větší části. Že tu jsou myšky jsme zjistili brzo. Začli jsme líčit pastičky a kupodivu se docela chytaly, za 3 dny cca 15 myší. V ložnici je ale nemáme(doufám) a kuchyň jsem myslela, že je taky v pořádku. Do té doby, než jsem myš na vlastní oči neviděla běžet po kuchyňský lince. Vyřešili jsme to zatím následovně.
Strhala se podlaha, která byla samozřejmě z dřevěných prken, nejčastěji se právě dostávají skrz podlahy. Dostali jsme se na trámy, který jsou sice ve zdi, ale ve starých domech se z nějakýho důvodu často okolo trámu dělaly takové kapsy, aby tam byl prostor. A to je ideální na myší domečky. Takže kapsy zabetonovat. Mezi podlahu a strop do prostoru naházet jedy, dáli jsme novou podlahu z osb desek, všecko zabetonovali, vypěnovali a natátli zdi lepidlem. Odizolovali celou místnost. Hlavně též pořádně vše zadělali okolo trubek od topení, odpadu a vody, tamtudy taky rádi lezou. No, trvalo to 3 týdny, ale máme novou kuchyň a já doufám, že na nějakou dobu klid. :) teď už jen dodělat zbytek baráku :mrgreen:..
A s těma kamenýma zdima u starýho domu je to tak, že to pojivo mezi kamenama se dělalo ze všeho možnýho a jak je starý, tak se hodně sype, je jemný a ty myšky pak s tím extra problém nemají.. :)
Drž se, vím že je to boj. Zvlášť s prckem, my jsme tu s 2 měsíční dcerou.. ;) :hug:

Příspěvek upraven 07.10.12 v 13:48

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 07.10.12 14:38

Promin, ale musim se smat :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: denicek me fakt pobavil, jinak taky jsem bydlela v baraku a mela tam mysi lezly i do kuchynsky linky, kde bylo jidlo, nechapu jak se tam dostali. pomohli nam obycejne pasticky, kocka a pes, ale spis kocka, ta kdyz v noci lovila, tak sem se vzdycky probudila a videla v seru jak kocka okolo mysi skace jak ztrestena(asi mela radost) a myska byla polapena :-) drzim pesti t se jich zbavite, jsou sice roztomile, ale paseku nadelaji neskutecnou a hlavne nosi nemoce, tak lovu zdar :palec:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.10.12 14:58

V domečku naší babičky tu mrchy snědly i izolaci v mrazáku :lol:
Pudl co máme doma strašně rád loví myšky, třeba se to váš taky naučí :lol:

 
hanak  07.10.12 17:51

Pořiď si aspoň 2 kočky a nech je vykastrovat. Tak se vyhneš zápachu ze značkování.
Jim to na loveckých zdatnostech nic neubere a pokud je přijmeš do rodiny s tím, že je nebudeš přecpávat a na zimu jim někde v domě zařídíš jejich záchodek se stelivem, které dobře absorbuje (super zkušenosti mám se Zverlitem), pak máš jistotu, že si myši začnou balit své saky paky a pomašírujou o dům dál.

 
markysek82
Kecalka 166 příspěvků 07.10.12 18:34

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že není jed jako jed, po těch granulích pekelně smrdí, a po zrní..to jsme o nich ani nevěděli (chytli jen jednu a ostatní šli asi pryč, když zjistily jaké hody jim to chystáme), nejhorší je opravdu to že je to boj s větrnými mlýny, máme je u plynovýho kotle a nevím jak se dostaly přez zeď do koupelny..naštěstí vím kudy z ní utíkají tak u dvířek k odpadu mají hned 2 patičky, kterým se po cestě tam zázahně vyhnou a nazpět splašené do nich padnou…manžel tvrdí že PU pěna jim nechutná, ale proč neustále si prokousávájí tu samou cestu netuším, asi se jim u nás líbí..doufám, že ta dnešní chcíplá byla poslední :zed: :zed: :zed: a kočku na myši nikdy..leda nějakou která by pochopila že se s ní nemá chodit chlubit :nevim: :nevim: LOVU MYŠÍ ZDAR :lol: :lol: :lol:
jo pejska máme taky myšilova, jenže než mu vysvětlím co po něm vlastně chci tak myš se nám směje z poza rohu

Příspěvek upraven 07.10.12 v 18:36

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 07.10.12 22:50

Máme novostavbu a bydlí s náma taky. Nejdřív sem si říkala že to není možné když sem slyšela v noci štrachání :roll: .Pak sedim v obýváku a přede mnou sedí myš a čumí co jim :roll:.Nastavila sem past a proto že sem si říkala že jde pouze o jednu zatoulanou tak sem samozřejmě nechtěla aby kvuli mě zemřela. Vyrobila sem vlastní past od krabice z lega kam vlezla a já číhala a vynesla jí ven.
Druhej večer sedim a ona tam běží další čuza a tak sem opět vyběhla a pustila. Když sem si sedla na sedačku a vynořila 4-5 8o tak sem natáhla 10 pastí :mrgreen: a ráno všechny plné :poblion: .Tim začal velkej boj myš versus já 8).
Zjistila sem že nám lezou střechou :roll:.Normálně vylezli na střechu a tam prolejzali dírou která tam byla mezi taškama :cert:
Od té doby už máme fasádu a díru zadělanou takže nevylezou a je klid :palec:

Já ale furt říkám že lepší myš než kočka :mrgreen:

Ještě mě napadlo co nedávat pudlopepovi nažrat? Třeba se naučí lovit :mrgreen:

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 08.10.12 04:55

Máme kastrovanou kočku a kocoura. Sousedka naproti taky a kocouri jsou líní pecivalove :) zato kočičí dámy pokud nespí tak loví a loví. Rano stačí zabité myši hodit do popelnice.

 
myšanda26  08.10.12 10:07

Tak s myškama mám taky své zkušenosti. Nám teda naštěstí lezli jen do místnůstky s kompoty. Každý podzim se tam začali natahovat a na jaře se zase stěhovali pryč. Nechápu co tam žrali, zavařených sklenic se nedostanou, na prázdných sklenicích není co jíst, do bytu se nám nedostali, ale přesto se každý rok vraceli. Pomohla nám elektrická plašička. Od té doby se žádná nechytila a myšinou to tam nesmrdí, je to už několik let. Teď už bojuju jen na jaře s mravenci.

 
bubli
Kelišová 5545 příspěvků 08.10.12 14:17

Hezky napsane. Jsem se pobavila. Taky kazdy rok resime trampoty s mysima. Barak mame starsi ale vsechny diry co byly jsme zadelali a loni jsme zjistili, ze ty mrchy proste lozi oknem. Byla jsem venku na zahrade a vidim, ze leze po fasade do druheho patra ventilackou do pokoje k male. Pouzivame pasticky, nekdy je potreba natahnou vicekrat, jsou sikovne a navnadu sezerou bez uhony. :cert: Preji uspesny boj.

Příspěvek upraven 08.10.12 v 14:20

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 08.10.12 15:09

Miru, my chytali myši na obyč čokoládu. Fakt jim jela a pastičky klapaly jedna za druhou.

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 09.10.12 14:22

My měli kdysy na staré chatě papírovou krabici na noviny apod. materiál, kterým jsme podpalovali v krbu. Jednou v zimě jsme tam přišli, chtěli zatopit, ale cosi se tam hnulo. Tak brácha chytl tu krabici že ji zvedne a hle.. asi 30 malých myšiček se rozeběhlo po obýváku… DĚS! Na tenhle zážitek nikdy nezapomenu :D A jak jsme se jich zbavily? rychle, než stačily zalézt někam do bezpečí (buď byly ještě slepé nebo pomalé), jsme je pochytaly (ale stěží všechny), a teď si to už moc nepamatuju, jestli jsme je dali do kýbla s ledem nebo rovnou s vodou… ale nedalo se v tu chvíli nic jiného dělat, jed jsme neměli a pouštět se nám je rozhodně nechtělo, i tak jich tam zůstalo dost.. ale pak se nachytaly na pastičky a pak jsme u nás ubytovali potulnou kočku a do roka bylo po myších :-)

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 09.10.12 14:31

@Chiřdlová
Tak to je dobrý :D sekerou na ně :D (chápu, že byla velká..fuj! )

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 09.10.12 15:55

No když si představíš že to bylo velký jak jezevčík :D já bych se asi zbláznila vidět něco takovýho fuuuuj…jinak taky dobrý 30 myšiček…to jste byli docela rychlý že jste je pochytali :lol: :potlesk:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 10.10.12 07:50

Já kupuji ratimor v sáčcích..lepší než granulky :mrgreen: Hodně štěstí při hubení. :mavam:

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 10.10.12 18:48

No hele ani kočka při přemyšování :) není řešením, my máme tři, chytaj jak divý a stejně tu ty mrchy malý jsou. K tomu je tu nastraženej i jed mezi stropem a podlahou v patře. V loni jsme tu měli i krysu, nakonec se otrávila, ale příjemnej pocit to nebyl.
Bohužel radu nemám žádnou, ale kdyby někdo měl, ráda vyzkouším.

 
Dechtire
Povídálka 18 příspěvků 22.11.12 10:33

To je jako u nás doma. Psy máme 4, sousedka má koček nespočet, které chodí na lovecké výpravy i k nám, ale myši se drží.
S tím myším oběžníkem máš naprostou pravdu - všechno prokouknou, všechno si pamatují. Pastičky používáme, ale úspěšní jsme vždycky jen u nové generace. Velké se chytnou jen velmi výjimečně (ovšem mohu poradit - nejvíc jich chytneme na suchý chleba a milují psí granule, zvlášť ty s rybím masem :-) ). Plašič za 1000,–? Tak ten fungoval přesně týden. Pak zjistily, že není čeho se bát a vrátily se zpět.
Chroustají nám sádrokartony, veškeré izolace za nimi, já pěním, nemůžu spát, protože pořád poslouchám, kde to zase šustí a počítám ty tisíce, které jsme investovali do izolačních fólií a které teď už nepochybně vypadají jako trhací kalendář…
Minulý týden jsem nevydržela, poučila jsem veškerou domácí zvířenu, že chcíplé myši se nežerou a koupila jsem jed. Zdá se mi, že už je tolik neslyším. Ale jestli pochcípají za sádrokartonem a smrad se dostane až do místností, tak nás čeká asi generální rekonstrukce :-))

 
Anonymní  07.01.14 23:52

Prosim vas mam problem v obyvaku mi nekde pod podlahou chcipla mys potvora jeda a jeste tak nesikov. e ze asi u trubek na topeni ten zapach je. nesnesitelny co mam delat da se to prebit necim vetrani nepomaha mame okna otevrene cely den a prijde mi to cim dal horsi

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 08.01.14 08:29

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jako denicek paradni.lito mi je te ale teda fakt moc. Lobuju za porizeni kocky, ja bych jich v tomto pripade koupila i 10 :mrgreen: nebo klubko hladovych hadu vypustit na pudu :jazyk: Snad se ti to podari ustat ;)

Příspěvek upraven 08.01.14 v 08:31

 
Elennn
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 08.01.14 21:58

@ Chiřdlová jo, tak přesně o těch němkyních mi vyprávěl zase můj dědeček, ale to už nejsou obyč myšky, ale krysy a jak říkáš, veliký jak kočka. Jim to zase začalo vylézat z kanálů na dvorku. :poblion:

 
Elinečkaaa
Kecalka 474 příspěvků 22.05.14 22:17

Tedy, při čtení jsem se trochu pobavila, ale ještě víc se ve mě zároveň prohloubilo zoufalství. Už 4 dny se nám koupelnou šíří nesnesitelný zápach, celý den je optevřené okno a nic nepomáhá. Nejspíš je někde chcíplá myš, neobjevili jsme kde. Nejspíš pod vanou (což by znamenalo vybouzání vany) nebo ve stropě ze sádrokartonu, což by bylo snad ještě horší. Jak dlouho taková myš bude ještě páchnout? Zoufale stále hledáme řešení a žádný pokrok, jen neustálý zápach :poblion: :poblion: :nevim:

Příspěvek upraven 24.05.14 v 21:46

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama