Ona je prostě svá – "naschválníček"

O životě

Verunko, řekni máma. Táta. Máma. Táta. Řekni auto. Kykta. Kytka? Auto. Kde má máma nos? Ukáže si na oko. Kde máš uši? Sundá mi brejle. Tak kde máš nos ty? Udělá mi malá malá. Přines mi bačkůrky, obujeme. Přinese moji botasku v jedné ruce, v ruce druhé třímá tátovu pantofli.

Takhle bych mohla pokračovat donekonečna. U toho všeho se potutelně usmívá či se naopak nahlas řehtá, čímž mi dodává jistotu, že není divná, jen si z matky dělá dobrej den. Normálně totiž rozezná můj nos od jejího  – do mého při otázce, kde že ten zpropadený nos na tom ksichtě mám, vrazí ukazováček, svůj si rozplácne na buldočka. Normálně rozezná i brejle od pudlova ucha – „to jsou moje brejle, Veru, na ty mi nešahej“, a už je má Pepa za krkem a je tahán za ucho se záměrem odvést pozornost od brejlí, za přitakávání a opakování „kcho“ (ucho). A když se chystá vydloubnout prstíčkem našemu kudrnatému černému čtyřnohému osrstěnci oko, slovíčko „oko“ při tom použije. Takže je vše vlastně v nejlepším pořádku.

Drbaly jsme tůhle na FB s kamarádkou a po čtvrt hodině hovor ukončila s tím, že si jde se synem číst knížku. Její syn je o dva měsíce starší než Verča. I u nás v Říjňátkách si maminky s již 17měsíčními ratolestmi čtou knížky, už dávno. U nás čtu knihy jen já. Vlastně mě vůbec nezajímají příběhy o slepičkách a kuřátkách, ani o růžovém prasátku, co umí dělat chro chro a koníčku, který dělá íhahá, ale chci jít dceři příkladem, a tak si každý den sedíc v pokojíčku na zemi opřená o postýlku vejrám do 10stránkové knížečky s hromadou obrázků a štěkám, kokrhám i mňoukám, nadšeně se jevím nad každým tím špatně namalovaným zvířetem, sluníčkem i domečkem, a jediný výsledek je, že se mi moje dcera zvědavě nakoukne do publikace a při mém prvním náznaku, že jí ukážu, jak vypadá husa a jak housátko, dítě prchá a buď otevře skříň a vyhází druhou poličku odspoda, nebo si vleze do krabice a prostě si tak „je“. Tohle teda není asi úplně naschvál, to je spíš totální nezájem o matčinu výuku a ignorace prvního řádu. Ale jak jdu vařit, věšet prádlo, nebo nedej bože kutit něco na zahradu, to je hned zájmu, že kdyby byly dvě, celá rodina pojde hlady, smrdí jako bezďák a zahrada by si žila vlastním životem.

Na zahradě jsme teď byly celé dny, co bylo hezky. Píšu „bylo“, pač tyhle dva poslední jsme opět zavřené doma – ven mě nikdo nedostane ani za eura. A tak jsme sázely travičku, ryly záhon a zahlazovaly koleje v zemi po stěhování spolubydlícího (před měsícem změklá, po zimě rozblácená zahrada, nemohli se ze zahrady s plně naloženým autem vyhrabat, inteligenti! :zed: ). Ryla jsem hlínu ze záhonu (pač na záhon přijde hlína nová, tahle je tam ještě z dob upalování čarodějnic, a loni se rajčata radovaly z téhle „výživné“ půdy tak, až nám z té radosti ještě před dozráním shnily),a hlínu jsme vozily na „koleje“, abychom je alespoň nějak vyrovnaly.

Pořád mluvím v množném čísle, ano, Verča mi asistovala. Narytou a do kolečka naházenou zem jednou rukou uhlazovala (druhou střídavě pojídala z domova propašovaný rohlík), dělala kupičky, pak je bourala, poté dělala důlky a já musela dávat bacha, abych si všudypřítomnou dceru hlínou do kolečka nezaházela. Našla tam žížalu. Nevím, kdo zíral vyděšeněji a překvapeněji, zda ona na žížalu, či žížala na ni, ale tady jsem pochopila, že výuka formou nějakých blbých knížek je u nás naprosto ku *ovnu, a že se to dítě zkrátka raději učí takhle v terénu. Nevím tedy, zda bych neměla požádat ZOO Praha o zapůjčení slona, žirafy a hrocha :think: Ne tak ne, jednodušší bude přemístit dítě do Zoo, než Zoo k nám. I když jak ji znám, nejvíc ji bude zajímat pán ve stánku s občerstvením…

Dle přísloví „jak se línej strhal“ jsem si vždy naložila na kolečko co se do něj vešlo, na špičku posadila dítě a jelo se… lépe řečeno „funělo se“. Takhle jsme trávily dva dny… mezitím si sem tam odběhla na hromadu písku, která si hoví vedle dalších dvou hromad – štěrk a kamení na úplném konci pozemku… tam se jí líbilo. Honila se s Pepou a snažila se mu vysvětlit, že ten jeho růžový oslintaný míček má teď ona, a že má tedy milej pejsánek smolíčka. Šlapala mi v hlíně, kterou jsem právě vyrovnala koleje, brala ji z nich a házela zpět do kolečka – ne naopak, stále dokola obcházela dva žebříky narafičené tak, aby nemohla ke schodům – cestu si potvora našla (plot musíme teprve vyrobit), a zásadně dělala to, co jsem jí řekla, aby nedělala, a nebo nedělala, co dělat měla. A já jen vzdychala, už je to tady, období vzdoru se nám nevyhlo. Samozřejmě že jsme si i hrály – s míčem, vozila jsem ji jen tak na kolečku, tahala za sebou tatru s nákladem (jménem Veronika) a tak dále. Celkem fajn dva dny, až na moje nervy z toho jejího naschválničení, až na moje ruce po proflákané zimě až na zem (Saxána se může jít zahrabat), ale měla jsem radost, že i když byla Verča zlobidlo, docela i spolupracovala a co jí bavilo, tomu se věnovala, zajímala se.

Protože nebyl den, kdy by si nešla alespoň na hodinu pohrát na hromadu písku, rozhodla jsem se po dalších dvou dnech, kdy jsme sely travičku (a měly jsme ji podotýkám až za plenou a v ponožkách –pomáhala :lol: ), že jí vyrobím pískoviště. Jak jsem ho nakonec během jednoho náročného dne vyrobila, popisovat nebudu, už takhle je to dlouhé, ale opět pomáhala a já byla ráda, že alespoň v očích milý písek neměla. Tak možná jediné místo na těle. Ve vyhloubeném čtvercovém ďolíku (9 koleček hlíny (smajlík „uuufff“)) mi shazovala hrazení, ťapala přesně tam, kde jsem zrovna byla já, nijak jsem jí nenapomínala, prostě jsem vždy popošla jinam a začala odjinud, i tam byla cobydup, v podvečer navozený písek z okolí, v pískovišti sedící, vyřízené matky brala do hrstiček a vracela zpět do kolečka. A šlo se okamžitě domů!

Na závěry deníčků jsem špatná. Tak možná jen… za čas zase něco napíšu. Jsem v poslední době dosti vycucaná, letošní rok naší rodině zatím není moc nakloněný, i když tedy ve výsledku ano, ale dohrabat se k tomu výsledku nás stojí mnoho sil. Poslední dny to však vypadá nejen na to skutečné sluníčko, ale i na sluníčko v našich duších. Proto se vám z něj kousek tímto deníčkem pokouším poslat. :hug:

Úplně závěrem jedno VIDEO jak mi Verča pomáhá v domácnosti :mrgreen:

Hodnotilo 16 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 01.04.12 08:40

super video:) je moc šikovná.

 
Ana20
Kecalka 147 příspěvků 01.04.12 09:44

jste holky šikulky :D Zase mooc pěkný deníček;)

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 01.04.12 10:17

Krásný deníček a video BOMBA Verunka je moc šikovná :lol: :lol:

 
opinka
Kelišová 5279 příspěvků 01.04.12 11:22

Nejlepší deníček, jaký jsem tu v poslední době četla :palec: .

Příspěvek upraven 01.04.12 v 11:23

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 01.04.12 12:45

Miruš to nemá chybu :palec: :palec: :palec: :palec:

 
nosanek
Echt Kelišová 9199 příspěvků 01.04.12 13:59

Video me dostalo - aby se Verca neuspinila :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 01.04.12 14:37

Opět jsem se velmi nasmála!
Díky! :mavam:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 01.04.12 16:55

Miru, parada :palec: :hug:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 01.04.12 17:50

Sice nám už dítě dávno odrostlo podobným „naschválům“, ale hned jsem si ty jeho lumpárničky připomněla :lol: :lol:
Skvělý deníček (ostatně jako všechny předchozí) a videjka úžasné :potlesk: :potlesk:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 01.04.12 18:37

Nádhera, jako vždycky :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :potlesk:

 
janicce
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 01.04.12 22:49

Perfektní video - Verunka je šikulka :mrgreen: 8) :dance:

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 02.04.12 11:10

Miru, ty nezklameš! :D :palec:

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 02.04.12 15:00

Miru opět nezklamala…super deníček,který mě opět bavil a pobavil :lol: :potlesk: :potlesk: :lol: Já mám a budu mít doma taky takového „svého naschválníčka“ :jazyk: :jazyk: A video-rozkošné..jak opatrně štítivě vzala Verunka ten hadr :lol: :lol: :lol: :lol:

 
AninaNaty
Povídálka 38 příspěvků 02.04.12 22:24

Super napsáno :potlesk: :potlesk: Verunka je kooouuuuzzzee­ellnááá, také mám doma takovou rošťandu, tak mě trošku hřeje u srdíčka, že v tom nejsme sami :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :kytka: :kytka:

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 03.04.12 20:16

super deníček a parádní video.. :pankac: :pankac: :pankac: :potlesk:

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 04.04.12 06:51

Jé, prosííím více takových veselých deníčků, hezky se to čte a to video :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: prostě bomba :palec: malá je skvělá :palec:

 
rejžička
Kelišová 6162 příspěvků 06.04.12 05:38

To video je boží!! :mrgreen: :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama