Na stará kolena

O životě

Jsem již 8 let rozvedená, máma tří kluků. Všichni mě zrazovali od toho, abych se od otce mých dětí osamostatňovala, že s tolika dětmi zůstanu už jen sama. Jenže já s ním už žít nemohla. Jako otec byl skvělý, jen jako partner a manžel nikoliv.

Hned po narození posledního synka jsem začala studovat. Protože jsem se v pominutí hormonů v těhotenství přihlásila do školy, abych si dokázala, že ještě nejsem úplně ztracená. Mívala jsem klučíka s sebou ve škole, krmila ho při přednáškách, vše si zapisovala a docela se mi dařilo, vydržela jsem to 2 a půl roku. Hned od počátku mi to manžel vyčítal a nikdy malého nepohlídal, i když měl volno. Pak do toho začal ještě žárlit a dělat scény. Jednoho dne mi roztrhal všechny moje sešity, index a studijní podklady a poté obrátil svůj vztek i na mě. Abych to zkrátila: po pár měsících jsem požádala o rozvod. Nechtěla jsem, aby moji kluci byli svědky otcových chorobných záchvatů vzteku a žárlivosti.

Během rozvodového řízení mi, aby mi ublížil, začal volat a psát, kdy, kde s kým a jak mě celých 13 let podváděl. Abych měla klid a on se odstěhoval, souhlasila jsem se vším, co si z bytu chtěl vzít. Což bylo kromě dětského pokoje úplně všechno, obě auta, taky jsem souhlasila s polovičními alimenty, než jaké nám u soudu navrhovali, jen už mít od něj klid.

Přeskočím pár roků, kdy si bral ty dva starší kluky, dokud s ním chtěli jezdit. Jenže přišla puberta. Malého si nebral, prý je moc malý. Ani když jsem ho potřebovala pohlídat, když byl nemocný a já jsem potřebovala jít do práce, abych kluky uživila. Začal si ho brát, až když mu bylo 6 let. A to mu pokaždé ukazoval jinou tetu. Prcek v tom měl docela maglajs. Nepomáhalo ani, když jsem se mu snažila vysvětlit, že dětem nedává dobrý příklad do života. Poslední rok a kousek má stálou partnerku a najednou chce mého prcka do své péče. Nebo alespoň na střídavku. Já s tím nehodlám souhlasit. Kde byl, když jsem ho potřebovala? Nikdy mi nepomohl. Malého jsem od narození mívala všude s sebou. Ve škole, ale i v práci, kam jsem musela velice brzo nastoupit. Ono utáhnout domácnost se třemi dětmi není z jednoho platu snadné, natož, když jsem to měla utáhnout z mateřské. Zvládla jsem to. Kluci se mi snad docela povedli. Nejstarší studuje VŠ, mladší je na střední a prcek jde po prázdninách do 4. třídy. A dělá mi radost.

A co já? Já mám nového partnera. Po prázdninách to budou dva roky, co jsme se seznámili na netu a začali si psát. Před Vánoci jsme společně šli na první schůzku do planetária. Bylo mi s ním dobře. Přesto jsem si to nějak víc nepřipouštěla. Dál jsem se s ním scházela, dopisovala. Na jaře přijala pozvání na ples k nim na vesnici. Řekla jsem si, že nemám co ztratit. Pokud se mi něco nebude líbit, tak mohu sednout do auta a odjet domů. Jeho rodina mě přijala velice dobře. Zjistila jsem, že on věří tomu, že jsme pár. Já si tím, až do léta, kdy jsme taky jeli na týden k nim, nebyla vůbec jistá. Minulé léto se to ale nějak zlomilo. A já ho začala brát úplně jinak. Připustila jsem si, že je mi s ním dobře, ale stále jsem to brala spíš jak vztah z rozumu, než z vášně. Navrhla jsem mu, že to spolu zkusíme. Bylo to moje nejlepší rozhodnutí. Ten kluk mě už rok každý den přesvědčuje o tom, že proto, abych byla šťastná, udělá cokoliv na světě. Vím, že se o mě a o kluky postará.

O Vánocích jsme se domluvili, že se pokusíme pořídit si ještě jedno společné mimčo. Oběma nám je 40. Tak není moc času dlouho se rozmýšlet. Doktor nám řekl, že jsem v pořádku a že to můžeme zkusit. Hned v druhém cyklu se nám to povedlo. Měli jsme velikou radost. Hlavně přítel, který vlastně ještě žádné dítě nemá. Pak, ale nastal ten nešťastný den, 6. Květen, a my potratili. On byl celou dobu u mě. Zažil, jak moc jsem krvácela a jak mi bylo zle. A přestože to bylo velice bolestné, tak mě to s ním ještě víc spojilo. Neumím si představit lepšího partnera pro život. A vím, že jestli se nám podaří mít mimčo, že on bude nejen nejšťastnější táta pod sluncem, ale také ten nejlepší.

Já ho prostě miluji.

Děkuju za přečtení a přeji hezkou neděli.

Ještěřice

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kérka
Povídálka 33 příspěvků 24.06.12 09:45

To je krásný deníček ze šťastným koncem :D. Přeji ať se miminko brzy podaří :lol:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 24.06.12 09:58

Krásný deníček :kytka:

 
Modry pes  24.06.12 10:34

Mam husi kuzi. Jses fakt dobra! :)

 
Kapřík90
Závislačka 3089 příspěvků 24.06.12 10:37

Krásný, hlavně že se vše v dobré obrátilo, přeji hlavně zdraví a ať se vám podaří miminko :mavam: :kytka:

 
delice
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 24.06.12 10:39

Moc vám přeju, aby se vám miminko povedlo a byli jste naprosto štastní. Obdivuji, jak jsi to sama se třemi dětmi zvládla, ještě s přístupem bývalého, který ti to jen ztěžoval. Kluci už ti tu péči ted vrací tím, jací jsou šikovní. Přeji vám všem hodně štěstí.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 24.06.12 10:51

Krásný deníček, věřím že se vám brzy zadaří a budete mít svůj pokládek v náruči :hug:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 24.06.12 10:57

Smekám, že jste to zvládla se třemi dětmi…ale ona ženská zvládne všechno, když to jinak nejde, že ;)

každopádně přeju at´Vám kluci dělají jen samou radost a at´ se mimi podaří a vůbec hodně štěstí. zasloužíte si ho ;-)

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 24.06.12 11:04

Určitě se podaří :) :pankac:

 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 24.06.12 13:26

:hug: :srdce: :dance: ještě k ex, klasika, podváděl, ale podle vzoru: „podle sebe soudím tebe“ žárlil pacholek jeden :mavam:

Příspěvek upraven 24.06.12 v 13:28

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 24.06.12 14:13

Jéééé to je krásně napsané a dojemné :hug: :hug:. Moc a moc přeji, aby se Vám miminko povedlo, je to krásné vím o čem v tomto věku mluvím. A pevně doufám a věřím, že se Vám to také povede. Mnoho štěstíčka a lásky Vám, partnerovi a dětem přeji ze srdce :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 24.06.12 14:50

To je tak krásný a dojemný…přeji vám ať máte už jen samé štěstí, krásné chvíle a ať se vám zadaří a čekáte svého společného broučka :hug: :kytka:

 
sylviasek
Echt Kelišová 7963 příspěvků 24.06.12 15:50

Krásné… ať se Vám brzy společné mimčo podaří :)

 
luckalucka737
Kecalka 458 příspěvků 24.06.12 16:36

Moc krásný! ;) Přeju Vám ať se brzo narodí vytoužené miminko. :kytka:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 24.06.12 16:59

Přeju at se daří, jsi statečná ;) Na začátku píšeš že manžel byl dobrý otec, to se mi nezdá podle chování k nejmladšímu synovi.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 24.06.12 18:16

Moc krásný deníček a přeji ať brzo najdeš na testu //čárky a budete mít s přítelem to vytoužené miminko i moje mamka se teď snaží o miminko je ji40let a má 32letého přítele a ten její přítel nemá děti předevčírem byla na laparoskopii ohledně průchodnosti vejcovodů a má to v pořádku takže uvidíme kdy maminka bude mít miminko je to strašně hodná maminka…jsme nej kámošky a velice dobrá a vynikající babička mých 2dětí jednomu budou v úterý 3roky a druhému v úterý budou 2měsíce

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 62 inzerátů 24.06.12 19:36
Děkuji vám úplně všem, za vaší podporu.

On bývalej byl pro starší kluky opravdu dobrým tátou. věnoval jim spoustu času, stavěl s nima v lesech bunkry a všechny ty klučičí věci. To já dělala, až u toho posledního. S nim by to chtěl dohánět teď. A já se s tím nějak neumím srovnat. Kolikrát mám pocit, že si ho kupuje dárkama, dovolenou u moře (na které já dala peníze, ale už bych neměla na to zaplatit i sobě, abych s ním letěla já)… :,(

 
Pája M
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 24.06.12 22:12

Krásný deníček :palec: Držím všechny palečky, ať se mimísek povede :hug:

 
hanak  24.06.12 23:18

Ahojky Ještěřice, neboj, bude to dobré a miminko se povede!
Mám hodně podobný příběh, jen ten můj chlap neběhal za jinýma ženskýma, ale do hospody.. Teď jsem znovu vdaná, mám fajn chlapa a konečně čekáme i vytoužené miminko, ikdyž cesta k němu nebyla zrovna jednoduchá a zřejmě i s ohledem na věk byla lemovaná neúspěchy. Přesto dá se říct, že se zcela zadařilo 3/4 roku po zamlklém těhu v 9tt..
Držím palce, ať se těšíš co nejdřív z plné náruče a hlavně ti přeji, ať jsi opravdu šťastná! :hug:

 
anonymmmmka  25.06.12 09:56

Tak at se brzy zadaří, když si to oba přejete.. ale je to komickéé… vám bude 60 a dítku 20 doufám, že vaše rodiny trpí dlouhověkostíííí

 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 25.06.12 09:59

Není pravda, že když žena musí, že zvládne vše. Tímto smekám. Tvůj příběh je zcela unikátním projevem obrovské síly, vůle a píle.
I přesto, co bylo v minulosti, dle mého názoru má nejmladší synek nárok na tátu a je pro kluka dobře, že táta konečně projevuje zájem. Ale na střídavou péči bych zřejmě nepřistoupila. Nevím jaké v této oblasti panují odborné názory. Naši byli rozvedení a popravdě si nedovedu představit, že bych se měla co týden přemisťovat jak škatulata. Ty si platila klukovi dovolenou, na kterou jel s tatínkem? Proč? Tatínek by udělal totéž? Docela i chápu, že volný čas se teď hodí, jen bych to nepřeháněla a nezvýhodňovala tatínkovu pozici na úkor sebe, respektive svého vztahu se synkem.
Současný partnerský vztah Ti moc přeji, zasloužíš si jej. A držím pěsti, ať se zadaří.

Příspěvek upraven 25.06.12 v 10:08

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 25.06.12 12:21

Krásný deníček, vidíš nakone jsi štěstí našla. Klučici se Ti podle toho, co píšeš povedli. Mysli na vaše společné štěstí a na štěstí svých dětí :srdce:..neměla jsi to lehké ale nakonec jsi se také dočkala lásky. To že jsi potratila, to je mi líto :hug:,ale neboj, ještě je šance, že se mimíska dočkáte :D :mavam: :hug:

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 62 inzerátů 25.06.12 21:34
pro. :anonymka

:dance: Nevim co je na to komické. Když jsem na střední školu nejstaršímu synkovi chodila na třídní schůzky, ostatní rodiče, byli tak o generaci starší jak já. A ano u nás v rodině 90 není žádný věk. Mojí mamce je nyní 60 a vedle mne vypadá jak o pár let starší sestra. Je mladá nejen vzhledem, ale i duševně. :kytka: :kytka: a já jsem na štěstí po ní. :P

Všem moc děkuju za podporu a hezká slova, opravdu moc mne potěšila.

A na vysvětlenou, proč jsem na dovolenou neletěla s prckem já: sice hodně pracuju a docela dost vydělám, ale na to, abych měla pro nás na dovču, to nemám. A jelikož malej je alergik a astmatik, tak jsem byla ráda, že s ním letěl otec. a já tím pádem platila jen pobyt malému. A o tom, proč mu to otec nezaplatil, nemá cenu debatovat. Nemám sílu se s ním dohadovat o penězích. To radši budu pořád pracovat, abych nebyla na něm závyslá. To je ta moje pitomá hrdost. :dance: :zed: :zed: :zed: :zed:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 25.06.12 21:42

Krásný deníček, přeju ať vám vyjde to co si přejete :D

 
milas
Hvězda diskuse 36172 příspěvků 26.06.12 17:58

Vse zle je k necemu dobre, a vidis ze mas bajecneho pritele po nevydarenem manzelstvi. Preji ti at se ti podari ten 4ty zazrak a treba i holcicka. Hodne stesti!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama