Náročný začátek

Porod

Byl to náročný začátek života naší Verunky, ale je to statečná holčička a všechno to zvládla.

Pár hodin po porodu
2 komentáře

V Hracdi

Konečně už doma :)
2 komentáře

12.12.2013 jsem zjistila, že čekáme miminko, bylo to neplánované, ale krásné překvapení. :) Ještě 23.12.2013 jsem byla na ultrazvuku a byla tam malá fazolka. :D Ač neplánovaný, tak krásný dárek pod stromeček. Celé těhotenství bylo dobré až na nevolnosti, které k tomu prostě patří. :)

Termín jsme měla 18.8.2014, jelikož jsme čekali holčičku, tak jako každá druhá jsem přenášela. V den termínu jsem byla v nemocnici, kde mi řekli, že má přijít za týden ráno na vyvolání. 26.8. jsem nastoupila do nemocnice, proběhla nějaká vyšetření. Byla napíchnuta kapačka na kontrakce. Kontrakce byly, ale jen s kapačkou, pak nic.

27.8. ráno zavedena tabletka a nic. Za další dvě hodiny se už konečně něco málo dělo, ale během dne to zase ustálo. Večer mi píchli injekci s tím, že zítra budu rodit, ať se pořádně vyspím.

28.8. od půl jedné ráno jsem nespala - kontrakce po 3 minutách - ale snažila jsem se to zaspat. Docela to šlo. Ráno monitor, já úplně hotová unavená. Říkala jsem si, že jestli budu dneska rodit, tak to nedávám.

Přišel doktor a říkal „Jste otevřená na 4 cm, jdeme na sál.“ :D Byla jsem v šoku, ale něco mi říkalo „konečně“! :)

V 8 hodin zaveden Yalgel, v 9 hodin propíchnutá voda, která byla totálně zelená. No prostě hnus. Ale jako prvorodička jsem nevěděla, jaké to může mít následky. Otevřela jsem se na 6 cm a pak jakoby se to zastavilo. Dali mi něco na otevření branky, prý se rychleji otevřu. To už začaly ty pravé kontrakce.

Jelikož jsem měla strach z epiduralu, nechtěla jsem ho. Chodila jsem furt do sprchy a ležet. Protože jsem byla šíleně unavená, svíjela jsem se bolestmi, sestry chodily se skoro každých 10 minut ptát, jak to vypadá. Proběhla i nějaká kontrola a pomalu jsem se otvírala. Nechtěla jsem na sobě nechat nic znát, tak jsem byla vždy s úsměvem. :D

Pak jsem si našla vhodnou polohu na záchodě. Když mi měli jít dělat monitor, to už jsem protestovala, že nikam nejdu, že mi je takhle nejlíp. :D Furt ze mě tekla zelená voda a mně pak došlo, že voda má být přeci průhledná, že to není dobrý. Nikdo mi ale nechtěl nic říct.

Konečně otevřená na 8 cm a dali mi rajský plyn. Když si na to vzpomenu, tak se směju, jaké to muselo být vtipné. :D Sedím na záchodě, dýchám rajský plyn a sestřička se mě ptá „Jak Vám je?“ „No cítím se dost blbě.“ Slyšela jsem, jak se jenom směje a odchází. :D

Vůbec nevím, kolik bylo hodin, ale už mě konečně přesunuli na kozu. Tlačila jsem a malá nechtěla vždycky se vrátila zpět. Tak mě poslali, ať jdu tlačit na bobek. Okolo mě doktorka a sestry ruce pode mnou, kdyby náhodou malá vypadla. :D

Hlavička už byla venku, ale jakmile jsem vlezla zpátky na kozu, zase zajela zpět. Myslela jsem, že snad nikdy neporodím, byla jsem vyčerpaná unavená. Přišla další doktorka, vím, že se bavily o tom, že má malá špatné ozvy, ale že už tlačím dlouho, tak je to prý tím, co jsem z toho pochopila.

Najednou mi hupsla sestra na břicho, asi 3× při kontrakci, a nic. Přišel primář, to už byl kus chlapa, hupsnul a ze mě vypadlo „Do prdele“ :D Tak se začali smát a říkali, že je to dobrý, ať zatlačím, až budu mít kontrakci. Pak jsem slyšela, jak mě nastřihli, primář hupsnul ještě tak 4× a najednou jsem cítila strašnou úlevu Malá byla venku, šňůru kolem krku, fialová, nebrečela. To mě dost zarazilo, říkám, proč nebrečí. Řekly mi, že některé děti nebrečí. Když už jsem koukala, jak malou čistí a co s ní dělají, zase že ať si zatlačím kvůli placentě, že nechce ven. Když jsem zatlačila, vyletěla ze mě krev a postříkala celou doktorku. :D Omlouvala jsem se, ale prý je to normální. :D

Přišla doktorka, která mi oznámila, že malá špatně dýchá, že ji musí odnést do inkubátoru. Ale že to nic není. Mě zašily, pomohly mi na lehátko a měla jsem dvě hodiny ležet. Dokapávala mi kapačka a obvolávala jsem, že už to mám za sebou.

Pak přišla sestra, odebrala mi krev, tak jsem se zarazila, proč. Jako bych jí neztratila dost. Pak přišla ta doktorka, co odnášela malou, že pro ní jede ARO, že asi vdechla tu zkaženou plodovku a že velmi špatně dýchá.

V tu chvíli vás přepadne strašná bezmoc. Malou jsem pořádně ani neviděla a měli by jí někam odvézt. Já nemohla dělat nic, jenom ležet. Že jestli jí chci vidět, tak ať si dojdu do sprchy a na wc, že mě za ní dovezou, než odjede do Hradce. Vím, že jsem s brekem a s pomocí sestry šla do sprchy. Nemohla jsem ani chodit.

Pak mě za ní odvezli. Brečela jsem jako malá holka. Ležela v inkubátoru, dýchala pomocí přístroje a já jí nemohla pomoct. Strašná bezmoc. Verunka se narodila 28.8.2014 ve 13:41 s váhou 3450 g a 52 cm.

31.8. mě pustily z nemocnice. Já si doma vyměnila věci a jela do Hradce. Byla na JIP v inkubátoru, zápal plic antibiotika. Po 4 dnech jí dali na jiné oddělení, kde jsem mohla chodit kojit.

Po 14 dnech jsme šli domů. Na to, co jsme si museli projít, jsem ráda, že je tohle už za námi. 10 dní přenášení a bylo mi řečeno, že malá živořila a polykala svoje výkaly.

Velmi si rozmyslím, zda budu chtít další dítě. Malá je naše zlatíčko. Verunce je teď měsíc a 7 dní a kromě toho, že nám zjistili alergii na kravské mléko, se má dobře. :)

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 09.10.14 02:37

Hodne stesti :-) do zbytku zivota porod jsem mela taky priserny ale ne s takpovyma nasledkama jo a mala je taly Verunka akorat o necele tri mesice starsi :-)

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 09.10.14 04:47

Tvuj porod mi pripominal muj porod prvni dcerky - podobny prubeh, taky zelena plodovka (a to jsem rodila jen 2dny po TP), akorat se nakonec narodila kvuli spatnym ozvam cisarem. Ale byla uplne v poradku.
V cervnu se nam narodila druha beruska o necely mesic driv, s cirou plodovkou a taktez me cekala zprava o prevozu do Hradce (zanet a nedozralost plic). Naprosto chapu, jak ti bylo, ale hlavni je, ze je vase Verunka uz v poradku. Moc gratuluju a preji uz jen zdravicko a hodne stesti do zivota ;-)

Příspěvek upraven 09.10.14 v 04:48

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 09.10.14 05:51

Taky jsem si zažila tu bezmoc, kdy má žena do světa vykřikovat, že se stala matkou a místo toho dítko v inkubátoru a daleko od tebe. :hug:
Ať už je všechno jenom růžové. :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 09.10.14 08:12

Gratuluju k Verunce!!! Jste obe strasne statecne!!! Preji jen to nejlepsi do zivota male Verunky a Vam hodne spokojenosti s ni!!!

 
ALEAS
Závislačka 2553 příspěvků 09.10.14 08:19

Tak nám se stalo bohužel to samé, v den vyvolání špatné ozvy, okamžitý převoz na CS, po probuzení z narkozy: malá vdechla zkaženou vodu a smolku, zánět plic, hrozný pocit, měla kyslík, nejhorší tři týdny v mém životě, a taky je v pořádku, budou jí tři roky. Chápu ten pocit, ach jo :hug:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 09.10.14 08:29

Gratuluji ke krásné holčičce :kytka:

 
Danikk
Kecalka 132 příspěvků 722 inzerátů 09.10.14 08:36

Ahoj přeji Verunce hodně zdraví a už bude jenom lépe po boku mámy, je to velká bojovnice.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 09.10.14 08:40

A uz je to tu zase :zed: vyvolame - zastavime - znovu vyvolame…jak se dari diteti a matce nas nezajima…a vysledek maminko zachranili jsme vas i dite v posledni minute, budte nam neskonale vdecna :poblion:
Je mi z toho jen obrovske smutno :?

Vam s holcickou preju at uz je to jen a jen dobre a vse se obejde bez nasledku :hug: :kytka: :srdce:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 09.10.14 08:51

Krásné Verunce přejeme do života už jen to nejlepší :srdce:

PS: zažila jsem si u obou holčiček podobné hrůzy. Starší-taky Verunka-dostala 4hodiny po porodu sepsi, byla podobně jako vaše Verunka v inkubátoru, píchali jí antibiotika, na pokoj jsem ji dostala snad až po týdnu, hrozně jsem se bála. U druhé dcerky jsem si říkala, že se to snad nebude opakovat, ale bylo to v důsledku ještě horší, když mi ji třetí den po porodu převáželi do dětské nemocnice do Brna na dětskou JIP, taky byla v inkubátoru, na přístrojích, zjištěna významná srdeční vada. Když si na dny po svých porodech vzpomenu, ještě teď mám sevřený žaludek, ostatní maminky si miminka užívaly, já se jen hrozně moc bála. Takže vás naprosto chápu, ale už bude jen a jen dobře, uvidíš:) Na té naší Verunce by těžko někdo hádal, čím si jako maličká musela projít. Je teď naprosto zdravá osmiletá slečna, která už tři roky nebyla pořádně nemocná. U druhé dcerky to bude bohužel celoživotní boj, ale vypadá to snad na dobré cestě. Mějte se hezky :hug:

 
KackaDoup  09.10.14 08:55

Doktori by uz jednou provzdy meli prestat takhle brutalne zasahovat do prirozene fyziologie porodu! Nac to vyvolavani, ktere vede k temto nasledkum…a jeste se pak clovek docte ze je maminka vdecna, ze ji zachranili detatko, dyt je to prave naopak, kvuli nim se to delo! Ale ty za to vubec nemuzes,…hodne stesti a zdravi vam obema! :kytka:

Příspěvek upraven 09.10.14 v 08:56

 
KackaDoup  09.10.14 08:57

@quinny :palec: :potlesk:

 
Týňulka2014
Nováček 2 příspěvky 09.10.14 09:06

Tak hlavně, že už je to za Vámi a těšíte se konečně z miminka. Někdy opravdu nevím, nač ti Dr. čekají a pokud je nějaký problém, a když to ještě jde, proč trápí rodičku i miminko a neudělají zrovna císaře.
Já rodila první dítě přirozeně a bylo to šup šup, měla jsem opravdu bezproblémový porod. Teď čekám druhé, taky chlapečka, a doufám, že to proběhne stejně. Jsem 38+4, takže nervozita stoupá. Když to člověk slyší kolem a kolem, celé těhotenství v pohodně a pak přijdou komplikace u porodu, to si nesmím ani připouštět. Jen kdyby mě teď netrápila zácpa ke konci. Chjo.
Tak ať Verunka roste a je z ní krásná princezna. A Vás obdivuji za statečnost.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 09.10.14 09:13

Preji roztomile jmenovkyni vse nejlepsi do Zivota a tobe, at ti tento zazizek neznechuti nadobro mit treba druhe ditko. :kytka:

Divim se, ze pri zelene jsi nesla hned na CS 8o

 
Lukolik
Kecalka 290 příspěvků 09.10.14 09:17

Jako, že vyvolávání způsobily špatnou plodovku? Nebo ji měli nechat klidně přenášet a co pak? Jenom mě překvapilo, když odtékala zelená voda, že neudělali císaře, ale možná už byla malé v porodních cestách a to císař nejde.

Každopádně gratuluji k dcerce ;) a hodně štětí do života, ať vám dělá radost.

 
klaaraa
Kecalka 132 příspěvků 09.10.14 09:18

Moc všem děkuju :hug: Snad nejhorší na tom bylo když jsem po 4dnech přišla s chlapem na JIP, mluvila na malou a nic koukala na mě jako na cizí :,( přišla sestra a na ní se hned otočila a reagovala. Naštěstí jsem tam už zůstala, tak během dne už reagovala. Já bych přenášení zakázala, věřím tomu že kdyby mě jí vyvolali hned v termínu tak by se to nestalo. Po porodu mě moje mamka řekla že semnou měla to samé 10 dní přenášení.

@Jitka79 přeju moc štěstí s druhou dcerkou, at už je jen dobře :hug:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 09.10.14 10:05

@svycarka @Lukolik zkalena voda neni sama o sobe indikaci k cisarskemu rezu.

@Lukolik no to uz ted nikdo nerozsoudi kdo a cim to vyvolal. Rozhodne to vyvolavani a zastavovani co se tu popisuje je k tomu ta nejlepsi cesta
A nemeli ji nechat klidne prenaset, ale meli ji hlidat - monitory, prutoky, krevni odbery atd…takove informace ze by se neco takoveho delo tu uplne postradam. :think:

@klaaraa jestli muzu zeptam se jeste zda a kdy vam byl proveden hamiltonuv hmat? Diky

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 09.10.14 10:07

@klaaraa jinak tohle zdaleka neni prave prenaseni, to by bylo az po 42 tt.
A nechapu co mela maminka, ze rodila 10dni po nejakem spocitanem terminu na tom ale nic spatneho samo o sobe neni. Takovych deti se rodi spousta a jsou v naprostem poradku. To je pouze tolerancni odchylka protoze neumime vetsinou presne urcit stari plodu

 
KackaDoup  09.10.14 10:12

@Lukolik myslis ze dite ktere nechce na svet a oni k tomu nuti, nasilim, umele, ze neni v tisni? zesiluji kontrakce, pak je zastavuji..to vse se tyka ditete…a to skakani na bricho..to radeji no coment.

Příspěvek upraven 09.10.14 v 10:16

 
KackaDoup  09.10.14 10:14

@quinny presne tak :palec: ale lekari si hraji na Bohy…jeje mame 9 dni po terminu, ktery vubec nevime jeslti je presny :think: tak si to spustime sami, mozna to nepujde, protoze to neni pripravene ale my to nejak zlomime…nasilim. A tento porod byl plny nasili…

Příspěvek upraven 09.10.14 v 10:15

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 09.10.14 10:45

Gratuluju k Verunce, ale porod teda horor 8o

@quinny @KackaDoup Děvčátka, můžu vás poprosit o názor na můj porod? Jsem zastáncem přorozených porodů (i když se přikláním spíš k porodnici než k domácím), ale nakonec mi to nějak (dost) nevyšlo. Jednak pozitivní streptokok a pak, ve 40+4 mi zjistili nedostatek plodovky (nebyla tam skoro žádná). Takže jsem radši už zůstala v porodnici a nechala si, ač nerada, porod vyvolat. Co byste dělaly vy?

 
KackaDoup  09.10.14 10:53

@fenny z timhle nalezem pred porodem je indikace jasna ;)

Příspěvek upraven 09.10.14 v 10:53

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 09.10.14 11:03

@fenny UZ prutoky, monitory, sledovani v porodnici, to vse bylo na miste. Vyvolani bych zvazovala az podle nalezu ;)
Prirozeny porod samozrejme jen v pripade fyziologie. Pokud jsi mela vysledky suspektni ci naznak patologie pak neni o cem debatovat

 
blanula19
Závislačka 3571 příspěvků 2 inzeráty 09.10.14 11:22

Moje kamarádka měla to samé. Měla termín 5.12., rodila 18.12. a nakonec musela doktorům natvrdo říct, že neodejde dokud neporodí - posílali jí furt dom, že jsou to jen poslíčci. Malý pak ležel 3 týdny na JIP a léčil se z infekce, bo měla taky špatnou plodovku a malý z toho chytl infekci. Teď má 5 let a je naprosto v pořádku. V některých případech je lepší porod vyvolat, třeba by se pak takovým nepříjemnostem předešlo.
Já naštěstí měla vše v pohodě, prvního synka jsem přenášela 2 dny a za 4 hodiny byl venku. Dcerku jsem přenášela týden a byla venku za 1,5 hodiny.
Přeji, aby se Verunce dařilo dobře a už ji nic zlého nepotkalo :kytka:

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 09.10.14 11:42

Jj, taky mi to připomnělo můj porod i když mimčo pak bylo v pořádku. Ale bohužel jsem se nechala přemluvit na vyvolání - smolková voda - špatné ozvy - kleště :cert: Snad další porod bude tak jak má být.

Každopádně gratuluji autorce deníčku k nádherné holčičce :hug:

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 09.10.14 12:01

@quinny No vidíš, to mě nenapadlo, že si mě tam vlastně mohli nechat na pozorování, tak příště :palec: Jinak průtoky i monitor byly úplně ok, zatím. Mi právě pořád vrtá hlavou, jestli jsem udělala dobře, že jsem si nechala vnutit to vyvolání. Na druhou stranu nikdo neví, jak dlouho tam ten prcek byl bez vody (neodtekla mi) a lepší rodit sice vyvolávaně, ale zdravý mimino, než třeba o týden později mrtvolku, že. No, teď už to nevyřeším, díky za reakci i @KackaDoup
Autorce deníčku se omlouvám za spam.

 
KackaDoup  09.10.14 12:28

@fenny holka vis ja ti t taky nepovim jsem laik,,,ale quiny je porodni asistentka…ta by se k tomu mohla vyjadrit lepe. ;)

 
KackaDoup  09.10.14 12:29

@jun bodejt by se detatko nepokadilo, protoze ty zasahy, pro nej musi byt sileny stres, dite dava impuls k porodu a tudiz kdyz ho d anekdo jiny…a jinym mechanismem, musi to byt pro nej silene, chudacek :?

Příspěvek upraven 09.10.14 v 12:30

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 09.10.14 13:09

@quinny Taky jsem chtěla napsat, že to někdy na místě je. Já teď rodla 37+4, indukcí. Nerada jsem na to přsotupila. První dcerka bylky indukcí v 38tt kvůli mému tlaku, nešelsrazit dolů. Porod byl tehdy rychlý a vpohodě, ale tak jsem v sobě nośila pocit že jsem nezažila přirozený porod.
Tentokrát jsem chodila na poradnu ke známému, s kterým jsem se bavila na rovinu. Řekla jsem mu o pocitech z minula, domluvili jsem se, že pokud budu já i mmčo ok, nebude se nic tlačit (mám velkou nadváhu, sklon k vyššímu tlaku v ordinaci, podle ogtt cukrovku). Když ale na poradně byli horší ozvy, tak zpozorněl. Bylo to takhle opakovaně v průběhu dne a mě opět vylítl tlak a nešel dolů. Tak jsme se domluvli, že druhý den indukce. Navíc prý se nález posunul tak, že to bylo vyloženě nachystané. Věřila jsem mu a díky tomu jsem měla krásný ač vyvolávaný porod. Stačilo zavést jednu tabletu. DO půl hodiny naskočili bolesti, za další půl hoďku praskla sama voda a za další hodinku byl na světě. Respektovali, že bych ráda chodila, byla v poloze jakou tělo bude chtít neležela. Takže ač byly ozvy ne ideální, nemusela jsem ležet na montoru, jen porodní asistentka občas běhala z mnou a kontrolovala sondou na bříšku mimčo. Připadala jsem si, že je to náš porod se vším všudy. Nakonec jsem porodila ve stoje, a když byl byl hodně zamotaný v pupečníku, tak jsem ho měla hned a celou dobu na břiše. A věřím tomu, že to bylo tak rychlé a s dobrým koncem i díky tomu, že mě podporovali, abychom to zvládli sami a poslouchali co si řekne mimčo a moje tělo.
Tak jsem jen chtěla dodat taky na podporu příběh ndukce co proběhla fajn. A moc držím pěsti, ať jste zdraví a další těhotenství a porod jsou podle tvých představ.

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 09.10.14 13:55

@KackaDoup máš pravdu, bohužel to bylo v období, kdy jsem doktorům bezvýhradně věřila a opravdu byla i ráda za to, že nás „zachránili“ kleštěmi. Jsem ráda, že to malý zvládl v pohodě, ale druhé dítě už tomuto vystavovat nechci.

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 09.10.14 14:05

Moc gratuluji k holcicce. Jste obe moc statecne! Preji uz jen same krasne spolecne chvile.
Jak to ctu jsem moc rada, ze by me muj dr. Nenechal prenaset. Nechci se nikoho dotknout, ale zajimalo by me co by na toto rekly „prirodni“ matky. Priroda neni vsemocna. Ne vzdy je stoprocentni jinak by v tele maminky nenechala miminko, ktere uz se priotravuje plodovou vodou!

 
klaaraa
Kecalka 132 příspěvků 09.10.14 14:31

@quinny Bud to jsem ani nevěděla že mi ten hmat dělali, a nebo mi ho nedělali. Takže fakt nevím, a dr. nic neříkali takže bych řekla že ho asi nedělali.
Holky moc děkuji :hug:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58590 příspěvků 09.10.14 14:50

Zažila jsem to u obou dětí. Porody super, pak po porodech děs. Ale žijou a jsou zdravé. Totéž tvá Verunka :hug:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 09.10.14 16:01

@KristyM docti sikomenty to se tu prave resi, ze tenstav byl mozna z velke casti vyvolan temi zasahy lekaru, ktery potom te mamince vysvetli jak ji zachranili dite. Jenze je tospis o tom, ze mimino ptriotravuji i se plodovou vodou vyrobili spis oni :P

@klaaraa diky za odpoved. O tom bys asi vedela je to vcelku neprijemne. Ale mohla jsi byt uzavrena tudiz na to nebylvhodny nakez. V kazdem pripade diky za odpoved :kytka:

 
luji78
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 09.10.14 16:25

Mám holčičku narozenou na stejné datum, taky 28.8., jen o 4 roky dříve ;) Také zelená plodovka a komplikace, po náročném porodu šla císařem… tak už jen vše dobré a ať se má malá Verunka i maminka dobře :kytka:

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 09.10.14 18:08

@quinny neni dobre vyvolat-zastavit. To v zadnem pripade.
V tomto ohledu jsem laik, ale pochybuju, ze se voda tak hodne zkazila behem dvou dnu. A to jestli by se porod rozjel 26. Ci 27.8. Jsou jen spekulace… mohl by, nemusel.

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 09.10.14 19:10

Prdelka malá…hlavně že to všechno zvládla. moc gratuluju k holčičce :)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 09.10.14 21:21

Verunce hodne zdravi. Je moc statecna :srdce:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 10.10.14 07:27

@KristyM voda se ti zkazi behem par minut potazmo hodin, ditko se do ni proste pri prodelanem stresu vysmoli a je to, mas misto vody bahinko, to opravdu neni neco co by trvalo dny nebo tydny ;)
Tady jde prave o to vyvolat a zastavit, protoze aby jste se vyspala- pritom je to o tom aby se hlavne vyspal lekar, pak se to nesleduje s je z toho presne to co je tu popsano. Kdyz uz vyvolavat tak vyvolavat a hlavne to ditko probuh monitorovat :zed: :zed:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 10.10.14 10:20

Také mě nechali přenášet, sice 8dní, ale.. Voda byla nazelenalá a malá se jí napolykala a musela na JIP. Tam jí 5dní dávali kapačky. Dnes jí je 5let a je to drak :)

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 10.10.14 10:43

@quinny no kdy je voda zkazene jen z vykakani, tak to musim samozrejme souhlasit. A jak rikas kdyz vyvolat tak vyvolat a o monitorovani mimca bez debat…

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 10.10.14 18:26

Měly jste děvčátka opravdu náročný začátek. Naštěstí to dobře dopadlo a teď už vás nic nerozdělí.
Já jsem měla také zkalenou plodovku, ale dostala jsem 40 horečky a malý šel ven sekcí. Měla jsem ho u sebe až za tři dny, a také jsem ráda, že je zdravý.

Věřím, že až budete mít druhé děťátko, bude vše probíhat tak, jak má.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 12.10.14 18:10

Uf. Musím říct, že je skvělá zpráva, že miminko je v pořádku. Graguluji.

 
milinka
Kelišová 5117 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 21:19

Měla jsem také náročný porod a malá musela ven zvonem, nástřih a tak. Beruška strávila noc v inkubátoru, aby se vůbec zahřála. Ale vše špatné zapomenuto, ty naše poklady za to prostě stojí :hug: Takže hodně štěstí, teď už bude všechno jen dobré :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama