Náš andílek

Prázdná náruč

Příběh o tom, jak jsem přišla o své vysněné miminko.


15 komentářů


11 komentářů

Ahoj všem, přemýšlela jsem, zda tento deníček psát nebo ne, ale řekla jsem si, že když se vypíšu trošku se mi uleví.

Vše začalo tím, že jsme se s přítelem rozhodli mít miminko. Delší dobu se nedařilo, a tak po několika vyvolávacích injekcí, abych měla MS a několika balení Clostíku (bezúspěšně) jsme se objednali na schůzku v Pronatalu v Tp. Na schůzce jsme si příjemně popovídali s dr o době snažení prošlých vyšetření a co nás čeká a nemine. Měla jsem počkat na MS po návštěvě a přijet na ultrazvuk a krev, což bylo přibližně za 14 dní, pro mě hrozná doba, chtěla jsem vše honem honem. Na další návštěvu jsem se už nedostavili, protože MS nepřišla a těhotenský test ukázal //.

Byla jsem nadšená, vykřičela bych to do celého světa, ale nechtěla jsem nic zakřiknout. První ultrazvuk byla vidět malinká fazolka, další ultrazvuk už srdeční odezvy, krevní testy v pořádku, prostě mé těhotenství probíhalo naprosto hladce, až na občasné nevolnosti a velkou únavu. ¨

Po třetím měsíci bylo po nevolnostech a bylo mi krásně, vše probíhalo dál v pořádku a já si naivně myslela, když jsme překonali 3. měsíc, už se nic nestane a budu mít krásné zdravé miminko. Později na ultrazvucích nám jednou řekli, že bude holčička, pak zase že chlapeček, takže nás čekalo překvapení a pomalu jsme nakupovali výbavičku, zamluvili kočárek a těšili se.

Ve 24.tt jsem najednou v noci dostala mírné křeče do břicha, ráno jsem vstala a na záchodě jsem si všimla, že špiním, bylo to opravdu téměř neznatelné. Hned jsem se sbalila a jela do nemocnice za svým doktorem, který tam bohužel nebyl, jeho záskok mě vyšetřil, řekl, že miminko je naprosto v pořádku a že nemůže zjistit příčinu krvácení. Poslal mě raději na gynekologické lůžkové oddělení, kde mi dělali téměř dva týdny testy, ultrazvuky, měla jsem kapačku antibiotik na střídačku s magneziem (kvůli zvýšeným zánětlivým márkrům). Střídala jsem gynekologické lůžkové s hekárnou, kam mě posílali při bolestech a krvácení, které se mi každým dnem zvyšovalo, bylo to furt sem tam, až jednou v noci začali opravdu silné bolesti, které jsem vydržela asi do 9 hodin ráno.

Poté už jsem šla ve 26+0tt na sál rodit. To bylo poprvé, co za mnou někdo z doktorů přišel a řekl: „Máte zánět plodových obalů, nevíme z čeho, ale je silný, dítě musí okamžitě ven, nemůžete jít císařem, plodová voda je zkažená a může dojít k otravě vaší krve, budete rodit přirozenou cestou.“ Ptala jsem se, co s miminkem bude, jestli má šanci a dostalo se mi odpovědi, že dítě je buď mrtvé nebo zemře při porodu a že jsem mladá, ať si nedělám hlavu. Budu mít prý kupu zdravých dětí. Z toho přístupu mi bylo dost těžko, však tohle je moje vysněné dítě, tak jaká další. Porod samotný byl rychlý a bezbolestný, protože malý měl 700g. Po porodu jsem byla dost mimo, ani jsem si neuvědomovala, co se děje, až přišla lékařka z dětského, že miminko je kluk, že ho museli resuscitovat a teď je stabilizovaný a leží v inkubátoru.

Po tom, co ze mě na sále sundali pytle s pískem, jsem se šla okamžitě podívat k inkubátoru. Malý, strašně krásný a plný hadiček, kopal nožičkama, protahoval se. Probrečela jsem u inkubátoru asi hodinu, bylo to štěstí, ohromná láska k tomu malému drobečku za sklem, strach a prostě všechno najednou. Přišel dr, řekl, že se mu zatím vede fajn, seznámil mě se všemi riziky, ale já někdy uvnitř pevně věřila, že to zvládne.

Po třech dnech mu sundali ventilátor a dýchal CPAP, který si stále sundával, tak se lékaři rozhodli pro tzv. brýličky na dýchání ( klasická malá hadička pod nosánkem s dvěma vývody do nosních dírek). Vše šlo krásně prvních 10 dní. Sestřička mi malého vyndala ven z inkubátoru, byl tak lehoučký, voňavý a krásný, byl to nejúžasnější pocit na světě. Opravdu statečně jsem odsávala na odsávačce, protože to bylo to jediné, co jsem mu v tu chvíli mohla dát.

Po dvou týdnech se však vše začalo horši, t byl unavený a měl čím dál větší pauzičky v dýchání. Objevilo se krvácení do mozku a nízký tlak, vrátili mu do plic ventilátor a napíchli krevní infuzi. Jeho stav se den ode dne zhoršoval, přidávali se další a další komplikace jako např. odumírání střívka, přestal čůrat a nemohli mu dávat ani mlíčko.

Do té doby stále optimistická doktorka se tvářila při každé mé návštěvě hrozně ustaraně a já buď byla u inkubátoru nebo jsem do nemocnice volala. Jednou večer mi do telefonu řekla, ať se přijdu rozloučit, pokud chci, ale jestli mi může radit, mám zůstat doma a pamatovat si malého takového krásného, jaký byl.

Samozřejmě jsem se okamžitě rozjela do nemocnice. Při pohledu na něj jsem sebou málem praštila, byl modrý, hadičky opravdu všude a půlku obličeje bílou od léků. Seděla jsem u inkubátoru asi čtyři hodiny a brečela jsem a brečela, nemělo to konce. Hlavou mi běhaly myšlenky proč já, měla jsem na sebe vztek, přemýšlela jsem nad různými věcmi a pořád strašně plakala, bylo to neskutečná bezmoc, že mi umírá dítě za sklem a já nemůžu nic udělat a neexistuje nic, co by mu pomohlo.

Jen tak tak jsem došla domů naprosto zničená a měla jsem strach při každém zazvonění telefonu, že volají doktoři. Tohle trápení trvalo ještě tři dny plné telefonátů na JIRP a proplakaných hodin u inkubátoru, doktorka mi přišla říct, že ani nečekala, že to potrvá tak dlouho, že má malý strašně silné srdíčko, které stále bije jako zvon. Až po těchto třech dnech se ozval telefon, skryté číslo a mně se rozklepaly nohy. Bylo mi hrozně ještě, než jsem to zvedla. V telefonu se ozvala doktorka se slovy: „Je mi líto, je po všem.“ Jakoby se mi zhroutil celý svět.

A tak jsme přišli o naše milované miminko, o kterém jsme snili tak strašně dlouho. Doufám, že už je na lepším místě, kde nemusí bojovat o každé nadechnutí.
Moc se omlouvám všem za opravdu dlouhé psaní a všem, co dočetli, díky za přečtení.

Hodnotilo 96 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 28.01.14 10:45

To je šílený :hug: Tak přeju, ať to brzo přebolí a druhý mimčo už to zvládne v pohodě

 
kitty77
Závislačka 2522 příspěvků 28.01.14 10:52

:,( smutnější deníček jsem ještě nečetla…drž se! :,(

 
Aleyt  28.01.14 10:58

Buď hodně silná a statečná. Přeji Ti, ať tě brzy všechno přebolí :hug:

 
Martina1409
Závislačka 4668 příspěvků 28.01.14 10:59

Tohle je hrozné neštěstí, kterého se obáváme asi každá. Když jsem potratila v 8tt, cítila jsm se hrozně, ale hned poté jsem si uvědomila, že to pro mě mohlo být to „nejlepší“, co se mohlo stát, protože zažít tohle, tak nevím, jak dlouho bych se z toho hrabala. Přeju Ti silné nervy, ať to přebolí a držím palce, ať Tě čeká už jen vše dobré za to, co jsi si musela vytrpět!

 
blackbird1  28.01.14 11:00

Nechápu, že to takhle na světě je. Kdo si dítě moc přeje, tak mu není přáno a nedaří se a kdejaká… má dítě pomale lusknutím prstu a ještě se třeba dětí zbavují šílenýma způsobama…svět je v tomhle strašně nespravedlivý :,(

přeji mnoho sil a brzy at máte u sebe zdravé miminko :hug:

 
janna22
Stálice 92 příspěvků 104 inzerátů 28.01.14 11:08

Brečím pokaždé když čtu nebo vidím smutné zprávy co se týkají dětí…deníček plný slz a bolesti. Přeji ti hodně sil a drž se!

 
rebeccca  28.01.14 11:08

:( :( :( :( :(
držím palečky ať se na vás brzy usměje štěstí a máte krásné, zdravé miminko :hug: :hug:

 
bobiskovomaminka
Kecalka 244 příspěvků 28.01.14 11:10

Ztráta je o to horší, čím delší čas s dítětem strávíme…Čím více se přimkne k našemu srdci a poznáváme ho víc a víc, je ztráta těžší a těžší…Miminko se zajisté trápilo, bojovat ho stálo moc sil a takhle to bylo pro něj lepší :hug: Bolestivá vzpomínka zůstane navždycky, ale je to alespoň jediná připomínka toho, že ve vašem životě opravdu byl :andel:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 28.01.14 11:13
:hug: :hug:
 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 28.01.14 11:17

Předem ti chci říct, že jsem si založil profil právě teď, kvůli tvému deničku. Zhruba od půlky tvého deníku brečím jak malej kluk, chci ti říct, že je moc dobře, že si se o svoji bolest podělila a zároveň Vám chci popřát co nejvíc štěstí, ať se Vám podaří co nejdříve mít Vaše vysněné miminko zdravé a ať Vám dělá radost i za bratříčka, který se teď již za Vás určitě na hoře přimlouvá… držte se.

 
1.zizi  28.01.14 11:18

Ach jo :,(…drz se :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 28.01.14 11:19
:hug: :,( :hug: :andel:
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 28.01.14 11:27
:,( :hug: :hug:
 
Korčulka86
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 28.01.14 11:28

Toto by se nemělo stávat :,( :,( :,( :,( :hug:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 28.01.14 11:32

:hug: :hug:
Drzte sa.. :,( :,(

 
1Barney1
Kecalka 466 příspěvků 28.01.14 11:35

Krásný deníček plný lásky a slz. Není den, kdy bych nevzpomněla na to jak jsem se strachem ze špatných zpráv chodila na Jirp a trávila u inkubátorů mých dvojčátek každou možnou minutu. Holky byly moc silné a zvládly to. Posílám hodně síly a přeji Ti hodně štěstí a brzy krásné zdravé miminko. Váš andílek vám na miminko jistě dohlídne. :andel: :andel: :hug: :hug: :hug:

 
Mishel.J
Nováček 6 příspěvků 28.01.14 11:38

To je smutné…posílám spoustu síly. :andel:

 
Connynka
Kecalka 183 příspěvků 28.01.14 11:52

Achjo :srdce: to musí být hrozná bolest! když je na světe.. řvu jak malá z tý představy :,( držte se :hug:

 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 28.01.14 11:54

Přeju mnoho sil :hug: :(

 
andelina1
Nováček 2 příspěvky 28.01.14 11:54

:hug: :hug: :hug: hrozně smutné, drž se holka, tohle by se stávat nemělo!!Přesně vím jak se cítíš.. :hug: :hug: :hug: brečím a taky smutním nad našim andílkem, o kterého jsem přišli před 3 lety, pořád jsem se s tím nevyrovnala, narodil se a vypadal jako zdravý anikdo ani netušil, že za 14 dní zemře na těžkou srdeční vadu, která nešla operovat, zjistili to až 7 den po porodu.. :,( bylo to nejhorší, co maminka může zažít, hladit ho, kojit, líbat ho, milovat ho a pak slyšet po desítkách vyšetření, kdy se chápeme i té nejmenší sance, maminko je nám líto, váš chlapeček umírá :,( :,( :,(..máme ted půlroční holčičku, kterou nám poslal náš andílek a dává na ni z nebíčka pozor..Adámku nikdy na tebe nezapomeneme, denně na tebe myslíme

 
Ditta77
Závislačka 4188 příspěvků 28.01.14 11:58

Tyhle deníčky mě vždycky tak moc bolí… Život a svět prostě není spravedlivý a já doufám, že to nebe určitě existuje a všechny tyhle nevinné dušičky v něm jsou…
Držte se :srdce: :srdce: :srdce:

 
Malike
Echt Kelišová 9689 příspěvků 28.01.14 12:02

Brečím jako želva, jsem tak štastná že mám zdravého syna..přeju at se i vy dočkáte nového dětátka a malej jistě je na lepším místě. a jestli existuje reinkarnace, znovu se vám jistě vrátí.

 
Katerrrinka
Povídálka 50 příspěvků 28.01.14 12:04

Obdivuji tě. I na ten krátký čas jsi mu byla nejúžasnější mámou. Brzy se vzchop a postav na nohy, protože ty budeš jednou budeš skvělá matka, jakou dítě potřebuje, taxe nevzdávej! :srdce:

 
mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 28.01.14 12:17

Drž se a přeji ať máte brzy plnou náruč. :hug:

 
Marionn
Závislačka 3414 příspěvků 1 inzerát 28.01.14 12:24

To je mi tak moc líto, držte se, přeju vám ať tohle období co nejdříve překonáme, jsi moc statečná, ze jsi to sem napsala, je to určitě něco, co člověka zasáhne a hned přehodnotí veškeré své priority. Určitě nebude trvat dlouho a bude z tebe maminka zdravého miminka. Ať malý odpočívá v pokoji.

 
Šára87
Stálice 54 příspěvků 28.01.14 12:25

Je mi to líto :,( Drž se..

 
svycarka
Kelišová 6854 příspěvků 28.01.14 12:31

Moc me mrzi Vase ztrata :hug: pevne verim a doufam, ze vas maly :andel: brzy posle dalsi miminko do vasi naruce.At je brzy lepe :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Týna K.
Závislačka 4960 příspěvků 28.01.14 12:40

Je mi to moc líto :( takovou bolest si neumím a ani nechci umět představit…přeji mnoho sil a štěstí do následujících let, ať se už jen daří :kytka: Tohle by se nemělo stávat, děti by neměly umírat :,(

 
Jančakecalka
Neúnavná pisatelka 18575 příspěvků 28.01.14 12:42

:,( :,( :,( je to smutné, dočetla jsem do konce a přes slzy jsem na to málem ani neviděla :,( Drž se :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Sama jsem přišla o miminko ve 24 tt, vím, jaká je to bolest :hug: :hug: :hug: :hug:

 
smudlinka82
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 28.01.14 12:44

Přeju hodně síly :hug: :hug: :hug:

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 28.01.14 12:48

:hug: je mi to moc líto..drž se.. :srdce:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 28.01.14 12:55

Je mi smutno z toho, jak je tenhle svět nespravedlivý… :( :( Držím strašně moc palečky ať už je jenom líp a líp… :srdce: :hug:

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 28.01.14 12:55

Nechápu proč ani v těchto případech kdy je jasné že dítě zemře ho nechají umírat tři dny místo toho aby mu píchli uspávačku a měl klid - tohle je prostě zvěrstvo.

 
pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 28.01.14 12:58

Upřímnou soustrast Barčo.
Fotky mi připoměly mého syna, když byl ještě v inkubátoru -život je tak křehký.
Hodně sil.

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 28.01.14 13:00

Je mi to moc líto :,( :,( :hug:

 
Kasperle
Kecalka 485 příspěvků 28.01.14 13:06

Ani Vás neznám, ale strašně mě to mrzí. Je to hrozně nespravedlivé. Sama jsem máma půlroční holčičky a z celého srdce Vám přeju aby se to povedlo, aby jste měla druhé miminko zdravé a na to první vzpomínejte jako na statečného bojovníka, kterému už je opravdu teď líp, sedí na obláčku a dívá se na Vás a je rád že jste s ním byla aspoň pár dní. Držte se.

 
Appel
Kelišová 6215 příspěvků 28.01.14 13:18

Preji hodne sil k prekonani toho zalu. Ja rodila sva dvojcatka kluky taky predcasne.. a to ze se zena po porodu musi psychicky vyrovnat stim ze uz nema brisko a vnem miminko, to ze porodite a miminko nemate u sebe tak to uz je hodne tezke.. ale scim jsi se musela vyrovnavat ty je jeste tezsi. Uprimnou soustrast a verim ze cas bolave rany zahoji a vam bude prano dalsi miminko. :hug: :hug:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 28.01.14 13:28

Je mi to hrozně moc líto. :,( U deníčku jsem plakala taky. Přeji hodně sil do dalších dnů a jednou…až čas bolesti uleví…novou naději na miminko. Určitě to bude už v pořádku a ten malý andílek se vám shora vrátí v novém miminku. :hug:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 28.01.14 13:32

Moc moc moc mě to mrzí :hug: posílám obejmutí

 
lcj3232
Kecalka 428 příspěvků 7 inzerátů 28.01.14 13:36

To musí být pro tebe strašně porodit miminko vidět ho a pak o něj příjít, držím palce ať co nejdřív vyjde druhé bez komplikací, drž se bude to dobré uvidíš. ale obdivuji tě že si to takhle dokázala :hug: :hug:

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 28.01.14 13:37
:hug: :hug: :hug:
 
peli  28.01.14 13:48

Moc me to mrzi! Je to strasny! Drz se a at ti je brzo lip! Melo to tak byt, ted se ma lip… bude zase dobre, vse se podari a vy budete stastn! Preju ti hrozne moc stesti a zdrave, stastne miminko.

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 28.01.14 14:25

:hug: :hug: musím ihned vstanout a jít popusinkovat svého syna…nikdo tvou bolest nechápe lépe než matky :hug: :hug:
Jsi silná a věř, že duše vašeho andílka je stále s Váma. :srdce: :srdce:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 28.01.14 14:26

Je mi to moc moc lito. preju hodne sil, je to tak desne nefer…jsem ted ve 20 tt po 10 letwch snazeni a dekuju za kazdy den kdy je vse v poradku…

 
kristynaho
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 28.01.14 14:36

Smutný deníček, tohle by měli číst matky, co myslí vše okolo dítěte a těhotenství lehkovážně.
Rozplakalo mě to! Držím ti pěsti, aby jsi byla tak silná, jako do teď a brzy se ti narodilo zdravé miminko.

O miminko jsem nepřišla, pokud nepočítám mimoděložní, ale soucítím s tebou. Drž se! :hug:

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 28.01.14 14:37

:,( Je mi to moc líto, taky jsem přišla o miminko v 31 týdnu. Přeji Ti abys co nejdříve měla krásné a zdravé miminko. Tvůj andílek ho určitě ohlídá. :srdce:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 28.01.14 14:51

:( :hug: Hodne sil :srdce: :hug:

 
Petulka II
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 28.01.14 14:53
:,( :,( :andel:
 
kelynka
Kelišová 6172 příspěvků 28.01.14 14:54

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: posílám moooc sil.. :hug: :andel: :hug: Tak moc jsem si přála, abych se dočetla zázraku, že malinký svůj život vybojoval.. a bohužel se tomu nestalo :( :,(. Je mi to tak strašně moc líto.. Sama jsem si tím prošla.. Porodila dvojčátka 26.týden a chlapeček to po čtyřech dnech vzdal :,( :,( :,(.. jediné co mě tehdy drželo, že holčička byla silná a svůj život si vybojovala.. ach jo.. proč se to musí stávat :,( :,( :,( :,(.. Kdo nezažije.. nikdy nepochopí tu velkou bolest :,( :,( :,( :,(. Přeji ti, aby jsi brzy opět našla na testíku dvě čárky a donosila a porodila krásné a zdravé miminko :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 28.01.14 14:56

Je to hrozný, ale můžeš být na sebe hrdá. Měli jste pro sebe strašně krátký čas, ale ty jsi byla statečná a využila ho beze zbytku. Vím, že to strašně bolí, ale z hlediska věčnosti není důležitá délka doby jakou spolu strávíte, ale jak ji prožijete. Byla jsi skvělou matkou svému prvnímu dítěti a věřím, že budeš výborná maminka i pro další děti. Moc ti přeju, aby ta chvíle nastala brzo a ten smutek přebolel. Aspoň trošku.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama