Náš andílek

Prázdná náruč

Dlouho jsem přemýšlela, jestli napsat tento deníček. Nakonec jsem si řekla, že mi třeba trochu pomůže se z toho takhle vypovídat.


1 komentář

S manželem jsme se rozhodli, že se pokusíme o miminko. V prosinci 2012 jsem vysadila antikoncepci a čekala, jak to bude dál. Neustále jsem si hlídala plodné dny a pokaždé jsem příchod MS obrečela. 29.6.2013 jsme si s manželem řekli své ano a začali žít jako manželé. Po svatbě jsem si řekla, že už se nebudu hlídat a uvidíme, jak to dopadne. 13. října, den před svými narozeniny, jsem objevila na testu //. Nemohla jsem tomu uvěřit, byla jsem neskutečně šťastná.

S manželem jsme vše plánovali a chystali na příchod miminka. Ve 24. tt jsem se dozvěděli, že to bude chlapeček. Celé těhotenství probíhalo dobře, až na vysoký tlak, který se začal od 34.tt hlídat. Výsledky nebyly dobré a byla jsem hospitalizovaná. Po týdnu mě pustili domu s tím, že to není tak hrozný a byla jsem přeložena do rizikové poradny.

Po týdnu jsem tedy šla do poradny, kde pan docent řekl, že výsledky nejsou dobré a že ve středu nástup na vyvolání porodu. To už jsem nestihla. Po příchodu domu z poradny jsem začala krvácet a jela do porodnice. Jeníček se narodil rychlostí blesku dne 2.6.2014 ve 23:00 s mírou 3740 g a 54 cm ve 37+5tt.

Vše bylo v pořádku až na modřinku na hlavičce. Doktorka říkala, že je to v pořádku a že je trochu modrý, ale že to se stává. Nechali mi ho u sebe na sále a já se s manželem radovala ze syna. Manžel kolem 1 ráno odjel domu a mně malého odnesly na vyšetření.

Přivezla ho sestra kolem 2. hodiny na pokoj. Zkusily jsme přiložit k prsu a krásně hned začal papat. Sestra odešla. Pak začal horor, který se nikdy neměl stát!

Asi na 10 minut jsem usnula vyčerpaná po porodu. Najednou jsem se hrozně lekla a koukla jsem na malého, který se ani nehnul. Nedýchal. Rychle jsem ho popadla a utíkala za sestrou a řekla jí, že Jeníček nedýchá. Sestra s ním běžela na JIP a já stála na chodbě jak opařená a začala si uvědomovat, co se děje. Sestra mě poslala na pokoj s tím, že za mnou pošle doktorku.

Nikdo nepřišel. Seděla jsem od 3 hodin na posteli, koukala z okna a neustále brečela. V 6 hodin jsem sebrala odvahu a zavolala manželovi, aby přijede. Asi za půl hodiny byl u mě - ustále jsme nic nevěděli. Pak tam už začal vyvádět, jak je možné, že nám nikdo nic neřekne. Po 4 hodinách konečně přišla doktorka, která nám řekla, že malého jsem jim přinesla mrtvého, že ho museli oživovat a převést do ústecké nemocnice na chlazení telička.

Byla jsem vyřízená a chtěla za ním, ale doktorka mě nepustila, protože jsem byla pár hodin po porodu. Až druhý den mě propustili a já hned s manželem jela do Ústí na novorozeneckou JIP, kde nás vzali za Jeníčkem. Byl tak krásný a přitom měl všude samé hadičky. Nevydržela jsem to a složila se u inkubátoru.

V Ústí byl týden, nehýbal se, sám nedýchal, prostě nic. Doktorka nám řekla, že když přežije, bude vážně postižen, že má patologický nález na mozečku. Ale také řekla, že může být vše jinak, a já věřila, že bude zas dobře.

Převezli ho zpátky do mostecké nemocnice, kam jsme za nim každý den chodili. Nález se měnil jen k horšímu. Dostal zápal plic, nepřijímal potravu, začal hubnout a krvácet z plic. Antibiotika pomalu přestávala fungovat a já se modlila, aby to už přestalo, aby se netrápil.

21.8.2014 jsme za ním s manželem jako každý den šli. Stála jsem u něj, hladila ho po hlavičce a brečela. Přišlo mi, že ho vidím naposledy. Z pusinky a z nosánku mu tekla krev, bylo to hrozné na něj koukat a nemoct mu pomoct. Přišla k nám paní doktorka a řekla, že to vypadá špatně, že mu odcházejí orgány - nejhorší byly ledviny, přestal čůrat a hrozila infekce. Jeli jsme domu a já si přála, aby se stal zázrak. Manžel jel do práce.

Kolem 19:00 jsem měla divný pocit. V 19:30 přijel manžel z odpolední a já věděla, že je zle. Sedl si ke mně a řekl mi, že volali z nemocnice. Jeníček zemřel 21.8.2014 v 19:00 na infekci. Jeho srdíčko už to nezvládlo.

Zhroutil se mi celý svět, nechtěla jsem nikoho vidět. Chtěla jsem svého syna. Hodně mi pomáhá manžel a švagrová, která má 7měsíční holčičku. Žádné jiné dítě nemůžu ani vidět, hned začnu brečet a je mi vše hrozně líto. Přeji si, aby bylo zas dobře, i když vím, že Jeníček se mi nevrátí. Musím se naučit žit s tou bolestí.

Co říct na závěr? Snad jen že děkuji všem za podporu a přečtení tohoto článku.
Jeníčku, nikdy na tebe nezapomenu a vždy tě budu milovat. :-*

Hodnotilo 79 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 07.10.14 00:35

To je hrozne. Je mi to tak strasne moc lito :,( vic slov ani nemam.

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 07.10.14 01:17

Moc mĕ to mrzí :,(

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 07.10.14 02:23

Taky jsem z toho moc smutná, jste moc stateční…:-(

 
anetka89
Povídálka 39 příspěvků 13 inzerátů 07.10.14 02:55

Ahoj, to je něco hrozného. nedovedu si to ani představit co vše jste museli s manželem zažít. co k tomu říct, možná jen to, že čas je nejlepší lék. hodně trpělivosti, odvahy a hodně sil. je to citlivé a smutné, moc, u miminek zvlášť, ale nepřestávej doufat a za nějakou dobu se pokusit o mimi znova. zní to teď asi divně, určitě budou obavy, strach, ale musíš věřit a určitě se dočkáte s manželem syna nebo dcery. každopádně vám oběma to moc přeju do budoucna. držte se a mnoho sil!
P.S.snad jsem nenapsala nic zlého. neni to jednoduché. opravdu to chce čas, spoustu času a máš manžela, který je určitě skvělý.

 
Aalexa
Kecalka 135 příspěvků 07.10.14 05:33

Upřímnou soustrast, to musí být pro Tebe šílené. Jen mě překvapuje, že ti malého tak brzy po porodu přinesli.

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 07.10.14 05:47

Hodně sil. :hug:

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 07.10.14 06:13

Kočenko vím jak to strašně bolí. Jeníčka už nic nebolí a netrápí se. :hug: S manželem to vše zvládnete, musíte být silní. Brzo budete mít zdravé miminko a budete šťastní. Jeníčka ale budete mít v srdíčku už na vždy. Přeji hodně sil :hug: :hug: :hug:

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 07.10.14 06:36

Já na ty smajlíky moc nejsem, ale tady mi chybí slov, takže :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 07.10.14 06:40

Je mi to moc lito :,( to je hrozny :,(
Tohle by se nemelo stavat :,(
Vi se pricina proc se to. malemu stalo?

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 07.10.14 07:14

Nechapu, ze je svet tak silene nespravedlivy a ze takhle musi lide trpet… snad casem vam bude lepe, ted je treba opravdu jen ten cas. :srdce:

 
Lychee13
Závislačka 2694 příspěvků 07.10.14 07:46

Je mi to moc líto :( Držte se :hug:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 07.10.14 07:57

Nedovedu si představit..smutné, moc smutné, i slzička za andílka ukápla.
Držte se :andel:

 
Veero
Nováček 3 příspěvky 07.10.14 08:00

To je mi strašně líto :,( Držte se!!! :*

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 07.10.14 08:04

Hodne sil cele rodine. Dej si cas, neni to ani dva mesice a hojit se to bude dlouho. Ze nemuzes videt jine deti je NAPROSTO POCHOPITELNE. Doporucuju lekare na dusicku a to i pro partnera, ktery sice muze pusobit jako ze to celkem dava, ale nekdy zdani klame. Co nekam parkrat zajit spolecne? Jen to probrat, nemyslim hned leky (protoze uz to, ze o tom muzes napsat svedci, ze to je a bude lepsi a lepsi). :kytka:

 
nunik
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 07.10.14 08:08

Je mi moc líto, co se stalo, takové věci by se prostě dít neměly. drž se, jsi silná ženská a přeji aby vám andílek brzo poslal bratříčka nebo sestřičku…hodně štěstí a sil do dalšího života :hug: :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 07.10.14 08:10

:,( drž se, přeji hodně síly!

 
Keirina
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 07.10.14 08:17

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Je mi to moc líto..posílám Ti do žil spoustu elánu do dalšího žití a moc moc, z celého srdce, Ti přeju, aby v Tvém naručí spočalo co nejdřív miminko, které budeš milovat tak jako Jeníčka :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 07.10.14 08:19

Neskutečně smutné a je mi to hrozně líto, vašeho andílka už nic nebolí a určitě vám pošle vaše vymodlené zdravé dětátko a bude ho celý život opatrovat :srdce:
Tohle by se nikdy nemělo maminkám stávat, držte se, posílám mnoho sil :hug: :hug: :hug: :hug:
V naši rodině taky zemřelo miminko,14 dní po narození, byl pouze o měsíc mladší než můj syn. Celých 6 dní nikdo ani netušil, že je smrtelně nemocný, všichni ho chovali, byl nadherný, krásně sál mlíčko od maminky,6 dne měl ještě žloutenku, ale jinak by byl propuštěn doktoerkou domů,7 den ho propouštěla jiná pediatrička a ta řekla, že má šlest na srdíčku a že ho pošle na vyšetření na kardio, ale že to má spoustu dětí, at se neděsí. Jeli tam uplně klidní, mysleli, že jen na banální vyšetření a pak bohužel taky snastal horor, tak jim po několika hodinách řekli, že jejich synášek má velice těžkou vadu srdíčka a musí ihned na další vyšetření a případně operaci, byl vrtulníkem přepraven do Motole, kde jim po dlouhých hodinách oznámili, že vada srdíčka, je tak moc těžká, že se nedá operovat, že to prostě nejde a že umírá, rodiče se zhroutili, vrátili je zpět do porodnice, kde jim porodnice přidělili jejich pokoj, kde byli ještě dalších 7 dní, pořád nevypadal, že by mu cokoli bylo, jen ho dali do inkubátoru, aby byl v teple a vypli pípání na monitoru, protože to pořád pouštělo alarm..nejdřív se rodiče a my všichni modlili v zázrak, at se udraví, at řeknou doktoři, že ho budou operovat, že to aspon zkusí, bohužel to nijak nešlo a malý Adámek se začal den ode dne zhoršovat, až na tom byl tak moc špatně, že se naopak všichni zase modlili, at si ho už Andílci odnesou, protože mu nešlo nijak a ničím pomoci, jen se čekalo až umře :,( :,( :,(
Rodiče byli sní až do podlení chviličky, věděli že mu nemůžou pomoci, ale chtěli být sním až do konce…všichni jsem byli neštastní :,(,rodiče uplně dně :hug:,tohle jsou chvilky kdy si člověk uvědomuje, jaké má štěstí, že děti se narodí zdravé a jsou zdravé :srdce:
za 2.5 roku jim jejich andílek poslal sestřičku, je zdravá a krásná :srdce:
Přeji vám i všem osttním zdravé miminka, které vám budou dělat radost :srdce:
JEŠTĚ JEDNOU HODNĚ HODNĚ SIL A DRŽTE SE NAVZÁJEM :hug: :srdce:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 07.10.14 08:19

Modlím se a přeji Jeníčkovi, aby ho v nebi ochraňovali Andělé. Není dost slz, které by se vyplakaly za takto strašnou bolest.
Snad přijmeš tato má slova - v nebíčku je mu určitě líp, než tady na světě, kde by se jen trápil a ty s ním. Doufám, že čas Vaši bolest zmírní a moc bych Vám přála, aby se Vám ještě podařilo mít zdravé, krásné děti.

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 07.10.14 08:24

:hug: Přeji hodně sil :hug:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 07.10.14 08:36

Tohle se nema stavat!!! Vam preju moc moc sil a brzy zdrave miminko, ktere snad aspon z casti vyplni tu bolest :hug: :andel:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 07.10.14 08:44

Ani nevím, co na to říct… Takové věci by se stávat neměly :( Přeji vám hodně síly a brzy další miminko.

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 07.10.14 08:53

Nerozumím tomu, co se vlastně malému stalo. Ale je to jedno. Je to strašné, nemám slov a přeju vám, ať už vás v životě nikdy nic špatného nepotká. Hodně sil :hug:.

 
nelaa
Kecalka 456 příspěvků 07.10.14 08:59

Přeji hodnĕ sil, aby jste to s manželem všechno zvládli! Napsala jsi krásný deníček, Váš chlapeček to bude mít jako památku :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 07.10.14 09:02

Uprimnou soustrast :hug: Moc vam s manzelem preji, at vas ten smutek neudola, at to prekonate a at vam Jenicek posle dalsi miminko.Je mi to moc lito, u techto denicku mi dochazeji vhodna slova utechy :hug: :hug: Preji vam spoustu sil, drzte se!

Příspěvek upraven 07.10.14 v 09:02

 
emma38
Závislačka 3116 příspěvků 8 inzerátů 07.10.14 09:09

Je mi to líto a bulím tu jak želva Vám přeju hodně síly jinak opravdu nemám slov tohle by se stávat nemělo. :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.10.14 09:13

:hug: :hug: :hug: :hug: To je tak smutné, posílám hodně síly.

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 07.10.14 09:16

Upřímnou soustrast :hug: :hug: :hug:

 
Oňulínka
Závislačka 4623 příspěvků 07.10.14 09:29

Taky mi to je strašně líto, je to hrozné :,( Hodně sil tobě i celé rodině :hug: :hug: :hug: Myslím na vás, abyste to všichni zvládli a i když to nikdy nepřestane bolet, přeju vám, aby se ta bolest co nejdříve alespoň trošku otupila. Nenacházím slova, co víc napsat :( DRŽTE SE! :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 07.10.14 09:32

Vím, že na to se nedá zapomenout, ale snad se brzo zadaří a bude líp. Držím pěsti!

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 07.10.14 09:45

Když sem deníček četla, věřila jsem, že to dopadne dobře..tohle mě dostalo, nedá se k tomu přesně vyjádřit :nevim: snad jen tak, že přijde další štěstí v podobě miminka a bude dobře, moc vám(oboum) to přeji :srdce: :hug:

 
kacorax
Kecalka 219 příspěvků 07.10.14 09:50

Ahoj, to co tě potkalo je opravdu tragédie. Přeji ti hodně sil a hlavně to aby se co nejdříve na vás usmálo štěstí v podobě nového miminka.

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 07.10.14 09:50

@pajinka111 to je hrozné :,(..přesně tak každý by si měl uvědomit jaké mají štěstí mít zdravé dítě(hlavně ti co jej odkládají :cert: nebo se nestarají tak, jak by měli) ;)

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 07.10.14 09:54

Je mi Tě moc líto. Vím, čím procházíš. Sama jsem máma, co přežila svoje dítě, dcera mi zemřela na zhoubné onemocnění ve svých 24 letech. Už byla maminkou malá holčičky, kterou mám nyní ve střídavé péči. Slova útěchy neexistují, já vím, ale… ještě budeš mít zdravé děťátko, i když bolest zůstane, nemá cenu si něco namlouvat. Moc Ti přeji brzké mateřství.

 
mm11
Kecalka 130 příspěvků 07.10.14 10:04

Je mi to moc líto a přeji Vám s manželem hodně síly a štěstí do dalšího života :hug:

 
satoev
Kecalka 154 příspěvků 07.10.14 10:10

Je mi veľmi, veľmi ľúto čo ťa postrehlo. Budem ti držať palce a dúfať, že časom sa tá veľká bolesť zmierni.

 
Tína 21
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 07.10.14 10:13

Vsem vam moc děkuji on nam nikdo nak neřekl co se stalo v usti rekly syndrom náhlého umrti..ale zjistila jsem ze muj otec neni biologickym otcem mama to furt zapirala..no a bio. otece sestre se stalo nevo podobneho taky ji po porodu umrelo,, zdrave'' dite tak jsem mela zlost ze kdyby to doktoři věděli mohly ho ohlidat :(

 
Tučňáková
Extra třída :D 14644 příspěvků 10 inzerátů 07.10.14 10:15
:hug: :hug: :hug:
 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 07.10.14 10:40

:roll: :,(
Jsi hrozně silná žensk, á už jen kvuli tomu, že si našla odvahu napsat o tom deníček. Já bych to nedokázala. Přeji hodně sil :hug:

 
LenkaZi
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 07.10.14 10:45

Je mi to hrozně líto. Měla jsem to stejné jako Vy a akutně ve 37tt na císaře. doktor mě chtěl poslat domu.
Přeji hodně sil.

 
FoxyRomy
Nováček 2 příspěvky 07.10.14 10:56

Drzte se! Neda se delat nic jineho, nez to prekonat…

 
Daisy29
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 07.10.14 10:57

Posílám strašně moc energie, je mi to nezkutečně líto a přeji Vám aby tuto bolest brzy nahradilo štěstí a radost! Moc se držte :hug:

 
elinka 2
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.10.14 11:07

Strasne moc me to mrzi :,( :,( prosla jsem si necim podobnym taky nam po porodu chlapecek umrel :( posilam moc moc sily a myslim na tebe :hug: :hug:

 
mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 07.10.14 11:16

Chybí mi slova pro takovou tragédii :hug: Drž se

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 07.10.14 11:21

To je mi neskutečně líto!!! Vím, že Ti tato slova nepomůžou, jen snad to vědomí, že na Tebe a Tvého manžela myslím!!! :srdce: :srdce: :srdce:
Je to strašné, co se může stát lidem, kteří si miminko naplánovali, chtěli ho a těšili se na něho!!!
Věř, že je mu lépe, že je stále s Tebou!!!

 
Meliskaa
Echt Kelišová 7811 příspěvků 1 inzerát 07.10.14 11:47

Je mi to strašně líto :,( Upřímnou soustrast a hodně sil :hug:

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.10.14 11:58

Chce se mi brečet :,( moc smutný deníček.

 
Tína 21
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 07.10.14 12:18

Dekuji všem za podporu

 
Chiquinquirá
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 07.10.14 12:24

To je šílené :( je mi z toho moc smutno, když koukám na mou holčičku, vhání mi to slzy do očí :,(..držte se :hug:

 
irenamich
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 07.10.14 12:27

To je strašné… Je mi to moc líto, co Vás postihlo, úplně tu brečím.. Svět je tak krutý a nespravedlivý… Hodně síly :hug:!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama