Náš chlapeček

Těhotenství

Jsem sice už v 18. tt, ale až teď jsem se rozhodla napsat sem něco o našich strastech a radostech.

12.tt

18.tt

18.tt

18.tt

18.tt

12.tt

18.tt

Možná si budete říkat, proč starosti, když těhotenství a čekání, až se drobeček narodí je to nejkrásnější na světě. V květnu loňského roku jsem otěhotněla. V 7. tt jsem byla u gynekoložky MuDr. Šubrtové, kde mi oznámila, že je vše v pořádku a že si mám začátkem srpna přijít pro těhotenskou průkazku. Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že se stane něco špatného. Zvlášť,když už mám doma 6 letého synka, s kterým jsem v těhotenství neměla vůbec žádný problém.

Jenže, když mi paní doktorka udělala ultrazvuk, tak mi oznámila, že nevidí srdíčko, že se vývoj miminka zastavil v 8. tt a že mám jít do nemocnice, kde mi těhotenství ukončí. V tu chvíli jsem myslela, že se mi zhroutilo všechno. Nechápala jsem, proč se to stalo. Vůbec jsem neměla žádné potíže. Takže jsem už druhý den ležela v nemocnici a bylo mi na nic. A pak už jen dodržovat šestinedělí a možné otěhotnění až po třech měsících od zákroku.

No, jenže se stalo něco neočekávaného­.Popravdě jsme šestinedělí s partnerem vydrželi jen do 4. týdne. Ale v září si syn zlomil ke všemu malíček na ruce a tak jsem s ním absolvovala rentgeny. A jako naschvál jsem měla problémy s kyčlí a musela jsem na rentgen i se sebou. No, jenže to jsem ještě nevěděla, že už v té době(začátkem října) jsem těhotná znovu. Takže začal kolotoč vyšetření, který začal hlavně genetickým vyšetřením na Genetice v Plzni v Černicích.

Tam mi pan doktor oznámil,že kvůli rentgenům je riziko postižení miminka 10-15%. A že mám jít na potrat, protože mimčo nebude v pořádku. No a pokud chceme v těhotenství pokračovat, tak že budu muset ve 12. tt na ultrazvuk a v 18. tt na odběr plodové vody. A pokud bych začala náhodou krvácet, že mám těhotenství ukončit. Takže nálada nic moc. A ke všemu byl doktor Lošan arogantní a nepříjemný, takže jsem doufala, že už při další kontrole k němu nebudu muset.

Ale hned jsem byla rozhodnutá, že na potrat hned nepůjdu, že počkáme, až jak dopadnou vyšetření. Asi bych si neodpustila, že jsme tomu drobečkovi nedali šanci na život. Když jsme nevěděli, jestli mu opravdu něco je nebo ne. Trošku mě uklidnila sestra (která s jejím manželem dělají s rentgeny), že když jsem na rentgenech byla do 3. tt, tak že by to na vývoj miminka nemělo mít vliv.

V 10. tt jeden den v noci jsem se vzbudila a měla jsem na posteli krev, takže jsem si myslela,že jsem potratila a hned jsem si volala záchranku, která mě odvezla do nemocnice. Tam mi pan doktor oznámil, že je miminko v pořádku a že žádný problém nevidí, takže mi spadl kámen ze srdce a uklidnil mě. Poslal mě domů s tím, že mám brát Ascorutin a Duphaston. A na kontrole za 14 dní u gynekoložky jsem se dozvěděla, že u miminka je hematom o velikosti 30 mm x 40 mm(v tu dobu bylo miminko asi skoro stejně velké).

Koncem listopadu mi na genetice jiný pan doktor oznámil, že je vše v pořádku a že zatím žádné známky postižení nevidí. A hlavně mi oznámil, že se hematom ztrácí:-)A nabrali mi krev na Screening 1. trimestru, který dopadl negativně. Na další poradně před Vánoci už byl hematom velký jen 13 mm x 30 mm. Chtěla jsem vědět pohlaví miminka, ale nebylo to vidět.

4. 1., to jsem byla v 17+4. tt, jsem byla na odběru plodové vody a snad bude vše v pořádku. Hlavně hematom už zmizel úplně. A podle ultrazvuku by mělo být vše naprosto v pořádku a dozvěděli jsme se, že to bude chlapeček. :-) A teď už se snad budeme jenom ze zbytku těhotenství radovat.

Takže teď čekáme na výsledky, které budou 18. 1.

Držte nám palečky.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 07.01.11 10:09

Palečky držím…snad už máš to špatný vybraný… :mavam:

 
Macinkaa
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 07.01.11 11:05

Také držím palečky :kytka:
Přeji moc stěštíčka do dalšího těhulkování. I přes všechno je vidět, že mimískovi se u tebe líbí a jen tak se nevzdá :potlesk: :hug:

 
mayacz
Kelišová 5588 příspěvků 07.01.11 11:13

Přeji hodně štěstí,aby už to špatné bylo pryč a váš chlapeček byl naprosto zdravý :-) 8-)

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 07.01.11 12:20

já tedy také moc držím palce, aby bylo vše v pořádku. prošla jsem si ted těmi samými vyšetřeními na genetice v černicích, byla dvakrát i na konzultaci u docenta lošana - jestli máš tedy na mysli starého docenta lošana, pracuje tam ještě i jeho syn, a za mě tedy spokojenost veliká, pan docent je dle mě kapacita a já o arogantnosti nemůžu vůbec mluvit, naopak. :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 07.01.11 12:44

Držím palce, určitě to dobře dopadne. :srdce:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 07.01.11 13:12

taky držím moc palce, at už máš z těhotenství jen samé radosti a ty strasti všechny vybrané…
Taky jsem si zažila moc „fajn“ přístup, když se mi povedlo po Ivf otěhotnět a v 7tt krvácení, jely jsme do Motola, kde mě jeden arogantní lékař vyšetřil neuvěřitelně bolestivě, oznámil mi, že se potrácí až 40% zárodků do 12 tt, že s tim nic neudělá a mam přijít za týden, bud to vydrží nebo ne, v podstatě se s tím nedalo nic dělat, to chápu, ale ten přístup mě teda zdeptal totálně, naštěstí mě pak můj dr. poslal do jedné nem. za Prahou, kde jsem ležela dva týdny s úžasným přístupem lékařů, měla jsem také velký hematom a krvácela jsem jak při silné MS asi týden, pomohlo to a dneska jsem v 27 tt, sice jsem se pak dozvěděla,že ta nem. nebyla nutná, bylo to jen placebo - ascorutin a nějaké vit. injdekce, ale hrozně jsem se tam zklidnila psychicky a to je podle mě moc důležitý, někteří lékaři mají ten přístup fakt neurvalý… Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, každopádně ti přeju jen samé dobré zprávy, nekomplikovaný porod a hlavně zdravé miminko :srdce:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 07.01.11 14:27

Držím palečky aŤ je vše v pořádku :huban: :hug: :kytka:

 
prochtik1
Stálice 96 příspěvků 07.01.11 15:06

Myslela jsem starého dr.Lošana.Ale asi je to u každého různé.Se starším synem jsem u něj taky byla v roce 2004 na vyšetření a nemohla jsem si na něj stěžovat.Ale tentokrát jsem asi byla docela psychicky špatná i po tom,co se stalo v létě.

A jinak:-)Dneska jsem byla raději na kontrole u mé gynekoložky,protože mi začalo trochu tvrdnout bříško.Ale prý je vše v pořádku.A opět mi paní doktorka potvrdila,že to bude chlapeček.:-):-):-)

Příspěvek upraven 07.01.11 v 15:09

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 07.01.11 15:34

moc držím palce at vše dobře dopadne :-)))

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 07.01.11 17:58

Držím palečky, ať je vše již v pohodě. Mimochodem mám 6 letého syna a teď jsem v 15 tt :wink: Když jsem čekala Tomáška,tak jsem taky byla na rtg pánve páč jsem nevěděla že už jsem těhu. Dr mi tenrkát vysvětloval, že cca do 6tt je to pro mimi naprosto neškodné. Nikdo mne nestresoval, a opravdu máme zdravého čilé 6 klučinu. Takže dobrý.

 
grainne  07.01.11 18:30
Plzeňská genetika

Ahoj,

je mi líto, že jste museli prožít takové problémy. Sama mám za sebou předčasný porod, kdy jsme pak bojovali o život prvního syna, pak komplikovaný potrat a po tom všem se mi povedlo konečně ve 40 znova otěhotnět. Na genetice v Plzni Černicích jsem byla „jako doma“. A mám se všemi lékaři i sestřičkami odtamtud jenom ty nejlepší zkušenosti. Už první potrat jsem vlastně zjistila tam, bylo to „zamlklé“ a při ultrazvuku bylo na lékaři z genetiky, aby mi sdělil, že miminko umřelo. On i kolega, který přišel potvrdit nález, byli empatičtí a ohleduplní. Shodou okolností jsem nakonec osobně byla v kontaktu s profesorem Lošanem, panem doktorem Lošanem mladším, doktorem Plevakem, doktorem Haschem… Absolvovala jsem u nich odběr choriových klků ve 13. týdnu, a i když to je procedura s určitým rizikem potratu, byla jsem absolutně v pořádku fyzicky i psychicky. Nevím, jak probíhalo tvé setkání s doktorem Lošanem, ale buď to byl nějaký extrémně vyjímečný moment, nebo jsi se ve stresu cítila špatně, každopádně je to škoda, protože genetika u Lošanů je prostě fakt dobrá a lidi tam jsou skvělí. Držím vám s miminkem palce moc a moc, ať „už máte vybráno“ a mimčo se narodí zdravé a je šťastné i s maminkou a tatínkem.

Alena

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 07.01.11 19:04
RTG záření

Doporučovala bych směřovat dotaz MUDr. Kouckému na www.porodnice.cz, je to odborník, kterému absolutně věřím. Možná by vás uklidnil, že dávka RTG záření, kterou jste dostala, když jste asistovala synovi, nebyla škodlivá. Do dvanáctého týdne je těhotenství vždycky vabank, buď všechno nebo nic. Pokud by RTG uškodil, nejspíš by těhotensví skončilo samo. Nechápu, proč vás váš gynekolog takovým brutálním způsobem strašil a proč riskovat odběr plodové vody, který se vesměs zaměřuje na chromozomální vady, které vznikají už při splynutí vajíčka a spermie, ne po ozáření RTG. Odběr plodové vody je zváženou, riziko potratu je vysoké, 1:100, možná vyšší než je riziko postižení ozářením. A pak dávka RTG záření je malá, menší než si lidé myslí.
Nevím, to je můj názor.

 
NNatálie
Kecalka 156 příspěvků 07.01.11 22:04

Palečky vám moc držíme, už si zasloužíte užívat si jen radosti!!!

 
JájaP
Stálice 70 příspěvků 08.01.11 10:05

Držím palečky já byla na odběru plodové vody 7.1.2011 tak taky čekám co bude,a musím ti říc že jsem taky krvácela měla jsem taky velký strach že přijdu o mimi ale to bylo v pořádku beru taky ascorutin a už nekrvácím dej potom vědět jak si dopadla ju papa a drž se

 
katys-kubik
Kecalka 334 příspěvků 08.01.11 18:20

Gratuluji ke chlapečkovi :srdce: My už máme doma taky jednoho :srdce: Na genetiku do černic jezdím taky, jak v předešlém těhu, tak i teď. Oproti chování na klinice na Lochotíně, dávám Černicím velkou jedničku. Jasně, né všichni se dobře vyspí a jsou pak protivní :nevim: Já chtěla vždycky k Dr. Plevakovi - milý, usměvavý, vtipný… a pak jedno vyšetření protivný a až arogantní.. dost mě to mrzelo :-? Hlavně, že jsi ty i miminko v pořádku a budete se za chvilku těšit s miminkem v náručí :srdce: :srdce: :srdce:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 10.01.11 10:32
...ještě k tomu rentgenu

Náhodou jsem narazila v odpovědích MUDr. Kouckého na podobný problém, tam v jednom dotazu byla rentgenovaná dokonce samotná matka - závěr je, že běžná jednorázová dávka RTG záření nevadí ani v 1. trimestru. To, že odhánějí těhotné z RTG vyšetřovny, je preventivní opatření, mimochodem odhánějí všechny lidi. Myslím, že nemusíte mít obavy, na odběr plodovky bych nešla, pokud se vše jeví v pořádku a pokud jediným důvodem je jenom rentgen v prvním trimestru. Všechno se vám může amniocentézou pokazit a v krajním případě můžete přijít o (zdravé) dítě. Čistě statisticky se každý rok v ČR potratí v důsledku amniocentézy cca 200 dětí (včetně zdravých).

 
prochtik1
Stálice 96 příspěvků 10.01.11 19:27

Ale já neříkám,že mám s tamními doktory špatné zkušenosti.Akorát mě prostě první pohovor s dr. Lošanem vystresoval.Protože mě prostě postavil před hotovou věc a nic mi moc nevysvětlil.Nebo mě možná v to v tu chvíli docela srazilo na kolena.Navíc jsem tam byla sama,takže to pro mě bylo docela náročný na nervy.Ale v tu chvíli jsem prostě moc nechápala,jak mě někdo může nutit na potrat,když není jisté,že to miminko je opravdu postižené…a zvlášť,když jsem nedávno o jedno mimi přišla.Ale s dr.Plevakem a Hashem jsem byla naprosto spokojená.Všechno mi vysvětlili a probrali se mnou vše do detailu.Jinak jsem ale s personálem spokojená.Přístup je tam určitě na jedničku.

 
Klárka82
Kecalka 134 příspěvků 12.01.11 08:38

Přeju už jen samé radosti a žádný stres :kytka:

 
prochtik1
Stálice 96 příspěvků 18.01.11 19:19

Takže dneska dobrá zpráva…Volala jsem na výsledky z odběru plodové vody na genetiku a prý je vše naprosto v pořádku.

Tak teď už doufám,že nás čeká jen samá radost:-):-)

A máme potvrzeno,že to bude na 100% chlapeček.

V pátek poradna na gynekologii a příští pátek velký ultrazvuk na genetice.

http://premamy.sk/…vo/27649.png

Příspěvek upraven 18.01.11 v 19:22

 
prochtik1
Stálice 96 příspěvků 28.01.11 19:44

Jsme v 21.tt a dneska jsme byli na kontrolnim velkym ultrazvuku na genetice.Malej má 400g a 27 cm.Všechno je prý v naprostém pořádku.A na genetiku už vůbec nemusíme,takže pro nás další dobrá zpráva.:-):-):-)

Teď nás čeká kontrola na kardiologii 4.2. a 22.2. test na cukrovku

 
monika82
Ukecaná baba ;) 2010 příspěvků 28.01.11 20:03

jen tak dál :dance: , přeju Vám oběma zdravíčko a štěstíčko :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama