Naše největší štěstí

Den, kdy se narodil náš syn Tomášek byl opravdu velmi úsměvný. Ten den mi to sice nepřišlo, ale nyní na to ráda s úsměvem vvzpomínám.

*

Se svým manželem jsem již 14,5 let a již 9 let jsme manželé. Dlouho jsme toužili po miminku, ale z důvodu bytové situace jsme si to nemohli dovolit (mohli, ale nechtěli jsme být nezodpovědní rodiče).

Loni v únoru jsem zjistila, že jsem těhotná a od té doby se vše točilo kolem toho, abych byla v naprosté pohodě a miminko bylo hlavně zdravé. V listopadu 2017 se nám narodil syn Tomášek, ze kterého jsme měli obrovskou radost (máme ji samozřejmě dosud), protože je to naše malé VELKÉ štěstíčko. První měsíc byl hodně náročný, ale pak se to nějak všechno ustálilo, my jsme se sžili a teď už vše klape. Ale musím se vrátit ke dni, kdy se Tomík narodil.

Ten den jsme šli s manželem na nákup a umýt auto. V obchodě jsem cítila takové divné mokro v rozkroku, ale jinak mi nic nebylo. Tak jsme sjeli ještě do Hornbachu pro nějaké drobnosti a šup šup domů. Tam jsme skočila do vany a říkala jsem si, že to buď rozeženu a nebo porodím. Jenže po 5 minutách už jsem nebyla schopna sama vylézt z vany. Manžel mě chtěl naložit do auta a odvézt do porodnice, ale to jsme mu rozmluvila a řekla, ať urychleně volá záchranku.

Celou dobu než přijeli (trvalo jim to cca 6 minut) jsem klečela doma v předsíni zakousnutá do tepláků, protože to byla opravdu dost intenzivní bolest. Po příjezdu záchranky se doktor rozhodoval, jestli porodíme u nás v předsíni na koberci, ale to jsem ho v bolestech prosila, že na tom světlém koberci fakt NEEEE. :-) Naložili mě do sanitky a už jsme si to frčeli do porodnice do Prahy.

Druhá zastávka měla být na 6 km dálnice D1, protože miminko chtělo opravdu hodně rychle na svět. Ale nakonec za pomoci doktora (držel mi nohy u sebe :-) ), jsme to zvládli do porodnice. Když jsme dojeli na místo a záchranáři mě vezli na porodní sál, zasekl se s námi výtah a nechtěl se rozjet. Ale nakonec to bylo vše v pořádku. Po přijetí na porodní sál v 15:13 mě chtěla doktorka vyšetřit, ale to už bohužel nestihla. Tomášek se v 15:15 narodil. Dvakrát jsem potlačila a byl na světě. :-)

Byla jsem ráda, že při prvním dítěti jsem se moc dlouho netrápila, ale pak jsem zjistila, že se jednalo o tzv. překotný porod, který je nebezpečný nejen pro dítě, ale taky pro matku. No, ale od té doby je Tomík naše největší štěstí.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
4579
25.2.18 03:33

Uf, teda to byl opravdu fofr - jeste zes nerodila v tom Hornbachu :lol: Byl by z nej kutil roku :D Hlavne ze vse dobre dopadlo a udelali jste jen dobre, ze jste nejeli sami, to by te na tom 6.km rodil nejspis manžel s operatorkou zachranky na telefonu :lol:

Příspěvek upraven 25.02.18 v 03:34

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.2.18 07:41

Zvolila jsi dobre s tou zachrankou. Já se nechala vést manželem a celou cestu jsem prakticky seděla synovi na hlavě a prosila ho at ještě aspoň minutku počká - taky prekotny porod :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13784
25.2.18 08:33

Super, že to dobře dopadlo. Mně je ze spojení překotný porod dodnes zle - měla jsem u syna.

 • Nahlásit
 • Zmínit
403
25.2.18 13:19

Pěkné, gratuluji :)
Já jsem se kdysi v dobách hluboké totality narodila také překotným porodem doma v obýváku, mamka si myslela, že na ní přišly větry z oříšků, které chroupala u TV. Na to, že jsem měla s bídou 2,5 kg (v termínu), jsem ji stačila roztrhnout od dirky k dirce. Doslova, šili ji pak déle než hodinu a ještě ji strašily, že zřejmě nepřežiju, protože jsem s sebou cestou ven vytlačila veškerý mamčin obsah střev a dr. se děsili, že jsem se nakazila infekcí. Nenakazila, za 5 dnů jsme byli v pohodě doma, jen mamka se hojila déle než půl rok a určité následky jí zůstaly.

 • Nahlásit
 • Zmínit
188
25.2.18 16:28

Blahopreju. Hlavne, ze vsechno dobre dopadlo a jste oba v poradku. Ja mela prekotny treti porod a byl nejlepsi. I kdyz pokud by byl prvni, asi bych mluvila jinak :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
25.2.18 21:45

To byly teda fofry :D Přeji Vám hlavně hodně zdraví, nemoci ať se Vám vyhýbají. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.2.18 12:09

Teď se zeptám jako uplný laik, co s překotným porodem nemá žádné zkušenosti. Ale není v tomhle případě lepší porodit doma a pak teprve se přesunout do nemocnice než zadržovat dítě v porodních cestách? Není to pro něj ještě větší riziko?

 • Nahlásit
 • Zmínit