Nejkrásnější období života?

Těhotenství

Deníček o tom, že těhotenství někdy nemusí být nejkrásnější období života. Pro všechny maminky, které v tomto období prožívají utrpení, strach a bolest. Nebojte, všechno zlé je k něčemu dobré.

první fotečka Nelinky v bříšku

V 7. měsíci jsem se vzchopila a za barákem jsme nafotili aspoň nějaké těhu...
2 komentáře


3 komentářů

Všechno začalo na konci srpna 2013. Zrovna jsme seděli s přítelem v autě na cestě domů od babičky, která bydlí 500 km od nás. Cesta byla dlouhá a přišla řeč na téma děti. K našemu překvapení jsme zjistili, že už bychom oba miminko chtěli a jsme na něj připravení. Dohodli jsme se tedy na vysazení antikoncepce a začali na něm pracovat.

Netrvalo dlouho a já začala cítit změnu chování mého těla. Říkala jsem si však, že to nemůže být možné, otěhotnět po pěti letech braní antikoncepce tak rychle. Opak byl však pravdou a já na konci září našla na testu dvě čárky. Těmito vysněnými čárkami začalo jedno z nejhorších období v mém životě naštěstí s nejkrásnějším koncem.

První kontrola u pana doktora nedopadla moc dobře. Těhotná jsem byla, ale miminko nikde. Podezření na mimoděložní těhotenství a dva týdny strachu a čekání na další kontrolu. Naštěstí se miminko po dvou týdnech ukázalo tam, kde mělo, a hodnota HCG v krvi rostla tak, jak měla. Byla jsem moc šťastná a myslela jsem si, že teď už budu v klidu užívat těhotenství. Pravda, pár týdnu jsem měla klidnějších až na typické strachy, zda bude v pořádku srdíčko a testy ve 12. týdnu. Všechno bylo v pořádku.

Nastal 19. týden. Zrovna jsem byla u mojí maminky na návštěvě, když mě začalo trochu pobolívat a píchat v boku. Celý den jsem si říkala, že to nic nebude, snad jen roztahující se děloha nebo namožený sval. Ke konci dne se bolest stupňovala, a tak mě přítel pro jistotu odvezl na pohotovost do nemocnice.

Na gynekologii všechno v pořádku, takže směr urologie. Na urologii už jsem tak tak došla. Vzali mi odběry a závěr byl hospitalizace, kapačky s antibiotiky pro dilataci ledviny a koliky.

Po třech dnech mi bylo lépe a pustili mě domů s tím, že mi miminko tlačí na ledvinu, ale musím to vydržet.

Další tři týdny jsem se snažila tu bolest vydržet, jak mi bylo řečeno, ale ve chvíli, kdy jsem už nemohla ani chodit, prášky nezabíraly, horká vana taky ne, jsem musela znova na pohotovost. Doslova jsem se plazila po zemi a měla jsem obrovský strach o miminko. Další hospitalizace, další antibiotika.

Tentokrát se doktoři rozhodli pro zavedení stentu do ledviny, a to pod narkózou. Po zavedení se mi ulevilo, ale stejně jsem nesměla moc chodit a namáhat se. Nákup v Tescu znamenal bolest a krev v moči. I samotné ležení bylo bolestivé, jelikož jsem mohla ležet jen na levém boku a nijak jinak. Čím více mimi rostlo, tím více leželo na ledvině. Spánek pro mě byl neznámá věc. Nepřibírala jsem, naopak jsem hubla. Za celé těhotenství jsem přibrala pouze 7 kg.

Následovala ještě další hospitalizace, operace pod narkózou a následné bolesti. Do porodu jsem byla v nemocnici.

Jednoho dne ráno jsem už se slzami v očích prosila doktorku, ať se mnou něco udělají, že už nemůžu dál. Naštěstí se moje malá holčička rozhodla sama a v ten samý den (skoro měsíc před termínem) mi praskla voda. V tu chvíli jsem věděla, že mě čeká už jen porod a budu mít s ledvinou klid. Druhý den ráno 18.5 v 7:07 se mi narodila moje milovaná holčička Nelinka (2950 g a 47 cm).

Následně po šestinedělí mě čekalo ještě rozbíjení kamenů a tři dny hospitalizace s operací bez Nelinky, ale to všechno mi stálo za to. Neli je to nejlepší, co se mi mohlo stát, a jsem šťastná, že to se mnou všechno vydržela.

Jako odměnu za strašné těhu mám to, že Nelísek je strašně hodná a skoro vůbec nepláče. :-)

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verulicek  28.08.14 07:19

Ahoj! To je skoro kopie mého těhotenství..až na to že já byla s kolikou v nemocnici týden (taky strašili se stenem, že si pro něj do Vánoc přijedu ale nakonec se malá umoudřila a poposedla si) :-D přibrala jsem celkově 8kg, hospitalizace cca 24. týden. Malá se narodila 40.tt - váha 2800g, délka 48cm tak máme i skoro stejné miminka :-D a asi budeš se mnou souhlasit, že proti těm křečím při ledvinové kolice byl porod pohoda :twisted:

 
jiline
Závislačka 2739 příspěvků 28.08.14 07:32

Tak ať už jste jenom zdraví a Nelince se daří!

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 28.08.14 08:59

Teda, to muselo být pekol. Trpím na záněty ledvin a naštěstí jsem v obou těhotenstvích měla jen asi 2× relativně mírný. Tohle muselo být šílené. Moc gratuluju k hodné a krásné Nelince. A přeju samé zdraví všem.

 
Ťuhík
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 28.08.14 09:03

Neležela jsi v Novém Jíčíně? Pamatuji si, že tam semnou ležela budoucí maminka, které taky zavádějí stant. Tak jestli jsi to nebyla ty? :-)

 
zuzana.vincurova
Kecalka 158 příspěvků 28.08.14 10:09

Moc děkuji všem :-) peklo to bylo ale za tu krásnou zdravou holčičku to stálo a porod už byl docela v poho oproti kolikám to je fakt :-D @verulicek já přibrala jen 7 kg porodila jsem v 36. týdnu, nepřeji nikomu koliky normálně natož v těhu :-( @Ťuhík ležela, možná jsme se potkaly :-D já tam potkala tolik lidí :-D

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 28.08.14 13:13

:kytka: Neli je hezká holčička

 
chs.jasmin
Kelišová 5003 příspěvků 3 inzeráty 28.08.14 19:08

Gratulace k miminku. Také jsem otěhotně hned na poprvé a máme se čile k světu. Deníček se hezky četl až mé hormony zafungovaly a při představě operace s pupíkem se i slzičky draly :kytka: Přeji mnoho štěstíčka a už jen zdraví.

 
zuzana.vincurova
Kecalka 158 příspěvků 28.08.14 19:33

@chs.jasmin Taky gratuluji k miminku a jsem moc ráda, že se vám deníček líbil :-)

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 28.08.14 19:57

Gratuluji ke krásné holčičce :kytka: :kytka:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 28.08.14 20:18

Holka, těhotenství za trest, ale miminko za odměnu:)-je krásná :hug:
Každý to má fakt jinak, já měla obě těhotenství/pokud nepočítám k tomu ještě jedno zamlklé/v pohodě a to druhé si i celkem užívala. Zlé to bylo po porodu:( ale to je k jiné diskusi

 
zuzana.vincurova
Kecalka 158 příspěvků 28.08.14 20:28

@Jitka79 Je to zvláštní jak to každé tělo vnímá jinak :-) někdo o tom ani neví a někdo počítá dny do porodu :-) @Dainvyk děkuji :-)

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 02.09.14 18:32

Vím o čem píšeš, já čekala dvojčátka a toto mi začalo ve 22. týdnu, bolest strašná, stentu jsem se nedočkala, děti se mi narodili ve 28. tydnu. chlapeček zemřel a malá 69 dní bojovala o své místo na světě. ležela jsem od 5. týdne pro krvácení, hematomy, od 16. týdne zkracování čípku až na 4mm. takže pro mě těhotenství nebylo úžasné a krásné, ale mám za odměnu naší holčičku :srdce:

 
zuzana.vincurova
Kecalka 158 příspěvků 03.09.14 20:44

Obě jsme si tedy zažily svoje :-( naštěstí máme ty neujzasnejsi odměny jake jsme mohly dostat :-) myslím si ze tím víc si budeme deticky chránit a milovat je :-)

 
rulfička
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 09.09.14 23:50

@verulicek Tak teď mě i deníček i první příspěvek u něj trošku uklidnili :D já byla hospitalizovaná 25tt a bolesti takové, že jsem si říkala, že jestli je porod ještě horší, tak ho asi nezvládnu :mrgreen: ležela jsem týden s antibiotiky, pak mě poslali domů, že to mám doma vydržet, zahnat prášky na bolest nebo přesně horká koupel…nakonec po 10 dnech ještě bolestí doma (a ano - nevyspání, protože přes půl měsíce ležet na jednom boku se teda nedá), tak to /musím zaťukat/ přešlo :) teď jsem 31tt, tak jestli říkáte, že křeče při ledvinové kolice jsou horší, tak už se porodu tak nebojím :D :palec:

 
verulicek  10.09.14 09:40

@rulfička já byla při těch bolestech zpocená až na zadku…v čekárně mě tehdá bušilo srdce, měla jsem zimnici, viděla jsem černobíle, pískalo mi v uších, studený pot na čele a blbě od žaludku, do toho ty ledvinové křeče. o malou jsem se nebála, ale…fakt takový stav jsem nezažila za celý život. :P

Příspěvek upraven 10.09.14 v 09:40

 
zuzana.vincurova
Kecalka 158 příspěvků 11.09.14 21:43

@rulfička neboj se porod zvládneš :-) navíc u porodu víš že to skončí a budeš mít drobečka ale u koliky se jen modlíš :-(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama