Musí někdo odejít, aby mohl někdo nový přijít?

O životě

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli sem psát deníček, ale jsem plná emocí, takže jsem se do toho pustila.

S přítelem čekáme naše první miminko - jsem v 16. týdnu. Oba se na miminko moc těšímě. Martiš je přesvědčený, že to bude chlapeček, takže se mnou vůbec nediskutuje o holčičce :-)Ale mě to nevadí, vim, že bude naše mimi mít rád, ať je to cokoli a pro mě je důležité, že bude zdravé.

Máme za sebou první velký ultrazvuk, kde se mimi točilo na všechny strany a ani se nenechalo změřit. Když mu přítel chtěl domluvit, aby se na chvíli „zastavilo“, že jinak dostane na zadeček až bude na světe, tak malý nenapadlo nic jinýho, než na něj ten zadeček vyšpulit a táto starej se :-D Byl to moc krásný zážitek, první fotečka a všem se pochlubit. I když jsem ten den byla nesmírně šťastná, tak se muselo něco pokazit - to bych ani nebyla já :-(

Našeho dědečka z přítelovi strany odvezli do nemocnice - důvod? Špatná krev, okamžitě vyměnit, ať neni pozdě. Abyste byli v obraze - dědeček měl rakovinu prostaty, na výměně krve byl už jednou kvůli tomu, že mu doktorka napsala prášky, které mu absolutně nepomohly a tohle skoro na sto procent způsobily. Sice jsme věděli, že nám dědeček umírá, ale tak nějak podvědomě jsem tušila, že se dočká pravnoučka, na kterého se moc těšil. Prostě jsem si nechtěla připustit, že by si malé nepohladil.

S přítelem jsme se těšili na miminko, já jsem kupovala hadříky, jezdili jsme za babičkou, aby nebyla doma sama, když dědeček ležel v nemocnici. Minulý týden ve středu jsem za ním byla, abych zjistila jak mu je… jelikož děčínská interna stojí za dvě věci a člověk musí udělat bordel, aby se něco dělo… no nic, nesmím se rozčilovat:-) Dědeček byl úplně mimo a už týden nejedl, takže jsem po chvíli odjela, aby mohl odpočívat, vypadal hodně vyčerpaně a mi bylo jasné, že je zle. Den potom udělala babička pořádný tóčo, že jí děda hubne před očima a ať s tim koukají něco dělat - dali mu kapačku a konečně pořádný prášky, po kterých nebyl tak úplně mimo.

V pondělí večer se dědeček oholil, dal si po 10 dnech cigaretu - konečně mu bylo líp. V útěrý ráno volala moje druhá mamina - přítele maminka :-), že dědeček zemřel :-( Následoval hysterický záchvat, za což se teď našemu malému miminku moc omlouvám, snad jsem mu moc neublížila.

Dědeček odešel rychle, bezbolestně a spokojeně, včera měl krásný pohřeb. Jsem ráda, že i když se vnoučátka nedočkal, tak se s nim mohl rozloučit u maminky v bříšku. Byl by to pro něj ten nejlepší dědeček. Celý týden po jeho smrti až do dneška jsem slýchala větu „Když má přijít někdo nový tak musí někdo starý odejít“. Tuhle větu nesnášim.

Přece nemusel odejít on, doktor mu dával ještě rok, měl se miminka dočkat a pochovat si ho. Myslela jsem, že po pohřbu bude všechno lepší a já se budu zase smát, aby bylo miminko spokojené, ale nějak mi to nejde, doufám, že když jsem se tady takhle vypsala, že dneska budu mít klidnou noc a při vzpomínce na dědečka nebudu brečet.

Bylo toho ve mě moc, proto jsem se potřebovala se všim svěřit, nikomu nepřeju smrt někoho blízkého a doufám, že mě už nic takového dlouho nepotká, i když babí pořád mluví o tom, že si ji brzo vezme dědeček k sobě, aby tam nahoře nebyl sám. Což se dost špatně poslouchá, ale naše babí už je prostě taková

Tak snad to aspoň jedna mmainka - těhulka dočte až do konce:-)

Přeju Vám šťastné těhulkování a maminkování :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 18.11.10 08:10

Ahoj, moc pekne napsane, nam se stalo to same akorad s babickou, kdyz jsem byla v 5 mesici tehotna s dcerou, bylo to tezke, ale vedela jsem, ze babicka se bude na nas divat5 z nebe a bude na nas davat pozor. Nemej strach vse preboli a jakmile se malicke narodi, tak se dedecek prijde kouknout. Nas babicka navstivila asi tyden na to co jsme byli doma z porodnice. Prvne jsem se hrozne vylekala, ale pak jsem mela radost. Preji hodne stesti a sil a hlavne klid a uzivej si zbytek tehulkovani, protoze ten cas rychle utece. :kytka:

 
lesko  18.11.10 09:05

Mám podobnou zkušenost. Zemřela nám kamarádka, den po pohřbu se narodila naše holčička.

 
anonymB  18.11.10 09:25

Tohle se mi stalo dvakrat,potreti jsem se modlila,at se nic takoveho nestane,nebot manzela otec je hodne nemocny.Dopadlo to dobre.
Preji hodne stesti.

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 18.11.10 09:33

Je mi to moc líto. Ale tohle je život. Dědeček odešel usmířený a s jedinou povinností. Hlídat vašeho capartíka a držet nad ním ochranou ruku.
Držím palečky, aby jste byli všichni zdraví.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 18.11.10 10:22

Moc mě to mrzí, mám podobnou zkušenost. Mě zemřela babička, když jsem byla v pátém měsíci těhu, takže vím, jak je to těžké a jak to citlivá těhule ještě více prožívá. Drž se a buď silná a na tu větu už nemysli, nemusí to tak být, jsou to jenom jakási slova útěchy.

 
mamasan
Stálice 83 příspěvků 18.11.10 11:25

Je to smutné ale tak to opravdu chodí moji rodiče zemřeli ještě před mojim otěhotněním,ale kdy se mi narodila má dcerka zemřely mi obě babičky týden po sobě. :cry:

 
katka 79
Kecalka 292 příspěvků 18.11.10 11:40

Mrzi ma to, viem o com hovoris. Mne rano volali nasi, ze zomrela babka a poobede som mala pozitivny tehotensky test.

 
Peťka1
Závislačka 3828 příspěvků 18.11.10 14:10

To je mi moc líto. Soucitím s tebou potkalo mě něco podobného akorát dědeček umřel po narození mého syna ale bohužel už neměl možnost ho vidět, jak byl na tom špatně. Teď čekáme druhé miminko tak doufám, že takovýmhle katastrofám předejdem. Neboj čas vše zpraví, taky mi to dlouho trvalo než jse se s tím vypořádala.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 18.11.10 14:11

Když byly dcerce tři měsíce, zemřela moje babička…

Když jsem otěhotněla podruhé, zemřela ze dne na den moje maminka - bez varování, prostě se jednou ráno neprobudila. O druhém vnoučátku se nedozvěděla jen o tři dny…

Věřím (a vždycky budu), že babička uvolnila místo milované pravnučce a máma že odešla, aby svého vysněného vnoučka poslala na svět.

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 18.11.10 14:54

Ahoj, tak naprosto vím jak ti je. Přítelova babička se sice pravnoučátka dožila, ale byla na tom dost špatně už dlouho a tak si to neuvědomovala a začátkem listopadu měla pohřeb. S tou větou je to bohužel pravda, život za život, jeden musí zemřít aby se jiný mohl narodit, protože kdyby se neumíralo, tak bychom se sem nevešli. Také jsem o tom psala deníček a docela mi to pomohlo. Takže přeji i tobě, aby jsi se už kvůli mimísku z toho brzo dostala.

 
Michaelakkk  18.11.10 23:17

Mě zemřel přítel, tak si zkus představit můj hysterický záchvat a stresové rizikové těhotenství..... Bolí to, ale staří lidé odchází a noví se rodí, tak je to na světě zařízené, ale když odejde mladý člověk je to horší… Můžu jen z části říct, vím jak ti je, protože to ve skutečnosti vědět nemohu, ale věř, že jsou na světě ještě horší věci… A někomu věta, kterou ty nemáš ráda může pomoci zvládnout situaci…

jelikož píšeš smějící se smajlíky do deníčku, už jsi se s tím vyrovnala a tak moc už netruchlíš, to je dobře… Ať se ti narodí krásné zdravé miminko a jste s přítelem štastní… :srdce:

 
Vedaniga
Kecalka 466 příspěvků 19.11.10 05:47

Tohle znám bohužel taky. U nás v rodině je věta, že někdo musí umřít, aby se mohl jiný narodit, jako zákon. Navíc platí, že když umře muž, narodí se kluk, a když žena, tak se narodí holčička. Tetě umřel syn (21let), když se jí měl narodit vnuk. Než se narodil můj bratranec, zemřel mi praděda. Před narozením sestřenice umřela strejdovi maminka. Mě dědeček, když jsem byla v 7měs. s prvním synem. Pak přítel, když jsem čekala druhého syna. Potom umřel strejda, když čekal syna můj bratr. Následovala teta, když jsem čekala dceru a těsně před mým posledním těhotenstvím odešel můj táta a druhý děda. Což nebylo fér, protože jsme sice čekali dvojčátka, ale narodil se jen jeden klučík. Brácha plánuje druhé dítě a druhý bráška první, oba se děsej, kdo bude muset umřít tentokrát…

 
j1a2
Stálice 53 příspěvků 19.11.10 22:27

unás v rodině se za posledních pět let narodilo 5 dětía pět lidí umřelo náhle bez varování,všichni nám byli velice blízcí

 
Gaba80
Kecalka 142 příspěvků 24.11.10 01:18

Ahoj, je mi to moc líto a doufam, že bude brzy líp. Hlavně kvůli miminku. Drž se. Mě včera oznámila gynekoložka, že jsem o mimko přišla. Byla jsem v prvním trimestru :-( . Držim palce, ať Ti vše dobře dopadne

 
giovanna
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 24.11.10 19:27

Ahoj ja zazila to samé čekala jsem naší Nicolku tp jsem mela vypocitany na 10.8. Bohužel 28.5. mi umřel muj milovaný tatínek do teď jsem z toho hotova a doteď placu. Nikdy se s tim nevyrovnam! Tak se na malou těšil, bojoval, ale bohuzel ta zakerna svině byla mocnější! Tatínku teď je ti už dobře odpocívej v pokoji;-(

 
Gaba80
Kecalka 142 příspěvků 24.11.10 22:56

Jinak mě na začátku těhotenství odešel nevlastní strejda a miminko odešlo za nim, tak u mě tohle přísloví nefunguje…

 
Janinna
Nováček 4 příspěvky 01.12.10 23:01
drž se

Milá těhulko „smajlicek90“. Drž se, hodně o bolí, znám to… Po narození mého prvního syna, tak do roka zemřela moje babička a babička mého muže..... Když jsem teď čekala druhého syna a byla ve třetím měsíci, zemřela mě moje druhá babička. Nemám ráda hlášku „nový nahradí toho starého“. Ale věřím, že babičky se na nás zhora dívají a drží nám palce, aby byli malí capartíci zdraví. TAK SE DRŽ!!!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj první porod krásného chlapečka


Reklama