Nesnáším kojení

Rodičovství

Nekojila jsem a nekojím, ale neodsuzuji ženy, které kojí, tak proč kojící ženy odsuzují mě? Když jsem čekala své první miminko, ze všech stran jsem poslouchala: hlavně musíš kojit, to je pro dítě to nejlepší, není nic lepšího než kojení, musíš dělat všechno proto, abys kojila..., a tak mě ani nenapadlo že kojit nebudu. Když mi dceru hned po porodu poprvé přiložili, ani jsem to moc nevnímala, byla jsem opilá tím krásným pocitem, že mám miminko na světě.

Když ale přišla později laktační sestra, aby mě naučila správnou techniku kojení, už jsem byla plně při smyslech a vnímala jsem všechno, tak se moje holčička přisála a začala sát mlíčko, kterého tedy moc nebylo, ale bylo to divné, spousta žen to popisuje jako krásný pocit, ale já určitě ne. Ani neumím své pocity, které jsem měla, popsat, ale krásné to určitě nebylo, nicméně jsem si říkala, že i když to není příjemné a divné, tak kojit budu, protože je to přece to nejlepší pro miminko, takto mi to všichni říkali a zdůrazňovali.

3 dny v porodnici jsem přikládala jako divá, mléko, místo toho aby přibývalo, ubývalo a já jsem byla čím dál tím víc zoufalá, protože dcera mi neustále brečela hlady, já jsem pořád chodila na sesternu pro Nutrilon, a sestry mi stále opakovaly, že musím často přikládat, a tak jsem se stále držela jejich rad.

Z porodnice nás propouštěli s tím, že mi řekli, že mléko skoro žádné nemám, ale ať se snažím dál, protože pro miminko je to to nejlepší, nicméně mám dokrmovat Nutrilonem. A tak se taky stalo, doma jsme stále přikládala v naději že mléka přibude, pila jsem různé čaje na podporu laktace, různé koktejly, zkoušela různé babské rady, ale mléka bylo stále méně a méně a kojení bylo větší a větší utrpení. Všude jsem poslouchala, že mám vytrvat, že se laktace rozběhne a že by byla škoda to utnout hned na začátku, pro miminko je to přece to nejlepší.

Po týdnu jsem byla psychicky i fyzicky vyčerpaná, skoro denně jsem brečela, a modlila se, aby se konečně ta laktace rozběhla, ale zároveň jsem začala každé kojení nenávidět, ten pocit, kdy dcera sála a sála, tahalo to, bylo to nepříjemné a já jsem cítila, že stejně nic nevysála. Přítel mi nakonec promluvil do duše, ať se na to opravdu vykašlu, nebo se za chvíli zničím, že bude lepší, když kojit nebudu, protože stejně nemám skoro žádné mléko, tak jsem přestala, zvýšila jsem množství Nutrilonu, zbytky té trošky mléka sem odstříkávala, ale nikdy to nebylo víc jak 3 ml.

Každopádně dcera byla plně na UM, já jsem byla klidnější, ona taky, dalo by se říci, že jsme byly obě šťastné, ale stejně mě hryzalo svědomí, že jsem ji připravila o to nejlepší, co může pro miminko být, a to je mateřské mléko. Trvalo to 2 měsíce, než jsem se dala dohromady a uvědomila jsem si, že vlastně je jedno, jestli kojíte nebo dáváte UM, důležité je, abyste byla vyrovnaná a v klidu, a pak bude i miminko v klidu a budete spokojení všichni :)

Ve druhém těhotenství jsem byla od začátku přesvědčená, že kojit nebudu, prostě nejsem ten typ, a jen při představě, že se ke mně miminko přisaje, mi bylo zle a úzko. Po porodu jsem narazila, byla jsem totiž v porodnici, kde propagovali kojení, UM až v krajních případech, takže jsem musela kojit, laktace se tentokrát docela dobře rozběhla, ale každé kojení bylo pro mě stejně šílené utrpení. Nebolelo mě to, to ne, kojilo se mi parádně, ale bylo to nepříjemné.

Psychicky jsem začala být hodně špatná, protože jsem nekojila ráda, ale z nutnosti, aby můj malý brouček nebyl hlady, a protože mě okolí opět nutilo. Modlila jsem se, abych už byla doma, mohla přestat, přejít na Sunar a mít klid od věčně nalitých, horkých a citlivých prsou a promáčených vložek do podprsenky. Dočkala jsem se, pustili nás po dlouhých 5 dnech. Okamžitě jsem koupila Sunar a už jsem opět jela na flaškách. Zase to ze mě spadlo a hodila jsem se do klidu. Mému broučkovi jsou 2 měsíce a je šťastné a spokojené miminko. A víte proč? Protože má klidnou a spokojenou mámu :)

Není pravda, že když nekojíte, máte své děti méně rády. Já své děti miluji celým svým srdcem, dýchala bych za ně a položila bych za ně život, jen jim s láskou raději připravím flašku Sunaru.

Ano, kojící ženy popisují kojení jako krásné období v životě, já je nechápu, pravda, ony nechápou mě, proč mě se to tak strašně příčí, ale jen chci říci, že já je neodsuzuji za to, že pro ně je kojení na prvním místě, tak bych byla ráda, kdyby přestaly ony odsuzovat mě za to, že kojení tak strašně nenávidím.

To, co jsem popsala, pochopí asi jen hrstka z vás.

Hodnotilo 36 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 06.12.12 07:14

Neboj, urcite v tom nejsi sama, me bylo kojeni taky strasne neprijemne, ale snazila jsem se to nevzdavat, ale bohuzel po trech tydnech bylo malo mleka a taky jsem preska na UM a obe deti jsou zdrave a hezke. Opravdu je pravda, ze kdyz je maminka spokojena a v klidu, tak miminko taky. Vzdyt ty mleka v UM jsou delane primo pro ne, tak nevidim rozdil. :hug:

 
knora
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 06.12.12 07:16

:mavam: plně chápu tvé pocity z kojení. Já kojila 6 týdnů a nikdy jsem z toho dobrý pocit neměla…prsa nalité, těžké, bolavé…naštěstí či neštěstí? to je vlastně jedno… jsem dostala hnisavou angýnu a po ATB už jsem plně krmila Sunarem, malá byla přesně jak píšeš Ty klidná a spokojená :)

Víš, já si myslím, že každý by si měl zamést před vlastním domem a pak až někoho odsuzovat a nadávat mu.

Přeji hodně štěší a hlavně zdraví :kytka:

 
drobececek
Kecalka 404 příspěvků 06.12.12 08:18

EDIT: Tohle samozřejmě není reakce na knoru, ale na zakladatelčín text. Omlouvám se za překlik. :D

Heleď, pokud podávání UM vede k oboustranné spokojenosti mámy i miminka, tak nevidím význam v tom, aby ses při kojení trápila (a následně děťátko, které to vycítí).

Já jsem kojit chtěla. Když byly malému 2 měsíce, měli jsme menší laktační krizi, takže vím, jaké jsou kolem toho pak nervy. :? Rozkojila jsem se, ale malý je hodně živé miminko a MM zjevně nestačí pokrývat jeho energetické nároky, a já navíc ani teď nemám mléka na rozdávání, takže jsem úderem ukončeného 4. měsíce hned a celkem razantně začala s příkrmy a kaší. Konečně přibírá tak, jak má, a já jsem klidnější…i když mu předtím krom faldíků evidentně nic nechybělo. Kojím pořád, ale neřeším to. Pro případy, kdy je malý delší dobu sám s tatínkem (nebo když už s přibývajícím dnem nemám dost mateřského), máme doma Sunar.

Já jsem byla kojená dlouho, zatímco můj bratr MM z nějakého důvodu nechtěl. Nedá se říct, že bych byla zdravější než on. Své děti určitě neošidíš. Naopak je pro ně neméně důležité, abys byla spokojená. :palec:

Příspěvek upraven 06.12.12 v 08:20

 
Mišanila  06.12.12 08:32

„Když nekojíte máte své děti méně rády“, to jsou nesmysly, kdo tohle šíří? Nikde jsem to neslyšela.
Kdyby bylo nějaké příště, tak bych vybrala líp porodnici, byla chyba jít do takové, kde se o kojení snaží, jsou i porodnice, kde zas kojení maminkám spíš kazí.

Mně kojení nijak nevadilo, ale dokážu pochopit důvody někoho, komu kojení psychicky vadí a kojit nechce. Jako pokud někdo nekojí, protože chce chodit pařit a nechce si zkazit postavu, tak už tak chápavá nejsem, ale jestli máš psychický problém a jsi spokojená bez kojení, tak je to pro tebe a děti to nejlepší.

Vždycky budou lidi, kteří něco odsuzují, buď nekojíš, nebo kojíš dlouho a na veřejnosti, nebo tvoje dítě jí vegetariánsky, nebo má plíny do 3 roku, nebo je moc živé atd. To si nevybereš, někteří lidi jsou prostě huby nevymáchané.
Já zas kojím na vkus některých lidí dlouho a mají poznámky, ale nevidí do toho a neznajjí moje důvody. Takže si myslím něco o hloupých a nevychovaných, kteří nemají co cpát své nevyžádané rady druhým ;)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 06.12.12 08:45

Nechápu co každej řeší???

Je to tvoje dítě, tvoje prsa, tvoje pocity, tvoje volba… nazdar!
Co je ostatním do toho? Skutečně nechápu jak si někdo vůbec může dovolit se na nekojící matku jen blbě podívat… Předsudky jsou hrozná věc a lidi dost často strkají čumák do věcí, do kterých je jim prd :pocitac:

Ty jsi spokojená, miminko je spokojené… no neni to paráda? Nic víc bych neřešila :pankac: :hug: :kytka:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 06.12.12 08:53

Já jsme byla matka dojná :D Obě děti se mi přisály v porodnici a pustily se po 7 a 6 měsících a pak se ještě ode mě přiživovaly do 13 měsíců :) Pro mě to byla pohoda (hlavně ideál na mojí lenost - nic nemusím připravovat, mám to po ruce :) ), ale úplně chpu, že někdo kojit nemůže nebo nechce. Docela mi vadí ta intenzivní masáž, že jen a jen kojení. KOjení má význam, když se při něm oba cítí dobře, láska se netvoří s mlékem v prsu, to by adoptivní rodiče své děti asi nemilovali, ne? Takže pokud tě někdo odsuzuje, že kojení tě nijak nebere, tak je to jeho věc. TAky někteří lidé nemají rádi zrzavé, pihaté, mladé, staré…Záleží jen na tobě. Mimochodem, já jsem tetí dítko, oba mí sourozenci byli dlouho kojení a já mlíko od narození odmítala. Jakékoliv, takže mi ve 3 měsících maminka rozmixovala omáčku s bramborem (samozřejmě bez koření:)) a od té doby jsem prý byla spokojené a veselé dítě. A láska mi tedy v žádném případě nechyběla, i když jsem neměla ani prs ani láhev, lžička mi stačila :)

Příspěvek upraven 06.12.12 v 08:54

 
NikysekR
Echt Kelišová 7954 příspěvků 2 inzeráty 06.12.12 09:18

Ahojky, no mě se kojení taky docela zprotivilo, a to když jsem přicházela o mléko. Syn byl pořád přisátý a když náhodou nebyl tak křičel a křičel.. Bylo mi úzko a špatně, nedá se to přímo popsat. UM pro mě bylo vysvobozením. A upřímě ani před tím, když nám kojení nějaký ten týden docela šlo, jsem z toho nebyla nějak nadšená. Prostě jsem ráda, že jsme toho nechali, protože jsem nebyla daleko k úplnému zhroucení a takovou maminku by moje dítě opravdu nepotřebovalo ;).
Zkrátka jsem toho názoru, ať si každý dělá co chce, já si taky vše dělám po svém a je mi fajn. A nikdy nikoho neodsuzuju :palec:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 06.12.12 09:19

Ano, nechapu te.Ja patrim k tem matkam ktere si kojeni uzivaly a taky jsem dost bojovala o zvyseni laktace, ale to je na dlouhy pribeh. Nakonec jsem kojila 21 mesicu, mala se pak odstavila sama a to byl muj sen, aby se sama odstavila, abych ji to nemusela brat ja.Pro mne to bylo krasne nezapometulne obdobi.Ale to, ze te nechapu neznamena, ze te odsuzuji, to vubec ne. Kazdy ma pravo delat jen to co ho dela stastnym a spokojenym ;) Nez odsouzeni si spis zaslouzis tak trochu soucit, protoze to pro tebe muselo byt sakra tezke vedet, ze bys mela, ale nemoct, protoze se to ti prici. V kazdem pripade je nejdulezitejsi, ze ty i miminka jste byli spokojeni a stastni, jen na tom zalezi :srdce: Laska vychazi ze srdce a ne z prsou ;)

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26391 příspěvků 1 inzerát 06.12.12 09:19

Taky nekojim a taky jsem moc nechtěla..ne že by mi to bylo nepříjemné, ale obtěžovalo mě to..nakonec asi to psychika vycítila a ve třech měsících mléko došlo, tak jsem konečně přešla na sunar…nevadí mi to, já taky nebyla kojena a nidky jsem nebyla nějak více nebo závažně nemocná..dneska jsou ty UM dobře vykucená - vitamíny a tak…ale když vím že se potkám s maminou která je do kojení blázen, tak prostě řeknu že kojím a mám klid, než aby mě přesvědčovala a cpala do mě moudra..když vím že se potkám s normální matkou, tak řeknu že nekojím a je klid..

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8842 příspěvků 06.12.12 09:27

S autorkou souhlasím, že spokojená máma je důležitější než to, zda má dítě prso, nebo flašku. Když to nejde, tak to holt nejde…

Na druhou stranu se přimlouvám i za ty, kdo bojují pro kojení. Pokud by se totiž je maličko připustilo, že je úplně jedno, jestli prso, nebo UM, tak výrobci UM spustí válcující kampaň o tom, jak strašně užitečné látky zrovna v jejich plechovce jsou (probiotika, prebiotika a kdesi cosi) - a myslím, že spousta maminek by si řekla, že když je to mléko tak skvělé, tak proč by se namáhaly s rozkojováním… a to prostě podle mě je špatně. Pokud nemá žena vyložený odpor ke kojení, tak by to měla zkusit, protože dítěti opravdu mateřské mléko dává hodně. (Na jiné aspoň zapůsobí, že to je levnější a pohodlnější ;) )

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 06.12.12 09:30

Je mi osobně úplně jedno, jestli někdo kojí nebo ne. Mně zase lidi kecali do toho, že kojím moc dlouho. Myslím, že po tom je každému opravdu houby, jestli nekojím vůbec nebo kojím tři roky nebo dýl.
Taky mi to teda žádné skvělé pocity nepřinášelo, ale přišlo mi to hodně praktické a přiznám se, že jsem byla pohodlná řešit nějaké flaštičky a savičky a kraviny. Kromě toho je to velmi levná záležitost, tak proč to nevyužít, když to příroda nabízí? :mrgreen:
Ať si to každý dělá, jak mu to vyhovuje. A nikdo nemusí řešit druhé. Mě třeba nadzvedává, když někdo brojí proti kojení batolat nebo proti kojení na veřejnosti (které jsem kvůli své stydlivosti nikdy neprovozovala, ale myslím si, že na něj má každá žena a mimino přirozené právo).

Příspěvek upraven 06.12.12 v 09:30

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 06.12.12 09:40

Také budu patřit mezi ty, které tohle nechápou. Já kojím skoro 9 měsíců a je to pro mě něco nepopsatelně krásného, takový pocit spojení jen mezi mnou a dcerou…taky jsem bojovala s bolavýma prsama, věčně mokrá od mlíka, první měsíc byla dcera fakt jen u prsa a skoro nikde jinde ale vydržela jsem a po pár týdnech už to bylo pohoda a neměnila bych, pevně věřím, že pokud bude další dítko, kojit zase budu.
Ale odsuzovat tě nebudu, tvé pocity neznám a nezažila jsem je, takže odsuzování není na místě. A na lidi kolem se vykašli, lidem se nikdy nezavděčíš a vždycky si něco najdou, na mě třeba zase někteří koukají divně, že ještě pořád kojím, přitom mi na tom zas tak nic divného nepřijde, dceři teprve bude 9 měsíců, tak co…proč kupovat Sunar, když jsou vlastní zásoby.
A jak už tu bylo řečeno, důležité je, aby jste ty a miminko byli spokojení. K čemu je matka, která sice kojí ale je z toho na nervy a akorát to přenáší na dítě, to nemá smysl… ;)

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 06.12.12 09:55

Ahoj,
já tedy plně kojím, a rozhodně tě odsuzovat nebudu. Pro mě osobně kojení není ani nepříjemný, ani bůhvíjak úžasný zážitek, prostě dítě jí a já se u toho tak nějak vyskytuju :lol: Jen tedy dneska v noci, když se malá budila na jídlo, jsem si říkala, že je to fajn, že nemusím nic připravovat :lol:
Moje máma má kamarádku, která kdysi (její děti jsou v mém věku) taky nekojila, protože si prý připadala jako kráva. Není tím míněno blbá, ale prostě jako dojnice. Člověk je hodně složitá bytost a v mozku se urodí lecjaký pocit, a rozhodně tě nemíním odsuzovat za ten tvůj, hlavně že jsi ty i dítě ok :palec:

 
Ter91
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 06.12.12 10:05

Ja nechápu proč pořad píšete že někdo řekl když někdo nekojí že má své dítě méně rad…když to prostě nejde to kojení, fakt to hodně bolí když je miminko nespokojene tak prostě se nedá nic dělat tak proč se to tak řeší a furt na to poukazujete že vam dava někdo vinu že nekojite…věc je jina když mamina řekne ja kojit nebudu mě to nebaví nemam na to čas atd tohle je hrozne když tohle matka řekne nebo tu byl deniček a tam se psalo že už od pvbniho okamžiku kdy otěhotněla věděla že kojit prostě nechce!!! Ja kojím moje holčička je zatím spokojena a ja taky nic mě nebolí někdy to je sice obtížne když jsme venku a musím zalest někde do obchodního domu a všechno zesebe zesoukat, ale určitě bych kvuli tomu nepřestala kojit…tím sem chtěla řict že nikdo proti vám nic nemá když vaše dítě je na UM když nejde kojeni přece miminko nenechate hlady proto se ty UM dělaj

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 06.12.12 10:18

První kojené..druhé chvilku! Pro mě je to hezké vzpomínat na to první kojení…něřešila jsem kolik vypil jak často…Pribýval, byl spokojený..! Ovšem bolavá prsa, záněty..stačilo mi jen se projet kousek autem připásaná! Nebo když měl zuby… ještě ted mám husí kůži..!
A pro všechny co se trápí! Víte k čemu je umělé méko? Pro děti… :lol:! Pokud matka nemá …nebo z jiného důvodu nemůže! Hlavně že jsou děti zdravé a spokojené! Zbytek jsou kecy…

 
Ter91
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 06.12.12 10:22

Tak sem to myslela když jsou velke problemy tak se neda nic jineho dělat proto ta UM je!!! přece dítě nebude ohladu …taky jsme šli do kina s přitelem a mleko se mi odstříkavat nechtělo tak sem koupila dva sačky nutrilonu a moje mamka ji to udělala jak sme byli 4 h pryč

 
sonelik  06.12.12 10:43

Já miluju nekojení!!! Vyloženě jsme si užívala nákup lahviček, mléka jsme střídala, úplně jsem se v tom vyžívala. :D Teď čekám třetí mimi a už do porodnice mám nakoupené Aventky a nový Sunar a už se těším jak zas budu experimentovat. :lol:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 06.12.12 10:44

Jak jsi popisovala situaci s prvním dítětem, jako bych četla o sobě… na druhou stranu, já bych kojila ráda, jen jsem to předčasně vzdala. útěchou pro mně je to, že jsem klidnější a z dcery už vyrostl pořádný krásně stavěný rarášek.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 06.12.12 10:45

Já nevědela do čeho jdu jaké to bude kojit, no malýmu se na sále moc přicucnout nechtělo, přikládala sem a nakonec se den před propuštěním rozkojila, no byla to bolest, kroutila sem prsty u nohou a boulila oči, byla to hrůza, kojila sem přes kloboučky, doma pak taky, no prostě hrůza, všude píšou jak to nebolí a tak no děs :pocitac:,přestala sem kojit přes kloboučky a kojila normálně, až po pár týdnech mě to nebolelo když malej pil ale když kolikrát vidím jak se u toho prsu vzteká jak bych mu kolikrát dala flašku Sunaru, Sunar sme koupili a máme ho v zásobě, protože ze začátku sem měla mín mlika a měla sem stres že ho nebudu kojit. Neodsuzuju nikoho že nechce kojit, je to každý věc ale je fakt že všude všichni říkají jak je dobře že kojim, že UM je drahé a tak, sice kojim malýho ale už je podruhé marod, má rýmu a kašel, prostě nějaká viroza a pak k čemu je dobré kojení ikdyž je drobek nemocnej? no prostě na prd, já jako dítě vyrůstalo na Sunaru a žiju, můj manžel taky vyrůstal na Sunaru a je pěknej pořízek, takže pokud je matka spokojená a v klidu tak je to hlavní, vůbec nevadí že je mimino na UM.
Plno ženskejch v mým okolí nekoji, bud je to kvůli císařu a nebo že nemají mliko, proč něco hrotit když to nejde.

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 06.12.12 11:02

Mě se v porodnici laktace rozběhla úplně ukázkově, malá přibírala nádherně a byla spokojená. Já byla svým způsobem taky spokojená, že malá krásně prospívá ale na druhou stranu, jsem nesnášela to, jak mě budila promočená košile, peřina polštář, musela jsem odstříkávat a byla to hrůza. Měla jsem zvýšené teploty a tvrdé prsa :zed: Po příchodu domů, to ale nějak odeznělo a mlíčka bylo mín a mín a já vydržela čistě kojit jen 2 týdny a pak 2týdny ještě ale s dokrmem, pak se mlíčko přestalo tvořit. Každý do mě pořád hučel, že musím přikládat a přikládat, hlavně v noci. Věřím, že by se laktace rozjela, kdybych tomu tak učinila ale opravdu mi to nestálo za to, abych byla vyčerpaná a zničená. Skončili jsem plně na nutrilonu a ted jsme přešli na sunar. Ničeho nelituji a jsem toho názoru, že kojení je jen pro silné nátury. Já osobně vyrůstala taky na sunaru a jsem úplně normální a svou mámu určitě neproklínám za to že mě nekojila. Je to každého věc. Určitě nejsme hrozné matky a nemáme si co vyčítat. A pokud se to druhým nelíbí, tak at se stavěj třeba na hlavu :mrgreen: :mrgreen:

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 06.12.12 11:05

Já to chápu, prvního syna jsem kojila asi měsíc a pak jsem s vděkem přešla na sunar, ulevilo se jak mě, tak jemu. Já nebyla nervózní, věděla jsem, že dřív jak za další tři hodiny jíst chtít nebude a on měl v bříšku jak v pokojíčku. Teď mám druhého syna ( 14 dní) a zatím kojím, co to dá. AAle strach, jestli se dost najedl, jestli mám dost mléka, co můžu a nemůžu sníst, aby ho nebolelo bříško..občas mám chuť s tím seknout, ale snažím se dál.
Určitě tě neodsuzuju, v podstatě vím přesně, o čem mluvíš.

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 06.12.12 11:08

Ahojky, myslím, že MM je pro miminko to nejlepší, ale důležitější je spokojená máma. Já teda kojím už druhé dítko, ale žádné krásné pocity z toho nemám. A je pro mě pořád jednodušší vytahnout prso než připravit UM. A kdyby můj skoro rok a půl starý synek nebyl takový závislák, už toho dávno nechám. Přeju ti, abys byla šťastná máma šťastných dětí. Na ostatní se vykašli.

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 06.12.12 11:31

Hezké napsané a mluvíte mi z duše…u první jsem kojila dva měsíce z musu a málem jsem se zbláznila a druhou jsem kojila týden plně a hned doma jsem dávala sunar plus ještě odstříkané mléko ke každé dávce tak 40ml, ale také dva měsíce a konec.Byla jsem aspon klidná maminka, a děti mi prospívají, obě dvě nadané a spokojené. Nic proti těm, co kjí..

 
Bobulka26
Echt Kelišová 9397 příspěvků 06.12.12 11:35

Taky jsem kojení nepřišla na chuť. Kojila jsem svého syna skoro 8měsíců-z toho 2měsíce se slzami v očích, pak už měsíc jen s bolestí a nakonec si prsa asi zvykly. Od 4měsíců jsem přes den kojila každé dvě hodiny a byla jsem z toho dost na nervy. Ke konci už jsem mlíka taky moc neměla a dostala jsem se do fáze, kdy mi to vysloveně vadilo a v tu chvíli jsem si řekla, že už to dál nejde.
Sice pro mě kojení nebylo nic tak strašného a našlo by se pár kojení, které jsem si užila, ale chápu a souhlasím. Nejdůležitější je spokojená máma!

 
Indiansummer
Kecalka 256 příspěvků 1 inzerát 06.12.12 11:35

Mne to prijde uz jak fanatismus s tim kojenim. Vsude to do nas perou a pak kdyz kojit nenuzeme, jsme z toho na nervy, ze jsme zklamaly. Mne kojit slo, ale ze zdravot. duvodu jsem musela prestat po 2.mesicich. Taky jsem z toho hroutila :( Syn je zdravy a vztah mame nadherny!

 
Olion
Závislačka 2692 příspěvků 06.12.12 11:42

Ahoj, plně tě chápu. Já kojit chtěla ale období kojení popisuji jako jedno z nejhorších období mého živote. Stres, strach a panika. Plně jsem kojila jen 10 dnů a to až když dceři byli 2 měsíce. Já bych tvou situaci u druhého porodu vyřešila tím že bych do porodnice šla rovnou se svojí lahví a UM.
Moje teta mi vyprávěla, že když rodila před 20lety. Tak jí taky nutili ke kojení. Mléko prostě neměla. A jediné co jí bylo řečeno že UM ne a že dokud syn nepřibere domů prostě nepůjde. Tenkrát to vyřešila poměrně kuriozně. Na pokoji s ní byla cikánka co měla hrozně mléka tak jí syna několikrát nakojila a byl klid. Doma hned dali sunar a z kluka je vysokoškolák a nijak tím rozhodně netrpěl.

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25107 příspěvků 06.12.12 12:01

Já si tedy myslím, že se nekojení neodsuzuje, že se jen hóóódně moc propaguje kojení a to je ale asi dobře, jak už btady někdo psal.

Já tedy děti kojila nejméně do 3/4 roku a v pohodě, ale nemyslím si, že nekojící maminka je špatná ať už má jakékoli důvody. Někdy se jí divím proč nekojí, když je to tak pohodlné, ale to je vše.

Jak jsem psala já neznám nikoho kdo by osuzoval nekojící maminky, že se někdo diví neznamená, že odsuzuje.

A s těma nemocema - nejde vidět, jak by nemoc probíhala u nekojeného dítěte. Bezesporu v MM se předávají protilátky a i když dítě onemocní, tak má lehčí průběh. A mám to mnohokrát vyzkoušené, že čerstvé miminko sice chytlo nemoc od ostatních dětí u nás doma, ale mělo nejlehčí průběh nemoci.
To píšu jen proto, že takové to posuzování, že kojené dítě není o nic víc zdravější než nekojené není pravda. To se musím odborníků zastat, protože kojení se nepropaguje z žádných jiných komerčních důvodů jako jiné věci, propaguje se opravdu jen v zájmu miminka :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug:.

Příspěvek upraven 15.05.13 v 22:54

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26391 příspěvků 1 inzerát 06.12.12 12:24

@AninaEli
já teda nevim, pro mě je pohodlnější teda dělat UM než kojit..jediná nevýhoda je finanční stránka, ale pohodlnost v tom nevidím..pro me je pohodlnější vytáhnout na procházce lahvičku než se snažit něco někde najít kde se mužu vyslíct a nakojit..( zvlášť teď v zimě ) :nevim:

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 06.12.12 12:47

Po přečtení Tvého deníčku mě přepadá obrovský vděk za to, že jsem jedna z těch, kdo kojit mohly a bylo to pro ně krásné. Rozhodně Tě neodsuzuji, jen mi je líto těch žen, které příroda o tenhle dar připravila. :kytka:

 
Dujana
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 06.12.12 13:11

Já celkem dokážu pochopit, že se Ti kojení nelíbí, i když já jsem kojila ráda. Mně osobně je buřt, jestli někdo kojí, nebo nekojí, ale moc nerozumím podobným deníčkům či diskusím, kde má skoro každá nekojící maminka potřebu se obhajovat a zároveň poukazovat na odsuzování okolí. Jak už tady zaznělo, nemyslím si, že když se někdo zeptá, zda ne/kojíš, případně proč, že je to odsuzování. Nevím, jestli je to Tvůj případ, ale občas mám pocit, že jsou nekojící trochu přecitlivělé, co se tématu ne/kojení týká. Myslíš, že „opačný tábor“ se s takovými otázkami nesetkává? Já jsem rozhodně nekojila nějak extrémně dlouho (do roka), přesto jsem se setkala s povytaženým obočím, že tedy ještě kojím. A „nejhorší“ asi bylo, že do 6 měsíců jsem kojila plně, a okolí se mě ptalo, proč už nedávám šťávičky, čajíčky, později třeba šunku či nějakou dobrotu (například čokoládu, že). No a? Tak se zeptali. Pokud měli zájem, vysvětlila jsem jim, proč to či ono ne/dělám, jinak jsem vše odkývala a „jedním uchem tam, druhým ven“ :-). Jestli si zatím, co ne/děláš, stojíš, nemáš potřebu svoje jednání obhajovat.

Asi rozumím tomu, že může být trochu otravné to propagování kojení, ale tak holt je to skutečně to nejlepší, pokud maminka např. nekouří či nepije. Tak to prostě je, ale nikdo netvrdí, že žádná jiná alternativa neexistuje a že UM není vcelku kvalitní náhrada. Ono to chce i tu „kampaň“ brát se selským rozumem a řídit se sebou. Pokud by existoval např. nějaký prací prášek, který by byl objektivně vyhodnocen jako nejlepší na trhu, všude na něj byly reklamy, ale já po něm měla vyrážku, tak ho logicky taky používat nebudu ;-).

 
madamecrazy
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 06.12.12 13:21

Myslím si, že kojení v Tvém případě moc nešlo a mléko nebylo právě kvůli tomu, co píšeš, že se Ti to prostě příčilo…ta psychika dělá hodně, speciálně při kojení, takže pokud Ti to vadilo už od začátku, mlíčko prostě nebylo a kdyby jsi se snažila rozkojit sebevíc a pila hektolitry čajů, nemělo by to žádný efekt, měla jsi to prostě v hlavě a tečka. Je to Tvé rozhodnutí a každý má právo jednat jak uzná za vhodné, bohužel speciálně u nás ve státě je tak vysoké procentů „Čecháčků“, kteří strašně rádi pouze kritizují, hledají v druhých to špatné a pak radí, jak se to má dělat…místo aby se radovali ze svých životů a mysleli pozitivně, tak kolem sebe roznáší jen negativní energii…kolikrát stačí taková jedna jízda v MHD a juknout se na výrazy lidí kolem sebe a občas zaslechnout, o čem se baví… :roll:
Jediná obrana proti tomu je, si toho nevšímat a naopak se těm lidem snažit předat trošku dobrého :mavam:

Příspěvek upraven 06.12.12 v 13:21

 
Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 06.12.12 13:27

Také tě chápu…první dceru jsme kolila možná tak 6týdnu, ale bylo to pro mě utrpení už v porodnici málo přibývala na váze, mě bolely bradavky, byl to děsmalá měla po mám mlíku šilené bolení, a to sjme téměř nic nejdela byla jsme jen o rohlíkách 3dny starých a vodě, pak malá nepřibývala tak dr.at jí dokrmuju nutrilonem, dcera byla spokojená i bolení břiška ubývalo a já se na náký kojení vyprdla. při druhém těhu. jsme si řekla, že to zkusíme a když to nepujde přejdu hned na UM u druhé dcery to bylo jiné, mléko se spustilo hned, přisávání teda bolelo, ale šlo to pěkně, bolení neměla, pila po 3hod. v noci i po 7hod.,ale nemužu říct, že kojení je pro mě to nejkrásnější neříkám, je to krásný pocit být na blízku z miminkem o tom žádná, ale hlavní je, aby mimčo i mamča byli v klidku a to opravdu nemá nic společného s kojením…vyrostlo plno miminka na UM tak proč né ty naše…ted čekáme třetí a uvidíme jak to pujde chtěla bych kojit, ale n za každou cenu!!!tak, že opravdu tvé pocity plně chápu…

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 06.12.12 13:27

Jinak, myslím, že tady jde o nepochopení propagace kojení. Není to nic zaměřeného proti matkám, které z nějakého důvodu kojit nemůžou. Jde o to, že kdyby propagátoři kojení jen trochu ustoupily, firmy, co vyrábějí sušená mléka pro kojence, by nasadily takovou masáž, že už by nekojil snad nikdo.

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 06.12.12 13:27

Tak já mám zkušenosti s kojením i nekojením. Mám pocit, že podle tchýně nebylo správně ani jedno :think: Dvojčata jsem nekojila, mléka bylo málo a bylo to hodně náročné. Často jsem slýchávala, jak je škoda, že nekojím, že mateřské mléko je nejlepší. Třetího kluka jsem kojila dlouho, do půl roku plně a to se zase divila, proč mu nedám čajíček, potom ve čtyřech měsících jablíčko atd. :nevim:

 
boruvecka
Stálice 83 příspěvků 06.12.12 13:31

Děkuju Ti za tenhle deníček, mluví mi z duše. Prvního chlapečka jsem se snažila kojit, a i když mlíko bylo, on se moc nemohl přisát, byl zesláblej, měl žloutenku, byl hladovej, pořád spinkal, neplakal, ale já ho musela budit i v noci a pořád zkoušet přikládat, bylo to k nesnesení + ten nátlak společnosti a blízkého okolí, vyhrožování sester, že jakmile dostane flašku, tak už se nikdy kojit nenaučí… Horor!! Brečela jsem tak 5krát denně a byla jsem jak tělo bez duše, připadala jsem si jak neschopná matka, a pořád se někdo ptal: Kojíš? Ne. Proč? Tak se snaž, musíš kojit! Hrůza. Myslím, že hlavně následkem toho jsem měla velmi těžké poporodní blues. Vydržela jsem odsávat necelé 3 měsíce a malý dostával nutrilon většinou jen jednou nebo dvakrát denně, takže jsem na sebe pyšná, že jsem to vydržela, ale na druhou stranu to byl šílenej psychickej nátlak a vím, že kdybych se tak nenervovala, rovnou dávala UM, tak bych si začátek mateřství mohla užívat a ne ho protrpět. Navíc mi potom dlouho trvalo, než jsem si našla tu pravou něžnou a láskyplnou cestu ke svému synovi, kterému jsem to asi také podvědomě dávala za vinu, že neumí sát. Teď ho miluju nadevšechno na světě! Závěrem: Až budu mít druhé dítko, nejradši bych, aby kojení šlo dobře, ale sama tomu moc nevěřím a tak jsem se zařekla, že nic lámat přes kolenu nebudu. Buď po prvních dvou dnech bude sát a bude dost mlíka, pokud ne, ihned přejdeme na UM, bez stresů a vysvětlování a už se moc těším na další miminko a tentokrát si to budu užívat plnými doušky!! :srdce:

 
barbaramat
Stálice 77 příspěvků 06.12.12 13:31

I když obvykle na Deníčky nereaguji, tak po přečtení tohoto a s tím spojených reakcí, nedá mi to a přidám ve zkratce i svůj příběh: Čekala jsem první dítě, vše bylo úžasné a skvělé, až na to, že mám totálně vpáčené bradavky a jak se blížil čas porodu a s tím spojené „kojení“ tak mě jímalal hrůza, co bude. Všude kolem mě (předporodní cvičení, kurz, internet, liga pro kojení…)jen hesla typu „kdo nekojí, není čech a pořádná matka“ a já, ikdyž jsem už během těhotenství vyzkoušela kde co (formovače, masáže a pod.)ale bez efektu, jsem čekala, co bude.
V porodnici se mi laktace rozjela tak, že jsem měla mléka jak pro 4čata, ale stejně to nic příjemného nebylo. Malé se nešlo přisát (ani s kloboučkama) a tak nastal koloběh - jakože nakojit (malá byla akorát zuřivá, že jí to nejde a hladová), pak dokrmit stříkačkou (flašku NE, co když si zvykne!) a odstříkat zbytek mléka, aby nebyly záněty… a tak pořád dokola… vydržela jsem to asi tři týdny a pak jsem byla tak psychicky a hlavně i fyzicky na dně, že už jsem nemohla - žádný báječný a úžasný pocit se nekonal.
Nakonec jsem koupila el. odsávačku, 4 měsíce (tedy celkem 5 měsíců) jsem odstříkávalal do flašky, vše se tak nějak uklidnilo a pak jsme přešli na UM… a žijeme! :-)
Teď čekáme další přírustek a já pomaličku začínám řešit, co bude a jak se k tomu postavím tentokrát… a upřímě, nevím. Tuším, že přirozené kojení nepůjde a tak mám dilema, zda odstříkávat do flašky nebo rovnou přejít na UM… asi uvidím, co na to příroda a jak to s množstvím mléka bude tentokrát.

Ale nikoho za NEKOJENÍ neodsuzuju, ani nikomu neberu pocit, že to je to nejúžasnější na světě
Jen nesouhlasím s tím, že jen díky tomu, že kojím se vytváří pouto mezi matkou a dítětem. To mi příjde jako BLBOST. A mrzí mě, že ji některé až příliš ortodoxní „matky“ vnucují někdy až moc radikálně.

Takže se každá rozhodujte dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a to bude pro vás oba to nejlepší. Všem přeju krásné svátky :mavam:

 
labilniveverka
Kecalka 147 příspěvků 06.12.12 13:46

Ahoj, úplně tě chápu a hlavně obdivuju, já jsem to tak dlouho ani nevydržela :potlesk:

 
akinorevna
Kecalka 438 příspěvků 06.12.12 14:04

Ahoj, i já po přečtení Tvého deníčku musím reagovat… Úplně Tě chápu… Já zažívám teď to stejné… Taky jsem chtěla plně kojit / první dítko jsem kojila plně 3 týdny a pak do 6 měsíce jen částečně / Teď mám měsíční dceru, narodila se dost hekticky a komplikovaně, takže byla hned po porodu na infúzi - neměla skoro žádnou glukózu a v inkubátoru na zahřátí - byla tam skoro 24 hod. Já po těžkým porodu se taky těžce vzpamatovávala, každopádně, malou mi poprvé daly k přiložení skoro 25 hod. od porodu, takže „zazdily“ trochu laktaci a mě se špatně nastartovalo mléko… Takže už v porodnici neustálý řev hlady, já prsa do krve rozedraný - prý jsem špatně přikládala - sestry občas hnusný, že i tu UM mi nechtěly dát… No, výsledek po 4 dnech v porodnici - kojená + příkrm Nutrilonem… Z porodnice jsem hned šla koupit Nutrilon 1HA. Sem tam jsem ho dávala, když byla malá neklidná, jinak jsem kojila, někdy i nějaký den plně, ale brečela jsem u toho - bolest jak prase, bradavky totálně k. o. a do toho jsem přikládala třeba i každou hodinu, prý se tím zvýší mléko a stejně, malá si to vyžadovala…
A výsledek? V pondělí jsem si prodělala zánět v prsu - začínající - nechápu, kde jsem k němu přišla, když pořááád přikládám a nevím, co je to mít tvrdý prsa…teploty, bolest jak blázen, psych. k. o., sama doma na děti / manžel je prac. v Praze /,malá poslední týden nervní, dost pláče, špatně kaká… Od včerejška jsem jí zvýšila Nutrilon z 1 denně na 3 denně a do toho jí kojím, i když to bolí, bradavky jsou totáč zbitý a já psych. na dně, když se blíží kojení… Chci to vydržet ještě 12 dní, to nám končí šestinedělí a pravděpodobně toho nadobro nechám…jestli se má prsa teda nezlepší… Dávat UM a jen trošku MM - stejně je to jen o nervy…

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 06.12.12 14:21

Ono, pokud někdo mléko má a kojit může tak mi to zvláštní a nelogické přijde. Ale rozhodně souhlasím, že je to každého věc. Souhlasím, že matky co nekojí mají normální spokojená miminka. Říkám to proto, že ani jedno z mých dětí nebylo kojené. Mléko se sice vytvořilo, ale zatvrdlo a nešlo se „ven“. Podle mě, je ve mě nějaký problém, hormonální či co.
Já jsem chtěla strašně kojit, už jen pro ten pocit, ne pro to, že by to tak snad mělo být. Nějaký čas mi to trvalo, než jsem se s tím smířila, ale nakonec, když se rozbouřené hormony uklidní, zdraví rozum poví, že důležité je miminko s plným bříškem a úsměvem na tváři.
Samozřejmě pokud někdo pociťuje u kojení skoro i odpor, nechuť, tak je to o ničem a UM je nejideálnější. Základní je upřímná láska k dítěti :srdce:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 06.12.12 14:23

Já už jsem to psala i jinde ale zopakuju to.. Já vážně nevím kde to kdo žijete, ale mě se NIKDO na potkání na kojení neptal, NIKDO na mě nekoukal ani tak ani onak. Maximálně doktorka se ptala kdy chci začít s příkrmy a jestli chci informace.
Ani jsem nějak nezaznamenala tu masáž. Prosím vás kde kdo koho masíruje? mám ztuhlý krk pomůže to? :D Né, teď vážně když se maminkám v porodnici sestry snaží pomoct berete to za masáž, když se nestarají bere se to jako liknavost a kvůli tomu se nekojilo tudíž můžeme ukřivděně psát jak je to protivná záležitost.
To že je mateřské mléko to nejlepší je podle mě neoddiskutovatelný fakt. To že se někomu nechce nebo nemůže fajn to je druhý fakt a tím to hasne. Ať boha jeho krmíte dítě třeba briketama je to JEDNO! Tak už přestaňte být jedny uražené, jiné nadřazené.. Svoje děti milujeme přece všechny stejně ať už u prsa nebo u flašky :srdce:

 
barbaramat
Stálice 77 příspěvků 06.12.12 14:29

Ahojky, nedá mi nereagovat.
Máš můj obdiv, za těhle okolností bych se na to už vybodla a neřešila nějakých 12 dnů. Důležité je, aby ses dala do pohody a začala si mimuško užívat. Nechci tě přemlouvat, ale zvaž jestli se na 12 dnů nevykašlat, nepřejít plně na UM (myslím, že těch pár dnů už nebude mít takový vliv) a hlavně budeš v klidu a pohodě ty a díky tomu i malá.
držím palce, ať se rozhodneš jakkoli :palec:

 
Mišanila  06.12.12 14:34

@evick2 Mám stejnou zkušenost, mně se nikdo na kojení/nekojení neptal, teda kromě pediatra. Jo v rodině jsme to tak nějak probírali, protože věděli, že poprvé jsem měla zpočátku problém kojit.

Možná má někdo okolo sebe nějaké laktační nadšenkyně :), nebo smůlu na dotěrné osoby, nevím. Částečně to může být tou masírkou v diskuzích a na netu, kde každý píše, jak se nekojení odsuzuje a jak se někteří divně dívají nebo vyptávají, ale ve skutečnosti to tak strašné být nemusí.
Některé nekojící jsou kvůli tomu asi přecitlivělé, což chápu, takže i nevinný dotaz, jestli kojí může chápat jako útok na svoje nekojení. Ale každý to tak nemyslí, někteří se jen baví, aby řeč nestála, i když to může být netaktní.
Ale určitě jsou rejpalky a soudící potvory, takže třeba zakladatelka má smůlu na špatnou zkušenost. Třeba v rodině máme dvě, co kojily velmi krátce a špatné zkušenosti s okolím nemají. Asi záleží dost na štěstí a i na tom, jak to celé ten člověk vnímá.

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 06.12.12 14:35

Zakladatelko pěkně napsané konečně tady někdo naplno řekl co cítí ani nevíš jak je mi teď blaženě…já mám 3 děti u kluků jsem kojení vzdala po měsíci jelikož mi nikdo nic nevysvětlil a ja při první krizi vzdala kojení a dala nutroš..u dcery jsem se na kojení tak moc upla, že jsem kojit nemohla ale nechtěla jsem to vzdát, tak jsem 4 měsíce odstříkavala ve dne v noci pořad dokola unavená vyčerpana, dcera pořad řvala ve dne v noci neustále, ale ona je uplakané moiminko nebylo to mličkem…jakmile jsem pochopila, že kojení není všecko že je tedy duležité abychom byli celá rodina v klidu, tak mi spadl kamen ze srdce…te´d si někdy postesknu, že jsme to nezvladly, ale usměju se a podívam na tu breberu a je mi fajn…tedy ona ani z flašky neumí pít, takže bojujeme s každym čajem atd…hlavně že jsme všichni spokojení no ne???a ještě jedna věc nevím proč jsem se na kojení, tak upla, ale asi to bylo opět okolím, že je na nas vyvíjený tlak :pankac: :pankac:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 06.12.12 15:25

@drobececek jen se zeptam - tobe to neslo smazat? ja furt nechapu, proc tam lidi tu citaci nechaji a pak se omlouvaji, ze toho cloveka citovat nechteli - me to jde normalne smazat, tobe ne?

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 06.12.12 15:26

Já jen nechápu, když jsi měla tak vyhraněný názor na kojení, proč jsi se vůbec rozkojovala v porodce u druhého :nevim: To přeci není žádná povinnost… Stačilo vzít si s sebou flašky, UM a sestrám si jen říct o převařenou vodu, ne?
Nějak nechápu, proč držet hubu a krok a pak vykřikovat, jak nenávidíš kojení a jak tě kojící matky nesnášejí.

Musím souhlasit s předchozími příspěvky, že tu kojící masírku jsem zažila jen v porodnici, o d pediatry a z médií, jinak nikdy nikdo neměl potřebu zkoumat, co jí moje dítě.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 06.12.12 15:29

A ted k tematu - ja kdyz nekojila, tak jsem sama mela dojem, ze trapim dite a mela jsem furt potrebu nekomu o tom vykladat a furt to resit - jednak to nikopho nezajimalo a kdyz uz, tak me utesovali, ze se nic nedeje. Tak premyslim, jestli mam jen stesti na zname, nebo jestli si to my nekojicky jen blbe nevykladame.
mam jen jednu kamaradku prdlou superkojnou, co se rozkojovala pro adoptovane dite, odsavala 8× denne hodinu pujcenou odsavackou (70 kc/d)a kojila se suplementorem skoro 2 roky!!! ta teda obecne nechapala, ze to nekdo vzda, ale me osobne uznala, ze ja teda nemusim (byly tam zdravotni duvody). - ale ta byla a je primarne prdla i v jinych ohledech.

jo, ja taky po svych zkusenostech nesnasim kojeni. u druheho jsem se tesila, az dostanu zelenou od doktora, ze se na to muzu vybodnout. Vyhody kojeni jsem nikdy neokusila, jen same nevyhody. dite na flasce mi alespon mohl kazdej ohlidat a taky se daleko lip odnaucovalo nocni krmeni.

Příspěvek upraven 06.12.12 v 15:32

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 06.12.12 15:31

@Gladys ale jo, pediatri se ptaj, v ockovaku je na to totiz zaskrtavaci okenko :-) jinak je jim to sumak :-)

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 06.12.12 15:32

Já spíš zastávám názor, že dítě má dva rodiče a je velmi nesprávné tatínka od péče o miminko odstřihnout, takže lahvička s UM je ideální řešení jak tatíka zapojit.. :mrgreen:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 06.12.12 15:37

Jeste ja

podle me je primarne chyba v pojeti propagace kojeni - stale dokola se opakuje, ze kojit muze kazda a je jen otazka jeji vule. ze nekoji jen pohodlne matky a spravne je to nevzdat to pri prvnich potizich.
ja si to vsechno nastudovala predem a byla prevedcena, ze samozrejme budu kojit a ze nebudu sobecka matka a ze to hnedka nevzdam. Ty 4,5 mesice zivota v pekle na zemi mi laktacni liga dodnes dluzi!!! :-) :-) :-)
myslim si, ze v dnesni dobe uz neni treba kojeni tak dramaticky propagovat a slusela by se i zminky o tom, ze UM je skutecne plnohodnostne, ze kojeni vztah nedela a ze kojit skutecne muze temer kazda, nicmene je treba zvazit, za jak velke obeti to jeste stoji.

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 06.12.12 15:45

Vítám tědo klubu sobeckých nekojících matek:-)) já taky nekojila, průběh stejný jako ty, malé nedali najíst příkrmu dokonce ani na porodnici umělko nemají tam prý každý kojí!!! malá pak hypoglykemii, nátlak sester, slzy depky…laktační sekta v porodce ve mě vypěstovala totální odpor ke kojení a pocit že jsem totálně nejhorší na světě a malá jako nekojené dítě nekojených rodičů bude mít všechny nemoci světa a vlastně mě bude nenávidět protože bez kojení se nikdy nenaváže to pouto matka dcera :mrgreen:

depky pláč týden v porodce a týden doma kdy jsmeto dál zkoušeli, nakonec jsem díky manžela dostala rozum a dnes žiju tak že se tím netajím že do porodnice jdu příště jedině se sunarem a nebudu chtít dítě na prso ani přiložit. končí mi mateřská malá bude mít 3 roky a mohla bych napsat román na pokračování co lidi dokážou být za hyeny když řeknete že nekojíte a ještě přiznáte že vám to nevadí a jste rádi za sunar. navíc díky tomu že kolem sebe máme plno kojených i nekojených dětí můžeme porovnávat kdo je zdravější, tak teda statisticky to jsou děti nekojené! ne že by MM vyvolávalo alergie apod. ale určitě to nezachrání dle mě před ničím. známí mají kluka, má alergie, atop atd. stejně jako rodiče ač byl kojený 2 roky a je často nemocný určitě víc jak moje malá, ta prakticky než šla do školky byla zdravá. další příklad jsou neteře, stejné rodiče, jen jedna nekojená druhá kojená a hádejte kdo je méně nemocný, líp jako mimi spával atd.? no jasně že ta to malé sunarče :mrgreen:
pro mě je MM jen forma stravy, výhoda pro mě jen ta že je zadarmo a nesnáším jak z toho laktasekta dělá něco zázračného. pro mě a moje dítě bylo umělko to nejlepší co mohlo a díky flašce jsem se začla cítit spokojeně a jako mamina a malá spokojená, spala, nebrečela neznala jsem problémy s prdíky, blinkáním nic.
takže vítej do klubu hrdých spokojených nekojících mamin :mrgreen:

Ps: je mi jasný že tu zase naběhne laktaliga s čísly statistik o tom jak každá může kojit, jak je MM to nej nej, umělko je jed a kupujeme ho jen protože je v reklamě :mrgreen: vážené dámy nechce nás nekojící žít :jazyk:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Přes překážky

Nechtěné štěstí


Reklama