nesnažilka-antikoncepce?

Ostatní
  • 21.07.03

Možná že s tímto problémem na emimino ani nepatřím, ale přesto doufám že mi někdo napíšete svoje zkušenosti. Jsem maminkou dvou dětí, starší má tři roky a mladší 7 měsíců, a třetí dítě rozhodně v nejbližší době nechci. myslím že bych to už nezvládla a hlavně finančně na tom nejsme právě nejlíp, takže dvě dítka zatím stačí. Možná v budoucnu bych jěště jedno chtěla, ale třeba až tak za deset let.

A ted řeším veliký problém-antikoncepce. Zatím s manželem používáme kondom, ale cítím že to není to pravé…Po šestinedělí jsem byla u svého gynekology, a on mi navrhl hormonální tabletky. Tak jsem si jedno balení na zkoušku vzala, byly to pilulky pro kojící matky, jenomže na konci měsíce, kdy jsem měla mít využívané celé balení jsem zjistila že zůstalo pět tabletek. Prostě jsem je zapomínala užívat, a myslím že bych je asi pravidelně nebrala nikdy, tak jsem zavrhla i toho řešení:-(

Chtěla bych se vás zeptat, máte některá zkušenosti s nitroděložním tělískem, nebo injekční antikoncepcí Depo Provera? Nebo máte nějakou jinou ověřenou antikoncepci? Byla bych moc ráda kdybyste mi poradili s výběrem, protože jsem z toho zoufalá, nikdy dříve jsem žádnou antikoncepci nebrala, ale ted musím a jsem v koncích.

Děkuji za každý názor a radu. Izabela

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.03 07:40

no nemám moc dobré skúsenosti s vnútromater­nicovým telieskom, zostala som tehotná i napriek tejto antikoncepcii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.03 10:36

Moje tělo nitroděložní tělísko velice špatně snášelo, po jeho zavedení jsem krvácela snad 14 dní a měla velké bolesti břicha, přidala se do toho zvýšená teplota, a DANA mi musela být bohužel vyndána po necelých třech nedělích „používání“ To bylo před sedmi lety po jednom děťátku. Teď po narození druheho zlatíčka znovu přemýšlím o vhodné antikoncepci, tělísko by bylo velice pohodlné, ale já se bojím, že mi udělá s tělem zase neplechu. A po hormonální antikoncepci bohužel přibírám nehorázně na váze. Optimalní řešení zatím neznám, používáme prezervativ.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.07.03 11:54

Milé dámy,
zdaleka už na tom nejsme tak špatně.
Pro uváděný případ mě napadlo tělísko MIRENA, jedná se o nitroděložní tělísko zároveň po dobu cca 5ti let uvolňující hormony. Prý je velice šetrná (nesrovnatelně s Danou), dvě kamarádky ji mají a nemohou si vynachválit. Pořizovací cena je cca 6000,–, takže to vychází na stejno, jako nákup lepších pilulek.
Více informací zkuste také na www.gynekologie.com , tam se také zmiňují o náplasťové antikoncepci, o té už jsem slyšela a páni doktoři tvrdí, že to je to pravé ořechové, nikoho, kdo ji užívá, však neznám.
zdraví
 Romana

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.07.03 17:24

Ahoj,

já budu za chvíli řešit podobný problém, až se narodí naše druhé mimčo.
Kondomy nám nikdy nevyhovovaly, antikoncepční pilulky nechci brát dokud plánujeme děti a my plánujeme ještě alespoň dvě.......takže jak se chránit?

Uvažovala jsem o nitroděložním tělísku, ale děsí mě představa právě toho „cizího“ tělíska v těle.
S injekcema je to podobné jako s pilulkama, takže definitivní ne.

Zbývá nám tedy jen „přirozená forma“ chránění se a to vyhýbání se pohlavnímu styku ve dnech ovulace.
Teď půjde ale o to vědět přesně kdy ovuluji, což také není vždy jednoduché zjisit a samozřejmě tato metoda nezajistí 100 % spolehlivost :o(
Ovšem fungovalo nám to zhruba 6 měsíců, než jsem podruhé (chtěně) otěhotněla.

Neuvažovala jsi třeba také o něčem takovém? Prostě si zkus zjistit kdy ovuluješ (pomocí ovulačních testů, měřením bazálních teplot apod.) a těch několik dní před, během a po ovulaci se buď pohlavnímu styku vyhýbejte, nebo chraňte „jinak“.

Je to trápení s antikoncepcí co? :o) Jak já se vždy těšila na „snažení“, když jsme si řekli, že chceme miminko, protože to člověk mohl hodit za hlavu veškeré starosti a zábrany :o)

Ed

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 21.07.03 21:19

Ahoj Izabelo.

Sama jsem tento „problém“ řešila. Manžel ekzematik = nemožnost použití kondomu. Já měla DANU po prvním dítěti (před 20 lety), ale s velkými problémy, silné krvácení, nakonec dana ven. Potom jsem prodělala polékovou žloutenku (rozhašenou menstruaci se mi snažili vyléčit hormonálně) a tím pádem nesmím hormonální antikoncepci. Mám 2 syny. Používali jsme s manželem to nejhorší - přerušovanou soulož. Během té doby byly nutné 2 interrupce a jednou jsem samovolně potratila.
Z tohoto manželství jsem odešla, s přítelem jsme používali kondom, nevyhovoval nám, tak jsem si v lednu letošního roku nechala zavést DANU. První dvě menstruace byly horší, pak se to normalizovalo. Jenže dana nám stačila do května… pak jsem i s ní otěhotněla. Momentálně jsem ve 13tt a šťastná.
K té poslední daně - po první menstruaci ji doktor zkotroloval, jestli sedí, tak jak má. Vše bylo OK. Jenže ona se časem svezla na bok… pan doktor říkal, že tohle neviděl už několik let…
Takže pokud můžeš, zkus si zvyknout na pilulky anebo zvol jinou hormonální antikoncepci

Andulka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.03 02:12

promiň Ed, ale co jsem slyšela v okolí, tak hlídání si ovulace a plodných a neplodných dní je ta nejspolehlivější metoda, jak v nejnevhodnější okamžik otěhotnět :-).
V současné době je k dispozici už obrovské množství preparátů. Třeba brutální jednorázové pilulky užívané po styku - vhodné ale spíš pro náhodný sex než do manželství a nejsou zcela neškodné. Podkožní implantáty vylučující nízké množství hormonů s účinností téměř 100% a nezpůsobující všechny obvyklé obtíže včetně toho tloustnutí. Obdobně fungující náplasti.
A pro uváděný problém mi vážně ta MIRENA přijde nejvhodnější, neboť to není mechanická zábrana jako Dana, ale nízkohormonální, ovšem cílená, takže opět bez vedlejších účinků. Navíc garantují, že otěhotnět lze ihned po vyjmutí, takže to asi opravdu bude v pořádku.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.03 03:51

Romano,
jenomže po hormonálních preparátech asi 10% žen má potom potíže s dalším otěhotněním… ale samozřejmě - jestli ti neplodnost nepřijde jako vedlejší účinek…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.03 06:31

Vyskoušela jsem jak pilulky,tak DANU a teď mám tělisko MIRENA.Nemůžu si ho vynachválit.Menses téměř žádná a to jsem ji měla vždycky strašně silnou.Je pravda,že se mi MIRENA „usazovala“asi půl roku ale teď už nic jiného nechci.

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 22.07.03 08:57

Já sama jsem po Verunce v:,–(ila na pilulky a došlo k tomu, cos psala na počátku. Prostě jsem na ně občas zapomněla a hned z toho byl Davídek.
Takže jsem se rozhodla pro něco, na co nemusím myslet - již několikrát zmiňovaná MIRENA. Počáteční investice je sice poněkud větší cca 6000,–, ale když si to spočítáš kolem a kolem, tak určitě ušetříš - prášky a vložky za pět let.
A navíc pojišťovny přispívají 500,– Kč, VZP dokonce 500,– Kč každý rok, kdy máš Mirenu zavedenou.
Já sama jsem po Mireně neměla žádné potíže, půl roku jsem neměla MS a teď je jen velmi slabá, 1-2 dny. šárka

Tereza
Nováček 5 příspěvků 22.07.03 09:18

AHOJ Izabelo!

Je mi 22let a nemam zkušenosti s nitroděložním tělískem, ale zato velmi špatnou s preparatem DEPO-PROVERA.
V nasi rodině je genova dispozice k obezitě a ja s ni bojovala celý život. Když jsem si našla staleho partnera rozhodla jsem se pro tento preparat. Nikdy jsem nebrala hormonalni antikoncepci a tak jsem nevěděla co to muže se mnou udělat.
Během jednoho roku užívání (tj.4 injekce) jsem přibrala 20kg (z původních 60kg/158cm). Přitom jsem vůbec nemenstruovala a měla velké výkyvy nálad.
Další rok a půl jsem se neměla žádnou antikoncepci a čekala až se mi srovná menstruace. Váha mi bohužel zůstala.

Nýní jsem ve 38 týdnu těhotenství a přibrala jsem jen 7,5kg. Tak doufam, že se mi podaří po porodu vahu srovnat.
Já bych potom chtěla zkusit novinku a to TIČINKA která se zavádí pod kůži.
Informace mužeš najít na www.ticinka.cz

Jinak ti přeji hodně štestí při výběru nové antikoncepce.
 Tereza

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 22.07.03 13:37

Ahojky všichni,

asi jsme s partnerem používali ne moc obvyklý a oblíbený způsob antikoncepce. Jsme spolu 8 let a za tu dobu jsme střídali buď kondom nebo přerušovanou soulož.
Já jsem nikdy žádnou hormonální antikoncepci nechtěla, protože jsem měla obyčejný strach, že se zařadím mezi těch několik procent, které S a hlavně PO HA mají problémy. Můj partner s tím souhlasil. Nyní jsem v 15 týdnu PLÁNOVANÉHO těhotenství. Je třeba ale říct, že přerušovanou soulož může praktikovat opravdu pouze pár, ve kterém se partner dokáže stoprocentně ovládat a zvládat svoje tělo.

Mějte se papá Evula

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.07.03 16:40

Romana, zalezi na tom, co clovek preferuje. Nam vypocet plodnych dni a ochrana v tych dnoch funguje (mimo plodnych dni bez) a to pouzivam vypocet plodnych dni z Internetu, takze ziadne sitie na mieru. Na druhej strane by som si nikdy nedala zaviest Danu alebo Mirenu, lebo su abortivne a to mi je proti srsti.

Lenze zeny su rozne a kazdemu vyhovuje nieco ine… Len som chcela povedat, ze netreba zatracovat prirodzene metody, ked clovek vie ako ich pouzivat, tak sa s nimi celkom da. Rozhodne nemaju 100% uspesnost, ale ktora antikoncepcia ma?

Este k tym hormonom - staci nahliadnut k snazilkam a clovek je az zdeseny kolko problemov s otehotnenim so sebou nesie HA, ktoru tieto zeny predtym brali. Ziaden lekar vam vsak toto nepovie, zial, mnohe to musia okusit na vlastnej kozi ;o( Vies, ako moze byt garantovane otehotnenie hned po vybrati Mireny? A kde sa to da reklamovat?
Takze, vyberte si, co vam vyhovuje a davajte si na seba, mile zienky, pozor.
Majte sa pekne.
takmer snazilka Jana

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.07.03 09:42

No jasně, já si uvědomuju, že tahle forma antikoncepce není nejspolehlivější, ale vím, že fungovat může a pokud se někdo brání umělým hormonům tak jako já, tak takovýhle způsob ochrany třeba uvítá.

Jak už jsem psala, nám tato metoda spolehlivě fungovala 6 měsíců.
Vím to podle toho, jakou rychlostí jsme naše obě děti počali (první hned a druhé druhý měsíc snažení).

Mirenu nezatracuji, vlastně je na každé ženě, pro co se nakonec rozhodne, já osobně nechci v sobě žádný umělý preparát, ať už doktoři slibují po vysazení okamžitou plodnost či nikoliv.
Není to tak dávno, co se hlásalo, že antikoncepční pilulky jsou naprosto bez rizika a najednou se objevuje čím dál tím více neplodných párů právě díky těmto „zázračným“ pilulkám.
Kdo ví, co se o Mireně dozvíme za 20 let.

Až si řekneme, že naše rodina je kompletní a budeme mít naše poslední dítě, tak potom klidně budu antikoncepci používat.
Ale v době, kdy bych ráda zůstala plodná - tam nám opravdu zbývá jen ta přirozená metoda.
Nebo konečně někdo vymyslí antikoncepci pro muže :o) Ten můj by ji prý klidně bral :oD

Ed

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 24.07.03 22:06

Ahoj Izabelo,
mám zkušnosti s injekcí Depo Provera, hned po šestineděli jsem dostla první a vše bylo v pohodě, teď po druhé injekci jsem začala špinit, asi po 3 týdech jsem navštívila svého gynekologa, dostala jsem „hormony ve spray“ (stříkám si každý den do nosu), po prvním týdnu užívání krvácení ustalo, jenže po několika dnech se objevilo znovu…Takže jsem začala opět s užíváním a čekám, zda to přestane. Můj gynekolog tvrdí, že dávka hormonů ve spray je malá - neškodná… Ještě jedno řešení je přetlouct depo proveru antikoncepcí v tabletách - jenže to nemůžu, protože kojím. Takže budu čekat, až injekce odezní, gynekolog mi řekl, že v případě, že krvácení neustane, další injekci nedostanu. Sice to je pohoda, že člověk nemusí myslet na pilulky a injekce sama osobě je velmi levná - platím 150 Kč na 3 měsíce. Jenže mě to přineslo jen komplikace, ale věřím tomu, že někomu jinému to může absolutně vyhovovat. Tak to je zatím má zkušenost s Depo proverou.

katka

Maxik1
Povídálka 45 příspěvků 08.08.03 09:53

Ahojky Izabel, já Ti zřejmě moc neporadím,ale aspoň Ti napíšu,jak je to u nás.Já jsem dlouhodobě používala HA Mercilon.Na pravidelné užívání jsem si poměrně zvykla (ze začátku jsem si nastavovala budík :o))Neměla jsem s ní problémy,vše fungovalo tak,jak mělo.Po čase jsem se rozhodla HA změnit,tak jsem přešla na jiný preparát (Pramino).Užívala jsem ho tři měsíce,bylo mi po tom špatně,pobolívalo mě břicho,trpěla jsem migrénama,takže jsem se rozhodla ho změnit zpátky na Mercilon, i když mi doktor řekl,že je pro mě Pramino vhodnější, protože prý Mercilon se spíš hodí pro mlaďoučké hubené holčiny (mně bylo 24, 170 cm/63 kg).Jenže já si trvala na svém a chtěla Mercilon zpátky.Pak jsem ho ještě několik měsíců užívala a poté úplně vy:,–(ila s tím, že budeme používat kondom a pak se začneme snažit o mimčo.Mimčo přišlo teda úplně jinak :o),jednou jsme zapomněli na kondom a já byla asi uprostřed cyklu,takže to bylo hned:o) Myslím, že po těhotenství (teď jsem v 10.TT) zase budu brát HA,už jsem si nějak zvykla…Ale třeba moje sestra měla s HA problémy,trpěla migrénama.Po jejím těhotenství si nechala zavést nitroděložní tělísko a nemůže si na nic stěžovat.Tak nevím,asi je to příliš individuální,na co si to tělo zvykne. Já si na HA nemůžu stěžovat,doufám jen, že to opravdu nebude mít vliv na mimi.Přeju Ti,abys brzy našla to, co vám oběma bude vyhovoat nejlépe a užívala života bez těchto starostí! Měj se moc fajn.Maxik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.03 20:16

Ahoj Izabelo,

ja jsem cetla, ze dnes se antikoncepce i v podobe naplasti. Je to misto pilulek a kazdy tyden se nalepi jedna naplast, ctvrty tyden se nedava nic, jako u mnoha prasku.

To je lepsi nez si pamatovat na prasek denne, ale clovek na to musi jednou tydne myslet.

danna
Nováček 4 příspěvky 03.09.08 23:36

Já jsem depo-proveru brala skoro 6 let byla jsem s ní velice spokojená až mi doktor řekl že mám udělat pauzu a jelikož už žádné dítě nechci rozhodla jsem se pro sterilizaci.Ale depo provera je dobrá i když malá část má menší problémy.Hlavně člověk nemusí na nic myslet jednou za 3 měsíce se píchne injekce .Tak hodně štěstí

Vložit nový komentář