Očekávání zimních miminek č.15 - Společné spaní s miminkem

Ne že by byl potřeba nový deníček, ale dneska jsme toho probraly zase dost a dost a kromě tchýní tu byl i pokojíček a mantinely do postýlky, a tak s ohledem na mojí nechuť do práce se s vámi podělím krátce o to, nad čím jsem začala přemýšlet a co jsem našla a třeba k tomu vymyslíme něco geniálního jak jinak :) Zkrátka by mě zajímalo co vy na to :)

Článek z časopisu Děti a My:
"Maminky se pediatra často ptají, zda je vhodné spát s kojencem v jedné posteli. Kojenci spí s rodiči téměř všude na světě.

V přírodě je v řádu savců, kam patří i člověk, nemyslitelné, pokud vše funguje, jak má, aby matka a mládě byly odděleny.

Křehký kojenec potřebuje po porodu blízkost matky, její fyzické teplo, tlukot srdce, potřebuje slyšet její uklidňující hlas. Oddělování kojenců od rodičů je spíše sociokulturní projev určité kultury - a to euroamerické. V jiných kulturách a etnikách jsou naopak matky zděšeny, pokud by měly dítě odložit mimo svoje lůžko, nebo dokonce do jiného pokoje.
Téměř všechny matky mohou potvrdit, že pokud mají dítě u sebe v bezprostřední blízkosti, vyspí se ony samy i dítě mnohem lépe. Odpadá odbíhání a kontrolování, zda dítě dýchá, zda mu něco nechybí apod. I kojení je tím pádem jednodušší, protože dítě může být kojeno podle svých potřeb a maminka je při tom minimálně vyrušována. Mnohé mýty, že matka dítě zalehne, jsou neopodstatněné. To by se mohlo stát jen v případě, že je matka utlumena léky, alkoholem nebo drogou. Navíc kojící matka spí automaticky čelem k dítěti, což je chrání před přikrytím polštářem či přikrývkou.

Společné spaní je navíc dobrou prevencí syndromu náhlého úmrtí dítěte, protože když maminka spí s dítětem, vždy lehce zaznamená změny v jeho dechu. Obava, že si dítě zvykne spát s rodiči a nebude potom chtít spát samo, je planá. Neopodstatněná je rovněž obava, že dítě naruší intimní život rodičů.

Mnohé výzkumy ukázaly, že většina dětí, které s rodiči nespaly, byly úzkostnější, měly nižší sebevědomí a někdy i více problémů v navazování vztahů. Spaní s rodiči naopak zvyšovalo sebedůvěru, děti byly samostatnější a měly lepší vztahy k ostatním. Společné spaní maminky s miminkem je tedy, zvlášť pokud kojí, naprosto v pořádku a posiluje úzký vztah matky dítěte způsobem, který se nedá nahradit."
Janička a Klárka 23tt

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
17.8.05 09:48

Ahoj Jani,
Moc pěkný deníček. Je to určitě otázka k zamyšlení. Ale nevím jestli jsem třeba já osobně schopna to vyřešit teď. Asi uvidím až se nám náš bobíšek narodí. Postýlku si určitě pořídím. (no už jsem ji podědila), ale vím od kamarádky, která kojila, že je fain obvzlášť když dítě pomalu pije kojit v leže… a v podstatě si u toho mohla i podřimovat (podřimovaly asi obě)… Ale máme docela malou postel a manžel bude chodit do práce a bude se potřebovat řádně vyspat. Prostě zkusit to zkusíme a uvidíme… Spoustu věcí myslím ukáže až čas a my si ještě určitě ani nedokážeme (myslím teď prvorodičky) představit co všechno a jak moc se náš život změní… tak to má asi být…nelze mít přece všechno přesně vyjasněno a rozhodnuto dopředu a strikně se tím řídit…
Dost rozumování… Nějak jsem se zamyslela.
Příjemný den všem Lenule a bobíš 16+6

  • Upravit
460
17.8.05 09:57

Ahoj,
Jani - další deníček na zajímavé téma, chválim. Kdysi jsem patřila k maminkám, které se bojí spát s mimčem v jedné posteli, ale po vlastních zkušenostech jsem rychle změnila názor. Možná i z lenosti, ale každopádně nám to vyhovovalo a obě děti si vždycky „řekli“ kde chtějí spát a dneska už spí ve svých postelích a jen ráno se vždycky nezapomenou přijít pomazlit se slovy „mami, už je ráno, vstávej“ zaručeně vždy do 6.30h. Jinak taťka už se na splečné spaní s mimčem moc těší, vždycky se mu strašně líbilo, že mi může pomoct i tím, že si položí prcka na břicho a usnou spolu.
Tykání - jsem ráda, že je nás víc, co si s tchánovcema asi nikdy nepotykaj, jsme s manžou 11let a ani on nedostal návrh našim tykat (milujou se natolik, že by to asi stejně nikdy nepřijal). Mě kdysi manžovo mamka tykání nabídla, ale bohužel brzy potom zemřela (měla jsem jí jako druhou mámu) a tchán se nikdy nevyjádřil, takže funguje „vy dědo.“
Verča 24tt

  • načítám...
  • Zmínit
4097
17.8.05 10:16

Ja jsem nad timto tematem taky hodne premyslela a dosla jsem k nazoru, ze vzhledem ke sve lenosti budu asi mrnouska brat do postele, protoze se tim urcite usnadni nocni kojeni. A taky mi prijde moc mile, kdyz ma clovek toho sveho drobecka vedle sebe, stejne bych ho asi v postylce porad pozorovala, jestli dycha atd. Takze spolu v posteli se zrejme vyspime nejlepe. Postylku budu mit samozrejme koupenou a uvidime, kde se bude mimiskovi nejvic libit. Nakonec si myslim, ze nejvic se spani s mimiskem bude libit memu priteli.

Bara

  • načítám...
  • Zmínit
922
17.8.05 11:04

Jani,
moc zajímavý deníček. Já už nad tím taky dost přemýšlela. Sice odborníci tvrdí, že si na to mimi nezvykne, ale já si tím nejsem jistá. I když by se nám s manžou spaní s mimi moc líbilo. Myslím, že jsem někde četla, že je to vhodné do 3 měsíců a pak ho šoupnout do postýlky :-).
Musím si to ještě promyslet. Každopádně je asi pravda, že mimi víc spí a nebrečí, protože má mámu blízko.
Zaujalo mě taky to, že matka spí vždy čelem k mimi, to je zajímavé.
Nebály by jste se, že mimi nějak ublížíte? Přece jenom to bude drobeček.
Ještě mám jedno téma k diskusi-budete používat od narození dudlíky? Já si asi 2 vhodné od narození koupím, ale nevím, jestli je budu dávat. Na netu jsem četla, že se tím prý snižuje syndrom náhl. úmrtí a tak se asi rozhodnu pro.
 Berča

  • načítám...
  • Zmínit
978
17.8.05 11:13

Holky já ani nevěděla, že to tu už je, rozebíráme fusaky ve starém a až Berča mi řekla, že to tu je. Vkládala jsem to poprvé a navíc to tam psalo, že ho nemusej vložit a že tam čekaj ještě čtyří deníčky atd. tak jsem to ani nečekala.
Taky jsem si pak řekla, že to asi není moc aktuální, ale zase jsem nad tím přemýšlela, tak jsem si říkala, že i třeba někdo další.
Včera večer jsem ještě četla, že v nějaký chytrý knížce raděj, že spát s mimčem určitě ANO, ale od půl roku určitě zvykat na vlastní postýlku a že někdo protestuje jen první noc, někdo bohužel dýl, ale později je to pro mimísky mnohem složitější traumatizující.

Takový věci samo asi budem řešit až PO, ale zase nevím jestli budeme moct tolik času trávit na emiminu, když vidím kámošku, že jí trvá na SMSku odpovědět týden tak nevím nevím, takže takhle aspoň budu třeba vědět „co na to většina“ :-)
 J.

  • načítám...
  • Zmínit
92
17.8.05 11:21

Ahoj holky,
už dlouho k vám chodím „na čumendu“ ale pořád jsem se nějak neodvažovala přidat. Mám za sebou jedno zamlklé těhotenství a revizi, a tak jsem stále trošičku opatrná - trošičku ustaranější. Dneska jsem ale byla na kontrole a řekla jsem si, že jestli to dobře dopadne (výsledky tripltestu a UTZ), tak do toho jdu!
Tak jsem teda tady - jestli mě chcete :-) Gaabina, roční 1980, TP 15.1.2006 momentálně 18+3tt
Jinak k tomu spinkáni s mimi - čas ukáže, postýlky máme dvě (po manžovi kovovou a po mně dřevěnou), jednu necháme u našich a jednu si vezme. K tomu mám ještě půjčený proutěný košík na kolečká - dá se sním i lehce houpat. Plánujeme, že když bude mimi maličké bude v košíku hned u postele, ale možná to dopadne tak, že bude spinka s námi.....

ahojky Gábina

  • načítám...
  • Zmínit
978
17.8.05 11:26

Berčo - 2 dudlíky mám taky v plánu koupit, ale byla bych radši, kdyby si na něj Klárka nezvykla a ještě lépe ho vůbec nevyžadovala. Co si pamatuju, tak ségra ho vůbec nechtěla a měla ho snad jednou do tý doby než letěl zase hned z postýlky. Nelíběj se mi moc takový ty velký miminka s dudlíkem v pusině, přijde mi, že jakmile už chodí, papá, žvatlá, tak jedině na noc, ale přes den potkat dítě v krámě s dudlíkem mi přijde divný, vždyť tím pádem skoro mlčí. No porstě radši bych, kdyby ho nechtěla, ale kdo ví.
Jinak se syndr.náhlého úmrtí (bojíme se ho asi každá) jsem zase četla, že se fakt neví z čeho vzniká, takže všechno ostatní mi přijde jako jednotlivý případy toho co se stalo nebo toho, čemu to kdo přisuzoval. Věřím akorát tomu, že v rodině kuřáků je to mnohem pravděpodobnější.
 J.

  • načítám...
  • Zmínit
922
17.8.05 11:31

Ahoj Gábi,
moc Tě tu vítám! Myslím, že o mimi strach mít nemusíš, když jsou všechny testy v pořádku, moc přeju, ať je vše ok! Je tu pár těhulek, které tohle bohužel potkalo a teď čekají zdravé mimi, tak neboj.
Máš výhodu, že máte pro mimi dokonce 2 postýlky. My jí budeme muset koupit, ale těším se na to vybírání:-).
 Berča

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
17.8.05 11:32

Ahoj holky

Jen nakukuju a přidávám osobní zkušenost .

Osobně nezavrhuji spaní s kojencen v posteli z důvodu kojení.Neboli vzít si dítko do postele a nabídnout prs, pokud má hlad. Ale dbala jsem na to, aby dcerka usínala ve své postýlce - k sobě jsem ju brala až v průběhu noci na kojení a také jsem ju občas vracela zpátky, pokud jsem u kojo neusnula, či nezvítězila lenost. Dávám dcerce stále najevo, že za maminkou může jít kdykoli, ale má svoji postýlku a v té bude spát - s mámou nablízku. Zdálo by se, že vysvětlovat to 4 měsíčnímu kojenci je házení hrachu do zdi, ale není - děti jsou chytré a pochopí.Takže dnes, když má dítko 2 roky a dávno nekojím si malou klidně v noci do postele vezmu (pokud chce za mámou), ale pak s ní šupem zpátky.Je to jednoduché - zkusili jste se někdy vyspat s batoletem na jedné posteli?v lepším případě se nevyspíte, v horším vám milý potomek vyrobí na oku modřinu…
Nemyslím si, že lze ublížit dítku v posteli - pokud není dospělý opilý a ví, že je s ním dítě v posteli, tak děcku ani nevědomky neublíží.
Je to o jistém kompromisu a nalezení oboustraně přijatelného modelu spaní-nespaní s rodiči. Každý extrém je zlý a znám rodinu, kde 10 měsíční holčička byla ochotná spát POUZE s prsem v puse, přičemž máma se nesměla ani pohnout a běda když se dcerka zavrtěla a prso ju nenásledovalo :-( Důsledkem toho bylo drastické odstavení - zkuste fungovat po cca půl roce takového „spánku“…Holčina nespí dodnes a když k ní vstanou 3krát za noc, tak si mnou ruce, jak se krásně vyspali (má 26 měsíců)…

nakukovatelka elda

  • Upravit
922
17.8.05 11:33

Mě se taky dudlíky u velkých mimi nelíbí. Chtěla bych ho dávat tak tak do půl roku. Ale já míním a mimi to může změnit :-).
Taky jsem četla, že je to pravděpodobnější u kuřáků. U nás naštěstí nikdo nekouří. Ale strach stejně mám, jako všichni.

  • načítám...
  • Zmínit
978
17.8.05 11:34

Gábi vítej! Myslím, že sem patříš určitě, a přeju ať to tentokrát vyjde na 1.
Jinak já si plánuju domu nastěhovat dvě postýlky, jednu do pokojíčku a jednu do ložnice. Máme ji totiž i s pracovnou takže tam asi bude furt rušno, takže bych jí využívala až od nějakýho večerně-nočního kojení, abych to v noci neměla daleko a uvidíme, jestli bude tam nebo mezi námi. To se všechno asi ukáže, ale každopádně se spaní s mimi nebráním, když jí tak bude líp, tak jenom dobře.
Janička

  • načítám...
  • Zmínit
640
17.8.05 11:50

Ahoj těhulky,

  1. vítám novou bříškandu a přeju krásné a pohodové těhu, Gábi,
  2. na nový deníček, resp. jeho téma, mám stejný názor jako Elda a to asi ze zkušeností mých příbuzných a kámošek, které si braly mimča na noc nejen na kojení, ale prostě tak uspávaly a dítka, která jsou dnes i třeba šestiletá, stále spí celou noc s rodiči.
    Nemám nic proti tomu, když bychom si braly miminko na kojení a třeba s ním pak usnuly, ale rozhodně bych nedoporučovala je naučit usínat ve velké postely, měly by vědět, že mají svoji postýlku, ale je to samozřejmě můj názor a kdo ví, jaká bude realita, že?
    market2
  • načítám...
  • Zmínit
134
17.8.05 11:53

Ahoj holky.

Ten clanek jsem uz zaregistrovala na Rodine. Priznam se, ze jsem nad tim jeste moc nepremyslela a nemam na to nazor, ale asi to bude vec aktualni situace. Divala jsem se na postylky v katalogu mothercare (spis kvuli inspiraci, snad nam postylku vyrobi tatka truhlar :-) a libily se mi postylky, u kterych se dala uplne vyklopit bocnice a postylka prirazit k posteli - takze mimco by spalo ve sve postylce, ale vedle me …
No, uvidime.

Drzte mi palecky, odpoledne budu vedet vysledky VVV a taky jdu na ten 4D ultrazvuk, tak pak poslu nejaky obrazek.

Lenka + piskotek

  • načítám...
  • Zmínit
640
17.8.05 12:06

Leni, výsledky bude určitě v pořádku. 4D utz Ti upřímně závidím, určitě fotečku vlož.
 market

  • načítám...
  • Zmínit
922
17.8.05 12:56

Tak vám musím napsat, že jsem se teď vrátila z Nextu - s prázdnou-šla jsem tam koupit zimní kombinézku pro mimi. Zimní zboží ještě nemají. Je to spojené i s obchodem Mothercare. Mají krásný věcičky, ale děsně drahý. Nakonec jsem koupila 2 dudlíky pro mimi staré 0-3 měsíce od Aventu a ještě klipsy, aby je mimi neplivalo po zemi. Ale ještě uvidím, jestli mu je budu dávat.
To spaní s rodiči je fakt problematické. Zajímalo by mě, jestli se to mimi, když ho dáte do své postýlky, třeba ve 4 měsíci, dobře odnaučí. Nerada bych skončila jako některé vaše známé…

  • načítám...
  • Zmínit
1089
17.8.05 13:05

Ahojte,
spanie deti s rodicmi je moja oblubena tema ;o) Danko ma takmer 13mesiacov a prakticky od narodenia spi s nami. Najprv sme ho mali v koliske vedla nasej postele, ale ked som ho stahovala po nakojeni z postele nazad, tak sa mi vzdy zobudil, odvtedy spava s nami. Snazila som sa dodrziavat urcite bezpecnostne za:,–(y - spavala som hlavou v urovni jeho hrudnicka, aby som ho neprekryla perinou, aby sa nepodsuchol pod perinu, dala som mu k nozickam kojaci vankus a nikdy nebol medzi mnou a manzelom, ale medzi mnou a krajom postele, ktory sme zatarasili tak, aby nespadol.
Asi od 4 mesiacov, ked vyrastol kolisku, sme dali k posteli postielku. A teraz je to zuzo - klasicky sme zobrali bocnicu dole, takze Danko spi vo svojej postielke, ale s nami. Ked mu idu zuby, tak si ho vezmem uplne k sebe, potom lepsie spi.
Spolocne spanie sa nam velmi osvedcilo, nakolko v noci este stale 2× kojim, ale v podstate sa ani nebudim, iba nastavim cicik a Danko cucka a ja spim dalej ;o) Pre mna je toto velmi prakticke a verim toho, ze to ma aj na Danka dobry vplyv ;o))) Nechcem porovnavat deti, co spia same a tie, co spia s rodicmi. Myslim, ze deti su stastne, ked dostanu lasku a ked su rodicia v pohode. A na to vyhovuje asi kazdemu nieco ine… nam aj to spolocne spanie ;o)
Tak, som sa vam sem vterkla, ale nedalo mi. Majte sa vsetky krasne, prajem prijemny zvysok tehotenstva, lahucke porody a najkrajsie miminka na svete!!! ;o)
schamka a Danko z Letnych mimi 2004

  • načítám...
  • Zmínit
922
17.8.05 13:06

Taky moc držím pěsti !!!

  • načítám...
  • Zmínit
922
17.8.05 13:08

Katko-to by se mi takhle taky líbilo. Nebyl s malou ale problém, když jsi jí dala do postýlky? Neprotestovala?
Bráška je asi pěkný mazlík, když spí ještě s mamčou, viď. Mě by se to ale teda taky nelíbilo…

  • načítám...
  • Zmínit
978
17.8.05 14:33

Nějak mě nenapadlo vložit na začátek seznámek, tak jsem si říkala, že ho fouknem sem a protože bylo teď dost informací o pohlavích mimísků a tak, tak možná bude třeba dost toho opravit, navíc se pozdější TP osamostatnily, takže je nás asi míň než bylo.

30.9.2005/Metelka/1968/Česká Lípa/holčička
17.11.2005/Melsi
15.11.2005/Monha/1977/Praha
29.11.2005/Sophie/1976/Menorca/kluk
1.12.2005/Lucinda/25let/Praha
2.12.2005/Makysek/1973/kluk/syn Vašek
4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
4.12.2005/Katarina/1978/Hlinsko
5.12.2005/Barule/1976/Nový Jičín
5.12.2005/Michi/1979/Brno/holčička
9.12.2005/Bludička/1977/Praha/dcera Kamča/kluk
9.12.2005/Verca/1978/syn 4 roky,dcera 2,5 roku
10.12.2005/Katka
11.12.2005/JanickaB/1981/Praha/holčička
12.12.2005/Yasmin/1980/Praha/kluk
12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
12.12.2005/Jitka
13.12.2005/Majki/1978/Žatec/holčička
13.12.2005/Rybka/Nymbursko
15.12.2005/Peťula/1980/Trutnov
16.12.2005/VeronikaR/syn Martin
18.12.2005/Monika/1979
19.12.2005/Katkac
19.12.2005/Milka/1979/Praha
21.12.2005/Akráš/1978/Brno/holčička
22.12.2005/Ally/1978
22.12.2005/MartinaK/1981/Mladá Boleslav/kluk
22.12.2005/Mikis/1979/Olomouc/holčička
23.12.2005/Mami/Karlovy Vary
24.12.2005/Štěpík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
25.12.2005/Necka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
25.12.2005/Nonu/29let/Kroměříž
27.12.2005/Berča/1979/Roudnice nad Labem
29.12.2005/Market2/1979/Žďár nad Sázavou
29.12.2005/Nicol/1976/Královéhradecko/holčička
31.12.2005/Kacatko/1981/Karviná/dcera Kristýnka/90%holčička
31.12.2005/Lennys/trojčátka/3× kluk
1.1.2006/Baruska/1976
4.1.2006/Malta(Bára)/1977
6.1.2006/Tobia/1977/Praha
7.1.2006/Daja/1977/Praha/kluk
8.1.2006/Pajda/1973/Nové Město
9.1.2006/DanaS/1977/Královehradecko
9.1.2006/DančaM/1979
9.1.2006/Marcela/23let/České Budějovice
11.1.2006/Agatha/1976/České Budějovice/holčička
12.1.2006/Mašinka/1974
12.1.2006/Zuzana/1974/Pardubicko
15.1.2006/Cika/1978
16.1.2006/Gaabina/1980
17.1.2006/Lenka55
17.1.2006/Viky666/1972
18.1.2006/Evča/1979/Prostějov
21.1.2005/Claudie/1976/Praha
24.1.2006/Katouch/1979/Jedovnice
24.1.2006/Miky/1981/Praha
31.1.2006/HankaB/1975/Karlovy Vary
31.1.2006/Lenka(Dobrotova)/1978/Znojmo
1.2.2006/Daniela/1979/Jindřichův Hradec
1.2.2006/Kousinek/Praha
5.2.2006/Veron/dvojčátka
6.2.2006/Lenulka/1980/Ostrava
6.2.2006/Mica/1977/Brno
16.2.2006/Bamla/1979/Praha
16.2.2006/Jarka/1979/Domažlice
16.2.2006/Lasconka/1978/Praha
19.2.2006/Marketkaa/1984/Praha
27.2.2006/Berun/1981/Praha
4.3.2006/Zuzzi/1976/Plzeň
15.3.2006/JO/1970/Brno
Arabart
Baru/1980/Praha
BaruskaII/1978/Husinec-Řež/dvojčata
Jitka
Mverca
Olivia
Petod
Petra
Rysulka
 Zuzana

  • načítám...
  • Zmínit
978
17.8.05 14:35

Jééé, Gábi rovnou promiň, asi jsem ti posunula o den TP :-) Ta skleróza, nejsem schopná si zapamatovat jedno datum.

  • načítám...
  • Zmínit
108
17.8.05 15:21

Ahoj holky,
ozývám se poprvé, je to tím, že nemám stálý přístup na internet, tak jsem se sem zatím nechtěla cpát (chodím občas k zebřičkám). Tohle téma mě ale zaujalo. Když jsem měla první dítě, tak byly všude články spíš opačné, nedávejte si dítě k sobě, zvykne si a vůbec, je to nesprávné a škodlivé, rozmazlíte ho atd. atd. U druhého dítěte jsem už ale pro jistotu nečetla nic a udělala to podle sebe a citu, sice ne od narození ale asi až od půl roku jsem si malou dávala na noc k sobě (z pohodlnosti kvůli kojení, začala se víc budit) a bylo to milionové. Bát se že spadne jsem nemusela, spali jsem na matracích přímo na zemi, a navíc začala lézt až v 9 měsících, a samozřejmě ne ve spaní! No, je pravda že ještě hodně dlouho měla ve zvyku chodit v průběhu noci k nám do postele, i když usínala už u sebe, ale to nám nevadilo, takže to můžu jen doporučit. Bylo to moc hezké, a krásně jsem se s ní vyspala!!! Na noční kojení jsem se pak už ani nebudila, obstarala se sama, stačila jen „sexy“ flanelová noční košile s rozepínám do pasu. S úplně malým miminkem ale nevím, jestli se odvážím, nechám to na vývoji.

Wilma a Motýlek 20.tt

Termín porodu mám 9.1. 2006!

  • načítám...
  • Zmínit
978
17.8.05 15:40

Wilmo - to je hezký když člověk poslouchá (čte) jaký to je už s miminkem hezký…Už aby to bylo!!!
Jen mě tak napadá, že asi (určitě) budou i večery, kdy možná mimi bude mezi námi jakousi překážkou :-), že ta postýlka u naší postele se bude určitě hodit i pokud po většinu nocí bude mezi námi - nevím jestli by manžílek rozdejchal to, že je mimi jen na mojí půlce…:-)

Jo ještě vám musím říct, že jsem si včera užila a nevím jestli to bylo to vámi popisované roztahování dělohy nebo něco jiného, ale byla jsem skutečně mírně „orosená“, taková extra silná menstruační bolest, okamžitě jsem přestala mít chuť na to, co jsem právě vařila a nevěděla jsem jestli stát nebo ležet. Bylo to tak hoďku, pak už to šlo, ale zůstal mi z toho mírný pocti, jakoby vnitřek bříška byl větší a zvětšoval se a kůže na povrchu tomu vnitřku byla malá. Tak doufám, že to je ten růst, co je normální a doktory nevyvádí z rovnováhy. Ale jeden večer mi to docela stačilo.
Tak zatím páček Janička

  • načítám...
  • Zmínit
922
17.8.05 15:41

Vítej mezi námi Wilmo!
Je fajn, že jsi napsala svou zkušenost.
 Berča

  • načítám...
  • Zmínit
980
17.8.05 16:17

Ahoj těhulinky.

Vítám nové těhulky GÁBINU A WILMU.

GÁBINO - gratuluji k dobrým výsledkům jak z triplu tak z UTZ.

JANIČKOB a MONHO - porodnici v Hořovicích můžu doporučit z vlastní zkušenosti.Narodila jsem se tam :-))))))) Máma tam rodila 3×.Je pravda že naposledy v 92 ale tehdy jí bylo už 37. Moje spolužačka tam rodila loni na podzim a byla velice spokojená. Mohla bych vám doporučit jako porodní asistentnku Lucii Kocmanovou. Je to moje spolužačka z prvního ročníku na zdrávce(potom jsem odešla). Na internetu většinou v hodnocení porodnic jsem na ni už několikrát četla jenom samou chválu. Kdybych neměla doktora na Moravě zvolila bych určitě Hořovice(pocházím z Komárova u Hořovic a naši tam žijou pořád.

MartinaK

  • načítám...
  • Zmínit
152
17.8.05 16:20

Zdar holky,
já jen žasnu o čem všem už přemýšlíte a co připravujete. Já jsem úplně pozadu. Možná je to tím, že jsem miminko neplánovala a až na to, že mi není nejlíp a jsem stále unavená, žádné známky těhotenství na sobě nepozoruju. Snad mě to taky chytne. I když mám trošku obavy začít připravovat výbavičku a vybírat postýlku už teď - před testy na vývojové vady apod. Hlavně to nechci zakřiknout. Dnes jsem byla u doktorky, protože mám úporné bolesti hlavy a brní mi ruce, ale řekla mi jen, že se nemám dívat na TV a občas si hlavou zakroužit. Trochu mě její přístup překvapil. Možná to nic není, ale chci teď být opatrná když už zodpovídám za život někoho dalšího. Taky mi řekla, že až půjdu do práce, přestanu myslet na hlouposti. To je další věc, kterou teď řeším. Pracuji jako učitelka na ZŠ a mám obavy jak to vše budu zvládat. Ten příšerný hluk a stres, stálé řešení problémů a co až dorazí chřipková epidemie? Navíc jsme škola s alternativním programem a veškeré přípravy pracovního materiálu a projektů zabírají celá odpoledne. K tomu pravidelné slovní hodnocení… Svoji práci mám ráda, ale abych pravdu řekla, raději bych si těhotenství užila bez kraválu a stresu. Ale podle toho jak se na mě moje lékařky (praktická i gynekoložka) dívají, myslím, že nemám šanci jít na neschopenku. Po zdravotní stránce jsem v pořádku. Mám z toho celkem těžkou hlavu.....

LiLu + fazolka 11 tt+5

  • načítám...
  • Zmínit
15
17.8.05 16:43

JanickaB: Spaní miminka v posteli s maminkou mi taky přijde přirozené, ale ten můj si pořád myslí, že by ho zalehl. Ale co bude nakonec dělat, když tam ten mrňous bude, že jo?!

Berco: Já se na ten Big Foot dívala ve Zlíně - tam co se třeba narodil T. Baťa :-) a ne ve Zličíně :-)))

Viky

  • načítám...
  • Zmínit
416
17.8.05 17:38

Ahoj holky!

Takže spaní s miminkem? U nás je to jasný. Pokud by tam spali tři mimoušci, tak nevím, jak bychom se tam pak vlezli my dva s manželem.
Takže u nás každopádně postýlky. Už je máme dokonce i poskládaný (zatím jsou v garáži) a skoro to vypadá jak u Sněhurky a sedmi trpaslíků:-))

Berčo, dudlíky mám koupený ve výbavičce, nutit je do nich nebudu, ale odpírat taky ne. Uvidíme, jak to půjde. Jo, a v dětským obchodě říkali, že zimní oblečky budou nejdřív na konci srpna, tak musíme vydržet.

Pa Lennys a prckové

  • načítám...
  • Zmínit
634
17.8.05 17:41

Ahoj holky,
Janicko, fajn že jsi napsala nový deníček. Já jsem tenhle článek četla už na rodině i s diskuzí a názory maminek se liší. Jedna to vidí tak, druhá jinak. Ale tak je to asi se vším. Já osobně to asi nechám, jak se to po naroezní prcka vyvine. Postýlku budu mít zezačátku přiraženou těsně k posteli bez bočnice, takže mimi bude asi ve svém, ale defakto s námi. A jestli se mu tam nebude i přesto líbit, tak ho asi zkusím vzít k sobě. Máme ale úzkou postel, pro mě s manžou jen tak tak, takže uvidíme.

Ještě k tématu dudlíky. Já bych ho nejradši vůbec nedávala. Pak tím pádem odpadá starost s odnaučováním. Moje sestra ho vůbec nezačala dávat, takže Kubík (teď mu bude rok) si s ním umí jen hrát a když ho dostane do pusy, tak je za pár vteřin venku.

Vítám nové těhulky-hezky si to těhu užívejte a hlavně ať je vše v pořádku.

Nikol-tu barvu už mi zjišťovat nemusíš, poptala jsem se a koupila. Jestli už se stalo, tak promiň, že jsem Tě otravovala.

Katka 24+3

  • načítám...
  • Zmínit
634
17.8.05 17:50

Tady by měl být aktuální seznámek.

30.9.2005/Metelka/1968/Česká Lípa/holčička
17.11.2005/Melsi
15.11.2005/Monha/1977/Praha
29.11.2005/Sophie/1976/Menorca/kluk
1.12.2005/Lucinda/25let/Praha
2.12.2005/Makysek/1973/kluk/syn Vašek
4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
4.12.2005/Katarina/1978/Hlinsko
5.12.2005/Barule/1976/Nový Jičín
5.12.2005/Michi/1979/Brno/holčička
9.12.2005/Bludička/1977/Praha/dcera Kamča/kluk
9.12.2005/Verca/1978/syn 4 roky,dcera 2,5 roku
10.12.2005/Katka
11.12.2005/JanickaB/1981/holčička
12.12.2005/Yasmin/1980/Praha/kluk
12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
12.12.2005/Jitka
13.12.2005/Majki/1978/Žatec/holčička
13.12.2005/Rybka/Nymbursko
15.12.2005/Peťula/1980/Trutnov
16.12.2005/VeronikaR/syn Martin
18.12.2005/Monika/1979
19.12.2005/Katkac
19.12.2005/Milka/1979/Praha
21.12.2005/Akráš/1978/Brno/holčička
22.12.2005/Ally/1978
22.12.2005/MartinaK/1981/Mladá Boleslav/kluk
22.12.2005/Mikis/1979/Olomouc/holčička
23.12.2005/Mami/Karlovy Vary
24.12.2005/Štěpík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
25.12.2005/Necka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
25.12.2005/Nonu/29let/Kroměříž
27.12.2005/Berča/1979/Roudnice nad Labem
29.12.2005/Market2/1979/Žďár nad Sázavou
29.12.2005/Nicol/1976/Královéhradecko/holčička
31.12.2005/Kacatko/1981/Karviná/dcera Kristýnka/90%holčička
31.12.2005/Lennys/trojčátka/3× kluk
1.1.2006/Baruska/1976
4.1.2006/Malta(Bára)/1977
6.1.2006/Tobia/1977/Praha
7.1.2006/Daja/1977/Praha/kluk
8.1.2006/Pajda/1973/Nové Město
9.1.2006/DanaS/1977/Královehradecko
9.1.2006/DančaM/1979
9.1.2006/Marcela/23let/České Budějovice
9.1.2006/Wilma
11.1.2006/Agatha/1976/České Budějovice/holčička
12.1.2006/Mašinka/1974
12.1.2006/Zuzana/1974/Pardubicko
15.1.2006/Cika/1978
15.1.2006/Gaabina/1980
16.1.2006/BaruskaII/1978/Husinec-Řež/dvojčata
17.1.2006/Lenka55
17.1.2006/Viky666/1972
18.1.2006/Evča/1979/Prostějov
21.1.2005/Claudie/1976/Praha
24.1.2006/Katouch/1979/Jedovnice
24.1.2006/Miky/1981/Praha
31.1.2006/HankaB/1975/Karlovy Vary
31.1.2006/Lenka(Dobrotova)/1978/Znojmo
1.2.2006/Daniela/1979/Jindřichův Hradec
1.2.2006/Kousinek/Praha
5.2.2006/Veron/dvojčátka
6.2.2006/Lenulka/1980/Ostrava
6.2.2006/Mica/1977/Brno
16.2.2006/Bamla/1979/Praha
16.2.2006/Jarka/1979/Domažlice
16.2.2006/Lasconka/1978/Praha
19.2.2006/Marketkaa/1984/Praha
27.2.2006/Berun/1981/Praha
4.3.2006/Zuzzi/1976/Plzeň
9.3.2006/JO/1970/Brno
10.3.2006/Baru/1980/Praha
Arabart
Jitka
Mverca
Olivia
Petod
Petra
Rysulka
 Zuzana

  • načítám...
  • Zmínit
460
17.8.05 19:12

Leni - někdy je prostě den blbec a člověk se asi doopravdy nemá těšit moc dopředu, ale neboj do září už je jen kousek a pak broučka uvidíš. Jinak s hemoglobinem jsme na tom podobně (119), ale já už jsem si zvykla, měla jsem vždycky málo železa a ani u jednoho těhu mě bohužel zatim ty umělotiny neminuly.
Dudlíky - plánuju opět dva připravit a pak se uvidí, děcka ho měli vždycky jen na uspání a po roce ho darovali koťátkům, nikdy nebyl problém s odnaučováním.
Vítám nové těhulky.
 Verča

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
17.8.05 19:29

Ahojky,

moje dobrá kámoška má dvouletá dvojčátka, no a když měli asi tři měsíce tak jsem měla tu čest spát s nimi a jejich mamkou v jedné místnosti, s tou kámoškou na „letišti“. Do té doby jsem si fakt myslela, že spát s mimi v jedné posteli je úplný nesmysl - že ho zákonitě zalehnu. No ale ta moje kámoška to dělala tak, že večer po koupání a krmení dala mimča do postýlek, a když se jí jedno v noci vzbudilo, tak si o vzala k sobě a v polspánku ho nakojila. V noci byla už tak unavená, že si ani neuvědomila, že to první mimi nevrátila a vzala si k sobě druhé. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ráno zjistila, že spíme v posteli všichni čtyři :-))¨.
Ono bude asi nejlepší dát mimi spinkat do své postýlky, ale v noci je pohodlnější ho nakojit v polospánku ve vyhřáté postýlce, a když se někdy do své postýlky nevrátí tak se nic neděje…

Jooo a chtěla jsem se zeptat Evči jestli je přímo z Prostějova - protože já jsem z Prostějova taky, máme podobný termín a jsme skoro stejně staré........neznáme se náhodou.....přecejen není to velkoměsto :-)))

Gábina

  • Upravit
92
17.8.05 19:30

Ten anonym jsem já - nepříhlášená…

  • načítám...
  • Zmínit
405
18.8.05 07:09

Ahoj holky.

Tak vás po delší době opět zdravím.
U nás je zatím všechno v pořádku. Už jsem dostala i těhu-průkazku nebo jak někdo říká těhuřidičák.
Doktor mě nyní poslal na vyšetření na plicní. Slyšela jsem, že už se od toho skoro upouští a někdo to nepovažuje za nutné. Tak jestli tam některá z vás byla, mohli by jste mi napsat, co mi tam budou vyšetřovat? někdo mě straší, že mi budou chtít dělat rentgen, ale to bych nejspíš odmítla.

JANIČKOB - o spaní s miminkem v jednej posteli jsem zatím ani neuvažovala, ale je pravda, že až budu v noci kojit, že to může dopadnout různě. Takže se asi nechám překvapit. :))

MARTINOK - To je náhoda, můj manžel je taky z Komárova u Hořovic. Ten svět je tak malej. Třeba jste se znali. :))) Ale je o 4 roky starší než ty.

Zuzzi + Melounek 12tt

  • načítám...
  • Zmínit
640
18.8.05 07:51

Ahoj pupkandy, zdravím po ránu - venku bude dneska krásně, tak si ho užijte co možná nejlíp!
Vítám další nové těhulky!

Lilu - nic si z toho nedělej, že si ještě nepřipadáš jako těhule, to všechno přijde, počkej až Ti začne růst pupík! Co se týká výbavička, já jsem taky čekala až po testech a když pak bylo vše OK, tak jsem si udělala radost a začala postupně maličko nakupovat.

Zatím se mějte všechny fajn, za chvilku jdu na KO kvůli to tvrdnutí bříška, tak se pak ozvu, jak jsem dopadla.

market2 21+0 tt

  • načítám...
  • Zmínit
922
18.8.05 10:15

Ahoj bříškandy, že by tu dneska ještě nikdo nebyl???
Viki-jsem popleta a neumím číst:-). Do Zlína to mám fakt z ruky:-).
Lilu-myslím, že když Dr. o neschopenku požádáš, měla by Ti vyhovět. Přece si tě nevezme na svědomí, že. Ten stres není pro mimi určitě to nej.
Katarino-díky za seznámek!
Máte taky radost, že se snad trochu vrací léto? Já děsnou:-)
 Berča

  • načítám...
  • Zmínit
980
18.8.05 10:19

Holky kde jste?

Dneska je tady uplně prázdno.Nejdřív jsem si myslela že se to špatně načetlo.
Vylezlo sluníčko tak jste asi všechny na procházce,že?

MartinaK

  • načítám...
  • Zmínit
922
18.8.05 10:20

Tak já sem před chvílí dával komentář a ono se to nezobrazilo, tak to musím nasmolit znovu, grrr
Moc všechny bříškandy zdravím:-).
Viki-už ani číst neumím, četla jsem Zličín místo Zlín:-).Lilu-myslím, že když svou Dr. o neschopenku požádáš, měla by Ti vyhovět! A neboj, těhu příznaky Tě brzy dohoní! Mě sice začlo bříško růst až tak od půlky 5. měsíce, ale teď je každým dnem větší a větší. Ještě před 10 dny se mě všichni ptali, kde že to mimi mám:-).
Káťo díky za aktuální seznámek!
 Berča

  • načítám...
  • Zmínit
922
18.8.05 10:24

Tak koukám, že je tu novinka v tom, kde se nové komentáře zobrazují. Místo dole nahoře-proto jsem ten svůj nemohla najít a napsala jsem to podruhé
Market-držím pěsti na vyšetření!
Mami-byla jsem to já s tím Hocem. sem ráda, že je tu jeho další příznivkyně!

  • načítám...
  • Zmínit
980
18.8.05 10:29

Ahoj Zuzzi,

tak jestli by mu pomohlo příjmení tak jsem se za svobodna jmenovala Pužíková. V Komárově jsou jen 2 rodiny s tímto příjmením.Ta naše(táta je ze Zdic a máma ze Slovenska) a ta druhá je rodina paní učitelky ze školky.Taky jsem chodila s klukem který je stejný ročník jako tvůj manžel(V.Ungr z Jiviny).
MartinaK

  • načítám...
  • Zmínit
980
18.8.05 10:32

To řazení komentářů je opravdu hrozné.Budu v tom mít pěkný chaos.Nebudu mít přehled co jsem už četla.Hlavně že to mám nastavené abych měla nové komentáře až na konci.Ať žije net :-)))

MartinaK

  • načítám...
  • Zmínit
922
18.8.05 11:06

Acheso-díky za informace. Tak nevím, co je lepší, podle tohohle článku asi aby mimi spalo v postýlce, ne s rodiči…

  • načítám...
  • Zmínit
980
18.8.05 11:08

Ahoj holky,

tak to je síla.Ani jsem netušila kolik tady na tento syndrom zemře ročně miminek.
Jsem z toho nějaká celá vyřízená.Budu muset ty pocity nejdřív nějak vstřebat.Když ani ty monitory nejsou 100% tak můžeme jen doufat že nám se nic takového nestane.

MartinaK

  • načítám...
  • Zmínit
405
18.8.05 11:43

MARTINAK - Tak jsem se ptala manžela a prej tě zná podle jména. Jmenuje se Jindra Blahovec, ale možná bys znala spíš jeho sestru Evu. V Komárově bydlí kousek od sokolovny.
A Vaška Ungra známe taky. Toho znám i já. Manžel i švagrová s ním dřív kamarádili. Netancovala jsi s ním máje na Jivině?
 Zuzzi

  • načítám...
  • Zmínit
980
18.8.05 12:19

Zuzzi tak to je paráda.Blahovcovi jsou mi taky povědomí.Jestli si dobře pamatuju tak maminka dělá v nemocnici,ne(už si ale nejsem jistá)? A mívala vždy delší vlasy a Eva taky. Určitě znají tátu.Už léta chodí do sokolovny hrát nohejbal. No a s Vaškem jsem ty máje tancovala 2roky.Potom jsem odešla do Brna do školy a skončilo to.
MartinaK

  • načítám...
  • Zmínit
405
18.8.05 12:39

MARTINAK - Maminka dělá opravdu v nemocnici. A my jsme se byli na májích na Jivině jednou podívat a viděli jsme Vaška tancovat s holkou z Komárova. Tak to jsi byla možná ty. :)))
Ten svět je tak malej!!!
Eva má tedka 4 měsíčního syna Richarda. To abys věděla, jaký jsou v rodině novinky.
 Zuzzi

  • načítám...
  • Zmínit
922
18.8.05 14:26

Ally, tak to je fajn, že už to máš za sebou. Určitě to bude dobré. Ta sladká voda musela bejt pěknej hnus, ale ještě lepší je teplá slaná, což jsem kdysi absolvovala já, kvůli cvičení jógy…brrrr.
Já jsem na to miminkovský oblečení asi úchylák. Dneska jsem vlezla na Václaváku do CaA a koupila jsem 2 dupačky a ještě osušku s tou kapuckou. Vyplázla jsem 800,– Kč, ale mám z toho děsnou radost. Taky kupuju neutrální, ale zítra na kontrole se snad dozvím, co mimi je.
Jestli můžu doporučit, v CaA už mají i zimní věci na mimi, včetně kombinéz, tak tam určitě mrkněte. Já chci ale kombinézu s kapuckou s ouškama a tu tam zatím nemají, tak musím shánět dál.
Dneska je tu nějak pusto, co?
Berča a mimi 21ttt+2

  • načítám...
  • Zmínit
86
18.8.05 14:54

Ahojky spolutěhulky,
tak jsem dneska byla v poradně a musím Vám napsat co se mi stalo.Poprvé mi ( tedy mimi ) poslouchala srdíčko takou tou sondou a tím " magičem ", jezdila po břichu o 106 a nic, žádný tlukot srdíčka. Když se začala divně mračit myslela jsem že mně asi odvezou protože se asi něco stalo. Ale po chvilce už ho našla, spadl mi šutr ze srdce. Moc jsem si ale neužila, kopnul jí do sondy a schoval se zase někam jinam. Je tedy v pořádku a vipadá to že si tam pěkně skotačí. Už abych ho také ucítila, musí to být krásné, že?
Miky 17+3tt

  • načítám...
  • Zmínit
922
18.8.05 15:06

Miki-ve mě taky úplně hrkolo, než jsem to dočetla. Já už srdíčko mimi na magiči) poslouchala 2× a krásně mu tlouklo, bylo to hezký. Mimi je asi pěkný rošťák,co?Když do toho přístroje Dr. kopnulo:-).
Kopanečky od mimi jsou krásné, je to nepopsatelný pocit, když se ti v bříšku všelijak převaluje a skotačí. Naše mimi je nejaktivnější přes den a občas taky pěkně kopne, když si večer lehnu. Neboj, už se musíš co nevidět dočkat!
 Berča

  • načítám...
  • Zmínit
86
18.8.05 15:14

Ahojky Berčo,
už se na to mooooc těším. Kdy se Ti mimi začalo hlásit?
Jo a také jsem se chtěla zeptat: někde jsem tu četla, že hodně holek už Dr. neposílají na to plicní ( jak je ta kolonka u průkazce ) že už se to v této době nedělá. Jak je to u Vás? Mně tam posílá, mám tam napsáno po 28 týdnu.
 Miky

  • načítám...
  • Zmínit
634
18.8.05 15:23

Ahoj holky,
Berčo, Martino-co jste četly za článek? Jestli sem dal někdo odkaz, tak mi to uniklo. Ráda bych si to přečetla. Dík předem.

Já jsem dneska využila pěkného počasí a vyrazila do města a zpátky pěšky (celkem cca 6-7km). Pěkně jsem se prošla, ale ke konci už mě začínalo píchat v zádech a myslela jsem, že mi snad praskne kůže na bříšku, jak byla napnutá. No a ve měste jsem trochu utrácela a koupila 2 bodýčka pro mimi a taky vložku do plyma. Nechci bílé peřinky, takže si povlak ušiju sama, nějaký barevný do barvy ke kočárku. Prostě origoš, jak to mám ráda.

Z mého mimíska se asi stává pěkný otesánek, protože v posledních dnech u mě neuvěřitelně stoupla chuť k jídlu a téměř stálepřítomný hlad. Tipuju, že ručička na váze teď poleze pěkně nahoru.

Ally, to je fajn, že už máš ten test za sebou. Výsledky budou určitě dobrý.

Tak se bříškandy mějte a opatrujte se!

Pa Katka + špuntík 24+4

  • načítám...
  • Zmínit