Od snažení až po porod II.
- Porod
- Cristyna
- 18.09.14
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Můj maličký Josífek dostal žloutenku, a tak jsme museli zůstat v porodnici o něco déle. Za to jsem teď moc šťastná, protože asi tak dva dny po porodu mě začal zase o trochu víc pobolívat nástřih.
Doktorka mi při vizitě řekla, že to není možný, že se to hojí moc pěkně. Každým dnem to bylo horší a horší, prášky na bolest už mi nepomáhaly, při každém kroku jsem trpěla a brečela. Byla to neskutečná bolest. Ale všichni mi pořád tvrdili, že je vše v pořádku.
Chodila jsem na sesternu škemrat o prášky na bolest a i když se měly brát po 8 hodinách, po 4 už jsem brečela bolestí a škemrala o další. Nikdo nic neviděl, nikdo nic nepoznal. Až když jsem se svalila na postel a před všema maminkama na pokoji se rozbrečela, že už to nezvládnu, že asi umřu, tak mi maminky zavolaly sestřičku. Sestřička se na mně podívala a prohlásila: „Pane Bože, vždyť vy jste se celá rozešila!“
No což byl asi ten nejmenší problém, jak jsem později zjistila. Hned odběhla zavolat doktora, zanedlouho byla zpátky, že doktor nemůže, že přijde za chvíli. To bylo chvíli před půlnocí. Zatím mi zavedla kanylu a dala něco proti bolesti. Nabídla mi i prášky na spaní, ale ty jsem odmítla.
Asi po 2 hodinách jsem ji zavolala, jestli by mi je jen přeci jen dala. Nemohla jsem spát ani za nic. Díky práškům jsem nakonec usnula, ale asi za 4 hodiny jsem byla znovu vzhůru (asi přestali působit). A doktor furt nikde. Myslela jsem, že tam fakt umřu. Pořád jsem se ptala, kdy už konečně někdo přijde a něco udělá. Byla jsem zoufalá. Čas se neskutečně vlekl.
Konečně v 10 hodin přišla sestřička, ať jdu za doktorem, že mě vyšetří. To jsem na ní koukala, že si snad ze mě dělá srandu! Vždyť ja nebyla schopna se hýbat! Nakonec pro mě přijeli s lehátkem, ale bohužel se nevešlo až k posteli. Nakonec jsem se na něj doškrabala a doufala, že už bude jen líp.
Dovezli mě tedy k doktorovi. Nebudu popisovat, jak všelijak mě vyšetřoval, ale příjemné to nebylo. Nakonec zjistil, že mám zánět v nástřihu a jak se tam tvořil ten hnis, tak jak ho tam pak bylo hodně a potřeboval odněkud odtékat. A tak si pomalu „rozežíral“ to šití, až se mi to otevřelo a on mohl volně vytékat.
Naordinoval mi antibiotika a odvezli mě zpět. Jako by tohle nemohli udělat už před 10 hodinama. No nic. Pak následoval kolotoč čištění, sprchování asi tak 100× denně, ošetřování. Nejhorší bylo, že jsem nemohla dojít ani na záchod či do sprchy. Celou cestu jsem probrečela. Byly to neskutečný muka, kolikrát jsem se modlila, ať už to skončí, radši bych znovu 10× rodila. A ještě k tomu všemu jsem nebyla schopná starat se o toho svýho broučka, to mě tak strašně mrzelo. Nosili mi ho na kojení, ale i u toho jsem strašně trpěla.
Naštěstí je pak napadlo přesunout mě na pokoj, kde byla sprcha i záchod, a tak jsem aspoň nemusela chodit přes celou chodbu, to bylo opravdu úžasné.
Asi po 2 dnech jsem šla na prohlídku k nějakemu doktorovi, který tomu rozuměl či co. No řeknu vám jedno, choval se ke mně jak ke kusu dobytku. Představte si, jak vás to tam dole neskutečně bolí, že nemůžete ani chodit a on se vám tam začne hrabat, vystřihovat vám zašmodrchané stehy, vyškrabávat hnis a přitom se tam směje a vtipkuje se sestřičkou. Doteď jsem nepochopila, proč mi to tam aspoň neumrtvil nebo nebyl aspoň trochu šetrnější.
Po skončení této jeho práce se mě zeptal, jestli už půjdu dneska domu. No koukala jsem jak blázen (už po několikáté za dobu mé návštěvy v nemocnici). A prý ať si to rozmyslím.
Po tomhle vyšetření mi bylo tak hrozně nejen fyzicky, ale i psychicky. Především, jak se choval, jak mě ignoroval. Bylo to jasné, chci domu, chci raději tiše trpět doma než tady být s tímhle člověkem. Volala jsem domu, ať si pro mě zítra přijedou. Všichni říkali, že jsem se zbláznila (pro změnu). Nakonec jsem přeci jen manžela ukecala.
Ten večer mi začaly už konečně zabírat prášky na bolest a já už mohla alespoň v klidu dojít na záchod a do sprchy. Také jsem se rozhodla si vzít k sobě malého. Věděla jsem, že mi to pomůže, být s ním, myslet na něj a ne na tu bolest, starat se o něj. Byla jsem šťastná, že jsme zase spolu.
Druhý den mi ten milý pan doktor vysvětlil možnosti, než odejdu domu. První možnost byla, že mi to tam dole celou tu špatnou tkáň vyříznou a znovu zašijou (když to řekl, udělalo se mi opravdu blbě). Naštěstí byla ta druhá možnost lepší - budu se o to nadále starat, pořád mýt, mazat, oplachovat, větrat (?) a jezdit k němu na laser, který to bude pomáhat hojit a na vystřihování a seškraby. První možnost by byla hned, druhá prý tak 6 týdnů. Zvolila jsem druhou variantu.
Moje mamka si vzala na 14 dní dovolenou a když jsem se vrátila, se vším mi pomahala, mazala, čistila. Tímto jí moc děkuju. Nebýt jí, nevím, jak bych to zvládala. Manžel měl samozřejmě dovolenou až za měsíc.
Naštěstí se vše zahojilo dobře, jak mělo. Hrozili mi ještě tím, že to může špatně srůst a pak by bylo potřeba to znovu nastřihnout a sešít. Ale to se naštěstí nestalo.
Teď to bude za několik dní rok, co jsem si toto musela prožít, a mám pocit, že na to nikdy nezapomenu. Nemám strach z porodu, ale z toho, co by mohlo byt potom. Ale teď už vím, že bych se nenechala jen tak odbýt, už mám zkušenosti a taky vím, že rodit v téhle nemocnici nebudu už nikdy!
Tímto bych chtěla poděkovat i vám všem, co jste dočetli až sem. Vím, je to opravdu dlouhý deníček, ale jinak se to popsat nedalo a stejně tu ještě není vše. Snad jsem vás moc neznechutila.
Pěkný den,
Cristyna
Přečtěte si také
Tchyně ze mě dělá neschopného chlapa. A moje žena jí začíná věřit
- Anonymní
- 24.06.26
- 1162
Jsem manžel a táta, který se snaží postarat o rodinu, děti i domácnost. Jenže matka mojí ženy je u nás pořád a do všeho mluví. Kritizuje, jak vychováváme děti, shazuje mě před ženou a nenápadně jí...
Nechala jsem syna (3m) manželovi a odjela pryč. Opravdu jsem tak špatná máma?
- Anonymní
- 24.06.26
- 1194
Myslela jsem, že největší problém bude odloučení od miminka. Nakonec byly mnohem horší reakce lidí kolem.
„Ještě jednou a dítě vyřadím!“ Ředitelka na mě křičela kvůli zpoždění v zácpě
- Anonymní
- 24.06.26
- 820
Být pracující mámou znamená žít v neustálém napětí. Každý den je to závod s časem – odpracovat své hodiny, bleskově nakoupit a utíkat pro dítě do školky dřív, než se zavřou dveře. Většinou tenhle...
Deset let po svatbě spíme odděleně. Ticho je hlasitější než hádky
- Anonymní
- 24.06.26
- 604
Sedím v obýváku, za oknem už je tma a z vedlejšího pokoje slyším jen klapání klávesnice. Manžel zase sedí u počítače, jako každý večer. Naše dítě už dávno spí, já jsem ho uložila, přečetla mu...
Dopis pro ni: Dnes by ti bylo šest let. Pořád jsi moje dcera
- Anonymní
- 24.06.26
- 443
Tolik let už uplynulo, ale bolest v srdci zůstává...
„Vždyť kojí úplně špatně,“ zaslechla jsem tchyni. Pomohla až laktační poradkyně
- Anonymní
- 23.06.26
- 1889
Největší tlak, který na novopečenou mámu přichází, je ten zvenku, z vašeho okolí. Dobře míněné rady, které ale občas šíleně bolí. A blbý je, že často se jedná o vaše nejbližší lidi. Jako v mém...
Vzala jsem si muže s dítětem. Teď mám doma pocit, že jsem tam navíc
- Anonymní
- 23.06.26
- 2065
Vzala jsem si muže, který má dceru z předchozího vztahu, a od začátku jsem se snažila být trpělivá, laskavá a nebrat jí tátu. Jenže ona mě odmítá, provokuje, shazuje a dává mi najevo, že v jejich...
Devět týdnů bez školy, bez babiček a bez řidičáku. Jak to mám zvládnout?
- Anonymní
- 23.06.26
- 4370
Mám dvě děti na prvním stupni, chodím do práce a letos jsem prázdniny zřejmě úplně podcenila. Bydlíme v malém městě v pohraničí, příměstských táborů je málo, babičky nemáme a já navíc nemám...
Tchyně vtrhla po mém císaři do porodnice. Musela ji vyhodit až sestřička!
- Anonymní
- 23.06.26
- 2257
Porod je pro každou ženu jedním z nejintenzivnějších a nejnáročnějších zážitků v životě. Když navíc neprobíhá podle plánu a skončí akutní operací, žena potřebuje klid, bezpečí a čas na to, aby se...
Po prvním koncertu Ewy Farné jsem chtěla okamžitě zpátky. Tohle umí jen královna
- Vilma1897
- 23.06.26
- 627
V čem je její kouzlo? Třikrát vyprodala Eden a spousta lidí se vracela znovu. Včetně mě. Na první koncert jsem měla lístek na sobotu. A hned když skončil, bylo mi jasné, že v úterý chci být v Edenu...