Ohlédnutí zpět

Rodičovství

Čtvrtrok je skoro za námi a můžu říct, že jsou dny, kdy je to náročné, ale jinak jsou všechny bezesporu nádherné, plné dojetí z nových pokroků, radosti z úsměvů, nejvíce však plné lásky a úžasu, že tento malý človíček ve mně vyrostl, narodil se pro nás a právě já můžu být jeho mámou. V deníču shrnu první tři měsíce našeho společného života, ale také nakonec vlastně celý rok, který mi tak mnoho dal, a to syna, kterého moc milujeme.

Šestinedělí s naším synkem bylo dosti náročné, vzhledem k mému poranění (které občas i teď pocíťuji), jsme se potýkali se složitějšími situacemi. Vstávání z postele pro mě bylo dosti bolestivé, tak malý spával v naší posteli, přepažený z každé strany kojo polštářem, chvála jemu, pomáhal nejen k přepažení :) , abychom ho nezalehli, no mimčo nemá spát s rodiči v posteli, ale nebylo zbytí a stal se z ní vlastně přebalovák, křeslo na kojení a postel dohromady. No a vlastně v ní cvrček spí doteď (pokud ho dám do postýlky, řve jak pavián, takže nemám sílu a vytrvalost a vlastně ani nejsem tak důsledná, abych ho nechala trápit se pláčem v postýlce, že tam být nechce). Také jsme moc nechodili na procházky, protože mě bolela i chůze nebo dlouhé stání, no díky bohu je toto období za mnoua už krosíme jako draci :)

Ovšem hrozný byl v tomto období neustálý Viliho pláč. Už i já jsem z té bezmoci, kdy je mmiminko přebalené, nakojené, prostě mu nic nechybí, plakala. Muselo to pro mého muže být hrozné a náročné, hledět na nás bezmocně a nezbláznit se, velice mě povzbuzoval a pomáhal. Tímto mu patří můj obrovský dík, protože když se na to zpětně dívám, nevím, zda bych to já zvládla, hormony se mnou házely až hrůza, vypadala jsem jak fúrie - neučesaná, neatraktivní, neustále v pyžamu, ubrečená, neustále stěžující si na všechno a na všechny. Nakonec jsme zjistili, že trpí jako snad naprostá většina dětí kolikami, takže začal boj s touto škaredou paní Kolikou. Naštěstí kapičky a úprava mého jídelníčku zabraly, tak začal být malý Vily spokojeným miminkem :)

A je tu růstový spurt! A jéje, pláč, řev, opět křik, ale pro změnu ne pro paní Kolikovou, ale pro můj mléčný bar, že vysychá nějak brzy. Odtrhávání od prsa, vztekání, takže jako knihami, příručkami „chytřejší“ mamina používám odsávačku, kojím každé dvě hodiny a HLAVNĚ prý v noci, tak tedy jo, kojím i v noci, zkouším homeopatika, nahřívám, piji kojo čaj a on zázrak! Ráno teče už i samo :) Jupí, krize za námi, sice vypadám jako bagrem přejetá, ale malý je opět spokojený, co bych pro něj neudělala, a já jsem klidná. No, nyní nicméně i přes všechno moje snažení stejně na noc přikrmujeme UM, protože jinak se malý nevyspí a moje mléko mu nestačí.

První tři měsíce budou za nedlouho za námi a já konstatuji, že jsme udělali obrovský pokrok, už to není to chaotické pobíhání u uplakaného miminka s tím, že nevím, co mu je. Už jsme jaksi napojeni na stejnou vlnu a chápeme lépe jeden druhého :) Krásně nám roste před očima, až mám strach, že to utíká až příliš rychle :( Je úžasné být mámou, je úžasné mít doma takového muže jako mám já. Nyní mi malý spinká v posteli a já píši tento deníček a přemýšlím nad tím, co mě v letošním roce potkalo - zplodili jsme našeho prvního syna, porodila jsem ho a teď je tady s námi krásné a spokojené miminko. Co víc si přát. Jsem ta nejšťastnější žena na světě!

Děkuji za eMimino, kde se můžeme podělit o své radosti, strasti a trápení. Děkuji holkám z říjnových dětiček za ně samotné, že si navzájem poradíme a povzbudíme se. A děkuji osudu a mému muži za syna, moc vás oba miluji!

A vám všem, ženy, přeji úspěšný Nový rok 2012, spokojené a hodné děti a zdraví, které je nejdůležitější!

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 29.12.11 08:14

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Gratuluji k synovi - je to šikulka!!! A zároveň gratuluji k úspěšnému znovu rozkojení… Mám doma tří týdenního syna a bohužel, stejně jako píšeš Ty, mléka máme málo, zkoušíme všechno možné i nemožné, ale nedaří se nám, proto Tobě gratuluji… My to asi nedokážeme… ale nějak se smiřujeme s UM - říkám si, hlavně ať je malý spokojený… :oops:

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 29.12.11 08:33

sweet krásně napsané, st ti dělá Vili nadále samou radost :dance:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15204 příspěvků 29.12.11 09:04

moc krásně jsi to napsala, vystihuje to stejně i mé pocity! ;) :potlesk:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 29.12.11 10:24

swet i tobě v daším roce zdraví :kytka: aspokojené mimčo :* :*

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30739 příspěvků 4 inzeráty 29.12.11 10:51
:hug: :hug: :hug:
 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 29.12.11 11:07

Jako by jsi mi psala z duše :mrgreen: . Máme čtyřměsíčního Jakoubka a je to naše všechno :* ! Tři dlouhé roky jsme se o něj snažili, takže si umíte představit, že radost z jeho narození byla o to silnější!
Jsou to zlatíčka a i když je někdy člověk unavený, nevyspaný a s nervama v koncích..stačí jeden jeho úsměv nebo jeho nádherné žbleptání a všechno zlé je rázem pryč!
Všem miminkům přeji do nového roku moooc zdravíčka a štěstíčka :kytka: !!!!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.12.11 14:19

Máš nádherného syna! :srdce: A chci ti říct, že koktejlkem hormonů po porodu si projde každá z nás, v menší či větší míře, ale projde. Myslím si, že je to proces nutný k tomu, aby člověk hromadu věcí mohl pochopit a více dospět, a hlavně aby byl do budoucna silnější, protože každé zvládnuté/překonané strasti nás posilují. :dance:

Přeji tobě i tvému chlapečkovi už jen úsměvné dny, a pokud přijdou plačtivé, abys je zvládala již levou zadní (což zvládneš, pač šestinedělí je masakr, a když nepřijde třeba vážná nemoc dítěte, dá se zvládnout pak cokoliv lépe) :hug: Jo a manželovi :potlesk:

:mavam: Mirka

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 29.12.11 22:24

Gratuluji k zvládnutí všech překážek, váš syn je krásný a určitě to stojí za to.

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 29.12.11 22:50

Děkuji za pěkné komentáře a gratulace k synovi :hug: zrovinka dnes začal ten náš brouček tak krásně broukat,houkat a smát se, že mám pokaždé pocit, že ho samou láskou upusinkuji - je to tak úpřimný smích těch maličkých drobečků - člověk by jim snesl modré z nebe :) :srdce:

 
Pája M
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 29.12.11 23:47

Sweet,je nádherný :hug: :* Byla jsem u vás ve skupině,ale jak už jsem psala Luci.Neudržela jsem s vámi krok,ale jsem spokojená že si múžu přečíst jak jste holky spokojené :hug: Napsala si to krásně,ono nás nejšťastnějších mamin je určitě strašně moc :lol: Přeju vám další krásný a beztarostný rok plný zdravý a spoustu usměvavých dní s miminkem :mavam:

 
lenulinka123456
Povídálka 41 příspěvků 05.01.12 20:19

Moc hezký deníček, jako by popisoval moje poslední 3 měsíce. Syn se taky narodil v říjnu. Pana Nutrouše jsme nakonec použili akorát jednou a pak jsme krizi překonali, ale bylo to náročné. A jak píšeš, tak teprve teď je to všechno super a užívám si mateřství plnými doušky. Malý už nekřičí hladem, pěkně spinká a máme už zajetý určitý rytmus. Manžela taky obdivuju, ja sama se sebou bych těch prvních 8 týdnů nevydržela. Ale rychle se na to všechno zapomíná, na krušné začátky, na bolest při kojení, na stres a nervy v prvních týdnech, asi to tak má být.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama