Oliverek ❤

Prázdná náruč

Jak se v jedné jediné sekundě zhroutil celý svět...

Můj příběh je o tom, že bůh (nebo kdosi šéfující naše osudy) vám splní dopodrobna vaše přání, jen nesmíte zapomenout přát si také dobrý konec.

Toužila jsem po dětech a velké rodině odjakživa. Nikdy jsem neměla sny a cíle ohledně nějaké kariéry, zázemí. Nikdy jsem si nedávala pozor. Pak jsme se s přítelem roky opravdu snažili… hlídat ovulaci, nechali udělat testy, zda je v pořádku partner… Jenže v nemocnici jsem skončila já. Oznámili mi jen tak do větru, že nebudu mít nikdy děti… Že mám tak zdevastované vejcovody. Pokud někdy by se podařilo a srovnalo se to, tak za desítky let… a otěhotním třeba na starý kolena. Tehdy jsem myslela, že jsem na samém dně a že je to ta nejhorší zpráva, kterou jsem mohla kdy dostat. Být na to tenkrát sama, asi bych tu dnes nebyla. Věřila jsem doktorům. A představa být navždy bez dítěte, no to opravdu ne. Bylo těžké chodit do práce a vlastně kamkoliv mezi lidi. Jakékoliv dítě venku ve mně vzbudilo hysterii a paniku. Začala jsem být zlá, nenávidět lidi… Nesnesla jsem matky, co si dělaj další a další děti a ani se o ně nestarají a dávají je na krk svým rodičům nebo je pak bijí.

Řekněme si na rovinu. Adopce dnes není skoro možná. Ono je nezajímá, zda miluješ děti a dokážeš se o ně postarat, shánějí jen bohatý pár bez dluhů v minulosti. Zázemí atd.

Přítel mě uklidňoval, že zkusíme vše. I umělé oplodnění, jestli by nám pomohlo. Uklidňovalo mě zjištění, že spousta mých kamarádek, co mají děti, údajně podle doktorů také neměly moci mít…

Po nějaké době jsem to přetrpěla a jakoby zapomněla. Každý měsíc jsem menstruaci oplakala a opravdu očekávala těhotenství. Změnila jsem doktora, pila a koupala se v kontryhelu, brala různé vitamíny. A hlavně se snažila tu psychiku trochu víc ovládat. Protože miminko prý přijde, až to vyženete z hlavy…

Trvalo to další dva roky… Bylo to nekonečné.

Až když jsem to vzdala úplně, zpozdila se mi menstruace. Jenže já už ani neplašila, to je každý měsíc a pak se zbytečně těším. Ale tentokrát test vyšel pozitivní! Miliontý test a pozitivní! Udělala jsem si další. Další pozitivní… bylo to nepopsatelný.

Tím, že jsem v to moc nedoufala, nebyla zrovna ideální chvíle, protože kvůli mému smutku jsem začala na vše kašlat, nic neplatit, holdovat alkoholu a jiné…

Jenže tohle mě nakoplo! Brečela jsem potoky slz štěstím…

Už dávno předtím jsem dala mému tatínkovi slib, že mu přivedu do rodiny chlapečka, protože jsem ze čtyř holek. Přál si syna a já měla být jeho vytoužený Oliver.

Pro sebe jsem si dříve říkala, kdy se nejvíce snažit, aby porod vyšel na červenec a já měla letní dítě ve znamení raka. Celé těhotenství bylo naprosto bez komplikací. Ani jsem si nepřipadala těhotná. Ze začátku samozřejmě nějaké ty ranní nevolnosti. Ale to bylo všechno. Nic mě nebolelo, nic mě netrápilo, naopak jsem si přidala krásná.

Potvrdili nám chlapečka a porod na začátek července :-)

Přítel byl nadšený. Opakuji: vše bez komplikací, veškeré ultrazvuky, krev, testy, tlak, screening, malej kopal, já najednou z mých 45 kilo ke konci šla až na 73… moc nám oběma chutnalo.

Nemohli jsme se shodnout na jméně. Nejen s přítelem, ale taky s mojí mamkou a sestrou, i když jsme jim nezapomněli říct, že do tohohle kecat nemají…

Žádná domluva, žádnej kompromis… Jméno se vylosuje!

Přítel: jméno po sobě, Tomášek…

Za moji mamku a ségru: Tadeáš…

A mně opravdu uvízl v hlavě Oliver…

To jméno jen tak nikdo nemá a je nádherné..

Tři lístečky v klobouku… drapla jsem první, kterého jsem se dotkla…

Oliver!

Chtě/nechtě, všichni museli mít radost :-)

Porod měl být skoro za měsíc…

Aby moje. rodina mohla být více s malým, čekalo nás kolem porodu stěhování zpět z Prahy do zapadákova… Táta předělal pro nás velký být, vše jsme postupně kupovali nové a nechali to přivézt rovnou tam. Veškeré věci na miminko a do pokojíčku, bylo tedy z mého dohledu pryč, aby nepřineslo neštěstí a zároveň bylo vše připravené na náš společný první příchod do nového.

Netahala jsem nic těžké, ani jiné věci, vše přítel… Ztvrdlo mi břicho jako kámen a měla jsem vodové výtoky. K tomu jsem měla takový divný pocit. Jela jsem k doktorovi, ten ale řekl, že je vše v pořádku. Na ultrazvuku bylo vše ok, srdíčko bilo.

Dva dny poté jsem neucítila malého.

No… jeden den, to nic neznamená, co jsem se dočetla po internetu, že takhle miminka občas lenošej. Kamarádce se občas malá nehýbala i tři dny.

Druhý den nic, a tak jsem vyrazila znova.

Ležela jsem tam a doktor strašně dlouho hledal. Nebyly tam ozvy. Zamrzl svět, nechápala jsem. Co se to děje. Vždyť mě už se nic stát nemůže, já za tři týdny rodím. To už se dávno malej chytil, žije ve mně, jsme ok!

Doktor zavelel nemocnici u Apolináře, že jsou tam profíci a určitě to bude dobré…

Jenže nebylo… „Je mi líto, ale nejsou tam srdeční ozvy, váš syn je mrtvý. Bohužel už je veliký a musíte ho porodit normální cestou. Zůstanete tady, přítel vám přiveze věci a vyvoláme vám porod.“

To asi těžko, měla jsem dost práce ještě sbalit spoustu našich věcí, malému přeprat veškeré oblečení… já rozhodně nemám čas zas na nějaké blbé vtípky od doktorů (asi jako to jejich – nikdy nebudete mít dítě).

Nebyl to debilní žert, nebyla to noční můra ze sna, opravdu se to dělo. Stačila jedna věta, jedno potvrzení, že ve mně není život, a jako bych i já zemřela.

V tu chvíli se stopnul svět, nic se nedělo, nic jsem necítila… Nic.

Přítel se opil hned v nemocnici.

Máma, tatínek, sestra… všichni volali, tak šíleně brečeli, až popadali dech, že mi to rvalo srdce. Byli, zdá se, jakoby na tom hůře než já, na pokoji jsem se už uklidnila… proklínala jsem se za to, že pláču, nadávám, ale sakra měla bych už skákat z okna, ne?!

Píchli mi epidurál a dali vyvolávačku, přítel zůstal celou noc na pokoji. Čekali jsme, kdy tabletka zabere.

Asi za dvě hodiny přišly nesnesitelný kontrakce, častěji a častěji… Porod přišel hodně brzy. Vše se dělo ten den tak strašné rychle. Porod byl katastrofální věc, ale pokud si odnášíte miminko domů, stojí samozřejmě za to.

Ano, chtěla jsem ho přinést… V tu chvíli jsem uvěřila a pochopila, opravdu mi to došlo, srdce se mi rozletělo na střepy.

Držela jsem nehybně, bezbranné tělíčko. Pusinkovala ho na hubičku, hladila vlásky a pak jsem začala křičet, ať otevře oči. Sakra co se to děje! Proč se tohle děje? Tohle jsou nezapomenutelné bolístky, které se nedají přát ani největšímu nepříteli…

Rozloučili jsme se po nějaké době, vyfotili si ho, nechali otisknout jeho ťapinky… Můj syn byl tak strašné nádherný… on je! Tak strašné nádherný v nebíčku. Napůl po mamince, napůl celý tatínek…

Hned po pár hodinách jsem odešla domů, nešlo poslouchat rodit jiné slečny, potkávat miminka na chodbách. Doma nic… temnota, černo, prázdno, žal, bolest, bezmoc, hněv, pláč, samota, výčitky…

Po týdnu jsme nechali mého syna zpopelnit, museli jsme aspoň trochu fungovat, dobalovat, předávat byt, přeci jen mi to pomohlo v tu chvíli.

Urničku jsme si vyzvedli den před odjezdem, takže nakonec jsme se teda opravdu stěhovali my tři. Ten pokoj, co měl být pro něj, je tak strašné prázdnej. Vše se zlikvidovalo. Ten pozemek a zahrada, na vesnici… bez dítěte… hrozná samota.

Od rodiny jsem utekla. A teď zbytečně zase bydlet aspoň chvíli kousek od nich… zbytečně… Krvácím, teče mi mlíko, jsem máma… Ale zbytečná.

Další šok byl rodný list malého, který jsme si měli vyzvednout. Tím, že jsme před porodem nestihli na úřadě uvést jména. Můj synáček se jmenuje -------- a mé příjmení. Rodné číslo mu přidělej, za tolik tisíc zpopelní… to ho berou jako človíčka… ale jméno, to už je prý jedno. To není už človíček?! Takže po tom všem si ten tvoreček nezaslouží ani jméno? Co to je za zákony? Takovejhle svět odpornej…

Pitva uvádí záhadné úmrtí bez příčiny. Přijde mi že ty pitvy ani nedělají, stalo by je to spoustu peněz.

Ne, já nemám sílu, syna mi to už stejně nevrátí. Broučkovi jsme udělali vlastní zeď, fotka, vzpomínkový, list, on je tu s námi. A upřímně… při životě, mě drží jen druhá šance.

Tohle je opravdu katastrofa nejhoršího kalibru, ale zároveň vím, že jsem držela své dítě, opravdu jsem mohla mít syna. Byl to nádherný pocit. Co nejdřív to musí jít znova. Já prostě musím být maminka… je toho ve mně tolik… Chci, prosím :'-(

Oliverku, Miluji tě, ty jsi byl můj vysněnej chlapeček. I přesto že jsem nepoznala život s tebou, cítím, jak strádám a jak moc mi chybíš, jak moc tě potřebuji… Je mi to líto, lásko moje… Bez tebe já nejsem… Tohle není život.

Šíleně tě MILUJI, líbá máma…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
aknadar
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 15.08.19 01:10

Ahoj, velmi smutné čtení. Přeji ti zdravé miminko, které ránu v srdci aspoň trochu zacelí. Nepoddávej se tomu, je to těžké, ale nejsi v tom sama. Držím pesti ať se brzy zadaří :hug:

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 15.08.19 06:52

Moc me to mrzi. Hrozne nestesti :,(
jen dodam, ze pitvy se delaji-nejsou to velke penize a kazdy patolog chce prijit na to, proc se to stalo, jen nekdy pricinu nelze stanovit.
Drzte se

pristelepe
Kecalka 218 příspěvků 15.08.19 07:20

To, co se stalo je hrozné. Je mi to líto. Ale tvůj pohled na život je hrozný taky. Adopce nejde - chtějí bohaté páry, pitvy nedělají - stojí hodně peněz a další…Dej si život do pořádku, přítel by se v porodnici opít nemusel, měl tam být jako tvoje podpora. Hodně štěstí. :srdce:

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 4031 příspěvků 15.08.19 07:21

Moc smutný deníček, je mi to líto, život je krutý a nespravedlivý :,( Drž se :hug:

yse
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 15.08.19 07:38

Smutne od zacatku do konce, mas zivot takovy divoky asi od detstvi, ale chci ti napsat, ze nejsi zbytecna a drzim pesti, aby se ti splnilo prani o dalsim miminku.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 15.08.19 08:31
:hug:
3322Martinka
Povídálka 27 příspěvků 15.08.19 08:33

:,( :,( :,( drz se :hug:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 15.08.19 08:35

Je to smutné a je mi to líto, ale fakt mě zarazil tvůj přístup k životu - snažíte se o dítě a ty chlastáš, dva roky jsou strašně moc, adopce není možná, přítel se opije hned v nemocnici… divné trošku :nevim: :nevim: Nicméně je to opravdu strašné a moc mě to mrzí, že to musíš prožívat.

Kukacka123
Závislačka 4217 příspěvků 15.08.19 09:32

:hug: :hug: :hug: drz se a ver, ze dalsi miminko prijde. Ta bolest nikdy nezmizi, jen se otupi :andel: Prisli jsme o miminko mnohem drive (17tt) a nikdy nezapomenu! :srdce: ted mame zdravou 14 mesicni dceru a je pro nas vsim! :srdce: nevzdavej to a ja moc preju, at se brzy zadari a s dobrym koncem :kytka:

Labužník mirabelka02
Stálice 83 příspěvků 15.08.19 09:39

Taky mě zarazil tvůj přístup k životu, strašný negativismus…Přítel se hned opil v porodnici - no to bude asi labilní pán, tohle se prostě stává a čím více se v tom budeš hrabat a vypisovat srdceryvné litánie, tím se budeš cítit hůře. Mateřství se ti stalo středobodem všeho, a to není dobře, v životě má být vyrovnanost, tak si dej život do rovnováhy.

Dolina
Stálice 100 příspěvků 15.08.19 10:01

Je mi moc líto, co se ti stalo. Bohužel neštěstí nechodí po horách…chci ti ještě napsat, že adopce určitě možná je, nás bohužel potkalo před časem podobné neštěstí a opravdu žádáme o adopci a zrovna bohatí nejsme. Nevzdávej život, poplač si a bojuj..taky jsem tomu propadla, ale pak musíš jít dal, kvůli příteli a sama sobě. Držím palce ať je ti líp co nejdřív a brzké další těhotenstvi.

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8978 příspěvků 15.08.19 12:27

@pristepele však to píše - shánějí jen bohatý pár bez dluhů v minulostí a zázemí - ono adopce opravdu není pro každého, s dluhy a bez odpovídajícího bytu opravdu dítě nedají a je to tak správně

Evilin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 15.08.19 12:41

Je mi to strašně moc líto a posílám :hug: :hug: jestli tam ještě nejsi, tak přijď za námi do skupinky Prázdná náruč tady na emiminu. Jsme tam holky s podobným osudem. Vždy tam bude někdo, kdo alespoň poradi a slovem pohladí… Chápeme se a jsme tam pro sebe navzájem. My máme taky :andel: syna Oliverka (37tt)..První chlapeček, prvorozeny, dokonale jmeno :srdce: drž se a posílám hodně sil do dalších dní :hug: a hlavně bojuj a nevzdavej to!!!

Jana206
Nadpozemská drbna 28568 příspěvků 15.08.19 12:44

Moc smutné :,( Pitvy ale dělají, zákon je nařizuje. Nekdy se nepodaří příčinu úmrtí zjistit. Co se týče té adopce, bohatý pár být nemusí, ale bez dluhů a s přiměřeným zázemím ano. Dluhy z minulosti nevadí, pokud jsou splacene a vyřešené. Držím pěsti, že jste si vše zlé už vybrali, přeji, at je brzy líp.

marra2
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 15.08.19 13:32

Já si nemyslím, že ses negativní k životu. Naopak chápu tě, chápu přítele. My, co máme děti, více dětí naprosto normální cestou, bez komplikací si to ani neuvědomujeme. Jak musí být šíleně těžké slyšet, nemůžete mít děti. Pak ho tedy mít a pár dnů před porodem přijít o dítě. Posílám tobě, muži i rodině spoustu sil, spoustu dobra a štěsti. Budu ráda, když dáš vědět, jestli se vám zadarilo k dalšímu miminku. Držte se.

Lucille1987
Povídálka 12 příspěvků 15.08.19 16:37

Tohle je strašný. Od doby, co mám malou, mě příběhy okolo děti strašně zasahují :,( nevím, kolik ti je, ale nevzdávej se. Jednou jsem slyšela krásnou teorii, že potrat je jen nedohodnuti se miminka s matčiným tělem. Asi to ještě nemělo přijít (i když přijít o dítě v devátém měsíci je teda opravdu srdcervoucí). Možná tam byla nějaká vada, která z UZ nebyla vidět, a tak se chlapeček rozhodl odejít, aby se mohl vrátit o něco později a v pořádku. Věřím, že tam někde čeká, až vše bude OK :srdce: teď je dobře, že se musíš starat o jiné věci. Bolet tě to bude nejspíš navždy. Zkuste třeba s přítelem na chvíli cestovat, něco poznat. Jak tu někdo psal, nedělej z mateřství středobod žití, je spousta jiných životních poslání. Třeba se zadaři dřív, než myslíš. Já držím pěsti, dejte si život do pořádku a neztracejte naději. Přeju už jen štěstí :srdce:

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12372 příspěvků 15.08.19 18:02

Ty se snažíš o dítě a zároveň chlastáš, neplníš si svoje závazky, partner se opije v nemocnici, z důsledku vašeho přístupu viníte stát,… 8o no dovedu si představit, v jakých podmínkách asi žijete. A ve finále tě děsně překvapuje, že dítě dají do adopce jenom tomu, kdo má na to podmínky. Vašeho miminka je mi líto, k ostatnímu nemám slov.

Térouš
Echt Kelišová 8707 příspěvků 15.08.19 18:18

Vím, jak se cítíš. Také jsem o syna přišla. Také rodný list beze jména. Na pomnicek jsem jméno napsat dala a chodíme mu zapálit svíčku. Je to uz pár let a vážně čas rány hojí. Sdružení Dlouhá cesta, obraťte se na ně bez ostychu. Jsou to skvělí lidé a všichni vám budou rozumět

nunik
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 15.08.19 18:21

Je mi ti strasne moc lito. Drzte se, verte…posilam Vam vsechnu silu co mam :srdce: :srdce: :srdce:

xxMakyxx
Závislačka 4855 příspěvků 15.08.19 19:43

@terien Já tedy moc nereaguji na deníčky, ani komentáře, ale jsem zvědavá a nedá mi to, tak se zeptám. Co Vás prosim vede k tomu srážet psychicky již psychicky sraženou osobu tím, že vytrháváte věty z kontextu a doplňujete do vlastního pohledu jen za účelem ublížit? Jen mě to opravdu zajímá, proč mají někteří lidé potřebu ubližovat těm, co jim už bylo ublíženo za dost a ještě mají tu drzost (bez ohledu na to, aby znali jejich život dokonale) soudit je na základě pár sepsaných vět? Je to nějaký váš psychický problém méněcennosti, nebo si jen ráda na internetu dokazujete to, jal vy jste lepší? Nebo je vůbec nějaký relevantní důvod, proč jste reagovala absolutně nelidsky a bez empatie? Nepřemýšlela jste o tom, že ač si o tom myslíte své, že by třeba bylo lepší to zdrbnout s kámoškou u vína a jen se k tomu nevyjadřovat a nepřikládat autorce ještě víc? Omlouvám se za tolik dotazů. Já mám celoživotní problém chápat bezcitný lidi, co mají potřebu ventilovat zlost, a opravdu mě zajímá, proč tomu tak je. :nevim:
Jinak přeji hezký večer a Autorko, je mi moc líto, co se vám přihodilo. Doufám, že naberete zpět sílu, opět vstanete a budete bojovat. To vás jistě o to víc posílí. Hlavně se nenořte zbytečně do hlubší a hlubší deprese. Samozřejmě si poplakejte, ale jste jistě silná žena a tohle překonáte - odvahu a sílu vám přeji :hug: :kytka:

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12372 příspěvků 15.08.19 19:55

@xxMakyxx nemám potřebu nikomu ubližovat. Zároveň nemám potřebu nikoho hladit po ramínku, když předvádí naprosto zbytečné životní kopance, které plynou z jeho nezodpovědnosti. Jak jsem uvedla, miminka je mi líto, ale pokud má všechno v životě svůj důvod, tohle by třeba mohlo nakopnout autorku, aby si ten svůj dala do kupy a začala se chovat jako budoucí máma dítěte.

xxMakyxx
Závislačka 4855 příspěvků 15.08.19 20:03

@terien No hádat se pod tak smutným příběhem nechci. Jen mě opravdu zajímal důvod takové reakce. Nikdo tu nikoho nemusí hladit po ramínku, ale “útočit” slovy? Víte, ono slovy lze ublížit kolikrát více než nějakým pleskancem. Slova mají velikou sílu, mohou povzbudit, podpořit a jak říkáte “nakopnout”. Jen si nejsem jistá, že jste zvolila správný způsob nakopnutí, ale chápu, že sto lidí, sto pohledů. Pokud neshledáváte na svém způsobu komunikace nic špatného, těžko vás o tom budu přesvědčovat. Respektuji to, i když se s vaším projevem neztotožňuji. Snad tedy váš příspěvek autorce nějak pomohl… mně osobně by asi spíš ublížil, ale to je opět má blbá povaha - jsem dost citlivá.

Nonsense
Kecalka 114 příspěvků 15.08.19 21:32

Srdcervoucí. Obdivuju, že žijete. Obdivuju každého, komu zemře dítě, za tu sílu žít. Že jí v sobě objevíte… moc vám přeji zdravé dítě, spoustu sil do života!

Mallorka
Závislačka 3252 příspěvků 15.08.19 21:41

Je mi moc líto, co se vám stalo. Přeji hodně sil a štěstí do dalšího snažení. Určitě Vám :andel: Oliverek posle z nebicka další mimco a budete šťastná rodina.

@terien ty musíš být opravdu zkazene srdce…, že dokážeš napsat takovou zumpu pod denicek naprosto zdrcene ženy. Prober se

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 15.08.19 22:03

Je mi opravdu líto, že miminko zemřelo :hug:
Ale teda moc vět v deníčku mě upřímně vyděsilo. Zkus si dát život do kupy. Nic jsem neplatila… Nikdy jsem neměla cíle ohledně zázemí…Otec dítěte se opil v porodnici…
Každopádně mě mrzí, že jsi to zažila, moc mrzí.

TKR
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 15.08.19 22:44

Je mi moc lito, co vas potkalo. Bohuzel i dost pro me nepochopitelnych prispevku tady. Kdo ztratu miminka nezazil, nedokaze pochopit a nekomu empatie proste neni dana vubec. Pokud budete chtit, najdete si uzavrenou skupinu prazdna naruc. Jsme tam maminky se stejnym osudem. Ja prisla o prvorozenou dcerku take chvili pred porodem. Preji moc sil do toho nejtezsiho obdobi. Neztracejte nadeji.

Nicky232
Kecalka 346 příspěvků 15.08.19 23:23

@Anet 3 Moc me mrzi, co te potkalo. Kdo to nezazil, tak nemuze pochopit, jaka je v cloveku prazdnota. Cas rany trochu otupi a kdyz se vam zadarilo jednou otehotnet, tak se to urcite podari znova a tentokrat se stastnym koncem. Musis jen verit a jit dal… :srdce: :hug:

@xxMakyxx Naprosto s tebou souhlasim… Zajimalo by me, jak by se chovaly ony, kdyby jim lekari rekli, ze nemohou mit deti a jak by se choval jejich manzel, kdyby byl u porodu mrtveho miminka…

belladonna
Závislačka 3232 příspěvků 16.08.19 00:52

@terien to píšeš ženě, která přišla o dítě, rodila ho, je úplně na dně, hůř se ještě nikdy necítila a neví, jestli se z toho někdy vůbec dostane?? Stala se jí jedna z největších tragédii. Co si asi bude myslet, když bude tvoje řádky číst? Ty si na ni pomyslne plivnes, ty si do ní pomyslne kopnes, k čemu takové chování má být? Empatie ani slušnost ti nic neříká? Proč? Taky nějak nedokážu pochopit podobné chování. Jak jsi psala, že nemáš v úmyslu nikomu ubližovat. A to si myslíš, že tvá slova zakladatelku teď nezrani? Že se tvé rozbory jejího života sem hodí? Že, když má v srdci takovou bolest, že ji to ještě více nebodne?

janny079
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 16.08.19 03:30

@Anet 3 achboze, tohle mi neda nereagovat…
Jsi maminka. Jsi maminka celym svym srdcem a celou svou osobnosti. :srdce: Oliverek je Tvoje laska naporad…

Ty komentare tady, prosim, ignoruj. Je to jen snuska od lidi, kteri si mysli, ze snedli moudrost sveta a mohou na zaklade par vet zhodnotit celého cloveka… Tvoje boty nikdy neobuli, ale vi, co byste meli delat spravne. Achboze, jak tohle me zveda ze zidle. Drz se a prestan to tu cist. Jsou to blbky.

Autorko, prijd do diskuzni skupinky Prazdna naruc, jsme tam vsechny se stejnym pribehem. Ja osobne prisla o vysnenou holcicku v den porodu loni na Den matek… Vsechny holky tam vime, jak svet ztrati barvy, ztmavne a jak musime denne bojovat, prezivat a cekat na to, az nas to prestane dusit a aspon trochu se nadechneme. Kazda jsme jina a presto tak stejne… jsme tam pro tebe, jsme tam jedna pro druhou a urcite te tam neceka takova dehonestace jako tady… Vykasli se na prizemni a hloupe komentare tady…

A vam, kdo mate potrebu komentovat pribeh maminky, ktera ztratila sve vysnene dite… bezte do denicku, ktery nepsala zoufala maminka s prazdnou naruci. Musite mit hodne nizke sebevedomi, ze kopete do zlomeneho cloveka…

Lištička87
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 16.08.19 07:21

NIKDO tady nema pravo soudit tve zlomene srdce a ani pritelovo opiti se. Kdo nezazije, nema tuseni…ona jen predstava toho je silene bolestiva, ale ta realita…ta boli ku*evsky moc a dlouho. Nam take umrel syn, nebudu vypisovat nas pribeh…ale ta chvile, kdy mi oznamili, ze maly zemrel, chvile louceni…vyzvednuti urnicky, rodinne rozlouceni a ulozeni maleho do hrobu…to jsou nejhorsi chvile…nic neboli vic!!! Ja tehdy vyhledala psycholozku z paliativni pece, moc mi pomohla…pritel taky resil zal alkoholem v jednu dobu…bylo to krute. Ale svym zpusobem „pochopitelne“, chlapi snasi bolest hure…
truchli, nechvatej na sebe…jak uz tady zaznelo…skupina Prazdna naruc pomaha…nejsi na to sama.
Verim, ze i vam vas Oliverek jednoho dne sesle sourozence a svet bude veselejsi…moc moc drzim pesti.
zase bude svitit slunce…casem…

martina bl
Kecalka 182 příspěvků 16.08.19 07:30

@xxMakyxx Naprostý soublas, líp bych to nenapsala.

evakot
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 16.08.19 12:00

@Anet 3 moc mě mrzí, jak se tu do tebe opírají. Drž se holka… Buďte si s partnerem navzájem oporou. Jestli chceš, přijď se vypsat k nám do prázdné náruče. Nikdo tam na tebe nebude hloupě útočit, naopak se tam navzájem vždy podržíme :hug:

edit adminem - umazána reakce na smazaný komentář

marra2
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 16.08.19 12:04

@terien to fakt nebylo třeba. Bylo to sprosté, urazejici a naprosto nevhodné. Opras si základy slušného chování a použij selský rozum.

Šmoulice
Kelišová 7429 příspěvků 16.08.19 12:25

Zakladatelko a přemýšlela jsi nad tím, že smrt tvého syna může být i tvoje vina?
Chlast se na tobě za ty dva roky mohl dost podepsat…
Místo kopání kolem sebe a obviňování kde koho, si dejte s chlapem radši život pořádně do kupy… Jako ožrat se v porodnici? To je docela hustý.
Nechci soudit, ale obrázek o vás mám celkem jasný.

Tvého syna je mi líto, tyto věci by se stávat neměly :-(

Ale jinak souhlasím s @terien .

Uživatel je onlineElzaaa
Kecalka 364 příspěvků 16.08.19 12:33

@Šmoulice ty ses husta teda. Rict zene ktera prisla o dite ze je to jeji vina. :pocitac:

Ohh zeny, stydte se za tyhle komenty…

Šmoulice
Kelišová 7429 příspěvků 16.08.19 12:38

@Elzaaa Ať se zamyslí nad tím, že to MOHLA být i její vina!!! Čti pořádně.
Kope kolem sebe, ale aby začala nejdřív u sebe, to už ji ani nenapadne. :(
Všichni jsou blbí, od doktorů až po všechny lidi. Zakladatelka je plná negativismu a evidentně byla i před těhotenstvím. Což je z deníčku velmi patrné.
Měla by se dát do kupy a pak teprve přemýšlet nad dalším těhotenstvím. A bez chlastu teda…

janny079
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 16.08.19 12:47

Jednou z fazi truchleni po ztrate ditete je vztek, nastvanost, negativismus. Autorko, maminko Oliverka, kasli tady na vsechny zakomplexovane komentare holek, jejichz jedinym nestestim v zivote byl zlomeny nehet.

Zadna z nich netusi, jak hrozne je sestinedeli bez miminka. Doufám, ze najdes odvahu prijit do nasi skupinky Prazdna naruc. Tam ti tohle nehrozí. Ach, jak je mi lito, ze tyhle vyzblebty prazdnych mozku musis cist…

belladonna
Závislačka 3232 příspěvků 16.08.19 14:07

@Šmoulice vždyť přišla o dítě a ty se divis, že píše negativně? To snad není pravda. V této situaci je podle mě omluvitelne téměř vše, co se chování týče. I se naprosto zbláznit. Žena u nás přišla o syna a skočila z okna nemocnice. Psycholožka ji držela za ruce. I takové chování je naprosto pochopitelné a ty tu řešíš, že zakladatelka kope kolem sebe. Vždyť je na dně.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12372 příspěvků 16.08.19 14:24

@belladonna já že se obhajuju, no tos mě pobavila :mrgreen: tak ještě jednou, komentovat budu co budu chtít, třeba deníček o úmrtí dítěte nebo opilost chlapa v nemocnici. Že tobě to vadí je mi srdečně jedno, však to číst nemusíš :nevim:

belladonna
Závislačka 3232 příspěvků 16.08.19 14:27

@terien nikdo ti to nezakazuje. Ale jak vidíš, ženy, které to zažily ti psaly, že je to zranujici a mimo. Měla by jsi se z toho poučit. Nebo chceš zranovat i další uživatelky?

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12372 příspěvků 16.08.19 14:29

@belladonna prosím tě dej už mi pokoj, ostatní uživatelky jsou mi u zadele, stejně jako ty :*

belladonna
Závislačka 3232 příspěvků 16.08.19 14:31

@terien jo, takže si sem tam do nich přijdeš kopnout a je ti to jedno, že je to bolí. Přišli jsme na to.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12372 příspěvků 16.08.19 14:35

@belladonna jsi génius :palec:

Alkata
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 16.08.19 14:35

Tak na tom, ze nikdy nebudeš mít děti přeci jen něco bylo a doktoři nejsou úplní idioi jak si občas někdo myslí. A příroda udělala zbytek dle předpokladu. To utrpení jste si mohli ušetřit nebýt tak paličatí.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 16.08.19 14:37

@terien nebuď tak okatě prvoplánově zlá. Zkus na to přijít sama, co tě žere, my to za tě tady nevyřešíme.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12372 příspěvků 16.08.19 14:38

@Veveří já nic řešit nepotřebuju ;)

Veveří
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 16.08.19 14:40

@Alkata ty jsi snad druhá @terien nebo její druhý nick :roll: Další „empatický“ člověk. To nemůžete plevelit někde jinde, kde o nic nejde?

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 16.08.19 14:43

Anet, je mi nesmírně líto, co se stalo, Oliverek bude v tvém srdci navždy. Pokud nic jiného, tak prosím přijmi jako pozitivní zprávu to, že těhotenství je u tebe možné a není vyloučeno, že na Tebe čeká další miminko.

Příspěvek upraven 16.08.19 v 14:46

admin
Extra třída :D 12271 příspěvků 16.08.19 16:31

Dobrý den.

Promazala jsem OT komentáře, které vlastně ani komentáři nebyly - nýbrž se staly hádkou mezi několika uživatelkami.
Nemyslím si, že místo pod takovýmto deníčkem je vhodné k jakýmkoliv OT diskusím, natož pak k hádkám.

Velmi prosím - respektujte vážnost situace, která se uživatelce stala, a která je (jak se jistě shodneme) noční můrou všech matek… :,( a nepokračujte v dohadování se a neútočte na sebe více…

Ráda bych ještě za sebe dodala, že je mi moc líto, co @Anet 3 prožila a čím si prochází :hug: Posílám pisatelce deníčku mnoho sil :hug:

Petra

Astyna88
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 16.08.19 19:05

Autorka ma zrejme dost divoky zivot, alkohol, nechrani se, zazemi mit nechce, ale kdyz tata vytvori, tak je to vlastne fajn :think: me to zavani jednim etnikem. Ale zpet k denicku - uzila sis svoje, ted je potreba se a ditetem vnitrne rozloucit, vyrovnat se s tim, dat se do kupy, zamyslet se nad svym zivotem a srovnat priority. Ber to jako zkousku i k posunu dal…hodne stesti.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »