Opičáci, 18 měsíců - 8. deníček

Rodičovství
  • 27.10.04

Ahoj opičáci, nebyla jsem si jistá, jestli je teď řada na mně s deníčkem a protože náš deníček se odsunul na další stranu, tak jsem se do toho pustila.

Vítám Míšu s Markétkou a Majdalenkou. Do Krkonoš jsme taky jezdili kdysi lyžovat, s Kubou jsme si ještě netroufli.

Holky, díky moc za tu diskuzi o spaní v postýlkách, kterou jsem si tady přečetla, ale nereagovala. Několikrát jsem si stěžovala, bohužel marně, na to naše příšerný spaní a vypadá to, že se blýská na lepší časy. V sobotu jsme byli na svatbě a protože se Kuba na poslední svatbě, před dvěma měsíci příšerně otravoval, nechali jsme ho tentokrát u mojí mamky. Já měla hrůzu, jak zas dopadne to jeho spaní, tak jsem ani moc nepila a byla v pohotovosti připravená. A co se nestalo, náš mladý pán u babičky spal celou noc bez probuzení! Hotový zázrak oproti spaní doma. A díky Vám vím, že se mu v tý dřevěný posteli spí špatně, prostě se tam nevejde. Kdybyste o tom nepsali, ani by mě to nenapadlo. Hned jsme dřevěnou postel odstranili a nainstalovali cestovní postýlku, prozatím, časem seženem nějakou ?rostoucí?. Nemáte některá tip? Tři noci proběhly bezvadně. Já jsem chodila poslední dobou zas jak mátoha. Šest hodin spánku a ještě s přestávkama mi fakt nestačí.

Prohlídka v 18. měsících nás teprve čeká. U nás je to horor pokaždý, stačí aby Kuba zahlédl paní doktorku. Drží se jak klíště. Mám se na co těšit. Ještěže naše doktorka po něm nechce ukázat, co už umí, protože z toho by asi sešlo.

Fialko, taky mě letos Vánoce berou už teď, myslim, že je to díky Kubovi, budou mít větší smysl, když už z toho něco bude mít. Předběžně jsem se pustila do nějakých lineckých kytiček, taky jsem dostala chuť na cukroví. A chystám se časem na perníčky na zavěšení a na perníkovou chalupu.

S nočníkem máme úspěch opravdu jen zřídka. Někdy se povede, někdy ne, fakt je, že na to jdu postupně, posazuju ho především ráno (teda pokud to nezaspim) a pak po jídle. Ráno máme velkou nadílku a přes den malou. Jsem zvědavá, jak to udělám s tou ranní močí, když Kuba i kadí. Možná se do toho pustíme pořádně jako Zizi. Můžeš mi, Zizi, o tom napsat víc? Jestli mám Kubovi dát plíny nebo jen slipečky až začnem?

Hoky, nemáte některá zkušenost se zvětšenýma uzlinama? Kuba je má pořádně naběhlý za pravým ouškem. Dva hrbolky jsou i vidět. Doktorka mi na to řekla, že to může být z čehokoli, například i alergická reakce na psa. My psa nemáme, jedině mamka. Příčina se zjišťuje velice složitě a může být pro dítě traumatizující. Důležitý prý je, zda je uzlina volná a moc se nezvětšuje. Nemáte někdo nějakou zkušenost? Pořád nám to s manželem vrtá hlavou, abychom něco nezanedbali.

Tak to je od nás vše. Mějte se krásně.
Katule a Kubík

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 10:09

Katule,

už jsem to psala do minulýho deníčku, my jsme Vojtovi koupili postel Vikare v Ikee, je skladaci v tom smyslu, že se dá složit na velikost 1m, a jak dite roste, postupne se z ni udela postel o normalni velikosti 2m. Stala vcetne matrace kolem 4tisic.
Naše aktuální míry a váhy: 84cm, 12,60 kg.
Jolka a Vojta

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.10.04 10:25

Ahoj holčiny.

K tomu spaní, Kačka se mi taky mlátí v postýlce, ale když mi nemáme postel kam dát :D není místo, jsem ráda že jsem udělali na postýlku, teda ono by možná bylo ale muselo by se opět něco vyhodit?naposledy to byla stěna :D ?.no stejně se bude muset postýlka uvolnit pro mimíčka jestli se zadaří?ale mám strach, že Kačka jak cestuje že mi z postele spadne?

Jinak nového nic až na to, že Kačka stále zlobí a zlobí? jsem z ní někdy pěkně na nervy, ale držím se. Snažím se sní někam chodit, protože pak se to dá vydržet, jakmile je někde ve společnosti. Jen nesmí přijít někdo k nám a půjčit si její hračky? to je pak zle a hned mlátí a brání si je. Pořád jí to nemůžu vysvětlit že se to nedělá. Nechápe to.

Já jsem si otevřela internet obchůdek s dětským zbožím ? bazárek. Takže když Kačka dovolí, což je když spí a v noci?tak se tomu věnuji a přiznávám že mě to baví. Můžete se mrknou, snad mě nezabijou že dělám reklamu :D http://www.vltava2000.cz/robatko/ .

Kačka začíná konečně taky už mluvit. Včera seděla na záchodě? samo jen tak, výsledek žádný, pak vstala kouká do záchodu a říká není?. Tak mě to rozesmálo. Pro mě je ted každý její slovo novinka? uměla opravdu jen ten základ.

Ted tu řve tahá mě za kalhoty a chce abych jí šla houpat?.tak já běžím? papa mějte se krásně

Ahoj Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 13:03

Občas čtu na těchto stránkách a dnes mi na dotaz ohledne zvětšených uzlin nedalo neodpovědět. Mám tříletou princeznu mame problémy s uzlinami od malinka, nám paní doktorka řekla že to může být i po očkování (v našem případě ještě v porodnici). Prý se někdy stává,že naběhnou, a zůstanou zvětšené.Pokud se nejak nezvětšují nebo nemáme teploty není se čeho bát. Vždy když jdeme na preventivní prohlídku tak je pí. doktorka zkontroluje a zapíše že jsou zvětšený jinak nic. Ahoj Soňa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 13:18

Ahoj Jarčo,
tak jsem se byla podívat u Tebe v bazárku a moc se mi to líbilo. Jsi moooooc šikovná! Zdraví Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 20:53

ahoj opičáci, po dlouhé době se ozýváme i my ostudy. vždycky deníček v rychlosti přečtu, že odpovím později a dopadá to tak, že píšu do každého třetího deníčku. ach jo.
nějak to všechno strašně rychle utíká. každý den stejný … a nedaří se mi ten čas nějak uchopit a zuročit. někdy mám pocit, že se mi nedaří dávat svým dnům nějaký pořádný smysl, že nakrmit, uspat, pohrat si s vítkem je málo…
vlastně jsem s ním skoro pořád sama a asi z toho už blázním. někdy se až divím a děsím, o čem všem jsem schopná přemýšlet, když jsem sama…
ale dost už takových řečí :)
minulý týden jsem si udělala radost. koupila jsem si foťák. vždycky jsem si foťák přála, tak po x letech jsem si splnila sen a budu se učit fotit. zatím fotím jen vítka, ale je to skoro nevyfotitelný objekt :). taky se vám nedaří vyfotit ty vaše opičáky. vítek pořád poskakuje, kdž mi neuteče z obrazu úplně, teda aspon hlavu musí natočit obráceně, aby nebylo nic vidět. hrůůůza :)
tak aspon tolik. aktuální míry: 11,80 kg a 85 cm. a na rozdíl od vašich miláčků si z doktorky nic nedělá, rozvalil se jí tam na tom lehátku, prostě si udělal hajííí, vzal si tam nějakou pískací hračku a spokojeně si tam pískal. tak ahooj chillie+vítek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 21:41

Ahoj Soňo, díky za příspěvek. Docela jsi mě uklidnila, naše doktorka to taky vždy zkontroluje, ale stejně mi to nedalo, abych se nezeptala.
 Katule

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.10.04 22:38

Ahojky chillie,
my máme doma rozenou fotomodelku, Bára jak vidí foťák, tak vypískne „bik“ (blik - jako že to bleskne), zastaví se klidně uprostřed pohybu a vzorně hledí do foťáku. Dokonce, když po ní chceme říct sýr, tak to řekne a tak máme fotky (o kterých ví, že se fotí) na jedno brdo :D
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.10.04 19:12

Ahoj holky!
Tak jsem urvala chvilku a jdu na vás juknout.Zrovna jsme se vrátili ze hřbitova a za chvíli půjdu koupat,tak honem něco v rychlosti.
S Tím focením je to u nás podobný jako u Mishičky,Tomáš se taky rád fotí a vždycky se natočí a hodí profesionální úsměv,takže máme taky skoro všechny fotky,jak se směje.
Postýlku zatím neřeším,i když Tom se asi umlátí než se odhodlám ho dát spát do velké.A taky bysme tam museli vymyslet nějakou zábranu,protože ten by byl na zemi každých pět minut.Co mě ale hlavně odrazuje je to,že by spal s Lukášem v pokoji a Lukáše by asi rušil ze spaní,kdyby se budil,takže to bude muset ještě nějaký čas vydržet v malé postýlce a až to bude opravdu neúnosný,tak ho přestěhujem a uvidíme,třeba se pak konečně vyspíme všichni.

Káťo,já jsem si jen přečetla v knížce,že když chceš začít s nočníkem,tak si máš vybrat dva týdny,kdy se tomu budeš věnovat(kdy nehrozí žádný změny v režimu dne jako třeba výlety a tak) a píšou tam,že se mají dát slipečky nebo něco,prostě bez plinky.Teď si zrovna nevzpomínám na všechno,chtěla jsem o tom napsat víc třeba v deníčku,ale ještě pořád mi to nevyšlo,tak pak asi jenom napíšu ve zkratce,jak to děláme my a co napsali v mojí knížce(není to žádná odborná literatura).

Tak a protože k nám měli včera přijet Medulienka s rodinkou a volala,že je nemocná a nemůžou přijet,tak přejeme Tadeáškovi všechno nejlepší k dnešnímu svátku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

No nic,musím valit koupat,hrozně se děsím změny času,Tomáš už tak vstává hodně brzo a teď to bude úplně hrozný,tak ho dneska dám spát až před osmou,doufám že to vydrží.Jo a k večeři snědl celej krajíc chleba se sýrem,brouček jeden:-))).
No a pusu nezavře,už říká i dík a čau a zdar a ahoj a všechno,taky řekl sakra(sakua).Tak já musím,mějte se a pááááá Zizi a Tomášek(dnes 18.měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.04 20:46

Tadeášku, přejeme Ti vše nejlepší k svátku!!!! Užil sis to dneska?
Katule a Kubík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.04 20:58

Zizi,
Kuba taky vstává hrozně brzy, většinou v šest, někdy i v půl šestý a někdy, ale opravdu málokdy v půl sedmý. Ten čas mi vůbec nedošel, ach jo, to zas zítra bude. Aspoň, že je doma taťka, možná vstane.
Mám pár chytrých knížek, kouknu se pořádně na kapitolu o nočníku. Něco už jsem o tom slyšela, jenže my máme pořád něco na práci a pořád se něco děje. Kdyby se nic nedělo, byl by Kuba znuděný. Nějak to musim vymyslet a pak to taky zkusíme. A myslíš, že se za těch 14 dní naučí říkat si o nočník? Teda pokud je na to zralý?
Pusu Kuba taky nezavře a když si z někým povídám, normálně na mě pořvává, buď mamíííí nebo vyřvává něco, co zrovna chce.
Sakra je u nás „akra“. Teď se naučil slova ze třech slabik. A spojuje si už jednoduchý slova dohromady, třeba „kde je“, „tam je“. Je to fakt pěkný, když si spolu povídáme, už si nepřipadám, že si melu jen tak pro sebe.
 Katule

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.11.04 21:47

Ahoj opičáci!
tak jsem se zrovna vrátila z aquaerobiku a musím říct,že se nemůžu ani hnout.no ale jestli se mi podaří něco zhubnout,tak to budu moooc šťastná,ale já na ten pohyb moc nejsem.Normální aerobik mě vůůbec nebaví,ale tenhle se mi líbil,hlavně že jsem se mohla cachtat ve vodě,za celý léto jsem se totiž nebyla snad ani jednou koupat.

Tomášek změnu času prožil asi tak,že vstával v pět ráno,já málem umřela,protože jsem čuměla dlouho do noci na televizi.Teď zase řve,taťka ho uspává,já nevím,co se to s ním poslední dobou děje,ale pořád se v noci budí a musím ho utišovat.Předtím to nedělal a spal celou noc.

Káťo,tak my začali dneska s nočníkem a musím říct,že se pokaždé vyčural.Plinku jsem mu nedala a tak po půlhodinách jsem se ho vždycky zeptala,jestli chce dělat ee nebo čurat.Tomášek samozřejmě chtěl vždycky,protože se mu děsně líbí,když to může jít vylít na záchod a spláchnout.Ovšem ještě dneska nekakal,tak nevím.Zase se mi nechce honit hovínka v punčocháčkách,tak nevím jestli mu tu plinku nakonec nenechám a nebudu mu ji radši vždycky sundávat.
Jinak s těma dvěma týdny je to tak,že by se měl za tu dobu naučit si říkat,že chce jít na nočník.Když to ani po dvou týdnech nezvládne a nebude vědět,co po něm chceš,tak se má počkat a zkusit to později až si to bude uvědomovat,že čurá a kaká.No já nevím,ale nevěřím,že se nám to během dvou týdnů povede.Ale je fakt,že to do hrníčku udělá,ještě si musíme vzít knížku a číst,co dělají zvířátka,aby se tam nenudil.No tak snad to nějak zvládnem,babičky se na mě škaredě dívají,že ostatní (třeba i půlroční děti)chodí dávno na nočník,ale já si z toho nic nedělám,věřím prostě tomu,že čím později,tím se to líp naučí a tak brzo,jako v půl roce se mi to zdá jako absolutní ztráta času,ale ať si to každej dělá,jak chce.

Jolko,balon přišel už dneska,ještě jednou ti moc děkuju a jakmile ho budeš potřebovat,tak písni a já ti ho pošlu zpátky.Pokud to k něčemu bude a Lukášovi to pomůže na ty záda,tak si koupím,aby měl svůj.Docela jsem byla překvapená,že to přišlo tak brzo,většinou čekáme na balíček skoro týden,to se asi na té poště muselo něco přihodit,že sebou tak pohli:-))).

Tomášek měl včera hrozný úraz,myslela jsem,že má lebku napůl.Skákal na gauči a ono ho to odrazilo a sletěl přímo čelem na hranu stolu.Ten řval chudáček a já s ním,nějak nemůžu strávit,když brečí,že se mu něco stalo,já prostě brečím taky.Má tam obrovskou bouli a chodí a říká boole.Jo a pak se ještě zřítil ze schodů,ale to už bylo bez úrazu,to jenom ořval.

Tak já končím,jsem děsně unavená a půjdu chrnět.Mějte se a ahoooj a pište nebo nám to s takovou opravdu zanikne!!
Ahoj Zizi a Tomášek otloukánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.04 11:35

Ahojky,
no holky, co to je za pořádky? Zizi, vypadá to, že si tady budem dopisovat jen my dvě.
U nás je taky aquaerobik, nebo jak se to přesně píše. Zjistila jsem, že by, bohužel, bylo dobrý něco ze sebou dělat, tak jsem minulý týden zkusila normální aerobik, ale ten mě tradičně nenadchl. Možná vyzkouším ten ve vodě, jenže jsem líná, na ten musím jezdit autem, ten normální mám za rohem.
O vstávání mi, Zizi, ani nemluv. A o spaní taky ne. Kuba je trochu marod, nějaká ta teplota, trochu rýma a teď kašel, takže noci u nás, to je něco. 6× vstávám, hoďka a půl vzhůru nejsou neobvyklé. A dneska ještě k tomu vstával v půl pátý! Hodinu a půl jsme se ho snažili uspat, marně. Samozřejmě to dohání teď, chrupe už skoro hodinu.
Ještě k tomu nočníku, já někde četla, že prý se tam dítko má po:,–(it a nezabavovat, aby si uvědomilo, co dělá. Haha, to bysme tam neseděli ani minutu, takže my u toho stavíme „jebáb“ a tak podobně. Zatím ho dávám nepravidelně, ale nějak to naplánuju a taky se do toho zkusíme obout naplno.
Jdu uvařit něco k snědku, mějte se pěkně a koukejte se ozvat, trochu nám to tady zamrzá.
Katule a Kubík

chillie
Kecalka 167 příspěvků 02.11.04 20:25

ahoj opičáci, tak vítek konečně usnul, tak se taky ozývám, protože samozdřejmě nechceme, aby nám deníček zkončil, to by nám bylo moc líto :).
zizi, ty chodíš na aquaaerobic? ty se máš… já chodila loni a bylo to super. u nás je teď také, ale je to v rámci Domu dětí a mládeže jako kroužek. Tak jedině, že bych tam chodila ze školačkama :). Ale aspoň chodím u nás s vítkem na plavání. je to také v rámci ddm, ale jako plavání dětí s rodiči. chci si udělat kurz instruktora plavání kojenců až dětí předškolního věku,(nevíte náhodou někdo o něčem?) mohla bych pak to plavání vést. teď se trochu snažím jim to tam spestřit říkankama a písničkama, co si pamatuju z plavání z brna. taky je u nás kalanetika, sice nevím tak úplně, co to je, ale uvažovala jsem o tom a stále uvažuju. jenže je to od 19 do 20. teda zrovna v době, kdy vítek usíná, a to je blbé kvůli hlídání.
KAŤULE s tím nočním buzením ti to fat nezávidím a úpřímně lituju. vítek (musím zaklepat už celkem pravidelně spí tak od 20 do 6,30) dokonce i změnu času jsme přestáli celkem v pohodě. já jsem to noční vstávání snášela opravdu hodně těžce. snad kvůli stáletrvající únavě od bolesti kolene a kyčle potřebuju min. 8 spánku a někdy i tak si připadám nevyspaně. tak jsem ráda, že už mě vítek celkem šetří. spí pořád v postýlce a pevně doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží, protože se nám sem další postel nevleze. musím shánět větší byt.
kaťule, odkud ty vlastně jsi?
já si tu v brumově normálně začínám zvykat. a divím se, jak jsem mohla vydržet celý rok ve městě, teda v brně :). jsem strašně ráda, že sednu na kolo, párkrát šlápnu a jsme v lese, u rybníků a vklidu. já jsem prostě člověk přírodní :).
tak se mějte a pište. chillie+ ranga tanga vítek /pokřtěn takto od svých povedených bratranců :)/

Vložit nový komentář